ده راهکار ساده برای داشتن خانه ای مرتب

خانه ای مرتب و آقایی در حال جارو کشیدن

داشتن خانه ای مرتب به منزل صفا، رونق و زیبایی ‏می‌‏بخشد و موجب می شود اعضای خانواده احساس آرامش بیشتری در آن داشته باشند. بنابراین باید با به کارگیری ایده های ساده و کاربردی خانه را همیشه مرتب نگه داریم. آغاز سال نو، همیشه زمان خوبی برای یک شروع دوباره است. اگر دوست دارید محل زندگیتان مرتب تر باشد اما زمان و انرژی کافی ندارید و نیاز به یک تغییر بزرگ را حس نمی کنید، یکی از روش های ساده زیر را امتحان کنید.

 

ورودی خانه خود را بهبود ببخشید.

ورودی خانه ای مرتب با سبدهای حصیری و چند آویز برای لباس ها

یکی از اشکالات در سیستم چینش راهرو های ورودی، اندازه وسایل است. سبد ها و سطل های زباله بسیار کوچکتر از نیاز واقعی اعضای خانواده هستند. به جای عذاب دادن خودتان با سبد های پر از وسایل، به سراغ سبدهایی با سایز بزرگتر بروید. برای داشتن خانه ای مرتب، برای وسایل ریز و درشت هر یک از اعضای خانواده یک سبد جدا داشته باشید و یک سبد اضافه هم برای لوازم بازیافتی تهیه کنید.

 

به یخچال خود شروعی تازه هدیه دهید.

یخچالی مرتب با نظم دهنده های پلاستیکی و شفاف و پر از خوراکی

بهترین نکته درباره سبد های مخصوص یخچال این است که علاوه بر تمیز نگه داشتن قفسه ها، پیدا کردن موادغذایی را آسانتر می کنند. مواد غذایی سالم و تازه را در جایی که قابل رویت و دسترسی باشد بگذارید. می توانید از ظرف های چند طبقه استفاده کنید تا یخچال از این هم مرتب تر شود.

 

وسایل مورد نیاز برای سفر را یکجا جمع کنید.

کمد چوبی سفید مرتب خانه با لباس های آویز شده و یک دست

همه لوازم مورد نیاز برای سفر خود را در بزرگترین چمدانتان جمع کنید تا خانه تان مرتب تر و پیدا کردن این وسایل به آسانی آب خوردن باشد. وسایل کوچکتر را در زیپ های روی در و وسایل بزرگتر مثل لوازم آرایش و جواهرات و بالش ها را در وسط چمدان بگذارید.

 

لباس ها را به شیوه کان ماری تا بزنید.

کشوی کمد خانه که لباس های آن به سبک کان ماری مرتب شده اند

احتمالا در شروع کار کمی سخت به نظر برسد ولی با اندکی تمرین می توانید لباس ها را کاملا حرفه ای به شیوه کان ماری تا بزنید. این شیوه شامل تا کردن لباس ها به گونه ای است که هر کدام یک مستطیل باریک تشکیل دهند. نکته طلایی در مورد این روش این است که شما می توانید همه لباس ها را با یک نگاه ببینید و دیگر نیازی نیست تمام کمد و کشو را زیر و رو کنید تا تی شرت مورد علاقه تان را پیدا کنید، در این صورت کشوی لباس ها همیشه مرتب باقی خواهند ماند.

 

از قبل لباس هایی که قصد دارید بپوشید را انتخاب کنید.

کلوزت روم مرتب و بسیار زیبا با آویز مناسب برای انتخاب لباس ها

با انتخاب لباس هایتان از شب قبل به خودتان اندکی زمان اضافه در صبح هدیه دهید. لباس ها را روی یک آویز دیواری یا کاور لباس قرار دهید تا از چروک شدن آن ها جلوگیری شود و چند آویز کوچک برای قرار دادن گردنبند و سایر اکسسوری ها به دیوار اضافه کنید.

 

قفسه های قابل رویت را مرتب کنید.

قفسه های بدون درب منظم شده توسط سبدهای حصیری و زیبا

قفسه های بدون در برای نگهداری لوازمی که مکررا استفاده می شوند، فوق العاده است؛ اما این قفسه ها در معرض مستقیم گرد و غبار و کثیفی هستند و اگر نامرتب باشند نمای جالبی را ایجاد نمی کنند. وسایلی را که موجب ظاهر بهم ریخته قفسه ها می شود، در جعبه های کوچک و زیبا نگهداری کنید و بعضی از قفسه ها را خالی بگذارید تا موجب بزرگتر نشان دادن فضا شود.

 

از کمد های کوچک حداکثر استفاده را ببرید.

کمد کوچک و پرکاربرد در پذیرایی منزل با سبدهای نظم دهنده

مرتب کردن یک کمد کوچک در پذیرایی، مهم و ضروری است و زمانی که انجام شود، از حجم فضایی که می توانید در این کمد استفاده کنید شگفت زده خواهید شد. برای استفاده بهینه از یک کمد باریک، یک کشوی کوچک به کف کمد اضافه کنید. از یک آویز برای کت های زمستانی استفاده کنید و یک قفسه به بالای کمد نیز اضافه کرده و روی آن چند سبد بدون درپوش برای نگهداری وسایل قرار دهید. اگر باز هم به فضای بیشتری نیاز دارید یک آویز به پشت در کمد اضافه کنید و از کمد حداکثر استفاده را ببرید.

مطالعه مقاله‌ی کامل ترین مرجع دکوراسیون پذیرایی را از دست ندهید.

 

ابزارهای خود را مرتب کنید.

گاراژ مرتب و نظم داده شده توسط جعبه های پلاستیکی شفاف برای ابزار فنی

ابزار کوچک و قابل استفاده ای مثل متر، پیچ گوشتی و چکش باید همیشه قابل دسترس باشند. اندکی زمان بگذارید تا همه آن ها را یکجا مرتب کنید. با اینکه جعبه ابزارهای قدیمی همیشه انتخاب خوبی هستند اما می توانید از جعبه های کوچک پلاستیکی شفاف به عنوان جایگزین استفاده کنید.

 

چند جعبه پلاستیکی مقاوم خریداری کنید.

جعبه های پلاستیکی بزرگ برای نظم دادن وسایل در پارکینگ

به جای اینکه صبر کنید تا زمانی که فرصت داشتید، گاراژ را به طور کلی تمیز کنید، چند جعبه پلاستیکی مقاوم خریداری کنید و لوازمی را که در جعبه های مقوایی قدیمی هستند به آن ها منتقل کنید، قبل از اینکه رطوبت و جانوران موذی همه وسایلتان را نابود کنند. اگر به تدریج جای همه جعبه های مقوایی را با این ظرف های سرپوشیده و مقاوم پلاستیکی عوض کنید، هم فضای گاراژ تمیز تر می شود و هم از وسایل خود مراقبت کرده اید.

 

از گیاهان خانگی بهتر مراقبت کنید.

خانمی در حال آبیاری گیاهان خانگی در آشپزخانه ای بسیار زیبا و شیک

همیشه آبیاری گیاهان را فراموش می کنید؟ راه چاره این است: ابتدا، اگر نمی دانید چقدر باید به گیاه خانگی خود آب دهید، دستورالعمل آن را از اینترنت چک کنید یا از یک گلخانه دار پرس و جو کنید. سپس، آبیاری گیاهان را به برنامه روزانه ای که می نویسید اضافه کنید تا هرگز آن را فراموش نکنید.

بهترین راهکار شما برای داشتن خانه ای مرتب چیست؟ در نظرات با ما به اشتراک بگذارید.