راهنمای انتخاب کاشی کف حمام

حمام سفید با کفپوش سرامیکی طوسی تیره

کاشی های حمام در طرح ها و رنگ های مختلف وجود دارند که انتخاب آن ها بستگی به سلیقه، ابعاد و دکوراسیون حمام دارد. از بین انتخاب های بیشماری که برای کاشی ها وجود دارد، ما تمرکزمان را بر روی نمونه هایی معطوف می کنیم که زیباترین انتخاب برای کف حمام هستند. شکل، جنس و طرح کاشی ها نقش به سزایی در زیبایی کف حمام شما ایفا می کنند. در حالی که موضوعاتی از قبیل هزینه، دوام و کاربرد روزانه نیز بدون شک در تصمیم شما تاثیرگذار خواهد بود، اما با این حال، به علت تنوع زیاد، تصمیم گیری دشوار است. برای تسهیل انتخابتان ما چند نمونه از کاشی هایی که برای زیباسازی حمام ها مناسب هستند را معرفی می کنیم.

 

کاشی های بزرگ و بژ رنگ

حمام با کاشی های بسیار بزرگ و رنگ بژ

کاشی های بزرگ در عین کلاسیک بودن،حس آرامش را القا می کنند. در صورتی که می خواهید کف حمام شما یک دست باشد و طول عمر آن زیاد باشد، از کاشی های بزرگ استفاده کنید. اندازه بزرگ و رنگ روشن آن نیز باعث بزرگتر به نظر آمدن فضا می شود. در ضمن استفاده از کاشی های بزرگتر منجر به ایجاد خطوط و کاربرد ملات کمتر می شود، این به معنی آنست که فضای کمتری نیاز به ترمیم دارد. همچنین می توانید آن ها را با کاشی های دیواری همرنگ ترکیب کنید تا به ترکیبی برسید که هیچگاه قدیمی و از مد افتاده نمی شود. این نکته را نیز مد نظر قرار دهید که به دنبال کاشی هایی باشید که سُر و لغزنده نباشند.

مطالعه مقاله ۸ نمونه حمام کم عرض با وان را از دست ندهید.

 

کاشی های طرح چوب

حمام با کاشی های طرح چوب و لوکس

این روزها کاشی های طرح چوب، خیلی مورد توجه هستند و دلیل این محبوبیت منطقیست. استفاده از کاشی های طرح چوب باعث ایجاد نمایی لوکس در حمام می‌شود. از آنجایی که چوب به خاطر رطوبت داخل حمام در معرض آسیب قرار می گیرد، به جای استفاده از چوب در حمام از کاشی هایی با طرح چوب استفاده می شود. کاشی های طرح چوب در عین کارایی و مقاومت بالا در برابر آب، گرمایی دلنشین و ظاهری زیبا به فضا می بخشند. این کاشی ها نه تنها زیبایی بی نظیری دارند، بلکه باعث تلفیق سبک امروزی و روستیک نیز می شوند. اگر تمایل دارید در تمامی فضای حمام از این کاشی ها استفاده نمایید، بهتر است از رنگ روشن آن بهره ببرید. این کاشی ها در رنگ بندی های مختلفی مانند رنگ های بژ، قهوه ای و خاکستری موجود هستند، سعی کنید نمونه ای را انتخاب کنید که با رنگ بندی سایر اجزای منزلتان در تناسب باشد.

مطالعه مقاله‌ی کاربرد چوب در طراحی حمام را از دست ندهید.

 

کاشی های طرح سنتی

کاشی های سنتی با نوار مشکی در حمام

یکی از مهم ترین جلوه های ما ایرانی ها معماری سنتی ماست که بسیار زیبا و با استفاده از رنگ های زیبا و تلفیق آن ها با هنر قدیمی ماست که البته این روز ها کاربرد زیادی دارد. طرح سنتی علاقه مندان بسیاری دارد، اگر شما نیز جزو طرفداران این سبک هستید می توانید در قسمت های مختلف منزل از آن استفاده نمایید. کاشی طرح سنتی برای حمام بسیار مناسب است و حس خوشایندی را به یک حمام سفید می دهد و باعث می شود که حمام مستر و کوچک منزل، شیک به نظر برسد. در این نمونه طرحی قدیمی با نواری دور مشکی که حس سنتی تری به کف می دهد را می توانید مشاهده کنید.

 

کاشی هایی با طرح هندسی

حمامی با کاشی های آبی براق و پنجره بزرگ

این روز ها کاشی هایی با اشکال هندسی جذابی در بازار وجود دارند که می توانند یک حمام را بسیار خاص نشان دهند. فکر خوبیست که چند نمونه از اشکال مختلف را در نظر بگیرید و به چگونگی تکرار طرح ها خوب فکر کنید تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید. در این تصویر، این کاشی طرحی الماس گونه و بزرگ دارد در نتیجه بهتر است که در فضایی بزرگ قرار گیرد تا زیبایی خود را نمایان سازد. کاشی های سیاه و سفید هندسی در تقابل با کاشی های رنگی زیبا به نظر می رسند، همینطور که در اینجا تقابل آن با آبی براق بر روی دیوار ها جلوه ای خاص به آن بخشیده است.

 

کاشی های ساده و تخته سنگ گونه

حمامی با کاشی ای طرح سنگ و ارزان قیمت

کاشی های مشکی تخته سنگ گونه و ساده به عنوان یک انتخاب کاربردی در حمام شناخته می شوند چون گرد و خاک را نشان نمی دهند و مقاوم نیز هستند. در ضمن شیرآلات و دیوار های سفید رنگ را جذاب تر نشان می دهند.

تخته سنگ های واقعی زیبا، با دوام و ضد لغزش هستند، اما در عین حال گران قیمت نیز هستند و نیاز به شیارکشی مداوم دارند به علاوه در زیر پا باعث ایجاد حس سرما می شوند. به عنوان جایگزینی کم هزینه تر می توانید به دنبال کاشی های سرامیکی طرح سنگ بگردید و یک نمونه که رنگی مات و سطحی ناهموار دارد را انتخاب کنید تا به نظر طبیعی تر برسد.

 

کاشی های مربع شکل

حمامی با کاشی های مربعی کوچک و بسیار زیبا

امروزه استفاده از کاشی های مربع شکل در حمام ها و آشپزخانه های ما رایج شده است. کاشی های بژ رنگ در اینجا به طور قابل توجهی بزرگتر از موزاییک ها و در عین حال خلوت تر هستند. آن ها یک تضاد زیبا با موزاییک های کنار وان حمام و کاشی های مستطیلی نزدیک پنجره برقرار کرده اند.

 

سنگ آهک صیقلی

حمامی با کاشی های آهکی مات

استفاده از سنگ آهک ساده و کلاسیک، یک گزینه ی مناسب و زیبا برای نورانی کردن و بزرگنمایی فضای یک حمام کوچک است. سنگ آهک زیر پا بسیار خوشایند و نرم است. اما از آنجا که به آسانی پودر می شود نیاز است که شیار کشی و نگهداری مداومی از آن صورت گیرد تا جلوی نفوذ رطوبت گرفته شود. اگر نگهداری سنگ آهک برایتان مشکل ساز است، یک کاشی بارفتن یا سرامیکی می تواند جایگزین خوبی باشد. در هنگام انتخاب دقت کنید که از خرید سنگ آهک های کاملا صیقلی اجتناب کنید تا باعث لغزش و سر خوردن نشود.

 

کاشی های شش ضلعی

حمامی با کاشی های شش ضلعی و وان بزرگ

آیا می دانید که کاشی های مربعی و مستطیل شکل تنها انتخاب های شما نیستند؟ نظرتان در مورد انتخاب کاشی های شش ضلعی چیست؟ طرح شش ضلعی، در کف حمام شما می تواند حس مدرن اسکاندیناویایی را به حمام القا کند و اگر از رنگ های خنثی نیز استفاده کنید، فضا را شلوغ نشان نمی دهد. می توانید از رنگ های مختلف برای ایجاد طرحی جذاب در حمام مدرن استفاده کنید. این را به خاطر داشته باشید که کاشی های بارفتن در مقابل رطوبت مقاوم تر از نمونه های سرامیکی هستند.

 

کاشی های موزاییکی

حمامی با کاشی های موزاییکی سفید و جذاب

کاشی های موزاییکی از قدیم برای پوشاندن سطوح مورد استفاده قرار گرفته اند. این کاشی ها برای استفاده در کف بسیار زیبا هستند با اینکه این کاشی ها عمدتا به شکل ورقه در بازار موجود هستند این کار یک فرد متخصص است که بتواند آن ها را خوب در جایشان بچیند. طراحی های متنوعی را با استفاده از کاشی‌های موزاییکی می‌توان در فضای درونی حمام‌ به وجود آورد. می توان از کاشی‌های موزاییکی برای تزیین کف به نحوی که جلب توجه کند استفاده کرد. این حمام نشان می دهد که چگونه کاشی موزاییکی می تواند به راحتی با دیگر کاشی ها ترکیب شود و طرحی سیاه سفید و ساده را تاثیر گذار نشان دهد.

 

کاشی های آجری

حمامی با کاشی های کف و دیوار آجری مشکی

طرح کلاسیک آجری مدت هاست که طرح برتر دیوار های آشپزخانه ها و حمام های ما هستند. اما می توان از آن ها برای کف نیز استفاده کرد، در این حمام مشکی، این کاشی ها از دیوار تا کف ادامه پیدا می کنند. رنگ مشکی براق حس بی نظیری را القا می کند. این نکته را به یاد داشته باشید، همیشه از فروشنده بپرسید که کدام کاشی ها برای کف مناسب هستند، چرا که میزان لغزندگی کاشی مهم است و سر خوردن در حمام می تواند بسیار پرخطر باشد.

شما برای پوشاندن کف، چه کاشی هایی را می پسندید و چرا؟ نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید.