راهنمای کامل برای انواع سینک

سینک سفید تک لگنه یکی از انواع سینک آشپزخانه، شیرآب فلزی، کابینت‌های آبی با رویه طوسی، دیوارپوش آبی و انواع ظروف آشپزخانه

بازسازی آشپزخانه در گذشته بسیار آسان‌تر بود، چرا که فقط تعداد کمی گزینه برای انتخاب متریال­‌ها و لوازم وجود داشت. با افزایش چشمگیر فناوری ساخت سینک ظرفشویی در آشپزخانه‌ها انقلابی عظیم رخ داده است. چه به دنبال این باشید که متریال جدیدی را به آشپزخانه خود بیفزایید، چه عشق جدیدی به آشپزی پیدا کرده‌اید و به فضای کاری با توانایی بیشتری احتیاج دارید، دلایل زیادی برای به‌روزرسانی سینک ظرفشویی وجود دارد.

انواع مختلفی از سینک ظرفشویی آشپزخانه را که بین سبک و مواد متفاوت هستند را به شما معرفی می‌کنیم. انواع سینک شامل نکاتی در مورد بهترین کاربردها، جوانب مثبت و منفی هستند که باید متناسب به نیاز خود آن‌ها را انتخاب کنید.

 

سینک فلزی یکی از انواع سینک آشپزخانه، شیرآلات فلزی، کابینت با رویه سنگ مرمر، طاقچه پنجره چوبی با یک گلدان کوچک

سوالات متداول:

در هنگام خرید سینک ظرفشویی باید به چه مواردی توجه کنیم؟

1. ابعاد سینک ظرفشویی 2. مدل سینک 3. سبک طراحی 4. متریال سینک 5. توجه به کاربری فضایی که برای جانمایی سینک انتخاب شده 6. توجه به فضای پیشخوان به منظور نصب سینک


آیا عمق پیشخوان در انتخاب ابعاد سینگ ظرفشویی تاثیرگذار است؟

بله؛ عمق پیشخوان یا کانتر آشپزخانه در انتخاب مدل سینک با عرض مناسب به شما کمک می‌کند.


بهترین نوع سینک ظرفشویی براساس جنس و متریال کدام است؟

سینک استیل ضدزنگ بهترین نوع سینک ظرفشویی می‌باشد.

 

انواع سینک ظرفشویی از لحاظ سبک طراحی

سینک تک لگنه فلزی یکی از انواع سینک آشپزخانه، کابینت با رویه چوبی، ‌شیرآلات نقره‌ای،دیوار سفید و طاقچه پنجره چوبی

 

سینک ظرفشویی تک لگنه

تصویر سینک تک لگنه فلزی یکی از انواع سینک آشپزخانه، شیرآلات مشکی و صفحه رویی کابینت طوسی، پنجره با شیشه مات

سینک ظرفشویی تک لگن برای طراحی آشپزخانه‌های کوچک با فضای پیشخوان محدود بسیار مناسب است. تمیز کردن وسایل آشپزی بزرگ در این سینک‌ها بسیار آسان است، به دلیل عمقی که دارند، نباید نگران پاشیدن آب بر روی پیشخوان خود باشید.

سینک ظرفشویی­‌های تک لگن برای انجام چند کار مانند شستن و انجام پخت‌وپز همزمان مناسب نیستند. این سینک‌ها برای خانواده‌های کم‌جمعیت یا افراد مجرد توصیه می‌شود. تمیز کردن سینک ظرفشویی یک لگن به دلیل کاهش تعداد گوشه‌ها و لبه‌ها، کمی سریع‌تر انجام می‌شود و معمولاً ارزان‌تر از نوع دو یا سه لگن هستند.

 

سینک ظرفشویی دو لگنه

سینک دولگنه فلزی یکی از انواع سینک آشپزخانه، سه گلدان گل زینتی، کابینت با رویه سنگ مرمر، پنجره سفید و چندظرف آشپزخانه

در میان انواع سینک، یک سینک ظرفشویی دو لگنه، با دو لگن هم‌اندازه یا اندازه‌های متفاوت ساخته می‌شود. این سینک‌ها برای اینکه ظروف زیادی را در یک لگن بشویید و در دیگری آبکشی کنید، بسیار فوق‌العاده خواهد بود. حتی می‌توانید یک لگن را فقط برای آماده‌سازی غذا و دیگری برای شستن ظروف در نظر بگیرید.

سینک ظرفشویی دو لگن را می‌توان با دو لگن متفاوت انتخاب کرد. یک لگن کوچک‌تر برای آماده‌سازی غذا، یعنی شستن گوشت، سبزیجات، آبکشی ماکارونی و برنج و دیگری با یک لگن با بدنه کمی بزرگ‌تر برای شستن ظروف خواهد بود. البته لگن کوچک‌تر می‌تواند به اهداف غیر غذایی نیز اختصاص داشته باشد، مانند تمیز کردن شانه و شستن پارچه.

 

سینک ظرفشویی سه لگنه یا چند لگنه

 سینک سه لگنه استیل یکی از انواع سینک آشپزخانه، شیرآلات نقره‌ای، کابینت سفید با رویه سنگ مرمر و پنجره بزرگ سفید

اگر شما جزو آن دسته از افراد بهداشتی هستید که دوست دارید آشپزخانه را همیشه مرتب نگه دارید، انتخاب سینک سه لگن می‌تواند تمام نیازهای شما را پاسخ دهد. این سینک روشی برای دور نگه داشتن زباله‌ها و مواد زائد از غذاها و ظروف است. اگر یک میز پیشخوان بزرگ در اختیار دارید، مطمئن باشید که نصب یک سینک سه‌گانه هیچ خللی را در آشپزخانه شما ایجاد نمی‌کند. البته استفاده از سطل زباله کابینتی هم در نظافت آشپزخانه بی‌تاثیر نیست.

 

سینک ظرفشویی گوشه ای یا کنجی

 سینک کنجی سفید یکی از انواع سینک بر روی صفحه کرم رنگ کابینت قهوه ای، قاشق و انواع ظروف آشپزخانه

هنگام بررسی انواع سینک در نظر داشته باشید که جای سینک ظرفشویی در آشپزخانه می‌تواند متغیر باشد. یک سینک ظرفشویی گوشه ای راهی عالی برای به حداکثر رساندن فضای پیشخوان است. این سینک ظرفشویی معمولا دو لگن دارد، که در گوشه‌ای از پیشخوان نصب می‌شود. این یک طراحی نسبتاً منحصربه‌فرد است که اگر می‌خواهید فضای پیشخوان خود را به حداکثر برسانید، می‌تواند مفید باشد.

 

سینک ظرفشویی گوشه‌ای یکی از انواع سینک آشپزخانه، کابینت قهوه‌ای با رویه سفید، دیوارپوش سفید لانه زنبوری و شیرآلات مشکی

سینک ظرفشویی گوشه ای می‌تواند گران و نصب آن دشوار باشد، چرا که برش‌های سفارشی پیشخوان، هزینه نصب این نوع سینک‌ها را اضافه می‌کند. در این سینک‌ها شستن ظروف بزرگ مانند قابلمه ممکن است کمی دشوار باشد. همچنین به دلیل قرار گرفتن در قسمت گوشه، ایستادن دو نفر در کنار هم و استفاده از سینک کمی سخت خواهد بود.

 

سینک ظرفشویی در جزیره

سینک جزیره‌ای یکی از انواع سینک آشپزخانه، کابینت‌ و جزیره سفیدرنگ با رویه سنگ مرمر، میز شیشه‌ای و دیوارسفید

سینک ظرفشویی در قسمت جزیره و فینگر جوینت آشپزخانه برای گردش کار و فاصله گرفتن از فضای آشپزخانه بسیار مناسب است. طراحی جزیره آشپزخانه به‌طور قابل‌توجهی، محبوب است و به همین دلیل، سینک جزیره‌ای، در جزیره آشپزخانه نیز موردتوجه قرار گرفته است. این سینک ظرفشویی با توجه به نیاز شما می‌تواند به‌عنوان سینک اصلی قابل استفاده باشد.

آن‌ها همچنین می‌توانند جزیره آشپزخانه را به یک فضای کاری کامل تبدیل کنند. آن‌ها در جزیره‌ای از چوب، گرانیت یا فولاد ضدزنگ زیبا به نظر می‌رسند، بنابراین گزینه‌های شما ازنظر طراحی آن‌ها بی‌پایان است. اگر به فکر افزودن سینک ظرفشویی به جزیره آشپزخانه خود هستید، حتماً هزینه‌های اضافی نصب لوله‌کشی در جزیره آشپزخانه را باید در نظر بگیرید.

 

سینک ظرفشویی صفحه‌دار یا سینی‌دار

سینگ تک لگنه با صفحه چوبی یکی از انواع سینک آشپزخانه، کابینت سفید با رویه سنگ مرمر و پنجره با فریم فلزی

در میان انواع سینک، سینک ظرفشویی آشپزخانه با آبکش یک انتخاب کارآمد محسوب می‌شود. به‌طورمعمول در سینک‌هایی که از جنس فولاد ضدزنگ هستند، این صفحه آبکش که یک ویژگی سینک ظرفشویی محسوب می‌شود سرعت آماده‌سازی مواد غذایی را بالا می‌برد. اگر عاشق آشپزی هستید، این سینک یک گزینه عالی است زیرا یک مرحله از آماده شدن مواد غذایی را به‌راحتی فراهم می‌کند.

این صفحه با اجازه دادن عبور آب اضافی به داخل ظرفشویی، محلی برای خشک کردن ظروف و سایر لوازم آشپزخانه را فراهم می‌کند. این روش شستن ظرف به‌جای استفاده از ماشین ظرفشویی، ظرف‌های تمیزتری را در اختیار شما قرار می‌دهد و باعث صرفه‌جویی در انرژی می‌شود.

 

سینک ظرفشویی برای آماده‌سازی غذا

سینک ظرفشویی فلزی نقره‌ای دو لگنه یکی از انواع سینک آشپزخانه، جزیره سفید‌رنگ، کابینت سفید کلاسیک و دیوارپوش سبک پسته‌ای

این سینک ظرفشویی برای آماده‌سازی غذا، نوشیدن آب و آماده‌سازی انواع نوشیدنی در قسمت پیشخوان یا جزیره نصب می‌شود. آن‌ها به‌طورکلی کوچک‌تر و کم‌عمق‌تر از سینک‌های ظرفشویی دیگر هستند و معمولا یک گزینه دوم محسوب می‌شوند و با توجه به نیازهای کمتری، ساخته می‌شوند. آن‌ها به‌طورمعمول یک طرح تک لگنی هستند، اگر دورهمی­‌های زیادی برگزار می‌کنید، این سینک ظرفشویی برای استفاده در بار، پاسیو یا تراس و حتی در کنار پنتری آشپزخانه بسیار مناسب است.

به غیر از انواع ذکر شده به لحاظ سبک طراحی، دو نوع مهم دیگر نیز وجود دارند. این دو نوع سینک ظرفشویی روکار و توکار نامیده می‌شوند که در مقاله‌ای جداگانه به طور کامل به معرفی آن‌ها پرداخته‌ایم.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله تفاوت سینک روکار و توکار چیست و کدام انتخاب بهتری است؟ مراجعه نمایید.

 

انواع سینک ظرفشویی از لحاظ جنس

سینک دو لگنه فلزی کلاسیک یکی از انواع سینک، کابینت سفید با رویه سنگ طوسی روشن، صندلی چوبی و کابینت سفید

 

سینک ظرفشویی سنگی

سینک ظرفشویی سنگی خاکستری یکی از انواع سینک آشپزخانه، کابینت‌های چوبی قهوه‌ای، آشپزخانه سفیدرنگ، شیرآلات نقره‌ای، دیوار سفید

این سینک را می‌توانید در دو نوع سنگ طبیعی و مصنوعی تهیه کنید. سنگ کورین یک سنگ مصنوعی است که از موادی همچون پلی‌استر، اکرلیک، اپوکسی و رنگدانه‌‌ها تشکیل شده است. این سینک دارای تنوع رنگی است و در برابر قارچ، باکتری، خراش و خوردگی مقاومت بالایی دارد. سنگ مرمر که یک سنگ طبیعی است به دلیل زیبایی طرفداران بیشتری دارد. استحکام بالا و رنگ روشن از مهم‌ترین ویژگی‌های این سینک است. با انتخاب یک سینک ظرفشویی روشن یا تیره‌رنگ با پیشخوان سنگ طبیعی مانند گرانیت، کوارتز یا سنگ مرمر می‌توانید یک کنتراست جذاب ایجاد کنید.

 

سینک ظرفشویی سنگ صابون

سینک بزرگ سنگ صابون مشکی یکی از انواع سینک آشپزخانه، دوگلدان با گیاه زینتی، کابینت چوبی سبز و شیرآلات فلزی طرح کلاسیک

هنگام چک کردن انواع سینک توجه به این نکته حائز اهمیت است که به دلیل خاصیت غیر متخلخل و مقاوم بودن این سنگ، در بین افراد محبوبیت بیشتری پیداکرده است. گرمای زیاد، مواد شیمیایی و اسیدهایی که در پاک‌کننده‌های ساینده وجود دارد، تاثیر مخربی در این جنس ایجاد نمی‌کنند. طبیعت نرم این متریال باعث می‌شود تا از سایر سینک‌های ظرفشویی آشپزخانه انعطاف‌پذیرتر باشد، این بدان معنی است که می‌توانید آن را به معنای واقعی به هراندازه، خیلی کوچک یا خیلی بزرگ، متناسب با میز و کابینت خود سفارش دهید.

توجه داشته باشید که سنگ‌های صابون به‌اندازه گرانیت یا کوارتز تنوع رنگی و بافتی ندارند. اگر دقت کافی نداشته باشید، سنگ صابون نیز می‌تواند به‌راحتی لکه‌های آب را به خود بگیرد. اما با استفاده از مخلوط موم و روغن معدنی می‌توانید لکه‌ها را به‌راحتی از بین ببرد.

 

سینک ظرفشویی فولاد ضدزنگ

سینگ دو لگنه استیل ضدزنگ یکی از انواع سینک آشپزخانه، شیرآلات نقره‌ای، کابینت قهوه‌ای با رویه سنگی سفید و ظروف آشپزخانه

یک سینک ظرفشویی از جنس استنلس استیل نصب آسان دارد و ازاین‌رو در میان انواع سینک، گزینه‌ای کاربردی و محبوب به شمار می‌آید. سینک ظرفشویی فولاد ضدزنگ بر اساس ضخامت ورق و سایز دسته‌بندی می‌شود. جنس ضخیم‌تر به این معنا است که سینک ظرفشویی سنگین‌تر و ارزان‌تر خواهد بود، درحالی‌که جنس نازک‌تر آن به معنی سبک‌تر بودن سینک و اغلب گران‌تر بودن آن است.

سینک استیل ضدزنگ به دلیل جنسی که دارد، ظرف شستن در آن‌ها همراه با سروصدا خواهد بود و ممکن است بر اثر ضربه محکم فرورفتگی‌هایی در سطح آن ایجاد شود، اما مقاومت زیادی در برابر حرارت و لک دارد.

 

سینک ظرفشویی بامبو

سینک ظرفشویی چوبی بامبو یکی از انواع سینک آشپزخانه، کابینت و دیوار طوسی روشن، پنجره بافریم سفید و دو گلدان

درحالی‌که از مواد چوبی معمولاً در سینک ظرفشویی آشپزخانه استفاده نمی‌شود، زیرا چوب متخلخل است و در برابر رطوبت به‌سرعت آسیب می‌بیند، چوب بامبو در چند وقت اخیر به یک انتخاب برجسته تبدیل شده است. این چوب توانایی مدیریت آب را به‌خوبی دارد. بامبو بسیار قابل‌انعطاف است و می‌تواند وزن باورنکردنی را تحمل کند.

این چوب ضخیم و غیر متخلخل است و می‌توان آن را با یک سری ورق‌های ضخیم که با چسب محکم می‌شوند، مقاوم‌تر کرد. به‌اندازه کافی این متریال قدرتمند است و می‌تواند مدت طولانی دوام بیاورد و به‌راحتی خراشیده نمی‌شود. یک‌لایه پوشش مقاوم در برابر آب، می‌تواند برای محافظت بیشتر بر روی بدنه آن اعمال شود.

 

سینک ظرفشویی مسی

سینک تک لگنه فلزی مسی‌ رنگ یکی از انواه سینک آشپزخانه، کابینت مشکی با رویه سنگ مرمر، صندلی چوبی مشکی و ظروف آشپزخانه

از بین انواع سینک، سینک ظرفشویی مسی یکی از گران‌ترین گزینه‌های موجود برای انتخاب سینک ظرفشویی آشپزخانه است، زیرا خواص ضد میکروبی دارد. مانند فولاد ضدزنگ، ضخامت سینک‌های مس متفاوت هستند و صدای کمتری تولید می‌کنند. مس به‌غیراز ظاهرسازی، از مقاومت حرارتی بالایی نیز برخوردار است و در برابر زنگ‌زدگی، خوردگی و تورفتگی‌ها مقاومت بالایی دارد.

مس قابل‌انعطاف است و به‌راحتی با طراحی پیشخوان تناسب پیدا می‌کند. ممکن است سینک مسی با گذشت زمان به رنگ قهوه‌ای تبدیل شود. اگرچه روش‌هایی برای کاهش سرعت این فرآیند وجود دارد، اما متوقف کردن آن دشوار است، به همین دلیل توصیه می‌شود سینک مس را باکیفیت بالا خریداری کنید.

 

سینک ظرفشویی کوارتز

سینک دو لگنه مشکی کوارتز یکی از انواع سینک آشپزخانه، پنجره بافریم مشکی، دیوارپوش آجری مشکی و لوازم آشپزی

سینک ظرفشویی کوارتز معمولاً چشم‌نوازترین قسمت آشپزخانه خواهد بود. بیشتر افراد پیشخوان‌های خود را متناسب با سینک ظرفشویی کوارتز طراحی می‌کنند. این سینک ظرفشویی بسیار زیبا، انعطاف‌پذیر و سنگین است، بنابراین انتخاب متریال ارزان‌قیمت برای کف با سینک کوارتز سازگار نخواهد بود.

 

سینک ظرفشویی کامپوزیت گرانیت

سینگ دو لگنه کامپوزیت گرانیت خاکستری یکی از انواع سینک آشپزخانه، شیرآب طوسی و پنجره با فریم مشکی

از جدیدترین سینک ظرفشویی می‌توان به نوع کامپوزیت گرانیت اشاره کرد. یک سینک کامپوزیتی گرانیتی بادوام، نمای بی‌نظیری را در آشپزخانه ایجاد می‌کند. کامپوزیت گرانیت از چسباندن 80 درصد گرانیت خردشده به همراه 20 درصد پرکننده رزین ساخته می‌شود. این سینک‌ها معمولا بارنگ‌های خنثی و تیره، خاکستری، قهوه‌ای و مشکی قابل تهیه هستند. البته می‌توانید با استفاده از رزین‌های رنگی سینک را به رنگ‌های دلخواه نیز سفارش دهید.

 

سینک ظرفشویی کامپوزیت گرانیت مشکی یکی از انواع سینک آشپزخانه، کابینت مشکی با رویه سنگ مرمر، دیوارپوش سفید و طاقچه چوبی پنجره

این نوع سینک ظرفشویی، بسیار مقاوم در برابر لکه و خش است و درعین‌حال زیبایی مدرن برای هر آشپزخانه فراهم می‌کند. کامپوزیت گرانیت به دلیل تراکمی که دارد، خاصیت جذب صدا را نیز دارد. اگر قصد خرید سینک ظرفشویی گرانیتی را دارید، باید بدانید که سنگین‌تر از سینک‌های ضدزنگ هستند، بنابراین باید از سازه مقاوم برای آن‌ها استفاده کنید.

این متریال مقاومت بالایی در برابر حرارت دارد و اگر می‌خواهید استحکام آن افزایش پیدا کند، می‌توانید کف آن را از استیل انتخاب کنید. این جنس سطح متخلخل ندارد و نظافت آن کاری ساده است. توصیه می‌شود برای نظافت آن از ابزار با جنس سخت استفاده نکنید.

 

سینک ظرفشویی چدنی

سینک چدنی سفید تک لگنه یکی از انواع سینک آشپزخانه، کابینت سفید با دستگیره طلایی، کفپوش چوبی و پنجره سفید

انتخاب در بین انواع سینک، ممکن است کمی دشوار باشد. یک سینک ظرفشویی چدنی به رنگ سفید براق و جذاب، مناسب برای آشپزخانه‌های مدرن است. سینک‌های چدنی با یک پوشش چینی تولید می‌شوند که به آن‌ها رنگ سفید براق می‌بخشد و موردتوجه بسیاری از صاحبان خانه‌ها است که به دنبال یک سینک ظرفشویی مستحکم و زیبا برای تکمیل آشپزخانه خود هستند.

سینک‌های چدنی نسبت به سینک‌های دیگر سنگین‌تر و بادوام هستند و البته از قیمت بالایی برخوردارند. ترجیحا این سینک‌ها را با پاک‌کننده‌های ساینده تمیز نکنید، زیرا باعث از بین رفتن پوشش آن می‌شوند. هنگام شستن ظروف نیز باید احتیاط کنید تا با وارد شدن ضربه، آسیبی به آن‌ها وارد نشود.

 

سینک ظرفشویی خاک نسوز

سینک ظرفشویی خاک نسوز دولگنه سفید یکی از انواع سینک آشپزخانه، شیرآلات مدرن نقره‌ای، دیوارپوش طرح لانه‌زنبوری، پنجره و کابینت سفید

هیچ جنس سینک ظرفشویی دیگری نمی‌تواند در دمای بسیار بالا مقاومت داشته باشد. این سینک از نوعی خاک رس نسوز که با لعاب سرامیک پوشانده شده است، ساخته می‌شود. سطح آن براق و در برابر تراش، خراش و لکه‌ها مقاوم است. به دلیل جلوه چشمگیر و قابلیت انعطاف‌پذیری بالا، برای سینک ظرفشویی در آشپزخانه این متریال بسیار مورد تقاضا است. فقط یک نکته مهم را به خاطر بسپارید، وزن این سینک سنگین است. همچنین برای محکم نگه داشتن این سینک ظرفشویی باید کابینت را تقویت کنید که باعث افزایش هزینه خواهد شد.

مطالعه مقاله راهنمای جامع اجزای اصلی کابینت را از دست ندهید.

 

اندازه و ابعاد سینک ظرفشویی

تصویر گرافیکی سینک دو لگنه یکی از انواع سینک آشپزخانه با ابعاد و اندازه استاندارد

عرض سینک آشپزخانه به‌طورمعمول حدود 45 تا 55 سانت، طول آن حدود 75 تا 90 سانت و عمق لگن باید حدود 17 تا 25 سانت باشد. البته ابعاد سینک ظرفشویی، متناسب با اکثر آشپزخانه‌ها متغیر خواهد بود. سرانجام، شما باید عمق پیشخوان خود را اندازه بگیرید تا عرض و عمق سینک ظرفشویی مناسب برای آن تعیین شود.

 

سینک دولگنه فلزی یکی از انواع سینک آشپزخانه، کابینت چوبی طرح کلاسیک با رویه سفید، پنجره با فریم چوبی و گل‌های بابونه

سینک آشپزخانه در اندازه‌های مختلفی عرضه می‌شود اما اندازه استاندارد سینک 75 در 55 سانتی‌متر است. این ابعاد سینک را می‌توان برای طراحی سینک یک لگنه یا سینک دولگنه استفاده کرد. در حالی که عرض سینک آشپزخانه تا حدودی تابع عرض کابینت است اما طول سینک را می‌توان در اندازه متفاوتی انتخاب کرد.

 

سینک دولگنه مستطیلی سفید یکی از انواع سینک آشپزخانه، شیرآلات فلزی نقره‌ای، کابینت با رویه سفید و کفپوش چوبی طوسی روشن

سینک‌های تکی می‌توانند ابعاد بزرگتر تا 85 سانتی‌متر را نیز پوشش دهند، در حالی که مدل‌های سینک تک لگنه می‌توانند تا 120 سانتی‌متر نیز افزایش طول داشته باشند. اگر به سراغ سینک‌های سه لگنه بروید، به راحتی می‌توانید مدل‌ها با طول حداکثر 150 سانتی‌متری را انتخاب کنید. همانطور که گفته شد، مناسب‌ترین ابعاد سینک بستگی به این دارد که چقدر فضای کابینت در آشپزخانه خود دارید و از سینک خود برای چه مواردی استفاده خواهید کرد.

عمق استاندارد لگن آشپزخانه بین 20 تا 25 سانتی‌متر است. در حالی که برخی از افراد  سینک با عمق 25 سانتی‌متری را به دلیل توانایی آن‌ها در شستشوی تابه‌ها و قابلمه‌ها ترجیح می‌دهند، این سینک‌ها ممکن است برای افراد کوتاه قامت خیلی مناسب نباشد.

 

سینک تک لگنه بیضی شکل سفید یکی از انواع سینک، مایع ظرفشویی و اسکاچ، دیوار سنگ مرمر و رویه کابینت طوسی رنگ

از طرف دیگر، یک سینک با عمق 20 سانتی‌متر، رسیدگی و آماده‌سازی کارها را بسیار آسان‌تر می‌کند. اکثر سینک‌های دوتایی یا سه تایی دارای چند عمق متفاوت هستند که هر کدام برای انجام یک کار به خصوص استفاده می‌شوند. برای مثال، شستن ظروف به عمق بیشتر و شستن سبزیجات و میوه‌ها به عمق کمتر نیاز دارند.

 

اندازه گیری فضای موجود کابینت برای تعیین ابعاد سینک

سینک فلزی تک لگنه یکی از انواع سینک آشپزخانه، پنجره با فریم فلزی، شلف چوبی، کابینت مشکی با دستگیره طلایی با رویه سنگی سفید

اگر قصد دارید سینک ظرفشویی را به همراه کابینت‌ها و میز پیشخوان تعویض کنید، از ابعاد بالا استفاده کنید. بدین دلیل که این امر آزادی بیشتری را برای انتخاب مناسب‌ترین اندازه در اختیار شما قرار می‌دهد.

اگر هم فقط قصد تغییر سینک ظرفشویی را دارید، مهم است که قبل از تصمیم‌گیری در مورد اندازه سینک، ابعاد کابینت و پیشخوان خود را اندازه‌گیری کنید. فقط باید اندازه‌گیر‌ی‌های دقیق را انجام دهید و به دنبال مدلی از سینک باشید که با اندازه‌های استاندارد مطابقت داشته باشد.

 

سینک فلزی کلاسیک تک لگنه یکی از انواع سینک، شیرآلات نقره‌ای، کابینت‌ قهوه‌ای تیره، تصویر چند گوجه و فلفل

در کابینت آشپزخانه با ارتفاع 90 تا 105 سانتی‌متر، با طول 65 سانتی‌متر و عرض 60 سانتی‌متری می‌توان یک سینک استاندارد 55 در 75 سانتی‌متر را به راحتی در این ابعاد قرار داد. اگر ابعاد کابینت شما بزرگتر از این مقدار است، به راحتی می‌توانید واحد بزرگ‌تری را انتخاب کنید. به طور کلی، برای پیدا کردن اندازه مناسب سینک برحسب کابینت‌های آشپزخانه، ابتدا باید عمق، ارتفاع و عرض کابینت را اندازه بگیرید، سپس از هر اندازه 5 تا 7.5 سانتی‌متر کم کنید.

 

سخن پایانی

 سینک دو لگنه سفید یکی از انواع سینک با شیرآلات مشکی زیر پنجره، همزن برقی، کابینت‌های سفید، دیوارپوش اجری سفید

سینک‌هایی که ذکر شد از متداول‌ترین مواردی هستند که در آشپزخانه‌ مدرن مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما انواع سینک دیگری نیز وجود دارد. امروزه متریال شیشه نیز یکی از موارد عجیب و غریبی است که برای ساخت سینک ظرفشویی استفاده می‌شود.

چند ویژگی اضافی وجود دارد که هنگام تهیه یک سینک ظرفشویی با کیفیت می‌توانید آن‌ها را در نظر بگیرید. برای خرید سینک، توصیه می‌شود جنسی که انتخاب می‌کنید، دارای سطوح غیر متخلخل باشد. فضای آشپزخانه، نوع دکوراسیون و بودجه در انتخاب سینک می‌توانند به شما کمک بسیاری کنند. با مطالعه جوانب منفی و مثبت سینک‌ها، یک انتخاب مقرون‌به‌صرفه و کارآمد داشته باشید.