صفر تا صد آشنایی با کاغذ دیواری برای دکوراسیون داخلی

نشیمنی با مبل ال شکل فسفری و کوسن های رنگی مقابل دیواری با کاغذدیواری گل دار رنگارنگ

در طراحی دکوراسیون داخلی تمام تلاش خود را به کار بگیرید تا فضایی همراه با آرامش را ایجاد کنید. یکی از موارد کاربردی برای تغییر دکوراسیون داخلی خانه، استفاده از کاغذ‌ دیواری است. با انتخاب کاغذ‌ دیواری مناسب می‌توانید تغییری شگرف ایجاد و جذابیت فضای خانه را دو چندان کنید.

پنج نکته اصلی وجود دارد که هنگام خرید کاغذ دیواری علاوه‌بر طرح و رنگ، باید آن‌ها را در نظر بگیرید، قابلیت شستشو، مقاومت در برابر نور، روش نصب، نوع چسب و نحوه جداسازی از دیوار. در ادامه نکات مهم مربوط به خرید، نصب و اجرای کاغذدیواری را مرور خواهیم کرد تا با انتخاب درست، فضایی دلنشین را خلق کنید.

 

سوالات متداول:

کاغذ دیواری‌ها در چه طرح‌هایی تولید می‌شوند؟

انواع کاغذ دیواری‌های فویلی، وینیل، مخملی، پوستری، نانوون، و سه بعدی در طرح‌های شلوغ و ساده، افقی و عمودی، بزرگ و کوچک با رنگ‌های مختلف تولید می‌شوند.


کاغذ دیواری‌ها برای طراحی دکوراسیون چه فضاهایی استفاده می‌شوند؟

1. فضاهای مسکونی مانند نشیمن، اتاق خواب، پذیرایی، آشپزخانه، راهرو و راه پله 2. فضاهای اداری 3. فضاهای تجاری 4. مجتمع‌های تفریحی


آیا طرح کاغذ دیواری در زیبایی دکوراسیون داخلی تاثیرگذار است؟

‎بله؛ شما می‌توانید طرح کاغذ دیواری‌ها را با سبک دکوراسیون داخلی هماهنگ کنید، بنابراین یکی از موارد بسیار تاثیرگذار در زیبایی دکوراسیون فضاهای داخلی، استفاده از کاغذ دیواری‌ها می‌باشد.

 

نحوه انتخاب طرح در کاغذ دیواری

نشیمنی با دیوارهای سفید و یک دیوار با کاغذدیواری طرحدار و مبلمان ال شکل بنفش مخمل

قبل از اینکه الگویی را انتخاب کنید، تصمیم بگیرید که در کجا قصد دارید، نصب کاغذ دیواری را انجام دهید، هر چهار دیوار؟ سقف؟ یا فقط یک دیوار مشخص؟ هنگام خرید کاغذدیواری به الگوی آن توجه کنید، هر الگویی برای هر اتاقی مناسب نیست.

 

الگوهای افقی یا عمودی

کاغذدیواری قهوه‌ای رنگ با الگوی افقی در سالن غذاخوری با کفپوش پارکت، لوستر آویز بالای میزغذاخوری چوبی مستطیلی به همراه شش صندلی چوبی و دو صندلی سفید با پایه‌های طلایی، آینه و آباژور رومیزی طلایی

الگوهای افقی فضای اتاق را وسیع‌تر نشان می‌دهند. در بعضی از خانه‌ها ممکن است سقف و دیوارها کاملاً مربع شکل نباشند، برای اینکه این موضوع کمتر آشکار شود، از الگوهای راه راه افقی خودداری کنید. الگوهای عمودی باعث می‌شود سقف اتاق بلندتر دیده شود. در بعضی از خانه‌ها، دیوارها مربع یا کاملاً عمودی نیستند، در این صورت از انتخاب الگوهای راه راه عمودی خودداری کنید. طرح‌های دنباله‌دار که از کف تا سقف به صورت عمودی هستند، می‌توانند دیوارها را به‌صورت بصری بلندتر نشان دهند و نصب آن‌ها در راهرو ورودی اتاق‌ خواب‌ با سقف کوتاه، انتخاب مناسبی است.

 

طرح بزرگ یا کوچک

کاغذدیواری با طرح های بزرگ با زمینه سبز تیره و طرح های قهوه ای به همراه یک مبل مخمل آبی

هنگام انتخاب کاغذ دیواری طرح‌دار، به اندازه اتاق نسبت به مقیاس طرح فکر کنید. یک چاپ بزرگ می‌تواند بر اتاق کوچک غلبه کند، در حالی که طرح‌های کوچک می‌توانند در فضاهای بزرگ گم شوند. بنابراین لازم است در انتخاب کاغذدیواری متناسب با فضا واقع‌بین باشید.

 

طرح شلوغ یا ساده

کاغذ دیواری گل‌دار با زمینه سرمه‌ای در اتاق خوابی با کفپوش پارکت، تخت دونفره با ملحفه سفید، بالشت‌های سرمه‌ای و طوسی، دو مبل تک نفره سرمه‌ای رنگ به همراه کوسن‌های طوسی و دو پنجره مستطیلی با پرده سفید کرکره‌ای

اگرچه تماشای الگوهای شلوغ بسیار زیبا است، اما ترجیحا فضای آرامش‌بخشی مانند اتاق نشیمن را با طرح‌هایی که باعث حواس‌پرتی می‌شوند، کاغذدیواری نکنید. اگر به هندسه مدرن علاقه دارید، تصاویر انتزاعی، فضای داخلی را آرام‌تر می‌کنند. سعی کنید الگوهای قابل‌فهم برای چشم را انتخاب کنید. از انتخاب الگوهای شلوغ پرهیز کنید، انتخاب کاغذ‌ دیواری با الگوی ملایم باعث می‌شود که اتاق به‌هم‌ریخته به نظر نرسد. کاغذدیواری متناسب با هر سلیقه‌ای وجود دارد، در نظر بگیرید که کدام طرح، سبک خانه شما را تکمیل می‌کند. معمولاً الگوهای هندسی متناسب با یک خانه جدید و مدرن هستند، درحالی‌که یک خانه با سبک قدیمی باید بیشتر از طرح گل‌های ملایم استفاده کند.

 

نحوه انتخاب رنگ در کاغذ‌ دیواری

کاغذ دیواری گل‌دار قهوه‌ای روشن در سالن غذاخوری با کفپوش پارکت، دو کمد دیواری با درب چوبی قوس‌دار،دو لوستر دیواری، لوستر آویز بالای میز غذاخوری دایره‌ای چوبی به همراه صندلی‌های چوبی و کنسول چوبی

  • در صورت داشتن فضای مناسب، انتخاب رنگ‌های گرم مانند زرد و رنگ نارنجی در دکوراسیون داخلی برای ایجاد روحیه، ایده‌آل هستند، یا اگر نیاز به هیجان دارید از رنگ‌های زنده و هیجان‌انگیزتر استفاده کنید.
  • رنگ‌های پاستیلی در دکوارسیون صورتی و آبی برای بزرگ‌تر نشان دادن دیوارها مناسب‌تر هستند، اگر با راه راه‌های ظریف ترکیب شوند، چشم‌ها را به سمت بالا می‌کشانند.

 

کاغذ دیواری آبی در اتاق خوابی با تخت دو طبقه سفید رنگ، آباژور قهوه‌ای با کلاهک سفید بر روی کنسول سفید، آینه دایره‌ شکل آویز و لوستر دیواری

  • طرح‌ها و رنگ‌های آرامش‌بخش را انتخاب کنید. طرح کاغذ دیواری تک گل به طور کلی برای همه افراد عالی است، از مادربزرگ 80 ساله تا کودکان. رنگ‌های آرامش‌بخش، مانند رنگ‌ آبی در دکوراسیون در کنار رنگ سبز خانه نیز احساس آرامش را القاء می‌کنند. سعی کنید بیشتر از رنگ‌های روشن استفاده کنید تا توهم فضای بزرگ را ایجاد کند. رنگ‌های روشن فقط نباید به انتخاب کاغذ دیواری اتاق کودک اختصاص یابند، این رنگ‌ها را می‌توانید در هر اتاق از خانه به ویژه در سقف اجرا کنید.
  • اگر در دکوراسیون مشکی از کاغذدیواری تیره استفاده کنید، محوطه کوچک‌تر به نظر می‌رسد. اما اگر میزان نور طبیعی محوطه بسیار زیاد است، می‌توانید از نوع تیره نیز استفاده نمایید.
  • یکی از نکات مهم در انتخاب رنگ کاغذ دیواری شیک، هماهنگی آن با سبک دکوراسیون داخلی است. مبلمان، پرده و فرش از جمله لوازمی هستند که در هماهنگی با آن باید مدنظر قرار بگیرند.

 

انواع کاغذ دیواری

اتاق خواب بزرگی با تخت دو نفره مقابل کاغذدیواری طرحدار وینیل کنار دیوار شیشه ای

کاغذ‌ دیواری برای مصارف مختلف با مشخصه‌هایی که روی بسته‌بندی رول‌های کاغذدیواری وجود دارند، تعریف می‌شود. هر کاغذ‌ دیواری ویژگی‌های خاص خود را دارد که باید با اتاقی که برای نصب کاغذ‌ دیواری در نظر گرفته‌اید، مطابقت و سازگاری داشته باشد.

 

کاغذ دیواری وینیل

کاغذ دیواری با پترن آبی بر روی زمینه سفید در سرویس بهداشتی با کابینت آبی تیره، کابینت آبی تیره به همراه دستگیره‌های طلایی، دو روشویی سفید توکار، شیرآلات طلایی، دو آینه با قاب طلایی و یک توالت فرنگی

کاغذ‌ دیواری با روکش وینیل نوعی است که لایه نازکی از پی وی سی روی آن اعمال شده است و یکی از متداول‌ترین نوع کاغذدیواری است که در حال حاضر به دلیل ماندگاری بالا طرفداران بسیاری دارد. هر چه ضخامت لایه پوشش وینیل بیشتر باشد، دوام آن نیز بیشتر خواهد بود. از نظر مقاومت قابل‌توجه و کاملاً ضد آب است و به همین دلیل در برابر بخار آب مقاوم و در آشپزخانه و حمام نیز قابل‌استفاده است. همچنین به دلیل قابل شستشو بودن نگهداری آن آسان است. بهترين روش تميز كردن كاغذ ديواري وینیل، استفاده از یک اسفنج مرطوب است.

 

کاغذ دیواری گل‌دار در سرویس بهداشتی با روشویی و توالت فرنگی سرامیکی سفید، وانی با بدنه مشکی، پنجره مستطیلی به همراه پرده کرکره‌ای سفید، شلف‌های دیواری شیشه‌ای،لوستر آویز و نورپردازی هالوژنی

این محصول همچنین مقاومت خوبی در برابر نور دارد و برای همه اتاق‌های خانه مناسب است. اما مراقب باشید، اگر سطوح دیوارهای شما بیش از حد نامنظم باشند، ممکن است براقیت کاغذ، این موضوع را برجسته کند. کاغذ‌ دیواری وینیل برجسته به دلیل ضخامتی که دارد، برای دیوارهای آسیب دیده بسیار ایده‌آل است.

 

کاغذ دیواری فویلی

تصویر اتاق کاری با میز گرد چوبی و صندلی های سفید مقابل دیواری با کاغذدیواری فویلی آبی و طلایی

در کاغذ دیواری فویلی یک لایه فلزی بر روی کاغذ قرار داده شده است و به دلیل بازتاب زیاد و ماهیت براق بودن، نقص دیوار را برجسته می‌کند. بنابراین، دیوار پایه باید ابتدا تعمیر یا با کاغذ آستر پوشانده شود. روند نصب و اجرای این نوع کاغذدیواری باید تا حدی مرتب و دقیق باشد که انعکاس و درخشش فویل را خراب نکند. از نظر طراحی ظاهری، در انواع براق، ساده یا طرح‌دار قابل تهیه هستند. معمولاً کاغذدیواری‌هایی که از سطوح بازتابنده یا براق برخوردار هستند، می‌توانند یک روش عالی برای بازی با نور طبیعی باشند و اتاق را بزرگ‌تر نشان دهند. البته انتخاب آینه مناسب برای قرار دادن در مقابل دیوارهای رنگ روشن نیز به این موضوع کمک بسیاری می‌کند.

 

کاغذ دیواری مخملی ( کاغذ دیواری بافت دار )

کاغذدیواری مخملی طوسی در اتاق خوابی با دو آباژور شیشه‌ای با کلاهک سفید بر روی میزهای چوبی طرفین تخت دونفره به همراه ملحفه طوسی، کنسول سفید، فرش طوسی و لوستر آویز

کاغذ دیواری مخملی ساده یکی از گران‌ترین انواع کاغذ دیواری‌ها است و نگهداری آن به دلیل قابل شستشو نبودن، سخت است. بافت مخملی آن حس تجمل را منعکس می‌کند و برای اتاق‌هایی که میزان تردد در آن‌ها کمتر است، مانند اتاق خواب یا اتاق مهمان؛ بیشتر استفاده می‌شود.

مطالعه مطلب بررسی جامع تکنیک جدید مخمل پاشی روی دیوار را از دست ندهید.

 

کاغذ دیواری پوستری یا چاپ شده

اتاق خوابی با تخت چوبی، صندلی حصیری و آباژور پایه بلند مقابل دیواری با پوستر منظره ای سبز

کاغذ‌ دیواری چاپ شده در طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها و الگوها تولید می‌شود. کاغذ دیواری چاپ دیجیتال معمولاً ارزان‌تر از چاپ دستی است و می‌تواند به صورت انبوه تولید شود، اما به راحتی پاره می‌شود. به دلیل اینکه جوهر چاپ این محصول بر پایه آب است، بنابراین به عنوان کاغذ دیواری آشپزخانه نمی‌توان از آن استفاده کرد.

 

کاغذ دیواری نانو

کاغذدیواری سفید با پترن قرمز در اتاق خوابی با کفپوش پارکت، آباژورهای طلایی بر روی دو میز سفید طرفین تخت مشکی دونفره با ملحفه صورتی و پرده حریر به رنگ سفید

کاغذ‌ دیواری‌های نانو برای خانه‌هایی که رفت‌وآمد زیاد دارند، مناسب است. شاید کودک نوپایی داشته باشید که دستان خود را روی دیوارها می‌کشد، یا از حیوانات خانگی نگهداری می‌کنید، کاغذ دیواری نانو یک انتخاب عالی برای شما خواهد بود. این کاغذدیواری‌ها نه تنها از رشد باکتری‌ها جلوگیری می‌کنند، بلکه باعث جلوگیری از کپک زدن ناشی از رطوبت می‌شوند. همچنین به دلیل مواد تشکیل‌دهنده آن، آلودگی و گرد و غبار جذب آن نمی‌شود و نظافت آن بسیار آسان است. این کاغذدیواری کاملا ضد خش است و پاره نمی‌‎شود، به دلیل مقاومت بالایی که دارد در مقابل نور خورشید نیز تغییر رنگ نمی‎‌دهد.

 

کاغذدیواری سفید با پترن صورتی در یک اتاق خواب موکت شده به همراه آباژور سفید بر روی میز نارنجی رنگ، مبل پارچه‌ای طوسی روشن با نشیمن صورتی و کوسن‌های رنگی

حتی از این نوع کاغذ‌ دیواری به عنوان یک عایق حرارتی و صوتی استفاده می‎‌شود. کاغذدیواری نانو هیچ تفاوتی با کاغذدیواری‌‏های معمولی ندارد و می‌‎توانید آن‌ها را با انواع طرح‌‏ها از جمله داماسک، گلدار، راه راه یا سه بعدی تهیه کنید. ویژگی‌‎های این کاغذ‌ دیواری، آن را مقرون‏‌به‏‌صرفه و منحصر به فرد کرده است.

 

کاغذ دیواری نانوون

اتاقی با کاغذدیواری نانوون طرحدار کرم رنگ، میز و صندلی های چوبی و یک آباژور پایه بلند

دقت داشته باشید این کاغذدیواری با کاغذ دیواری نانو متفاوت است. این محصول از الیاف پارچه و کاغذ تهیه شده است و فرایند تولید آن‌ها با یکدیگر متفاوت است. همچنین برای استحکام کاغذ دیواری نانوون از مواد اکریلیک استفاده می‏‌شود. این کاغذ‌ دیواری قابلیت شستشو دارد و نظافت آن بسیار آسان است. همچنین با طبیعت سازگار و قابلیت بازیافت دارد. از کاغذدیواری نانوون به دلیل ویژگی‎‌هایی که دارد بیشتر برای نصب در آشپزخانه و سرویس بهداشتی استفاده می‌‎شود.

 

کاغذ دیواری سه بعدی

نشیمنی با مبل راحتی سفید رنگ، میزگرد سفید و لوستر فلزی سفید مقابل کاغذدیواری سه بعدی طوسی و خاکستری

آنچه کاغذ دیواری سه بعدی را نسبت به سایر کاغذ‌ دیواری‌ها متمایز کرده است، طراحی در ابعاد بزرگ است. انواع طرح‌های سنتی در دکوراسیون داخلی سنتی، کلاسیک، مدرن، کودکان و طبیعت را می‌توانید برای کاغذ دیواری سه بعدی چاپ کنید. به دلیل تنوع در طرح، علاوه‌بر دکوراسیون داخلی خانه‌ها، در مراکز تجاری از جمله طراحی کافی‌شاپ ها، فست‌‎فودها و مراکز اداری قابلیت اجرا دارند. جنس کاغذ، کیفیت جوهر و نوع دستگاه چاپ‌کننده در کیفیت نهایی کاغذ دیواری سه بعدی تأثیرگذار هستند. استفاده از کاغذدیواری‌ سه بعدی برای افرادی که دکوراسیون داخلی آن‌ها مدرن است، تنها برای دو دیوار توصیه می‌شود.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله کاغذ دیواری مناسب برای محیط اداری چیست را مطالعه فرمایید.

 

کاغذ دیواری با کیفیت و بی کیفیت

میز چرخدار با گلدان های گل و پاف سبز رنگی مقابل کاغذدیواری طرح جنگل سه بعدی

بعضی از انواع کاغذدیواری‎‌ها به دلیل کیفیت بالا می‌توانند بیش از 15 سال دوام داشته باشند و به دلیل دوام و نگهداری آسان برای مکان‌های شلوغ در خانه مورد استفاده قرار می‌گیرند. کاغذ‌ دیواری سه بعدی، امروزه با کیفیت بالایی که دارد، توانسته است در بیشتر فضاها از جمله فضای پذیرایی مدرن، نشیمن اجرا و نصب شود.

نگهداری کاغذ‌ دیواری‌های بدون کیفیت دشوار است و لبه‌های آن‌ها از دیوار جدا شده و نیاز به اتصال مجدد یا چسباندن دارند، رنگ آن‌ها نیز ممکن است تحت تأثیر سایه و نور قرار بگیرند و به سرعت کیفیت خود را از دست بدهند. برخی از کاغذدیواری‌ها، در آشپزخانه یا حمام که گرما و رطوبت بیشتری وجود دارد، قابل‌استفاده نیستند.

 

نحوه تمیز کردن کاغذ دیواری

تصویر دو دست با دستکش زرد رنگ، در حال گردگیری کاغذدیواری سفید رنگ

کاغذ دیواری نیز مانند سایر وسایل خانه، می‌تواند گردوغبار و خاک را به خود جذب کند. بنابراین ممکن است گاهی اوقات به تمیز کردن سریع نیاز داشته باشد. لازم است قبل از انتخاب آن، فاکتور نظافت را در نظر بگیرید، به خصوص اگر در مناطق پر رفت‌وآمد، مانند پله‌ها و راهرو ورودی آپارتمان یا اتاق کودکان که احتمالاً سطح آن را لمس می‌کنند، قصد اجرای نصب کاغذدیواری را دارید. با توجه به نوع کاغذ دیواری، روش‌های مختلفی برای تمیز کردن آن‌ها وجود دارد.

 

کاغذدیواری طوسی با گل‌های رنگی در نشیمنی با شومینه چوبی، مبلمان سفید به همراه کوسن‌های رنگی، مبل تکنفره آبی، قفسه دیواری سفید قوس دار و میز جلومبلی شیشه‌ای

قبل از تمیز کردن باید کاغذ دیواری را گردگیری کنید. برای نوع قابل شستشو، از اسفنج مرطوب با آب صابون استفاده کنید، اما مراقب باشید که کاغذ خیس نشود. قابل شستشو بودن به این معنا نیست که می‌توانید با مقادیر زیادی آب آن را بشویید، مصرف آب باید کنترل شده باشد. رطوبت اضافی را از اسفنج گرفته، سپس کاغذ دیواری را تمیز و خشک کنید. مراقب باشید که آب کثیف از اسفنج خارج نشود و بر روی کاغذ سرازیر نشود. برای جلوگیری از این کار، بهتر است از پایین به بالا کاغذ‌ دیواری را تمیز کنید.

 

موارد مصرف کاغذ دیواری

راهروی ورودی و راه پله چوبی خانه ای با کاغذدیواری های طرح دار کمرنگ

کاغذ دیواری را می‌توانید برای تمام قسمت‌های خانه اجرا کنید، اتاق نشیمن، آشپزخانه، اتاق خواب، اتاق مهمان، راهرو خانه و راه‌پله که البته کاغذ دیواری هر قسمت دارای ویژگی‌های مخصوص به خود است. نصب کاغذ دیواری فقط به دیوارها محدود نمی‌شود، به نظر می‌رسد ایده اجرای کاغذدیواری سقفی و اکسنت وال نیز می‌توانند شگفت‌انگیز به نظر برسند! می‌توانید از کاغذ‌ دیواری بر روی سقف‌های گچ یا رنگی نیز استفاده کنید. البته این نکته را در نظر داشته باشید که کاغذ دیواری سقف در هر اتاقی توصیه نمی‌شود؛ مگر اینکه ارتفاع سقف بلند باشد. استفاده از کاغذهای طرح‌دار روی سقف‌ها به طور چشمگیری به محبوبیت رسیده‌اند.

 

نحوه نصب کاغذ دیواری

نصب کاغذدیواری رنگی در یک اتاق توسط نصاب

بهتر است کاغذدیواری را برای یک دیوار انتخاب کنید و برای سایر دیوارها از رنگ روشن استفاده کنید. وارد اتاق شوید، هر دیواری که چشم شما را جلب کرد، برای نصب کاغذ دیواری مناسب است. آماده‌سازی بسیار مهم است، قبل از شروع به نصب کردن، باید سطح دیوار را کاملاً تمیز کنید. اگر دیوارها قدیمی هستند و در وضعیت نامناسبی قرار دارند، کاغذ دیواری‌های بدون بافت انتخاب مناسبی هستند تا ترک‌ها و نقص‌ها را بپوشانند. دیوارهایی که در شرایط بسیار بدی قرار دارند، اغلب باید دوباره گچ کاری شوند.

 

نوع چسب کاغذ دیواری

مردی در حال زدن چسب پشت کاغذدیواری های طرحدار بنفش رنگ

یکی دیگر از عناصر بسیار مهم که نه تنها در اجرای کاغذدیواری اهمیت دارد، بلکه در طول عمر آن نیز  تأثیرگذار است، انتخاب چسب مناسب است. چسب کاغذ دیواری، چسب مخصوصی است که بر پایه نشاسته یا متیل سلولز ساخته شده است و برای ثابت کردن کاغذ دیواری به دیوار استفاده می‌شود. مقاومت چسب باید تا اندازه‌ای باشد تا کاغذ دیواری‌های برجسته سنگین را نیز به خوبی بر روی دیوار فیکس کند. در هنگام خرید چسب دقت کافی داشته باشید تا چسب مخصوص متناسب با کاغذ دیواری را خریداری کنید.

 

نحوه خرید کاغذ دیواری

کاغذدیواری با طرح شکوفه درختان در سالن غذاخوری با پنجره‌های قدی، دو لوستر سفید آویز بالای میز غذاخوری چوبی مشکی به همراه صندلی‌های مخمل قهوه‌ای روشن و گلدان‌های طلایی دایره شکل

برای خرید کاغذدیواری تمام دیوارها را اندازه بگیرید و عرض را در ارتفاع ضرب کنید. سپس تمام اندازه‌ها را با یکدیگر جمع کنید، تا اندازه کل به متر مربع مشخص شود. با کسر مساحت پنجره و درب، متراژ دقیق به دست می‌آید. برچسب مشخصات رول کاغذ دیواری را بررسی کنید تا از میزان متراژ رول مطلع شوید. رول‌های کاغذ دیواری را می‌توانید در ابعاد عرض ۵٣ سانتی‌متر در ١۰ متر طول، عرض ٧۰ سانتی‌متر در ١۰ متر طول،  عرض ۱۰۰ سانتی‌متر در ۱۰ متر طول و عرض ١۰۶ سانتی‌متر در ١۵ متر طول خریداری کنید. کاغذ دیواری ممکن است گران‌تر از رنگ باشد، اما انواع مختلفی دارد و برخی از آن‌ها کاملاً مقرون‌به‌صرفه هستند. قیمت کاغذ دیواری معمولاً به صورت تک رول تعیین می‌شود.

 

سخن پایانی

نشیمنی با مبل چرم ال شکل سفید رنگ مقابل دیواری با کاغذدیواری کرم با نقش چهره دو شخصیت مشهور

کاغذدیواری را می‌توان دوستدار محیط‌زیست دانست، زیرا کاملاً از مواد طبیعی تولید می‌شود و چسب آن مضر نیست. کاغذدیواری می‌تواند ناهمواری دیوار را بپوشاند و با آماده‌سازی اولیه، نقایص را به راحتی پنهان کند. بهتر است قبل از انتخاب الگو، اتاق خود را محک بزنید، برخی از الگوهای بزرگ می‌توانند در دکوراسیون پذیرایی کوچک، آن را کوچک‌تر نشان دهند.

 

30 نمونه کاغذ دیواری برای دکوراسیون داخلی