همه چیز درباره دکوراسیون صورتی در منزل

دکوراسیون صورتی نشیمنی مینیمال با مبل شیری رنگ، صندلی و پاف طنابی و درخت نخل نئونی روی دیوار

Pink یک واژه انگلیسی محسوب می‌شود و نام گلی‌ست که رنگ صورتی، نام خود را از آن گرفته است. گلی شبیه به گل میخک با زیبایی شگفت‌انگیز. آرامش درونی رنگ صورتی، آن را به یکی از رنگ‌های پرطرفدار در دکوراسیون منزل تبدیل کرده است. این رنگ همیشه مورد علاقه تازه عرو‌س‌ها بود و یا اینکه برای چیدمان اتاق کودکان انتخاب می‌شد. اما در دنیای دکوراسیون داخلی امروز، رنگ صورتی سن و جنسیت ندارد. دکوراسیون صورتی در دسته چیدمان‌های مدرن قرار گرفته و به راحتی می‌توان این رنگ را در بخش‌های مختلف منزل مورد استفاده قرار داد.

 

سوالات متداول:

در طراحی دکوراسیون صورتی منزل باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

1. توجه به روانشناسی رنگ صورتی 2. شناخت طیف رنگی صورتی 3. نحوه استفاده از آن در طراحی دکوراسیون داخلی فضاهای مختلف خانه 4. استفاده از رنگ‌های مکمل صورتی در دکوراسیون داخلی


رنگ‌های مکمل پرکاربرد در طراحی دکوراسیون صورتی کدامند؟

رنگ‌های خاکستری، مسی، نوک مدادی و طوسی، سبز و سفید، رنگ‌های مکمل صورتی محسوب می‌شوند که در طراحی دکوراسیون صورتی بسیار پرکاربرد هستند.

 

دکوراسیون صورتی نشیمنی با مبلمان صورتی، کوسن های آبی، میز جلومبلی قهوه ای و دیوارهای سفید رنگ

انتخاب رنگ صورتی برای دکوراسیون داخلی منزل، علاوه‌بر اینکه آرامش فضا شما را دوچندان می‌کند، نشان‌دهنده جسارت شماست. این رنگ برای خانه‌هایی که از دکوراسیون مدرن پیروی می‌کنند انتخاب مناسبی بوده و می‌توان به راحتی در بخش‌های مختلف، همچون اتاق پذیرایی، آشپزخانه، اتاق خواب کودکان و بزرگسالان از آن بهره برد. اما همان‌طور که می‌دانید به کار بردن تنها یک رنگ در دکوراسیون داخلی منزل می‌تواند کمی خسته‌کننده باشد. رنگ صورتی با همه لطافت و احساس خوشایندش هم از این قاعده مستثنی نیست. بنابراین بهتر است طیف رنگی صورتی را بشناسید و با رنگ‌های مکمل آن که به راحتی با همدیگر ترکیب می‌شوند، در این مقاله آشنا شوید. با ما همراه باشید.

 

روانشناسی رنگ صورتی

دکوراسیون صورتی نشیمنی با مبلمان سفید، فرش صورتی طرحدار، صندلی چرخشی کرم و دیوار شیشه ای

رنگ صورتی یک رنگ ثانویه است که در دسته رنگ‌های گرم قرار می‌گیرد. این رنگ در ساختار خود، از ترکیب رنگ‌های قرمز و سفید ساخته می‌شود. حتما شما هم با دیدن رنگ صورتی به یاد گل رز می‌افتید. این رنگ نماد گل رز است و لطافت خود را از این گل می‌گیرد.

 روانشناسان پس از بررسی‌های مختلف بر روی افراد به این نتیجه رسیده‌اند که، رنگ صورتی می‌تواند پرخاشگری را کاهش بدهد. این رنگ دارای ماهیت لطیف و با احساس است به همین دلیل در گذشته بیشتر آن را به خانم‌ها نسبت می‌دادند. رنگ صورتی از دیدگاه روانشناسان علاوه‌بر آرامش، نرمی و لطافت، جسارت شما را نشان می‌دهد. در عین حال باید آن را رنگی دانست که جنب و جوش افراد را افزایش می‌دهد.

 

دکوراسیون صورتی نشیمنی با مبلمان سفید و صورتی، آباژورهای سفید و قفسه های دیواری سفید برای اکسسوری و کتاب

اگر کمی فکر کنید به یاد می‌آورید که همیشه برای رنگ صورتی، تعریفات مثبتی به کار برده می‌شد. به‌همین دلیل روانشناسان این رنگ را نماد دوستی و محبت می‌دانند. در زیر نمادهای دیگر رنگ صورتی را مشاهده می‌کنید:

 • آرامش
 •  مهربانی
 • عشق خالصانه
 • امید
 •  انرژی مثبت
 •  بخشندگی
 •  دلسوزی و مراقبت

 

دکوراسیون صورتی نشیمنی با فرش طرحدار سنتی، مبلمان طرحدار، شومینه، دیوارهای صورتی و کاناپه مخمل سبز رنگ

اگر شما هم فکر می‌کنید این رنگ مختص زنان است سخت در اشتباهید. از نظر روانشناسان، افراد علاقه‌مند به رنگ صورتی دارای ویژگی‌های زیر هستند:

 • احساسات بسیار قوی دارند.
 •  سخاوتمند هستند.
 • حساسیت از ویژگی بارز آن‌هاست.
 •  نزد دیگران با عنوان دوست داشتنی یاد می‌شوند.
 •  احساس مسئولیت بالایی دارند.
 •   روابط عمومی آن‌ها بسیار قوی است.
 •  دوستان بسیار زیادی دارند.
 •  بسیار خوش بین هستند.

 

دکوراسیون صورتی نشیمنی با مبلمان صورتی و خردلی، آباژور پایه بلند و رومیزی و دو تابلوی دیواری

صورتی در دنیای امروز مد و دکوراسیون داخلی دیگر مختص یک سن یا جنسیت خاص نیست. بلکه به راحتی می‌توان از دکوراسیون صورتی در قسمت‌های مختلف چیدمان منزل استفاده کرد. این رنگ در کشورهای اروپایی به‌عنوان یک رنگ اصلی برای سبک‌های مدرن دکوراسیون انتخاب می‌شود. البته باید توجه کنید که انتخاب درست آن برای چیدمان و ترکیب این رنگ با رنگ‌های مکمل خود، تاثیر مهمی در زیبایی فضای شما خواهد داشت.

 

صورتی و طیف رنگی آن

دکوراسیون صورتی نشیمنی با دیوارهای سرخابی، شومینه، دو آباژور پایه بلند، مبلمان نارنجی و میز جلومبلی صورتی

متخصصین امور رنگ‌شناسی پس از تحقیقات گسترده در اروپا و آمریکا به این نتیجه رسیده‌اند که، رنگ صورتی یادآور ادب، جذابیت، احساسات، گرمای عشق خالصانه، شیرینی کودکی و شعف دوران نوجوانی است. آن‌ها معتقدند صورتی ملایم می‌تواند القاکننده حس بی‌گناهی باشد. در حالی‌که رنگ صورتی همراه با مشکی، کمی جسورانه و اغواگر به‌نظر می‌آید.

اگر بخواهیم طیف رنگی صورتی را دسته‌بندی کنیم، می‌توان گفت این رنگ درواقع نوعی رنگ قرمز است. بنابراین طیف رنگی آن از قرمز رنگ پریده شروع می‌شود و با کم یا زیاد شدن نور، می‌توان شدت آن را تغییر داد. در این بین سایه‌هایی وجود دارند که به سمت آبی کمرنگ رفته و می‌توان به آن سرخابی گفت. این تغییر رنگ سایه‌ها تا جایی ادامه پیدا می‌کند که به هلویی، گلبهی و نارنجی ملایم نزدیک شده و ما شاهد رنگی همچون رنگ ماهی سالمون هستیم. در جدول زیر با طیف رنگی صورتی بیشتر آشنا خواهید شد.

 

دکوراسیون صورتی و نحوه استفاده از آن

دکوراسیون صورتی نشیمنی با مبلمان هایی با طراحی خاص به رنگ های صورتی، قرمز، سفید، سبز و میز جلومبلی قهوه ای

رنگ شاد و وسوسه انگیز صورتی در دنیای امروز معماری و دکوراسیون داخلی، به راحتی جای خود را باز کرده است. این رنگ علاقه مندان زیادی دارد اما در عین حال نباید از پیچیدگی‌های آن غافل شد. در این بخش شما را با نحوه استفاده رنگ صورتی در دکوراسیون داخلی منزل آشنا می‌کنیم.

 

آشپزخانه

دکوراسیون صورتی آشپزخانه‌ای با کابینت های مشکی و صورتی، کفپوش قهوه ای تیره و فرش سفید و مشکی

رنگ صورتی می‌تواند در اکثر افراد باعث کاهش اشتها شود. بنابراین اگر می‌خواهید کاهش وزن داشته باشید، از این رنگ در آشپزخانه خود استفاده کنید. طیف رنگی مختلف صورتی این ویژگی آن را تا حد زیادی کنترل می‌کند. در ادامه پیشنهادات ما را در خصوص نحوه به کار بردن رنگ صورتی در دکوراسیون آشپزخانه می‌خوانید:

 

دکوراسیون صورتی برای دیوار شاخص آشپزخانه‌ای با کابینت های قهوه ای برای ردیف پایین و شلف های دیواری و جزیره چوبی

دیوار شاخص

رنگ صورتی تند اگر برای دیوار شاخص آشپزخانه انتخاب شود، یا کاغذدیواری با این ترکیب رنگی داشته باشید، فضای آن را به محیطی پرانرژی تبدیل می‌کند.

 

دکوراسیون صورتی آشپزخانه‌ای با کابینت‌های سفید، نور مخفی و کاشی های بین کابینتی صورتی

کاشی

کاشی‌ آشپزخانه یکی‌دیگر از مواردی هستند که می‌توان آن‌ها را با طیف رنگی صورتی انتخاب کرد. پیشنهاد ما به شما استفاده از کاشی‌هایی با رنگ صورتی تند است.

 

دکوراسیون صورتی آشپزخانه ای با کابینت های صورتی، صفحه رویی سفید و سه چراغ آویز مسی

کابینت‌ها

اگر انتخاب شما برای دیوار شاخص یا ‌کاشی‌های بین کابینتی، رنگ سفید بود می‌توانید از کابینت MDF صورتی ملایم استفاده کنید. این رنگ به راحتی با یک روکابینتی سفید از جنس مرمر هماهنگ می‌شود.

 

دکوراسیون صورتی آشپزخانه‌ای با کابینت‌های سفید، کفپوش چوبی و جزیره صورتی ملایم

جزیره 

رنگ صورتی برای جزیره‌ای در دل آشپزخانه شما یک انتخاب بی‌نظیر است. شما می‌توانید کابینت‌های جزیره آشپزخانه را از صورتی بسیار روشن، و کانتر آن را از صورتی پررنگ‌تر انتخاب کنید. ترکیب این دو رنگ با سایر کابینت‌هایی به رنگ سفید، آشپزخانه شما را شاد و پرانرژی نشان می‌دهد.

 

دکوراسیون صورتی آشپزخانه با کنسول سفید، کفپوش پارکت و میز ناهار خوری و صندلی های صورتی

میز ناهارخوری

صورتی یکی از رنگ‌های بسیار وسوسه‌انگیز برای میز ناهارخوری و صندلی‌هاست. ترکیب طیف رنگی صورتی با سفید برای میز ناهارخوری و صندلی‌ها یک انتخاب زیبا و جذاب خواهد بود.

 

دکوراسیون صورتی در آشپزخانه ای با کابینت های سفید، کفپوش چوبی و لوازم برقی صورتی رنگ

لوازم برقی

انتخاب لوازم برقی با طیف رنگی صورتی به سلیقه شخصی شما بستگی دارد. لوازم برقی متنوعی با طیف رنگی صورتی تولید می‌شوند که طرفداران زیادی دارند. شما به راحتی می‌توانید، مخلوط‌کن، چای‌ساز، قهوه‌ساز، یخچال و… با طیف رنگی صورتی خریداری کنید.

 

دکوراسیون صورتی آشپزخانه ای با کابینت های قهوه ای روشن، میز و صندلی های ناهارخوری سفید و لوستر آویز صورتی

سایر تجهیزات

رنگ صورتی یکی از اصلی‌ترین رنگ‌ها برای تجهیزات آشپزخانه است. هر وسلیه‌ای که فکرش را کنید با طیف رنگی صورتی تولید می‌شود. بنابراین به راحتی می‌توانید انواع ظرف و ظروف، لوستر، آویزها، بانکه‌ها، ست چاقو، پیشبند، دستکش و… را از طیف رنگی صورتی خریداری کنید.

 

اتاق نشیمن

دکوراسیون صورتی نشیمنی با مبلمان چوبی و پارچه صورتی سیر، طوسی و کرم، آباژور پایه بلند و کفپوش چوبی

رنگ صورتی اگر در اتاق نشیمن شما به کار برود، می‌تواند فضای آنجا را پرانرژی و شاد کند. در زیر ایده‌هایی جهت استفاده رنگ صورتی برای اتاق نشیمن را می‌خوانید:

 

دکوراسیون صورتی در نشیمنی با دیوار شاخص صورتی پر رنگ و کم رنگ، مبلمان چوبی با پارچه آبی و نارنجی و کوسن های کرم رنگ

دیوار شاخص

اتاق نشیمن برخلاف آشپزخانه باید دارای اکسنت وال یا دیوار شاخص با رنگ صورتی ملایم باشد. انتخاب صورتی ملایم در اتاق نشیمن برای دیواری که دید بهتری دارد، باعث ایجاد احساس آرامش و صمیمیت بیشتری می‌شود. بنابراین با انتخاب رنگ صورتی ملایم یا کاغذدیواری با طیف رنگی سبک، اتاق نشیمن خود را جذاب‌تر کنید.

 

دکوراسیون صورتی نشیمنی با مبلمان طوسی، دیوارهای سفید و سرمه‌ای، شومینه و فرش سرمه‌ای و سرخابی

کفپوش و فرش

رنگ صورتی برای کفپوش اتاق پذیرایی انتخاب نمی‌شود. اما به راحتی می‌توان فرشی با طیف رنگی صورتی انتخاب کرد و آن را با ترکیب رنگ خاکستری یا رنگ آبی در دکوراسیون جذاب‌تر جلوه داد.

 

دکوراسیون صورتی آپارتمانی با مبل ال شکل سرخابی، فرش سفید و مشکی و سرخابی و کوسن های سبز و نارنجی

مبلمان

مبلمان اتاق پذیرایی یکی از انتخاب‌هایی است که می‌توان به راحتی طیف رنگی صورتی را در آن لحاظ کرد. ترکیب این رنگ با رنگ‌هایی همچون سفید، آبی، خاکستری، خاکی، قهوه‌ای و طلایی برای پارچه مبلمان انتخاب درستی است. اگر مبلمان در دکوراسیون پذیرایی شما یکی از رنگ‌های نامبرده را داشت می‌توانید کوسن‌هایی از طیف رنگی صورتی انتخاب کنید.

 

دکوراسیون صورتی نشیمنی با مبلمان سبز و کرم، دیوارها و سقف صورتی و پرده های گل دار با زمینه لیمویی

سقف

معمولا سقف اتاق پذیرایی به‌طور کامل رنگ‌آمیزی نمی‌شود. این کار ممکن است در بلندمدت باعث دل‌زدگی بشود. شما می‌توانید متناسب با رنگ دیوار شاخص، یکی از رنگ‌های طیف صورتی را برای طراحی سقف پذیرایی یا رنگ دیوار پذیرایی انتخاب کنید.

 

دکوراسیون صورتی نشیمنی با مبلمان طوسی، شومینه، کفپوش قهوه ای تیره، فرش طرح دار رنگ روشن و پرده های صورتی

پرده‌ها

پرده‌ها به راحتی می‌توانند فضای اتاق نشیمن شما را تحت تاثیر قرار بدهند. به‌همین دلیل در انتخاب رنگ آن‌ها باید توجه ویژه‌ای کنید. انتخاب پرده‌های اتاق پذیرایی با رنگ صورتی ملایم به جذابیت فضای شما کمک می‌کند. اما اگر می‌خواهید انتخاب جسورانه‌ای داشته باشید، پرده‌های اتاق نشیمن را به رنگ صورتی تند یا همان سرخابی انتخاب کنید. ترکیب این رنگ با دکوراسیون سفید یا خاکستری برای پرده اتاق خواب دخترانه چشم‌نواز می‌شود.

 

دکوراسیون صورتی نشیمنی با مبلمان ال شکل سفید، کوسن های سفید و صورتی و شال مبل صورتی، فرش شیری رنگ و کفپوش چوبی

تجهیزات

اتاق پذیرایی یکی از بخش‌های منزل است که اکسسوری و تجهیزات زیادی در آن به کار برده می‌شود. شما به راحتی می‌توانید انواع وسایل چوبی تزئینی از لوستر در دکوراسیون داخلی گرفته تا انواع دکوری‌ها را با طیف رنگی صورتی خریداری کنید. دکوراسیون صورتی فضای اتاق نشیمن شما را به محیطی شاد و پرانرژی تبدیل می‌کند.

 اتاق خواب کودکان

دکوراسیون صورتی اتاق کودک با تخت کرم رنگ، روتختی و پرده های صورتی ملایم و موکت کرم رنگ

رنگ صورتی، رنگ مورد علاقه کودکان به‌خصوص دختر بچه‌هاست. نحوه و میزان به کار بردن این رنگ در دکوراسیون اتاق خواب اهمیت زیادی دارد. در ادامه پیشنهادات ما را در خصوص دکوراسیون رنگ صورتی اتاق خواب کودکان می‌خوانید:

 

دکوراسیون صورتی اتاق کودکی با سقف شیب دار، تخت و صندلی و پاف سفید و دیوار شاخص صورتی طرحدار

دیوار شاخص

انتخاب رنگ صورتی، برای دیوار شاخص در طراحی دکوراسیون اتاق کودک بسیار گزینه مناسبی است. این دیوار می‌تواند با رنگ اتاق کودک یا کاغذدیواری صورتی تند در کنار دیوارهایی دیگر با رنگ سفید یا صورتی بسیار ملایم آماده شود.

 

دکوراسیون صورتی اتاق کودک با تخت سفید، کاغذدیواری طرحدار و پرده صورتی

پرده‌ها

نورگیر بودن اتاق خواب بسیار مهم است. به‌خصوص برای کودکان استفاده از نور طبیعی اهمیت زیادی دارد. بنابراین سعی کنید پرده اتاق خواب کودکان را با طیف رنگی صورتی بسیار ملایم انتخاب کنید. ترکیب این رنگ با سفید جذابیت خاصی به اتاق می‌بخشد.

 

دکوراسیون صورتی اتاق کودک با دو تخت تک نفره صورتی کمرنگ، روتختی صورتی تندتر، دیوارپوش کارتونی و پاتختی سفید

تخت و روتختی

رنگ صورتی برای تخت و روتختی اتاق خواب کودکان بسیار زیباست. شما می‌توانید از رنگ صورتی تند برای سرویس خواب و رنگ صورتی ملایم برای روتختی یا برعکس استفاده کنید.

 

دکوراسیون صورتی اتاق کودکی با کاغذدیواری طرحدار، قفسه اسباب بازی و میز و صندلی های سفید و صورتی برای بازی

تجهیزات اتاق

فضای شاد و پرانرژی برای اتاق کودکان از اهمیت بالایی برخوردار است. چون این اتاق علاوه‌بر اتاق خواب، فضایی برای بازی و کنکاش کودکان هم خواهد بود. شما می‌توانید تجهیزات اتاق خواب یا اتاق بازی کودک همچون میز و صندلی، قفسه وسایل بازی و کتاب، قاب عکس‌ها، آویزها، لوستر و… با طیف رنگی صورتی خریداری کنید.

 

دکوراسیون صورتی اتاق کودک با تخت و قفسه های سبز رنگ، فرش صورتی، کاغذدیواری طرحدار و کفپوش قهوه ای تیره

فرش

رنگ صورتی برای فرش‌ها، همیشه انتخاب جذابی است. یک فرش با رنگ صورتی ملایم بر روی کفپوش سفید می‌تواند فضای اتاق خواب کودکان را شاد، پرانرژی در عین حال آرامش‌بخش جلوه بدهد. اگر سایر بخش‌های اتاق، ترکیب رنگی خنثی دارند، انتخاب یک فرش با رنگ صورتی تند (سرخابی) اتاق خواب کودک شما را هیجان‌انگیز می‌کند.

 

اتاق خواب بزرگسالان

دکوراسیون صورتی اتاق خوابی زیرشیروانی، تخت دو نفره، پاف تخت سبز و پرده های توری سفید

از رنگ صورتی نباید به‌طور اغراق‌آمیز در اتاق خواب بزرگسالان استفاده کرد. این رنگ با وجود آرامش درونی که دارد کمی پیچیده است. به‌همین دلیل اگر از تناژ تند آن در اتاق خواب استفاده شود، می‌تواند باعث شلوغی اتاق خواب بشود. نحوه استفاده این رنگ در دکوراسیون صورتی اتاق خواب را در زیر مشاهده می‌کنید:

 

دکوراسیون صورتی اتاق خوابی با دیوار شاخص صورتی، کفپوش قهوه ای تیره، تخت دو نفره چوبی و دو چرخه صورتی

دیوار شاخص

دیوار شاخص (دیواری که دید بهتری دارد) را در اتاق خواب پیدا کنید. این دیوار می‌تواند با رنگ صورتی ملایم و یا کاغذدیواری‌هایی با ترکیب رنگی صورتی-خاکستری آماده شود. صورتی پررنگ برای دیوار اتاق خواب بزرگسالان گزینه مناسبی نیست.

 

دکوراسیون صورتی اتاق خوابی با پرده های سرخابی رنگ، تخت دو نفره و دراور سفید و روتختی با طیف مختلف صورتی

روتختی 

انتخاب روتختی با ترکیب رنگی صورتی- خاکستری یا رگه‌هایی از نارنجی و زرد در کنار تناژ صورتی می‌تواند به تخت شما جلوه زیبایی ببخشد. این رنگ در دکوراسیون نارنجی با تخت‌هایی از جنس و رنگ چوب به راحتی هماهنگ می‌شود.

 

دکوراسیون صورتی اتاق خوابی با دیوارها، تخت خواب، پرده ها و کفپوش طیف صورتی

پرده‌ها

پرده‌های اتاق خواب را می‌توانید از طیف رنگی صورتی انتخاب کنید. صورتی پررنگ برای بخش‌هایی از پرده اتاق خواب صورتی که با توری سفید هماهنگ شده، انتخاب درستی خواهد بود.

 

دکوراسیون صورتی برای اتاق خوابی با دیوارها و قفسه های سفید، دو آباژور رومیزی، پاف مکعبی کرم و فرش طرحدار صورتی

کفپوش و فرش

همان‌طور که قبلا گفتیم، رنگ صورتی برای کفپوش گزینه درستی نیست. اما فرشی با تناژ رنگی صورتی در کنار کفپوشی از جنس و رنگ چوب، به اتاق خواب شما زیبایی و انرژی خوبی می‌دهد.

 

دکوراسیون صورتی اتاق خوابی با تخت سفید، روتختی سفی د وصورتی و طوسی، صندلی سفید با کوسن صورتی و آینه های دکوراتیو

سایر تجهیزات

تجهیزات اتاق خواب، متناسب با متراژ آن می‌تواند با طیف رنگی صورتی انتخاب شود. به‌عنوان مثال وجود مبلی با کوسن‌های صورتی یا صندلی با قسمت نشیمن از این طیف رنگی، اتاق خواب شما را جذاب‌تر می‌کند. همچنین آویزها، قاب عکس‌ها، لوستر، بخش‌هایی از انواع کمد دیواری و کتابخانه، پاف یا میز آرایش می‌توانند از تناژ رنگی صورتی انتخاب شوند.

 

حمام و سرویس بهداشتی

دکوراسیون صورتی سرویس بهداشتی با کاشی های دیوار و کف صورتی، قرنیز قهوه ای و آینه مربعی

در دنیای امروز دکوراسیون داخلی، انتخاب حمام و سرویس بهداشتی با کاشی و شیرآلات رنگی طرفداران زیادی دارد. از دکوراسیون صورتی در حمام و سرویس بهداشتی به روش‌های زیر استفاده کنید:

 

دکوراسیون صورتی حمامی با کاشی دیوارها و کف صورتی، آینه گرد و روشویی پایه دار و توالت فرنگی سفید

کف و دیوارها

اگر انتخاب شما برای کف حمام یا سرویس بهداشتی، سرامیکی با رنگ صورتی است، دیوارهای آن را از ترکیب سفید یا خاکستری انتخاب کنید. همچنین می‌توانید دیواری با تناژ رنگی صورتی در حمام و سرویس بهداشتی داشته باشید، در کنار کفپوشی با رنگ خاکستری یا دودی.

 

دکوراسیون صورتی سرویس بهداشتی با کاشی ها و کابینت های روشویی صورتی و حاشیه های مشکی

تجهیزات

تجهیزات حمام و سرویس بهداشتی تنوع رنگی زیادی دارند. امروزه شما به راحتی می‌توانید انواع شیرآلات، توالت فرنگی، کابینت روشویی و حتی روشویی رنگی انتخاب کنید. پیشنهاد ما به شما کابینت روشویی با رنگ صورتی ملایم و رو کابینتی با رنگ صورتی تندتر است. این ترکیب رنگی در کنار شیرآلات نقره‌ای یا سفید، کفپوش و دیوارهای خاکستری یا دودی بی‌نظیر خواهد بود.

 

رنگ‌های مکمل دکوراسیون صورتی را بشناسید!

دکوراسیون صورتی اتاق خوابی با دیوارها و تخت طوسی، گلدان های گل طبیعی و کوسن های صورتی تیره و روشن

رنگ صورتی با وجود ماهیت آرامش‌بخش خود، به تنهایی می‌تواند فضای خانه شما را کسل‌کننده نشان بدهد. به‌همین دلیل توصیه می‌شود، دکوراسیون صورتی را با رنگ‌های مکمل که در زیر با آن‌ها آشنا می‌شوید، ترکیب کنید:

 

دکوراسیون صورتی اتاق خوابی با سقف بلند، قفسه های دیواری، فرش طوسی و مشکی، روتختی طوسی و کوسن های سرخابی

خاکستری

ترکیب رنگ صورتی ملایم با خاکستری برای دیوار شاخص و پرده‌های اتاق نشیمن یا اتاق خواب بزرگسالان و کابینت‌های آشپزخانه گزینه بسیار مناسبی است.

 

دکوراسیون صورتی نشیمنی با مبل صورتی، میز جلومبلی گرد مسی و چراغ آویز مسی

مسی

رنگ مسی مکمل بسیار جذابی برای رنگ صورتی ملایم است. ترکیب این دو رنگ برای تجهیزات اتاق نشیمن همچون آباژور، لوستر و… بسیار زیباست.

 

دکوراسیون صورتی نشیمنی با مبلمان نوک مدادی و سرخابی، لوستر آویز و میز جلومبلی مربعی

نوک مدادی و طوسی

صورتی تند(سرخابی) به راحتی با دکوراسیون طوسی سیر ترکیب شده و کنتراست زیبایی ایجاد می‌کند. این ترکیب رنگ دکوراسیون داخلی برای مبلمان اتاق پذیرایی(کوسن‌های صورتی رنگ) و کابینت‌های آشپزخانه کاربرد زیادی دارند.

 

دکوراسیون صورتی اتاق خوابی با دیوارهای سبز و زرد و صورتی، تخت دو نفره حصیری، چرا غ های آویز و گلدان گل

سبز

رنگ صورتی و سبز نماد طبیعت و گل هستند. قرار گرفتن گیاهی سبز رنگ در کنار آباژور صورتی، فضای اتاق نشیمن شما را شاد و پرانرژی نشان می‌دهد.

 

دکوراسیون صورتی و سفید اتاق خوابی با کاغذدیواری طرحدار، تخت دو نفره و میز آرایش سفید با آینه گرد کرم

سفید

ترکیب رنگ سفید و صورتی همیشه جذاب است. انتخاب فرشی با طیف رنگی صورتی بر روی سرامیک‌های سفید رنگ اتاق خواب کودک و آشپزخانه جذابیت آن فضا را دوچندان می‌کند.

رنگ صورتی یکی از رنگ‌هایی است که مکمل‌های زیادی دارد. در بالا رنگ‌های مکمل پرطرفدار صورتی را معرفی کردیم. از دیگر رنگ‌هایی که با صورتی ترکیب می‌شوند، می‌توان به قرمز، نارنجی، آبی، کرم و مشکی اشاره کرد.

 

جمع‌بندی: تجربه لطافت و آرامش در خانه با دکوراسیون صورتی

دکوراسیون صورتی نشیمنی با مبلمان صورتی و قهوه ای و کوسن هایی با طرح های مختلف و میز جلو مبلی سفید

رنگ صورتی در دنیای امروز دکوراسیون داخلی منزل جایگاه ویژه‌ای دارد. این رنگ شاد و پرانرژی در عین آرامش درونی کمی پیچیده به‌نظر می‌رسد. به‌ همین دلیل هنگام استفاده از آن در دکوراسیون داخلی باید دقت زیادی داشته باشید. استفاده از رنگ‌های مکمل طیف صورتی می‌تواند جذابیت فضای خانه شما را افزایش بدهد. 

به‌همین منظور ما در این مقاله، رنگ صورتی را از دیدگاه روانشناسان مورد بررسی قرار دادیم. همچنین ایده‌هایی را در خصوص دکوراسیون صورتی منزل با شما در میان گذاشتیم. شما هم از علاقه‌مندان به رنگ صورتی در دکوراسیون داخلی منزل هستید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.