نکات مهم برای دکوراسیون زرد در منزل 

دکوراسیون خانه با دیوار زرد و مبلمان قهوه ای با بالشتک های زرد و قهوه ای، سرامیک های کف و پاف زرد

رنگ زرد یادآور خورشید است و به کار بردن آن در دکوراسیون منزل گرمابخش فضای خانه است. این رنگ ماهیت انرژی‌بخشی دارد، اما افراد زیادی برای انتخاب آن دچار تردید می‌شوند. انتخاب دکوراسیون زرد، یک انتخاب جسورانه است که اگر با ویژگی‌های این رنگ آشنا باشید، به انتخاب اول شما تبدیل خواهد شد.

رنگ‌ها به راحتی می‌توانند روحیه افراد را تحت تاثیر قرار بدهند. برخی معتقدند رنگ زرد به دلیل انعکاس نور زیاد باعث اضطراب می‌شود. اما ماهیت اصلی این رنگ ایجاد حس شادی و افزایش فعالیت ذهنی است. رنگ زرد در دنیای امروز دکوراسیون داخلی به راحتی وارد شده و یک رنگ اصلی برای چیدمان‌های مدرن محسوب می‌شود. بدین ترتیب انتخاب دکوراسیون زرد برای منزل کار درستی است یا خیر؟ در ادامه تاثیر رنگ زرد بر دکوراسیون داخلی و نحوه به کار بردن این رنگ را مورد بررسی قرار می‌دهیم. با ما همراه باشید.

 

سوالات متداول:

چه ایده‌هایی را در طراحی دکوراسیون زرد اتاق خواب به کار ببریم؟

در طراحی اتاق خواب با دکوراسیون زرد می‌توانید روتختی، پرده‌ها و تجهیزات اتاق خواب را به رنگ زرد انتخاب کنید.


در طراحی دکوراسیون زرد از چه ترکیب رنگی استفاده کنیم؟

ترکیب رنگ زرد و خاکستری، سفید و کرم، زرد و سبز زیتونی و یا ترکیب آن با رنگ‌های مکمل می‌توانند در طراحی دکوراسیون زرد استفاده شوند.

 

رنگ زرد از نگاه روانشناسی

آشپزخانه‌ای با دکوراسیون و کابینت‌های زرد، سه چهارپایه مشکی و قرمز و کفپوش چوبی

رنگ زرد یک رنگ اصلی است که در دسته رنگ‌های گرم قرار می‌گیرد. هرچه شدت تندی آن بیشتر باشد، گرمای این رنگ هم بیشتر خواهد بود. در غیر این صورت کمی باعث خستگی چشم می‌شود. به همین دلیل روانشناسان رنگ زرد را یک رنگ جسورانه می‌دانند. چون می‌تواند در عین القای شادی و گرما، باعث خستگی اعصاب بشود.

 برخی از روانشناسان معتقدند بهتر است از رنگ زرد برای فضای آشپزخانه استفاده کنید. چون این رنگ تا حد زیاد به تحریک شدن اشتها کمک می‌کند. اما می‌تواند در اتاق خواب باعث تحریک ذهن و خستگی بشود. با این حال اکثر متخصصین رنگ زرد را یک رنگ شاد و گرمابخش می‌دانند.

 

دکوراسیون زرد و سبز و قهوه‌ای نشیمنی با کاناپه سبز گلدار، دیوارهای زرد، موکت کرم و میز جلو مبلی قهوه ای

هر رنگ نماد چیزیست که شما را با آن معرفی می‌کند. روانشناسان رنگ زرد را نماد شادابی می‌دانند، اما در کنار شادابی نمادهای دیگری را به این رنگ نسبت داده‌اند که در ادامه خواهید دید:

 • خیرخواهی
 • اعتماد به نفس
 •  سرگرمی
 •  شادی
 •  خوش‌بینی
 •   اشتیاق
 •  عقل و منش
 •  عزت نفس
 •   سرزندگی

 

دکوراسیون زرد نشیمنی برای دیوارها، پرده های سفید، مبلمان آبی و زرد، فرش طرحدار و کفپوش چوبی

حال که با نماد رنگ زرد آشنا شدید، باید بدانید که این رنگ تاثیر زیادی بر شخصیت و روحیه افراد دارد. روانشناسان پس از بررسی‌های مختلف به این نتیجه رسیده‌اند که افراد علاقه‌مند به رنگ زرد دارای ویژگی‌های زیر هستند:

 • این افراد اعتماد به نفس بالایی داشته و سرشار از زندگی‌ هستند.
 • به سختی احساسات خود را بروز می‌دهند و منطق برایشان از هرچیزی مهم‌تر است (درونگرا هستند).
 •  توانایی حل مسئله و معادلات ذهنی بالایی دارند.
 • ارتباط صمیمانه و گرم یکی از ویژگی‌های بارز آن‌هاست.
 •  حساب و کتاب در زندگی این افراد حرف اول را می‌زند.
 •   ذهن خلاق و پویایی دارند به همین دلیل می‌توانند خیلی راحت برای هر مشکلی راه حلی پیدا کنند.
 •  شادی‌، بخش مهمی از ماهیت رنگ زرد است و علاقه‌مندان به این رنگ همیشه لبخند به لب دارند.
 •  تنوع‌طلبی بخشی از خصوصیات این افراد است.
 •  خود را از دیگران برتر می‌دانند.

 

دکوراسیون زرد و سبز نشیمنی با پرده های سبز و سفید، مبلمان سبز و قهوه ای و کفپوش طرح چوب

استفاده از رنگ زرد در دکوراسیون منزل می‌تواند یک انتخاب هوشمندانه باشد. اما همان‌طور که قبلا اشاره کردیم این رنگ در برخی از مواقع اگر درست به کار برده نشود، تاثیر سوء خواهد داشت. بنابراین بهتر است با طیف رنگی مناسب و یا در بخش‌های درست به کار برده شود. با ما همراه باشید، در ادامه به توضیح این موارد می‌پردازیم.

 

طیف رنگ زرد 

رنگ زرد در دکوراسیون خانه برای دیوارها، شومینه و درب و پنجره سفید، میز و صندلی‌های ناهارخوری و تابلوهای دیواری

محققین امور رنگ‌شناسی، رنگ زرد را یک رنگ پویا و شادی‌بخش می‌دانند. مکمل اصلی این رنگ، بنفش ارغوانی است اما طیف گسترده‌ای را می‌توان برای آن در دکوراسیون بنفش در نظر گرفت. طیف رنگ زرد، از زرد روشن شروع شده و با زرد لیمویی، طلایی، کرم و زرد تیره ادامه پیدا می‌کند. در انتها می‌توان زرد مایل به نارنجی روشن را در این دسته‌بندی قرار داد. هر یک از این طیف رنگی کاربرد خاص خود را داشته و می‌توان معانی متفاوتی برای آن‌ها در نظر گفت. در ادامه طیف رنگی زرد را به صورت جدول مشاهده می‌کنید:

 

کاربرد رنگ زرد در دکوراسیون منزل

رنگ زرد در دکوراسیون خانه با مبلمان زرد و صورتی، دیوار نارنجی، میز چوبی، پاف قرمز و میزناهارخوری چوبی

رنگ زرد را می‌توان به راحتی در بخش‌های مختلف منزل استفاده کرد. این رنگ بسیار کاربردی بوده و باعث دلبازتر نشان دادن فضای خانه شما می‌شود. در این قسمت از مقاله انواع چیدمان دکوراسیون زرد را معرفی کنیم.

 

دکوراسیون اتاق خواب بزرگسالان 

رنگ زرد در دکوراسیون اتاق خواب با دیوار شاخص زرد، دو آباژور روی طاقچه دیوار و تخت دونفره با روتختی قهوه ای

یکی از ویژگی‌های مهم رنگ زرد، ایجاد انرژی و هیجان زیاد است. به همین دلیل افراد زیادی آن را برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب مناسب نمی‌دانند. اما اگر نحوه به کار بردن آن را در چیدمان اتاق خواب بدانید، قطعا به رنگ مورد علاقه شما هم تبدیل می‌شود. رنگ زرد را به روش‌های زیر می‌توانید در اتاق خواب بزرگسالان به کار ببرید:

 

رنگ زرد در دکوراسیون اتاق خواب با اکسنت وال و روتختی زردرنگ، نیمکت مشکی پایین تخت و صندلی خاکستری

دیوار شاخص

دیوار شاخص اتاق خواب، انتخاب بسیار خوبی برای رنگ زرد است. البته رنگ زرد به دلیل شدت نور زیاد، می‌تواند باعث خستگی چشم و فکر بشود. به همین دلیل توصیه ما به شما انتخاب رنگ‌های لیمویی یا خردلی برای دیوار شاخص است. همچنین ترکیب این دو رنگ با رنگ‌های دیگر همچون طوسی، زیبایی اتاق خواب شما را دوچندان می‌کند.

 

رنگ زرد در دکوراسیون اتاق خواب برای روتختی و پرده، تخت دونفره طوسی، پاتختی چوبی و آباژورهای مشکی

روتختی

اگر با رنگ زرد برای اتاق خواب بزرگسالان موافق نیستید، می‌توانید روتختی با طیف رنگی زرد انتخاب کنید. این رنگ اتاق خواب را به راحتی می‌توان در اشکال و طرح‌های مختلف پیدا کرد. به همین دلیل انتخاب روتختی با طیف رنگی زرد گزینه بسیار مناسبی به نظر می‌آید.

 

رنگ زرد در دکوراسیون اتاق خواب برای دیوارها و پرده، رو تختی سفید، مبل کرم و تابلوهای دیواری

پرده‌ها

پرده‌ها به دلیل قرار گرفتن در کنار پنجره به خوبی انعکاس‌دهنده نور خورشید هستند. حال اگر در انتخاب رنگ آن‌ها دقت کنید و تناژ رنگی زرد به کار ببرید، حس گرما و انرژی آن چند برابر می‌شود. رنگ زرد همراه با سفید یا آبی انتخاب مناسبی برای پرده‌ اتاق خواب خواهد بود.

 

رنگ زرد در دکوراسیون اتاق خواب با تابلو دیواری، روتختی و دو آباژور زرد رنگ، دیوار ساده و طرح دار خاکستری و کفپوش چوبی

تجهیزات اتاق خواب

اگر انتخاب شما برای دیوار، پرده‌ها و تخت اتاق خواب، رنگ روشن و ملایم است، می‌توانید انرژی و شادابی رنگ زرد را با تجهیزات اتاق تکمیل کنید. میز تحریر، کمدها، آویزها، قاب عکس‌ها و سایر ملزومات اتاق خواب، همگی از مواردی هستند که می‌توان آن‌ها را از طیف رنگی زرد انتخاب کرد.

 

دکوراسیون اتاق خواب کودکان 

رنگ زرد در دکوراسیون اتاق خواب نوزاد با دیوارهای زرد و نقاشی درخت، تخت و دراور سفید، صندلی راک و پنکه سقفی

رنگ زرد به دلیل ایجاد حس شادابی یکی از بهترین انتخاب‌ها برای طراحی دکوراسیون اتاق کودک به‌شمار می‌آید. این رنگ به عنوان رنگ اتاق کودک همیشه برای دختران و پسران انتخاب مناسبی بوده و نمی‌توان تفاوتی قائل شد. دکوراسیون زرد را به روش‌های زیر در اتاق خواب کودکان به کار ببرید:

 

رنگ زرد در دکوراسیون اتاق خواب نوزاد با دیوارهای زرد و خاکستری، پنکه سقفی و تخت و صندلی سفید با کوسن زرد

دیوارها

ترکیب رنگ زرد و خاکستری برای دیوارهای اتاق خواب کودکان یک ترکیب رنگ دکوراسیون داخلی فوق‌العاده به‌شمار می‌آید. شما می‌توانید یک دیوار به به عنوان دیوار شاخص در نظر بگیرید و آن را با طیف رنگی زرد رنگ‌آمیزی یا کاغذ دیواری کنید. دیوارهای کنار دیوار شاخص با ترکیب رنگی خاکستری و سایر تناژ رنگ زرد، باعث ایجاد حس شادابی و صمیمیت اتاق می‌شوند.

 

رنگ زرد در دکوراسیون اتاق خواب کودک با پرده توری زرد، پنکه سقفی، تابلوهای دیواری، تخت سفید و قفسه های مربعی

پرده‌ها

پرده‌‌ها یکی‌دیگر از وسایل اتاق کودکان هستند که به راحتی می‌توان برای آن‌ها رنگ زرد را در نظر گرفت. این رنگ باعث می‌شود تا اتاق گرم‌تر به نظر برسد و تابش نور خورشید با انعکاس بهتری دیده شود.

 

دکوراسیون زرد اتاق کودکی با گهواره و قفسه های سفید، صندلی طوسی و کوسن ها و پاف زرد به همراه کفپوش پارکت

کمد و تجهیزات

اگر رنگ خنثی را برای اتاق خواب کودکتان در نظر گرفتید، می‌توانید تجهیزات اتاق همچون کمدها، آویزها، قاب عکس‌ها، وسایل بازی و… با ترکیب رنگ زرد هماهنگ کنید. این رنگ، ذهن کودکان را فعال‌تر کرده و باعث شادابی بیشتر آن‌ها می‌شود.

 

دکوراسیون اتاق نشیمن 

دکوراسیون زرد رنگ نشیمنی با پرده های زرد، مبلمان طوسی و سرمه ای و لوستر آویز طرح برگ

رنگ زرد به خوبی حس گرما و سادگی را القا می‌کند. به همین دلیل برای فضای اتاق نشیمن که یکی از اصلی‌ترین بخش‌های خانه به‌شمار می‌آید، انتخاب مناسبی است. فضای اتاق نشیمن اگر با دکوراسیون زرد چیده شود، علاوه‌بر ایجاد حس شادابی و سرزندگی، صمیمت این محیط را افزایش می‌دهد. اما باید در انتخاب این رنگ به موارد زیر کمی دقت کرد:

 

دکوراسیون زرد نشیمنی با مبل ال طوسی، کوسن های زرد و صورتی، کفپوش پارکت و آباژور پایه بلند

دیوار شاخص

دیوار شاخص یا همان اکسنت وال در اتاق پذیرایی، دیواری است که به خوبی در دیدرس همه قرار داشته باشد. به همین دلیل این دیوار معمولا با بهترین انتخاب، رنگ‌آمیزی شده و یا کاغذ دیواری مناسبی انتخاب خواهد شد. رنگ زرد ملایم و یا زرد مایل به کرم برای دیوار شاخص گزینه مناسبی به نظر می‌رسد. این رنگ به خوبی با سایر ملزومات اتاق نشیمن هماهنگ می‌شود.

 

رنگ زرد در دکوراسیون خانه با مبل زرد و دیوارهای سفید، تابلوهای دیواری، لوستر آویز، کفپوش چوبی و میز مستطیلی چوبی

مبلمان

مبلمان را می‌توان در رنگ‌های مختلف با تنوع بسیار زیادی انتخاب کرد. رنگ زرد یکی از پرطرفدارترین رنگ‌های برای تولیدات مبلمان به‌شمار می‌آید. زرد لیمویی و خردلی دو رنگ خاص و جذاب هستند که در دنیای مد و دکوراسیون امروز برای مبلمان انتخاب می‌شوند. شما به راحتی می‌توانید بخشی از مبلمان خود را با این دو رنگ ترکیب کنید و بخش دیگر را ترکیب رنگی طوسی به کار ببرید. ترکیب طیف رنگی زرد برای مبلمان با دیوارهای سفید یا کرم، یکی از ترندهای روز دنیا به‌شمار می‌آید.

 

رنگ زرد در دکوراسیون نشیمن خانه با پرده های زرد روشن، مبل طوسی با کوسن‌های مربعی و میز مستطیلی و نردبان چوبی

پرده‌ها

اگر دیوار پذیرایی شما سفید بود و انتخابتان برای مبلمان رنگ‌های تیره همچون طوسی یا نوک مدادی است، می‌توانید از پرده‌های لیمویی یا زرد روشن انتخاب کنید. دکوراسیون آبی و سبز زیتونی با این ترکیب رنگ برای پرده‌های اتاق نشیمن انتخاب بسیار جذابی خواهد بود.

 

رنگ زرد در دکوراسیون اتاق نشیمن با سقف زرد و سفید، قفسه های چوبی، گلدان های گل و مبلمان سفید با کوسن‌های نارنجی و سفید و سبز

سقف

معمولا افراد کمی از رنگ‌های اصلی برای رنگ‌آمیزی کل سقف استفاده می‌کنند. بهترین ایده، به کار بردن طیف رنگ زرد در لایه‌های تزیینی سقف است.

 

رنگ زرد در دکوراسیون خانه برای مبلمان، فرش زرد و طوسی، تابلوی دیواری، قفسه چوبی کتاب ها و پاف طوسی

فرش و تابلو فرش‌ها

فرش‌های از مواردی هستند که تنوع رنگ و طرح در آن‌ها به وفور دیده می‌شود. به کاربردن رنگ زرد و ترکیب آن با سایر رنگ‌های مکمل می‌تواند زیبایی اتاق نشیمن شما را صدچندان کند. بنابراین از انتخاب فرش با تناژ رنگی زرد غافل نشوید. این رنگ به فضای نشیمن شما صمیمیت و گرمای زیادی می‌بخشد. همچنین برخی از افراد تابلوفرش‌های نفیسی به دیوار اتاق نشیمن خود آویزان می‌کنند. اگر این تابلوفرش‌ها متناسب با فضای اتاق پذیرایی و دکوراسیون انتخاب شود، ایده بسیار خوبی خواهد بود.

 

دکوراسیون نشیمنی با مبلمان و دیوارهای زرد و سفید، شومینه، آباژورهای رومیزی و تابلو دیواری

تجهیزات اتاق نشیمن

همان‌طور که قبلا اشاره کردیم، رنگ طلایی یکی از طیف‌های رنگ زرد است. بنابراین به راحتی می‌توانید از مجسمه، آویزها و تابلوهایی با تناژ رنگی طلایی استفاده کنید.

 

دکوراسیون آشپزخانه

رنگ زرد در دکوراسیون آشپزخانه با اپن و کابینت های زرد، دو چراغ آویز طلایی، صفحه سنگی اپن و صندلی های چوبی

رنگ زرد به خوبی می‌تواند فضای آشپزخانه شما را دلبازتر نشان بدهد. همچنین اگر در آشپزخانه پنجره ندارید، رنگ زرد برای رنگ کابینت آشپزخانه کوچک بسیار مناسب بوده و به بزرگ‌تر جلوه دادن آن کمک می‌کند. رنگ زرد را به روش‌های زیر در ترکیب رنگ آشپزخانه خود به کار ببرید:

 

رنگ زرد در دکوراسیون آشپزخانه با کابینت های چوبی، نورپردازی هالوژنی و میز ناهارخوری

دیوارها

اگر آشپزخانه شما دارای دیواری مجزا از کاشی و سرامیک است، می‌توانید آن را با رنگ‌آمیزی و یا کاغذ دیواری زرد جذاب‌تر کنید. با پیدا کردن دیوار شاخص و رنگ‌آمیزی آن با طیف رنگی زرد، فضای آشپزخانه شما نورگیرتر به نظر می‌رسد. همچنین به دلیل اشتهاآور بودن رنگ زرد، استفاده از آن در محیط آشپزخانه انتخاب درستی است.

 

رنگ زرد در دکوراسیون آشپزخانه با کابینت های زرد، قاب پنجره و قفسه های سفید، اپن با صفحه چوبی و چهارپایه های زرد

کابینت‌ها

تنوع رنگ در بخش‌های مختلف آشپزخانه آن فضا را خاص‌تر نشان می‌دهد. کابینت‌های آشپزخانه یکی از قسمت‌هایی هستند که استفاده رنگ کرم، خردلی و لیمویی در ترکیبات آن، به جذابیتش کمک زیادی می‌کند. اگر دیوار آشپزخانه شما سفید بود یا رنگ خنثی داشت، استفاده از طیف رنگی زرد در کابینت‌ها فضای گرم و صمیمی به آن محیط می‌بخشد.

 

رنگ زرد در دکوراسیون آشپزخانه با کاشی های زرد و خاکستری، قفسه های زرد، گاز و هود و درب قرمز تراس

کاشی و سرامیک

شاید تصور کنید انتخاب رنگ زرد برای کاشی و سرامیک آشپزخانه عجیب باشد. اما باید بدانید که ترکیب این رنگ با خاکستری در دکوراسیون طوسی، یکی از پرطرفدارترین گزینه‌های کاشی و سرامیک آشپزخانه به‌شمار می‌آید.

 

رنگ زرد در دکوراسیون آشپزخانه با میزناهارخوری سفید، صندلی های زرد، قفسه های سفید و کفپوش طرح چوب

میز ناهارخوری و صندلی‌ها

رنگ زرد به دلیل شفافیت و انعکاس نور به راحتی با اکثر رنگ‌ها ترکیب می‌شود. بنابراین اگر آشپزخانه شما تم خاصی داشت به آسانی می‌توانید صندلی‌های میز ناهار خوری را با رنگ زرد ترکیب کنید. همچنین ترکیب رنگ زرد و سفید برای میز ناهارخوری یک ایده ساده و صمیمی اما بسیار جذاب خواهد بود.

 

رنگ زرد در دکوراسیون آشپزخانه با یخچال زرد رنگ، کابینت ها و بوفه سرمه ای و کاشی با طرح مرمری

لوازم برقی

اگر شما از علاقه‌مندان رنگ زرد هستید، خوب است بدانید که علاوه‌بر دکوراسیون زرد، می‌توانید لوازم برقی آشپزخانه را هم با این طیف رنگی بخرید. یخچال، مکروویو، غذاساز، مخلوط‌کن، قهوه‌ساز و سایر لوازم برقی با تناژ رنگی زرد در بازار به راحتی یافت می‌شوند.

 

رنگ زرد در دکوراسیون آشپزخانه با وسایل برقی زردر نگ روی اپن با صفحه مشکی، کابینت های سفید و سینک و پنجره

تجهیزات آشپزخانه

اگر تجهیزات آشپزخانه خود را با تناژ رنگی زرد انتخاب کنید، فضای شما مملو از حس شادابی و سرزندگی می‌شود. از ظرف و ظروف گرفته تا تمامی وسایل کاربردی آشپزخانه می‌توانند طیف رنگ زرد داشته باشد. همچنین ترکیب آن‌ها با رنگ‌های دیگر نشان‌دهنده صمیمیت فضای شما خواهد بود.

 

رنگ زرد در دکوراسیون آشپزخانه با لامپ های ال ای دی زرد رنگ، اپن چوبی با صفحه سنگی و سقف با طرح چوب

سقف

یکی از پیشنهادات جذاب در دکوراسیون رنگ زرد، استفاده از لامپ‌های LED است. استفاده از این لامپ‌ها با رنگ زرد در سقف می‌تواند زیبایی آشپزخانه شما را دوچندان کند. همچنین آشزخانه شما به یک محیط مدرن و جذاب تبدیل می‌شود.

 

دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی 

رنگ زرد در دکوراسیون حمام و دستشویی با دیوراها و کاشی زرد و سفید، دو حوله راه راه رنگی و آینه مربعی با روشوییسفید

اگر حمام و سرویس بهداشتی شما کوچک است از معجزه رنگ زرد غافل نشوید. این رنگ فضای حمام و سرویس شما را نورگیرتر نشان می‌دهد و باعث ایجاد حس سرزندگی خواهد شد. نحوه به کار گرفتن از این رنگ سرویس بهداشتی را در زیر توضیح می‌دهیم:

 

رنگ زرد در دکوراسیون در حمام با کاشی های مربعی زردرنگ، دو روشویی سفید و آینه بزرگ و دوش و درب شیشه ای

کفپوش‌ها

ما ایرانی‌ها اکثرا برای حمام و سرویس بهداشتی رنگ سفید یا بسیار روشن را انتخاب می‌کنیم. اما تصور کنید حمام و سرویس بهداشتی شما کفپوش زرد رنگ داشته باشد. با ورود به همچین فضایی حس شادابی و نشاط در وجود شما اوج می‌گیرد. انتخاب کفپوش حمام و سرویس‌ها با طیف رنگی زرد به خصوص زرد پررنگ، فضای آن محیط را دلبازتر نشان خواهد داد. که نتیجه این امر چیزی جزء کاهش سردی فضا و انتقال حس گرما نیست.

 

رنگ زرد در دکوراسیون حمام و دستشویی با دیوارهای زرد ملایم و سفید، لوستر و چراغ دیوارکوب، وان سفید و آینه

دیوارها

رنگ زرد بسیار ملایم یا کرم روشن انتخاب بسیار مناسبی برای دیوارهای حمام و سرویس بهداشتی است. این محیط به دلیل داشتن دیوارهای بلند اگر رنگ انرژی‌بخشی نداشته باشد، ممکن است باعث سردی بیش از حد فضا شوند. استفاده از گل‌های خشک، سبدهای چوبی و تناژ رنگ سبز در دکوراسیون داخلی که نشان‌دهنده طبیعت خواهد بود، در حمام و سرویس‌ها به جذابیت این محیط کمک بیشتری می‌کند.

 

رنگ زرد در دکوراسیون حمام و دستشویی با کاشی های زرد رنگ طرح دار، تابلو، حوله های زرد و قهوه ای و کفپوش خاکستری

لوازم حمام و سرویس‌

در اکثر خانه‌های ایرانی، حمام و سرویس بهداشتی بسیار کوچک ساخته می‌شوند. بنابراین برای از بین بردن سردی فضا و یا دلگیری آن، می‌توانید از تجهیزات و ملزوماتی با طیف رنگی زرد استفاده کنید. این رنگ به راحتی با انواع رنگ‌های دیگر ترکیب شده و باعث شادابی آن فضا می‌شود.

 

آشنایی با رنگ‌های مکمل در دکوراسیون زرد 

رنگ زرد در دکوراسیون نشیمن خانه با مبلمان زرد، تابلوهای دیواری، دیوار سرمه ای، پنجره سفید و شلف نردبانی

رنگ زرد به دلیل انعکاس نور شدید ممکن است به تنهایی کمی خسته‌کننده به نظر برسد. حتی برخی از افراد آن را دلیل عصبی شدنشان می‌دانند. به همین دلیل توصیه می‌شود برای استفاده از رنگ زرد در دکوراسیون داخلی، آن را با رنگ‌های مکملش ترکیب کنید. در ادامه رنگ‌های مکمل زرد را بهتر بشناسید.

 

رنگ سبز

رنگ زرد در دکوراسیون اتاق نشیمن با دیوار زرد و سبز و سقف سفید، مبلمان قهوه ای و کرمی، قفسه های کتاب، دو نقشه روی دیوار

رنگ زرد یک رنگ اصلی در طبیعت است. بنابراین هرچه به ترکیب رنگی طبیعت نزدیک‌تر شود، دلچسب‌تر خواهد بود. ترکیب طیف رنگی زرد با سبز می‌تواند به ایجاد حس شادابی و گرمای منزل شما بیافزاید. شما به راحتی می‌توانید با قرار دادن یک گیاه سبز در کنار دیوار اتاق پذیرایی زرد رنگ، یا مبلمانی با این ترکیب رنگی، فضای منزلتان را جذاب‌تر کنید.

 

رنگ ارغوانی

رنگ زرد در دکوراسیون نشیمن خانه با سقف زرد، تابلوی زرد و ارغوانی، پرده های سفید و مشکی، مبلمان آبی و طوسی و زرد و پاف بنفش

ترکیب رنگ ارغوانی و طیف رنگی زرد، یکی از ایده‌های جذاب برای مبلمان به‌شمار می‌آید. همچنین این ترکیب رنگی برای پرده‌های اتاق نشیمن انتخاب منحصربه‌فردی خواهد بود. با این رنگ‌بندی اتاق نشیمن شما به یک فضای مدرن و اروپایی تبدیل می‌شود.

 

مشکی و نوک مدادی

رنگ زرد در دکوراسیون حمام با کاشی های دیواری زرد و مشکی، وان و روشویی سفید، پرده های سفید و نورپردازی مخفی

افراد زیادی به ترکیب رنگی مشکی و زرد علاقه‌مندند. این تناژ رنگی برای حمام انتخاب بسیار مناسبی خواهد بود. البته در نظر داشته باشید که انتخاب جسورانه مشکی (نوک مدادی) و زرد می‌تواند فضای حمام شما را کوچک‌تر نشان بدهد. چون معمولا رنگ مشکی رنگ اصلی و زرد، رنگ مکمل انتخاب می‌شود.

 

سرمه‌ای

رنگ زرد در دکوراسیون خانه با مبلمان زرد و سرمه ای، کمد سرمه ای، دیوار سفید، پرده های سرمه ای و سفید و میزناهارخوری چوبی

یکی‌دیگر از ترکیبات جذاب طیف رنگی زرد، سورمه‌ای است. این دو رنگ مکمل خوبی برای هم هستند. اگر انتخاب شما برای مبلمان رنگ زرد یا خردلی است می‌توانید دیوار شاخص را به رنگ سورمه‌ای درآورید. این ترکیب رنگی به اتاق نشیمن شما جانی دوباره می‌بخشد.

 

خاکستری

رنگ زرد در دکوراسیون اتاق نشیمن با قاب های دیواری و بالشتک و چهارپایه زردرنگ، میز گرد چوبی، چراغ های آویز و مبلمان طوسی

ترکیب رنگ زرد با طیف گسترده‌اش و خاکستری یکی از پرطرفدارترین ترکیبات این رنگ به‌شمار می‌آید. خاکستری و زرد را می‌توان به راحتی در هر بخشی از منزل از جمله آشپزخانه، اتاق خواب، اتاق نشیمن، حمام و سرویس‌ها به کار برد.

 

آبی روشن

رنگ زرد در دکوراسیون اتاق نشیمن با دیوارهای زرد و پرده های آبی روشن، مبلمان زرد و آبی و تابلوهای دیواری

این رنگ برای ترکیب شدن با زرد نیازمند ایده خلاقانه است. شاید در نگاه اول جذاب به نظر نیاید اما اگر کمی خلاقیت به خرج دهید، به یکی از جذاب‌ترین انتخاب‌های شما تبدیل می‌شود. توصیه ما به شما برای ترکیب رنگی آبی و زرد، استفاده آن در آشپزخانه است.

 

رنگ چوب

دکوراسیون خانه با مبلمان زرد و طرح دار، میز مستطیلی چوبی، کابینت های سفید آشپزخانه و کاشی های آبی آسمانی

ترکیب رنگ زرد و قهوه‌ای (رنگ چوب) قدمت بسیار زیادی دارد. استفاده رنگ زرد برای تجهیزات اتاق نشیمن و یا اتاق خواب به همراه رنگ قهوه‌ای جذابیت آن فضا را دوچندان خواهد کرد. دلیل این امر به کاربردن دو رنگ گرم در کنار یکدیگر است که باعث پخش انرژی مثبت می‌شود.

 

جمع‌بندی: گرما بخشیدن به فضای خانه با استفاده از دکوراسیون زرد

دکوراسیون خانه به رنگ زردبا مبل ال خاکستری، مبل تک نفره دو پاف زرد و کفپوش چوبی با فرش سفید

رنگ زرد به راحتی با انواع رنگ‌های مختلف ترکیب شده و علاوه‌بر زیبایی، انرژی مثبت منزل شما را افزایش می‌دهد. این رنگ، فضای خانه را بزرگ‌تر و دلبازتر نشان خواهد داد که دلیل آن انعکاس درست نور است. به همین دلیل در دنیای مد و دکوراسیون داخلی از رنگ زرد به وفور استفاده می‌کنند و چیدمان زرد یکی از پرطرفدارترین طراحی‌های داخلی به‌شمار می‌آید. به همین منظور ما در این مقاله شما را با کاربرد رنگ زرد در دکوراسیون داخلی و مکمل‌های اصلی آن آشنا کردیم. شما از علاقه‌مندان رنگ زرد در دکوراسیون منزل هستید یا خیر؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.