10 رنگ جذاب برای اتاق خواب پسرانه؛ متفاوت فکر کنید! 

رنگ اتاق خواب پسرانه آبی و نارنجی، کفپوش چوبی، فرش طوسی، میز تحریر چوبی و تخت سفید با روتختی آبی و بالش‌های آبی و نارنجی

طبق تصور عامه مردم، محبوب‌ترین رنگ برای اتاق خواب پسران، رنگ آبی‌ست. اما بهتر است همین حالا این تصورات اشتباه را کنار بگذارید و به ایده‌های جذاب‌تر فکر کنید. پسران می‌توانند احساسی، پرانرژی، منطقی، درون‌گرا یا برونگرا باشند؛ پس برای انتخاب رنگ اتاق خواب پسرانه باید کمی به روحیات فرد هم توجه کرد. 

ترکیب رنگ‌های متنوعی برای اتاق خواب پسرانه وجود دارد. تقریبا از تمام رنگ‌های اصلی و فرعی می‌توان در اتاق خواب پسران استفاده کرد و هیچ محدودیتی وجود ندارد؛ نکته‌ی مهم ترکیب درست رنگ‌های مختلف در اتاق خواب پسران است. در ادامه این مقاله 10 ترکیب رنگ با تم رنگی جذاب برای اتاق خواب پسران به شما معرفی می‌کنیم. همراه ما باشید.

 

سوالات متداول:

چه ترکیب رنگی برای اتاق خواب پسرانه مناسب است؟

1. آبی، زرد و خاکستری 2. سبز و سفید 3. نارنجی، سفید و طوسی 4. قرمز و سفید 5. طوسی و خاکستری و سفید 6. سبز و نارنجی 7. نارنجی، آبی و سفید 8. سیاه و سفید 9. قرمز، آبی و سفید 10. بنفش، آبی و سفید


دیوار، سقف و کف در دکوراسیون نارنجی، سفید و طوسی اتاق خواب پسرانه چه رنگی انتخاب کنیم؟

1. به رنگ سفید یا طوسی در بیاورید 2. برای تخت خواب از تم رنگی نارنجی استفاده کنید 3. بهتر است پرده اتاق ترکیبی از سفید و نارنجی باشد 4. بهترین انتخاب برای سقف اتاق خواب با تم رنگی نارنجی، سفید یا طوسی است

 

آبی، زرد و خاکستری 

رنگ اتاق خواب پسرانه زرد و آبی و طوسی، مبل زرد و سفید، کمد طوسی، درب سفید، دیوار‌ها آبی، روتختی آبی و طوسی و بالش‌های زرد و سفید

اولین و جذاب‌ترین ترکیب رنگ برای اتاق خواب پسرانه، ترکیب رنگ‌های آبی، زرد و خاکستری است. یک رنگ سرد، در کنار یک رنگ گرم و یک رنگ خنثی می‌تواند اتاقی رویایی به وجود آورد. پیشنهاد می‌کنیم سبک رنگ آبی و زرد با هم هماهنگ باشند تا جلوه‌ی بهتری به اتاق داده شود؛ به عنوان مثال اگر از آبی مات استفاده می‌کنیم، بهتر است سایر رنگ‌ها هم مات و ملایم باشند. پیشنهادات ما برای اتاقی جذاب‌تر: 

 

رنگ اتاق خواب پسرانه با دیوار آبی، تخت مشکی، روتختی طوسی و آبی و بالش‌های سفید و طوسی

 • دیوار: با این سه رنگ می‌توانید هرکاری که دوست دارید بکنید اما پیشنهاد ما این است که دیوار اتاق را به رنگ آبی تیره در بیاورید. می‌توانید دیوار شاخص (یکی از دیوارهای اتاق) را زرد کنید و قاب عکس خانوادگی یا پوسترها را روی آن دیوار قرار بدهید. 

 

رنگ اتاق خواب پسرانه با کفپوش طوسی، دیوار سفید و آبی، پرده آبی، تخت طوسی، روتختی سفید و بالش‌های سفید و آبی

 • تخت خواب: برای تخت خواب بهتر است از ترکیب خاکستری، سفید و آبی استفاده کنید؛ این رنگ‌ها آرامش‌بخش‌تر هستند و ضربان قلب را کاهش داده و باعث خواب می‌شوند. وجود نقش و نگار زرد روی پتو یا روتختی آبی هم ایده‌ی خوبی است. 

 

رنگ اتاق خواب پسرانه با دیوار‌ها و کف سفید، پرده سفید و مشکی، میز عسلی و گلدان

 • پرده: ترکیب توری سفید با رگه‌های خاکستری و آبی پررنگ بهترین انتخاب برای پرده‌ی اتاقی با این تم رنگی است. 

 

رنگ اتاق خواب پسرانه با دیوار‌های آبی، کفپوش چوبی، تخت طوسی و روتختی سفید و زرد

 • سقف: اگر می‌خواهید اتاقی دلباز داشته باشید بهتر است از رنگ سفید برای سقف اتاق استفاده کنید اما خاکستری و آبی پررنگ هم می‌توانند گزینه‌های بعدی باشند. 

 

رنگ اتاق خواب پسرانه با کفپوش طوسی چوبی، دیوار‌ها طوسی، تخت ذغالی و روتختی زرد با بالش‌های زرد و سفید

 • کف: برای اینکه دیوارها، تخت خواب و پرده بیشتر به نما بیاید پیشنهاد می‌:کنیم از کفپوش خاکستری یا زرد کم‌رنگ برای اتاق خواب استفاده کنید. 

 

سبز و سفید 

رنگ اتاق خواب پسرانه با دیوار‌های سفید و سبز، تخت سبز و روتختی تم سفید، پرده رنگارنگ، قفسه‌های سبز و کفپوش چوبی

اگر اتاق خواب را برای پسری با روحیات متعادل، منطقی و تا حدودی احساسی طراحی می‌کنید، ترکیب رنگ سبز و سفید می‌تواند انتخاب خوبی باشد. سبز به افزایش آرامش و عمق در اتاق کمک می‌کند و جلوه‌ای از طبیعت است. ترکیب این دو رنگ آرامش‌بخش است و می‌تواند برای پسران نوجوان و جوان هم مناسب باشد. پیشنهادات ما عبارت است از: 

 

رنگ اتاق خواب پسرانه با دیوار سفید و سبز، کفپوش چوبی، تخت سفید، چند تابلو روی دیوار و تعدادی اسباب بازی

 • دیوار: اگر اتاقی روشن می‌خواهید پیشنهاد می‌کنیم دیوار اتاق را به رنگ سفید در بیاورید و نهایتا یک دیوار یا بخشی از آن را با رگه‌های سبز تزیین کنید. دیوار سفید قدرت مانور در بخش‌های دیگر اتاق را بیشتر می‌کند. 

 

رنگ اتاق خواب پسرانه با دیوار‌های سفید، آباژور، تخت سفید با روتختی سبز، بالش سفید راه راه، تعدادی اسباب بازی و قفسه‌های سفید

 • تخت خواب: اگر دیوار اتاق سفید باشد، بهترین نقطه برای به کار بردن رنگ سبز، تخت خواب خواهد بود. روتختی سبز با طرح‌های فانتزی، مدرن و مینیمال اتاق خواب را به محیطی جذاب تبدیل می‌کند. 

 

رنگ اتاق خواب پسرانه با تخت سفید، پرده سفید و سبز، سقف و دیوار‌ها سفید، گلدان گیاه و لوستر سفید

 • پرده: نصب توری سفید با پرده‌ای به رنگ سبز روی آن بهترین گزینه است. پیشنهاد می‌کنیم از سبز پررنگ برای رگه‌های پرده اتاق خواب استفاده کنید. 

 

رنگ اتاق خواب پسرانه با تخت چوبی و روتختی طوسی با بالش‌های سبز و سفید توپی، سقف سبز با پنکه سقفی، دیوار سبز روشن و آینه گرد روی دیوار

 • سقف: بهتر است سقف اتاق خواب سفید باشد. البته اگر دیوارهای اتاق به رنگ سفید درآمده، می‌توانید برای سقف از طیف‌های مختلف رنگ سبز هم استفاده کنید. 

 

رنگ اتاق خواب پسرانه با دو تخت فلزی مشکی، روتختی سفید و مشکی وسبز، بالش‌ها سفید و خاکستری، کفپوش چوبی و پاتختی چوبی آبی

 • کف: رنگ کف اتاق ارتباط معناداری با سقف دارد. انتخاب کفپوش رنگ چوب، قهوه‌ای یا کرم می‌تواند گرمای اتاق خواب را بیشتر کند. 

 

نارنجی، سفید و طوسی

رنگ اتاق خواب پسرانه با دیوار طوسی، میز تحریر چوبی و سفید، تخت سفید با روتختی سفید و نارنجی و تعدادی اسباب بازی

برای اتاق خواب پسران شر و شور بهترین انتخاب، ترکیب رنگ نارنجی، سفید و طوسی است. این ترکیب رنگ، سرشار از انرژی، شیطنت و شادی بوده و باعث افزایش این احساسات در افراد می‌شود. نارنجی به ذات رنگی شاد است و از کنار هم قرار گرفتن آن با رنگ‌های خنثی مانند سفید و طوسی ترکیبی به شدت زیبا به دست می‌آید. پیشنهادات ما عبارت است از: 

 

رنگ اتاق خواب پسرانه با دیوار شاخص نارنجی، تخت طوسی نارنجی، دراور چوبی، بالش‌های طوسی و نارنجی و تعدادی مجسمه دیواری

 • دیوار: بهتر است دیوار اتاق را به رنگ سفید یا طوسی در بیاورید اما اگر خیلی هیجان دارید می‌توانید روی دیوار نارنجی هم حساب کنید. دیوار نارنجی گرچه اتاق شما را کمی تاریک می‌کند اما زیبایی چشمگیری دارد. 

 

رنگ اتاق خواب پسرانه با تخت نارنجی، بالش‌های نارنجی و سفید، دیوار سفید، پرده سفید رنگ و پاتختی چوبی

 • تخت خواب: با این فرض که دیوار اتاق سفید یا طوسی انتخاب شده باشد، بهتر است برای تخت خواب از تم رنگی نارنجی استفاده کنید. روتختی نارنجی به همراه تشک و بالش‌های سفید با رگه‌های طوسی بسیار زیبا هستند. 

 

رنگ اتاق خواب پسرانه با روتختی نارنجی و سفید و تخت مشکی، آباژور نارنجی، پرده سفید و مجسمه برگ چنار نارنجی روی دیوار

 • پرده: رنگ سفید برای پرده‌ی اتاق خواب باعث می‌شود که نور به داخل اتاق وارد شود. همچنین پرده‌های نارنجی هم از تابش نور مستقیم به داخل اتاق جلوگیری می‌کند. بهتر است پرده اتاق خواب پسرانه ترکیبی از سفید و نارنجی باشد. 

 

رنگ اتاق خواب پسرانه با کفپوش و دیوار‌های طوسی، مبل تخت خواب‌شو نارنجی، قفسه چوبی، دراور سورمه‌ای و پرده حصیری

 • سقف: بهترین انتخاب برای سقف اتاق خواب با تم رنگی نارنجی، سفید یا طوسی است. این رنگ‌های خنثی به نما آمدن رنگ‌های نارنجی در اتاق کمک فراوانی می‌کند. 

 

رنگ اتاق خواب پسرانه با دیوار های نارنجی، تخت کرمی، روتختی طوسی و نارنجی، صندلی حصیری، میز تحریر چوبی و پرده سفید و طوسی

 • کف: می‌توانید کفی اتاق را سفید انتخاب کرده و یک قالیچه طوسی روی آن پهن کنید که با تم اصلی اتاق هماهنگ باشد. 

 

قرمز و سفید 

رنگ اتاق خواب پسرانه با دیوار قرمز و طوسی، دراور مشکی و چوبی، تعدادی تابلو روی دیوار و تخت طوسی سفید راه راه

هرچقدر رنگ نارنجی پرانرژی و شاداب است، رنگ قرمز می‌تواند آتش این احساسات را شعله‌ورتر کند. اگرچه گفته می‌شود به دلیل افزایش ضربان قلب، بهتر است از رنگ قرمز در اتاق خواب استفاده نشود، اما ترکیب آن با رنگ سفید می‌تواند تا حدودی گرمای آن را متعادل کند. قرمز یکی از محبوب‌ترین رنگ‌ها بین پسران است و گزینه مناسبی برای رنگ اتاق خواب پسرانه هم می‌تواند باشد. پیشنهادات ما عبارت است از: 

 

رنگ اتاق خواب پسرانه با دیوار‌های طوسی و قرمز، تخت چوبی با روتختی طوسی، آباژور با پایه چوبی، کفپوش چوبی تیره و تابلو روی دیوار

 • دیوار: برای اینکه رنگ اتاق خواب پسرانه شما خیلی شبیه اتاق خواب دخترانه نشود بهتر است از رنگ قرمز تیره‌ برای دیوارها استفاده کنید. پیشنهاد می‌کنیم که همه‌ی دیوارها قرمز رنگ نشوند و برخی از دیوارها را سفید در نظر بگیرید تا تعادل رنگی به وجود آید. 

 

رنگ اتاق خواب پسرانه با کفپوش کرمی، دیوار‌ها طوسی روشن، پرده طوسی، کتابخانه ذغالی، تخت طوسی با روتختی طوسی و تابلو چوبی قرمز روی دیوار

 • تخت خواب: تشک و بالش باید قطعا به رنگ سفید باشند اما می‌توانید برای روتختی یا پتو رنگ قرمز را انتخاب کنید. همچنین ترکیب قرمز و خاکستری برای روتختی یک ترکیب جذاب است. 

 

رنگ اتاق خواب پسرانه با تخت قرمز با روتختی سفید و مشکی، کفپوش سورمه‌ای و قرمز، پرده سفید و قرمز، دیوار طوسی و دراور و میز سفید

 • پرده: می‌توانید پرده‌ای به رنگ سفید با رگه‌هایی از رنگ قرمز را برای اتاق خواب خریداری کنید تا هماهنگ با تم اصلی اتاق باشد. 

 

رنگ اتاق خواب پسرانه با دیوار سفید و قرمز، تخت طوسی، مبل چرمی، کفپوش چوبی و آباژور سفید

 • سقف: بهترین انتخاب برای سقف اتاقی با تم رنگی قرمز، رنگ سفید است تا دمای رنگی اتاق را کاهش داده و باعث بی‌خوابی نشود. 

 

رنگ اتاق خواب پسرانه با کفپوش سفید، فرش قرمز، میز و صندلی تحریر، کمد سفید، تخت سفید و دیوار‌ها طوسی و قرمز

 • کف: کفپوش سفید یا خاکستری بهترین انتخاب برای کف اتاق‌هایی با تم رنگی قرمز است. می‌توانید قالیچه‌ی کوچکی به رنگ قرمز روی ای کفپوش‌ها پهن کنید. 

 

طوسی و خاکستری و سفید 

رنگ اتاق خواب پسرانه با دیوار‌های طوسی، تخت فلزی مشکی، روتختی سفید و طوسی طرحدار، چند تابلو روی دیوار و پنجره با فریم سفید

رنگ‌های خنثی هم انتخاب خوبی برای رنگ اتاق خواب پسرانه هستند. علاوه بر رنگ‌های کرم و بژ و اینگونه رنگ‌های خنثی، ترکیب سفید، طوسی و خاکستری یک تم رنگی ایده‌آل برای اتاق خواب پسران ایجاد می‌کند. البته این تم رنگی بیشتر برای نوجوانان و جوانان مناسب است و پسران کوچکتر قطعا ارتباط خوبی با آن برقرار نمی‌کنند. پیشنهاد ما شامل موارد زیر می‌شود: 

 

رنگ اتاق خواب پسرانه با دیوار طوسی، میز تحریر دیواری سفید، صندلی مشکی، تخت سفید و مشکی و تعدادی تابلو روی دیوار

 

رنگ اتاق خواب پسرانه با کفپوش چوبی، فرش سورمه ای سفید طرحدار، پرده سفید و آبی و تخت سفید و مشکی طرحدار

 • تخت خواب: الگوهای خطوط راه راه یا المان‌های تکرارشونده‌ی سفید و خاکستری یکی از بهترین انتخاب‌ها برای روتختی هستند. همچنین می‌توانید از این ترکیب‌ها در بالش و تشک هم استفاده کنید. 

 

رنگ اتاق خواب پسرانه با مبل کرمی، دیوار‌ها طوسی، پرده سفید و خاکستری طرحدار، دراور سفید و چوبی و کفپوش چوبی با فرش طوسی طرحدار

 • پرده: خوشبختانه پرده‌های با ترکیب رنگ خاکستری، طوسی و سفید به طور گسترده و متنوع در بازار وجود دارد می‌توانید هرکدام که با المان‌های موجود در اتاق سازگاری بیشتری دارد را انتخاب کنید. 

 

رنگ اتاق خواب پسرانه با سقف طیف طوسی طرحدار، دیوار‌ها و تخت سفید، کفپوش طوسی با فرش سفید مشکی طرحدار و آباژور پایه‌دار مشکی

 • سقف: استثنائا برای سقف اتاق‌هایی با این تم رنگی، می‌توانید از ترکیب خاکستری، طوسی و سفید به شکل طرح‌دار استفاده کنید. این ترکیب رنگی خنثی در سقف اتاق، توجه زیادی را به سمت خود جلب می‌کند. 

 

رنگ اتاق خواب پسرانه با کفپوش و دیوار‌ها طوسی، دراور سورمه ای، فرش آبی، تخت سفید و آبی با کوسن‌های نارنجی و پرده حصیری

 • کف: برای افزایش رنگ در اتاق خواب می‌توانید کف اتاق را خاکستری یا طوسی انتخاب کرده اما قالیچه‌ای رنگی روی آن پهن کنید. 

 

سبز و نارنجی 

رنگ اتاق خواب پسرانه با تخت چوبی و روتختی طرحدار رنگی، دیوار سفید و نارنجی، کفپوش کرمی و تعدادی تابلو روی دیوار

ترکیبی عجیب و هیجان‌انگیز برای پسران شاد و البته کم سن و سال. ترکیب رنگ سبز و نارنجی در اتاق خواب پسران، یک ترکیب دوست داشتنی را به وجود می‌آورد که افراد یا از آن متنفر هستند یا عاشقش می‌شوند. این ترکیب پرانرژی می‌تواند اتاق خواب را به محیطی شاد تبدیل کند. پیشنهاد ما برای چنین اتاقی شامل موارد زیر می‌شود: 

 

رنگ اتاق خواب پسرانه با تخت چوبی و روتختی طرحدار طوسی، دیوار سبز با طرح‌های نارنجی، صورتی و سفید و کفپوش چوبی

 • دیوار: پیشنهاد می‌کنیم دیوار اتاق را به رنگ سبز در بیاورید و رگه‌هایی از سفید را هم برای آن در نظر بگیرید. با قرار دادن کمد دیواری‌هایی به رنگ نارنجی جلوی دیوار اتاق خواب، می‌توانید ترکیب نارنجی و سبز را به وجود بیاورید. 

 

رنگ اتاق خواب پسرانه با روتختی سبز و سفید، تخت حصیریِ با پاتختی چوبی، دیوار‌ها سفید و کوسن‌های نارنجی و سفید

 • تخت خواب: رنگ بدنه‌ی تخت خواب را نارنجی انتخاب کنید ولی برای روتختی ترکیبی از سفید و سبز تیره را به کار ببرید تا کنتراست رنگی موجود در اتاق متعادل‌تر شود. همچنین بالش و تشک را هم می‌توانید به رنگ سفید انتخاب کنید. 

 

رنگ اتاق خواب پسرانه با تخت سبز و روتختی سفید با شال تخت نارنجی، پرده سفید، پاتختی چوبی، دیوار سفید و کفپوش کرمی

 • پرده: بهتر است پرده‌ای به رنگ سفید داشته باشید تا اتاق از نظر رنگی اشباع نشود. وجود المان‌هایی از رنگ نارنجی و سبز روی پرده هم جلوه‌ی خوبی به اتاق می‌دهد. 

 

رنگ اتاق خواب پسرانه با دو تخت حصیری و روتختی طرحدار سبز روشن و سفید، دیوار کرمی و سبز، سقف سفید و پرده نارنجی

 • سقف: قطعا برای سقف اتاقی با تم نارنجی و سبز باید رنگ سفید را به کار ببرید تا اتمسفر اتاق خفه نشود. 

 

رنگ اتاق خواب پسرانه با کفپوش چوبی، فرش نسکافه‌ای، پاتختی چوبی، روتختی سفید و نارنجی و تابلو با فریم مشکی روی دیوار

 • کف: می‌توانید از کف پارکت رنگ چوب برای کف اتاق خواب استفاده کرده و قالیچه یا فرش اتاق خواب به رنگ سبز را روی آن پهن کنید. 

 

نارنجی، آبی و سفید

رنگ اتاق خواب پسرانه با کفپوش چوبی، تخت آبی و سفید با روتختی آبی و طوسی، دیوار آبی و پرده سفید

یکی دیگر از ترکیب رنگ‌هایی که بیشتر مناسب پسران نوجوان و جوان است، ترکیب آبی پررنگ، نارنجی و سفید است. این ترکیب رنگ برای دکوراسیون اتاق خواب نوجوان و جوان منطقی، درونگرا و هنرمند بسیار مناسب است. همچنین می‌توانید به جای رنگ سفید از طوسی هم استفاده کنید چون با هر دو رنگ سازگاری دارد. ایده‌های ما برای انتخاب رنگ اتاق خواب پسرانه لاکچری با این تم رنگی عبارت است از: 

 

رنگ اتاق خواب پسرانه با دیوار‌های آبی و سفید، کفپوش چوبی تیره، فرش سفید و مشکی و دو تخت طوسی با روتختی سفید و سومه‌ای

 • دیوار: اگر طبعی آرام دارید بهتر است دیوار اتاق خواب ترکیبی از آبی تیره و سفید باشد. اما اگر دوست دارید کمی هم انرژی به اتاق خواب اضافه کنید می‌توانید چند دیوار را به رنگ آبی تیره و چند دیوار را به رنگ نارنجی در بیاورید. 

 

رنگ اتاق خواب پسرانه با روتختی آبی سورمه‌ای، بالش‌های نارنجی و آبی، شال مبل نارنجی، پرده گلبهی، دیوار سفید و دو پاتختی سفید با آباژور

 • تخت خواب: رنگ آبی تیره برای روتختی و بالش‌ها بسیار مناسب است اما می‌توانید روی رنگ نارنجی هم به عنوان رنگ روتختی حساب کنید. این موضوع به سلیقه‌ی شما و طرحی که در بازار وجود دارد ارتباط دارد. 

 

رنگ اتاق خواب پسرانه یا دیوار نارنجی، تخت سورمه‌ای با روتختی سفید و سورمه‌ای و بالش نارنجی، آباژور دیواری و پرده سفید و سورمه‌ای

 • پرده: پیشنهاد می‌کنیم پرده‌ای با ترکیب رنگ آبی تیره و سفید را برای اتاقی با این تم رنگی انتخاب کنید. 

 

رنگ اتاق خواب پسرانه با دیوار‌های آبی و سفید، پرده سفید، سقف سفید، کتابخانه نارنجی و تخت با روتختی سفید و آبی

 • سقف: برای به نما آمدن رنگ‌های نارنجی و آبی موجود در اتاق بهتر است سقف را به رنگ سفید در بیاورید. 

 

رنگ اتاق خواب پسرانه با کفپوش طوسی، دو تخت طوسی با روتختی سومه‌ای و شال تخت نارنجی، پاتختی سفید و چوبی و پرده‌های نارنجی و سومه‌ای

 • کف: سفید، طوسی و خاکستری همه از رنگ‌هایی هستند که می‌توان برای کف اتاقی با این تم رنگی انتخاب کرد.

 

سیاه و سفید 

رنگ اتاق خواب پسرانه با دیوار‌ سفید، صندلی سفید، کفپوش ذغالی، تخت طوسی و مشکی و تعدادی تابلو روی دیوار

اگر قصد دارید اتاق خوابی کلاسیک و به شدت جدی طراحی کنید، اتاق خواب‌های سیاه و سفید شما را به هدفتان می‌رسانند. رنگ اتاق پسرانه می‌تواند سیاه و سفید هم باشد و این ترکیب مخصوص برخی از نوجوانان و جوانان است که سبک بخصوصی را در هنر دوست دارند. پیشنهادات ما برای ایجاد چنین اتاق خوابی عبارت است از: 

 

رنگ اتاق خواب پسرانه با تخت فلزی مشکی، کفپوش چوبی، دیوار‌ها سفید، پرده چهارخانه سفید و مشکی و پاتختی مشکی

 • دیوار: اتاق خواب‌های تم سیاه و سفید، اغلب با دیواری به رنگ سفید رنگ‌آمیزی می‌شوند تا قدرت مانور برای رخ‌نمایی رنگ سیاه بیشتر شود. همچنین از طرح‌های شطرنجی هم روی برخی از دیوارها (دیوار شاخص) می‌توان استفاده کرد. 

 

رنگ اتاق خواب پسرانه با دو تخت چوبی مشکی، بالش و روتختی شطرنجی، پتوی سفید، فرش سفید و مشکی و دو چراغ دیوارکوب

 • تخت خواب: طرح شطرنجی یا خطوط راه‌راه یکی از بهترین انتخاب‌ها برای روتختی است. سعی کنید یک الگوی تکرار شونده (مانند ستاره، گل، قلب یا …) در بخش‌های مختلف اتاق وجود داشته باشد تا هماهنگی اتاق را بهتر و بیشتر نشان دهد. 

 

رنگ اتاق خواب پسرانه با کفپوش سفید، دیوار‌ها طوسی، تخت دوطبقه سفید و چوبی، نردبان سفید و تعدادی عروسک

 • پرده: با توجه به رنگ دیوار و تخت، می‌توانید پرده را هم به رنگ سفید و رگه‌هایی از سیاه انتخاب کنید. وجود الگوی تکرار شونده می‌تواند روی پرده هم وجود داشته باشد. 

 

رنگ اتاق خواب پسرانه با فرش طوسی طرحدار، تخت چوبی، روتختی سفید، دیوار‌ها سفید و ذغالی و صندلی مدرن قهوه‌ای

 • سقف: بهتر است سقف اتاق خوابی با این تم، به رنگ سفید باشد تا اتاق را بزرگ‌تر نشان دهد. سقف‌های سیاه این حس را به وجود می‌آورند که اتاق خواب کوچک و خفه است. 

 

رنگ اتاق خواب پسرانه با تخت سفید و چوبی دو طبقه، دیوار سفید، فرش راه راه مشکی و سفید، شال مبل طرحدار و تابلو روی دیوار

 • کف: طرح‌های شطرنجی و خطوط راه‌راه می‌توانند بهترین طرح‌ها برای کف اتاق خواب باشند. 

 

قرمز، آبی و سفید 

رنگ اتاق خواب پسرانه با تخت سفید و روتختی سفید و سورمه‌ای، تخت نوزاد ست تخت دیگر، دراور آبی، دیوار طوسی و قفسه‌های سفید

برای انتخاب رنگ اتاق خواب پسرانه اسپرت بهترین گزینه، ترکیب قرمز، آبی و سفید است. این ترکیب رنگ که شبیه پرچم یا لباس خیلی از تیم‌های ورزشی‌ست محبوبیت بالایی در میان پسران دارد. به روش‌های گوناگونی می‌توانید از ترکیب رنگ قرمز و آبی در اتاق خواب پسران استفاده کنید که در زیر پیشنهاداتی به شما می‌دهیم:

 

رنگ اتاق خواب پسرانه با کفپوش چوبی و فرش طوسی، قفسه‌های چوبی، روتختی طوسی و دیوار‌های آبی رنگ

 • دیوار: دو انتخاب پیش روی شما وجود دارد؛ هم می‌توانید دیوار اتاق را تک رنگ (آبی یا قرمز) انتخاب کنید و هم ترکیب هر دو رنگ در کنار هم را به کار ببرید. انتخاب با شماست. هر دو گزینه جذابیت بصری بالایی دارند. همچنین می‌توانید رگه‌هایی از رنگ سفید را هم در چنین دیوارهایی در نظر بگیرید. 

 

رنگ اتاق خواب پسرانه با تخت سفید و طوسی راه راه، تخت چوبی دو نفره، روتختی آبی، کفپوش کرمی و مبل چرمی با پاف طرح توپ

 • تخت خواب: اینکه طرفدار تیم‌های با لباس آبی هستید یا قرمز در انتخاب روتختی تاثیرگذار است. هرچند بهتر است روتختی به رنگ آبی انتخاب شود تا با کاهش ضربان قلب، به خواب راحت‌تر کمک کند. 

 

رنگ اتاق خواب پسرانه با کفپوش طوسی و فرش قرمز، دیوار‌ها طوسی روشن، پرده سفید با طرح‌های قرمز، روتختی طوسی و تعدادی تابلو روی دیوار

 • پرده: پرده‌های توری سفید با رگه‌هایی از آبی و قرمز زیبایی اتاق خواب را دو چندان می‌کنند. 

 

رنگ اتاق خواب پسرانه با دیوار‌های راه راه طوسی و سفید، کفپوش نسکافه‌ای، دو تخت با روتختی‌های آبی و قرمز و پرده سفید و قرمز

 • سقف: پیشنهاد می‌کنیم برای سقف اتاق خواب، از رنگ سفید یا طوسی استفاده کنید تا رنگ‌های موجود در اتاق بیشتر دیده شوند. 

 

رنگ اتاق خواب پسرانه با تخت طوسی و تخت دونفره دیگر سفید و آبی و طوسی، پرده آبی، لوستر آبی و دیوار طوسی روشن با کفپوش کرمی

 • کف: بهتر است از رنگ قرمز یا آبی برای کف اتاق خواب استفاده نشود. شاید پوشاندن کف اتاق با موکت یا کفپوش‌های سفید یا طوسی انتخاب بهتری باشد. 

 

بنفش، آبی و سفید

رنگ اتاق خواب پسرانه با کفپوش چوبی، تخت با روتختی طیف طوسی، دیوار بنفش، پنجره با فریم سفید و آینه مستطیلی

آخرین ایده‌ای که برای انتخاب رنگ اتاق خواب پسرانه به شما ارائه می‌دهیم یک ترکیب جدید است که به تازگی طرفداران زیادی پیدا کرده است. اتاق خواب بنفش و آبی هدیه‌ای زیبا، شیک و لاکچری به پسران است. این ترکیب رنگ برای پسرانی که عاشق گیم هستند مناسب است. پیشنهادات ما برای طراحی اتاق با این ترکیب رنگ به شرح زیر است: 

 

رنگ اتاق خواب پسرانه با روتختی سفید و بنفش، تخت ذغالی، دیوار سفید و بنفش، قفسه‌های سفید و آباژور شیشه‌ای

 • دیوار: برای اینکه اتاق خواب خیلی تاریک نشود، بهتر است از ترکیب بنفش و سفید برای دیوار اتاق خواب استفاده کنید. این ترکیب رنگ فضای بیشتری برای خودنمایی رنگ آبی در اختیار شما قرار می‌دهد. 

 

رنگ اتاق خواب پسرانه با آباژور‌های بنفش، پاتختی‌های قرمز و مشکی، روتختی عروسکی آبی طرحدار و تابلو روی دیوار

 • تخت خواب: قطعا رنگ تخت خواب یا روتختی آن باید به رنگ آبی باشد. رنگ آبی تیره یا روشن هر دو می‌توانند انتخاب مناسبی برای روتختی باشند. 

 

رنگ اتاق خواب پسرانه با صندلی چوبی و سفید، کفپوش چوبی، فرش طوسی، گلدان حصیری و پرده سفید با طرح‌های بنفش

 • پرده: پیشنهاد می‌کنیم پرده‌ی اتاق خواب توری سفید با رگه‌های بنفش تیره و آبی روشن باشد. این ترکیب رنگ با سایر بخش‌های اتاق هم هماهنگی دارد. 

 

رنگ اتاق خواب پسرانه بنفش با دیوار‌های بنفش روشن، سقف سفید، لوستر و اکسسوری طلایی، تخت آبی، دو آباژور و پرده آبی روشن

 • سقف: سفید بهترین انتخاب برای سقف اتاق خوابی با این تم رنگی است. 

 

رنگ اتاق خواب پسرانه با کفپوش چوبی، فرش سنتی بنفش، دراور چوبی، روتختی یاسی و تخت سفید

 • کف: می‌توانید پارکتی به رنگ چوب یا رنگ سفید برای کفپوش اتاق خواب انتخاب کنید و قالیچه‌ای به رنگ آبی تیره روی آن پهن کنید. 
پیشنهاد می‌کنیم مقاله همه چیز درباره طراحی دکوراسیون اتاق خواب پسرانه را مطالعه فرمایید.

 

جمع بندی

رنگ اتاق خواب پسرانه با تم سبز، صندلی سبز، میز تحریر سفید و چوبی، دیوار طوسی و سفید و تعدادی تابلو روی دیوار

انتخاب رنگ اتاق خواب پسرانه کار چندان دشواری نیست اما باید قبل از انتخاب رنگ به برخی نکات بیشتر توجه کنید؛ روحیات، علایق و سبک زندگی افراد می‌تواند روی انتخاب رنگ مناسب برای اتاق خواب آنها موثر باشد. از آنجا که انسان زمان زیادی از طول شبانه روز را در اتاق خواب سپری می‌کند پس بهتر است رنگی مناسب با روحیات و علایقش را ببیند. در این مقاله 10 ترکیب رنگ جذاب برای رنگ اتاق خواب پسرانه به شما پیشنهاد کردیم. نظر شما چیست؟ ایده‌ای در این زمینه دارید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.