راهنمای جامع برای آشنایی با سبک صنعتی

میز جلو مبلی بزرگ چوبی و مبل راحتی

فرقی نمی کند که خودتان به خرید مبلمان می روید یا ایده هایتان را با یک طراح در میان می گذارید، داشتن درک درست از سبک مورد علاقه تان کمک بزرگی است. اگر شما فضا های بی پروا و کاربردی، مصالح خام و دکور هایی را که یادآور کارخانه ها و انبار ها هستند، دوست دارید احتمالا استایل صنعتی بهترین گزینه برای شما است. در این مطلب درباره جزئیات ضروری این سبک پر طرفدار مثل عناصر کلیدی، ترکیب رنگ ها، مبلمان و اکسسوری ها صحبت می کنیم.

مطالعه‌ی مطلب معرفی ۱۲ سبک دکوراسیون داخلی معروف می‌تواند برای شما مفید باشد.

فهرست مطالب:

 

نشیمنی به سبک صنعتی با مبلمان ال شکل طوسی، دیوارپوش آجری و شومینه مشکی

سبک صنعتی چیست؟

سبک صنعتی از کارخانه ها و انبارها با مبلمان کاربردی و سخت و مصالح خام الهام می گیرد. این استایل بیشتر اوقات در آپارتمان های شهری و فضاهای صنعتی دیده می شود و برای خلق آن می توان از دکور و سطوح صنعتی نیز استفاده کرد. حال با اینکه هیچ شکی وجود ندارد که استایل صنعتی کمی خشن و بی پروا است، هدف نهایی این است که خلاقیت و زیبایی را در مصالح خام و فضا های باز پیدا کنیم.

 

اتاق غذاخوری به سبک صنعتی با میز و صندلی های فلزی و دیوار آجری

ویژگی های سبک صنعتی

کاربردی

در این سبک مبلمان کاربردی هستند و از مصالح سنگین و سختی مثل استیل، آهن و چوب های سخت ساخته شده اند.

استفاده از متریال بازیافتی

تمرکز بخش عمده ای از سبک صنعتی بر روی استفاده مجدد از مصالح دور ریختنی و فراموش شده است. این مسئله می تواند به معنی تغییر کامل یک انبار یا فقط استفاده های خلاقانه از یک نیمکت چوبی یا گلدان فلزی باشد.

استفاده از متریال خام

در این سبک، مصالح و سطوح می توانند آسیب دیده یا بدون روکش باشند. به دنبال آجر های خام و بدون روکش، بلوک های خاکستری، تیر های چوبی در سقف، زمین های بتنی، پنجره های استیل و لوله کشی های مشخص باشید.

 

اتاق خوابی به سبک صنعتی با درب کشویی چوبی، دیوار سیمانی و تخت چوبی

ظریف نبودن

طول عمر طولانی و سادگی دو بخش بزرگ از این سبک هستند. در این سبک وسایل ظریف و جزئیات اضافه را فراموش کرده و به فکر وسایل سر سخت و کاربردی باشید.

بی نقص نبودن

به دنبال چوب های چند بار استفاده شده، چرم های قدیمی و سطوح ناقص با اندکی زنگار باشید.

قدیمی نبودن

بر خلاف سبک قدیمی با وسایل راحت و لوکس، این سبک بر مصالح ارزان و مبلمان کاربردی تاکید دارد.

 

اتاق غذاخوری به سبک صنعتی با میز چوبی و فلزی و انواع صندلی ها با یک تابلوی نقاشی سفید و آبی

عناصر کلیدی

مبلمان نامتعارف

در این سبک مبلمان ساده هستند و بر ساختار و مصالح خام تاکید دارند. استیل، آهن، آلومینیم، چوب های دوباره استفاده شده و سطوح ناقص و آسیب دیده برای این سبک مناسب هستند. مبلمانی که برای آزمایشگاه ها، انبار ها و مدارس قدیمی مناسب اند، انتخاب درستی در این سبک هستند. به صندلی های چرخدار، چارپایه های فلزی، کمد های فلزی، نردبان کتابخانه و میز کار های بزرگ فکر کنید. پارچه هایی با طرح های مدرن، پارچه های زمخت و چرم بهترین گزینه برای روکش این مبلمان هستند.

 

خانه ای به سبک صنعتی با فضای اپن، قفسه های کتاب زیر پنجره و میز و صندلی های سفید غذاخوری

فضای باز

از آنجایی که منبع الهام سبک صنعتی، انبار های بزرگ و تغییر شکل یافته هستند، منطقی است که فضای خالی زیاد نکته مهمی در ظاهر این سبک باشد. به مبلمان با خطوط صاف روی زمین بتنی یا یک قالیچه با رنگ خنثی، یک نقاشی انتزاعی یا عکس بزرگ روی دیوار خالی، سطوح بزرگ و تمیز فقط با چند وسیله برای کار فکر کنید. فضای باز بین وسایل (که به آن فضای منفی نیز می گویند) جذابیت بصری را بیشتر کرده و توجه ها را به معماری، فضا، بافت و نور جلب می کند.

 

خانه ای صنعتی با دیوارهای آجری، مبل ال شکل طوسی، میز غذاخوری چوبی با صندلی های سورمه ای

ترکیب رنگ ساده

در سبک صنعتی تاکید بر معماری فضا و ساختار مبلمان است که به این معنی است که ترکیب رنگ ها به سمت سفید تمیز و خالص، رنگ های خنثی و مشکی می روند. در این سبک، اگر از رنگ ها استفاده شود، بیشتر در قالب یک اثر هنری یا اکسسوری یا به صورت تک رنگ با یک رنگ جسورانه استفاده می شوند.

بهترین رنگ ها برای سبک صنعتی

خنثی: خاکستری کم رنگ، قهوه ای خاکستری، خاکستری لاجوردی، اسپرسو.

سیاه و سفید: سفید و مشکی مات.

رگه هایی از رنگ: قرمز، آبی نفتی، آبی سلطنتی، سبز فسفری، سبز آبی.

 

تصویر یک سرویس بهداشتی صنعتی با چرخ خیاطی قدیمی به عنوان پایه روشویی

جزئیات طراحی

عناصر بازیافتی

وسایل بازیافتی یا تغییر مصرف داده، مثل این چرخ خیاطی آنتیک که به روشویی تبدیل شده، جذابیت وینتیج گونه ای به طراحی داخلی می بخشند. برای تهیه این وسایل، می توانید از وسایلی که از قبل داشتید و قصد دور انداختن آن را دارید، استفاده کنید و یا به مغازه های وسایل بازیافتی بروید یا از طراحان کمک بگیرید. حیاط های مغازه های وسایل بازیافتی پر از این وسایل ارزشمند مثل آجر های دست دوم، سنگ، تخته، در، سینک، وان و انواع و اقسام وسایل هستند.

 

اتاق کاری به سبک صنعتی با درب قرمز فلزی و میز کار فلزی قرمز و مشکی

فلز

استیل ضد زنگ، مس، برنز، برنج و روکش های پودری همه مناسب هستند و می توانید با توجه به سلیقه خودتان یکی را انتخاب کنید. روکش های خام و زنگار زده حال و هوایی نزدیک به سبک روستیک خلق می کند ولی استیل با روکش پودری و استیل ضد زنگ ظاهر براق تر و مدرن تری ایجاد می کند.

 

کتابخانه خانه ای به سبک صنعتی که با استفاده از لوله های لوله کشی ساخته شده است

لوله ‌کشی

در این سبک، از لوله کشی های فلزی مشخص در کارخانه ها و انبار های قدیمی الهام گرفته شده است. در خانه های سبک صنعتی معمولا از لوله کشی ها برای خلق عناصر طراحی جدید استفاده می شود. به دنبال قفسه ها، مبلمان و اتصال دهنده هایی از جنس لوله و فیکسچرهایی از جنس مس، استیل گالوانیزه و چدن باشید.

 

آشپزخانه ای صنعتی با دیوارهای آجری بافت دار و کابینت های مشکی براق

بافت و درخشش

با وجود مقدار زیادی فلز و فضای خالی، این ریسک وجود دارد که خانه های صنعتی سرد و خشک به نظر برسند. با استفاده از انتخاب های دقیق برای لوازمی که اندکی بافت جذاب و گرما به خانه اضافه می کند، از صمیمی بودن خانه صنعتی خود اطمینان حاصل کنید.

اکسسوری های مناسب برای فضای صنعتی

  • لامپ های رشته ای
  • میزهایی با چوب های استفاده شده
  • چارپایه های فلزی و چوبی
  • گلدان ها
  • دکور با وسایل بازیافتی و با الهام از اجزای مختلف ماشین

 

تصویر یک آشپزخانه صنعتی براق با کابینت و لوازم استیل

طراحی آشپزخانه صنعتی

با وجود سطوح و وسایل با طول عمر طولانی و حرفه ای، آشپزخانه های صنعتی آماده اند تا سخت کار کنند. به سراغ سطوح سر تا سر فلزی براق بروید یا اگر به دنبال ظاهر گرم تری هستید از چوب استفاده کنید.

 

آشپزخانه ای به سبک صنعتی با کابینت های خاکستری و کانتر چوبی

ویژگی های آشپزخانه های صنعتی

لوازم فلزی ساده

به سراغ دستگیره ها و میله های ساده از جنس فلز با روکش های تیره بروید.

مصالح خام

چوب های استفاده شده، تخته چند لا، بتن و استیل می تواند برای میزها، پس زمینه و کف استفاده شوند. لوله های بدون پوشش، سیم کشی های برق، پیچ و بست ها هم می توانند جزئی از طراحی باشند و نیازی به پوشاندن آن ها نیست.

استیل

وسایل استیل ضد زنگ، کابینت های روکش استیل و میز های چرخدار و اپن های استیل ضد زنگ تعدادی از مواردی هستند که می توان استفاده کرد.

لوازم حرفه ای

به سراغ لوازم بزرگ و سخت با روکش هایی با طول عمر زیاد و با دوام بالا، بروید.

قفسه های باز

مثل یک سرآشپز حرفه ای فکر کنید، از قفسه های باز استفاده کنید و ظروف و ابزار مورد نیازتان را در دسترس قرار دهید.

پیشنهاد می‌کنیم مطلب با سبک‌های محبوب در طراحی آشپزخانه آشنا شوید را مطالعه نمایید.

 

تصویر یک سرویس بهداشتی به سبک صنعتی به رنگ سفید و مشکی با دو آینه گرد

طراحی سرویس بهداشتی صنعتی

بسیاری از ویژگی هایی که به آشپزخانه های صنعتی ظاهر سخت و جذابی می دهند، در سرویس بهداشتی نیز به خوبی عمل می کنند. می توانید یک حمام شیشه ای و استیل، یک رختکن از آهن و چوب بازیافتی، کاشی های کلاسیک سفید با ملات تیره، لوازم چرخ دنده ای و اکسسوری های مینیمال را در نظر داشته باشید.

پیشنهاد می‌کنیم به مطلب سبک های محبوب در طراحی حمام و سرویس بهداشتی سر بزنید.

آیا شما طرفدار سبک صنعتی هستید؟ نظرات و سوالات خود را در کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید.