آشنایی با اصول و طراحی حیاط سازی مدرن

حیاط سازی مدرن با کفپوش چمن و چوب، مبلمان چوبی با روکش کرم رنگ و گودال آتش روی سنگریزه

با پیشرفت معماری و ساخت و سازهای شهری، شکل ظاهری خانه‌ها و محوطه آن تغییر زیادی پیدا کرد. حیاط را که در گذشته به منزله روح یک خانه ویلایی می‌دانستند و به شکل سنتی ساخته می‌شد، امروزه معنی و مفهوم جدیدی به دست آورده است. وجود خانه‌های آپارتمانی با فضای باز کم باعث شده‌اند تا محوطه سنتی جای خود را به حیاط سازی مدرن بدهد. فضاهایی که کارایی و بهره‌برداری بیشتری نسبت به قبل دارند.

 

سوالات متداول:

در حیاط سازی مدرن باید چه اصولی را مد نظر قرار دهیم؟

1. اهمیت یکپارچه بودن فضا 2. به کار بردن خلاقانه عناصر آب 3. استفاده از خطوط ساده 4. توجه به ساخت استراحتگاه 5. ترکیب جسورانه مصالح 6. نصب سیستم‌های هوشمند 7. توجه به طبیعت


چه ایده‌هایی را می‌توانیم در طراحی حیاط مدرن به کار ببریم؟

فضاسازی مناسب، طراحی آلاچیق، اجرای فضایی خاص برای گل و گیاه، نورپردازی‌های جذاب، ساخت فضایی برای پخت و پز، طراحی شومینه بتنی، نصب تاب و استفاده از وسایل غیرمعمول مانند کفش‌های قدیمی برای کاشت گل و گیاه، مجسمه‌های قدیمی درون حوض و… از مواردی هستند که می‌توانید در طراحی حیاط مدرن به کار ببرید.

 

حیاط سازی مدرن با پرگولای چوبی، گودال آتش مستطیلی سنگی و مبلمان خاکستری با روکش پارچه‌ای شیری رنگ

با گذشت زمان و تغییر سبک زندگی از سنتی به مدرنیته، فضای سبز سنتی به جایی تبدیل شد که بتوان از آن به شکل امروزی استفاده کرد. حیاط‌هایی که بخش مهمی از آن با طراحی پارکینگ مورد استفاده قرار می‌گیرند و باقی فضای به جا مانده با یک طراحی دقیق به حیاطی مدرن و شیک تبدیل می‌شود. شاید تا حد زیادی از فرهنگ ساخت و ساز در گذشته فاصله گرفته باشیم اما همچنان معماران و متخصصان این عرصه به ساخت حیاط‌هایی بسیار نزدیک با فرهنگ ایرانی توجه می‌کنند. آنها استفاده از المان‌های حیاط سازی مدرن را در دستور کار خود قرار داده‌اند و به صورت خلاقانه با ایده‌های بسیار جذابی برای ساخت فضای سبز تلاش می‌کنند. با ما همراه باشید تا در ادامه اصول و طراحی حیاط سازی به سبک مدرن را بررسی کنیم.

 

تاریخچه ساخت حیاط‌های مدرن

حیاط سازی مدرن با گلدان های استوانه‌ای سنگی، نیمکت سنگی سفید و شمشادها و گیاهان سبز در باغچه

گذشتگان ما علاقه زیادی به ساخت حیاط و استفاده از گل و گیاهان داشتند. حیاط‌های سنتی با فضای باز بسیار بزرگ، حوض و آب نمایی زیبا در وسط آن که اغلب با درختچه‌های سرسبز و گلدان‌های پرگل تزیین می‌شدند. تزیین حیاط به این سبک از محوطه سازی به دلیل وجود خانه‌های ویلایی بسیار کاربردی بود. اما این روزها به دلیل تغییر سبک زندگی عموم مردم و گسترش شهرنشینی دیگر نمی‌توان از حیاط سازی سنتی استفاده کرد. وجود فضاهای کوچک باعث شده‌اند تا به فکر ساخت یک حیاط مدرن با بیشترین بهره‌برداری باشیم.

 

حیاط سازی مدرن برای ویلایی با نمای چوبی، نیمکت سفید با تشکچه‌های طوسی، گودال آتش گرد و دو صندلی مدرن سفید و مشکی

تاریخچه حیاط سازی مدرن به چه دوره‌ای برمی‌گردد؟ جواب این سوال را به صورت دقیق نمی‌توان داد. عده‌ای معتقدند ریشه طراحی حیاط به سبک مدرن توسط آدلف لوس معمار برجسته اتریشی در دهه 1930 انجام گرفته است. اما برخی دیگر کریستوفر تونارد نویسنده انگلیسی کتاب «محوطه مدرن» را از طراحان اصول حیاط سازی به سبک مدرن می‌دانند. او که حیاط‌ ساز بسیار ماهری بود در سال 1938 عنوان کرد که باید فضای سبز را همچون خانه‌های مدرن، به‌روز بسازیم.

 

حیاط سازی مدرن با شومینه هیزمی، مبلمان چوبی با روکش طوسی و کوسن های بادمجانی برای خانه ای با نمای سنگی

تونارد معتقد بود، ساخت خانه‌ها شکل مدرنی به خود گرفته است اما حیاط‌های آنها همچنان حالت سنتی دارد و نمی‌توان ارتباط معناداری بین آنها برقرار کرد. امروزه هم طراحان زیادی این اشتباه را انجام می‌دهند. هنگام ساخت یک خانه و محوطه آن به ایجاد ارتباط بین آنها توجه نمی‌کنند. خانه‌های مدرنی می‌سازند بدون اینکه حیاط سازی آن خانه هم مدرن شده باشد. توجه به این موضوع که محیط اطراف یک خانه باید طراحی مدرن آن را تکمیل کند، یک امر بسیار قابل توجه است.

 

طراحی حیاط مدرن

حیاط سازی مدرن با دیوارپوش چوبی، باغچه و باربیکیو سنگی و میز و صندلی های کرم رنگ

حیاط سازی به سبک‌های مختلفی در خانه‌های آپارتمانی، ویلا و محوطه یک باغ انجام می‌شود. این کار امروزه به یک رقابت سخت بین محوطه سازان تبدیل شده است. متخصصین این امور تلاش می‌کنند با ارائه طرحی خلاقانه و مدرن‌تر، ساخت و ساز حیاط یک خانه و ویلای مدرن را به دست بگیرند. اما اولین کار قبل از طراحی حیاطی مدرن این است که بدانید هدفتان از ساخت آن فضا چیست؟ قصد بهره‌برداری از فضای سبز را برای چه کاری دارید؟

 

حیاط سازی مدرن با دیوار و پله های سیمانی، تشکچه نارنجی برای نیمکت سیمانی، تاب و زمین چمنی

عده‌ای از حیاط خانه خود صرفا برای برگزاری مهمانی در آخر هفته، جشن‌های کوچک و بزرگ، برپایی مراسم پخت کباب و باربیکیو استفاده می‌کنند. اما برخی از حیاط‌ها برای خانه‌های آپارتمانی طراحی شده‌اند و یک فضای سبز مشترک به شمار می‌آیند. گاهی اوقات فضای سبز حیاط برای بازی کودکان در نظر گرفته می‌شود و باید سطح امنیت آن را بسیار بالا برد.

در نظر گرفتن هر کدام از این موارد می‌تواند به شما برای طراحی حیاطی به سبک مدرن کمک کند. بنابراین ابتدا تصمیم بگیرید حیاط سازی مدرن شما قرار است، برای خانه‌ای با کدام حال و هوا انجام شود. سپس می‌توانید در ادامه مقاله با اصول طراحی و ایده‌های جذابی برای آن آشنا شوید.

 

اصول حیاط سازی به سبک مدرن

حیاط سازی مدرن برای خانه ای با نمای آجری، پرگولای چوبی و مبلمان قهوه ای تیره با روکش پارچه ای صورتی

توجه به طراحی و اصول حیاط سازی در چند سال گذشته بسیار زیاد شده است. محوطه سازان با گذراندن دوره‌های مختلف و به کار بردن سبک‌های اروپایی تلاش می‌کنند تا بهترین طراحی را ارائه بدهند. اما از هر سبکی که برای ساخت فضای سبز و حیاط مدرن استفاده کنید، در نظر گرفتن یک‌سری اصول اساسی اهمیت فراوانی دارد. اصولی که جزء لاینفک طراحی حیاط سازی به سبک مدرن هستند و توجه به آنها فضای سبز شما را منحصربه‌فرد می‌کند. در زیر اصول اصلی ساخت حیاط به سبک مدرن را معرفی می‌کنیم:

 

حیاط سازی مدرن با کفپوش بتنی، درب‌ها و نیمکت چوبی و باغچه های سنگی

اهمیت یکپارچه بودن فضا

یکی از اصول اولیه و مهم حیاط سازی مدرن توجه به اصل یکپارچگی است. ارتباط معنایی دقیق بین فضای داخلی و خارجی خانه باعث می‌شود تا در نگاه کلی با یک سبک یکپارچه و بسیار مدرن از ساخت و ساز روبه‌رو شوید. این ارتباط می‌تواند با ایجاد پنجره‌هایی تمام قد و انواع درب تاشو یا درهای شیشه‌ای کشویی ایجاد شود. مشخص بودن فضای داخلی از پشت شیشه‌های بلند به ایجاد یکپارچگی فضای درون خانه و بیرون آن کمک می‌کند.

 

حیاط سازی مدرن ویلایی با نمای سنگی کرم رنگ، دو استخر مستطیلی، شومینه خطی و درب های کشویی

به کار بردن خلاقانه عناصر آب

استفاده از عناصر آب همچون طراحی استخر، حوض، آبنمای حیاطی و… در حیاط خانه باعث آرامش و لطافت فضا می‌شود. اکثرا با تماشای آب و یا شنیدن صدای آن حس و حال بسیار خوبی پیدا می‌کنیم. استفاده از عناصر آب در حیاط‌ سازی سنتی و یا مدرن بسیار کاربردی است. تنها تفاوتی که برای عنصر آب می‌توان در حیاط های مدرن قائل شد، شکل استفاده آن است.

حیاط سازی به سبک مدرن می‌تواند دارای آب‌نماهای بسیار شیک، آبشارهای مصنوعی خلاقانه در برکه مصنوعی و ایده‌های بکر باشد. حتی برای محوطه بسیار کوچک هم می‌توانید با یک ایده هوشمندانه از عنصر آب ( حوضچه یا ساخت آبنمای خلاقانه کوچک ) بهره ببرید.

 

حیاط سازی مدرن با دیوارپوش و کفپوش چوبی، مبلمان حصیری با روکش خاکستری و میز و صندلی های چوبی با روکش آبی فیروزه ای

استفاده از خطوط ساده

یکی از عناصر اصلی در مدرن‌سازی ساخت و ساز، توجه به سادگی است. اغلب طراحی‌های مدرن از الگوهای جسورانه پیروی می‌کنند اما رعایت سادگی حرف اول را می‌زند. استفاده از خطوط ساده و تمیز در طراحی بخش‌های مختلف یک حیاط به سبک مدرن از اصول اولیه ساخت آن است.

اشکال هندسی به کار رفته در طراحی‌های محوطه بسیار ساده هستند، همچنین صافی و روانی آنها به خوبی دیده می‌شود. عناصری که برای حیاط سازی ساده و شیک به کار می‌روند، دارای ویژگی انتزاعی است که می‌توانید متوجه مدرن بودن سبک آن بشوید.

 

حیاط سازی مدرن با دیوارپوش سنگی، مبلمان و میز و صندلی های خاکستری، باغچه مستطیلی و گودال آتش گرد

توجه به ساخت استراحتگاه

در حیاط سازی به سبک مدرن یک فضای دنج برای نشستن در نظر گرفته می‌شود. این فضا اغلب در نزدیکی یک نقطه خاص ساخته می‌شود. به عنوان مثال می‌توانید استراحتگاه دنجی نزدیک شومینه یا میز پخت و پز طراحی کنید. نحوه طراحی این فضا به خلاقیت شما و یا متخصصین امور محوطه سازی بستگی دارد.

 

حیاط سازی مدرن با دیوارپوش چوبی، باغچه و پله های بتنی و آبنمای نورپردازی شده

ترکیب جسورانه مصالح

حیاط سازی به سبک مدرن با ترکیب جسورانه و خلاقانه همراه است. امروزه استفاده از ایده‌های خلاقانه میزان مدرن بودن یک طراحی را بیشتر می‌کند. بنابراین به راحتی می‌توانید از چندین مصالح مختلف برای زیبایی فضای سبزتان کمک بگیرید. چوب، فولاد، بتن و سنگ نمونه‌های جذابی از مصالح هستند که برای زیباسازی حیاط و تبدیل آن به یک طراحی مدرن کاربرد خواهند داشت.

از تضاد ایجاد شده بین ترکیب مصالح نترسید. این تضاد باعث درخشندگی بیشتر حیاط مدرن شما خواهد شد. به عنوان مثال استفاده از چوب و سنگ برای کف‌سازی یا اجرای کفپوش محوطه‌ مدرن، انتخاب هوشمندانه بسیار جذابی به شمار می‌آید.

 

حیاط سازی مدرن با زمین چمنی و فواره هایی در باغچه برای آبیاری درختان

نصب سیستم‌های هوشمند

یکی دیگر از اصول حیاط سازی به سبک مدرن به کاربردن سیستم‌های پیشرفته است. فناوری به‌روزی که علاوه بر بالا بردن میزان راحتی‌، باعث صرفه‌جویی هم می‌شوند. دستگاه آبیاری فضای سبز حیاط از جمله سیستم‌های هوشمندی است که برای حیاط‌های مدرن بسیار کاربردی خواهد بود. این دستگاه‌های پیشرفته با هدف صرفه‌جویی در میزان آب طراحی شده‌اند.

 

حیاط سازی مدرن با کفپوش و پله های بتنی، نورپردازی نقطه ای و مبل راحتی و گودال آتش

توجه به طبیعت

طبیعت بهترین راهنما و منبع الهام در ساخت یک محوطه مدرن به شمار می‌آید. شما به راحتی می‌توانید با الهام گرفتن از طبیعت، عناطر طبیعی زیادی را در ساخت حیاط مدرن به کار ببرید. استفاده از گیاهان طبیعی سبز رنگ به همراه چوب و سنگ برای ساختار محوطه کمک می‌کند تا نزدیک‌ترین طراحی را به طبیعت واقعی داشته باشید.

 

ایده‌های جذاب برای طراحی حیاط‌های مدرن

حیاط سازی مدرن با دیوارپوش و نمای خانه چوبی، میز شیشه ای، مجسمه و گلدان های چوبی و تاب ننویی سفید

افراد زیادی با شنیدن اسم حیاط فورا به یاد فضای سبز می‌افتند. فضای سبز، زیبایی بسیار زیادی به حیاط و محوطه می‌دهد. اما در کنار گیاهان می‌توان با ایده‌های خلاقانه‌ای حیاط سازی مدرن و بسیار شیکی را تجربه کنید. در ادامه ایده‌های جذابی را جهت طراحی یک حیاط به سبک مدرن و منحصربه‌فرد در اختیار شما می‌گذاریم:

 

فضاسازی مناسب یک ایده جذاب برای حیاط مدرن

حیاط سازی مدرن با کفپوش سنگی و بتنی، نیمکت چوبی و باغچه های مستطیلی

اگر فضای باز شما برای ساخت حیاط مدرن صاف و بدون پستی یا بلندی است، می‌توانید با یک ایده خلاقانه آن را جذابت‌تر طراحی کنید. این ایده جذاب می‌تواند فضاسازی باشد. منظور از فضاسازی، اضافه کردن یک طبقه به حیاط شماست. ایجاد این فضای اضافه شده در راستای حیاط در نگاه کلی زیبایی بیشتری به حیاط داده و آن را به یک فضای مدرن تبدیل می‌کند.

این ایده می‌تواند با مصالحی همچون چوب یا سنگ به صورت پله‌ در محوطه سازی و طراحی حیاط شیب دار انجام شود. همچنین اضافه کردن عناصری همچون آبنمای سنگی و آبشار مصنوعی فراز و فرود دلچسبی به حیاط شما می‌بخشد.

 

جذابیت بیشتر حیاط مدرن با آلاچیق

حیاط سازی مدرن با گودال آتش مستطیلی و سنگی، پرگولای چوبی با میز و صندلی های غذاخوری و مبل ال طوسی

همان‌طور که در بخش اصول ساخت و ساز حیاط مدرن گفتیم، طراحی استراحتگاه یکی از بخش‌های مهم حیاط سازی به شمار می‌آید. برای طراحی این بخش می‌توانید از ایده‌های خلاقانه بسیار جذابی کمک بگیرید. این آلاچیق‌ها می‌توانند به شکل سنتی و از جنس چوب ساخته شوند. یا اینکه با طراحی یک چتر و سایبان و میز و صندلی تاشو شیکی در زیر آن، طراحی حیاط سازی به سبک مدرن خود را تکمیل کنید.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله آلاچیق مدرن؛ صفر تا صد ایده و اجرای آن! را مطالعه فرمایید.

 

حیاط سازی مدرن با پرگولای چوبی، باربیکیو استیل نقره ای و مبلمان حصیری مشکی با روکش قرمز رنگ

بهترین فضا برای ساخت آلاچیق‌ خانگی، گوشه حیاط است. این قسمت به دلیل سکوت و آرامشی که نتیجه عدم رفت و آمد است، برای طراحی و ساخت آلاچیق منطقی‌تر به نظر می‌رسد. در حیاط سازی به سبک مدرن می‌توانید از شیوه سنگ فرش استفاده کنید. چیدن سنگ‌های تزیینی طبیعی برای طراحی مسیر باغ منتهی به آلاچیق، به محوطه شما جذابیت بیشتری می‌بخشد.

 

طراحی خاص برای گل و گیاه جهت ساخت حیاط مدرن

حیاط سازی مدرن با باغچه منحنی بتنی، صندلی های چوبی با روکش شیری، کفپوش سنگریزه و گودال آتش گرد

گل و گیاه اولین انتخابی است که برای حیاط سازی در نظر گرفته می‌شود. امروزه به کمک ایده‌های خلاقانه توسط باغبانانی که مهارت زیادی دارند، می‌توانید حیاط خود را بیش از پیش مدرن‌تر طراحی کنید. اگر فضای سبز شما بزرگ است از کاشت درختان سرسبز برای بهره بردن از سایه آنها و همچنین پرورش درخت میوه غافل نشوید. اما در صورت کوچکی محوطه خود می‌توانید از فلاور باکس‌های جذاب برای کاشت گیاهان کمک بگیرید.

 

حیاط سازی مدرن با درب و پنجره های سفید و مشکی و گلدان های مشکی با گل های رنگی برای لبه پنجره

فلاور باکس‌ها می‌توانند با ایده‌های جذابی از جنس چوب و پلاستیک ساخته شوند. نصب یا تکیه آنها بر روی دیوار سبز باعث می‌شود تا گیاهان سبز به شیکی و مدرن بودن حیاط شما بیشتر کمک کنند. کاشت خطی گیاهان با نظم چشم‌نوازی در طراحی باغچه به همراه آرایش مخصوصی که این روزها باغبانان با زیبایی هرچه تمام‌تر بر روی درختان انجام می‌دهند، یکی دیگر از ایده‌های جذاب برای حیاط سازی مدرن خواهد بود.

همچنین ایجاد پرچین‌های پرپشت از جنس شمشاد علاوه بر زیبایی حیاط شما می‌توانند یک جدا کننده مناسب برای بخش‌های مختلف به شمار بیایند.

 

استفاده از وسایل غیرمعمول در حیاط سازی به سبک مدرن

حیاط سازی مدرن با زمین چمن و استفاده از دو چکمه با بندهای قرمز به عنوان گلدان زیر درخت

هر وسیله بلااستفاده‌ای می‌تواند یک ایده جذاب برای حیاط سازی به سبک مدرن باشد. شما به آسانی می‌توانید وسایلی که دیگر درون منزل کاربردی ندارند به یک ایده خلاقانه تبدیل کنید. مثلا استفاده از کفش‌های قدیمی و کاشت گل و گیاه درون آنها، گذاشتن مجسمه‌های قدیمی درون حوض یا کنار جدول باغچه وسط گل‌ها، استفاده از ظرف و ظروف قدیمی همچون قوری و پارچ‌های زیبا برای کاشت گل‌های رنگی جذاب و…

 

حیاط سازی مدرن با استفاده از دراور چوبی و چکمه بلااستفاده به عنوان باغچه برای کاشت سبزی و گیاه روی زمین چمنی

هر یک از این ایده‌های می‌توانند به شما در تبدیل حیاطتان به یک فضای مدرن و شیک کمک کنند. همان‌طور که می‌دانید امروزه در اروپا و شهرهای پیشرفته به وسایل قدیمی و عتیقه‌جات اهمیت زیادی می‌دهند. بنابراین از به کار بردن آنها در فضای سبز خانه‌تان غافل نشوید.

 

ساخت حیاط مدرن به کمک نورپردازی های جذاب

حیاط سازی مدرن با کفپوش چوبی برای خانه ای با نمای آجری و درب کشویی و میز و صندلی های چوبی و فلزی

نورپردازی خلاقانه همیشه به فضای شما جذابیت و درخشندگی بیشتری می‌بخشد. این عامل یکی از مهم‌ترین اصول طراحی و ساخت حیاط مدرن به شمار می‌آید. شما می‌توانید به کمک ریسه‌های نورانی، نصب لامپ‌هایی با اشکال مختلف در طراحی دیوار محوطه مانند دیوار فلزی و بتنی، همچنین قرار دادن پروژکتورهای مخصوص برای کف باغچه و حیاط یک فضای سبز بسیار مدرن را داشته باشید.

لامپ‌های ال ای دی متناسب برای فضای باغچه مصنوعی، ایده بسیار کاربردی و جذابی برای نورپردازی محوطه هستند که علاوه بر زیبایی در مصرف برق هم صرفه‌جویی می‌کنند. پیشنهاد می‌کنیم مقاله همه چیز درباره دیوار حیاط مدرن را مطالعه فرمایید.

 

ساخت فضایی برای پخت و پز یک ایده جذاب برای حیاط مدرن

حیاط سازی مدرن با باربیکیوی استیل، پیشخوان چوبی، چراغ های آویز و نمای خانه مشکی

اگر حیاط شما متراژ بالایی دارد حتما بخشی از آن برای پخت و پز، برپایی بساط کباب و باربیکیو آجری و سنگی طراحی کنید. امروزه در نظر گرفتن یک باربیکیو یا آشپزخانه باز برای حیاط سازی مدرن از اصول اولیه طراحی آن محسوب می‌شود. می‌توانید سقف آشپزخانه را طوری طراحی کنید که در روز و آب و هوای مناسب باز شود. آشپزخانه‌های روباز و ایجاد فضایی مناسب برای نشستن از ایده‌های خلاقانه حیاط مدرن به شمار می‌آیند.

 

طراحی حیاط مدرن به کمک یک شومینه بتنی

حیاط سازی مدرن باکفپوش بتن و چمن، صندلی های حصیری و چوبی با روکش طوسی و گودال آتش گرد

در گذشته هنگام شب نشینی‌های دوستانه و مهمانی درون حیاط، از آتش برای گرم شدن محیط استفاده می‌شد. این کار هنوز هم انجام می‌شود و یکی از لذت‌بخش‌ترین لحظه‌های مهمانی خواهد بود. اما امروزه در طراحی حیاط مدرن به جای برپایی آتش درون ظرف نامناسب، از ایده شومینه فضای باز بتنی کمک می‌گیرند. این شومینه‌ها با هیزم و آتش طبیعی باعث گرم شدن فضا خواهند شد و محوطه شما را به یک حیاط مدرن تبدیل می‌کنند.

 

ایده نصب تاب و فضایی برای نشستن در حیاط مدرن

حیاط سازی مدرن با کفپوش چمن مصنوعی، تاب پایه دار حصیری مشکی با تشکچه طوسی و کوسن سبز مقابل دیوار سنگی

اگر به فکر مدرن‌سازی حیاط خود هستید، می‌توانید از یک تاب پارچه‌ای یا انواع دیگر آن کمک بگیرید. همچنین استفاده از انواع میز و صندلی‌ تابی با اشکال مختلف از جنس توری، چوب یا فلز، یک طراحی جذاب برای ساخت حیاط مدرن به شمار می‌آیند. همچنین می‌توانید از مبلمانی که درون خانه به آنها نیاز ندارید، استفاده کنید. قرار دادن مبلمان و صندلی‌های جذاب زیر یک سایه‌بان، به فضای سبز شما زیبایی بیشتری می‌بخشد.

 

جمع‌بندی

حیاط سازی مدرن با کفپوش و گودال آتش بتنی، دیوارپوش چوبی و صندلی های مدرن مشکی

از روزگاران گذشته حیاط‌سازی یکی از بخش‌های اصلی خانه به شمار می‌آمد. این روزها معماران و متخصصین طراحی منزل همچنان به ساخت یک حیاط مدرن علاقه‌مندند. فضای سبز حیاط می‌تواند خستگی یک روز کاری سخت را از بین ببرد. همچنین به راحتی می‌توان مهمانی‌های دوستانه آخر هفته را در این فضای شیک و مدرن برگزار کرد. به همین منظور ما در این مقاله اصول حیاط سازی مدرن را بررسی کردیم. همچنین می‌توانید 8 ایده جذاب را برای طراحی یک حیاط به سبک مدرن مطالعه کنید.

شما ترجیح می‌دهید حیاط منزلتان به سبک مدرن طراحی شود یا سنتی؟ به نظر شما با توجه مطالب گفته شده در خصوص حیاط مدرن، کدام یک کاربردی‌تر هستند؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.