راهنمای کامل انتخاب کاغذ دیواری اتاق کودک

کاغذدیواری رنگی اتاق کودکی با طرح های کارتونی، سبد حصیری، کفپوش چوبی، تخت چوبی به همراه روتختی سبز روشن و کوسن‌های رنگی

کاغذ دیواری اتاق کودک جزو اکسسوری‌هایی است که می‌تواند تغییر بسیار زیادی در دکوراسیون اتاق ایجاد کند. تاثیر کاغذدیواری اتاق کودک به قدری می‌تواند زیاد باشد که گاهی منجر به بزرگ‌تر نشان دادن در صورت انتخاب صحیح کاغذ دیواری و یا کوچک‌ نشان دادن فضای اتاق در صورت انتخاب نادرست می‌شود. انتخاب کاغذ دیواری اتاق کودک اغلب کار بسیار دشوار و چالش‌برانگیزی خواهد بود، زیرا کاغذ دیواری‌ها تنوع بسیار زیادی دارند.

بنابراین در این مقاله به شما کمک می‌کنیم تا با دانستن نکات مهم برای انتخاب کاغذ دیواری، بهترین گزینه را برای اتاق کودک خود برگزینید. اما در ابتدا باید دقت داشته باشید که کاغذ دیواری که می‌‌خواهید انتخاب کنید با توجه به نظر و علاقه فرزندتان نیز باشد و همچنین با تم کلی و دکوراسیون اتاق او هماهنگی داشته باشد.

 

سوالات متداول:

برای دیزاین اتاق کودک پسرانه از کاغذ دیواری با چه تمی استفاده کنیم؟

تم کاغذ دیواری پسرانه شامل: 1- تم داستانی 2- تم موجودات و الگوهای نمایشی دوست داشتنی فرزندتان 3- تم اشکال نجومی 4- تداعی موجودات و فضای جنگلی 5- طرح و حروف انگلیسی 6- کاغذ دیواری مونوکروم یا ساده اتاق کودک 7- استفاده از المان‌های کارتونی مورد علاقه فرزندتان برای طراحی کاغذ دیواری 8- کاغذدیواری اتاق خواب پسرانه اسپرت می باشد.


برای دیزاین اتاق کودک دخترانه از کاغذ دیواری با چه تمی استفاده کنیم؟

تم کاغذ دیواری دخترانه شامل: 1- طرح موجودات کارتونی مورد علاقه آن‌‌ها 2- طرح پرنسس‌های دیزنی 3- طرح گل‌های بهاری و یا طبیعت 4- کاغذدیواری مونوکروم و طرح‌های ساده و یکنواخت می باشد.


چرا از کاغذ دیواری در دیزاین اتاق کودک استفاده کنیم؟

 کاغذ دیواری جزو لوازم ضروری برای اتاق خواب کودک نیست ولی در صورتی که می‌خواهید در اتاق خواب کود‌کتان تغییر چشم‌گیری ایجاد کنید، می‌توانید از کاغذدیواری استفاده کنید. از اینکه طرح‌های کارتونی برای اتاق فرزندتان استفاده می‌کنید، نگران نباشید. زیرا با بزرگ‌تر شدن او به راحتی می‌توانید کاغذدیواری‌ها را تعویض کنید و متناسب با سنش از کاغذ دیواری اتاق نوجوان بهره‌مند شوید. از طرفی اکثر کودکان خیلی سریع دیوارهای اتاق خود را کثیف می‌کنند. پس بهتر است به جای رنگ از کاغذ دیواری برای اتاق کودکتان استفاده کنید تا در صورت کثیف شدن دیوارها و خراب شدنشان به راحتی بتوانید آن را تعویض کنید. همچنین کاغذ دیواری نسبت به رنگ، دردسر کمتر و خرابی و کثیفی کمتری برای نصب به بار می‌آورد.


کاغذ دیواری مناسب اتاق کودک از چه جنسی باید باشد؟

کاغذدیواری‌های اتاق کودک جنس‌های بسیار متفاوتی دارند. جنس‌هایی مثل کاغذهای مقوایی ضخیم، رزین یا پلی استر، نانو، وینیل، کاغذهای روغنی، پارچه‌، فلزی یا فویلی و نانوون. هر کدام از این جنس‌ها ویژگی‌های خاص خود را دارد. برای مثال کاغذدیواری‌های وینیل برای شستشو بسیار مناسب‌تر هستند. کاغذدیواری‌هایی که از جنس مقوا‌های روغنی هستند نیز با پارچه خیس تمیز می‌شوند.

 

انتخاب کاغذ دیواری اتاق کودک پسرانه

کاغذ دیواری اتاق کودک با تصاویر کارتونی، مبل طوسی به همراه کوسن‌های سبز پاستیلی، دو میز عسلی چوبی، پاف و یک میز جلومبلی چوبی

اتاق خواب پسران فضای مناسبی برای کاوش ایده‌ها برای بازیگوشی است. پس یکی از بهترین راه‌های الهام بخشیدن به تخیل آن‌ها استفاده از کاغذ دیواری مناسب است. کاغذ دیواری اتاق کودک پسرانه می‌تواند داستان‌های تصویری رنگارنگ را به نوعی تجسم کند که کودک با آن‌ها ارتباط برقرار کند. از این رو در ادامه به شما کمک خواهیم کرد تا پس از شناخت انواع مختلف کاغذ دیواری، بهترین نوع کاغذ دیواری اتاق کودک دلبندتان را انتخاب کنید.

 

انواع تم‌های کاغذ دیواری و پوستر اتاق کودک پسرانه

کاغذ دیواری نارنجی تیره اتاق کودک با تخت‌خواب چوبی قهوه‌ای تیره، کتابخانه کوچک، مبل کرم به همراه کوسن آبی و پاف مستطیلی کرم رنگ

 

کاغذ دیواری‌ با تم داستانی

کاغذدیواری اتاق خواب پسرانه با تصاویر کارتونی، فرش طوسی رنگ، کنسول سفید، پرده شید قهوه‌ای برای پنجره، صندلی حصیری و تخت چوبی

شما می‌توانید قوه تخیل فرزند خود را با استفاده از کاغذ دیواری با تصویری از قلعه‌های باشکوه، اژدها و کوه‌های مرموز و شوالیه‌های کارتونی تقویت کنید. کودک شما با هر بار دیدن این مدل کاغذ دیواری در ذهن خود داستان‌های تخیلی می‌سازد و به این وسیله می‌تواند قوه تخیل خود را تقویت کند.

 

کاغذ دیواری با تم موجودات و الگوهای نمایشی دوست داشتنی فرزندتان

اتاق خواب پسرانه با کفپوش چوبی، تخت خواب آبی با پرده طوسی رنگ، میز سفید دو کشویی و کاغذدیواری با طرح های کارتونی

کاغذ دیواری اتاق کودک با الگوهای نمایشی خوب یک روش عالی برای افزایش علاقه پسران به اتاق خواب‌شان است. این الگوها می‌توانند شامل طرح‌های الهام گرفته از طبیعت توسط کیتی اسکات، تصویرگر قهار بریتانیایی، مثل نمونه‌ای از حرکات نمایشی پرندگان باشند. این الگوی پرتکرار در مقیاس بزرگ که در چهار طیف رنگی زیبا موجود است، شامل یک دسته از کاکادوهای تاج دار و سارهای دوست داشتنی است.

 

کاغذ دیواری اتاق کودک با تم اشکال نجومی

اتاق خواب پسرانه با تخت خواب سفید،کاغذدیواری طوسی با طرح‌های کارتونی فضانورد، صندلی سفید پلاستیکی، سبد حصیری و میز سفید کوچک

یکی دیگر از ایده‌هایی که می‌توانید برای طرح کاغذ دیواری اتاق کودکان پسر انتخاب کنید، تم اشکال نجومی است. مثل سیاره‌ها و ستاره‌هایی که در یک پس زمینه تیره و تاریک قرار گرفته‌اند. البته توجه داشته باشید که این طرح کاغذدیواری اتاق کودک برای تمام دیوارها مناسب نیست، زیرا به دلیل زمینه تیره‌ای که دارد فضای اتاق را بسته و کوچک نشان می‌دهد و از روشنایی اتاق فرزند شما می‌کاهد. بنابراین بهتر است برای سقف و یا نهایتا یک دیوار از این طرح کاغذ دیواری استفاده کنید.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله کامل‌ترین مرجع برای انتخاب کاغذ دیواری سقف را مطالعه فرمایید.

 

کاغذ دیواری با تداعی موجودات و فضای جنگلی

کاغذدیواری طرح فضای جنگل اتاق خواب پسرانه با تخت خواب چوبی، لوستر آویز طوسی، میز تحریر به همراه صندلی و قفسه چوبی ایستاده

در صورتی که فرزند شما عاشق ماجراجویی است می‌توانید کاغذ دیواری‌هایی با تم جنگل و موجودات جنگلی انتخاب کنید. برای چنین طرح‌هایی می‌توانید انواع و اقسام رنگ‌ها را در آن به کار ببرید. کودک شما می‌تواند با مواجه شدن با این طرح کاغذ دیواری عظمت جنگل را کشف کند و از یادگیری در مورد حیوانات و شاخه و برگ‌های درختان لذت ببرد.

 

کاغذ دیواری با طرح و حروف انگلیسی

کاغذدیواری طرح حروف انگلیسی اتاق کودکی با دو چمدان طوسی رنگ، استند حرف انگلیسی با نورپردازی ریسه‌ای و اسباب بازی

طراحی این مدل از کاغذ دیواری برای اتاق خواب پسران بسیار رایج و مناسب است. چنین طرح‌هایی برای کودکان ایده‌آل است. همچنین می‌توانید این طرح‌ها را در قسمت‌هایی مثل زیر راه ‌پله یا دیواری که کنار تخت خواب آن‌ها قرار گرفته است، استفاده کنید.

 

کاغذ دیواری مونوکروم یا ساده اتاق کودک

کاغذدیواری مونوکروم طوسی اتاق کودکی با کنسول سفید، گلدان‌های سرامیکی سفید و تابلوی نقاشی با تصویر کودکانه

کاغذ دیواری مونوکروم یا همان تک رنگ نوعی کاغذ دیواری ساده است که می‌توانید از چند رنگ از آن‌ها برای دیوارهای مختلف استفاده کنید. همچنین می‌توانید از تابلوهای متفاوت با طرح‌ها و رنگ‌هایی که فرزندتان دوست دارد بر روی این دیوار ساده بهره ببرید.

 

 استفاده از المان‌های کارتونی مورد علاقه فرزندتان برای طراحی کاغذ دیواری

کاغذدیواری با طرح کودکانه اتاق کودکی با کفپوش پارکت، تخت خواب سفید،مبل سفید، پاف استوانه‌ای و آباژور ایستاده زرد با کلاهک سفید

بهتر است با فرزند خود گفتگو کنید و نظر او را در مورد المان‌های کارتونی مورد علاقه‌اش جویا شوید. برای کاغذ دیواری اتاق کودک تصاویر کارتونی بهترین انتخاب است. با این کار قوه‌ی داستان پردازی در کودک خود را تقویت خواهید کرد و از همه مهم‌تر او را شیفته اتاق خوابش می‌کنید.

 

کاغذدیواری دکوراسیون اتاق خواب پسرانه اسپرت

کاغذدیواری آبی با طرح موتور سوار اتاق کودکی با تخت خواب سفید به همراه رو تختی طوسی، میز تحریر متصل یه قفسه فلزی با صندلی نارنجی

در صورتی که تم اتاق فرزند پسر شما حالت اسپورت دارد، گزینه‌های بسیار زیادی به عنوان کاغذ دیواری متناسب با آن تم وجود دارد. کاغذ دیواری‌هایی با طرح‌های ورزشی و یا کاغذ دیواری‌هایی که زمینه تیره یا خنثی دارند در زمره کاغذ دیواری‌های اسپرت قرار می‌گیرند که معمولا پسرها به این نوع از کاغذ دیواری‌ها علاقه زیادی دارند.

 

انتخاب کاغذ دیواری اتاق کودک دخترانه و انواع تم‌های آن

کاغذدیواری با طرح پرنسس‌های دیزنی اتاق کودکی با کفپوش چوبی، تخت خواب سفید به همراه رو تختی صورتی و سبد حصیری

دختران نه تنها از لحاظ علایق و سلیقه‌هایشان بلکه از لحاظ روان‌شناختی نیز با پسران تفاوت دارند. این تفاوت‌ها شامل طیف‌های رنگی، طرح‌ها و شکل‌های کاغذدیواری و … نیز است. از این رو در ادامه در رابطه با طرح‌هایی که می‌توانید برای کاغذ دیواری اتاق کودک خود انتخاب کنید صحبت خواهیم کرد.

 

طرح موجودات کارتونی مورد علاقه آن‌‌ها

کاغذدیواری طوسی با طرح کارتونی اتاق کودکی با کفپوش پارکت، میز کوچک سفید رنگی به همراه صندلی چوبی ، گلدان کوچک و اسباب بازی‌ها

دختران نیز همچون پسران علاقه زیادی به کارتون‌های مخصوص به خود دارند. از این رو در صورتی که شخصیت‌های مورد علاقه کارتونی آن‌‌ها بر روی کاغذ دیواری اتاقشان باشد، به دلیل تجسم‌ها و داستان‌پردازی‌هایی که می‌کنند، از حضور در اتاقشان لذت می‌برند.

 

طرح پرنسس‌های دیزنی

کاغذدیواری بنفش با طرح پرنسس دیزنی در اتاق خواب دخترانه‌ای با میز و صندلی‌های کوچک چوبی، تخت سفید، روتختی و فرش قهوه‌ای

معمولا اکثر کودکان دختر عاشق شخصیت‌های پرنسسی دیزنی هستند. بنابراین در صورتی که از چنین طرح‌هایی بر روی کاغذ دیواری اتاق کودک خود استفاده می‌کنید، می‌توانید قوه داستان‌پردازی را در ذهن او تقویت کنید.

 

طرح گل‌های بهاری و یا طبیعت

کاغذدیواری سفید با طرح گل‌های بهاری در اتاق کودک، صندلی کوچک آبی روشن و میز کنسول سفید با پایه چوبی و عروسک

دختران دارای روحیه بسیار لطیف‌تری نسبت به پسران هستند. از این رو طیف رنگ‌های شاداب در دکوراسیون مانند دکوراسیون بنفش و ملایم مانند دکوراسیون صورتی معمولا مورد علاقه آن‌ها است. گل‌های بهاری و یا طرح‌های الهام گرفته از طبیعت نیز شامل چنین رنگ‌هایی می‌شوند و دختران با دیدن آن‌ها به وجد می‌آیند. شما با استفاده از چنین طرح‌هایی در اتاق خواب دخترتان می‌توانید آرامش بیشتری را به او هدیه دهید.

 

کاغذدیواری مونوکروم و طرح‌های ساده و یکنواخت

کاغذدیواری سبز پاستیلی اتاق کودک با تخت خواب طوسی به همراه روتختی صورتی، میز عسلی دایره‌ای، میز تحریر سفید و اسباب‌بازی

پیش‌تر در ارتباط با کاغذدیواری‌های مونوکروم صحبت کردیم. این نوع کاغذدیواری علاوه‌بر اینکه در اتاق پسران کاربردی است، برای دکوراسیون اتاق خواب دختران نیز مناسب است. همچنین طرح‌هایی تحت عنوان بافت که به صورت یکنواخت در یک زمینه روشن یا تیره و ساده طراحی می‌شوند، گزینه مناسبی برای کاغذ دیواری اتاق کودک پسر و یا دختر خواهد بود.

 

دلیل استفاده از کاغذدیواری برای اتاق کودک

کاغذدیواری صورتی روشن با نقطه‌های طلایی اتاق کودک با پرده صورتی برای تخت خواب سفید، لوستر آویز، قفسه چوبی ایستاده و مبل سفید

کاغذ دیواری جزو لوازم یا اکسسوری‌های ضروری برای اتاق خواب کودک نیست. اما در صورتی که می‌خواهید در دکوراسیون داخلی اتاق خواب کود‌کتان تغییر چشم‌گیری ایجاد کنید، می‌توانید از کاغذدیواری استفاده کنید. از طرفی اگر جزو کسانی هستید که از تنوع و تغییر دکوراسیون لذت می‌برید، کاغذ دیواری انتخاب شایسته‌ای برای شما محسوب می‌شود.

 

کاغذ دیواری طوسی اتاق کودک با طرح کارتونی، کفپوش چوبی، تخت‌خواب چوبی، میز چوبی دو کشویی و کنسول طوسی و صورتی

بنابراین از اینکه طرح‌های کارتونی برای اتاق فرزندتان استفاده می‌کنید، نگران نباشید. زیرا با بزرگ‌تر شدن او به راحتی می‌توانید کاغذدیواری‌ها را تعویض کنید و متناسب با سنش از کاغذ دیواری اتاق نوجوان بهره‌مند شوید. از طرفی اکثر کودکان خیلی سریع دیوارهای اتاق خود را کثیف می‌کنند. پس بهتر است به جای رنگ از کاغذ دیواری برای اتاق کودکتان استفاده کنید تا در صورت کثیف شدن دیوارها و خراب شدنشان به راحتی بتوانید آن را تعویض کنید. همچنین کاغذ دیواری نسبت به رنگ، دردسر کمتر و خرابی و کثیفی کمتری برای نصب به بار می‌آورد.

 

قابل شستشو بودن کاغذ دیواری

کاغذ دیواری اتاق کودک با طرح کارتونی،کنسول چوبی، پاف، سبد حصیری و چادر سرخپوستی طوسی با پایه‌های چوبی

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که یک کاغذ دیواری مخصوص کودکان باید داشته باشد، این است که قابل تمیز کردن و شستشو باشد. زیرا اغلب کودکان بازیگوش به سرعت دیوارها و لوازم اتاق خود را کثیف یا خراب می‌کنند. حتی برخی کودکان بر روی دیوارهای اتاقشان نقاشی می‌کشند. از این رو باید کاغذدیواری انتخاب کنید که بتوانید در صورت کثیف شدن آن را بشویید بدون اینکه آسیبی ببیند و زیبایی خود را از دست بدهد.

البته برای شستشوی کاغذدیواری باید به نکات مهمی توجه کنید. لازم است با استفاده از یک سطل و یک ظرف آب کف، بر روی کاغذ دیواری اتاق کودک خود آب کف بریزید و در حالی که سطل را در زیر دست خود قرار داده‌اید با یک پارچه به تمیز کردن نقاط کثیف شده بپردازید.

 

جنس مناسب کاغذ دیواری اتاق کودک

کاغذدیواری سبز رنگ با طرح نقشه اتاق کودک با کفپوش چوبی، تخت خواب چوبی به همراه روتختی سیز پاستیلی، سبد حصیری و میز زرد رنگ

کاغذدیواری‌های اتاق کودک جنس‌های بسیار متفاوتی دارند. جنس‌هایی مثل کاغذهای مقوایی ضخیم، کاغذهای روغنی، وینیل، پارچه‌ و … . هر کدام از این جنس‌ها ویژگی‌های خاص خود را دارد. برای مثال کاغذدیواری‌های وینیل برای شستشو بسیار مناسب‌تر هستند. کاغذدیواری‌هایی که از جنس مقوا‌های روغنی هستند نیز با پارچه خیس تمیز می‌شوند. در ادامه با ویژگی هر یک از کاغذدیواری‌های معرفی شده بیشتر آشنا می‌شویم.

 

کاغذ دیواری کاغذی

کاغذ دیواری اتاق کودک با طرح پروانه، لوستر آویز صورتی،میز چوبی دایره شکل به همراه دو صندلی آبی، کتابخانه‌ای کوچک و تخت خواب

این کاغذ دیواری‌ها از جنس کاغذ یا مقوا در ضخامت‌های مختلف هستند و در انواع ساده و یا دارای بافت به بازار عرضه می‌شوند. این نوع کاغذ دیواری طول عمر کوتاه‌تری نسبت به تمام انواع کاغذ دیواری‌های دیگر دارد. از این رو ممکن است گزینه مناسبی به عنوان کاغذدیواری اتاق کودک و به ویژه کودکان کنجکاو نباشد.

 

کاغذ دیواری وینیل یا قابل شستشو

کاغذ دیواری اتاق کودک با طرح کارتونی، کفپوش پارکت، میز تحریر چوبی به همراه صندلی سفید رنگ و تخت خوابی با کوسن‌های رنگی

این نوع از کاغذدیواری از دو لایه کاغذ در زیر و یک لایه وینیل بر روی آن ساخته شده است. وینیل نوعی مایع است که به صورت یک لایه نازک بر روی کاغذ دیواری کشیده و خشک می‌شود. این مایع کاملا ضد آب است از این رو برای استفاده به عنوان کاغذدیواری اتاق کودک بسیار مناسب خواهد بود. ضمنا به یاد داشته باشید طول عمر کاغذ دیواری وینیل نسبت به کاغذ دیواری کاغذی یا مقوایی بسیار بیشتر است.

 

کاغذ دیواری نانوون

کاغذ دیواری طوسی اتاق کودک با طرح کارتونی، آباژور رومیزی طوسی، کفپوش پارکت و میز دایزه‌ شکل چوبی به همراه سه صندلی رنگی

این نوع کاغذ دیواری از جنس نوعی الیاف پارچه‌ای و فیبرهای سلولزی است که در دنیای دکوراسیون داخلی به نام کاغذ دیواری قابل تنفس شناخته می‌شود. زیرا بازیافت می‌شود و به طبیعت آسیب نمی‌رساند. برخی از انواع این کاغذدیواری‌ها را مانند کاغذدیواری‌های وینیلی می‌سازند. به این صورت که از یک لایه وینیل بر روی نانوون به جای کاغذ استفاده می‌کنند.

بنابراین ویژگی قابل شستشو بودن آن نیز به سایر ویژگی‌های مثبتش اضافه می‌شود. این نوع کاغذ دیواری طول عمر بسیار بیشتری نسبت به انواع قبلی دارد و به عنوان کاغذ دیواری اتاق کودک انتخاب مناسبی خواهد بود.

 

کاغذ دیواری پارچه‌ای

کاغذ دیواری گل‌دار اتاق کودک با کفپوش پارکت، تخت ننویی سفید رنگ، پاف، و صندلی تابی سفید به همراه شال صورتی روشن و نردبان سفید

این نوع کاغذ دیواری از پارچه‌های مختلف که در زیر آن‌ها لایه محافظ وجود دارد، ساخته می‌شوند. ضعفی که این کاغذ دیواری دارد این است که در صورت برخورد جسم تیز با آن راحت‌تر از سایر انواع کاغذدیواری‌ها دچار پارگی می‌شود. همچنین این نوع کاغذدیواری قابل شستشو نیست. کاغذدیواری‌های‌ پارچه‌ای همچنین دارای بافت‌های برجسته با جنس‌ پارچه‌های متفاوتی هستند.

 

کاغذ دیواری فلزی یا فویلی

کاغذدیواری طوسی و طلایی اتاق کودک با طرح هندسی، کفپوش پارکت، دو میز چوبی دایره‌ شکل کوچک و بزرگ و گلدان شیشه‌ای

این نوع کاغذ دیواری بر روی یک لایه نازک پارچه‌ای یا کاغذی و یک لایه بسیار نازک فویل ‌مانند به کار رفته است. این فلز می‌تواند به صورت سرتاسری و یا تکه تکه بر روی کاغذ دیواری قرار بگیرد. کاغذدیواری فلزی دارای ظاهری براق است. از آن‌‌جا که این نوع کاغذدیواری خاصیت شکل‌پذیری دارد، بهتر است برای اتاق کودکان کم سن استفاده نشود.

 

کاغذ دیواری نانو

کاغذ دیواری سفید اتاق کودک با طرح درختان سبز، تخت بیضی شکل چوبی، مبل طوسی به همراه شال سبز، قالی دایره‌ای طوسی و کنسول چوبی

این نوع کاغذ دیواری همان طور که از نام آن مشخص است از فناوری نانو برای ساخت آن استفاده شده است. از این رو بسیار مقاوم، انعطاف‌پذیر، قابل‌شستشو و ضد لک است. همچنین برخی از آن‌ها نیز عایق حرارتی و صوتی نیز هستند. بنابراین کاغذ دیواری نانو را یک کاغذدیواری تمام عیار می‌توان در نظر گرفت. تمامی ویژگی‌های ذکر شده نشان می‌دهد این نوع کاغذ دیواری گزینه بسیار مناسبی برای اتاق کودک محسوب می‌شود. اگر مشکل بودجه ندارید بهتر است این کاغذ دیواری را انتخاب کنید زیرا در مقایسه با انواع کاغذدیواری‌ها گران‌تر است.

 

کاغذ دیواری رزین یا پلی استر

کاغذ دیواری اتاق کودک با طرح خال‌خالی، پنجره قدی، لوستر آویز کنسول سفید، مبلمان سفید به همراه کوسن زرد، فرش طوسی و تخت چوبی سفید

کاغذ دیواری رزین یا پلی‌استر به این صورت است که در لایه زیرین آن یک لایه کاغذ وجود دارد و لایه رویی از جنس رزین یا پلی استر است و از ظاهر بسیار شفافی برخوردار است. این نوع کاغذدیواری به راحتی قابل شستشو است و می‌توانید آن را از دیوار جدا کنید.

 

رنگ کاغذ دیواری اتاق کودک

کاغذدیواری سبز اتاق کودک با طرح لیموی زرد و برگ های سبز تیره، لوستر دیواری، تخت‌خواب شیشه‌ای، آباژور، مبل سفید و پاف مستطیلی

رنگی که برای کاغذ دیواری اتاق خواب کودک خود استفاده می‌کنید در مرحله اول باید با توجه به سلیقه و نظر فرزندتان باشد. سپس باید از لحاظ روان‌شناختی با روحیات کودک شما سازگار باشد. همچنین باید با سایر لوازم موجود در اتاق و به طور کلی دکوراسیون اتاق کودک همخوانی داشته باشد.

در نهایت اینکه با توجه به جنسیت فرزند شما طرح و جنس کاغذ دیواری ممکن است متفاوت باشد. از این رو در ادامه به انواع رنگ‌های اتاق خواب کودک و کاغذ دیواری که برای آن مناسب است توضیحاتی را ارائه خواهیم داد. رنگ‌ها به طور کلی به دو دسته خنثی و غیر خنثی تقسیم می‌شوند. همچنین دسته‌بندی دیگری که برای رنگ‌ها وجود دارد سرد یا گرم بودن آن‌ها است.

 

کاغذ دیواری طوسی اتاق کودک با طرح کارتونی، تخت طوسی رنگ، سه شلف دیواری، مبل سفید، میز عسلی فلزی، آباژور و پاف دایره شکل سفید

رنگ‌های خنثی شامل رنگ‌های زیر است:

  • خاکستری
  • سفید
  • مشکی
  • کرم

 

کاغذدیواری بنفش اتاق کودک با طرح کارتونی فضا، پرده طوسی برای پنجره قدی، تخت‌خواب طوسی، مبل سفید، آباژور ایستاده و کنسول طوسی

رنگ‌های گرم نیز شامل رنگ‌های زیر است:

  • قرمز
  • نارنجی
  • سرخابی

 

 

کاغذ دیواری بنفش اتاق کودک با تخت‌خواب فلزی سفید، شوفاژ بنفش، میز کوچکی به رنگ بنفش تیره و اسباب بازی

رنگ‌های سرد شامل رنگ‌های ریر است:

  • آبی
  • سبز
  • بنفش

 

کاغذ دیواری صورتی روشن اتاق کودک با طرح کارتونی، کفپوش پارکت، تخت خواب سفید، مبل طوسی، قالی دایره شکل و قفسه چوبی سفید ایستاده

دخترها معمولا روحیه حساس‌تر و لطیف‌تری دارند از این‌رو به رنگ‌های ملایم بیشتر علاقه‌مند هستند. بنابراین می‌توانید از این رنگ‌ها به صورت تنها و یا در ترکیب با رنگ‌های دیگر مورد علاقه‌شان به عنوان کاغذدیواری اتاق کودک بهره ببرید. پسرها علاقه بیشتری به رنگ‌های تند و یا رنگ‌های خنثی تیره دارند. پس لازم است از المان‌ها یا طرح‌هایی با رنگ‌های مذکور در کاغذدیواری اتاق آن‌ها استفاده کنید.

 

پوستر اتاق کودک

کاغذ دیواری اتاق کودک با طرح کارتونی، تخت‌خواب چوبی به همراه روتختی زرد رنگ، تلویزیونی بر روی کنسول چوبی و پرده زرد برای پنجره

گاهی اوقات می‌توانید از پوسترهایی که شبیه به کاغذ دیواری هستند نیز برای دیوار اتاق خواب کودک خود استفاده کنید. این پوسترها در واقع جنس مشترکی با کاغذ دیواری دارند ولی چون ابعاد آن‌ها کوچکتر است به راحتی قابل نصب هستند و می‌توانید خودتان آن‌ها را به تنهایی نصب کنید. این پوسترها در انواع رنگ‌ها و طرح‌های مختلف وجود دارند و شامل تمام انواع اشکال مورد علاقه کودکان نیز می‌شوند. پس می‌توانید از هر یک از آن‌ها که کودک شما به آن علاقه بیشتری دارد، بر روی پس زمینه دیوار اتاق خوابشان استفاده کنید.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله نکاتی که باید برای تزیین اتاق خواب دقت شود را مطالعه فرمایید.

 

سخن پایانی

کاغذدیواری سبز تیره اتاق کودک با طرح پرهای طلایی، دو تخت خواب چوبی سفید، لوستر چوبی آویز، شلف دیواری سفید، پاف و دو صندلی چوبی

در این مقاله در مورد تمامی انواع کاغذدیواری‌ها و نکات مهمی که در مورد انتخاب طرح و رنگ و مدل مناسب برای کاغذدیواری اتاق کودک‌تان باید مد نظر داشته باشید، صحبت کردیم. با توجه به نکات گفته شده می‌توانید بهترین گزینه را به عنوان کاغذ دیواری اتاق کودک انتخاب کنید. از اینکه همراه ما بودید از شما ممنونیم. منتظر نظرات شما در مورد رنگ و نوع کاغذ دیواری مناسب اتاق کودک هستیم.