صندلی اپن یا بار آشپزخانه چیست و چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

صندلی اپن آشپزخانه در انواع مختلف و زیبا

پیشخوان‌های آشپزخانه یکی از قسمت‌های محبوب در هر خانه‌ای محسوب می‌شوند. بیشتر افراد زمان خود را در پشت میز پیشخوان می‌گذرانند، بر روی صندلی اپن می‌نشینند و کتاب می‌خوانند، قهوه می‌نوشند، غذا میل می‌کنند و به گفتگو می‌پردازند. از این‌رو وجود صندلی استاندارد و مناسب بسیار حائز اهمیت است. هر صندلی را خریداری نکنید، کمی فکر کنید و در مورد آن تحقیق کنید. صندلی اگر به خوبی انتخاب شود، می‌تواند به دکوراسیون آشپزخانه جلوه‌ای خاص بدهد. برای این منظور راهنمای خرید صندلی را به گونه‌ای تنظیم کرده‌ایم که بتوانید از طریق عناصر مختلف یک صندلی همچون طرح، سبک، جنس و رنگ، انتخاب مناسبی انجام دهید.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله 12 آیتم کلیدی برای تزیین اپن یا کانتر آشپزخانه را مطالعه فرمایید.

 

سوالات متداول

در هنگام انتخاب صندلی اپن آشپزخانه باید چه مواردی را مد نظر قرار دهیم؟

طرح و مدل، سبک طراحی دکوراسیون آشپزخانه، ابعاد، متریال و رنگ روکش صندلی‌ اپن از مواردیست که باید در هنگام انتخاب آن مد نظر قرار دهید.


صندلی اپن آشپزخانه در چند مدل طراحی می‌شود؟

صندلی اپن آشپزخانه در مدل‌های مختلف با تکیه‌گاه، بدون تکیه‌گاه، صندلی سفت و نرم با عرض‌های متفاوت به صورت جک‌دار و بدون جک طراحی می‌شود.


در هنگام چیدمان صندلی‌های اپن آشپزخانه باید به چه مواردی توجه کنیم؟

سبک دکوراسیون آشپزخانه، رنگ و متریال‌های کابینت‌ها، دیوار و سقف، فضای اپن آشپزخانه و نوع طراحی آن در هنگام چیدمان صندلی اپن باید مورد توجه قرار گیرند.

 

فهرست مطالب:

صندلی اپن آشپزخانه یا بار مناسب برای خانه ها و کافه

صندلی اپن چیست؟

صندلی اپن نوعی صندلی بلند است که غالباً دارای پایه برای حمایت از پا است. بلندی و باریک بودن این نوع صندلی، آن‌ها را برای استفاده در کافه‌ها و پیشخوان‌های آشپزخانه بسیار کاربردی کرده است. تفاوت صندلی‌های غذاخوری با صندلی‌های اپن، ارتفاع آن‌ها است. صندلی‌های غذاخوری دارای ارتفاع ۴۵ سانتی‌متر و صندلی‌های اپن ۷۵ سانتی‌متر ارتفاع دارند.

به دلیل ارتفاع بلند برای ایجاد ایمنی باید در خرید صندلی دقت داشته باشید تا از استحکام بالایی برخوردار باشد و قسمت اتصالات به خوبی متصل شده باشند. این صندلی‌ها همچنین دارای ویژگی‌های متمایزی هستند که باید در مراحل انتخاب خود آن‌ها را در نظر بگیرید.

انتخاب بین جزئیاتی همچون نشیمن متحرک در مقابل ثابت، تکیه‌گاه در مقابل بدون تکیه‌گاه، دسته‌دار در مقابل بدون دسته، به شما کمک می‌کنند تا انتخاب‌های خود را محدود کنید.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله میز ناهار خوری کلاسیک و چیدمان اتاق غذاخوری به این سبک را مطالعه فرمایید.

صندلی بار یا اپن آشپزخانه به رنگ سفید و بلند

سه مرحله مهم برای انتخاب ابعاد مناسب صندلی اپن

بررسی ابعاد صندلی اپن هنگام خرید در روند انتخاب شما بسیار مهم است. برخلاف صندلی‌های ناهار خوری و اتاق نشیمن که معمولاً دارای ارتفاع یکسانی هستند، صندلی‌های اپن دارای ارتفاع و عرض‌های مختلفی هستند که با انواع میز و پیشخوان مطابقت پیدا می‌کنند.

مرحله 1: تعیین ارتفاع صندلی اپن

قد، احتمالاً یکی از مهم‌ترین عوامل هنگام انتخاب صندلی اپن است. به‌منظور راحتی، باید فضای کافی برای رفتن پاها به زیر پیشخوان یا صندلی وجود داشته باشد. در بسیاری از طرح‌ها از مکانیزم بالابر استفاده می‌شود تا به شما این امکان را بدهد، ارتفاع را متناسب با قد خود تنظیم کنید. ارتفاع از کف تا بالای پیشخوان را اندازه بگیرید.

ارتفاع اکثر پیشخوان‌های آشپزخانه 90 سانتی‌متر از کف است. ارتفاع صندلی باید تقریباً 25 تا 30 سانتی‌متر کمتر از این اندازه باشد. معمولاً صندلی آشپزخانه، دارای ارتفاع 65 تا 70 سانتی‌متر است. اگر اعضای خانواده قد غیرطبیعی دارند، صندلی‌های متنوعی وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را در ارتفاع مناسب خریداری کنید.

صندلی‌هایی که قابلیت تنظیم ارتفاع دارند برای خانواده‌هایی که دارای فرزند کوچک هستند، مناسب است. این امکان را فراهم می‌کند تا همه افراد بتوانند از صندلی استفاده کنند.

مرحله 2: تعیین عرض صندلی اپن

از آنجا که این صندلی‌ها به طور معمول در عرض‌های مختلف، از قبل ساخته می‌شوند، شما باید ابتدا طول پیشخوان را تعیین کنید تا مشخص شود چه تعداد صندلی می‌توانید در فضای مورد نظر جای دهید.

طیف متنوعی از عرض صندلی وجود دارد. کوچک‌ترین مدل 30 سانتی‌متر و بزرگ‌ترین مدل حدود 60 سانتی‌متر عرض دارد. برای ایجاد بهترین طراحی ابتدا باید طول پیشخوان را اندازه بگیرید. بیشتر افراد می‌دانند که به چه تعداد صندلی نیاز دارند، بنابراین شما باید طول پیشخوان را بر این تعداد تقسیم کنید تا عرض صندلی‌ها مشخص شود.

اگر چه ممکن است فکر کنید عرض صندلی عامل اصلی در تعیین تعداد صندلی است که می‌توانید در پیشخوان قرار دهید، اما در واقع مهم‌ترین عامل نیست، به بدن اعضای خانواده خود فکر کنید، خوب یا بد، سایز افراد با نشستن روی صندلی تغییر نمی‌کند. به همین دلیل هنگام تعیین تعداد مناسب صندلی برای پیشخوان، فضای مناسب را برای هر صندلی با توجه به سایز افراد باید در نظر بگیرید.

دقت داشته باشید باید بین هر صندلی حدود 15 سانتی‌متر فاصله بگذارید تا افراد بتوانند به راحتی نشسته و بلند شوند. از آنجا که بیشتر افراد هنگام غذا خوردن به حدود 60 سانتی‌متر فضای شخصی نیاز دارند، توصیه می‌شود برای راحتی، فضای مناسبی به هر صندلی اختصاص دهید. بیشتر افراد تمایل دارند دست‌های خود را روی دسته‌های صندلی قرار دهند، بنابراین باید فضای کافی را برای این موضوع نیز در نظر بگیرید.

مرحله 3: فضای پشت صندلی اپن

دقت داشته باشید آیا پشت صندلی فضای کافی است یا خیر. فاصله لبه پیشخوان تا فضای انسداد مقابل آن را اندازه بگیرید. این انسداد می‌تواند یک دیوار، کابینت، لوازم خانگی یا مبلمان باشد. باید یک صندلی با عمق مناسب را خریداری کنید تا افراد با اندازه متوسط به راحتی بر روی صندلی بنشینند، در عین حال فضای کافی برای افراد دیگر فراهم شود تا از پشت آن‌ها به راحتی رفت و آمد کنند. اگر افراد از سایز متوسط رو به بالا برخوردار هستند، احتمالاً فضای بیشتری نیاز خواهید داشت.

یکی از راه‌های تشخیص فضای راحت این است که به طور معمول بر روی یک صندلی بنشینید و در حالی که نشسته‌اید، فاصله لبه میز تا پشت صندلی را اندازه بگیرید و نسبت به انسداد مقابل پیشخوان، یک صندلی با عمق مناسب خریداری کنید.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله همه چیز درباره اپن آشپزخانه و ویژگی‌های آن را مطالعه فرمایید.

سبک های مختلف صندلی اپن آشپزخانه انتخاب را سخت می کند

سبک صندلی اپن

در ابتدا، تعیین کنید صندلی را در کدام محل استفاده می‌کنید، در آشپزخانه؟ اتاق کودک؟ یا طراحی کافی‌شاپ؟ این موضوع روی طرح و رنگی که انتخاب می‌کنید، تأثیر می‌گذارد. هنگام خرید صندلی، به احتمال زیاد انتخاب شما بر اساس سبک دکوراسیون خواهد بود. طرح‌های متنوعی در سبک‌ها و رنگ‌های متناسب با سبک‌های مختلف دکوراسیون وجود دارد.

اگر سبک دکوراسیون شما کلاسیک است صندلی‌های چوبی می‌توانند با سایر لوازم به خوبی هماهنگی پیدا کنند. اما اگر از طراحی مدرن استفاده کرده‌اید، صندلی‌های فلزی جک‌دار انتخاب مناسب‌تری خواهند بود. به دنبال طرحی باشید که متناسب با سبک آشپزخانه شما باشد، اگر آشپزخانه شما از جنس استیل است، ممکن است بخواهید یک صندلی فلزی تهیه کنید.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله با سبک‌های محبوب در طراحی آشپزخانه آشنا شوید را مطالعه فرمایید.

صندلی های اپن در انواع رنگ ها و طرح ها برای دکوراسیون مناسب هستند

رنگ صندلی اپن

اگر می‌خواهید دکوراسیون آشپزخانه خود را تکمیل و بین لوازم تطابق ایجاد کنید، هنگام انتخاب صندلی اپن، رنگ از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود. اگرچه اغلب انتخاب رنگ صندلی می‌تواند کانون اصلی باشد، اما به طور کلی انتخاب رنگ بیشتر به سلیقه فردی بستگی دارد. علاوه‌بر این، در عصری که کنتراست روشی محبوب برای ایجاد یک جلوه‌ی تزئینی است، ممکن است شخص بخواهد از صندلی با رنگ‌های مختلف یا متضاد در محل استفاده کند.

در اینجا شما سه گزینه برای انتخاب رنگ صندلی دارید. گزینه اول، می‌توانید رنگ صندلی را با پیشخوان هماهنگ کنید که این انتخاب، محبوب‌ترین انتخاب است. گزینه دوم انتخاب رنگ صندلی متناسب با کابینت‌های آشپزخانه است، گزینه سوم انتخاب یک رنگ متضاد است.

استفاده از طرح‌های قرمز در آشپزخانه بسیار چشم‌نواز است و سبک مینیمالیستی دکور را برجسته می‌کند. برای کسانی که به دنبال سبک کلاسیک هستند، ممکن است صندلی تیره گزینه مناسبی باشد زیرا هرگز قدیمی نمی‌شود و در برابر لکه‌ها بسیار مقاوم است، بنابراین از محبوب‌ترین رنگ‌ها به شمار می‌آیند.

اگر امیدوار هستید که به مکان دلخواه خود ظاهری معاصر دهید، رنگ صندلی سفید یا کرم مشخص‌ترین انتخاب است. این رنگ، در انواع جنس مانند رزین ABS ، چرم مصنوعی یا چرم واقعی انتخاب بسیار جذابی برای روکش صندلی خواهد بود.

رنگ‌های قهوه‌ای و کرم مکمل یکدیگر هستند و می‌توان آن را نوعی ابتکار از طرح رنگ سیاه و سفید سنتی دانست. بنابراین، در یک محیط کرم، صندلی قهوه‌ای مطمئناً آشپزخانه را به زیبایی خنثی می‌کند. علاوه‌بر این، قهوه‌ای یک رنگ متنوع است که می‌تواند در تعدادی از اکسسوری‌های رنگی مختلف در خانه قرار بگیرد تا به سادگی یک گزینه مینیمالیستی به شما بدهد.

برای ایجاد یک احساس مدرن و در عین حال یکپارچه، بسیاری از صندلی‌ها به یک رنگ ساده خاکستری تولید می‌شوند. رنگ‌های شادتر را می‌توان به تنهایی استفاده کرد یا با رنگ‌های دیگر ترکیب کرد تا روحیه بیشتری به دکوراسیون ببخشند. همچنین نارنجی، زرد و سبز رنگ‌های زنده‌ای هستند که متناسب با یک منطقه جذاب عمل می‌کنند.

در انتخاب صندلی اپن با توجه به کاربرد آن باید جنسش انتخاب شود

جنس صندلی اپن

صندلی اپن نقطه کانونی و مرکز بصری خانه محسوب می‌شود. بنابراین باید به جنس صندلی دقت بیشتری شود. صندلی‌های اپن را می‌توانید از جنس پلاستیک ABS ، فلزی، چوب گردو و روکش چرم تهیه کنید.

صندلی از جنس پلاستیک بسیار سبک و جابجایی آن راحت‌تر است. معمولاً آن‌ها بین ۴۲ تا ۴۵ سانتی‌متر عرض دارند. در صندلی‌های فلزی از زیر پایی‌های ۴۵ سانتی‌متری استفاده می‌شود. تمام اتصالات این نوع صندلی‌ها توسط جوش‌های آرگون انجام می‌شود و از استحکام بالایی برخوردار هستند. نوع آلومینیومی اغلب در فضای باز استفاده می‌شود.

این صندلی را برای فضای داخلی از چوب راش انتخاب می‌کنند که استحکام بالایی دارد. اگر نوع صندلی روکش دار را انتخاب کرده‌اید، نوع چرمی و پارچه‌ای عمر طولانی‌تری خواهند داشت.

تکیه گاه صندلی اپن آشپزخانه مناسب برای مصارف در مدت طولانی

تکیه گاه صندلی اپن

چه در کنار خانواده پشت میز پیشخوان در آرامش صبحانه میل می‌کنید و چه قصد دارید که برنامه‌های خود را تنظیم کنید، صندلی باید در کنار میز پیشخوان باشد. انتخاب سبک صحیح صندلی برای تأمین پشتیبانی مورد نیاز شما، بستگی به کاربرد آن دارد. اگر برای مدت زمان طولانی پشت پیشخوان آشپزخانه می‌نشینید، باید صندلی با تکیه‌گاه را انتخاب کنید. تکیه‌گاه به دلیل طراحی ارگونومیک، مانع از خستگی شما می‌شود.

وقتی صحبت از راحتی می‌شود، پشتیبانی از کمر یک ویژگی بسیار مهم محسوب می‌شود. یک تکیه‌گاه می‌تواند به بلندی 45 سانتی‌متر باشد، اما حتی با ارتفاع کم 20 تا 25 سانتی‌متر نیز می‌توانید صندلی را انتخاب کنید. تکیه‌گاه بلند اغلب کانون توجه است و برای ایجاد یک نقطه کانونی جالب‌تر، می‌توانید از روکش‌های طرح‌دار انتخاب کنید. تکیه‌گاه‌های بلند راحتی بیشتری را هنگام صرف غذا در مدت زمان طولانی فراهم می‌کنند. به یاد داشته باشید، مدل‌هایی با تکیه‌گاه بلندتر، فضای بصری بیشتری را اشغال می‌کنند و بیشتر مناسب مناطق بزرگ هستند.

مدل‌هایی با تکیه‌گاه‌ در ارتفاع متوسط نیز پشتیبانی خوبی از کمر می‌کنند. به همین دلیل صندلی با تکیه‌گاه متوسط محبوب‌تر است، آن‌ها بدون اینکه تأثیر بصری زیادی داشته باشند، حمایت خوبی از کمر می‌کنند. اما اگر فقط از پیشخوان برای صرف وعده‌های غذایی استفاده می‌کنید، یک صندلی بدون تکیه‌گاه نیز کافی خواهد بود.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله بررسی 0 تا 100 مدل سنگ اپن آشپزخانه و معرفی بهترین آن‌ها را مطالعه فرمایید.

دسته های صندلی اپن برای استفاده آسان و راحت بسیار کاربردی می باشند

دسته صندلی اپن

صندلی با دسته همیشه با طرح‌های مختلف، یک انتخاب راحت است. ارتفاع دسته از 8 سانتی‌متر تا 21 سانتی‌متر طراحی می‌شود. دسته‌ها به شما پشتیبانی بیشتری می‌دهند و گزینه مناسبی برای گذراندن مدت زمان طولانی هستند.

صندلی های اپن چرخشی برای استفاده بسیار راحت هستند

نشیمن چرخشی صندلی

برخی از نشیمن‌های صندلی‌ها قابلیت چرخش 360 درجه دارند و به کاربر اجازه می‌دهند بچرخد، سپس بدون مزاحمت برای فرد کناری از صندلی بلند شود.

صندلی اپن یا بار با پایه های بلند و بسیار زیبا مشکی

صندلی مقاوم

زمانی که صحبت از صندلی اپن می‌شود، انعطاف‌پذیری و استحکام از سبک مهم‌تر خواهد بود. اگر به دنبال یک صندلی آشپزخانه هستید، بدون شک شما یک محصول با کیفیت و خوب می‌خواهید. مدل‌های مقاوم نه تنها برای محل کار بلکه برای خانه نیز به همان اندازه مهم است.

وجود بچه‌های کوچک، حیوانات خانگی و مهمانی‌های مکرر شما را مجبور به خرید یک صندلی مقاوم خواهد کرد. یک صندلی با عمر طولانی‌تر که به سرعت صندلی دیگری جایگزین آن نخواهد شد. واژگونی پایه‌های تخت مربع شکل یا دایره شکل، ساخته شده از فولاد ضخیم به ندرت اتفاق می‌افتد. توجه داشته باشید حمل و نقل آن‌ها به دلیل سنگینی دشوار خواهد بود.

صندلی اپن نرم و راحت برای استفاده در کانتر آشپزخانه

صندلی سفت یا راحت

بیشترین تفاوت بین صندلی سفت و راحت اغلب در شکل ظاهری آن‌ها است. صندلی‌های نرم برای نشستن‌های طولانی مدت، راحت هستند اما ممکن است کمی فضا را بیشتر اشغال کنند. صندلی‌های سخت می‌توانند بسیار براق، مینیمال و شیک‌تر به نظر برسند اما پس از مدتی نشستن بر روی آن‌ها، احساس ناخوشایندی خواهید داشت. هنگام خرید صندلی، استفاده روزانه خود را از صندلی به طور تقریبی در نظر بگیرید. از صندلی‌ حصیری می‌توانید به عنوان صندلی راحتی قهوه‌خوری استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که صندلی باید راحتی شما را فراهم کند نه کمر درد.

صندلی های اپن با رویه های سفید و چوب به رنگ تیره

سخن پایانی

پس از مطالعه راهنمای فوق، اکنون آماده خرید صندلی اپن خواهید بود. انتخاب صندلی با ارتفاع مناسب برای آشپزخانه یا محل کار آسان خواهد بود. سخت‌ترین قسمت انتخاب سبک موردنظر از بین طیف گسترده صندلی‌هاست. در کنار سبک، رنگ نیز می‌تواند یک چالش بزرگ باشد. می‎توانید صندلی را از رنگ‌های خنثی انتخاب کنید تا با سایر اکسسوری‌ها هماهنگی داشته باشد.