دکوراسیون یاسی؛ ایده‌ای جذاب و آرامش‌بخش برای منزل شما

دکوراسیون یاسی پذیرایی منزل با کفپوش چوبی، فرش، دیوار‌ها و مبل یاسی، درب با فریم سفید و میزجلومبلی فلزی مشکی و طلایی

رنگ یاسی یکی از رنگ‌های زیرمجموعه بنفش است. نام این رنگ از گل یاس بنفش گرفته شده که در انگلیسی به آن لالیک (Lilac) می‌گویند. این رنگ آرامش‌بخش که خود طیف رنگی گسترده‌ای دارد، به راحتی برای بخش‌های مختلف منزل به خصوص اتاق خواب به کار برده می‌شود. در دنیای امروز، دکوراسیون یاسی بسیار پرطرفدار محسوب می‌شود و افراد خاص‌پسند این رنگ را برای دکوراسیون منزلشان انتخاب می‌کنند. اما فراموش نکنید که استفاده از آن در دکوراسیون خانه، نیازمند دانستن نکات مهمی است.

 

سوالات متداول:

طیف‌های رنگ یاسی کدامند؟

رنگ‌های لاوندر یا اسطوخودوس، یاسی تیره، رنگ یاسی پاستیلی و یاسی کدر از طیف‌های رنگ یاسی محسوب می‌شوند.


آشپزخانه با دکوراسیون رنگ یاسی را به چه شکل طراحی کنیم؟

دیوار شاخص، کابینت‌ها، کاشی، میز ناهارخوری و صندلی، جزیره آشپزخانه را می‌توانید به رنگ یاسی رنگ‌آمیزی کنید.


رنگ یاسی را با چه رنگ‌هایی می‌توانیم ترکیب کنیم؟

رنگ‌های سفید، بنفش، آبی، زرد، صورتی، خاکستری و رنگ‌های پاستیلی مانند لیمویی، هلویی، سبز بسیار روشن و سبزآبی را می‌توانید در کنار رنگ یاسی به کار ببرید.

 

دکوراسیون یاسی منزل با دیوار‌ها، درب و فرش، کفپوش چوبی، مبل طلایی، میز ناهارخوری چوبی با صندلی‌های آبی و لوستر کریستالی مدرن

رنگ بنفش به دلیل داشتن ویژگی منحصربه‌فرد و فریبندگی خاص، یک رنگ پرهیجان شناخته می‌شود. این رنگ به راحتی می‌تواند باعث تحریکات مغز و تمامی غدد بدن بشود. اگر در به کار بردن رنگ بنفش در دکوراسیون داخلی زیاده‌روی کنید، می‌تواند در بلندمدت باعث کسالت و دلزدگی بشود. اینجاست که رنگ یاسی، زیرمجموعه رنگ بنفش، نقش مهم خود را ایفا می‌کند. رنگ یاسی در دسته طیف رنگی بنفش قرار گرفته و به دلیل ایجاد حس آرامش طرفداران زیادی دارد. 

انتخاب دکوراسیون یاسی و ترکیب آن با سایر رنگ‌های مکمل می‌تواند به فضای داخلی منزل شما جذابیت بیشتری ببخشد. ما در این مقاله رنگ یاسی را از منظر روانشناسان مورد بررسی قرار می‌دهیم. همچنین می‌توانید در این مقاله، ایده‌های جذابی را برای به کار بردن رنگ یاسی در بخش‌های مختلف دکوراسیون منزل مطالعه کنید.

 

رنگ یاسی از منظر روانشناسان

دکوراسیون یاسی پذیرایی منزل با دیوار‌های یاسی روشن، کفپوش چوبی، مبلمان سفید، میز جلومبلی چوبی و لوستر فلز و کریستال

رنگ یاسی از ترکیب رنگی سفید و بنفش به دست می‌آید. این رنگ در دسته رنگ‌های ثانویه قرار گرفته و می‌توان آن را یک رنگ گرم دانست. البته برخی از روانشناسان طیف رنگی یاسی را دارای رنگ‌بندی خنثی هم می‌دانند.

 در ساختار رنگ یاسی، میزان ترکیب سفید و بنفش به یک اندازه نیست. رنگ سفید سهم بیشتری داشته به‌همین دلیل تعداد زیادی از تناژ رنگی یاسی، در دسته رنگ‌های خنثی قرار گرفته‌اند. روانشناسان معتقدند رنگ یاسی به‌دلیل اینکه در طیف رنگی بنفش قرار دارد، تمامی ویژگی منحصربه‌فرد آن را همچون عزت نفس، استقلال و فریبندگی در برگرفته است.

 

دکوراسیون یاسی پذیرایی منزل با دیوار‌های یاسی، مبلمان نارنجی و یاسی طرحدار و کفپوش چوبی پوشیده با فرش سفید و مشکی طرحدار

اما متخصصین ویژگی اصلی رنگ یاسی را آرامش‌بخش بودن آن می‌دانند. این ویژگی مثبت باعث شده تا در دنیای امروز، از آن برای بخش‌های مختلف دکوراسیون داخلی منزل استفاده کنند. رنگ‌ها به راحتی می‌توانند احساسات ما را تحت تاثیر قرار بدهند. به‌همین دلیل روانشناسان هر رنگ را نماد یک ویژگی خاص می‌دانند.

 

دکوراسیون یاسی پذیرایی منزل با کفپوش کرمی، فرش، مبلمان و پرده یاسی، میز جلومبلی طوسی، دیوار‌ها سفید و لوستر کریستالی

در زیر نماد رنگ یاسی را می‌بینید:

 •       گرما
 •       عشق
 •       آرامش
 •       اعتدال
 •       تسکین
 •       وقار
 •       مهربانی
 •       بلوغ
 •       همدلی

 

دکوراسیون یاسی منزل با مبل، کفپوش و پرده یاسی، دیوار قهوه‌ای، پنجره با فریم سفید و صندلی طوسی رنگ

روانشناسان معتقدند افراد علاقه‌مند به رنگ یاسی، دارای ویژگی‌های زیر هستند:

 •       بسیار دلسوز هستند.
 •       وفاداری از ویژگی‌های بارز شخصیت آنهاست.
 •       روابط عمومی قوی دارند.
 •       دایره دوستان آنها بسیار وسیع است.
 •       کمک کردن به دیگران همیشه در اولویت قرار دارد.
 •       نیاز دیگران را مهم‌تر از خواسته‌های خود می‌دانند.

 

آشنایی با طیف رنگ یاسی

دکوراسیون یاسی منزل با دیوار‌ و چهارچوب درب و روتختی یاسی، کفپوش چوبی، پاتختی سفید و بنفش و بالش‌های سفید و طیف بنفش

رنگ یاسی ترکیبی از رنگ بنفش به‌شمار می‌آید. رنگ بنفش که خود از ترکیب قرمز و آبی ساخته شده، حال با اضافه شدن مقدار بیشتری رنگ سفید، یک ترکیب آرامش‌بخش و جذاب به نام یاسی را می‌سازد. رنگ یاسی از بنفش کمی ملایم‌تر بوده و می‌توان آن را به‌دلیل داشتن میزان زیادی رنگ سفید، در دسته رنگ‌های خنثی هم جای داد. 

اما این ویژگی از میزان گرمی و درخشش رنگ یاسی کم نمی‌کند. رنگ یاسی طیف گسترده‌ای دارد. این رنگ به راحتی با اضافه شدن مقدار کمی از رنگ‌های گرم و سرد، به شکل جدیدی درمی‌آید.

 

دکوراسیون یاسی منزل با دیوار‌ و چهارچوب درب و روتختی یاسی، کفپوش چوبی، پاتختی سفید و بنفش و بالش‌های سفید و طیف بنفش

دسته‌بندی طیف رنگی یاسی را باید از یاسی بسیار روشن شروع کنیم، که شباهت زیادی به صورتی دارد. میزان رنگ قرمز ترکیب شده در این تناژ، بیشتر است به‌همین دلیل آن را رنگ گرمی می‌دانند. در ادامه طیف رنگی یاسی، رنگ لاوندر یا اسطوخودوس را مشاهده می‌کنید. این رنگ همان یاسی بسیار ملایم است که به‌دلیل ترکیب رنگی خاصش، در دسته رنگ‌های خنثی قرار می‌گیرد.

 

دکوراسیون یاسی با کفپوش چوبی، مبلمان یاسی با کوسن‌های مشکی و زرد، دیوار‌های کرمی و درب‌های سفید رنگ

دسته‌بندی طیف رنگی یاسی را باید با تیره‌ترین بخش این رنگ به اتمام برسانیم. یاسی تیره یکی از رنگ‌های سرد به‌شمار می‌آید که در ترکیبات آن رنگ آبی به وفور یافت می‌شود. امروزه با اضافه کردن میزان زیادی رنگ سفید به یاسی دسته جدیدی با نام رنگ یاسی پاستیلی ایجاد کرده‌اند. همچنین می‌توان با اضافه کردن مقدار بسیار کمی رنگ مشکی، یاسی کدر را ساخت.

 

دکوراسیون یاسی اتاق خواب با دیوار‌های طوسی روشن، تخت طوسی، پرده‌ها و مبل طیف یاسی و کفپوش طوسی طرحدار

تصویر بالا، طیف رنگی یاسی در دکوراسیون اتاق خواب را نشان می‌دهد. یاسی می‌تواند یک انتخاب جذاب برای رنگ اتاق خواب عروس باشد.

 

ایده‌های جذاب برای دکوراسیون یاسی

دکوراسیون یاسی آشپزخانه با کفپوش قهوه‌ای سرامیکی، بین کابینتی سرامیکی سبز طرحدار، دیوار‌های کرمی و کابینت‌های یاسی با رویه چوبی

رنگ یاسی به‌دلیل ایجاد حس آرامش یکی از رنگ‌هایی است که به راحتی می‌توان آن را در بخش‌های مختلف منزل به کار برد. در این بخش شما را با نحوه به کار بردن رنگ یاسی در دکوراسیون منزل آشنا می‌کنیم.

 

آشپزخانه با دکوراسیون رنگ یاسی

دکوراسیون یاسی آشپزخانه با کفپوش چوبی، کابینت های یاسی و سفید با رویه سنگی سفید، جزیره یاسی تیره و میز و صندلی ناهارخوری صنعتی چوب و فلز

رنگ یاسی به دلیل ماهیت سرد و گرمش می‌تواند بر اشتها و روحیه افراد تاثیر زیادی بگذارد. به همین دلیل باید هنگام استفاده آن در بخش‌های مختلف خانه دقت کرد. در این قسمت شما را در چگونگی انتخاب دکوراسیون یاسی برای طراحی آشپزخانه شیک کمک می‌کنیم.

 

دکوراسیون یاسی آشپزخانه با دیوار شاخص یاسی روشن، کابینت‌ها سفید با رویه سنگ طوسی، پنجره با فریم سفید و شیرآلات استیل

 • دیوار شاخص: انتخاب رنگ یاسی برای دیوار شاخص (اکسنت وال) به دکوراسیون آشپزخانه شما جذابیت زیادی می‌بخشد. منظور از دیوار شاخص همان دیواریست که دید بهتری دارد. این دیوار را می‌توانید با کاغذ دیواری یاسی هم ترکیب کنید. توجه داشته باشید استفاده از رنگ یاسی برای همه بخش‌های دیوار آشپزخانه می‌تواند در بلند مدت چشم را خسته کند.

 

دکوراسیون یاسی آشپزخانه با بین کابینتی سفید طرح آجر سرامیکی و کابینت‌هایی یاسی با رویه سنگ مرمر سفید

 • کابینت‌ها: در دنیای امروز استفاده از انواع مدل کابینت‌های رنگی برای آشپزخانه بسیار مرسوم است. رنگ یاسی یکی از انتخاب‌های بی‌نظیر برای انواع کابینت به‌شمار می‌آید. ترکیب این رنگ با صورتی ملایم یا خاکستری برای دیوار و کاشی بین کابینتی، جذابیت آشپزخانه شما را دوچندان خواهد کرد.

 

دکوراسیون یاسی آشپزخانه با بین کابینتی سرامیکی مربعی یاسی، دیوار‌ها سفید، جزیره با رویه چوبی و شلف کرمی

 • کاشی: کاشی‌ آشپزخانه و انواع بین کابینتی‌ها بدون شک یک انتخاب مهم برای زیبایی آشپزخانه شما هستند. انتخاب کاشی‌ها با طیف رنگی یاسی و ترکیب آن با دکوراسیون طوسی، خاکستری یا سفید جلوه زیبایی خواهد داشت. این ترکیب رنگی در طراحی آشپزخانه عروس بسیار مناسب است.

 

دکوراسیون یاسی آشپزخانه با کفپوش چوبی، میز ناهارخوری سفید و صندلی‌های بنفش با پایه فلزی استیل

 •       میز ناهارخوری و صندلی: ترکیب رنگ یاسی با سفید برای میز ناهارخوری و صندلی‌ها بسیار زیباست. همچنین طیف رنگی یاسی به راحتی با رنگ چوب هماهنگ می‌شود. استفاده از رنگ یاسی روشن که گرمابخش است، و انتخاب رومیزی با این رنگ می‌تواند اشتها افراد را تحریک کند.

 

دکوراسیون یاسی آشپزخانه با کفپوش چوبی، کابینت‌های سفید با رویه چوبی، جزیره یاسی تیره با رویه چوبی و صندلی‌های حصیری سفید

 •       جزیره: ساخت جزیره‌ای بین آشپزخانه، فضای شما را زیباتر جلوه می‌دهد. استفاده از کابینت‌هایی با طیف رنگی یاسی و انتخاب کانتری از رنگ سفید، جذابیت آشپزخانه شما را افزایش می‌دهد. برای انتخاب رنگ کابینت‌های جزیره می‌توانید طیف رنگی روشن یا سیر یاسی را در مقایسه با کابینت‌های اصلی انتخاب کنید.

 

دکوراسیون یاسی آشپزخانه منزل با تخته کار چوبی، گاز مشکی و تابه یاسی رنگ

 •       سایر تجهیزات: آرامش و جذابیت رنگ یاسی باعث شده تا تجهیزات آشپزخانه همچون ظرف و ظروف، آویزها، لوستر، ست چاقو، بانکه‌ها و… از این طیف رنگی طرفداران زیادی داشته باشد.

 

2. اتاق نشیمن با دکوراسیون رنگ یاسی

دکوراسیون یاسی پذیرایی منزل با کفپوش چوبی، تابلوی هنری مربعی سیاه‌قلم، مبل و دیوار طیف طوسی، میزجلومبلی سفید و صندلی طوسی مدرن

اتاق نشیمن یکی از اصلی‌ترین بخش‌های منزل است که علاوه‌بر آرامش باید گرمابخش باشد. حتما برای شما هم پیش آمده وارد خانه‌ای بشوید و انرژی آنجا را دوست نداشته باشید. رنگ یاسی به دلیل ماهیت آرامش‌بخش خود می‌تواند انتخاب بسیار مناسبی برای اتاق نشیمن باشد. در زیر نحوه به کار بردن این رنگ را مشاهده می‌کنید:

 

دکوراسیون یاسی پذیرایی منزل با کفپوش چوبی، مبلمان نسکافه‌ای، دیوار با طیف روشن و تیره یاسی و میز چوبی با صندلی‌های آجری

 • دیوار شاخص: دیواری که در اتاق نشیمن دید بهتری دارد، را پیدا کنید. رنگ‌آمیزی دیوار با طیف رنگی یاسی می‌تواند فضای اتاق نشیمن شما را دلبازتر نشان بدهد. استفاده از کاغذ دیواری پذیرایی یاسی رنگ هم گزینه بسیار مناسبی است. طیف رنگی یاسی به راحتی با سفید، خاکستری، کرم، آبی و صورتی ملایم برای رنگ دیوار اتاق پذیرایی هماهنگ می‌شود.

 

دکوراسیون یاسی پذیرایی منزل با کفپوش چوبی، فرش طوسی، مبلمان یاسی تیره، شال مبل کرمی روشن و دیوار سفید

 • مبلمان: اگر دیوارهای اتاق پذیرایی شما سفید است، انتخاب مبلمان مدرن با طیف رنگی یاسی جذاب خواهد بود. یاسی کدر یا خنثی برا مبلمان رنگ بسیار مناسبی به نظر می‌آید. اما اگر طرفدار رنگ‌های روشن هستید، می‌توانید به راحتی مبلمان خود را از یاسی روشن انتخاب کنید که رنگ‌های  صورتی، کرم، سفید و نقره‌ای برای هماهنگی با آن بسیار مناسب به نظر می‌رسند.

 

دکوراسیون یاسی با کفپوش چوبی، پرده یاسی با طرح گل و گلدان سرامیکی سفید

 • پرده: پرده‌ها نقش مهمی را در زیبایی اتاق نشیمن ایفا می‌کنند. انتخاب پرده‌ اتاق نشیمن با طیف رنگی یاسی و ترکیب آن با سایر رنگ‌های شاد همچون صورتی، سبز، زرد و نارنجی به اتاق پذیرایی‌تان زیبایی بیشتری می‌بخشد. اما اگر طرفدار رنگ‌های خنثی هستید، از رنگ لاوندر برای پرده و ترکیب آن با خاکستری روشن استفاده کنید.

 

دکوراسیون یاسی با مبلمان کرمی، فرش طیف یاسی، کفپوش چوبی، میزجلومبلی دایره‌ای شیشه‌ای و پنجره‌های سراسری

 • کفپوش و فرش: انتخاب یک کفپوش با طیف رنگی یاسی کار دشواری است. البته کفپوش‌هایی به رنگ یاسی کدر و بسیار تیره وجود دارند. اما بهترین گزینه، انتخاب کفپوش به رنگ چوب مانند کفپوش تاتامی است. چون به راحتی با یک فرش از طیف رنگی یاسی هماهنگ می‌شود.

 

دکوراسیون یاسی با کفپوش چوبی، دیوار و سقف طیف یاسی، سقف نورپردازی شده و میز و صندلی ناهارخوری طلایی و صورتی

 • سقف: اگر دیوار شاخص شما طیف رنگی یاسی داشت، می‌توانید در طراحی سقف پذیرایی از رنگ یاسی بسیار روشن استفاده کنید. اما پیشنهاد ما به شما استفاده از طیف رنگی یاسی در رگه‌های از سقف خواهد بود.

 

دکوراسیون یاسی پذیرایی منزل با دیوار یاسی، مبلمان قهوه‌ای با کوسن‌های مربعی، آباژور صدفی با کلاهی یاسی و میزجلومبلی طرحدار

 • سایر تجهیزات: انتخاب تجهیزات اتاق نشیمن همچون آباژور، قاب عکس‌ها، میز تلویزیون، دکوری‌ها، لوستر در دکوراسیون داخلی و… از طیف رنگی یاسی فضای شما را جذاب‌تر جلوه می‌دهد.

 

اتاق خواب با دکوراسیون رنگ یاسی

دکوراسیون یاسی اتاق خواب با کفپوش چوبی، تخت سفید، دیوار‌ها و فرش با طیف یاسی و دو آباژور سفید رنگ

یکی از بهترین فضاها برای دکوراسیون یاسی، اتاق خواب است. این رنگ برای اتاق خواب بزرگسالان، کودکان و نوجوانان انتخاب بسیار مناسبی خواهد بود. رنگ یاسی به‌دلیل داشتن ترکیبات قرمز و آبی (در ساختار اصلی رنگ بنفش) یک رنگ متعادل برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب دخترانه و پسرانه محسوب می‌شود. بنابراین به راحتی می‌توان این رنگ را برای هر دو جنسیت استفاده کرد. در زیر نحوه به کار بردن رنگ یاسی در اتاق خواب را مشاهده می‌کنید:

 

دکوراسیون یاسی اتاق خواب با دیوار شاخص، روتختی و بالش‌های یاسی، آباژور‌های سفید و صورتی، پاتختی کرمی و میز آرایش زرد

 • دیوارها: برای دیوارهای اتاق خواب دو انتخاب وجود دارد. می‌توانید برای دیوار شاخص از رنگ یا کاغذ دیواری اتاق خواب با طیف رنگی یاسی استفاده کنید. دیوار شاخص می‌تواند با هر تناژی از رنگ یاسی ترکیب بشود.

 اما اگر هدفتان رنگ‌آمیزی همه دیوارهای اتاق خواب، با طیف رنگی یاسی است، باید از تناژ رنگی بسیار ملایم استفاده کنید. در این صورت اتاق شما بسیار جذاب خواهد بود و از افسردگی یا دلزدگی جلوگیری می‌شود. مخصوصا اتاق خواب کودکان و نوجوانان که بهتر است با یاسی روشن و شاد رنگ‌آمیزی بشود.

 

دکوراسیون یاسی اتاق خواب با کفپوش چوبی طوسی، کاغذ دیواری طوسی، روتختی یاسی، مبل یکنفره سورمه‌ای و بالش‌های یاسی، سفید و آبی

 • روتختی: اگر سرویس خواب شما سفید رنگ است، می‌توانید روتختی با طیف رنگی یاسی انتخاب کنید. 

این رنگ بسیار آرامش‌بخش بوده و خواب دلچسب شما را در شب تضمین می‌کند. ترکیب رنگ یاسی با سرویس خواب از جنس و رنگ چوب هم جذاب خواهد بود.

 

دکوراسیون یاسی اتاق خواب با دیوار‌ها، روتختی، پرده‌ها و صندلی طیف یاسی، کفپوش نسکافه‌ای، تخت چوبی و پاتختی حصیری

 • پرده: معمولا افراد زیادی ترجیح می‌دهند دیوار اطراف پنجره به رنگ یاسی رنگ‌آمیزی یا کاغذدیواری شود. بنابراین پرده‌هایی با رنگ بسیار روشن همچون سفید، کرم یا صورتی ملایم انتخاب می‌کنند.

 اما اگر تصمیم شما برای پرده‌های اتاق خواب، رنگ یاسی بود، دیوار اطرافش را از طیف رنگی یاسی بسیار روشن انتخاب کنید.

 

دکوراسیون یاسی اتاق خواب با کفپوش چوبی روشن، روتختی گلبهی، فرش یاسی تیره و پاتختی چوبی با کشو‌های سفید

 • فرش: انتخاب یک فرش با طیف رنگی یاسی بر روی سرامیک سفید یا کفپوشی از جنس و طرح چوب زیبایی اتاق خواب شما را دوچندان می‌کند. 

برای دکوراسیون اتاق کودک، می‌توانید از فرش‌هایی با طیف رنگی روشن که به صورتی شبیه هستند، استفاده کنید.

 

دکوراسیون یاسی اتاق خواب با کفپوش سرامیکی، فرش، کمد‌ها و دیوار طیف یاسی، تخت سفید و پرده طرحدار سفید و بنفش

 • سایر تجهیزات: انواع کمد دیوار‌ی‌ها، میزآرایشی، صندلی و میزتحریر، قاب عکس‌‎ها، آویزها و… از جمله تجهیزات اتاق خواب هستند که می‌توان به راحتی از طیف رنگی یاسی انتخاب کرد.

 

حمام و سرویس بهداشتی با دکوراسیون رنگ یاسی

دکوراسیون یاسی حمام با دیوار و حوله‌های طیف یاسی، وان سفید سرامیکی، میز کوچک سفید و کرمی و شیرآلات استیل

رنگ یاسی علاوه‌بر ایجاد حس آرامش، القاکننده لطافت زیادی است. اکثر ما تلاش می‌کنیم فضای حمام و سرویس بهداشتی را آرامش‌بخش جلوه بدهیم و از رنگ‌های ملایم برای تزیین آن استفاده کنیم. این کار فضای حمام و سرویس بهداشتی را بزرگ‌تر نشان می‌دهد.

 در زیر نحوه به کار بردن دکوراسیون یاسی در حمام و سرویس بهداشتی را می‌خوانید:

 

دکوراسیون یاسی حمام با کفپوش کرمی، دیوار‌های یاسی، پنجره با فریم سفید، وان و توالت سفید رنگ و تابلوی هنری با تم یاسی

 • دیوار و کف: اگر دیوارهای حمام و سرویس بهداشتی را از طیف رنگی یاسی انتخاب کنید، هماهنگی آن با کفپوشی از جنس و طرح چوب بی‌نظیر است. انتخاب دیوارپوش حمام و سرویس بهداشتی از طیف رنگی یاسی شاد یا ملایم آن فضا را دلبازتر جلوه می‌دهد.

 

دکوراسیون یاسی حمام با کفپوش مشکی سرامیکی، دیوار طوسی سنگی، وان سفید با پرده حمام یاسی طرح گل، روکش توالت ست پرده حمام و روشویی سنگی سفید

 • تجهیزات: تجهیزات حمام و سرویس بهداشتی همچون کف و دیوارها می‌توانند از ترکیب طیف رنگی یاسی و چوب انتخاب شوند. کابینت روشویی، قفسه‌های نگهدارنده وسایل حمام، آیینه‌ها و… با طیف رنگی یاسی و ترکیب رنگ سفید یا چوب بسیار زیباست.

 

رنگ یاسی با چه رنگ‌هایی ترکیب می‌شود؟

دکوراسیون یاسی منزل با کفپوش چوبی، فرش کرمی با خط‌وط یاسی، مبلمان سفید و یاسیِ میزجلومبلی طلایی با رویه طوسی و جزیره طوسی رنگ

همان‌طور که قبلا اشاره کردیم، ساختار رنگ یاسی از ترکیب سفید و بنفش به وجود آمده است. نسبت رنگ سفید در یاسی بیشتر بوده، با این حال به راحتی با طیف رنگی بنفش هماهنگ می‌شود. 

در این بخش از مقاله رنگ‌های مکمل یاسی را معرفی می‌کنیم که در هماهنگی با دکوراسیون یاسی کاربرد زیادی دارند.

 

دکوراسیون یاسی اتاق خواب با سقف طوسی، دیوار‌ها، تخت و پرده‌ها طیف یاسی، روتختی و بالش‌های سفید و کفپوش چوبی پوشیده با فرش طوسی

 • سفید: رنگ سفید یکی از اجزای اصلی سازنده یاسی است. ترکیب رنگ سفید در دکوراسیون به همراه رنگ یاسی برای دیوارهای اتاق نشیمن، کابینت‌های آشپزخانه و سرویس خواب و روتختی اتاق خواب، انتخاب بی‌نظیری خواهد بود.

 

دکوراسیون یاسی پذیرایی منزل با دیوار سفید، مبلمان با طیف یاسی، میزجلومبلی طوسی و کوسن‌های یاسی و طیف خاکستری و طلایی

 • بنفش: یاسی یکی از زیر مجوعه‌های رنگ بنفش است و به راحتی با طیف رنگی آن هماهنگ می‌شود. از این ترکیب رنگی می‌توانید برای مبلمان، فرش، جزیره و کابینت آشپزخانه استفاده کنید.

 

دکوراسیون یاسی اتاق خواب با دیوار‌های یاسی، پرده آبی، تخت آبی و روتختی بنفش و پاتختی سلطنتی طوسی

 • آبی: رنگ آبی یکی‌دیگر از رنگ‌های مکمل یاسی است، که در اتاق خواب کاربرد زیادی دارد. رنگ آبی در دکوراسیون اتاق نشیمن به فضای شما رسمیت خاصی می‌بخشد.

 

دکوراسیون یاسی پذیرایی منزل با مبلمان یاسی، کفپوش چوبی، فرش مدرن، دیوار طوسی و میزجلومبلی طوسی

 • رنگ‌های پاستیلی: لیمویی، هلویی، سبز بسیار روشن و سبزآبی در دسته رنگ‌های پاستیلی قرار دارند. ترکیب رنگ یاسی با این رنگ‌ها برای دیوار و پرده‌های اتاق نشیمن، حمام و سرویس بهداشتی، تجهیزات و تخت و روتختی اتاق خواب ایده جذابی خواهد بود.

 

دکوراسیون یاسی اتاق خواب با دیوار‌های سفید و زرد، شلف سفید بالای تخت، پنجره با فریم مشکی، تخت با روتختی سفید و زرد و کوسن‌های یاسی و رنگی

 • زرد: رنگ زرد یکی از مکمل‌های اصلی بنفش به‌شمار می‌آید. بنابراین ترکیب دکوراسیون زرد با یاسی، می‌تواند تکمیل‌کننده زیبایی آن فضا شما باشد.

 

دکوراسیون یاسی اتاق خواب نوجوان با کفپوش کرمی، دیوار سفید و یاسی، تخت با روتختی صورتی و بالش‌های رنگی و پاتختی کرمی

 • صورتی: رنگ صورتی ملایم شباهت زیادی به یاسی روشن دارد. بنابراین می‌تواند مکمل خوبی برای دکوراسیونی با این رنگ باشد. ترکیب دکوراسیون صورتی و یاسی برای اتاق خواب کودکان و نوجوانان انتخاب بسیار مناسبی است.

 

دکوراسیون یاسی پذیرایی منزل با فرش سنتی آبی، دیوار‌ها، آباژور‌ها، مبلمان،کوسن‌ها و میزجلومبلی طیف یاسی و سه پنجره با فریم سفید

 • خاکستری: ترکیب رنگ یاسی کدر و خاکستری یکی از پرطرفدارترین رنگ‌ها برای مبلمان اتاق نشیمن است. انتخاب کوسن‌هایی از طیف رنگی روشن یاسی می‌تواند جذابیت آن فضا را دوچندان کند.

 

جمع‌بندی: یاسی رنگ مناسب دکوراسیون منزل

دکوراسیون یاسی پذیرایی منزل با میز جلومبلی و پرده‌های طیف یاسی، دیوار نسکافه‌ای، مبلمان طوسی تیره و میز سه‌پایه سفید

رنگ یاسی را می‌توانید به راحتی در طبیعت پیدا کنید. این رنگ با رنگ‌های مکمل زیادی ترکیب می‌شود و قابلیت تطبیق‌پذیری بسیار بالایی دارد. به‌همین دلیل می‌توانید آن را به آسانی در بخش‌های مختلف منزل خود به کار ببرید. 

حتی دکوراسیون یاسی در محیط کار و مکان‌های عمومی هم کاربرد خوبی دارد. به منظور شناخت بیشتر این رنگ، ما در این مقاله ابتدا شما را با رنگ یاسی از منظر روانشناسان آشنا کردیم. سپس به معرفی ایده‌هایی برای به کار بردن این رنگ در دکوراسیون داخلی منزل پرداختیم. 

شما از رنگ یاسی در کدام بخش از منزل خود استفاده می‌کنید؟

 نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید.