راهکارهای خلاقانه و زیبا برای مخفی کردن تلویزیون

تلویزیون مخفی شده پشت کابینت سفید

بعضی از مردم تلویزیون‌های بزرگ را دوست دارند، در حالی که عده‌ای دیگر از آن‌ها خوششان نمی‌آید. اگر شما هم جزء دسته دوم هستید، باید بدانید که راه‌های بسیاری برای مخفی کردن تلویزیون وجود دارد. در اینجا، چند مورد از زیباترین راه‌های پیشنهادی طراحان برای تلویزیون مخفی مثل استفاده از درب‌های ساده یا بالابرهای اتوماتیک را بیان می‌کنیم.

 

سوالات متداول:

برای مخفی کردن تلویزیون از چه لوازم و راهکارهایی استفاده کنیم؟

1. انواع بالابر پنهان در دیوار و جزیره آشپزخانه 2. درب‌های کشویی پاکتی و دو لنگه 3. استفاده از انواع شکاف‌های مخفی دیوار 4. نمایشگرهای دیجیتال


برای مخفی کردن تلویزیون در اتاق خواب از چه روش‌هایی استقاده کنیم؟

استفاده از انواع درب‌های دو لنگه فلزی و چوبی در طرح‌ها و مدل‌های مختلف یا استفاده از بالابرهای متصل به تخت و دیوار از روش‌های پرکاربرد مخفی کردن تلویزیون در اتاق خواب می‌باشند.

 

بالابر پنهان در دیوار

اتاق خوابی به رنگ سفید و آبی آسمانی به همراه تلویزیون ریلی روی دیوار مقابل تخت خواب

داشتن یک تلویزیون در اتاق خواب یا نداشتن آن، همیشه مبحث داغی بوده است. حالا راه‌حل مناسبی برای آن پیدا شده است. این تلویزیون ۴۹ اینچی و بالابر آن پشت پنل‌های زیر پنجره اتاق پنهان شده‌اند. بالابر به زیر کف اتاق متصل است و می‌تواند به صورت عمودی تا دو برابر ارتفاع خودش پشت پنل بالا برود تا تلویزیون به طور کامل مشخص شود.

نکته مثبت این راه‌حل برای تلویزیون مخفی این است که ظاهر بی‌نقص دیوارها را حفظ می‌کند. طاقچه پنجره همراه با تلویزیون بالا و پایین می‌رود، در حالی که قالب‌های اطراف آن به طور ثابت به پنل زیرین متصل هستند تا نمایی یکپارچه ایجاد شود. همچنین، دسترسی به تلویزیون به راحتی میسر می‌شود. پنل‌های سه تکه و قالب‌های اطراف از طریق آهن‌رباهای زمینی داخل قاب قابل جدا شدن هستند.

 

بالابر پنهان در جزیره آشپزخانه

آشپزخانه ای با کابینت های سفید و جزیره چوبی به همراه یک تلویزیون کشویی مخفی داخل جزیره

بسیاری از مردم برای انتخاب محل قرار دادن تلویزیون در آشپزخانه دچار مشکل هستند. بیشتر آن‌ها دوست ندارند که تلویزیون مشخص باشد، اما می‌خواهند از آن استفاده کنند. این بالابر داخل کانتر یا جزیره آشپزخانه پنهان شده و مانند مثال قبل، پس از استفاده به راحتی به داخل کانتر یا اپن آشپزخانه بر می‌گردد.

 

درب کشویی

آشپزخانه ای به سبک انبار با کابینت های سفید و تلویزیون روی دیوار و درب کشویی برای مخفی کردنش

در این آشپزخانه، یک پنل چوبی کشویی برای پوشاندن تلویزیون نصب شده است. نکته جالب این است که صاحب خانه خودش این ایده دکوراسیون داخلی فوق‌العاده را مطرح کرده است.

 

آشپزخانه با کابینت های سفید چهارپایه های چوبی جزیره و تلویزیون مخفی با درب کشویی روی دیوار

این خانه چند در به سبک انبار و تعداد زیادی روکش چوبی دارد و همان‌طور که مشاهده می‌کنید، ترکیب این دو ساختار برای مخفی کردن تلویزیون، نتیجه بی‌نظیری داشته است.

 

پنل‌های کشویی هنری

نشیمنی با یک دیوار شیشه ای و یک دیوار به همراه پنل کشویی با اثر هنری برای مخفی کردن تلویزیون

در طراحی این سالن پذیرایی از همان راه‌حل قبلی در ابعاد بزرگتر استفاده شده است. یک پنل کشویی بزرگ روی یک ریل جلوی تلویزیون نصب شده تا در صورت نیاز آن را بپوشاند. سپس، برای زیبایی بیشتر یک اثر هنری روی پنل قرار داده شده است.

 

درب دو لنگه توکار

نشیمنی به رنگ چوب و سفید و تلویزیون مخفی بالای شومینه با درب های دو شاخه توکار

تلویزیون هنگام روشن بودن، مرکز توجه این اتاق پذیرایی در ونکوور است، اما زمانی که اعضای خانواده قصد لذت بردن از سکوت اتاق پذیرایی با استایل ساحلی خود را دارند، تلویزیون به راحتی مخفی می‌شود.

 

نشیمنی با یک دیوار با قفسه های دکوری، شومینه، تلویزیون مخفی با درب های توکار و پنجره

درهای دو لنگه با سبک شومینه خانه هماهنگ هستند. زمانی که اعضای خانواده قصد تماشای تلویزیون را دارند، درهای کشویی روی ریلی حرکت کرده و داخل باکس جمع می‌شوند و پس از آن نیز به راحتی به جای اول خود بر می‌گردند.

 

درب‌های دو لنگه هنری

نشیمنی با تلویزیونی بالای شومینه که با درب های دو شاخه نقاشی شده مخفی میشود

این ایده مشابه ایده قبلی است، با این تفاوت که درها ظاهر هنری‌تری دارند.

 

نشیمن به سبک فارم هاوس با تلویزیون با درب های هنری برای پنهان شدن

این درها برخلاف نمونه قبلی، به داخل جمع نمی‌شوند، بلکه در دو طرف تلویزیون جمع می‌شوند. اگر شومینه‌ای با دودکش آجری یا سنگی دارید، احتمالا نمی‌توانید از درهایی مثل مدل شماره ۵ استفاده کنید.

 

بالابر هنری

نشیمن مدرنی با دیوارپوش چوبی و بالابر هنری برای مخفی کردن تلویزیون روی دیوار

این نقاشی روی یک بالابر نصب شده و هنگام استفاده از تلویزیون به طرف بالا حرکت می‌کند. بالابر به طور اتوماتیک کار می‌کند، در نتیجه می‌توان با فشار یک دکمه آن را حرکت داد‌. همچنین، می‌توانید به جای یک اثر هنری، یک آینه یا پنل روی بالابر نصب کنید. علاوه بر آن، اگر ارتفاع کافی بالای تلویزیون ندارید، می‌توانید بالابر را به صورت افقی نصب کنید.

 

درب‌های پاکتی

نشیمنی با مبلمان سبز و قرمز و شومینه سنگی به همراه تلویزیون مخفی با درهای سفید

در این خانه روستایی در مینه سوتا، برای دسترسی به تلویزیون دو در باز شده و به طور کامل داخل جایگاه تلویزیون قرار می‌گیرند. ظاهر درب‌ها با هوشمندی بسیار با معماری سبک خانه روستایی اتاق هماهنگ است و تراشکاری‌های سبک انبارگونه مکمل خوبی برای شومینه سنگی و پنل با چوب‌های عمودی روی دیوار بالایی هستند.

مطالعه مقاله معرفی ۱۲ سبک دکوراسیون داخلی معروف را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

 

روکش‌های کشویی اتوماتیک

نشیمنی به سبک آسیایی به رنگ کرم و قهوه ای با روکش های کشویی اتومات جلوی تلویزیون بالای شومینه

زیر روکش‌های اطراف این شومینه زیبا رازی نهفته است. هنگام روشن کردن تلویزیون، پنل‌ها به طور اتومات به سمت چپ کنار می‌روند و در صورت خاموش کردن، تلویزیون مخفی و درب‌ها دوباره بسته می‌شوند.

 

درب‌های سبک انبار

نشیمنی با دیوارپوش چوبی و درب های چوبی برای مخفی کردن تلویزیون

این دیوارپوش‌های چوبی به سبک انبار، ظاهر گرمی در این اتاق خلق کرده‌اند و نصب تکنولوژی‌های مدرن روی آن‌ها، نمای چندان خوشایندی ایجاد نمی‌کرد.

 

نشیمنی با دیوارپوش چوبی و درب های مشابه دیوارپوش که تلویزیون پشت آن مخفی است

پس یک در مشابه به سبک انبار به دیوارپوش اضافه شد تا تلویزیون پشت آن مخفی شود.

 

پنل کشویی بالارو

نشیمنی قهوه ای با شومینه و بالابر کشویی چوبی و تلویزیون مخفی شده پشت آن

احتمالا در نگاه اول نمی ‌توانید حدس بزنید که یک تلویزیون در این اتاق قرار دارد.

 

نشیمنی چوبی با یک دیوار شیشه ای، شومینه و تلویزیون به همراه روکش کشویی برای مخفی شدن

این پنل چوبی زیبا مثل یک پنجره بالا می‌رود تا صفحه تلویزیون مشخص شود.

 

شکاف مخفی در دیوار

تصویر نمای سفید خانه ای با تولویزیونی که در شکاف دیوار مخفی میشود

زمانی که صاحبان این خانه، درخواست یک تلویزیون برای تماشای مسابقات ورزشی بیرون از خانه را کردند، طراحان دست به خلاقیت و قبول یک چالش بزرگ زدند. این جایگاه تلویزیون داخلی با جابجایی کابینت‌های داخل راهروی ورودی تا طول ۱۸ اینچ خلق شده است. آن‌ها بعد از قاب گرفتن دیوار، دو کشوی صنعتی ۶۰ اینچی به قاب‌ها وصل کرده و آن ها را با یک تخته چندلا محکم کردند. سپس، از پایه های قدیمی برای قراردادن تلویزیون و کابل‌ها در دل دیوار استفاده کردند.

تلویزیون ضدآب نیست، اما روکش‌های بیرونی ضدآب هستند. یک شکاف در روکش بیرونی ایجاد و سپس روشن و عایق‌بندی شد. طراحان هنگام عایق‌بندی کردن این شکاف با اندکی محدودیت رو به رو شدند، اما از آنجایی که این فضا داخل راهروی در ورودی قرار داشت، این کار خیلی حیاتی محسوب نمی‌شد. در هنگام عدم استفاده از تلویزیون، بخش بریده شده روی آن را می‌پوشاند. برای انجام صحیح این کار، طراحان اطمینان حاصل کردند که این دریچه کاملا اندازه شکاف باشد و یک قفل نیز پایین آن قرار داده‌اند.

 

نمایشگر دیجیتالی آثار هنری

کنسول چوبی و تعدادی قاب عکس و یک نمایشگر دیجیتال روی دیوار خانه

این یک تلویزیون مخفی جذاب است. هنگامی که تلویزیون خاموش است، عکس‌ها روی صفحه آن نمایش داده می‌شوند. شما می‌توانید این تصاویر را از عکس‌های شخصی و کارهای هنری کلکسیون خودتان یا تصاویر پیش فرض دستگاه انتخاب کنید. همچنین می‌توانید از میان رنگ‌های دیجیتالی مختلف برای هماهنگ کردن ظاهر تلویزیون با دکور اتاق یا قاب‌های دیگر روی دیوار استفاده کنید. شما ظاهر تلویزیون را دوست دارید یا آن را پنهان می‌کنید؟ نکات خود درباره مخفی کردن تلویزیون را در نظرات با ما به اشتراک بگذارید.