راهکارهای خلاقانه و زیبا برای مخفی کردن تلویزیون

تلویزیون مخفی شده پشت کابینت سفید

بعضی از مردم تلویزیون های بزرگ را دوست دارند، در حالی که عده ای دیگر از آن ها خوششان نمی آید. اگر شما هم جزء دسته دوم هستید، باید بدانید که راه های بسیاری برای پنهان کردن تلویزیون وجود دارد. در اینجا، چند مورد از زیباترین راه های پیشنهادی طراحان برای پوشاندن تلویزیون مثل استفاده از درهای ساده یا بالابر های اتوماتیک را بیان می کنیم.

فهرست روش‌های پیشنهادی:

۱-‌‌‌ بالابر پنهان در دیوار

۲-‌‌‌ بالابر پنهان در جزیره آشپزخانه

۳-‌‌‌ در کشویی

۴-‌‌‌ پنل های کشویی هنری

۵-‌‌‌ درب دو شاخه ای توکار

۶-‌‌‌ درهای دو شاخه ای هنری

۷-‌‌‌ بالابر هنری

۸-‌‌‌ درهای پاکتی

۹-‌‌‌ روکش های کشویی اتوماتیک

۱۰-‌‌‌ درهای سبک انبار

۱۱-‌‌‌ پنل کشویی بالارو

۱۲-‌‌‌ شکاف مخفی در دیوار

۱۳-‌‌‌ نمایشگر دیجیتالی آثار هنری

اتاق خوابی به رنگ سفید و آبی آسمانی به همراه تلویزیون ریلی روی دیوار مقابل تخت خواب

۱-‌‌‌ بالابر پنهان در دیوار

داشتن یک تلویزیون در اتاق خواب یا نداشتن آن، همیشه مبحث داغی بوده است. حالا راه حل مناسبی برای آن پیدا شده است. این تلویزیون ۴۹ اینچی و بالابر آن پشت پنل های زیر پنجره اتاق پنهان شده اند. بالابر به زیر کف اتاق متصل است و می تواند به صورت عمودی تا دو برابر ارتفاع خودش پشت پنل بالا برود تا تلویزیون به طور کامل مشخص شود.
نکته مثبت این راه حل این است که ظاهر بی نقص دیوارها را حفظ می کند. طاقچه پنجره همراه با تلویزیون بالا و پایین می رود، در حالی که قالب های اطراف آن به طور ثابت به پنل زیرین متصل هستند تا نمایی یکپارچه ایجاد شود. همچنین، دسترسی به تلویزیون به راحتی میسر می شود. پنل های سه تکه و قالب های اطراف از طریق آهن رباهای زمینی داخل قاب قابل جدا شدن هستند.

 

آشپزخانه ای با کابینت های سفید و جزیره چوبی به همراه یک تلویزیون کشویی مخفی داخل جزیره

۲-‌‌‌ بالابر پنهان در جزیره آشپزخانه

بسیاری از مردم برای انتخاب محل قرار دادن تلویزیون در آشپزخانه دچار مشکل هستند. بیشتر آن ها دوست ندارند که تلویزیون مشخص باشد، اما می خواهند از آن استفاده کنند. این بالابر داخل کانتر یا جزیره آشپزخانه پنهان شده و مانند مثال قبل، پس از استفاده به راحتی به داخل کانتر بر می گردد.

 

آشپزخانه ای به سبک انبار با کابینت های سفید و تلویزیون روی دیوار و درب کشویی برای مخفی کردنش

۳-‌‌‌ در کشویی

در این آشپزخانه، یک پنل چوبی کشویی برای پوشاندن تلویزیون نصب شده است. نکته جالب این است که صاحب خانه خودش این ایده دکوراسیون داخلی فوق العاده را مطرح کرده است.

 

آشپزخانه با کابینت های سفید چهارپایه های چوبی جزیره و تلویزیون مخفی با درب کشویی روی دیوار

این خانه چند در به سبک انبار و تعداد زیادی روکش چوبی دارد و همان طور که مشاهده می کنید، ترکیب این دو ساختار برای پنهان کردن تلویزیون نتیجه بی نظیری داشته است.

 

نشیمنی با یک دیوار شیشه ای و یک دیوار به همراه پنل کشویی با اثر هنری برای مخفی کردن تلویزیون

۴-‌‌‌ پنل های کشویی هنری

در طراحی این سالن پذیرایی از همان راه حل قبلی در ابعاد بزرگتر استفاده شده است. یک پنل کشویی بزرگ روی یک ریل جلوی تلویزیون نصب شده تا در صورت نیاز آن را بپوشاند. سپس، برای زیبایی بیشتر یک اثر هنری روی پنل قرار داده شده است.

 

نشیمنی به رنگ چوب و سفید و تلویزیون مخفی بالای شومینه با درب های دو شاخه توکار

۵-‌‌‌ درب دو شاخه ای توکار

تلویزیون هنگام روشن بودن مرکز توجه این اتاق پذیرایی در ونکوور است، اما زمانی که اعضای خانواده قصد لذت بردن از سکوت اتاق پذیرایی با استایل ساحلی خود را دارند، تلویزیون به راحتی پنهان می شود.

 

نشیمنی با یک دیوار با قفسه های دکوری، شومینه، تلویزیون مخفی با درب های توکار و پنجره

درهای دو شاخه با سبک شومینه خانه هماهنگ هستند. زمانی که اعضای خانواده قصد تماشای تلویزیون را دارند، درهای کشویی روی ریلی حرکت کرده و داخل باکس جمع می شوند و پس از آن نیز به راحتی به جای اول خود بر می گردند.

مطالعه مقاله شومینه چیست و انواع آن می‌تواند برای شما مفید باشد.

 

نشیمنی با تلویزیونی بالای شومینه که با درب های دو شاخه نقاشی شده مخفی میشود

۶-‌‌‌ درهای دو شاخه ای هنری

این ایده مشابه ایده قبلی است، با این تفاوت که درها ظاهر هنری تری دارند.

 

نشیمن به سبک فارم هاوس با تلویزیون با درب های هنری برای پنهان شدن

این درها برخلاف نمونه قبلی، به داخل جمع نمی شوند، بلکه در دو طرف تلویزیون جمع می شوند. اگر شومینه ای با دودکش آجری یا سنگی دارید، احتمالا نمی توانید از درهایی مثل مدل شماره ۵ استفاده کنید.

 

نشیمن مدرنی با دیوارپوش چوبی و بالابر هنری برای مخفی کردن تلویزیون روی دیوار

۷-‌‌‌ بالابر هنری

این نقاشی روی یک بالابر نصب شده و هنگام استفاده از تلویزیون به طرف بالا حرکت می کند. بالابر به طور اتوماتیک کار می کند، در نتیجه می توان با فشار یک دکمه آن را حرکت داد‌. همچنین، می توانید به جای یک اثر هنری، یک آینه یا پنل روی بالابر نصب کنید. علاوه بر آن، اگر ارتفاع کافی بالای تلویزیون ندارید، می توانید بالابر را به صورت افقی نصب کنید.

 

نشیمنی با مبلمان سبز و قرمز و شومینه سنگی به همراه تلویزیون مخفی با درهای سفید

۸-‌‌‌ درهای پاکتی

در این خانه روستایی در مینه سوتا، برای دسترسی به تلویزیون دو در باز شده و به طور کامل داخل جایگاه تلویزیون قرار می گیرند. ظاهر درها با هوشمندی بسیار با معماری سبک خانه روستایی اتاق هماهنگ است و تراشکاری های سبک انبارگونه مکمل خوبی برای شومینه سنگی و پنل با چوب های عمودی روی دیوار بالایی هستند.

مطالعه مقاله معرفی ۱۲ سبک دکوراسیون داخلی معروف را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

 

نشیمنی به سبک آسیایی به رنگ کرم و قهوه ای با روکش های کشویی اتومات جلوی تلویزیون بالای شومینه

۹-‌‌‌ روکش های کشویی اتوماتیک

زیر روکش های اطراف این شومینه زیبا رازی نهفته است. هنگام روشن کردن تلویزیون، پنل ها به طور اتومات به سمت چپ کنار می روند و در صورت خاموش کردن تلویزیون دوباره بسته می شوند.

 

نشیمنی با دیوارپوش چوبی و درب های چوبی برای مخفی کردن تلویزیون

۱۰-‌‌‌ درهای سبک انبار

این دیوارپوش های چوبی به سبک انبار ظاهر گرمی در این اتاق خلق کرده اند و نصب تکنولوژی های مدرن روی آن ها نمای چندان خوشایندی ایجاد نمی کرد.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله انواع دیوار پوش و مزایا، معایب و کاربرد آنها را مطالعه نمایید.

 

نشیمنی با دیوارپوش چوبی و درب های مشابه دیوارپوش که تلویزیون پشت آن مخفی است

پس یک در مشابه به سبک انبار به دیوارپوش اضافه شد تا تلویزیون پشت آن پنهان شود.

 

نشیمنی قهوه ای با شومینه و بالابر کشویی چوبی و تلویزیون مخفی شده پشت آن

۱۱-‌‌‌ پنل کشویی بالارو

احتمالا در نگاه اول نمی توانید حدس بزنید که یک تلویزیون در این اتاق قرار دارد.

 

نشیمنی چوبی با یک دیوار شیشه ای، شومینه و تلویزیون به همراه روکش کشویی برای مخفی شدن

این پنل چوبی زیبا مثل یک پنجره بالا می رود تا صفحه تلویزیون مشخص شود.

 

تصویر نمای سفید خانه ای با تولویزیونی که در شکاف دیوار مخفی میشود

۱۲-‌‌‌ شکاف مخفی در دیوار

زمانی که صاحبان این خانه، درخواست یک تلویزیون برای تماشای مسابقات ورزشی بیرون از خانه را کردند، طراحان دست به خلاقیت و قبول یک چالش بزرگ زدند. این جایگاه تلویزیون داخلی با جابجایی کابینت های داخل راهروی ورودی تا طول ۱۸ اینچ خلق شده است. آن ها بعد از قاب گرفتن دیوار، دو کشوی صنعتی ۶۰ اینچی به قاب ها وصل کرده و آن ها را با یک تخته چندلا محکم کردند. سپس، از پایه های قدیمی برای قراردادن تلویزیون و کابل ها در دل دیوار استفاده کردند.
تلویزیون ضد آب نیست، اما روکش های بیرونی ضد آب هستند. یک شکاف در روکش بیرونی ایجاد و سپس روشن و عایق بندی شد. طراحان هنگام عایق بندی کردن این شکاف با اندکی محدودیت رو به رو شدند، اما از آنجایی که این فضا داخل راهروی در ورودی قرار داشت، این کار خیلی حیاتی محسوب نمی شد. در هنگام عدم استفاده از تلویزیون، بخش بریده شده روی آن را می پوشاند. برای انجام صحیح این کار، طراحان اطمینان حاصل کردند که این دریچه کاملا اندازه شکاف باشد و یک قفل نیز پایین آن قرار داده اند.

 

کنسول چوبی و تعدادی قاب عکس و یک نمایشگر دیجیتال روی دیوار خانه

۱۳-‌‌‌ نمایشگر دیجیتالی آثار هنری

این تلویزیون از معرض دید پنهان شده است. هنگامی که تلویزیون خاموش است، عکس ها روی صفحه آن نمایش داده می شوند. شما می توانید این تصاویر را از عکس های شخصی و کارهای هنری کلکسیون خودتان یا تصاویر پیش فرض دستگاه انتخاب کنید. همچنین می توانید از میان رنگ های دیجیتالی مختلف برای هماهنگ کردن ظاهر تلویزیون با دکور اتاق یا قاب های دیگر روی دیوار استفاده کنید. شما ظاهر تلویزیون را دوست دارید یا آن را پنهان می کنید؟ نکات خود درباره پوشاندن تلویزیون را در نظرات با ما به اشتراک بگذارید.