دکوراسیون راه پله به کمک 15 ایده خلاقانه و جدید

دکوراسیون راه پله با تابلوهای نقاشی دیواری و رنگ آمیزی ارتفاع پله ها با رنگ های مختلف

راه پله‌ها یکی از مهم‌ترین اجزای خانه به شمار می‌آیند و اغلب در بخشی از فضای داخلی منزل قرار می‌گیرند که به خوبی دیده شوند. بنابراین پرداختن به دکوراسیون پله و تزیین آن می‌تواند این نقطه کانونی را به یک المان دکوراتیو منحصربه‌فرد تبدیل کند.

راه پله‌های داخلی و بیرونی ساختمان اگر به درستی دکور شوند می‌توانند جلوه زیباتری به آپارتمان شما ببخشند. اما افراد زیادی این ایده را نادیده گرفته و برای تزیین راه پله خلاقیتی خرج نمی‌کنند. آن‌ها تنها به کاربری پله و رفت‌وآمد بر روی آن فکر خواهند کرد. در حالی‌که سازه‌ای همچون راه پله به خصوص راه پله‌های درونی آپارتمان با کمی خلاقیت و وسایل بسیار ساده پتانسیل تبدیل شدن به یکی از عناصر دوست داشتنی دکوراسیون داخلی دارند. با ما همراه باشید تا شما را با 15 ایده ناب و جذاب برای تزیین راه پله آپارتمان به کمک وسایل ساده و کم هزینه آشنا کنیم.

 

دکوراسیون راه پله

دکوراسیون راه پله دو طرفه ای با کفپوش فرش و قاب های عکس روی دیوار در خانه ای با کفپوش پارکت و دیوارهای طوسی

امروزه راه پله‌ها همچون گذشته تنها عاملی برای اتصال طبقات به یکدیگر محسوب نمی‌شوند. بلکه باید آن‌ها را در دکوراسیون داخلی ساختمان یک عنصر زیبایی‌بخش در نظر گرفت. در معماری نوین و مدرن وجود سازه‌ای همچون راه پله در آپارتمان‌های کوچک یا بزرگ امری بدیهی است.

تنوع بالا در طرح، مدل و شکل راه پله‌ها باعث شده تا بتوان به راحتی از آن‌ها در فضای کوچک هم استفاده کرد. یکی از عوامل مهمی که می‌تواند راه پله شما را به عنوان یک المان دکوراتیو در دکوراسیون داخلی منزل معرفی کند، تزیین راه پله منزل است. با انتخاب دیزاین مناسب، خلاقانه و حتی بسیار کم هزینه می‌توانید از این سازه یک نقطه کانونی چشم گیر بسازید. ایده‌های بسیار زیادی برای دکوراسیون پله وجود دارد. ایده‌هایی که می‌تواند برای شما یادآور نوستالژیک باشد و یا راه پله آپارتمان‌تان همچون خانه‌های مدرن و بسیار شیک تزیین شود. در ادامه این ایده‌های خلاقانه و ناب را بررسی می‌کنیم.

 

دیزاین راه پله برای محیط داخلی ساختمان یا فضای بیرونی؟

دکوراسیون راه پله سنگی بیرونی ساختمان با گلدان های گل طبیعی و درب ورودی چوبی

دکوراسیون خارجی ساختمان به همان اندازه‌ای اهمیت دارد که باید به دیزاین داخلی آن پرداخت. هر دوی این فضاها در نهایت موجب درخشندگی و جلوه بیشتر آپارتمان می‌شوند. از گذشته مفهوم راه پله با فضای بیرونی ساختمان آمیخته شده است. اما این روزها در معماری نوین برای خانه‌هایی با متراژ کوچک هم راه پله‌ای طراحی می‌کنند که اتصال دهنده طبقه پایین با اتاق خواب، دفتر کار، اتاق بازی کودک و… است. 

طراحان و سازندگان معتقدند تزیین راه پله فضای بیرونی یا درونی آپارتمان یکی از مهم‌ترین کارها در دکوراسیون داخلی به شمار می‌آید. در واقع با دکور راه پله فضای بیرونی در ساختمان‌های مسکونی یا تجاری می‌توانید جلوه و زیبایی بنا را افزایش دهید. این امر موجب می‌شود تا با رفت‌و‌آمد بر روی راه پله حس و حال بهتری پیدا کنید.

 

دکوراسیون راه پله بیرونی ساختمانی با نرده های استیل و برچسب تبلیغاتی روی ارتفاع پله ها

البته لازم به ذکر است که تزیین پله‌های درونی ساختمان بیشتر به جهت افزایش زیبایی آن فضا صورت می‌گیرند، اما در اغلب موارد هدف از دیزاین راه پله بیرونی ساختمان‌های تجاری انجام تبلیغات خاص خواهد بود. جالب است بدانید که این تبلیغات به نوعی انجام می‌شود تا مشتری با تماشای دکوراسیون پله‌های بیرونی ساختمان تجاری به سوی آن محصول و هدف خاص کشیده شود. 

بنابراین می‌توان گفت تزیین دکوراسیون فضای بیرونی ساختمان تجاری یا مسکونی امکان‌پذیر است و می‌تواند یک ایده خلاقانه به شمار بیاید. اما به نسبت فضای درونی آپارتمان کمتر به آن می‌پردازند.

 

ایده‌های خلاقانه و جدید برای تزیین راه پله منزل

دکوراسیون دیوار راه پله چوبی به رنگ کرم با تابلوهای دیواری فریم چوبی

اگر به دکوراسیون داخلی منزل علاقه‌مند باشید خوب می‌دانید که می‌توان از کوچک‌ترین فضا بهترین استفاده را به کمک یک ایده خلاقانه داشت. از طرفی برخی نقاط در منزل همچون راه پله‌ها به عنوان نقطه کانونی در نظر گرفته می‌شوند. 

منظور از نقطه کانونی همان بخشی است که با ورود به منزل به عنوان اولین المان دکوراتیو مقابل چشمانتان قرار خواهد گرفت. بنابراین می‌توان با ایده‌های جالب و خلاقانه راه پله ساده فضای داخلی آپارتمان را به یک عنصر زیبایی‌‌بخش تبدیل کرد. در زیر شما را با بهترین ایده‌ها برای دکوراسیون راه پله‌ای منحصربه‌فرد آشنا می‌کنیم:

 

ارتفاع پله‌ها بهترین فضا برای تبدیل شدن به یک تابلوی نقاشی

دکوراسیون راه پله چوبی با نقاشی طرح گل و برگ روی ارتفاع پله ها در خانه ای با کفپوش پارکت

برخی افراد معتقدند وجود راه پله در فضای داخلی ساختمان باعث ایجاد یکنواختی و بروز حس کسالت می‌شود. این حرف تا حدی درست است. برخی از راه پله‌ها به دلیل جنس متریال همچون سنگ، فلز آهن، بتن و… می‌توانند باعث ایجاد حس سردی، کسالت یا دلزدگی شوند. 

این حس تنها با پاشیدن رنگ ‌های گرم و جذاب در دکوراسیون پله‌ها از بین می‌رود. بدین شکل که شما می‌توانید ارتفاع پله‌ها را همچون یک تابلوی نقاشی با طرح‌های مختلف تزیین کنید.

 

دکوراسیون راه پله چوبی با نرده های چوبی و نقاشی های زرد رنگ در ارتفاع پله ها با دیوار طوسی

اگر به هماهنگی و هارمونی دکوراسیون داخلی اهمیت می‌دهید، به تناسب رنگ‌ها و طرح‌های ایجاد شده بر روی راه پله با سایر اجزای فضای داخلی ساختمان توجه کنید. اما اگر از طرفداران ایجاد تضاد در فضای داخلی منزل هستید، می‌توانید به سراغ طرح‌های پیچیده و شلوغ با رنگ‌های غیر هم شکل بروید. انتخاب دیزاین پله‌ها با این شیوه کاملا به سلیقه شخصی شما بستگی دارد. در واقع نیاز نیست به محدودیت‌ها فکر کنید، فقط کافیست طرح و رنگی را که دوست دارید برای دکور راه پله مورد استفاده قرار دهید.

 

نرده راه پله فضایی مناسب برای گیاهان رونده

دکوراسیون راه پله مستقیمی با نرده های چوبی و گیاهان رونده سبز روی نرده ها

گیاهان سبز رونده یکی از بهترین گزینه‌ها برای دکوراسیون منحصربه‌فرد راه پله محسوب می‌شوند. استفاده از گیاهان سرسبز که با رشد بر روی نرده چهره بسیار زیبایی به راه پله شما می‌بخشند، مقرون به‌صرفه تمام خواهد شد و هم این‌که باعث طراوت و شادابی محیط می‌شود. 

از مزایای گیاهان رونده بر روی نرده پله می‌توان به تعویض گیاه اشاره کرد. در واقع هر گاه که از یک مدل گیاه به‌خصوص خسته شدید می‌توانید به سراغ گل‌های زیبا و گیاهان سرسبز دیگری بروید. یا این‌که متناسب با مناسبت‌های مختلف همچون کریسمس، عید نوروز و… از گیاه خاصی استفاده کنید. زیبایی و ظرافت گیاهان آپارتمانی علاوه بر افزایش جلوه راه پله و فضای داخلی آپارتمان می‌تواند باعث تولید اکسیژن بیشتر و در نتیجه استشمام هوای تازه در محیط خانه شود.

 

دکور خاص و مدرن راه پله با نورپردازی جذاب

دکوراسیون راه پله چوبی با لامپ های ال ای دی نصب شده زیر پله ها

افراد زیادی از شلوغی دکوراسیون داخلی خوششان نمی‌آید. به همین دلیل ترجیح می‌دهند فضاهای خاصی همچون راه پله بدون هیچ تزیینی باقی بماند. اما از طرفی انجام هیچ‌گونه دیزاینی برای دکوراسیون راه پله باعث سردی و بی روح به نظر رسیدن آن بخش از منزل می‌شود. 

اینجاست که ایده نورپردازی راه پله می‌تواند ایده بسیار جالبی باشد. امروزه وجود لامپ‌های ال ای دی متنوع با نورهای زیبا و خاص که به راحتی مخفیانه نصب می‌شوند، باعث تزیینی شیک در فضای راه پله مدرن خواهند شد. در این صورت شما با گام برداشتن بر روی هر پله تجربه‌ای دلپذیر از روشنایی و نورپردازی دارید که حس و حال خوبی ایجاد می‌کند.

 

پاگرد پله‌ها بهترین فضا برای تزیین سنتی

دکوراسیون پاگرد راه پله چوبی به سبک سنتی با تابلوهای دیواری و صندلی های کوچک دکوری چوبی

اگر به المان‌های ایرانی و سنتی کشورمان همچون فرش و گلیم علاقه‌مندید، پاگرد پله‌ها یکی از بهترین فضاها برای استفاده از آن‌هاست. هدف از ایجاد پاگرد اندکی ایستادن و رفع خستگی است. بنابراین می‌توانید با پهن کردن یک قالیچه کوچک ایرانی که در نهایت سادگی بسیار زیباست، زمان رفع خستگی را دلپذیرتر سازید. 

انتخاب جاجیم و گلیم با طرح و نقش‌های اسطوره ای یا گل و بته هم گزینه بسیار ایده‌آلی برای این فضا خواهد بود. در این صورت هر بار که در پاگرد راه پله بایستید از استراحت کوتاه مدت خود لذت زیادی می‌برید.

 

استفاده از گلدان‌های گل یک ایده دلنشین برای دیزاین پله

دکوراسیون راه پله چوبی با دستگیره فلزی مشکی و گلدان های گل طبیعی روی پله ها

در روزگاران گذشته یکی از کاربردهای بسیار زیبای گلدان گل، استفاده از آن بر روی نرده راه پله بود. در آن زمان اغلب خانه‌ها حیاط‌دار بودند و بنای اصلی با یک راه پله بتنی به حیاط متصل می‌شد. خانم‌های با سلیقه دو طرف این راه پله را با انواع گل‌های زیبا همچون شمعدانی تزیین می‌کردند. حال که راه پله‌ها برای اتصال طبقات به فضای داخلی آپارتمان آمده‌اند، می‌توان از این ایده کمک گرفت و برای دکوراسیون پله داخلی استفاده کرد.

 

دکوراسیون راه پله با نرده کابلی شطرنجی، گیاهان رونده سبز و دستگیره چوبی سفید

انتخاب گلدان و گل‌های مناسب برای این فضا باید متناسب با سلیقه شخصی شما انجام شود. اغلب افراد به سراغ گیاهان سرسبز کاشته شده در فلاور باکس بسیار شیک و زیبا می‌روند. زیرا در فضای راه پله به دلیل عدم وجود نور کافی ممکن است گیاهان گلدار عمر کوتاهی داشته باشند. بنابراین قبل از انتخاب گیاه مورد نظر برای دکور فضای راه پله ابتدا دقت کنید گیاهان آپارتمانی باشند و بتوانند در نور ملایم به زندگی خود ادامه دهند.

 

دیوار راه پله بهترین فضا برای نصب قاب عکس‌

دکوراسیون دیوار راه پله با قاب های عکس، دستگیره دیواری چوبی مشکی و کفپوش موکت کرم قهوه ای

اغلب ما برای دیوارهای خالی منزلمان به دنبال قاب عکسه‌ای زیبا و منحصربه‌فرد هستیم. این ایده را می‌توان برای دیوار راه پله که در اکثر مواقع بلا استفاده باقی می‌ماند، عملی کرد. تابلوهای هنری یا عکس‌های خانوادگی بهترین گزینه برای نصب بر روی دیوار راه پله و دکوراسیون آن هستند

برای خاص‌تر به نظر رسیدن تابلوها سعی کنید از روش چیدن آن‌ها به صورت خلاقانه استفاده کنید. برخی افراد تابلوها را پشت سر هم و در یک راستا نصب می‌کنند.

 

دکوراسیون دیوار راه پله به رنگ طوسی با قاب های عکس مختلف با فریم چوبی سفید، مشکی و قهوه ای

اما بعضی دیگر با کمی خلاقیت تابلوهای کوچک و بزرگ را در کنار یکدیگر گذاشته و اثر هنری شگفت‌انگیزی خلق خواهند کرد. به عنوان مثال می‌توانید پرتره‌های خانوادگی یا قاب عکس‌های هم رنگ را در یک راستا برای دیزاین پله بر روی دیوار نصب کنید. 

یکی از راه کارها برای جلوگیری از خراب شدن دیوار راه پله، مشخص کردن جای تابلوها توسط کارتن و چسب است. در این صورت می‌توانید ابتدا چیدمان تابلوها را با کارتن و چسب مشخص کنید و پس از پسندیدن آن‌ها به سراغ سوراخ کردن دیوار راه پله با میخ بروید.

 

دکوراسیون فضای راه پله با فرش‌های خوش نقش

دکوراسیون راه پله با پاگرد مربعی چوبی و کفپوش فرش به رنگ طوسی روشن با نرده های فلزی مشکی

یکی از قدیمی‌ترین راه‌های دکور پله در فضای داخلی خانه استفاده از فرش‌های مناسب است. این ایده امروزه برای برخی از راه پله‌های بیرونی خانه‌های آپارتمانی هم اجرا می‌شود. انتخاب فرش با عرض کمتر از کف پله‌ها و طول بلند از گذشته به عنوان دکوراسیون پله انتخاب می‌شد. 

با دیدن این دیزاین می‌توان به یاد خانه‌های دوبلکس کلاسیک افتاد که تداعی‌گر حس خوب کودکی است. بنابراین اگر به تزیین کلاسیک علاقه‌مندید، می‌توانید متناسب با دکوراسیون داخلی منزلتان انواع مختلف این فرش‌ها را برای فضای راه پله انتخاب کنید.

 

تزیین پله‌ها با تایپوگرافی ایده‌ای خلاقانه و نوین

دکوراسیون راه پله چوبی با دستگیره های دیواری چوبی و تایپوگرافی روی ارتفاع پله ها

امروزه استفاده از فناوری تایپوگرافی (نوشتن جملات و حروف چاپ شده بر روی اجسام و اشیا) در بخش‌های مختلف دکوراسیون داخلی همچون طراحی کوسن‌های مبل پرطرفدار شده است. این شیوه نوین دیزاین می‌تواند به راحتی رنگ و روح جدیدی به فضای داخلی منزل شما اضافه کند. 

تنها کافیست نوشته یا حروف مد نظرتان را برای طراحی بر روی کف پله‌ها یا ارتفاع آن‌ها سفارش دهید. افراد کاربلد و ماهر در زمان بسیار کوتاه می‌توانند کار تایپوگرافی را برای فضای راه پله انجام دهند.

 

نصب آینه بر روی دیوار راه پله ایده جذاب در دکوراسیون پله

دکوراسیون دیوار راه پله چوبی دو طرفه به رنگ طوسی با آینه‌های دیواری گرد و مربعی

تزیین راه پله منزل با آینه‌های دکوراتیو به نسبت تابلو و قاب عکس جذابیت بیشتری به دکوراسیون داخلی خانه می‌بخشد. بنابراین اگر به لوکس‌تر دیده شدن فضای راه پله به عنوان نقطه کانونی علاقه‌مندید، از قاب‌هایی که درون آن آینه کاری شده استفاده کنید. 

این نوع دکوراسیون در چیدمان مدرن و امروزی طرفداران زیادی دارد. زیرا علاوه بر خاص و متفاوت بودن با انعکاس نور در آینه می‌تواند موجب بزرگی و دلبازتر دیده شدن فضای راه پله داخلی آپارتمان شود. اگر دکوراسیون داخلی منزل شما دارای سبک دکوراسیون سنتی و کلاسیک است از آینه‌های قاب‌دار برای نصب بر روی دیوار راه پله استفاده کنید. در غیر این صورت برای مدرن و امروزی به نظر رسیدن این فضا حتما به سراغ آینه تایل دکوراتیو بروید.

 

دیزاین دکوراسیون فضای پله با تناژ رنگی جذاب 

خانه ای با کفپوش چوبی، فرش راه راه رنگی، دیوار کرم و دکوراسیون راه پله با رنگ آمیزی ارتفاع پله ها

همان طور که در اولین ایده مطرح شده برای تزیین فضای راه پله‌ها عنوان کردیم، رنگ‌ها می‌توانند گرمابخش راه پله و دکوراسیون داخلی آپارتمان شما شوند. اگر نمی‌خواهید این فضا شلوغ به نظر برسد به جای نقاشی‌های متنوع می‌توانید با تناژ رنگی سیر و روشن کف پله یا کل آن فضا را رنگ آمیزی کنید. 

 

خانه ای با فرش راه راه سیاه و سفید، کنسول سفید چوبی و دکوراسیون راه پله چوبی با رنگ‌آمیزی ارتفاع پله ها به رنگ آبی

یک ایده، رنگ آمیزی تمام قسمت راه پله همچون کف پله‌ها، نرده‌ها و حتی سقف آن بخش است با این نوع دیزاین پله می‌توانید یک دکوراسیون متفاوت برای راه پله ایجاد کنید. با کمی خلاقیت و ترکیب رنگ‌ها می‌توانید به راحتی تنالیته رنگی جذابی بسازید که در اصطلاح به آن طرح مداد رنگی می‌گویند. 

گرمای حاصل از رنگ‌ها چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره می‌کند و راه پله به عنوان نقطه کانونی دارای کشش زیادی خواهد بود. همچنین این کار موجب شیک و خاص‌تر دیده شدن دکوراسیون در راه پله شما می‌شود. 

 

استفاده کاربردی از فضای راه پله در دکوراسیون خلاقانه آن

دکوراسیون پاگرد راه پله‌ای با سبد فلزی مشکی و رخت آویز و پنجره ای با فریم چوبی

راه پله‌های درونی آپارتمان یکی از پر رفت‌و‌آمدترین قسمت‌های خانه به شمار می‌آیند. اغلب افراد قبل از خروج منزل و برای آماده شدن از پله‌ها بالا رفته و در نهایت از همین قسمت عبور میک‌نند. بنابراین می‌توانید به جهت دیزاین دکوراسیون راه پله از فضای آن استفاده مفید و کاربردی داشته باشید.

به این منظور که با نصب آینه غیر دکوراتیو و یک میز مخصوص در پاگرد فضایی ایجاد کنید تا افراد قبل از خروج منزل یک بار دیگر ظاهر خود را بررسی کنند. همچنین می‌توانید با گذاشتن رخت آویز تزیینی فضایی برای آویزان کردن کلاه، پالتو، کیف و یا قفسه‌ای برای قرار دادن بوت، کفش‌ها، دستکش و… تدارک ببینید. نصب یک جای کلیدی برای گذاشتن کلید، سوییچ و سایر لوازم ضروری هنگام خروج از منزل ایده خلاقانه و جذابی برای این است که انجام آن به شدت توصیه می‌شود.

 

کاغذ دیواری و پوستر زیبایی‌بخش دکوراسیون دیوار راه پله

دکوراسیون دیوار راه پله چوبی با کاغذدیواری طرحدار مشکی و زمینه سفید

دیزاین راه پله با کاغذ دیواری و پوستر یکی دیگر از ایده‌های زیبا و جذاب است که می‌تواند همچون اتاق نشیمن، پذیرایی، اتاق خواب و سایر بخش‌های منزل موجب جلوه بیشتر آن فضا شود. شما به راحتی می‌توانید با انتخاب شکل دلخواهتان به صورت پوستر یا کاغذ دیواری انواع طرح و نقش را به راه پله داخلی آپارتمان‌تان بیاورید. 

نکته حائز اهمیت در انتخاب پوستر یا کاغذ دیواری توجه به نقش و رنگ آن‌هاست. این دو عامل می‌توانند در بزرگ یا کوچک به نظر رسیدن فضای راه پله تاثیر مستقیمی داشته باشند. به عنوان مثال بهتر است برای دکوراسیون راه پله‌ای که در دو طرف دیوار دارد، کاغذ دیواری با تناژ رنگی روشن و طرح‌های ریز انتخاب شود. در این صورت راه پله شما به عنوان نقطه کانونی بدون جلب توجه اغراق آمیز، مدرن و منحصربه‌فرد دیده خواهد شد.

 

تزیین نرده‌های راه پله با گل‌های مصنوعی

دکوراسیون راه پله چوبی با نرده های آهنی فرفورژه مشکی با گل های مصنوعی روی نرده ها

گیاهان سرسبز باعث شادابی و طراوت فضای راه پله و دکوراسیون داخلی می‌شوند. اما افراد زیادی به دلیل خراب شدن این گیاهان و نگهداری سخت آن‌ها به سراغ گل‌های مصنوعی می‌روند. آن‌ها معتقدند گل‌های مصنوعی همیشه زیبایی و تازگی اولیه خود را داشته و تنها با گردگیری توسط یک دستمال مرطوب همچون روز اول پرنشاط به نظر می‌رسند. 

انتخاب نوع و جنس گل‌های مصنوعی به سلیقه و سبک منزل شما بستگی دارد. می‌توانید از یک مدل گل به‌خصوص برای تزیین نرده‌ها استفاده کنید یا به سراغ انواع گل‌های متنوع و رنگارنگ بروید. نصب این گل‌ها بر روی نرده راه پله به صورت پیچشی ایده جذابی است و می‌تواند باعث جلوه بیشتر دکوراسیون فضای راه پله آپارتمان شود.

 

دکور راه پله با ایده خلاقانه ساخت کتابخانه

دکوراسیون راه پله دو طرفه چوبی با کتابخانه دیواری و دستگیره چوبی

دیوار راه پله یکی از مهم‌ترین اجزای آن است که می‌تواند علاوه بر نقش پر رنگی که در تزیین و دکوراسیون دارد، به صورت کاملا کاربردی مورد استفاده قرار بگیرد. اگر به خواندن کتاب علاقه‌مندید و با کمبود جا برای نگهداری از آن‌ها مواجه هستید، پیشنهاد ما به شما ساخت کتابخانه در دکوراسیون پله است. 

شما با ساخت قفسه‌های زینتی می‌توانید از دیوار این فضا برای گذاشتن انواع کتاب‌ها یا وسایل تزیینی دیگر همچون مجسمه استفاده کنید. این طراحی و دکوراسیون می‌تواند فقط مختص دیوار راه پله و دکوراسیون آن انجام شود یا این‌که تا بخش زیرین پله‌ها ادامه پیدا کند.

 

دیوار سه بعدی ایده‌ای جدید و جذاب برای تزیین پله آپارتمان

دکوراسیون راه پله سفیدی با دیوار سه بعدی طوسی و حفاظ شیشه ای در خانه ای با دیوارپوش چوبی، کنسول چوبی و صندلی کرم

استفاده از دیوار سه بعدی در تزیین راه پله آپارتمان یکی از روش‌های نوین در دکوراسیون داخلی به شمار می‌آید. دیوارهای سه بعدی امروزه برای استفاده در راه پله، دیوار شاخص اتاق پذیرایی و اتاق خواب طرفداران زیادی دارد.

این ایده خلاقانه برای دکوراسیون راه پله بیرونی ساختمان که در معرض کثیف شدن است، کاربرد فراوانی دارد. این نوع دیوارپوش‌ها از جنس  پلیمری ساخته می‌شوند. شستشو و نصب آن‌ها همچون کاغذ دیواری سه بعدی بسیار راحت است، به همین دلیل باید آن را یک ایده مقرون به‌صرفه دانست.

 

سخن پایانی

دکوراسیون راه پله چوبی با کفپوش موکت طوسی با گیاهان مصنوعی روی نرده های چوبی

راه پله‌ها از اجزای مهم دکوراسیون داخلی محسوب می‌شوند. اغلب آن‌ها در فضای داخلی منزل همچون نقطه کانونی عمل می‌کنند، به همین دلیل باید با طراحی منحصربه‌فرد برای دکوراسیون راه پله جلوه بیشتری به آن فضا بخشید. تزیین راه پله آپارتمان را می‌توان به شیوه‌های مختلفی انجام داد. از وسایل ساده و کم هزینه گرفته تا انواع اکسسوری لوکس و مدرن. 

در این مقاله 15 ایده خلاقانه و جدید را برای دیزاین راه پله منزل با شما به اشتراک گذاشتیم. به نظر شما کدام ایده برای فضای داخلی منزل مناسب‌تر است؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.