دکوراسیون پذیرایی مربع شکل | راهنمای چیدمان 

دکوراسیون پذیرایی مربع شکل با کفپوش چوبی، فرش طوسی روشن، مبلمان طوسی، میز جلومبلی با رویه شیشه‌ای دایره‌ای

اتاق نشیمن یا همان پذیرایی یکی از بخش‌های مهم خانه است که تعامل اعضای خانواده و مهمانان در آنجا صورت می‌گیرد. به همین دلیل از گذشته، معماران هنگام طراحی نقشه منزل به مدل پذیرایی توجه ویژه‌ای می‌کردند

اتاق پذیرایی با شکل مربع یکی از پرطرفدارترین طراحی‌های این فضا به‌شمار می‌آید. طراحان دکوراسیون داخلی معتقدند چیدمان دکوراسیون پذیرایی مربع شکل راحت‌تر انجام می‌شود و به فضای شما زیبایی بیشتری می‌بخشد.

اتاق نشیمن مرکز اصلی خانه محسوب می‌شود. مهمانان با ورود به منزل شما به سمت اتاق پذیرایی راهنمایی می‌شوند. بنابراین این فضا را می‌توان تا حد زیادی بیانگر سلیقه، حالات و روحیات میزبان دانست.

 

سوالات متداول

در طراحی دکوراسیون پذیرایی مربع شکل باید به چه مواردی توجه کنیم؟

توجه به نقشه کلی اتاق پذیرایی، انتخاب مبلمانی متناسب با فضا، کارکرد اتاق پذیرایی مربع و وسایل آن، سبک دکوراسیون داخلی، چیدمان درست مبل‌ها و انتخاب فرش مناسب، از جمله مواردی هستند که در طراحی دکوراسیون پذیرایی مربع شکل باید مد نظر قرار دهید.


چه مبلمان‌هایی مناسب فضای پذیرایی مربع شکل هستند؟

انتخاب مبلمان L شکل را برای پذیرایی مربع بسیار مناسب است.

 

دکوراسیون پذیرایی مربع شکل با کفپوش قهوه‌ای، مبلمان صورتی و خاکستری، میز جلومبلی مربع و کنسول مشکی و چوبی

همچنین اعضای خانواده برای استراحت و برقراری تعامل در اتاق نشیمن دور هم جمع می‌شوند. در دنیای امروز به دلیل کوچکی خانه‌های آپارتمانی، اتاق نشیمن و فضای اتاق تلویزیون یکی است. به همین دلیل نمی‌توان از اهمیت آن فضا چشم‌پوشی کرد و از چیدمان آن سرسری گذشت. در ساخت بخش‌های مختلف منزل، اتاق پذیرایی با اشکال متفاوتی طراحی می‌شود. اتاق نشیمن با شکل مربع یکی از قدیمی‌ترین طراحی‌های مخصوص این فضاست. 

اما چگونه باید چیدمان دکوراسیون پذیرایی مربع شکل را انجام دهیم تا انرژی و گیرایی آن بیشتر شود؟ در ادامه شما را با نحوه چیدمان دکوراسیون این فضا آشنا می‌کنیم. همراه ما باشید.

 

آیا طراحی پذیرایی با شکل مربع کار سختی است ؟

دکوراسیون پذیرایی مربع شکل با دیوار‌های کرم، کفپوش و سقف سفید، مبلمان سفید و طوسی، میز جلومبلی سفید و لوستر طوسی

در نگاه اول تصور می‌شود که اگر اتاق نشیمن دارای شکل مربع باشد طراحی دکوراسیون آن بسیار راحت خواهد بود. نکته مهم در چیدمان پذیرایی با شکل مربع این است که شما به همه وسایل این فضا اهمیت بدهید. 

همه این وسایل به همراه کوچک‌ترین موردی که بر چیدمان پذیرایی تاثیر می‌گذارد، بخش مهمی از هویت آن محیط خواهند بود. بنابراین با وجود ایده و طراحی‌های مختلف برای اتاق نشیمن، باید متناسب با سایر بخش‌های منزل بهترین ایده دکوراسیون داخلی را انتخاب کنید. 

 

دکوراسیون پذیرایی مربع شکل با کفپوش چوبی، فرش قهوه‌ای و مشکی، مبلمان نسکافه‌ای، پرده سفید و آبی و میز جلومبلی چوبی

برخی از متخصصین امور دکوراسیون داخلی معتقدند که چیدمان پذیرایی مربع شکل کار دشواری است. چون تمامی دیوارهای این فضا دارای اندازه یکسان از لحاظ بصری بوده و اگر در اصول چیدمان مبل و انواع لوازم اتاق نشیمن از جمله فرش، مبل، رنگ‌آمیزی دیوارها و نورپردازی دقت نکنیم، می‌تواند به مرور زمان باعث دلزدگی و افسردگی شود. 

 

دکوراسیون پذیرایی مربع شکل با کفپوش چوبی، یک دیوار شیشه‌ای، مبلمان شتری رنگ و میز جلومبلی حصیری

عوامل تاثیرگذار در طراحی دکوراسیون اتاق پذیرایی با شکل مربع را به‌طور کلی به دسته‌بندی‌های زیر تقسیم کرده‌اند:

  •       اندازه و ابعاد اتاق پذیرایی
  •       نورپردازی فضای نشیمن
  •       تعداد و اندازه مبلمان
  •       انتخاب سبک مبلمان مناسب
  •       انتخاب رنگ مناسب برای اتاق نشیمن مربع شکل
  •       رنگ‌آمیزی متناسب اتاق پذیرایی با سایر بخش‌ها
  •       انتخاب پرده و فرش مناسب پذیرایی با شکل مربع

 

دکوراسیون پذیرایی مربع شکل با مبلمان طوسی، کوسن‌های مشکی، کفپوش کرم، فرش طوسی و میز جلومبلی مربع

موارد ذکر شده در بالا از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر زیباتر دیده شدن اتاق پذیرایی با شکل مربع هستند. رعایت هر یک از این موارد می‌تواند دکوراسیون پذیرایی مربعی شکل شما را با جلوه بهتری نشان بدهد. بنابراین در رعایت آن‌ها دقت فراوانی داشته باشید. در ادامه هر یک از این موارد با جزئیات توضیح داده می‌شوند.

 

نحوه دکوراسیون پذیرایی با شکل مربع

دکوراسیون پذیرایی مربع شکل با کفپوش چوبی، فرش کرمی، دیوار‌های سبز روشن و مبلمان کرم و سفید

شکل مربع یکی از طراحی‌های رایج برای اتاق پذیرایی به‌شمار می‌آید. این طراحی با توجه به پرطرفدار بودنش اما در دسته طراحی‌های سخت برای دکوراسیون اتاق نشیمن قرار می‌گیرد. 

افراد زیادی برای چیدمان دکوراسیون پذیرایی مربع شکل با مشکل مواجه می‌شوند. یکنواختی دیوارها باعث می‌شود تا سایر تجهیزات این فضا به چشم نیایند. بنابراین باید در چیدمان وسایل اتاق پذیرایی با شکل مربع دقت فراوانی داشته باشید. در ادامه ایده‌هایی برای دکوراسیون فضای پذیرایی را در اختیار شما می‌گذاریم.

 

به نقشه کلی اتاق پذیرایی مربع توجه کنید

دکوراسیون پذیرایی مربع شکل با کفپوش، دیوار‌ها و مبلمان کرم رنگ، میز جلومبلی چوبی دایره‌ای و قفسه های دیواری

اولین قدم در طراحی چیدمان اتاق پذیرایی با شکل مربع این است که شما بدانید فضای مذکور دارای چند ورودی و چه تعداد پنجره است. سپس با در نظر گرفتن ابعاد و اندازه اتاق نشیمن می‌توانید طراحی چیدمان خود را عملی سازید.

 بهترین کار این است که تمامی اطلاعات را به صورت یک نقشه بر روی کاغذ بیاورید. این کار شما هرچقدر هم که ساده و غیرحرفه‌ای باشد، نتیجه درستی به همراه خواهد داشت. بنابراین حتما ابعاد اتاق پذیرایی خود را بر روی یک کاغذ ترسیم کنید. سپس با در نظر گرفتن ورودی‌ها، درها، پنجره‌ها و ابعاد مبلمان مد نظرتان، طراحی خود را تکمیل سازید. 

 

دکوراسیون پذیرایی مربع شکل با مبلمان طوسی، کفپوش چوبی، فرش طرحدار، دیوار‌های نسکافه‌ای و میز جلومبلی مربع

از مزایای این کار در چیدمان دکوراسیون پذیرایی با شکل مربع می‌توان به قرارگیری درست شومینه، میز تلویزیون و مبلمان اشاره کرد. داشتن طرح اولیه برای چیدمان دکوراسیون این فضا، مزایا و معایب قرارگیری هر وسیله در جای خود را به شما نشان می‌دهد.

 

مبلمانی متناسب با پذیرایی مربع انتخاب کنید

دکوراسیون پذیرایی مربع شکل با کفپوش چوبی، فرش کرم، کاناپه سفید، دو تک نفره گلبهی، میزجلومبلی مشکی و شومینه هیزمی

مبلمان یکی از اصلی‌ترین وسایل اتاق پذیرایی به‌شمار می‌آیند. افراد زیادی هنگام خرید مبلمان برای اتاق نشیمن با شکل مربع دچار مشکل می‌شوند. اولین عامل موثر بر چیدمان درست مبلمان در این فضا کوچکی یا بزرگی متراژ آن است.

 هنگام خرید مبلمان برای اتاق پذیرایی حتما به متناسب بودن آن با فضای موجود دقت کنید. مبلمان کوچک و ریز نقش برای پذیرایی بزرگ جلوه خوبی ندارد و برعکس آن هم زیبایی فضای شما را کم می‌کند. انتخاب یک مبل متناسب با پذیرایی مربع شکل می‌تواند از ایجاد فضاهای بلااستفاده یا شلوغی بیش از حد محیط جلوگیری کند.

 

دکوراسیون پذیرایی مربع شکل با مبل ال شکل طوسی روشن، دیوار‌های سفید، کفپوش چوبی، فرش طوسی و قفسه های سفید

متخصصین امور دکوراسیون داخلی، مبلمان L شکل را برای پذیرایی مربع بسیار مناسب می‌دانند. قرار گرفتن این شکل مبلمان در یکی از کنج‌های اتاق نشیمن مربع زیبایی آن را بیشتر خواهد کرد.

 

کارکرد اتاق پذیرایی مربع و وسایل آن را مشخص کنید

دکوراسیون پذیرایی مربع شکل با دیوار‌های سفید و پرده کرم، مبل ال نسکافه‌ای، کفپوش چوبی و میز جلومبلی سفید

یکی‌دیگر از مراحل مهم در دکوراسیون پذیرایی مربع شکل توجه به کارکرد آن فضا و وسایلش است. منظور از کارکرد پذیرایی این است که فضای شما صرفا اتاق پذیرایی برای مهمان خواهد بود یا اینکه محیطی برای دور هم نشستن خانواده در نظر گرفته می‌شود. 

در گذشته اکثر خانه‌ها اتاق پذیرایی‌شان با اتاق نشیمن (محل استراحت و دور هم جمع شدن اعضای اصلی خانوده) تفاوت داشت. اتاق پذیرایی به فضایی صرفا برای مهمانان گفته می‌شد. محل استراحت اعضای اصلی خانواده را اتاق نشیمن می‌نامیدند. اما امروزه با کوچک‌تر شدن فضای خانه‌ها دیگر تفاوتی برای اتاق پذیرایی و نشیمن قائل نیستند. بنابراین قبل از چیدمان این فضا باید بدانید کارکرد آن محیط چیست.

 

دکوراسیون پذیرایی مربع شکل با دیوار‌های سفید، کفپوش طوسی، مبلمان مشکی و میز جلومبلی مشکی با رویه چوبی

اگر اتاق پذیرایی شما متراژ بالایی دارد، می‌توانید یک بخش آن را به محیطی برای مهمانان با مبلمان، فرش و اکسسوری رسمی‌تر تزیین کنید. بخش دیگر آن فضا می‌تواند با مبلمان راحتی برای تماشای تلویزیون آماده شود. اما اگر دارای پذیرایی کوچکی هستید به ایجاد تناسب بین وسایل اصلی آن فضا دقت کنید. در برخی از این موارد برای دکوراسیون‌های پذیرایی با شکل مربع مجبور به استفاده از میز کار و یا آلات موسیقی همچون پیانو در آن فضا خواهید بود.

 

سبک پذیرایی مربع دلخواهتان را انتخاب کنید

دکوراسیون پذیرایی مربع شکل با کفپوش طوسی، دیوار‌های سفید، فرش سنتی قرمز، مبلمان مشکی و میز جلومبلی چوبی

انتخاب سبک دلخواهتان در دکوراسیون پذیرایی با شکل مربع اهمیت زیادی دارد. البته لازم به ذکر است که سبک دلخواه شما باید با فضای مربعی شکل پذیراییتان همخوانی داشته باشد. 

بنابراین ابتدا مشخص کنید انتخاب شما سبک مدرن، کلاسیک یا تجملاتی است؟ 

 

دکوراسیون پذیرایی مربع شکل با فرش طوسی روشن، مبلمان طوسی و کرم، کوسن های زرد و میز جلومبلی گرد چوبی

برای هریک از این سبک‌ها در چیدمان دکوراسیون پذیرایی مربع باید به عوامل مهمی همچون مبلمان، نورپردازی، پرده‌ها، رنگ‌آمیزی یا کاغذ دیواری دیوارها توجه کنید. در اتاق پذیرایی مربعی با سبک مدرن بیشتر به المانی همچون نورپردازی و کاغذ دیواری توجه می‌شود. اما اگر خواستید اتاق نشیمن مربع شکل شما سبک کلاسیک داشته باشد باید به مواردی همچون مبلمان و رنگ‌آمیزی دیوارها توجه کنید.

 بهترین راه حل این است که قبل از دکوراسیون پذیرایی مربعی شکل ابتدا با سبک‌های چیدمان منزل آشنا شوید. سپس تصمیم‌گیری برایتان راحت‌تر خواهد بود.

 

چیدمان درست مبل‌ها در پذیرایی مربع

دکوراسیون پذیرایی مربع شکل با دیوار‌های سفید، کفپوش چوبی، فرش حصیری، مبلمان سفید و مشکی و گل های طبیعی

زمانی که کارکرد پذیرایی شما مشخص شد، سبک و اصول چیدمان مبل در این فضا را دانستید، وقت آن رسیده تا به سراغ عملی کردن ایده‌هایتان بروید. برای شروع باید نقطه کانونی فضای پذیرایی با شکل مربع را پیدا کنید. منظور از نقطه کانونی این فضا، همان قسمتی است که با ورود به اتاق پذیرایی توجه شما را جلب می‌کند. در اتاق پذیرایی شومینه، تلویزیون، کتابخانه، انواع کمد دیواری و وسایل دکوری و…از جمله موارد نقطه کانونی به‌شمار می‌آیند. بنابراین وسایلی همچون مبلمان را باید پیرامون این موارد بچینید.

 

دکوراسیون پذیرایی مربع شکل با کفپوش چوبی، فرش طرحدار مدرن، مبلمان طوسی با کوسن‌های رنگی، دو پاف طوسی و زرد و پرده طوسی

یادتان باشد همیشه مبل سه نفره باید روبه‌روی نقطه کانونی قرار بگیرد. بقیه مبل‌های تک نفره یا دو نفره با حالت قرینه در اطراف آن چیده می‌شوند. البته می‌توان در سبک‌های کلاسیک به صورت غیرقرینه هم چیدمان مبل‌ها را انجام داد. یکی از نکات مهم در چیدمان مبلمان اتاق پذیرایی مربع، توجه به درها و پنجره‌هاست. اگر مبل بزرگ (سه نفره) به درستی در مقابل نقطه کانونی همچون تلویزیون قرار بگیرد، می‌توانید باقی مبل‌ها را متناسب با پنجره‌ها، در ورودی بالکن و… بچینید.

 

دکوراسیون پذیرایی مربع شکل با دیوار ذغالی، مبل چرمی قهوه‌ای و طوسی با کوسن‌های طوسی، میز جلومبلی دایره‌ای و لوستر مشکی

اگر دوست دارید فضای مربعی شکل پذیرایی حفظ شود، میز جلوی مبل را مربع انتخاب کنید. در غیر این صورت با انتخاب یک میز مستطیل یا دایره (باعث ایجاد انحنا در فضای چهارگوش خانه می‌شود) از یکنواختی پذیرایی مربع شکل جلوگیری می‌شود. همچنین انتخاب اکسسوری‌هایی مثل انتخاب آینه به شکل دایره می‌توانند توازن زیبایی در دکوراسیون پذیرایی مربعی شکل ایجاد کنند.

 

انتخاب فرش مناسب برای فضای مربع شکل

دکوراسیون پذیرایی مربع شکل با فرش سنتی ایرانی زمینه قرمز، مبلمان کرمی با کوسن‌های قرمز، دیوار‌ها کرم و میز جلومبلی چوبی

فرش در خانه‌های ایرانی یکی از اجرای مهم به‌شمار می‌آید. اغلب ایرانی‌ها فرش‌های دستی با طرح و نقش برجسته را می‌پسندند. همان‌طور که قبلا اشاره کردیم چیدمان دکوراسیون پذیرایی مربع شکل به دلیل داشتن دیوارهای یکدست کمی دشوار است.

این دشواری در انتخاب فرشی متناسب با آن فضا هم به چشم می‌آید. انتخاب شما برای فرش باید طوری باشد که تعادل بین همه وسایل پذیرایی مربع شکل حفظ بشود. اگر فرشتان طرح و رنگ شلوغی داشت حتما مبلمان و اکسسوری‌های ساده‌تری را انتخاب کنید. 

 

دکوراسیون پذیرایی مربع شکل با کفپوش چوبی، فرش طوسی طرحدار، مبلمان کرم و آبی طرحدار و گلدان های گل

در دنیای امروز دکوراسیون داخلی برای خانه‌های مدرن از فرش‌های ساده که طرح و نقش کمتری دارند استفاده می‌شود. همچنین دیگر همچون گذشته انتخاب فرش‌های بسیار بزرگ که تمامی نقاط پذیرایی مربع شما بپوشاند، مد نیست. بنابراین به ابعاد فرش مورد نظرتان متناسب با اتاق پذیرایی مربعی و همچنین به ست کردن فرش با مبل توجه کنید.

 اغلب فرش‌ها مستطیل هستند. برای زیباتر جلوه دادن آن‌ها در اتاق نشیمن مربع شکل بهتر است کمی از فرش را زیر مبل‌ها بکشید و کنار میز تلویزیون را خالی بگذارید.

 

تبدیل پذیرایی مربع به چند فضای مجزا

دکوراسیون پذیرایی مربع شکل با کفپوش چوبی، دیوار‌های طوسی روشن، مبلمان طوسی با کوسن‌های رنگی و فرش طوسی و زرد

امروزه اکثر خانه‌های آپارتمانی فضای کوچکی دارند. به همین دلیل افراد زیادی از فضای نشیمن برای چند کارایی مختلف استفاده می‌کنند. شاید تبدیل پذیرایی مربع شکل به چند فضای مجزا کار دشواری به نظر بیاید. اما شما به راحتی می‌توانید به کمک دکوراسیون، پذیرایی مربع شکل را به درستی چیدمان کنید و از همه نقاط آن بهره ببرید. 

به عنوان مثال می‌توانید پس از چیدمان مبلمان جلوی تلویزیون فضای کوچک باقی مانده را با گذاشتن میز ناهارخوری به محیط مشترکی تبدیل کنید.

 

دکوراسیون پذیرایی مربع شکل با کفپوش ذغالی، فرش طوسی طرحدار، مبلمان سفید و ذغالی و میز جلومبلی چوبی

اگر مبلمان شما روبه‌روی شومینه قرار گرفته است، فضای کوچک باقی مانده را با گذاشتن مبل یک یا دو نفره برای تماشای تلویزیون آماده سازید. همچنین نقاط بلااستفاده اطراف مبلمان را می‌توانید به فضایی برای مطالعه، یا یک گوشه دنج مخصوص چای‌خوری تبدیل کنید.

برای جداسازی بهتر این نقاط، از فرش‌های کوچک اما متناسب با آن فضا کمک بگیرید. فرش‌ها به آسانی نقاط مختلف دکوراسیون پذیرایی مربع شکل شما را از هم تفکیک می‌کنند. یکی‌دیگر از مواردی که به جداسازی بخش‌های مختلف پذیرایی کمک خواهد کرد، نورپردازی مناسب است. شما به کمک آویزها و لوستر در دکوراسیون داخلی، می‌توانید دکوراسیون قسمت ناهارخوری را پرنورتر و قسمت مطالعه را با گذاشتن یک آباژور متناسب با فضا بچینید.

 

اصول اساسی در چیدمان دکوراسیون پذیرایی مربع

دکوراسیون پذیرایی مربع شکل با دیوار‌های سفید، کفپوش چوبی، فرش سفید و طوسی، مبلمان ذغالی و شلف های دیواری مشکی

اگر برای شما هم سوال پیش آمده که مهم‌ترین اصول در چیدمان دکوراسیون پذیرایی به شکل مربع چیست، خواندن این بخش از مقاله را از دست ندهید. در زیر با اصول مهمی که هنگام چیدمان اتاق پذیرایی با شکل مربع باید به آنها توجه کرد، آشنا می‌شوید:

 

دکوراسیون پذیرایی مربع شکل با کفپوش چوبی، فرش کرم طرحدار، کاناپه سفید و شلف و میز جلومبلی چوبی

پذیرایی مربع شکل، دارای دیوارهای یک‌دست است. بنابراین به کمک کاغذ دیواری و فرش‌هایی که خط یا نقوش افقی دارند، می‌توانید یکنواختی فضا را از بین ببرید. این کار باعث می‌شود فضای شما کشیده‌تر به نظر بیاید.

 

دکوراسیون پذیرایی مربع شکل با دیوار طرح آجر سفید، مبلمان سفید، میز جلومبلی حصیری و اکسسوری‌های گیاهی طبیعی

بهتر است کف پذیرایی مربعی از سنگ یا سرامیک پوشیده شود. کفپوش یا پارکت به دلیل اینکه خط‌ها به هم پیوسته دارند فضای پذیرایی مربع شکل شما را بسته‌تر نشان می‌دهند.

 

دکوراسیون پذیرایی مربع شکل با کفپوش سفید، فرش سورمه‌ای، مبلمان طوسی، پرده سفید و میز جلومبلی مشکی

اگر فضای پذیرایی مربع شکل شما بزرگ بود، می‌توانید برای دکوراسیون آن از ترکیب رنگی تیره همچون زرشکی، سورمه‌ای و… استفاده کنید. در غیر این صورت حتما رنگ‌های بسیار روشن را برای دکوراسیون پذیرایی با شکل مربع به کار ببرید.

 

دکوراسیون پذیرایی مربع شکل با کفپوش چوبی، دیوار‌ها و مبلمان سفید، میز جلومبلی چوبی و لوستر سنتی حصیری

نورپردازی در اتاق پذیرایی مربعی را دست کم نگیرید. استفاده از نورهای مخصوص سرویس مبلمان و نورهایی برای بخش‌های دیگر همچون ناهارخوری یا مطالعه به فضای مربع شکل شما جلوه بیشتری می‌دهد.

 

دکوراسیون پذیرایی مربع شکل با دیوار شاخص سورمه‌ای، کفپوش طوسی، کاناپه سرمه‌ای با کوسن‌های سفید، میزجلومبلی چوبی و تابلو‌های سفید

یکی از دیوارهای پذیرایی مربع شکل را به عنوان دیوار شاخص یا اکسنت وال (دیواری که دید بهتری دارد) انتخاب کنید. سپس با رنگ‌آمیزی تیره آن عمق بیشتری به دکوراسیون پذیرایی مربع شکل خود بدهید.

 

دکوراسیون پذیرایی مربع شکل با کفپوش چوبی، مبلمان کرمی میزجلومبلی چوبی، دیوار‌های نسکافه‌ای و اکسسوری طبیعی

اگر چیدمان مبلمان و وسایل پذیرایی مربعی شکل به درستی انجام نشود، آن فضا به محیطی بسته و دلگیر تبدیل خواهد شد. بنابراین از شلوغی پذیرایی مربعی خود بپرهیزید.

 

جمع‌بندی: راهنمای چیدمان پذیرایی با شکل مربع

دکوراسیون پذیرایی مربع شکل با کفپوش چوبی، دیوار‌های سفید، مبلمان با تم پاییزی، میزجلومبلی مشکی و فرش سفید طرح چرم

پذیرایی مربع شکل از روزگاران قدیم طرفداران زیادی داشت. در آن روزها که خبری از مبلمان بزرگ و دکوری‌های شلوغ نبود، چیدمان پذیرایی با شکل مربع به راحتی انجام می‌شد. اما در این روزها به دلیل تنوع بالا، افراد زیادی برای چیدمان دکوراسیون پذیرایی مربع شکل خود دچار مشکل می‌شوند. به همین منظور ما در این مقاله شما را با نحوه چیدمان دکوراسیون پذیرایی به شکل مربع آشنا کردیم. 

همچنین می‌توانید اصول اساسی و مهم چیدمان دکوراسیون در این فضا را مطالعه کنید. به نظر شما چیدمان دکوراسیون پذیرایی مربعی شکل کار راحتی است یا خیر؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.