تهویه هوای مناسب برای داشتن حمام و سرویس بهداشتی سالم

سرویس بهداشتی با وان حمام بزرگ و روشویی چوبی

بعد از هر بار حمام رفتن، بیش از نیم لیتر رطوبت وارد هوای خانه می شود. اگر هوا به درستی تهویه نشود، این رطوبت و قارچ ها و کپک های احتمالی ناشی از آن می تواند کیفیت هوای داخل خانه و تمامیت ساختاری آن را تحت شعاع قرار دهد، اما نیازی به نگرانی نیست. به کمک ابزارها و تکنیک های این مطلب، می توانید به سادگی از دست رطوبت های مزاحم خلاص شده و عمیق و راحت تنفس کنید.

فهرست مطالب:

 

حمام و سرویس بهداشتی بزرگی با پنجره های بزرگ مقابل وان و روشویی

تهویه هوای طبیعی با کمک پنجره

به طور ایده آل، برای تهویه هوای مناسب حمام هم به فن و هم به پنجره نیاز است. پنجره ها علاوه بر تهویه هوا، به ارزش طراحی و دیزاین خانه نیز می افزایند، منظره و نور طبیعی فراهم می کنند و در میزان فشار هوای خانه تعادل برقرار می کنند.

 

حمامی به همراه یک پنجره مقابل وان که با پرده کرکره ای پوشیده شده است

پرده های کرکره ای به تهویه هوا و حفظ حریم خصوصی اجازه هم زیستی مسالمت آمیز می دهند. به جای چوب از پرده های کرکره ای با متریال های کامپوزیتی که در برابر رطوبت مقاوم تر هستند، استفاده کنید.

 

حمام سفید با وان و روشویی کابینتی و پنجره هایی نزدیک سقف

در این حمام به طرز هوشمندانه ای از پنجره های نزدیک سقف استفاده شده تا به راحتی نور طبیعی، تهویه هوا و حریم خصوصی لازم فراهم شود.

 

حمام طوسی و سفیدی که پنجره هایش به همراه شیشه های مات محسور شده اند

در این حمام از پنجره های فراوانی استفاده شده، اما به کمک شیشه های مات حریم خصوصی لازم نیز فراهم شده است. خوب است بدانید که این شیشه های مات در طرح های مختلفی تولید می شوند.

 

حمامی زیرشیروانی با سقف شیب دار و پنجره نورگیر روی سقف

نورگیرها، راه دیگری برای ورود نور طبیعی و خروج رطوبت هستند. اگر نورگیر حمامتان دور از دسترس است، درب آن را اتومات کنید تا بتوانید بیشترین استفاده لازم را از آن ببرید.

 

حمام بزرگی با یک درب باز شو شیشه ای بجای پنجره مقابل وان

یک در که از حمام به بیرون راه داشته باشد، حرکت جسورانه ای در طراحی است که هوای تازه فراوانی نیز فراهم می کند. اگر بیرون از خانه، به یک مسیر قابل رفت و آمد دسترسی ندارید، می توانید از بالکن های ژولیت (یک بالکن مصنوعی که به کمک نصب نرده اطراف درها ساخته می شود) استفاده کنید.

 

تصویر یک فن اگزوزی برای تهویه حمام

فن های اگزوزی

این فن های نازیبا، برای تهویه مناسب هوای حمام، ضروری هستند. باید بدانید که فن های مختلفی در بازار وجود دارد. هنگام انتخاب دقت کنید به سراغ مدل هایی بروید که مصرف بهینه انرژی را تضمین کرده و بی صدا و کاربردی باشند. بعضی از فن ها، حسگر حرکت و رطوبت دارند و هنگام ورود و خروج افراد یا زمانی که میزان رطوبت بالا می رود، به طور خودکار شروع به کار می کنند. قبل از خرید فن، با یک متخصص مشورت کنید تا مطمئن شوید که اندازه دستگاه مناسب حمام شما بوده و جای مناسبی برای نصب آن وجود داشته باشد.

 

تصویر یک فن تایمردار برای تهویه هوای حمام

فن های تایمر دار

فن ها باید حداقل یک ساعت پس از هر بار حمام کردن کار کنند تا به طور موثر تمام رطوبت باقی مانده در حوله های خیس، زیر پایی حمام و حتی دیوارها را جذب کنند. فن های تایمر دار برای اطمینان از روشن بودن فن در هنگام نیاز، انتخابی مناسب هستند. به خاطر داشته باشید که بسیاری از فن ها، تایمرهای نیم ساعتی دارند، پس باید هنگام خروج از حمام یک بار دیگر کلید آن را فشار دهید.

شما چگونه میزان رطوبت و کپک را در حمام کنترل می کنید؟ راه حل های خود را با ما به اشتراک بگذارید.