دکوراسیون پذیرایی سفید طلایی انتخابی لوکس برای خانه‌های لوکس

دکوراسیون پذیرایی سفید طلائی با میز غذاخوری چوبی و شیشه‌ای، لوستر و سه چهارپایه طلایی برای کانتر آشپزخانه

بدون انتخاب رنگ مناسب برای طراحی دکوراسیون داخلی، ظرافت‌های طراحی به خوبی نمایان نمی‌شود. اگر به دنبال یک پذیرایی مجلل و لوکس هستید، بهتر است دکوراسیون پذیرایی سفید طلایی را در منزل خود پیاده‌سازی کنید. اما امروزه با پیشرفت حوزه طراحی داخلی و ترکیب رنگ‌ها، فضاهای دیدنی و چشم‌نواز‌ بسیاری خلق می‌شود. دیگر استفاده از ترکیب سفید و طلایی به کاخ‌ها و طراحی‌های کلاسیک محدود نمی‌شود. در خانه من و شما با انواع طراحی مدرن هم این دو رنگ را می‌توان کنار هم نشاند. قطعا طراحی دکور هم اصولی دارد که رعایت آن‌ها با کمی چاشنی سلیقه نتایج شگفت‌انگیزی به همراه دارد. برای اینکه طراحی پذیرایی با رنگ طلایی و سفید را به بهترین شکل پیاده سازی کنید همراه این مقاله شوید.

 

سوالات متداول:

چه ایده‌های را در طراحی دکوراسیون پذیرایی سفید طلایی به کار ببریم؟

فلزات و اکسسوری‌های طلایی، گچ‌بری دیوارها و ابزارهای تزئینی زینتی طلایی و انواع کاغذ دیواری‌ها با ترکیب رنگ سفید طلایی را می‌توانید در طراحی دکوراسیون پذیرایی استفاده نمایید.


از چه نورپردازی در طراحی دکوراسیون پذیرایی سفید طلایی استفاده کنیم؟

شما می‌توانید از لوستر در بالای میز پذیرایی، آباژور، نورهای مخفی سقفی و انواع چراغ‌های زینتی استفاده نمایید.

 

چرا باید از ترکیب رنگ طلایی و سفید در دکوراسیون پذیرایی استفاده کنیم؟

 دکوراسیون پذیرایی سفید طلائی با مبلمان کرم رنگ، کوسن های کرم، قهوه ای و زرشکی و دو لوستر کریستالی

پیش از اینکه به سراغ جادوی رنگ‌های سفید و طلایی در طراحی پذیرایی برویم، بهتر است کمی بیشتر درباره این دو رنگ بدانیم.

 

رنگ طلایی

دکوراسیون پذیرایی سفید طلائی با مبلمان و پرده و فرش سفید طلائی کلاسیک و تابلوهای دیواری

طلایی رنگی گرم و طیفی از خانواده رنگ زرد است و از ترکیب رنگ‌های زرد و کرم به دست می‌آید. قدرت، ثروت و اعتبار از جمله نمادهای این رنگ گرم به شمار می‌روند. همین امر رنگ طلایی را به یک رنگ لوکس و مجلسی تبدیل کرده است.

 

رنگ سفید

 دکوراسیون پذیرایی سفید طلائی با کفپوش چوبی، فرش سفید و طلایی و کاغذدیواری طلایی

سفید رنگی خنثی و نماد پاکی و خلوص است. رنگ سفید به دلیل اینکه با همه رنگ‌ها قابل ترکیب است، کاربرد بسیاری در طراحی دکور دارد. این رنگ خنثی انتخاب اول بسیاری از افراد با سلیقه‌های گوناگون است. ترکیب رنگ سفید و طلایی در ایجاد حس قدرت، زیبایی و ظرافت جادو می‌کند. این روزها سفید و طلایی را در سبک‌های گوناگون دکوراسیون داخلی می‌توانید مشاهده کنید. این دو رنگ کاربردی نه تنها در سبک‌های کلاسیک و مجلل، بلکه در سبک‌های مدرن هم به کار برده می‌شوند.

ترکیب طلایی و سفید یک ترکیب رنگی رایج در طراحی دکور تالارهای عروسی است که طراوت و شکوه را به همراه دارد. اما در طراحی داخلی هم این ترکیب رایج را می‌توان در طراحی مبل کلاسیک و مبلمان مدرن استفاده نمود.

 

طراحی دکوراسیون پذیرایی سفید طلائی با فرش طوسی، دیوار و پرده کرم و دو مبل طلایی و کرم

دکور سفید طلایی را در قسمت‌های گوناگون یک خانه می‌توان به کار برد؛ از جمله: آشپزخانه، هال و پذیرایی، اتاق خواب و سرویس بهداشتی. اما نکته قابل توجه انتخاب درست و اصولی این دو رنگ، به ویژه طلایی، در بخش‌های مختلف دکوراسیون است. دکوراسیون سفید طلایی برای اتاق پذیرایی یکی از پرطرفدارترین و لوکس‌ترین‌ دکوراسیون ها به شمار می رود اما اندکی بی‌دقتی کافیست تا یک پذیرایی شیک و روح‌نواز را به یک پذیرایی بد‌ترکیب و زننده تبدیل کنیم. تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا از ریز و درشت این ترکیب جادویی با‌خبر شوید. 

پیشنهاد می‌کنیم مقاله اصول طراحی و دکوراسیون خانه های لوکس ایرانی را مطالعه فرمایید.

 

چرا رنگ سفید و طلایی با یکدیگر به خوبی هماهنگ می شوند؟

دکوراسیون پذیرایی سفید طلائی با مبلمان سفید، میز جلومبلی مربعی، گلدان های طلایی و پرده کرم

وقتی پای رنگ طلایی به میان می‌آید، تصویر یک فضای لوکس و دلنشین در ذهن شکل می‌گیرد. پیوستن یک رنگ خنثی مانند دکوراسیون طوسی یا سفید به طلایی برجستگی و درخشش آن را ملایم‌تر می‌کند. حالا اگر این ترکیب جادویی در دکوراسیون پذیرایی پیاده شود، روح مهمانان را نوازش خواهد‌ داد.

هر چه بیشتر در طراحی دکوراسیون پذیرایی از رنگ سفید استفاده شود، فضا بزرگ‌تر، روشن‌تر و دلبازتر به نظر می‌رسد. در دکوراسیون مدرن و سبک‌های مینیمالیستی این رنگ بیشتر و در سطح گسترده‌تری به کار می‌رود.

 

دکوراسیون پذیرایی سفید طلائی با مبل راحتی سفید و طلایی، پرده های قهوه ای و شومینه

سفید معمولا اولین انتخاب در افراد با سلیقه‌های متفاوت است. زیرا علاوه‌بر نشان دادن سادگی، روشنایی و گستردگی فضا، کار انتخاب لوازم منزل و اجزای دکور را راحت‌تر می‌کند. البته، استفاده از رنگ سفید به تنهایی و بیش از حد ممکن است برای برخی افراد خسته‌کننده و بی روح به نظر برسد. بنابراین، ترکیب یک رنگ گرم مانند طلایی با سفید یک ترکیب شیک و چشم‌نواز را پدید می‌آورد. اما کاربرد طلایی در سبک‌های گوناگون دکوراسیون متفاوت است.

 

چه رنگ‌هایی سفید و طلایی را کامل می‌کنند؟

دکوراسیون پذیرایی سفید طلائی با دیوارهای سنگی، فرش سفید و مشکی و میز جلومبلی گرد طلایی و نقره ای

طلا در طبیعت از دل زمین استخراج می‌شود و به خوبی با رنگ‌های گرم هماهنگ می‌شود. بهتر است در طراحی دکوراسیون پذیرایی سفید طلایی خود از چنین رنگ‌های گرمی استفاده کنید:

 •       سربی تیره
 •       قهوه‌ای شکلاتی
 •       سبز زیتونی تیره
 •       قرمز
 •       رنگ بژ

 

 دکوراسیون پذیرایی سفید طلائی سلطنتی با لوستر کریستالی و آینه با حاشیه طلایی

سعی کنید گرم‌ترین طیف رنگی را از خانواده رنگ‌های ذکر شده انتخاب کنید. به این ترتیب ترکیب این رنگ‌ها با طلایی و سفید، تضاد دلچسبی را به وجود می‌آورد. اگر قصد دارید در بخشی از منزل خود از اکسسوری‌ها یا لوازم طلایی استفاده کنید، بهتر است برای پس زمینه از رنگ‌هایی مانند قرمز، قهوه‌ای یا خاکستری استفاده کنید.

 

یک طراحی کلاسیک با ترکیب سفید و طلایی در دکوراسیون

 دکوراسیون پذیرایی سفید طلائی با مبلمان و میز آبی و سرمه ای و طلایی، لوسترهای کریستالی و دو آباژور

ممکن است در دکوراسیون یک پذیرایی به سبک کلاسیک، رنگ طلایی در سطح گسترده به کار برده‌شود. به عنوان مثال، رنگ کاغذ دیواری، پرده‌ پذیرایی، میز و صندلی، تابلوها و لوازم تزیینی و همه اجزا ممکن است کاملا طلایی یا ترکیبی از آن باشد. در سبک کلاسیک، از رنگ طلایی براق در نقش و نگار‌های چوبی و منبت‌کاری‌ها و همچنین در تابلوها و پرده‌ها استفاده می‌شود. این باعث می‌شود که فضای پذیرایی مجلل و با دکوراسیون سلطنتی جلوه کند.

 

آیا در سبک مدرن نیز می‌توان از رنگ سفید و طلایی استفاده کرد؟

دکوراسیون پذیرایی سفید طلائی با مبلمان آبی و کرم، کوسن‌های طرحدار و دیوار طرح برگ طلایی

در دکوراسیون سبک مدرن، برای بیشتر اجزای پذیرایی از جمله دیوارها و میز و صندلی‌ها رنگ سفید در نظر گرفته می‌شود. در این سبک، رنگ طلایی به میزان کمتر و بیشتر در قسمت‌های حاشیه‌ای به کار می‌رود. برای مثال، حاشیه تابلوها، حاشیه میز و صندلی‌ها و مبل‌ها و انواع اکسسوری زینتی به رنگ طلایی است. در دکوراسیون پذیرایی مدرن بیشتر از رنگ طلایی مات استفاده می‌شود. از این‌رو، فضای پذیرایی از حالت سلطنتی پرزرق و برق درآمده و به فضایی ساده‌تر و در عین حال شیک تبدیل می‌شود.

 

چه نوع نورپردازی برای پذیرایی با دکوراسیون سفید و طلایی مناسب است؟

دکوراسیون پذیرایی سفید طلائی با سقف کناف، لوستر و دو دیوارکوب طلایی و مبلمان سرمه‌ای و زرشکی

از آنجا که درخشش و میزان انعکاس نور رنگ‌های سفید و طلایی بسیار است، نحوه نورپردازی اهمیت بسیاری دارد. بنابراین، اگر مثلا در نقاط طلایی از نور بسیار زیاد استفاده شود، فضایی آزاردهنده برای چشم ایجاد می‌شود. در فضای پذیرایی می‌توان از لوسترهای مناسب در بالای میزهای پذیرایی استفاده کرد. همچنین استفاده از آباژور و نور مخفی در برخی از حاشیه‌ها می‌تواند فضای دلنشینی را شکل دهد. البته که میزان شدت نور و تعداد لوستر در دکوراسیون داخلی و چراغ‌هایی زینتی تاثیر بسزایی در نتیجه نهایی خواهد‌ داشت.

 

بهترین پیشنهاد‌ها برای خلق یک پذیرایی درخشان و چشم نواز

دکوراسیون پذیرایی سفید طلائی با مبل کرم، کابینت های آشپزخانه طلایی، لوستر آویز مشکی و طلایی بالای کانتر

در این بخش چند پیشنهاد خاص برای دکوراسیون اتاق پذیرایی خاص شما داریم! بد نیست اگر می‌خواهید سراغ رنگ‌های سفید و طلایی بروید، این گزینه‌های پیشنهادی را در ذهن داشته‌باشید.

 

جادوی فلزات طلایی دکوری را به خاطر بسپارید!

 دکوراسیون پذیرایی سفید طلائی با مبل ال شکل طوسی و میزجلومبلی مشکی، کفپوش چوبی و فرش طوسی

تقریبا می‌توان گفت هیچ خانه‌ای وجود ندارد که فلزات طلایی در آن جلوه‌گر نباشند. در حال حاضر فلزات جزئی از ترندهای دکوراسیون هستند. کافیست تکه‌ای فلز طلایی را وارد اتاق پذیرایی کنید تا منبعی از نور و درخشندگی را به ارمغان آورد. یک شمعدان فلزی، آباژوری سفید با پایه و حاشیه فلزی یا یک گلدان طلایی مات یا براق از بهترین گزینه‌ها هستند.  مات یا براق بودن رنگ طلایی به سلیقه شما و سبک به کار رفته در دکوراسیون بستگی دارد.

این اکسسوری‌های تزیینی را در کنج‌های اتاق و یا در قسمت‌های کانونی می‌توانید به کار ببرید اما یادتان نرود که حفظ تعادل، عامل مهمی در خودنمایی طراحی پذیرایی با رنگ‌های سفید و طلایی است.

 

از دیوارها و سقف‌ها غافل نشوید!

دکوراسیون پذیرایی سفید طلائی با مبلمان و میز کنسول و آینه سلطنتی، لوستر کریستالی و آباژورهای پایه‌دار

در بسیاری از اوقات سقف‌ها نادیده گرفته ‌می‌شوند و سفید و ساده باقی می‌مانند. غافل از اینکه سقف‌ها هم در جلوه‌گری دکور پذیرایی تاثیر بسیاری دارند. اگر اتاق پذیرایی و غذاخوری اختصاصی و رسمی دارید، سقف طلایی معجزه خواهد‌ کرد. حتی اگر اتاق پذیرایی با یک پلان باز به فضای نشمین متصل می‌شود، باز هم سقف طلایی انتخابی هوشمندانه خواهد‌بود. سقف پذیرایی را می‌توان به شکل‌های گوناگون طراحی کرد. گچبری طلایی یا استفاده از ابزارهای تزیینی طلایی در طراحی سقف پذیرایی، یکی از این راهکارها است.

البته در این بخش باید انتخاب یک لوستر پذیرایی مناسب را هم در نظر گرفت. لوستر را می‌توان یکی از مهم‌ترین عناصر شاخص در دکوراسیون طلایی و سفید به شمار آورد. قرار دادن یک لوستر فلزی طلایی و یا انواع دیگر آن هم با توجه به سبک منتخب باید انجام شود. به علاوه، اندازه لوستر و میزان نوردهی آن در بالای میز غذاخوری از نکات قابل‌توجه در این مورد است. این انتخاب باید به گونه‌ای صورت گیرد که نه تنها زننده نباشد، بلکه فضای لوکس و دلنشینی را ایجاد کند.

 

میز غذاخوری و اجزای آن

دکوراسیون پذیرایی سفید طلائی با میز غذاخوری و صندلی ها، کنسول و آینه و کمد ویترینی سلطنتی

میز ناهارخوری یا غذاخوری را هم می‌توانید به رنگ طلایی انتخاب کنید، اما این بهترین گزینه نیست. بهتر است میز شما کاملا طلایی نباشد و در بخش‌هایی از طرح یا حاشیه و پایه‌های آن طلایی به کار رفته باشد. صندلی‌های میز هم بهتر است به همین روش انتخاب شوند. البته همه این‌ها به سبک دکور شما و میز و صندلی انتخابی‌تان بستگی دارد. به اینکه قرار است میز و صندلی از سبک‌های ساده و مدرن انتخاب شوند یا سبک‌های کلاسیک. انتخاب اجزای روی میز هم قطعا تاثیر بسزایی به همراه دارد. می‌توانید با انتخاب ظروف دارای رنگ طلایی جلوه‌ی بیشتر و درخشان‌تری به میز می‌دهد. یک رانر یا رومیزی با ترکیبی از سفید و طلایی هم انتخاب مناسبی است.

 

پیش از انتخاب کاغذ دیواری طلایی به این بخش توجه کنید

دکوراسیون پذیرایی سفید طلائی با مبل راحتی، آباژور پایه بلند منحنی، مجسمه‌های سردیس و کاغذدیواری طلایی

اگر می‌خواهید برای دیوارهای دکور طلایی و سفید خود کاغذ دیواری انتخاب کنید، بی‌گدار به آب نزنید. اگر آگاهی لازم در این زمینه را ندارید، هرگز سراغ آن نروید. قبل از هر اقدامی برای این موضوع نکات زیر را دنبال کنید.

 • بهتر است استفاده از کاغذ دیواری پذیرایی را به یک دیوار محدود کنید. رنگ دیوار پذیرایی یا فضای مورد نظر را با توجه به مبلمان جلوی آن و در کل همخوانی کل اجزا و فضای اتاق با آن قسمت انتخاب کنید.
 • وقتی صحبت از رنگ طلایی به میان می‌آید، لزوما به به معنی انتخاب آن به عنوان رنگ اصلی نیست. از آن‌جا که طلایی رنگی برجسته است، استفاده از آن باید با ظرافت خاصی همراه باشد.

 

دکوراسیون پذیرایی سفید طلائی با کاغذدیواری های طرحدار طلایی، مبل و میز جلو مبلی سلطنتی

 • پس بهتر است رنگ پس‌زمینه و اصلی کاغذ دیواری رنگی مخالف آن باشد که طرح‌های طلایی ظریفی در آن دیده شود. به عنوان مثال، در دکوراسیون پذیرایی سفید طلایی یک کاغذ دیواری سفید با نقش‌ها و خطوط طلایی ظریف بهترین گزینه است.
 • اصول و استراتژی‌های طراحی چون با سلیقه در ارتباط است می‌توانند کاملا متفاوت از هم باشد. مثلا، می‌تواند در یک یا چند دیوار از کاغذ دیواری طلایی به عنوان رنگ اصلی و برجسته استفاده کنید. سایر لوازم و اکسسوری‌ها را هم می‌توانید مطابق با آن به کار ببرید.
 • تنوع در طرح و نقش کاغذ‌دیواری‌ها شاید کمی انتخاب را سخت کند. کاغذ دیواری‌های دارای طرح‌های هندسی این‌روزها یکی از پرطرفدارترین‌ها برای سبک مدرن است. این کاغذ دیواری‌ها با زمینه سفید و خطوط هندسی طلایی گزینه جالبی هستند.
 • اگر کاغذ دیواری‌های با طرح‌های پرزرق و برق‌تر را می‌پسندید، باید به سبک دکور پذیرایی‌تان توجه داشته‌باشید. این نوع کاغذ دیواری‌ها معمولا برای سبک‌های کلاسیک و مجلل‌تر به کار می‌روند.

 

دکوراسیون پذیرایی سفید طلائی با کفپوش تیره، فرش سنتی، مبلمان کلاسیک و آباژورهای پایه دار

 • کاغذ دیواری‌ها و دیوارپوش سه بعدی یکی دیگر از ترندهای دکوراسیون این روزهاست. البته، این‌گونه کاغذ دیواری‌ها فقط باید برای یک دیوار که نقطه کانونی خواهد بود، استفاده شوند. زیرا، طرح کاغذ دیواری‌های سه بعدی معمولا شلوغ و بسیار گسترده است.
 • در بعضی موارد در سبک‌های مدرن با توجه به سلیقه افراد می‌توان تمام دیوارها را با کاغذ دیواری پوشاند. اما برای یک پذیرایی سفید و طلایی شیک این روش توصیه نمی‌شود.
 • کاغذ دیواری‌های با طرح‌های درشت و بزرگ هم طرفداران خود را دارد. البته در استفاده از این نوع طرح‌ها باز هم نکته مهم به کارگیری به جا و گزیده است. به طوری که، فقط برای دیوار شاخص و برای طراحی دکوراسیون ستون پذیرایی از این طرح‌ها استفاده شود.
 • ممکن است بخواهید فقط دیوار را پر کنید و بدون ایجاد شلوغی آن را از سادگی در بیاورید. در این صورت، می‌توانید کاغذ دیواری‌هایی با طرح‌های نزدیک به دیوار اتاق و دیوارپوش پذیرایی انتخاب کنید.

 

دکوراسیون پذیرایی سفید طلائی با مبلمان سلطنتی، میز جلومبلی مربع، فرش کرم و کفپوش قهوه ای تیره

 • در نهایت، آنچه که در انتخاب کاغذ دیواری برای یک پذیرایی سفید و طلایی مهم است، هماهنگی تمام اجزای فضاست. اول از همه اینکه چه سبکی را برای دکور و چیدمان انتخاب می‌کنید اهمیت دارد.

در گام‌های بعدی نکته حائز اهمیت این است که فضا به نحوی طراحی شود که مناسب پذیرایی از مهمان باشد. بنابراین، طراحی دیوار پذیرایی به کمک کاغذ دیواری نباید به گونه‌ای انتخاب شود که مهمان را دچار سردرگمی ناراحتی کند.

 

جمع‌بندی: ترکیب جادویی سفید و طلایی را امتحان می کنید؟

طراحی دکوراسیون پذیرایی سفید طلائی با مبلمان سلطنتی زرشکی و طلایی، آینه و میز و آباژورهای پایه بلند

برای یک طراحی خاص و با شکوه، از معجزه سفید و طلایی رنگ‌های پرکاربرد یک دکور لوکس غافل نشوید. ترکیب دو رنگ سفید و طلایی فضایی مجلل را در منزل شما پدیدار می‌کند. پیش از انتخاب مبلمان اتاق پذیرایی ابتدا باید رنگ اصلی فضای پذیرایی را انتخاب کنید. شاید بد نباشد برای انتخاب بهترین رنگ‌آمیزی با یک طراح دکوراسیون مشورت کنید.