تزیین باغچه با چند ایده ارزان و جذاب!

تزیین باغچه خانه ای با نمای آجری قرمز رنگ با استفاده از هرس کردن گیاهان به شکل های مختلف و آبنما

همانطور که می‌دانید، باغ و باغچه‌ها به عنوان قلب محوطه بیرونی شناخته می‌شوند. با ایجاد تغییراتی کوچک؛ اما خلاقانه می‌توان باغچه‌ای زیبا و چشم‌نواز ایجاد نمود. استفاده از گل و گیاهان مختلف، وسایل و تجهیزات متنوع باعث افزایش و تغییر چشمگیر باغچه می‌شود. برای  انجام این کار، می‌توانید از وسایل مختلف و گیاهان تزیینی استفاده کنید.

در ادامه این مقاله از مجله طراحی و دکوراسیون معمارنو، مجموعه مختلفی از ایده‌های تزیین باغچه را به شما آموزش خواهیم داد تا بتوانید با هزینه کم، بهترین محوطه را برای خود خلق کنید.

 

سوالات متداول:

چه ایده‌هایی را برای تزیین باغچه به کار ببریم؟

1. استفاده از چتر به جای گلدان 2. ساخت حصار با بطری آب 3. استفاده از کفش و چکمه قدیمی 4. استفاده از لاستیک 5. دیزاین باغچه با سنگ‌های مختلف 6. کاشی‌های شکسته برای تزیین گلدان‌ها 7. استفاده از قاشق‌های قدیمی به عنوان آویز 8. ساخت مجسمه با گیاهان


چه ایده‌ای را برای طراحی جدول و تزیین باغچه به کار ببریم؟

آجرهای رنگی را می‌توانید برای طراحی جدول باغچه استفاده کنید.

 

اقدامات لازم برای تزیین باغچه

تزیین باغچه با میز و صندلی های مشکی فلزی، تشکچه های پارچه ای زرد، دو سایبان چتری سفید و زرد و گل های رنگی

داشتن باغچه‌ای زیبا باعث می‌شود که در محیطی شاداب و پر از انرژی زندگی کنید. طراحی باغچه کار چندان سختی نیست؛ اما باید اصولی و فکر شده انجام شود. افراد علاقمند به گل و گیاه، ایده‌های زیادی برای طراحی باغچه خود دارند؛ اما پیش از عملی کردن آن باید سنجید که امکان اجرایی شدن ایده‌ها وجود دارد یا خیر. قبل از دست به کار شدن برای تزیین باغچه، باید به چند نکته توجه کنید:

 

توجه به ابعاد باغچه

تزیین باغچه با باربیکیو یا شومینه و پله ها و باغچه های پلکانی سنگی، میز و صندلی های فرفورژه مشکی و قهوه ای

 یکی از مهم‌ترین بخش‌ها، توجه به ابعاد و اندازه باغچه است. در باغچه‌های بزرگ به علت مساحت بیشتر، امکان استفاده از انواع وسایل وجود دارد و تنوع طراحی و ایجاد فضای متفاوت بالاست. اما در باغچه‌های کوچک، این موضوع صدق نمی‌کند. همچنین باید توجه نمود که رسیدگی به باغچه‌ای بزرگ کار مشکلی است و باید از تزییناتی استفاده کرد که نیاز زیادی به رسیدگی و پاکسازی نداشته باشد. 

 

استفاده از اشیاء کاربردی

تزیین باغچه با هرس کردن گیاهان بصورت هشت ضلعی های منظم و دارای گلدان های سفالی و درختچه های کوتاه

هنگام طراحی باغچه، به کاربرد اشیا توجه کنید. هر وسیله نو و قدیمی، مناسب و کاربردی نیست. استفاده از تمامی وسایل جز سردرگمی و به هم ریختگی، فایده‌لی نخواهد داشت. البته باید در تمامی مراحل طراحی باغچه، به استفاده از جدیدترین متدهای استفاده شده در طراحی توجه کنید. همه چیز به خلاقیت و ایده‌پردازی شما بستگی دارد.

 

توجه به ماندگاری تزیینات

تزیین باغچه با سنگ ریزه های سفید، آبنمای دو طبقه و گل های سبز تیره و روشن و قرمز و چراغ های زمینی کوتاه

استفاده از برخی تزیینات می‌تواند در کوتاه مدت باغچه شما را زیبا کند‌؛ اما پس از مدت کوتاهی نَمای خود را از دست داده و فرسوده می‌شود. بهتر است از تزییناتی ماندگار استفاده کنید که به راحتی تغییر ظاهر نمی‌دهد. 

 

توجه به تطابق تزیینات با محیط 

تزیین باغچه با یک آبنمای سنگی کرم رنگ روی کفپوش بتن و چمن و مقابل شمشادهای کوتاه

از وسایلی استفاده کنید که با محیط تطابق داشته باشد. مثلا استفاده از نرده‌های چوبی در محیطی برفی و طوفانی، ایده‌ خوبی نیست. با کوچک‌ترین برف و بادی، نرده‌ها خراب شده و ظاهر باغچه خراب خواهد شد. 

 

ایده‌های خلاقانه برای تزیین باغچه

تزیین باغچه با گل ها و گلدان های سرامیکی رنگی با طرح های مختلف روی دیوار کوتاه سیمانی

لوازم و وسایل زیادی برای تزیین باغچه وجود دارد که ممکن است هزینه بالایی را در برداشته باشد. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که تا جای ممکن برای خلق محیطی زیبا، از لوازم‌ دور ریختنی استفاده کنید. لوازم پلاستیکی به آسانی تجزیه نمی‌شوند و برای طبیعت مضر است؛ بنابراین استفاده دوباره و به‌‌جای آن، کمکی بزرگ به طبیعت خواهد بود. 

در ادامه این مقاله، ایده‌های کاربردی و آسان در باب تزیین باغچه را بیان خواهیم کرد تا بتوانید به بهترین شکل باغچه خود را بیارایید. 

 

استفاده از چتر به جای گلدان

تزیین باغچه با یک چتر سفید به عنوان گلدان و گل های بنفشه با رنگ های بنفش و آبی و زرد داخل آن

یکی از راه‌های دیزاین باغچه، استفاده از گلدان‌های رنگی است؛ اما شما می‌توانید متفاوت‌ عمل کرده و از چتر به جای گلدان استفاده کنید. چتر‌های رنگی و شکل مدور آن، جلوه خاصی در محیط ایجاد می‌کنند. چتر را باز کنید و داخل آن، گیاه مورد نظر خود را قرار دهید. 

 

ساخت حصار با بطری آب

تزیین باغچه با استفاده از حصارهای با بطری های پلاستیکی سبز رنگ

نرده باغچه، مرز بین محوطه بیرونی و باغچه را مشخص می‌کند. در یک مقاله به طور مفصل شما را با نرده باغچه آشنا کرده‌ایم. ساخت نرده اکثرا هزینه زیادی داشته و به همین دلیل بسیاری از افراد از خرید آن اجتناب می‌کنند. نرده‌ها در انواع متریال و در طرح‌های مختلف در بازار وجود دارد.

 استفاده از بطری آب می‌تواند به عنوان یک گزینه مناسب برای خلق زیبایی منحصر به فرد باغچه شما باشد. کافی است تعدادی بطری پلاستیکی را انتخاب کنید. آن‌ها را به اندازه‌های یکسان ببرید و در کنار یکدیگر  بر روی خاک باغچه قرار دهید. برای افزایش زیبایی می‌توانید بطری‌ها را رنگ کرده و بر روی آن گیاه مد نظر خود را جایگذاری کنید.

 

استفاده از کفش و چکمه قدیمی در باغچه

تزیین باغچه با استفاده از چکمه های پلاستیکی به عنوان گلدان برای کاشت گل های بنفشه

شما می‌توانید از کفش و چکمه‌های قدیمی در تزیین باغچه استفاده کنید. برای کاشت گیاهان تزیینی و کوچکی مانند کاکتوس، استفاده از این چکمه‌ها، بهترین ایده‌ است. با رنگ کردن کفش و چکمه گلدان‌های بی‌نظیری را خلق کنید. بهتر است که انتهای کفش را سوراخ کنید تا آب از گلدان خارج شود، سپس روی آن را با خاک پر کنید و با استفاده از گل و گیاهان مختلف تزیین کنید. این چکمه‌ها را می‌توان بر روی نرده باغچه یا دیوار قرار داد. 

 

استفاده از لاستیک برای طراحی باغچه

تزیین باغچه با استفاده از لاستیک های رنگ شده برای قرار دادن گلدان ها و گل های رنگی در فضای باز

از لاستیک‌های فرسوده نیز می‌توان به عنوان گلدان استفاده کرد. همچنین می‌توانید با رنگ آمیزی لاستیک‌ها جلوه زیبا و متفاوتی را به باغچه مصنوعی خانه خود ببخشید. استفاده از انواع مختلف گل و گیاهان رنگی، می‌تواند زیبایی محیط را چند برابر کند.

 

دیزاین باغچه با سنگ‌های مختلف

تزیین باغچه با سنگ ریزه سفید به عنوان کفپوش و تخته سنگ هایی در سایزهای مختلف برای مسیر حرکت

سنگ‌ها در شکل و اندازه‌های مختلف وجود دارند به همین دلیل، می‌توانید در مکان‌های مختلف از آن‌ها استفاده کنید. کشیدن حصار، مشخص کردن مسیر پیاده رو و حریم گل و گیاه از جمله اقداماتی است که می‌توانید با استفاده از سنگ‌ها انجام دهید. 

سنگ‌ها در رنگ‌های مختلف وجود دارند. در صورتی که رنگ مورد نظر خود را در طبیعت پیدا نکردید، می‌توانید اقدام به رنگ آمیزی سنگ‌ها کنید.

 

کاشی‌های شکسته مناسب برای تزیین گلدان‌ها

تزیین باغچه با استفاده از گلدان هایی که با روش کاشی شکسته آبی آینه شکسته درست شده اند

یکی از بهترین راه‌های تزیین باغچه، استفاده از کاشی‌های شکسته است. کاشی‌های شکسته یا سالم را می‌توان برای تزیین حوض و نرده باغچه نیز به کار برد. همچنین از کاشی‌ها می‌توانید برای تزیین دور باغچه و تزیین گلدان استفاده کنید. کاشی شکسته برای ساخت گلدان نیز کاربرد دارد. کافی است مقداری از این کاشی‌های شکسته را با چسب مخلوط کرده و داخل قالب پلاستیکی بریزید و اجازه دهید تا خشک شود. سپس آن را از قالب جدا کنید. رنگ‌های زیبا و جذاب کاشی‌ها جلوه خاص و هنرمندانه به باغچه شما خواهد داد.

 

استفاده از قاشق‌های قدیمی به عنوان آویز

می‌توان از قاشق و چنگال به عنوان یک وسیله کاربردی و زینتی استفاده کرد. کافی است که قاشق‌های قدیمی را به وسیله نخ یا طناب بر سر در باغچه وصل کنید. این موضوع باعث می‌شود تا در هنگام وزش باد، با سر و صدای ایجاد شده توسط قاشق، پرندگان اجازه ورود و مزاحمت نداشته باشند. همچنین می‌توانید با رنگ آمیزی این قاشق‌ها جلوه‌ای خاص و متفاوت را به محیط خود هدیه ببخشید.

 

ساخت مجسمه با گیاهان

تزیین باغچه با استفاده از هرس و تزیین گیاهان به شکل یک مرد نشسته و دو اسب در حال تاخت

بتونه، یکی از موادی است که برای ساخت انواع مجسمه به کار شما می‌آید. این ماده قابلیت شکل‌پذیری دارد، به همین دلیل می‌توانید در شکل‌های مختلف از آن استفاده کنید. کافی است مقداری از این ماده را با آب مخلوط کنید و در قالب مد نظر خود بریزید. 

همچنین می‌توان با استفاده از گیاهان، طرح‌های مختلف و متنوع برای دیزاین باغچه ایجاد نمود. برگ‌های انجیری بزرگ می‌تواند انتخاب مناسب برای قالب‌های گیاهی باشد. در ادامه عکس‌های متنوع از این مجسمه‌های گیاهی را مشاهده خواهید کرد.

 

جعبه‌های غذایی چای و شکلات به جای گلدان

تزیین باغچه با استفاده از قوطی های فلزی نوشیدنی به عنوان گلدان برای گیاهان کوتاه و کوچک

جعبه‌های غذایی محکم و مقاوم می‌تواند جایگزین مناسبی برای گلدان باشد. شما می‌توانید با رنگ آمیزی و تزیین جعبه‌های قدیمی، گلدان‌های خاص و منحصر به فرد را بسازید. استفاده از کاشی‌های شکسته بر روی گلدان و خرده چوب‌ها، طرح و ایده متفاوت به نمایش خواهد گذاشت. پیاده سازی و ایجاد شگفتی و زیبایی در ساخت گلدان، تنها به سلیقه و خلاقیت شما بستگی دارد.

 

ساخت گلدان دیواری با بطری

تزیین باغچه با استفاده از بطری های پلاستیکی به عنوان گلدان و به صورت آویز روی دیوار سیمانی سفید

بطری‌ها کاربردهای مختلف دارند که شما می‌توانید با استفاده از آن‌ها ایده‌های خلاقانه خود را پیاده کنید. می‌توانید با سوراخ کردن انتها بطری و وصل کردن آن به وسیله یک طناب محکم به دیوار، گلدان دیواری شیک و زیبایی داشته باشید. استفاده از گل‌های مختلف بر روی دیوار زیبایی منحصر به فردی را به نگاه شما هدیه می کند.

 

ساخت خانه‌های چوبی در باغچه

تزیین باغچه بزرگ و سرسبزی با یک خانه درختی چوبی و لاستیک آویزان از درخت برای بازی

قرار گرفتن خانه‌های چوبی بر روی دیوار یا درختان محکم و تنومند حیاط، علاوه بر افزایش زیبایی، محل مناسبی برای سکونت پرندگان خواهد بود. با استفاده از چوب و مقداری رنگ، می‌توانید خانه‌های چوبی زیبایی را رنگ آمیزی کرده و بسازید. اگر فضای بزرگی دارید، می‌توانید خانه‌‌ درختی کوچکی برای کودکان نیز بسازید. 

پیشنهاد می‌کنیم مقاله ساخت خانه درختی، ایده‌ای جذاب برای بازگشت به دل طبیعت را مطالعه فرمایید.

 

استفاده از سنگ‌های رنگی برای نقاط مختلف باغچه

تزیین باغچه با استفاده سنگ های ریز رنگی و ساخت طرح های منحنی

سنگ‌ها در شکل و اندازه‌های مختلف در طبیعت وجود دارند. شما می‌توانید با وصل کردن این سنگ‌ها به چوب و آویزان کردن آن از باغچه، از مزاحمت حیوانات جلوگیری کنید و رنگ زیبایی به باغچه اضافه کنید.

 

تنگ ماهی برا ساخت باغچه کوچک

تزیین باغچه با استفاده از تنگ شیشه ای به عنوان گلدان برای کاشت گیاهان ریز و کوچک

تنگ‌های گرد ماهی، می‌تواند به عنوان یک باغچه کوچک بسیار کاربردی و زیبا باشد. استفاده از این تنگ‌ها تازگی منحصر به فردی را به فضای سبز می‌دهد. اگر تنگ‌ ماهی در خانه شما بدون مصرف است، به شما پیشنهاد می‌کنیم که با چند اقدام ساده بهترین نتیجه را خلق کنید. کافی است در انتها تنگ مقداری خاک بریزید و سپس با انواع گل‌های مختلف تزیین کنید. این تنگ، می‌تواند به عنوان گلدان نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

 

استفاده از پارچه‌های قدیمی برای تزیین گلدان‌ها

تزیین باغچه و گلدان ها با استفاده از پارچه هایی برای دور گلدان ها با گیاهان کوتاه قد

ممکن است در خانه شما هم پارچه و پرده‌های قدیمی تنها به عنوان گردگیر استفاده شوند. بریدن پارچه با الگوهای خاص و چسباندن آن به اطراف گلدان‌های سفالی، می‌تواند به عنوان یک بخش برای برجسته سازی باغ استفاده شود.

 

ساخت قفس‌های پرندگان با مواد مختلف

تزیین باغچه با استفاده از قفس های فلزی مشکی رنگ و آویزان کردن آن ها از درخت

قفس‌های پرندگان می‌تواند جلوه خاص و متفاوتی را به باغ و باغچه اضافه کنند. قفس‌های پلاستیکی در انواع رنگ و مدل‌های مختلف در بازار وجود دارد که می‌توانید بهترین انتخاب را داشته باشید. پرندگان آن را به یک زیستگاه کوچک تبدیل می‌کنند و شنیدن صدای آنان، حس خوب زندگی در طبیعت را به افراد خانه می‌بخشد.

 

استفاده از مبلمان قدیمی به عنوان گلدان بزرگ

تزیین باغچه با استفاده از فریم مبلمان قدیمی به عنوان گلدان برای کاشت گل و گیاه

اگر در انباری مبلمان قدیمی دارید با پاکسازی گرد و غبار، آن را به گلدانی غول آسا تبدیل کنید. این نوع دیزاین می‌تواند جلوه خاص و متفاوت را به شما هدیه ببخشد. توجه کنید که این ایده مناسب باغچه‌های کوچک نیست؛ چرا که حجم زیادی از فضای باغچه را اشغال می‌کند. 

 

استفاده از قوطی فلزی به عنوان گلدان

تزیین باغچه با استفاده از قوطی های فلزی به عنوان گلدان برای کاشت گیاهان

قوطی‌های فلزی می‌تواند انتخاب مناسبی برای تزیین دیوار باغچه باشد. با رنگ آمیزی و قرار دادن انواع مختلف گیاه و گل، زیبای خاص و زیبایی را هدیه دهید.

 

طراحی باغچه با لوستر برای نگهداری گیاهان

تزیین باغچه با استفاده از لوستر قدیمی بلااستفاده آبی رنگ برای کاشت گل های گلدانی

استفاده از لوسترهای قدیمی باعث می‌شود تا زیبایی منحصر به فرد در فضای سبز ایجاد شود. شما می‌توانید با رنگ آمیزی لوستر و آویزان کردن آن‌ها بر روی دیوار، جلوه خاص به محیط هدیه ببخشید.

 

جعبه چوبی نگهداری میوه به جای گلدان

تزیین باغچه با استفاده از جعبه های مکعبی چوبی به عنوان گلدان برای گل ها

استفاده از جعبه و صندوق‌های چوبی یک گزینه مناسب برای نگهداری گیاهان به عنوان فلاورباکس است. شما می‌توانید این جعبه‌ها را از میوه‌فروشی تهیه کرده و با رنگ آمیزی، محیطی زیبا و جذاب را برای نگهداری گل و گیاهان ایجاد کنید. 

 

استفاده از آجرهای رنگی در باغچه

تزیین باغچه با استفاده از آجرهای قرمز رنگ برای لبه منحنی باغچه با گیاهات دارای برگ های پهن

آجرهای رنگی می‌تواند به عنوان جدول باغچه و یا مشخص کردن حریم آن استفاده شود. همچنین می‌توانید با رنگ آمیزی آجرها، حس و حال متفاوت را برای فضای سبز ایجاد کنید. 

 

استفاده از بشکه به عنوان گلدانی متفاوت

تزیین باغچه با بشکه های قدیمی چوبی قهوه ای رنگ به عنوان گلدان برای کاشت گل های رنگی

بشکه‌های قدیمی و فرسوده چندان هم بی‌استفاده نیستند. فرقی نمی‌کند که بشکه‌ها از جنس پلاستیک یا فلز باشند، درهرصورت نتیجه‌ نهایی، زیبا خواهد شد. کافیست که بشکه‌ها را به رنگ موردنظرتان درآورده و آن‌ را پر از خاک کنید. سپس گیاهان موردنظرتان را در آن بکارید و در گوشه‌ای از باغچه قرار دهید. کشیدن نقاشی بر بدنه‌ی بشکه آن‌ را زیباتر خواهد کرد. 

 

نصب نرده و حصار تزیینی

تزیین باغچه‌ای سبز به همراه گل های رنگی و حصاهای چوبی سفید رنگ

استفاده از نرده و حصارهای چوبی کوچک و بزرگ باعث زیبایی باغچه خواهد شد. همنشینی این وسایل چوبی با گیاهان باغچه، یک ترکیب بی‌نظیر خواهد ساخت. اگر به باغچه‌‌های رنگی علاقه دارید، رنگ زدن نرده و حصار نیز فضای زیبایی ایجاد می‌کند. 

 

قرار دادن آب‌نما کوچک در باغچه

تزیین باغچه با یک آبنمای پایه دار سنگی در کنار گیاهان و گل های سبز رنگ در فضای باز خانه

قرار دادن یک آب‌نمای کوچک در محوطه سازی باغ و باغچه، ایده‌ای بکر و پرطرفدار است. آب‌نما مدل‌های مختلف سنتی و مدرن داشته و با هرنوع سلیقه‌ای همخوانی دارد. در روز‌های بهاری و تابستانی، این آب‌نما ظاهر باغچه‌ را دگرگون می‌کند. 

 

استفاده از تنه‌ کوچک و بزرگ درختان در باغچه

تزیین باغچه با استفاده از تنه درختی که داخلش برای کاشت گل های فصلی خالی شده

با یک تنه‌ی فرسوده و کهنه‌ی درخت هم، بدون هیچ هزینه‌ای می‌توانید باغچه‌تان را تزیین کنید. تنه‌ی درختان فرسوده عموما پوچ و بی‌فایده هستند؛ اما همچنان ظاهر زیبای‌ خود را حفظ کرده‌اند. می‌توانید داخل تنه‌ی درخت را پراز خاک کرده و گیاهان زینتی درون آن بکارید. 

 

استفاده از انواع گل‌های رونده در باغچه

تزیین باغچه با کفپوش سنگفرش، نیمکت فلزی سفید و گل های سفید و بنفش و گلدان بزرگ سفالی

استفاده از گل‌های رونده در تزیین باغچه، نمای آن را به کلی تغییر می‌دهد. با استفاده از چوب و فلزهای انعطاف پذیر می‌توان طرح مورد نظر را بر زمین استوار نمود و بنابر سلیقه، گل‌های رونده‌ را کنار آن کاشت. گل‌های رونده به سرعت رشد کرده و سراسر سطح چوب و فلز را اشغال می‌کنند. 

 

طراحی باغچه با مترسک و عروسک‌های چوبی و پارچه‌ای

تزیین باغچه با مجسمه یک مترسک داری لباس های مشکی و زرد و بلوز چهارخانه

گرچه استفاده از مترسک و عروسک‌های چوبی و پارچه‌ای در گذشته به منظور دیگری صورت می‌گرفت؛ اما اکنون استفاده از آن، به منظور دیزاین باغچه بسیار رایج است. شک نکنید کودکان طرفدار پروپاقرص این ایده هستند و از آن استقبال می‌کنند. 

 

به کارگیری فرغون و دوچرخه در باغچه

تزیین باغچه با دو چرخه فلزی آبی رنگ به همراه سبد نیم دایره برای کاشت گیاهان

از فرغون‌ها و دوچرخه‌های فرسوده‌ که دیگر کاربردی ندارند، به منظور طراحی باغچه استفاده کنید. پس از تمیز کردن و رنگ‌آمیزی، آن‌ها را در قسمت موردنظرتان استوار کرده و در آن گل و گیاه بکارید. خواهید دید که در نهایت چقدر ظاهر باغچه‌تان را تغییر می‌دهد و زیباتر می‌کند. 

 

استفاده از انواع مدل پالت چوبی

تزیین باغچه با استفاده از پالت های چوبی برای کاشت بوته های کوچک گیاهان

از پالت‌های چوبی می‌توان به ا‌َشکال متنوع، برای زینت بخشیدن به باغچه استفاده کرد. با خواباندن چند پالت روی هم بر زمین و پاشیدن خاک درون آن و کاشت گیاه موردنظر، یک نمای چوبی زیبا ایجاد می‌شود. علاوه بر آن می‌توانید پالت را بر دیوار‌ باغچه نصب کرده و با قراردادن چندین گلدان بر آن، یک نمای زیبا درست کنید. 

 

استفاده از شن‌های رنگی چشم‌نواز و متفاوت

تزیین باغچه با استفاده از شن های رنگی و حفاظ های کوتاه سفید و دیوارپوش چوبی

استفاده از شن‌های رنگی تزیینی، در سال‌های اخیر رواج یافته است. این شن‌ها باعث منحصر به فرد رسیدن باغچه می‌شوند. شن‌های رنگی در هر اندازه و رنگی وجود دارند و با قراردادن آن در قسمت‌هایی از باغچه و گلدان، یک باغچه‌ی زیبا خواهید داشت. شک نکنید که کودکان نیز عاشق این ایده می‌شوند. 

 

تراریوم شیشه‌ای؛ زیبا و دومنظوره

تزیین باغچه و خانه با استفاده از تراریوم های شیشه ای با گیاهان مختلف اما هم دما

تراریوم شیشه‌ای، ظرفی تزیینی است که در آن گیاهان زینتی کوچک و بزرگ که نیاز به رطوبت و دمای خاصی دارند، نگهداری می‌شوند. گرچه از تراریوم شیشه‌ای در داخل آپارتمان نگهداری می‌کنند؛ اما اخیرا نوعی از آن به منظور طراحی باغچه به فروش می‌رسد که بسیار پرطرفدار و زیبا است. می‌توانید به دو منظور آن‌ را نصب کنید؛ در آن گیاهان زینتی قرار دهید یا حتی چراغ‌های زینتی درون آن نصب کنید. 

 

جمع بندی: داشتن باغچه‌ای زیبا و چشم نواز با چند تکنیک ساده و کاربردی

تزیین باغچه با برش بشکه فلزی آبی رنگ و استفاده از آن به عنوان گلدان در کنار گلدان های چوبی مکعبی

امروزه انواع مختلفی از وسایل برای دیزاین باغچه وجود دارد که طبیعتا از هزینه بالایی نیز برخوردار است و تهیه آن به‌ صرفه نیست. ایده‌های مختلفی که در این مقاله بیان شد با وجود کم‌هزینه بودن، به تغییرات ایده‌آلی در باغچه می‌انجامد

با استفاده از وسایل فرسوده، علاوه بر خلق زیبایی، نقش موثر و مفیدی در سلامت محیط زیست خواهید داشت. ایجاد تغییرات در باغچه، باعث می‌شود که محیط زندگی خود را دگرگون دیده و احساس متفاوت و خوشایندی تجربه کنید.