راهنمای انتخاب رنگ اتاق خواب عروس

اتاق خواب عروسی با تخت طوسی ، پرده های سفید رنگ، دیوار به رنگ آبی و سفید،موکت کرم و صندلی سفید

در خانه عروس و داماد، اتاق خواب یکی از مهم‌ترین فضاها به شمار می‌آید. رنگ اتاق خواب عروس از اهمیت بالایی برخوردار است، چون می‌تواند در میزان عشق، صمیمیت و عمق رابطه آنها تاثیرگذار باشد.

رنگ‌ها در روحیات افراد تاثیر بسیار زیادی می‌گذارند. در برخی اوقات ممکن است حس و حال خوش ایجاد کنند اما در مواردی دیگر باعث تنش و دلزدگی شوند. بنابراین باید در انتخاب رنگ بخش‌های مختلف منزل به خصوص اتاق خواب توجه ویژه‌ای داشته باشید. حال اگر چیدمان دکوراسیون اتاق خواب عروس و داماد بر عهده شماست، باید رعایت انتخاب یک رنگ مناسب را در اولویت قرار دهید. 

 

سوالات متداول:

بهترین و پرطرفدارترین رنگ‌های اتاق خواب عروس و داماد کدامند؟

رنگ‌های سفید، آبی، صورتی، بنفش، قرمز، سبز آبی، قهوه ای، نارنجی و سبز از پرطرفدارترین رنگ‌های اتاق خواب عروس و داماد به شمار می‌آیند.


ترکیب رنگ‌های پرطرفدار برای اتاق خواب عروس و داماد کدامند؟

1. زرد و خاکستری 2. طوسی و صورتی 3. نارنجی و سفید 4. قهوه ای و طوسی

 

اتاق خواب عروسی با دیوارهای طوسی رنگ، پرده کرم و طوسی، تخت طوسی روشن، مبل طوسی، صندلی های چوبی، پنجره با فریم سفید و کفپوش پارکت

رنگ اتاق خواب عروس به خوبی می‌تواند جذابیت و زیبایی دکوراسیون آن فضا را تحت تاثیر قرار دهد. به همین دلیل متخصصین دکوراسیون داخلی با وسواس و حساسیت زیادی از رنگ‌های خاص برای اتاق عروس و داماد استفاده می‎کنند. برای شناخت بهترین رنگ بندی اتاق عروس و داماد با ما در ادامه مقاله همراه باشید.

 

رنگ اتاق خواب عروس

اتاق خواب عروسی با تخت و پرده هایی به رنگ سفید، دراور سفید با دستگیره مشکی با آباژور رومیزی سفید و پرده های کرکره ای سفید

وقتی از رنگ اتاق عروس و داماد حرف می‌زنیم منظورمان تمام نقاطی است که در اتاق خواب دیده می‌شوند. فضاهایی همچون سقف، دیوارها، کفپوش، وسایل اتاق و سایر ملزومات آن که همگی در ایجاد یک فضای آرام و با امنیت نقش مهمی دارند. دکوراسیون اتاق عروس و داماد معمولا با سلیقه شخصی آنها چیده می‌شود. اما انتخاب رنگ بندی در این اتاق باید بر اساس اصول اولیه و ترکیب رنگی درستی انجام شود. در این صورت با یک اتاق آرامش‌بخش برای عروس و داماد مواجه خواهید شد. 

 

 اتاق خواب عروسی با دیوار و تخت به رنگ طوسی و پاتختی چوبی، قاب های دیواری با فریم چوبی، شومینه گچی سفید با آینه نصب شده روی دیوار

رنگ‌ها می‌توانند عواطف و احساسات مختلفی را برانگیخته کنند. به همین دلیل بسیار مهم است که از رنگ بندی درستی برای ورود عشق و زیبایی به اتاق خواب عروس و داماد استفاده کنید. بنابراین هنگام انتخاب رنگ مناسب برای اتاق خواب عروس ابتدا به روانشناسی آن رنگ و تاثیراتش بر روحیه افراد توجه داشته باشید. با این حال نباید سلیقه نوعروس و تازه داماد را نادیده گرفت. بلکه بهتر است با توجه به روحیات آنها انتخاب درستی انجام دهید.

 

بهترین و پرطرفدارترین رنگ ها برای اتاق خواب عروس و داماد

اتاق خواب عروسی با دیوارهایی به رنگ کرم، پاتختی چوبی و لوسترهای سفید با تخت چوبی و دریم کچر در بالای تخت

رنگ‌ها از طیف گسترده‌ای تشکیل شده‌اند و به راحتی می‌توانید طبق سلیقه خودتان تغییراتی در آن ایجاد کنید. رنگ اتاق خواب زن و شوهر بهتر است با سلیقه هر دوی آنها انتخاب شود. اتاق خواب فضایی برای استراحت و به آرامش رسیدن است که عروس و داماد هر دو از آن استفاده می‌کنند. بنابراین توجه به علایق هر دو در دکوراسیون اتاق خواب به خصوص رنگ بندی آن اهمیت زیادی دارد. 

در زیر با بهترین و پرطرفدارترین رنگ‌ها که برای دکوراسیون اتاق خواب عروس و داماد مناسبند، آشنا می‌شوید:

 

رنگ سفید؛ یک انتخاب پرطرفدار برای اتاق خواب عروس

اتاق خواب عروسی با دراور، تخت و پرده های حریر به رنگ سفید، پاتختی چوبی سفید و اکسسوری های روی دراور

رنگ سفید در دکوراسیون اتاق خواب عروس یکی از پرطرفدارترین رنگ‌ها به شمار می‌آید. در واقع اکثر افراد تنها رنگ سفید را برای دکوراسیون اتاق خواب عروس و داماد مناسب می‌دانند. گویی که رنگ سفید با عروس عجین شده است. به همین دلیل رنگ سفید را می‌توان در رنگ بندی اتاق خواب عروس یکی از بهترین رنگ‌ها دانست. 

یکی از ویژگی‌های مثبت رنگ سفید ترکیب آسان آن با سایر رنگ‌هاست. به عنوان مثال شما به راحتی می‌توانید سرویس خواب، کمدها و سایر تجهیزات اتاق خواب عروس را به رنگ سفید انتخاب کنید. رنگ آمیزی دیوار اتاق خواب یا انتخاب یک کاغذ دیواری با تناژ روشن هماهنگی جذابی در اتاق خواب عروس ایجاد می‌کند. بنابراین می‌توان گفت رنگ سفید در تمامی بخش‌های اتاق خواب عروس و داماد کاربرد دارد.

 

اتاق خواب عروسی با صندلی شیشه‌ای، تخت سفید و صورتی ، پاتختی سفید و کاغذدیواری گلدار به رنگ سفید و سبز با پرده های کرم

حتی برخی افراد برای کفپوش، سرامیک‌های سفید انتخاب می‌کنند که می‌تواند باعث دلبازی و بزرگ‌تر نشان دادن فضای اتاق خواب عروس و داماد شود. اگر تصمیم شما انتخاب رنگ سفید برای دیوار اتاق خواب عروس است، حتما آن را با چندین تابلو تزیین کنید. 

برای جلوگیری از بی روح نشان دادن دکوراسیون اتاق خواب عروس و داماد می‌توانید از ترکیب رنگ سفید با طوسی، صورتی، آبی روشن و بنفش در وسایل اتاق خواب، دیوار یا کفپوش بهره ببرید. اگر شما از علاقه‌مندان سبک مدرن برای دکوراسیون اتاق خواب هستید، رنگ سفید را با مشکی ترکیب کنید. نشاط رنگ سفید در کنار جذابیت رنگ مشکی باعث می‌شود اتاق خواب سبک مدرن عروس و داماد فضای عمیق و پر معنایی داشته باشد.

 

رنگ آبی؛ یک انتخاب آرامش‌بخش برای اتاق خواب عروس

 اتاق خواب عروسی با کفپوش پارکت، دیوارهایی به رنگ آبی روشن، پرده های کرم، تخت کرم و قهوه‌ای و فرش طرحدار طوسی

رنگ اتاق خواب عروس اگر از طیف رنگی آبی انتخاب شود، فضا را پر از آرامش خواهد کرد. رنگ آبی تداعی‌گر آسمان و دریاست. به همین دلیل وقتی پس از یک روز کاری دشوار به اتاق خواب آبی رنگ وارد می‌شوید، می‌توانید آرامش دریا و امنیت آسمان را تجربه کنید. 

توجه داشته باشید رنگ آبی در دکوراسیون اتاق خواب در طیف‌های رنگی وسیعی کاربرد دارد به همین دلیل به عنوان رنگ تاکیدی و پیش زمینه مورد استفاده قرار می‌گیرد. تناژ این رنگ از آبی بسیار روشن شروع می‌شود تا آبی تیره و سورمه‌ای ادامه دارد. هر یک از این رنگ‌ها اثرات خاص خودشان را دارند و می‌توانند اتاق خواب عروس و داماد را تحت شعاع قرار دهند. 

 

اتاق خواب عروسی با دیوارهایی به رنگ آبی روشن و سقف طوسی، پنکه سقفی چوبی، کنسول مشکی، پرده های سفید و گلدان گل طبیعی

اتاق خواب عروس با رنگ آبی آسمانی بزرگ‌تر جلوه می‌کند و ترکیب آن با وسایل سفید راحت‌تر است. اما اگر از طرفداران دکوراسیون سلطنتی ومجلل برای اتاق خواب هستید، می‌توانید از رنگ آبی تیره یا سورمه‌ای برای اتاق عروس و داماد استفاده کنید. رنگ‌های سفید، کرمی و قهوه‌ای به راحتی با رنگ آبی ترکیب می‌شوند و ظاهر جذابی به اتاق خواب عروس می‌دهند. 

 

اتاق خواب عروسی با دیوارهایی به رنگ سفید و آبی ، تخت چوبی سفید با کوسن و بالشت های سفید و آبی، پرده کرم، آباژور رومیزی مشکی و قاب دیواری با فریم مشکی

در زیر با کاربرد این رنگ در بخش‌های مختلف اتاق خواب آشنا می‌شوید:

 • پرده‌ها
 • روتختی
 • سرویس خواب
 • فرش
 • آباژورها
 • روبالشتی

 

رنگ صورتی؛ یک انتخاب ملیح برای اتاق خواب عروس

اتاق خواب عروسی با دیواری به رنگ صورتی، کفپوش سرامیکی سفید، تخت سفید با شال تخت صورتی و قفسه های چوبی سفید

رنگ صورتی یکی دیگر از رنگ‌های پرطرفدار برای اتاق خواب عروس و داماد به شمار می‌آید. عروس خانم‌های جوان اکثرا این رنگ رویایی را برای دکوراسیون اتاق خواب خود در نظر می‌گیرند. رنگ صورتی یکی از رنگ‌های روشن محسوب می‌شود که می‌تواند فضای اتاق خواب شما را دلبازتر نشان دهد. 

با توجه به کوچک شدن متراژ خانه‌های امروزی، شاید دلیل انتخاب این رنگ و محبوبیتش نزد دختر خانم‌های جوان بزرگ‌تر نشان دادن فضای اتاق باشد. رنگ صورتی به راحتی با رنگ‌های خنثی همچون سفید، خاکستری و طوسی هماهنگ می‌شود. بنابراین از انتخاب این رنگ دلنشین با تناژ مختلف در رنگ بندی اتاق خواب عروس و داماد غافل نشوید. 

پیشنهاد می‌کنیم مقاله 15 ایده جذاب برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب صورتی را مطالعه فرمایید.

 

اتاق خواب عروسی با تخت سفید، کاغذدیواری گلدار به رنگ سفید و صورتی، تاب معلق حصیری سفید، پاف صورتی و کفپوش پارکت

این رنگ پرطرفدار را می‌توانید با رنگ‌هایی همچون قرمز، مشکی و سفید ترکیب کنید. در زیر با کاربرد تناژ رنگ صورتی در بخش‌های مختلف اتاق خواب عروس آشنا می‌شوید:

 

رنگ بنفش؛ یک انتخاب جسورانه برای اتاق خواب عروس

اتاق خواب عروسی با دیوار به رنگ بنفش، تخت چوبی، آباژور رومیزی و پرده حریر سفید و قاب دیواری با فریم چوبی

رنگ بنفش بعد از سفید و صورتی یکی دیگر از پرطرفدارترین رنگ‌ها برای اتاق خواب عروس و داماد به شمار می‌آید. دکوراسیون بنفش حس و حال خاصی به اتاق خواب می‌بخشد به همین دلیل اکثر نوعروسان این رنگ را حتما در بخشی از دکوراسیون اتاق خواب خود به کار می‌برند. 

آنها معتقدند رنگ بنفش تا حد زیادی مرموز است و می‌تواند حال و هوای اتاق خواب را هیجان‌انگیز نشان دهد. وجود رنگ آبی و قرمز در ترکیب بنفش باعث می‌شود تا گرمای این رنگ بر روحیه و سلامت افکار زوج‌های جوان اثر بگذارد. حتما می‌دانید که رنگ بنفش نماد سلامتی، قدرت و ثروت است. شاید به همین دلیل اکثر عروس خانم‌ها و آقا دامادها مشترکا بر روی این رنگ توافق نظر دارند. رنگ بنفش در دکوراسیون یاسی هم می‌تواند یک انتخاب ایده‌آل باشد.

 

اتاق خواب عروسی با دیوارهایی به رنگ یاسی و سرمه ای با تخت سفید ، کفپوش پارکت، فرش راه راه سفید و خاکستری

صورتی، سفید و خاکستری بهترین رنگ‌هایی هستند که با بنفش ترکیب می‌شوند و برای اتاق خواب زوج‌های جوان مناسب خواهند بود. کاربرد این ترکیب رنگی در اتاق خواب عروس را می‌توانید در زیر مشاهده کنید:

 

رنگ قرمز؛ یک انتخاب پرشور برای اتاق خواب عروس

اتاق خواب عروسی با دیوار قرمز رنگ، کفپوش موکت طوسی، پاتختی چوبی، آباژور فلزی و پنجره ای با فریم سفید

شاید شما هم از آن دسته افراد باشید که تصور می‌کنند رنگ قرمز برای اتاق خواب مناسب نیست. از روزگاران قدیم رنگ قرمز را نشانه عشق و علاقه می‌دانستند. بنابراین استفاده از رنگ قرمز در دکوراسیون اتاق خواب با تناژ مختلف به خصوص اتاق عروس و داماد بسیار درست و منطقی است. البته باید دقت کنید که انتخاب‌های شما اغراق‌آمیز نباشد. 

گرمای رنگ قرمز می‌تواند باعث برانگیختن احساسات شود، اما زیاده روی در آن ممکن است آرامش لازم در اتاق خواب را از بین ببرد. این رنگ به خوبی انتقال‌دهنده حس گرما و انرژی فراوان است ،به همین دلیل اکثرا در فصل سرد سال از آن استفاده می‌شود. 

 

اتاق خواب عروسی با دیوار طوسی رنگ، تخت مشکی با روتختی مشکی و قرمز، آباژور مشکی و پاتختی چوبی مشکی

به منظور بهره درست از رنگ قرمز می‌توانید آن را در نقطه کانونی قرار دهید و به کمک رنگ سفید تعادل دلپذیری در اتاق خواب عروس و داماد ایجاد کنید. جالب است بدانید که ترکیب رنگ قرمز با طلایی دکوراسیون اتاق خواب شما را به سبک مجلل نزدیک می‌کند. همچنین استفاده رنگ قرمز در کنار رنگ مشکی برای اتاق خواب، تداعی‌گر فضایی مدرن خواهد بود. 

 

اتاق خواب عروسی با پرده قرمز رنگ، دراور و آینه با فریم چوبی، تخت سفید و قرمز با دیوار پشت تخت قرمز رنگ

کاربرد رنگ قرمز در اتاق خواب عروس و داماد را میت‌وان بدین شکل شرح داد:

 • روتختی
 •  روبالشتی
 • پرده‌ها
 • دیوار پشت تخت‌ خواب
 • مبلمان مخصوص اتاق خواب

 

رنگ سبز آبی؛ یک انتخاب جذاب برای اتاق خواب عروس

اتاق خواب عروسی با پاتختی مشکی، کفپوش موکت کرم رنگ، تابلو نقاشی آویز روی دیوار کله‌غازی رنگ

رنگ سبز آبی که در ایران با نام کله غازی شناخته شده است، می‌تواند در دسته بهترین رنگ اتاق خواب عروس و داماد قرار بگیرد. این رنگ دارای گرمای دلپذیری است که در کشور ما طرفداران زیادی دارد. رنگ کله غازی برای دیوارهای اتاق عروس و داماد گزینه مناسبی است. 

البته یادتان باشد باید یک دیوار (دیوار شاخص) اتاق خواب را برای رنگ آمیزی به رنگ کله غازی آماده کنید. چون در غیر این صورت گرمای این رنگ می‌تواند باعث ایجاد انرژی بیش از حد در اتاق خواب شود که نتیجه‌ای جزء برقراری ناآرامی در آن فضا نخواهد داشت. 

 

اتاق خواب عروسی با تخت سفید، گلدان های گل طبیعی، میزهای پاتختی چوبی، کفپوش پارکت و دیوار پشت تخت به رنگ کله غازی

در زیر کاربرد این رنگ را در بخش‌های مختلف اتاق خواب عروس مشاهده می‌کنید:

 • دیوار پشت تخت خواب
 •  روتختی
 • پرده
 • فرش

 

رنگ قهوه ای؛ یک انتخاب پرتکرار برای اتاق خواب عروس

اتاق خواب عروسی با تخت سفید، تابلوهای دیواری با فریم سفید، لوستر و آباژور سفید و دیوارهایی به رنگ قهوه‌ای

عروس خانم‌های زیادی رنگ قهوه‌ای و ترکیب آن را با کرمی برای اتاق خواب خود انتخاب می‌کنند. اغلب این نوعروسان اهل ریسک نیستند و سراغ این رنگ پرتکرار می‌روند، چون از ترکیب آن و جذابیتش مطمئن هستند. رنگ محبوب قهوه‌ای طیف گسترده‌ای دارد، اما اکثر افراد این رنگ را به رنگ تنه درختان می‌شناسند. 

متخصصین امور رنگ شناسی قهوه‌ای را در دسته رنگ‌های گرم خنثی جای داده‌اند به همین دلیل توصیه می‌کنند از آن به عنوان رنگ پس زمینه استفاده شود. برای برقراری یک تعادل دلچسب در انواع مدل رنگ اتاق خواب عروس می‌توانید آن را با رنگ‌های شیری، استخوانی، سفید و کرمی  ترکیب کنید. یکی از ویژگی‌های مثبت رنگ قهوه‌ای وجود آن در طبیعت است. بنابراین برای استفاده از این رنگ در اتاق خواب عروس می‌توانید از المان‌های چوبی برای تزیین دیوارها، سقف و کفپوش اتاق خواب استفاده کنید. 

 

اتاق‌خواب عروسی با دیوارهایی به رنگ قهوه ای، پرده کرکره ای سفید، تخت مشکی با دراور چوبی و قاب دیواری با فریم مشکی

در زیر با کاربرد رنگ قهوه‌ای در بخش‌های مختلف اتاق عروس و داماد آشنا خواهید شد:

 • سرویس خواب
 • کفپوش
 • دیوار پشت تخت خواب
 • تزیین ستون‌ها
 • سقف
 • فرش و قالیچه

 

رنگ نارنجی؛ یک انتخاب رمانتیک برای اتاق خواب عروس

اتاق خواب عروسی با تخت طوسی، میز تحریر چوبی، پرده هایی به رنگ طوسی، دیوار نارنجی و دراور چوبی شیشه ای

جالب است بدانید که رنگ نارنجی و طیف آن در دسته رنگ‌های رمانتیک برای اتاق خواب به شمار می‌آیند. این رنگ به دلیل انتقال گرمای بسیار زیاد و ایجاد حس خوشایند، یک انتخاب رمانتیک برای اتاق خواب عروس و داماد در نظر گرفته می‌شود. 

هر چقدر رنگ قرمز به دلیل برانگیختن احساسات می‌تواند موجب تنش شود، رنگ نارنجی در دکوراسیون، گرمابخش فضای اتاق شماست. به همین دلیل از رنگ نارنجی با تناژ سرد و گرم به عنوان یک رنگ شادی‌بخش، دلنشین و نشاط‌ آور یاد می‌شود. 

 

اتاق خواب عروسی با دیواری به رنگ نارنجی، پنجره با فریم سفید، پیانو، کفپوش پارکت و تخت دو نقره با رو تختی طرح گل سفید و نارنجی

کاربرد این رنگ را در بخش‌های مختلف اتاق خواب عروس در زیر مشاهده کنید:

 • دیوارها
 • پرده‌ها
 • روتختی و روبالشتی
 • مبلمان مخصوص اتاق خواب
 • موکت و فرش
 • رنگ آمیزی کمد و سایر تجهیزات اتاق خواب

 

رنگ سبز؛ یک انتخاب سرزنده برای اتاق خواب عروس

اتاق خواب عروسی با پرده سفید، تخت سفید با شال تخت سبز، دیوارهایی به رنگ سبز ، کفپوش سرامیکی قهوه‌ای با دراور چوبی

اگر به دنبال ایجاد حس شادابی و سرزندگی در اتاق خواب عروس و داماد هستید، بهتر است از رنگ سبز در دکوراسیون آن استفاده کنید. این رنگ سرزنده باعث ایجاد آرامش دلنشینی می‌شود. به همین دلیل باید آن را در لیست بهترین رنگ برای اتاق خواب عروس قرار داد. 

البته باید بگوییم که رنگ سبز هم جزء رنگ‌هایی است که طیف گسترده‌ای دارد. هنگام انتخاب این رنگ شادی‌‌آور به تنوع آن دقت کنید تا بهترین و جذاب‌ترین رنگ برای دکوراسیون اتاق خواب عروس و داماد در نظر گرفته شود. 

 

اتاق خواب عروسی با دیوارهای سبز رنگ، تخت سفید و قهوه‌ای، پرده شید طرحدار سبز، با لوسترهای سفید و قاب دیواری با فریم سفید

سلیقه افراد در خصوص انتخاب رنگ سبز متفاوت است. برخی از تناژ روشن و بعضی دیگر از سبز تیره خوششان می‌آید. بنابراین رنگ سبز را برای اتاق خوابشان بر اساس سلیقه نوعروس و تازه داماد انتخاب کنید. ترکیب رنگ سبز در دکوراسیون با کرمی، استخوانی، زرد، لیمویی، زیتونی و نارنجی روشن باعث می‌شود تا انرژی خوبی در اتاق خواب عروس و داماد پخش شود. 

 

اتاق خواب عروسی با دیوار و پرده‌هایی به رنگ سبز، قاب دیواری با فریم سفید، تخت سفید با تاج سبز، پاتختی سفید و آباژور رومیزی سبز

در زیر با کاربرد این رنگ در بخش‌های مختلف اتاق خواب عروس آشنا می‌شوید:

 • پرده‌ها
 • دیوار پشت تخت خواب
 • روتختی و روبالشتی
 • فرش و قالیچه
 • مبلمان مخصوص اتاق خواب
 • آباژورها

 

ترکیب رنگ های پرطرفدار برای اتاق خواب عروس و داماد

اتاق خواب عروسی با دیوار پشت تخت به رنگ قهوه‌ای، تخت چوبی پایه بلند، فرش سفید، کفپوش پارکت و پاتختی چوبی و آباژور سفید پایه شیشه ای

افراد زیادی استفاده از یک رنگ را برای دکوراسیون اتاق خواب نمی‌پسندند. این افراد علاقه‌مندند تا 2 الی چند رنگ پرطرفدار را با یکدیگر ترکیب کنند. این سلیقه در خصوص انتخاب رنگ اتاق خواب عروس هم صادق است. 

شما به راحتی می‌توانید انواع مدل رنگ اتاق خواب عروس را بر اساس ترکیب رنگ‌های شناخته شده با هم انتخاب کنید. در زیر تعدادی از ترکیب رنگی‌های جذاب که زیبایی اتاق خواب عروس را دوبرابر می‌کنند، معرفی خواهیم کرد:

 

اتاق خواب عروسی با پرده سه رنگ طوسی، زرد و سفید، تخت طوسی با کوسن های زرد، قاب دیواری با فریم سفید و خاکستری

 • زرد و خاکستری: ترکیب رنگ زرد و خاکستری یکی از پرطرفدارترین رنگ‌ها برای اتاق خواب عروس و داماد به شمار می‌آید. شما می‌توانید دکوراسیون بخش زیادی از اتاق خواب را با رنگ خاکستری روشن انجام دهید و از رنگ زرد به صورت لکه‌ای در بخش‌های کوچک‌تر بهره ببرید. استفاده رنگ خاکستری برای دیوارها و رنگ زرد برای روتختی، آباژور، تابلو و کوسن‌ها ایده جذابی به نظر می‌رسد.

 

اتاق خواب عروسی با دیوارهایی به رنگ طوسی و صورتی، پرده کرکره ای سفید، تابلوهای نقاشی دیواری، آباژور رومیزی مشکی و تخت طوسی

 • طوسی و صورتی: ترکیب رنگ طوسی در دکوراسیون صورتی، یک انتخاب ایده آل و بسیار شیک برای اتاق خواب عروس و داماد محسوب می‌شود. رنگ آمیزی دیوار پشت تخت خواب به رنگ صورتی ملایم و انتخاب سرویس خواب به رنگ طوسی بسیار جذاب است. می‌توانید روتختی، روبالشتی، آباژور و فرش را با کلیتی از رنگ طوسی و عناصری از تناژ مختلف رنگ صورتی انتخاب کنید.

 

اتاق خواب عروسی با دیوار پشت تخت به رنگ نارنجی، آباژورهای رومیزی سفید، تخت سفید، فرش طوسی روشن، شال تخت آبی و پاتختی های چوبی

 • نارنجی و سفید: ترکیب رنگ نارنجی و سفید باعث می‌شود اتاق خواب عروس و داماد شیک‌تر به نظر برسد. اما باید دقت کنید از رنگ نارنجی به مقدار کم استفاده کنید. چون این رنگ به دلیل انرژی بسیار زیاد فضا اتاق را سنگین نشان می‌دهد. به عنوان مثال استفاده از رنگ نارنجی در دیوار پشت تخت خواب انتخاب درستی خواهد بود.

 

اتاق خواب عروسی با دیوارهایی به رنگ طوسی، پرده و تخت قهوه‌ای، پاتختی چوبی و آباژور چندشاخه طلایی

 • قهوه ای و طوسی: رنگ قهوه‌ای به عنوان یک رنگ گرم و خنثی می‌تواند پیش زمینه بسیار مناسبی برای رنگ طوسی باشد. ترکیب رنگ قهوه‌ای در سرویس خواب با روتختی و روبالشتی به رنگ طوسی ایده جذابی است. شما به راحتی می‌توانید انواع کمدها و وسایل چوبی اتاق عروس و داماد را به رنگ قهوه‌ای انتخاب کنید. ترکیب این رنگ با دیوارهایی به رنگ طوسی سیر یا روشن جذابیت اتاق را دوچندان می‌کند.

 

جمع بندی 

اتاق خوابی با تخت و دیوارهایی به رنگ سفید، دراور سفید و قاب های دیواری با فریم نقره ای و پرده شید با کتیبه آبی و سفید طرحدار

رنگ‌ها می‌توانند به راحتی بر روی روحیه و خلقیات شما تاثیر بگذارند. به همین دلیل هنگام استفاده از یک رنگ در دکوراسیون اتاق خواب باید نهایت دقت را داشته باشید. اتاق خواب محلی برای استراحت و به آرامش رسیدن است. خصوصا اگر این اتاق برای عروس و داماد آماده شده باشد، اهمیت رنگ‌ها و تاثیرات آن بیشتر خواهد بود. 

به همین منظور ما در این مقاله بهترین رنگ اتاق خواب عروس و داماد را معرفی کردیم و نکات مهمی در این خصوص با شما به اشتراک گذاشتیم. شما طرفدار کدام رنگ برای اتاق خواب عروس ایرانی هستید؟ نظرات خود را با در میان بگذارید.