همه چیز درباره دیوار حیاط مدرن

دیوار گل‌کاری شده حیاط مدرنی با کفپوش سنگ گرانیت، مبلمان، سکوی ال شکل با تشک طوسی به همراه کوسن‌های کرم و قهوه‌ای، فایرپیت و پاف
فهرست مطالب پنهان

دیوار حیاط مدرن باید به نحوی طراحی شود که هم منطبق با اصول حاکم بر طراحی و دکوراسیون مدرن باشد و هم با طراحی مدرن منزل و حیاط خانه در تناسب باشد. طراحی دیوار حیاط به سبک مدرن این امکان را فراهم می‌کند که دیوارها نیز جزئی از طبیعت و فضای سبز حیاط و خانه به شمار بروند. همچنین در طراحی مدرن دیوار حیاط همانند سایر عناصر ساختمان پیرو یک نوع سادگی ذاتی بوده و از آشفتگی و شلوغی مبرا است.

اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که پیرو خط مدرنیته بوده و همواره زندگی به سبک مدرن را بیشتر می‌پسندید و اکنون می‌خواهید دیوارهای حیاط منزل خود را نیز متناسب با اصول و قوانین حاکم بر این سبک زندگی طراحی کنید، لطفا تا انتهای مطالب با ما همراه بمانید و از مطالب ارائه شده جهت رسیدن به خواسته دل خود بهره ببرید.

 

سوالات متداول:

دیوار‌های حیاط مدرن دارای چه ویژگی‌هایی می‌باشند؟

1. داشتن ساختاری یکپارچه 2. توجه به عنصر تضاد به صورت جدی 3. وجود طراحی‌های خلاقانه و جسورانه‌ای در سبک مدرن 4. اهمیت نورپردازی 5. استفاده از سیستم‌های هوشمند 6.کارایی بهینه‌ از عناصر موجود 7. الهام گرفتن از طبیعت


برای طراحی دیوار حیاط مدرن از چه ایده‌هایی استفاده کنیم؟

1. استفاده از سنگ‌های طبیعی کوچک 2. تعبیه آکواریوم 3. استفاده از آب‌ نما 4. ترکیب مصالح و ایجاد نوآوری 5. استفاده از تزئینات ساده 6. استفاده از گیاهان به عنوان دیوار 7. رنگ آمیزی دیوار با استفاده از رنگ‌های شاد 8. نصب تابلو و لوازم دکوری 9. نصب مبلمان بر روی دیوار حیاط 10. نصب شلف‌های دیواری 11. نصب شومینه

 

طراحی دیوار حیاط مدرن 

 دیوار حیاط مدرن از گیاهان بلند شمشاد، کفپوش سنگی، پیاده‌روی سنگ‌های مستطیلی و سنگریزه در باغچه‌، میز و صندلی‌های چوبی رنگ روشن

اگر شما تمام عناصر و المان‌های منزل و حیاط خود را مدرن انتخاب کرده‌اید و علاقمند به این سبک زندگی هستید، نباید دیوارهای حیاط خود را نیز فراموش کنید. به عبارت دیگر حیاطی مدرن و شیک متناسب با خود، دیوارهایی مدرن نیز می‌خواهد. به هر حال دیوارهای یک حیاط مهمترین بخش آن بوده و نحوه و نوع طراحی آن تاثیر بالقوه‌ای در فضای حاکم بر حیاط دارد‌. متاسفانه بسیاری از افراد به این اصل مهم توجه نکرده و هرگز نمی توانند آن هماهنگی و تناسب مورد نیاز بین دیوارهای حیاط و فضای کلی آن را به وجود بیاورند.

داشتن حیاطی کاملا مدرن و همچنین خانه‌‌ای با سنگ‌های سفید بسیار زیبا، دیوارهایی مجلل و مدرن می‌خواهد. به عبارت دیگر طراحی دیوارهای حیاط باید به نحوی صورت بگیرد که به نوعی پیرو و تکمیل‌کننده طراحی حیاط و دکوراسیون داخلی باشد.

 

دیوار حیاط مدرن آجری پوشیده از گیاهان سبز، میزی به شکل قارچ به همراه چهار صندلی چوبی، درب فلزی مشکی، پله‌ها و کفپوش سنگی

خوشبختانه امروزه تجهیزات و امکانات بسیار زیادی وجود دارند که شما می‌توانید با تکیه و تمرکز بر آن‌ها به راحتی و به بهترین شکل ممکن جلوه‌ای کاملا مدرن و جذاب دیوارهای حیاط خود بدهید.

بی شک شما نیز این واقعیت را قبول دارید که حیاط خانه همانند روح آن است و سبک طراحی آن تاثیر زیادی در کیفیت زندگی دارد. همچنین دیوارهای حیاط نیز بخشی از روح خانه شما بوده و خواسته و ناخواسته تاثیر خود را بر محیط پیرامون خانه می‌گذارند.

 

آیا امکان طراحی دیوار حیاط آپارتمان به سبک مدرن وجود دارد؟

دیوار حیاط مدرن با باغچه کوچک،میز طوسی، دو صندلی، کفپوش چوبی، فلاورباکس‌های چوبی، سکوهای چوبی به همراه تشک طوسی و کوسن زرشکی

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که حیاط خانه و طراحی آن فقط مختص به خانه‌های ویلایی است. اگر شما هم جزو این دسته از افراد هستید بهتر است که در این تفکر خود تجدید نظر کنید. زیرا بسیاری از مجتمع‌های مسکونی نیز دارای حیاط هستند، منتهی این نوع حیاط به نوعی اشتراکی بوده و فرایند طراحی و بازسازی آن باید با اتفاق نظر اکثریت به همراه باشد.

شاید این امر فرایند را کمی سخت‌تر کند. اما زندگی کردن در ساختمان با حیاطی به سبک مدرن را مختل‌ نمی کند. مخصوصا این که اکثر مجتمع‌‌های مسکونی موجود در کشور ما دارای دیوارها و نمای مدرن هستند.

 

دیوار آجری حیاط مدرن آپارتمانی پوشیده شده با گیاهان رونده، کفپوش سنگی، دو گلدان بزرگ سفید دو طرف درب فلزی مشکی

به این ترتیب با ایجاد یک اتفاق نظر به سادگی می‌توان از دیگر المان‌های طراحی دیوار حیاط آپارتمان به سبک مدرن نیز ایده گرفته و به نوعی دیوارهای حیاط ساختمان آپارتمانی را شیک و مدرن کرد. به هرحال شما چه بخواهی چه نخواهید، حیاط جزوی از خانه و دیوار حیاط نیز جزیی از حیاط بوده و نحوه ساخت و طراحی آن بر کیفیت زندگی شما تاثیر می‌گذارد.

همچنین این اصل بر همه ساختمان‌ها هم آپارتمانی و هم ویلایی نیز حاکم است. بنابراین با صرف نظر از یک سری تفاوت‌های جزئی قانون حاکم بر کل همان چیزی است که ما عنوان کردیم.

 

مهمترین ویژگی‌های دیوار‌های حیاط مدرن 

دیوار چوبی حیاط مدرنی با آبنمای دیواری، پیاده‌رو‌ی سنگی در چمن مصنوعی، باغچه کوچک، مبلمان طوسی، سایه‌بان آبی و نورپردازی هالوژنی

دیوارهای حیاط مدرن نیز همانند دیگر گزینه‌های یک ساختمان مدرن و دیگر سیم‌های طراحی دارای ویژگی‌های خاص خود هستند که این ویژگی‌ها از اصول حاکم بر زندگی مدرن نشات می‌گیرند و شامل موارد زیر هستند.

 

داشتن ساختاری یکپارچه 

دیوار چوبی حیاط مدرنی با کفپوش سنگریزه، پیاده‌روی سنگ گرانیت، نیمکت چوبی، فایرپیت سنگی، چمن مصنوعی و درختچه کنار دیوار

وجود ساختاری یکپارچه یکی از ویژگی‌های مهم سبک مدرن بوده و اگر شما به دنبال دیوارهایی مدرن و به روز هستید باید این اصل را زیر پا نگذارید. وجود ساختار یکپارچه فقط به دیوارهای حیاط خلاصه نمی‌شود. بلکه هماهنگی مورد نظر باید بین همه عناصر ساختمان وجود داشته باشد.

به عبارت دیگر طراحی دیوارها به سبک مدرن برای حیاط و خانه‌ای که دارای نمای کلاسیک و سنتی است کار چندان جالبی نبوده و فضای مناسب و آرام‌بخشی را برای شما ایجاد نخواهد کرد. بنابراین توصیه ما این است که اصل یکپارچگی را بین دیوارهای حیاط و سایر المان‌‌های ساختمان رعایت کنید که تا راحت‌تر بتوانید به آن چیزی که مطلوب دل‌تان است دست یابید.

 

توجه به عنصر تضاد به صورت جدی 

دیوار چوبی حیاط مدرنی با کفپوش سرامیکی، پارتیشن‌های نارنجی، میز غذاخوری به همراه صندلی‌های حصیری و باغچه‌ای با گیاهان سبز

در طراحی سبک جدید بر خلاف سبک کلاسیک اصل تضاد بر اصل هماهنگی بین عناصر ارجحیت دارد. بنابراین لازم است که شما در طراحی دیوارهای حیاط خود به سبک مدرن از هماهنگی بیش از حد پرهیز کرده و بیشتر تمرکز خود را بر روی اصل تضاد بگذارید.

البته ناگفته نماند که منظور ما از اصل تضاد، بر هم زدن نظم و هماهنگی بین تمام عناصر ساختمان نیست. بلکه یک نوع تضاد ناشی از نظم و زیبایی است. جهت ارائه واضح‌تر منظور خود ادامه مطالب را با ذکر یک مثال پیش خواهیم برد.

 

دیوار چوبی و سنگی حیاط مدرنی با کفپوش موزائیکی، سقف چوبی، نورپردازی مخفی دیوار و باغچه کوچک مستطیلی

اگر شما با سبک طراحی کلاسیک کم و بیش آشنا باشید می‌دانید که در این سبک جهت برقرار کردن هماهنگی لازم در دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان از وسایل تزیینی گران قیمت دو مدل عین هم تهیه شده و به صورت تقارن در فضای مورد نظر قرار می‌گیرند. یا آن که یک جفت مجسمه سنگی کاملا یکسان تهیه شده و هر کدام از آن‌ها در یک طرف ورودی در حیاط به کار می‌روند.

اما در سبک طراحی مدرن شرایط کاملا بر خلاف این امر بوده و چنین قانونی بر فضا حاکم نیست. مثلاً به جای استفاده از دو مجسمه کاملا یکسان در هر دو طرف در ساختمان، از یک آب نمای حیاطی زیبا در یک طرف استفاده می‌شود و در طرف دیگر آن یا چیز قرار نمی‌گیرد و اگر هم قرار بگیرد مسلما آبنما نخواهد بود. همچنین از عنصر ترکیب مصالح نیز برای ایجاد تضاد در طراحی مدرن به وفور می‌توان بهره برد. مثلاً شما می‌توانید در یک ابتکار خلاقانه چوب و سنگ را به همراه هم برای طراحی نمای ترکیبی و پوشش دیوارهای خود به کار ببرید.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله آشنایی با اصول طراحی باغ کلاسیک را مطالعه فرمایید.

 

وجود طراحی‌های خلاقانه و جسورانه‌ای در سبک مدرن  

دیوار چوبی و سنگی گل کاری شده حیاط مدرنی با کفپوش موزائیک و چمن مصنوعی، مبلمان خاکستری به همراه فایرپیت دایره‌ای و حفاظ شیشه‌ای

ارائه طرح‌های خلاقانه با جسارت تمام یکی از مهمترین اصول سبک مدرن به شمار می‌رود. در اصل در این سبک همه چیز بر مدار تازگی و نو بودن می‌چرخد. بنابراین طرح و ایده‌های جذاب و جدید در طراحی مدرن بازار خوبی دارد همواره مورد توجه همه قرار می‌گیرد.

بنابراین در این سبک طراحی شما ملزم به انتخاب طرحی خاص و غالب نیستید. بلکه می‌توانید دیوارهای حیاط خود را در چهار چوب اصول حاکم بر سبک مدرن به شکلی کاملا جدید و خاص طراحی کنید.

 

اهمیت نور پردازی 

دیوار حیاط مدرنی با محوطه چمن‌کاری شده، نورپردازی مخفی دیوار و درختان و گیاهان سبز

یکی دیگر از عناصر مهم در سبک طراحی مدرن توجه ویژه به نورپردازی محوطه است. در طراحی ساختمان به سبک مدرن، نورپردازی دیوارها و همچنین کف حیاط از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند. امروزه محصولات بسیار زیادی در بازار وجود دارند که می‌توان برای نورپردازی در دیوار حیاط از آن‌ها استفاده کرد.

اگر داشتن دیوارهایی به سبک مدرن برای شما بسیار مهم است، باید به این اصل نیز توجه کنید و با استفاده از متریال‌های مرتبط یک نورپردازی ایده‌آل و زیبا در دیوارهای حیاط خود داشته باشید.

 

استفاده از سیستم‌های هوشمند 

دیوار حیاط مدرنی با نور مخفی آبنما، گیاهان و درختان سبز دو طرف کفپوش سنگی، لوستر دیواری، میز دایره‌‌ای و دو مبل چوبی با نشیمن مشکی

در سبک مدرن همه چیز مدرن است. بنابراین سیستم‌های هوشمند که از جمله مهمترین ثمره‌های دنیای مدرن و تکنولوژی به حساب می‌روند در این سبک طراحی جایگاه ویژه‌ای داشته و مورد استفاده قرار می‌گیرند. بنابراین استفاده از دیوارهای پیش ساخته بتنی و مدرن با قابلیت‌های بسیار خاص و متفاوت از دیوارهای قدیمی نیز از جمله مواردی است که در طراحی مدرن به وفور به چشم می‌خورد.

همچنین استفاده از سیستم‌های آبیاری مدرن جهت آبیاری فضای سبز رایج در دیوارهای مدرن، از جمله موارد بارز طراحی دیوار به سبک مدرن به شمار می‌رود. اگر شما هم ایجاد بافت سبز به سبک مدرن برای دیوارهای حیاط خود را دوست دارید، توصیه می‌کنیم جهت مدرن‌تر کردن آن‌ها و همچنین صرفه‌جویی در مصرف آب و زمان خود به این مورد نیز ترتیب اثر بدهید.

 

کارایی بهینه‌ از عناصر موجود

دیوار آجری حیاط مدرنی با نورمخفی درختان، مبل مشکی با نشیمن طوسی روشن به همراه میز دایره شکل و شومینه

یکی دیگر از اصول مهم در طراحی مدرن، کارایی است. در واقع اغلب عناصری که در این سبک به کار می‌روند، به نوعی دارای کاربرد هستند. به این ترتیب شما نیز باید سعی کنید برای طراحی دیوارهای خود عنصرهایی را انتخاب کنید که در کنار افزودن زیبایی به محیط پیرامون دارای کاربرد نیز باشند. به عنوان مثال نورپردازی دیوارهای علاوه‌بر زیبایی که دارند جهت روشنایی حیاط در شب نیز دارای کارایی هستند.

 

الهام گرفتن از طبیعت 

دیوار سبز حیاط مدرنی با طرح مارپیچ، باغچه‌هایی با گیاهان سبز و مبل حصیری مشکی با نشیمن سفید با خط‌های مشکی

دیوارهای حیاط امروزی با الهام گرفتن از طبیعت بهترین گزینه برای طراحی حیاط به سبک مدرن هستند.

 

برای طراحی و تزیین دیوار حیاط به سبک مدرن چه باید کرد؟

دیوارسنگی حیاط مدرنی با نورپردازی مخفی برای آبنما، کفپوش سنگ گرانیت و سنگریزه و باغچه‌های کوچکی با گیاهان سبز

حیاط و عناصر آن نظیر دیوارها در مناطق مسکونی همواره در همه نقاط دنیا دارای اهمیت بوده و در هر برهه از زمان متناسب با موقعیت جغرافیایی و اقلیمی مناطق به سبک‌های مختلفی طراحی شده  است. در عصر حاضر نیز حیاط و دیوارهای آن در هر گوشه از دنیا به سبک خاصی طراحی می‌شود. منتهی با توجه به پیشرفت‌هایی که در زمینه ارتباطات و تبادل اطلاعات صورت گرفته امروزه سبک‌های طراحی ساختمان و نما آن فارغ از موقعیت جغرافیای و فرهنگ‌ها به هم نزدیکتر شده است.

همانطور که گفتیم  جهت زندگی در یک فضای مدرن نیاز است که همه عناصر آن فضا مدرن طراحی شده باشد. به هر حال دیوار‌های خانه جزو مهمترین عناصر یک ساختمان بوده که علاوه‌بر فضای داخلی بر فضای خارج و بیرون از خانه و حیاط نیز تاثیرگذار هستند. به طور کلی جهت تزیین و طراحی دیوار حیاط به سبک مدرن از روش‌های زیر می‌توان کمک گرفت.

 

استفاده از سنگ‌های طبیعی کوچک

دیوار چوبی حیاط مدرنی با چمن مصنوعی و تخته سنگ طبیعی در فلاورباکس‌ مثلثی چوبی با گیاهان سبز در کنج حیاط

شما می‌توانید برای تزئین و طراحی دیوار حیاط خود به سبک مدرن به سراغ سنگ‌های طبیعی زیبا و کوچک بروید. به کار بردن این سنگ‌ها در بخش‌هایی از طراحی و پوشش دیوار به همراه نورپردازی و آب‌نما جلوه‌ای بی‌نظیر و بسیار زیبا و در عین حال مدرن به دیوارهای حیاط و فضای کلی زندگی شما خواهد بخشید.

 

تعبیه آکواریوم در دیوار حیاط

دیوار آکواریومی حیاط مدرنی با کفپوش سنگریزه، باغچه‌ای با گل‌های صورتی و گیاهان سبز در حاشیه دیوار

با توجه به امکاناتی که دنیای مدرن در اختیار بشر قرار داده است، ایده‌های بسیار جذابی برای طراحی یک فضای مدرن جهت زندگی می‌توان ارائه داد. به عنوان مثال شما می‌تواند حوض وسط حیاط‌های قدیمی را به همراه ماهی آن‌ها با طراحی به روز و مدرن‌تر به بافت دیوارهای حیاط خود انتقال دهید.

 

استفاده از آب‌ نما در ساختار دیوار

دیوار چوبی حیاط مدرنی با آبنما، باغچه‌ای گلکاری شده دور حوضچه کوچک کنار دیوار، مبلمان حصیری با نشیمن خاکستری و سایه‌بان آبی

یکی از بهترین ابتکاراتی که امروزه اهل هنر برای طراحی دیوارهای حیاط به سبک مدرن به خرج داده‌اند استفاده هوشمندانه از آب است. در خانه‌های سنتی نیز استفاده آب نقش پر رنگی در طراحی حیاط ایرانی داشته است. اما این عنصر در قدیم هرگز به دیوارها راه نیافته و فقط محدود به حوض وسط حیاط بوده است.

اما امروزه در ساختمان‌های مدرن دیوارها نیز نقش مهمی در این باره دارند. حتی می‌توان گفت در این باره نقش دیوار‌ها از محوطه نیز در پررنگ‌تر است. زیرا جذابیت و زیبایی که آب ‌نماهای داخل دیوار به فضای ساختمان می‌بخشد بسیار خاص بوده و یکی از مهمترین خصیصه‌های دیوارهای مدرن به شمار می‌رود. بنابراین به شما نیز توصیه می‌کنیم جهت داشتن حیاطی با دیوارهای مدرن از عنصر آب قافل نشده و اجازه بدهید تا دیوارهای نیز بخشی از جذابیت‌های حیاط شما را در این باره بر عهده بگیرند.

 

استفاده از ترکیب مصالح و ایجاد نوآوری

دیوار سنگی حیاط مدرنی باکفپوش سنگی، سکوی سنگی کنار دیوار، درب مشکی فرفورژه و باغچه‌ای با درختان سبز

بتن، سنگ، آجر، فولاد، چوب از جمله متریال‌هایی هستند که برای ساخت دیوار حیاط به کار می‌روند. هر چند که اصل سادگی و خلوت بودن در سبک مدرن بسیار حائز اهمیت است. اما شما می‌توانید از ترکیب موارد ذکر شده با پیروی از اصل سادگی، سبک‌های جدیدی را در طراحی دیوار حیاط به وجود بیاورید.

 امروزه برای طراحی حیاط سازی مدرن، چوب بسیار مهم بوده و معمولا به صورت ترکیبی با همه مصالح کاربرد دارد. منتهی نباید فراموش کرد که استفاده از چوب در سبک مدرن به همان رنگ و لعاب طبیعی خود اثر بخش است. بنابراین تغییر رنگ آن از جذابیت و مدرن بودن دیوارها خواهد کاست.

 

استفاده از تزئینات ساده

دیوارهای چوبی حیاط مدرنی با کفپوش سنگ گرانیت، باغچه‌هایی با درختان کاج، گل‌ها و گیاهان سبز و سه صندلی چوبی با نشیمن پشمی سفید

فراموش نکنید که یکی از اصول مهم در طراحی و چیدمان به سبک مدرن سادگی است. بنابراین برای تزیین دیوار به سبک نام برده باید این اصل نیز در نظر گرفته شود. با این حساب استفاده از ابزار تزئینی زیاد و گران قیمت در دیوار حیاط مدرن یک نوع ناهماهنگی و تضاد با اصول اولیه ایجاد خواهد کرد که این اتفاق اصلا جالب نیست.

به این ترتیب سبک طراحی دیوارهای شما را با آن چیزی که مد نظر دارید بسیار متفاوت خواهد کرد. بنابراین شما باید حتی‌المقدور تلاش کنید از اصل سادگی در حیاط سازی ساده خانه خود استفاده کنید.

 

استفاده از گیاهان به عنوان دیوار

دیوار سبز حیاط مدرنی با کفپوش سنگ گرانیت و سنگریزه، دو صندلی ساحلی طوسی رنگ، میز مربعی و دو گلدان سنگی بزرگ بر روی سکوهای سنگی

شما می‌توانید به واسطه گیاهان بسیار زیبایی که وجود دارند برای طراحی دیوار منزل خود به سبک مدرن استفاده کنید. حتی قادر هستید از گیاهان به عنوان دیوار و یا رابط بین دو دیوار بهره ببرید. استفاده از گیاهان در همه سبک‌های طراحی رایج بوده منتهی تفاوتی که در این زمینه وجود دارد، این است که عناصر و ابزاری مورد استفاده برای طراحی و تزیین دیوار به واسطه گیاهان باید به نوعی مدرن و شیک باشند.

در واقع برای طراحی و تزیین دیوار به واسطه گیاهان همیشه بهاری به عنوان تار و پود دیوار به سبک مدرن اغلب از ابزارهای جدید و به روز مانند انواع باکس و استند استفاده می‌شود. همچنین انتخاب گیاهان همیشه سبز رنگارنگ نیز در رسیدن شما به هدف مورد نظرتان تا حدود زیادی کمک کننده است.

 

رنگ آمیزی دیوار با استفاده از رنگ‌های شاد

دیوار نارنجی و کرم حیاط مدرنی با کفپوش سنگی، میز و صندلی‌های حصیری مشکی، میز دایره شکل به همراه صندلی فلزی طوسی و شومینه هیزمی

رنگ آمیزی دیوار نیز از جمله مواردی است جهت طراحی و تزیین حیاط خانه به سبک مدرن به کار می‌آید. اگر شما هم تمایل دارید با استفاده از این شیوه دیوارهای حیاط منزل خود را به روز و مدرن کنید، باید این کار را مطابق با اصول حاکم بر طراحی مدرن انجام دهید.

به عبارت دیگر یکی دیگر از اصول مهم در طراحی مدرن، استفاده از رنگ‌های شاد و گرم است. بنابراین انتخاب رنگ‌های سرد و بی روح نظیر گرم و سفید یک نوع تضاد و ناهماهنگی را در سبک مدرن به وجود خواهد آورد. به طور کلی رنگ آمیزی دیوارهای حیاط نیز باید مطابق با اصول طراحی مدرن پیش برود و شما باید از رنگ‌های شاد و گرم مخصوص فضای آزاد که امروزه در بازار  به وفور یافت می‌شوند برای این هدف خود انتخاب کنید.

 

نصب تابلو و لوازم دکوری بر روی دیوار حیاط

دیوار نارنجی و زرد حیاط مدرنی با کفپوش سنگ گرانیت، صندلی‌های حصیری سبز، تابلوی گل آفتابگردان روی دیوار و گلدان‌های بزرگ و کوچک

امروزه ابزار و لوازم دکوری شیک و‌ کاملا مدرن در بازار به وفور یافت می‌شود. سعی کنید به منظور افزایش جذابیت دیوار حیاط مدرن خود از آن‌هایی که در برابر عوامل جوی نظیر باران و‌ نور خورشید مقاوم هستند، مواردی را تهیه کرده و به دیوار آویزان کنید.

 

نصب مبلمان بر روی دیوار حیاط

دیوار چوبی حیاط مدرنی با کفپوش کاشی و سنگریزه، نیمکت چوبی نصب شده بر روی دیوار و باغچه کوچکی با گیاهان سبز

یکی دیگر از ایده‌های جالب طراحی و تزیین دیوار حیاط به سبک مدرن و به روز استفاده بهینه از فضای کناری حیاط و نصب نیمکت یا مبلمان رو روی است.

 

نصب شلف‌های دیواری

دیوار چوبی حیاط مدرنی با شلف‌های چوبی دیواری برای چیدن گلدان‌های سفالی، کفپوش سنگ گرانیت و درختان سبز

نصب شلف‌های دیواری نیز یکی دیگر از المان‌های کاربردی جهت تزیین و طراحی دیوار حیاط مدرن بوده و امروزه به دلیل جذابیت و جلوه بکری که با قرار دادن فلاورباکس روی آن خلق می‌شود، بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

نصب شومینه بر روی دیوار حیاط

دو صفحه مستطیلی مشکی فرفورژه بر روی دیوار سبز رنگ حیاط مدرنی با مبلمان فلزی با نشیمن قهوه‌ای، میز مستطیلی و شومینه بزرگ هیزمی

یکی دیگر از ایده‌های بسیار جذاب و در عین حال خاص جهت طراحی دیوار حیاط به سبک مدرن این است که در درون بافت دیوار حیاط شومینه نصب می‌کنند. اگر شما هم خاص بودن را دوست دارید، حتما با تلفیق این ایده با خلاقیت‌های خود، اهل خانه و دیگران را شگفت زده کنید.

 

جمع بندی: طراحی دیوار حیاط به سبک مدرن و هماهنگ با دکوراسیون داخلی

 دیوار سنگی حیاط مدرنی با آبنمای دیواری به شکل سر شیر، حوض کوچک سنگی، باغچه‌هایی با گیاهان سبز و گل‌های شمعدانی و دو صندلی طوسی

برای طراحی و دیزاین دیوار حیاط به سبک مدرن، لازم است که شما به دنبال ایده‌های نو و خلاق باشید. همچنین تبعیت از اصول مهم این سبک طراحی نیز مهم بوده و لازم است که شما ایده‌های خود را بر حسب سادگی و نوآوری طراحی کنید. نکته دیگر این است که سبک مدرنیته را برای همه عناصر ساختمان خود به کار ببرید. همچنین حتی‌المقدور همه تلاش خود را به خرج داده و از دوگانگی پرهیز کنید. زیرا این امر موجب بروز یک نوع ناهماهنگی که هیچ‌گونه سنخیتی با ایجاد آرامش در محیط ندارد، خواهد شد و به این ترتیب قرار گرفتن در آن محیط حس خوشایندی را به شما القا نخواهد کرد.