راهنمای سبک دکوراسیون روستیک

خانه ای با دیزاین سبک روستیک و چوبی

فرقی نمی کند که ایده های خود را با یک طراح در میان می گذارید یا خودتان برای خرید مبلمان می روید؛ داشتن اطلاعات کافی درباره استایل مورد علاقه تان کمک بزرگی محسوب می شود. اگر شما زیبایی ناهموار مصالح طبیعی مثل چوب و سنگ را دوست دارید و فضاهای راحت بیرون از خانه مورد علاقه شماست، سبک دکوراسیون روستیک برایتان مناسب است. در این مطلب نکات لازم درباره این سبک معروف شامل عناصر کلیدی، ترکیب رنگ، مبلمان و اکسسوری ها را بخوانید.

 

سبک دکوراسیون روستیک چیست؟

اتاق خوابی به سبک روستیک با شومینه و تلویزیون روی دیوار سنگی مقابل تخت

سبک دکوراسیون داخلی روستیک زیبایی طبیعت بیرون از خانه را با تمام جزئیات آن در آغوش می کشد. در این سبک، مصالح تا جایی که ممکن است خام و دست نخورده باقی می مانند. تیرهای چوبی مشخص، آجر و سنگ، مبلمان بزرگ و راحت و سطوح گرم و دنج از مشخصه‌های این سبک هستند. منبع الهام این سبک چوب، دشت، چشمه و رودخانه است و می تواند به سادگی یک کابین تک اتاقه یا مثل یک کلبه کوهستانی، چشم نواز و دلپذیر باشد. اگرچه سبک دکوراسیون روستیک از گذشته الهام می گیرد، ولی می توانید بر اساس سلیقه خودتان آن را با مبلمان های راحت سبک معاصر ساده تر کنید. به عنوان مثال؛ تخت‌های تاشو برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب به سبک روستیک بسیار مناسب هستند.

مطالعه مقاله انواع تخت تاشو دیواری، مزایا و کاربردهای آن را پیشنهاد می‌کنیم.

 

ویژگی های سبک دکوراسیون روستیک

نشیمن روستیکی با شومینه هیزمی و تابلوی نقاشی روی دیوار سنگی مقابل مبلمان طوسی و قهوه ای

 • طبیعی است : مصالح، طبیعی و خام هستند. چوبهای زنده، تیر های سنگین، چرم، سنگ، آجر، مس، تخته سنگ و سنگ صابون مصالحی هستند که در این سبک به کار برده می شوند و به فضای خانه و نمای چوبی ساختمان، حس و حال طبیعت و سرزندگی می دهند.
 • مقاوم است: مبلمان مقاوم هستند و برای استفاده های طولانی مدت ساخته شده‌اند. مصالحی که در برابر شرایط آب و هوایی سخت و مقاوم هستند و با گذر زمان زیباتر می شوند، برای این سبک مناسب اند.
 • دنج است: سبک دکوراسیون روستیک تمام آرامش‌های کوچکی که ما پس از گذراندن یک روز بیرون از خانه آرزو می کنیم، مثل شومینه، صندلی های بزرگ و نرم و سطوح گرم را شامل می شود.

اتاق خوابی به سبک روستیک با تخت چوبی مقابل دیوار و پنجره چوبی با دو دیوارکوب

 • پیچیده نیست : سبک روستیک سبک راحت و ساده ای است، نه استفاده از دکورهای عجیب که همه چیز را پیچیده می کند.
 • ماندگار است : قدمت و میراث دو نکته کلیدی در این سبک هستند. مدهای زودگذر را با چیزهایی که با گذر زمان همچنان ماندگار باقی می مانند، جایگزین نکنید.
 • براق نیست : به جای کروم و فلزات براق، به درخشندگی اندک و طبیعی چوب بسنده کنید تا در مسیر درست این سبک باشید.

 

عناصر کلیدی

آشپزخانه ای به سبک روستیک با کابینت، کفپوش و ظروف چوبی

چوب سخت

در فضا های روستیک، چوب یکی از اجزای اصلی است. در یک خانه روستیک می توانید از چوب طبیعی برای تیر های سقف، پنل دیوار، زمین، میز آشپزخانه، مبلمان یا همه این موارد استفاده کنید. متریال چوب سخت به عنوان کفپوش برای طراحی داخلی به سبک دکوراسیون روستیک به جذابیت فضا کمک می‌کند. سبک طراحی داخلی برای انتخاب و خرید کفپوش مناسب و ایده‌آل منزل بسیار تاثیرگذار است.

 

سرویس بهداشتی روستیکی با روشویی چوبی به رنگ خاکستری و جگری

رنگ های طبیعی

خانه روستیک به سمت رنگ هایی که مستقیم از دل طبیعت بیرون آمده اند، متمایل است. به جای قرمز براق به رنگ قرمز یک برگ پاییزی فکر کنید. برای خلق ظاهری غنی و دنج، از رنگ های طبیعی و گرم برای جلب توجه بیشتر به مصالح طبیعی مثل سنگ و چوب، استفاده کنید.

بهترین رنگ ها برای فضا های روستیک:

 • طبیعی: کرمی، زرد کم رنگ، زرد گندمی، رنگ های تیره و گرم
 • رنگ هایی با تناژ زمینی: قهوه ای مایل به قرمز، قهوه ای-بژ با رگه های خاکستری، قهوه ای طبیعی، قهوه ای نارنجی، قهوه ای-زیتونی تیره یا ملایم
 • رنگ های پاییزی: دارچینی، زعفرانی، کدویی (زرد تیره یا نارنجی)، قرمز چیلی، قرمز ملایم

 

نشیمنی به سبک روستیک با دیوارهای شیشه ای، شومینه هیزمی و مبلمان کرم و قهوه ای بزرگ

مبلمان بزرگ

مبلمان بزرگ، برای این سبک خانه مناسب اند. به دنبال میز های چوبی سخت و صندلی و میز های چرمی باشید. چوب های سخت و مبلمان بزرگ با هم هماهنگ هستند و نقش جنس سطوح، مهم تر از طرح آن ها است. به چرم نرم و انعطاف پذیر، مخمل های نرم با ریش ریش ها و حاشیه های میخ کوبی شده فکر کنید.

 

اتاق خوابی روستیک با شومینه سنگی و تلویزیون مقابل تخت و لوستر آویز گرد

جزئیات طراحی: لوستر

یک لوستر، تعادل زیبایی از لوازم بزرگ و درخشش ملایم نور در یک فضای روستیک ایجاد می کند؛ فارغ از اینکه یک لوستر کلاسیک، یک لوستر چوبی چرخی یا یک لوستر طبیعی یا از جنس شاخ گوزن باشد. برای بهترین کارایی، یک سوییچ برای تنظیم نور لوستر نصب کنید.

 

نشیمنی به سبک روستیک با مبل کرم، کوسن های رنگی و اکسسوری هایی از جنس طبیعت

جنس روکش ها: راحت و از دل طبیعت

عشق و احترام خود به طبیعت را با انتخاب دقیق آثار هنری، سطوح و اکسسوری هایی که موجودات، مناظر طبیعی و قدمت منطقه زندگی تان را به یاد می آورند، نشان داده و خود را در راحتی دنج این محیط غرق کنید.

اکسسوری های کلاسیک برای فضای روستیک:

 • ملحفه های پشمی
 • گلیم و قالیچه های ترکی
 • تصاویر با عکس های طبیعت
 • خز مصنوعی یا بالش ها و ملحفه های پوست گوسفند
 • لوستر های طبیعی یا از جنس شاخ گوزن

 

آیا برای داشتن یک خانه به سبک روستیک باید حتما در کوهستان زندگی کرد؟

نشیمنی روستیک با دیوارپوش چوبی، مبل خاکستری، کوسن قرمز و گوزن های دیواری دکوری

ابدا اینطور نیست، سبک دکوراسیون روستیک درباره پذیرفتن زیبایی های طبیعت با آغوش باز، فارغ از محل زندگی تان، است. در واقع، داشتن یک خانه به سبک روستیک در یک منطقه شهری یا نیمه شهری بهترین راه برای ارتباط برقرار کردن با طبیعت است؛ بالکن به عنوان فضای نیمه‌باز برای طراحی به سبک کلاسیک در اقلیم کوهستانی، فضای مناسبی برای دورهمی‌های خانوادگی محسوب می‌شود. طراحی نرده‌های بالکن و حفاظ تراس برای زیباسازی نمای ساختمان در طراحی بالکن به سبک کلاسیک بسیار تاثیرگذارند.

زمانی که نمی توانید آنقدر که دلتان می خواهد به طبیعت کوهستانی سفر کنید. برای اثبات این نکته، این خانه روستیک در آستین، تگزاس کیلومتر ها از کوه فاصله دارد.

 

طراحی آشپزخانه روستیک

آشپزخانه ای به سبک روستیک با کابینت های چوبی و کفپوش خاکستری سنگی

تخته سنگ در پس زمینه، یک سینک مسی به سبک خانه روستایی، میز های آشپزخانه از جنس چوب طبیعی و مقدار زیادی سطوح چوبی درهم گره خورده، بهترین نمونه برای نشان دادن یک آشپزخانه روستیک است. مصالح طبیعی ظاهر غنی، گرم و راحتی ایجاد کرده اند که بی نهایت جذاب است.

 

آشپزخانه ای به سبک روستیک با کابینت های چوبی، کفپوش چوبی و فرق طرحدار سنتی

ویژگی ‌های یک آشپزخانه روستیک

 • آجر و سنگ: مصالح طبیعی جزو ضروریات هستند و هرچه سطوح درخشندگی کمتری داشته باشند، بهتر است. به تخته سنگ، سنگ صابون، آجر و سنگ یا حتی یک اجاق آجری یا شومینه در آشپزخانه فکر کنید.
 • چوب طبیعی: تیر های چوبی بدون روکش، زمین چوبی، کابینت های چوبی، یک میز روستایی، یک تخته قصابی و سایر جزئیات چوبی به یک آشپزخانه روستیک گرما می بخشد.
 • نور ملایم: مسلما هنگام کار کردن به نور کافی نیاز دارید، ولی در یک آشپزخانه روستیک، کم کردن نور برای ایجاد یک هاله گرم و ملایم نیز دلنشین است.
 • فلزات با ظاهر قدیمی: از کابینت هایی با دسته های برنجی، مس چکش خورده و برنز روغن کاری شده استفاده کنید یا به سراغ انتخاب های غیر منتظره تری مثل ظاهر شاخه ای یا سنگی بروید.
 • قابلمه های چدنی و مسی: اکسسوری ها در یک آشپزخانه روستیک باید کاربردی و زیبا باشند و قابلمه ها و ماهیتابه های چدنی و مسی همزمان هر دوی این نیاز ها را برطرف می کنند. بهتر است آن ها را روی قفسه ها یا آویز هایی قرار دهید که در معرض دید باشند.

 

طراحی سرویس بهداشتی روستیک

سرویس بهداشتی به سبک روستیک با دیوارپوش ها و کابینت روشویی چوبی قهوه ای تیره

بسیاری از ویژگی هایی که به آشپزخانه های روستیک ظاهر گرم و صمیمی مورد نظر این سبک را می دهند، در مورد سرویس بهداشتی نیز صادق است. به فکر استفاده از رختکن های چوبی یا چوب نما، پنل های دیواری چوبی، سنگ یا کاشی های سنگریزه دار برای کف، ابزارآلات فلزی قدیمی و نور های ملایم باشید.

آیا شما طرفدار سبک دکوراسیون روستیک هستید؟ نظرات و تجربیات خود را در نظرات با ما به اشتراک بگذارید.