راهنمای جامع انتخاب تابلو سه تکه؛ گزینه‌ای که این روزها ترند شده است!

پذیرایی منزل با کفپوش چوبی، مبلمان طوسی، میز جلومبلی چوبی و تابلو سه تکه طرح درخت

تابلو سه تکه یکی از المان‌های زیبایی‌بخش و دکوراتیو در اتاق نشیمن و پذیرایی به شمار می‌آید. این نوع تابلوها این روزها طرفداران زیادی دارند، از طرفی به دلیل تنوع بالای طرح و رنگ می‌توان آن‌ها را یک عامل اثرگذار در افزایش زیبایی و جلوه دکوراسیون داخلی منزل در نظر گرفت.

افراد زیادی به نصب تابلو سه تیکه در فضاهای مختلف خانه همچون اتاق نشیمن، اتاق خواب، راهروها و یا حتی محل کار خود علاقه‌مندند. از نظر آن‌ها تابلوها می‌توانند باعث هویت بخشیدن و زیباتر دیده شدن فضای مورد نظر شوند. اما یادتان باشد نمی‌توان هر نوع تابلویی را برای همه فضاهای موجود در منزل یا محل کار نصب کرد. تابلوهای سه تکه زیبا یکی از انواع این اکسسوری پرطرفدار هستند که با تنوع بالایی در طرح و رنگ‌بندی می‌توان از آن در بخش‌های اصلی منزل استفاده کرد. اهمیت وجود این تابلوهای محبوب ما را بر آن داشت در این مقاله شما را برای خرید تابلو چند تکه راهنمایی کنیم. همچنین در ادامه به بررسی ویژگی و کاربرد تابلوهای مذکور خواهیم پرداخت.

 

سوالات متداول:

تابلوهای دیواری سه تکه چه ویژگی‌هایی دارند؟

1. کاربرد آن در فضاهای عمومی و خصوصی 2. زیبایی بخشیدن به فضای مخصوص مهمانان 3. امکان نصب تابلو چند تکه در خانه‌هایی با متراژ کم


هنگام خرید تابلو چند تکه به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

1. اندازه تابلوی سه تکه 2. طرح تابلوی چند تکه 3. اندازه سقف و ارتفاع دیوار 4. شکل تابلو دیواری


انواع تابلوهای دیواری چند تکه کدامند؟

1. تابلو سه تکه مدرن 2. تابلو چند تکه فانتزی 3. تابلوی چند تکه دکوراتیو 4. تابلو برجسته سه تکه

 

تابلو سه تکه زیبایی‌بخش دیوارهای منزل

پذیرایی منزل با مبلمان طوسی، دیوار طوسی، اکسسوری طبیعی و تابلو سه تکه طرح گل لاله

این روزها بیش از گذشته وجود یک تابلو در دکوراسیون داخلی منزل ضرورت پیدا کرده است. در گذشته تصاویر مورد نظر از گل‌وگیاه، منظره، طبیعت، اثر هنری و… به صورت تکی بر روی یک قاب عکس یا تابلو از جنس مختلف کشیده یا چاپ می‌شد. اما در حال حاضر علاوه بر تابلوهای تکی، سه تکه و چند تکه روی کار آمده‌اند که باعث تنوع بیشتری در دکوراسیون داخلی منزل یا محل کار خواهند شد. 

همان طور که از نام تابلوهای سه تکه یا چند تکه پیداست، از سه یا چندین بخش جداگانه تشکیل می‌شوند. بدین شکل که تصویر مورد نظر شما با برش‌های مختلف بر روی چندین قاب گوناگون نصب خواهد شد.

 

پذیرایی منزل با مبلمان طوسی، کوسن‌های زرد و سرمه‌ای و طوسی و تابلو سه تکه نقاشی

در اغلب موارد تابلو سه تیکه بیان‌گر یک موضوع واحد است که باید تکه‌های آن را همچون یک پازل در کنار یکدیگر قرار داد تا تکمیل کننده هم باشنداما تابلوهای مذکور تنها به این طرح محدود نیستند، بلکه بعضی دیگر از این تابلوهای پرطرفدار با وجود داشتن سه یا چندین تکه موضوعاتی کاملا مجزا از یکدیگر را در برمی‌گیرند. البته در طراحی و تولید تابلوهای سه تیکه یا چند تکه به وجود هویت بصری نزدیک به هم، همراه با ویژگی‌های مشابه دقت فراوانی می‌شود.

 

ویژگی تابلوهای دیواری سه تکه

پذیرایی منزل با دیوار‌های سفید، میز جلومبلی چوبی، کفپوش چوبی و تابلو سه تکه طرح غروب آفتاب

افراد زیادی هنگام تصمیم‌گیری برای زیباتر دیده شدن دیوار منزل یا محل کار خود دچار تردید می‌شوند. این افراد نمی‌توانند بین رنگ آمیزی، کاغذ دیواری طرح‌دار یا خرید تابلو شیک و منحصربه‌فرد برای دیوارها یک گزینه را انتخاب کنند. اگر صرفا به دنبال جلوه بیشتر دکوراسیون اتاق پذیرایی یا دفتر کار خود هستید، می‌توانید با خرید تابلو چند تکه انتخاب هوشمندانه‌ای داشته باشید

این نوع تابلوهای سه تکه بسیار شیک و امروزی به نظر می‌آیند و به راحتی با سایر تزیینات دکوراسیون داخلی منزل یا محل کار هماهنگ می‌شوند. از دیگر ویژگی‌های تابلوهای دیواری چند تکه کاربرد آن در فضاهای عمومی و خصوصی است. به همین دلیل می‌توانید از این تابلوها برای زیبایی بخشیدن به فضای مخصوص مهمانان در هر مکانی استفاده کنید. 

 

پذیرایی منزل با کفپوش چوبی، مبلمان طوسی، میز جلومبلی طوسی و تابلو سه تکه طرح چوب و نقوش طلایی

شاید برخی از شما تصور می‌کنید برای خاص و شیک به نظر رسیدن یک محیط باید حتما از دکوری‌ها و وسایل تزئینی بسیار گران قیمت استفاده کرد. انتخاب هوشمندانه و مناسب تابلوهای سه تیکه می‌تواند به آسانی منجر به افزایش جلوه فضای مورد نظر شما شود. امکان نصب تابلو چند تکه در خانه‌هایی با متراژ کم که نشیمن کوچکی دارند و همچنین فضاهای بزرگ و باشکوه باعث شده تا ویژگی برتر دیگر این تابلوها را کاربردی بودنشان در فضاهای مختلف دانست.

 

هنگام خرید تابلو چند تکه به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

تابلو سه تکه دکوراتیو در منزلی با کفپوش چوبی، کاغذ دیواری طوسی و مبلمان آبی روشن

تابلوها اگر به درستی انتخاب شوند و در محل مناسبی قرار بگیرند می‌توان از آن‌ها به عنوان یک المان دکوراتیو در دکوراسیون داخلی استفاده کرد. به همین جهت قبل از خرید تابلو سه تکه یا چند تیکه باید به نکاتی همچون طرح تابلو، اندازه تابلو، شکل آن و ابعاد دیوار مورد نظر توجه کرد. در زیر هر یک از این موارد را به طور جداگانه مورد بررسی قرار می‌دهیم.

 

اندازه تابلوی سه تکه

پذیرایی منزل با دیوار نسکافه‌ای، مبلمان طوسی، میز جلومبلی چوبی و تابلو سه تکه با فریم مشکی

برای رسیدن به اندازه درست و مناسب تابلوهای سه تکه باید فضای دکوراسیون داخلی منزل یا محل کار خود را در نظر بگیرید. در واقع می‌توان گفت اندازه یک تابلو با ویژگی چند تکه به میزان فضای شما بستگی دارد. بدین شکل که اگر اتاق نشیمن یا پذیرایی منزلتان از متراژ زیادی برخوردار است می‌توانید یک تابلو دیواری چند تکه بزرگ انتخاب کنید. در غیر این صورت بهتر است با توجه به تعداد مبلمان و فضای خالی منزل به سراغ انتخاب یک تابلو سه تیکه در سایز مدیوم بروید.

 

طرح تابلوی چند تکه

پذیرایی منزل با کفپوش چوبی، فرش حصیری، دیوار‌های طوسی، دو میز چوبی و تابلو سه تکه تم سفید و آبی

برای انتخاب یک تابلو به شکل سه تیکه یا چند تکه باید سبک دکوراسیون داخلی منزل یا محل کار خود را در نظر بگیرید. اگر فضای مورد نظر شما دارای سبک مینیمال یا مدرن است باید به سراغ انتخاب تابلو سه تکه مدرن بروید. اما برای فضایی با سبک دکوراسیون سلطنتی بهترین گزینه تابلوهای سه تکه زیبا با طرح‌های شلوغ و باشکوه خواهد بود. بنابراین قبل از خرید تابلوهای مذکور ابتدا سبک چیدمان وسایل اتاق نشیمن و پذیرایی منزل خود را مورد بررسی قرار دهید تا انتخاب درستی داشته باشید.

 

اندازه سقف و ارتفاع دیوار

پذیرایی منزل با دیوار سفید، سقف نورپردازی شده و تابلو سه تکه آبی رنگ

یکی از عوامل مهم برای زیباتر دیده شدن تابلوها ارتفاع دیوار و فاصله آن تا سقف است. توجه به این نکته و در نظر داشتن آن می‌تواند منجر به جلوه بیشتر دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن و پذیرایی شما شود. بنابراین توجه داشته باشید که اگر ارتفاع زمین تا سقف بسیار زیاد است و دیوارهای این فضا بسیار بلند دیده می‌شوند، باید از تابلوهای چند تکه با تعداد کم و ارتفاع زیاد استفاده کنید. 

اما در صورتی که دیوار اتاق پذیرایی منزلتان بیشتر دارای فضای افقی است، باید به سراغ انتخاب تابلو چند تکه با تعداد بیشتر و ارتفاع کمتر بروید. رعایت این نکته مهم قبل از انتخاب تابلو دیواری سه یا چند تکه می‌تواند جلوه دکوراسیون داخلی منزلتان را افزایش دهد.

 

شکل تابلو دیواری سه تکه

پذیرایی منزل با دیوار سفید، مبلمان کرمی روشن، کوسن‌های راه راه و تابلو سه تکه مربعی مینیمال

همه ما تصوری که از شکل تابلو دیواری داریم، مستطیل است. اما می‌توان گفت امروزه تابلوهای سه تیکه به اشکال مختلفی ساخته می‌شوند. شما باید بر اساس پس زمینه دیواری که تابلو بر روی آن نصب خواهد شد، وسایلی که در مقابل یا زیر تابلو قرار گرفته‌اند و سایر جزئیات منزل مناسب‌ترین شکل را برای تابلوی دلخواهتان انتخاب کنید. 

یکی دیگر از نکاتی که می‌تواند به انتخاب شکل تابلو سه تیکه به شما کمک کند این است که بدانید تابلوهای چند تیکه باید از مرکز دیوار نصب شوند. در واقع شما نصب آن‌ها را از مرکز شروع می‌کنید و سپس تکه‌های دیگر را در اطراف آن قرار می‌دهید.

 

کاربرد تابلوهای چند تکه

پذیرایی منزل با دیوار نسکافه‌ای، مبلمان آبی طوسی، میز جلومبلی چوبی و تابلو سه تکه آبی و طلایی

تابلو دیواری‌های چند تکه یکی از انواع تابلوهای پرطرفدار و امروزی هستند که می‌توان آن‌ها را در سایز و طرح‌های بسیار متنوعی خریداری کرد. در اغلب موارد این تابلوها را با طرح‌های منظره، انیمیشن، شعر، تاریخ، شخصیت هنری، تکنولوژی، باغ وحش و… مشاهده می‌کنید

نکته مهم در خصوص تابلو سه تکه این است که باید هر یک از آن‌ها را در محل مناسبی نصب کنید تا باعث درخشش بیشتر آن فضا شود. به طور کلی می‌توان گفت فضاهای مناسب برای نصب تابلوهای نقاشی چند تکه شامل موارد زیر می‌شوند:

 

پذیرایی منزل با دیوار طوسی، مبلمان طوسی، میز جلومبلی چوبی و تابلو سه تکه با طرح منظره دریا

 • اتاق نشیمن (هال)
 • اتاق پذیرایی
 • اتاق خواب
 • دیوار بالای تلویزیون
 • دیوار راهروهای داخلی ساختمان
 • مراکز آموزشی
 • اداره‌جات

 

آشنایی با انواع تابلوهای دیواری چند تکه

پذیرایی منزل با مبلمان چرمی، دیوار طوسی روشن، میز جلومبلی چوبی و تابلو سه تکه تم قهوه‌ای

تابلو چند تکه در طرح، شکل، اندازه و ابعاد گوناگونی موجود است. وجود طرح‌های متنوع و متفاوت تابلوهای چند تیکه مهمترین موضوعیست که می‌تواند منجر به افزایش جلوه و جذابیت دکوراسیون داخلی فضای مورد نظر شما شود. در واقع می‌توان گفت هیچ محدودیتی برای انتخاب طرح تابلوی سه یا چند تکه وجود ندارد. در زیر انواع پرفروش و محبوب تابلو دیواری چند تکه را معرفی می‌کنیم:

 

تابلو سه تکه مدرن

منزلی با دیوار سفید، دراور چوبی، صندلی چوبی و تابلو سه تکه مدرن

یکی از پرطرفدارترین تابلوهای چند تیکه، نوع سه تکه آن است که به صورت مدرن و امروزی طراحی می‌شود. تابلو سه تکه مدرن به صورت چاپی تولید می‌شود، بنابراین شما به راحتی می‌توانید انواع تصاویر و عکس‌های مورد علاقه‌تان را برای چاپ بر روی این نوع تابلوهای چند تیکه سفارش دهید. تابلو مدرن سه تکه با ضخامت، ابعاد و طرح‌های متفاوتی تولید خواهد شد، به همین دلیل یکی از محبوب‌ترین تابلوهای امروزی برای نصب در دکوراسیون داخلی به شمار می‌آید.

 

تابلو چند تکه فانتزی

پذیرایی منزل با دیوار طوسی پتینه، مبلمان کرمی، میز جلومبلی دایره‌ای سفید و تابلو سه تکه فانتزی طرح اژدها

تابلوهای سه تکه فانتزی یکی دیگر از انواع تابلوهای پرفروش هستند که با طرح‌های هنری جدید جلوه زیبایی ایجاد می‌کنند. این تابلو با تکنیک‌های خاص و منحصربه‌فردی آماده می‌شود و از طرفی تصاویر هنری مورد نظر شما به صورت کاملا حرفه‌ای بر روی سه یا چندین تکه جداگانه تابلو چاپ خواهد شد. 

در واقع طرح تابلوهای سه تکه فانتزی بیشتر دربرگیرنده موضوعات خیالی، فراطبیعی، افسانه‌ای و یا بسیار اغراق‌آمیز است. به همین دلیل تابلوهای مذکور بیشتر مورد پسند جوانان خاص‌پسند است و طراحان داخلی آن را برای تزیین اتاق خواب مناسب می‌دانند. در اغلب موارد تابلوهای سه تیکه فانتزی به مدل دخترانه و پسرانه تقسیم می‌شوند که جوانان می‌توانند با توجه به سلیقه شخصی و سبک چیدمان اتاق خواب خود به انتخاب طرح مورد نظر بپردازند.

 

تابلوی چند تکه دکوراتیو

پذیرایی منزل با دیوار سفید، مبلمان آبی، گلدان آویزی و تابلو سه تکه دکوراتیو طلایی

این نوع تابلوها یکی دیگر از انواع تابلوهای مدرن و امروزی به شمار می‌آیند که در برگیرنده نقاشی خاص یا طرح متفاوتی خواهند بود. در واقع تابلوهای دکوراتیو سه تکه خود نوعی المان تزیینی و زیبایی‌بخش محسوب می‌شوند که با قرار دادن آن‌ها در دکوراسیون داخلی می‌توان موجب جلوه بیشتر آن محیط شد. 

یادتان باشد تابلوهای سه تکه دکوراتیو را باید بر روی بهترین دیوار اتاق نشیمن یا فضای محل کار خود نصب کنید. زیرا این نوع تابلوها به دلیل دکوراتیو بودن تمامی توجهات را در نگاه اول به خود جلب می‌کنند.

 

تابلو برجسته سه تکه

پذیرایی منزل با دیوار آبی روشن و تابلو سه تکه سفید برجسته

تابلوهای برجسته سه یا چند تکه بیشتر تداعی‌گر آثار کلاسیک یا سیاه و سفید هستند. به همین دلیل می‌توان گفت تابلوهای برجسته یا ویترای بهترین تابلوی سه تیکه برای دکوراسیون داخلی با سبک چیدمان کلاسیک به شمار می‌آیند. از طرفی به دلیل انتخاب طرح‌های خاص و آثار هنری ارزشمند برای این نوع تابلوها میتوان از آن‌ها در سبک تلفیقی مدرن و کلاسیک استفاده کرد. اما حواستان باشد فضای کلاسیک تابلوهای مذکور در دکوراسیون داخلی بیش از مدرن احساس می‌شود.

 

مزایای خرید تابلو سه تیکه

منزلی با دیوار طرح چوبی، مبلمان سفید، دراور چوبی و تابلو سه تکه طرح نقشه جهان

اولین چیزی که در تابلو دیواری چند تکه به چشم می‌آید شیک و خاص بودن آن است. این تابلوها علاوه بر افزایش زیبایی و جلوه فضای مورد نظر بسیار کاربردی هستند. اگر تابلوی سه یا چند تکه انتخابی شما متناسب با دکوراسیون داخلی منزل انتخاب شود باید آن را یک المان دکوراتیو بسیار منحصربه‌فرد دانست. در زیر با مهمترین مزیت‌های تابلو سه تکه آشنا می‌شوید:

 

پذیرایی منزل با مبلمان چوبی، دیوار سفید، سقف نورپردازی شده و تابلو سه تکه طرح شهر

 • تابلوهای سه تکه در دسته المان‌های دکوراتیو مدرن قرار می‌گیرند، به همین دلیل زیبایی خاصی به دکوراسیون داخلی منزل می‌بخشند.
 • این نوع تابلوها دارای قابلیت ضد خش بوده و هیچ‌گاه قدیمی نمی‌شوند.
 •  ماندگاری تابلوهای چند تیکه در برابر حرارت، دما و شرایط جوی بالاست. به همین دلیل می‌توانید سالیان زیادی از آن‌ها در دکوراسیون داخلی منزل یا محل کار خود استفاده کنید.

 

پذیرایی منزل با دیوار آجری طوسی، گلدان‌های گیاه، مبلمان سبز و تابلو سه تکه طرح گل صورتی

 •  تمیز کردن تابلوهای مذکور کار دشواری نیست. به کمک یک پارچه نم‌دار سبک می‌توانید گرد و غبار را از روی تابلوها پاک کنید.
 •  تابلو سه تکه دارای وزن بسیار سبکی است. به همین دلیل نصب آن به راحتی انجام می‌شود.
 •  هر عکس و تصویری که مد نظرتان است را می‌توانید برای چاپ یا طراحی به صورت تابلو چند تکه سفارش دهید.

 

ایده‌هایی برای نحوه چیدمان تابلو سه تیکه

پذیرایی منزل با دیوار آبی، چهارپایه مشکی، مبل طوسی و تابلو سه تکه طرح بنا‌های قدیمی

تابلوهای تزیینی سه تکه با تنوع بسیار بالا در طرح و رنگ، یکی از وسایل دکوری و زیبایی‌بخش دکوراسیون داخلی به شمار می‌آیند. اما تنها عواملی همچون طرح، شکل، رنگ و مدل تابلوها در جذابیت و زیبایی آن‌ها اثرگذار نیست. بلکه نحوه چیدمان و قرار گرفتن تابلوهای چند تیکه کنار یکدیگر می‌تواند تاثیر مستقیمی در زیباتر دیده شدن فضای مورد نظر داشته باشد. به همین منظور در ادامه شما را با با ایده‌های جالبی در خصوص نحوه چیدمان این تابلوها آشنا می‌کنیم:

 

تابلو سه تکه نقاشی با چیدمان عمودی خطی، مبل آجری و اکسسوری تزیینی

 • یکی از ایده‌های پرطرفدار در چیدمان تابلو با تکه‌های گوناگون قرار دادن آن‌ها بر روی یک قاب پس زمینه ثابت است. حواستان باشد در این نوع چینش تکه‌های اصلی قاب باید با فاصله مشخص از یکدیگر و به صورت یکپارچه بر روی قاب پس زمینه ثابت قرار بگیرند. هرچند در این نوع چیدمان تابلوهای سه تیکه دیگر نمی‌توان آزادانه هر تکه از تابلو را جابه‌جا کرد، اما وجود المان دکوراتیو با یکپارچگی و نظم بر روی دیوار باعث جلوه و زیبایی دکوراسیون داخلی به خصوص در خانه‌هایی با متراژ پایین می‌شود.

 

منزلی با میز ناهارخوری چوبی، صندلی‌های طوسی، دیوار آبی روشن و تابلو سه تکه تم آبی

 • اگر از ایده بالا خوشتان نیامد و خواستید تابلوی دیواری چند تکه را به صورت عادی کنار یکدیگر بچینید دو روش وجود دارد. روش اول چیدن تکه‌های مختلف تابلو با فاصله مشخصی در کنار یکدیگر است. در بیشتر موارد تابلوهای سه تکه که دارای طرح گل‌وگیاه، طبیعت یا باغ وحش هستند، بدین شکل در یک خط چیده خواهند شد.

 

راه پله منزل با نرده‌های فرفورژه و دستگیره چوبی و تابلو سه تکه با چینش پلکانی و تم قرمز

 • در روش بعدی چیدن تابلو سه تکه عادی بین تیکه‌های تابلو همچنان فاصله مشخصی ایجاد می‌شود اما مدل چینش آن تکه‌ها به شکل بالا به پایین (پلکانی) انجام می‌شود. اگر تابلوهای چند تیکه زیبا و منحصربه‌فرد را به صورت یک در میان چند سانتی‌متر بالا و پایین‌تر از حد معمول نصب کنید، زیبایی چشم نوازی در دکوراسیون داخلی ایجاد خواهد شد. در ضمن یادتان باشد این نوع چینش برای تابلوهای غیرکلاسیک سه تکه انجام می‌شود.

 

منزلی با میز چوبی، اکسسوری طبیعی، دیوار طوسی و تابلو سه تکه با چینش نامنظم و طرح چینی

 • یکی دیگر از ایده‌های پرطرفدار در نحوه چیدن تابلوی سه تکه استفاده از روش غیر یکنواخت و رندوم است. از این روش زمانی می‌توانید استفاده کنید که هر تکه از تابلوی شما به موضوع واحدی پرداخته باشد و همچون پازل تکمیل کننده یکدیگر نباشند. برای اجرایی شدن این ایده باید ابتدا بر روی دیوار برای تابلو چند تکه یک نقطه کانونی در نظر بگیرید. سپس می‌توانید به صورت رندوم و غیر یکنواخت هر کدام از تیکه‌ها را حول محور نقطه مورد نظر نصب کنید.

 

پذیرایی منزل با اکسسوری طبیعی، دیوار سبز و کرمی و تابلو سه تکه آبی با فریم سفید

 • خرید تابلو چند تکه بر اساس تعداد آن‌ها یکی از ایده‌های بسیار جذاب برای جلوه بیشتر دکوراسیون داخلی محسوب می‌شود. بدین شکل که شما می‌توانید متناسب با فضای مورد نظر خود (بزرگی یا کوچکی) برای خرید تابلوی سه تیکه، دو تابلوی کوچک و یک تابلوی بزرگ سفارش دهید. سپس با نصب تابلوی بزرگ در وسط و قرار دادن تابلوهای کوچک دو طرف آن یک وسعت دید چشم نواز در دکوراسیون داخلی به وجود خواهد آمد.

 

منزلی با دیوار طوسی، شلف مشکی، اکسسوری مدرن و تابلو سه تکه با فریم مشکی

 • برای ایجاد دید بصری جذاب در دکوراسیون داخلی می‌توانید از ایده شلف‌های کوچک و بزرگ استفاده کنید. نصب این شلف‌ها که بهتر است رنگی مشابه و در تناژ تابلوی سه تیکه داشته باشند، به خاص‌تر دیده شدن آن‌ها کمک بزرگی می‌کند. همچنین قرار دادن تعدادی مجسمه یا گلدان تزیینی بر روی شلف به خوبی خالی بودن دیوار فضای مورد نظر شما را پوشش می‌دهد.

 

معرفی بهترین محل برای نصب تابلوهای چند تکه و بررسی نکات مربوط به آن

پذیرایی منزل با مبلمان نارنجی، گلدان طبیعی، میز سفید و تابلو سه تکه طرح شاخه درخت و پرندگان

دیوارهای اتاق نشیمن، پذیرایی، محل کار، لابی هتل و… را هرگز بدون نصب تابلو رها نکنید. اگر شما جزء افرادی هستید که به سبک چیدمان مدرن علاقه‌مندند و به وجود وسایل دکوری فراوان در دکوراسیون محل مورد نظر خود علاقه‌ای نشان نمی‌دهند، نصب یک یا دو تابلوی دیواری چند تکه می‌تواند موجب زیبایی چشم نواز آن محیط شود

از همین رو باید گفت دیوارهای یکدست و خالی یا فضاهای خلوتی که به آن صورت در دکوراسیون آن‌ها لوازم دکوری کار نشده است، بهترین فضا برای نصب تابلوهای زیبا و پرطرفدار سه یا چند تکه هستند. اما یادتان باشد پس از نصب تابلوهای مذکور از آویختن تابلوها یا قاب عکس‌های دیگر بر روی دیوار خودداری کنید. شلوغی بیش از حد دیوار اتاق نشیمن یا لابی یک مرکز آموزشی می‌تواند باعث کاهش جلوه و جذابیت آن فضا شود. 

 

پذیرایی منزل با دیوار آجری سفید، مبلمان سفید، اکسسوری تزیینی و تابلو سه تکه طرح پر

طراحان دکوراسیون داخلی امروزی معتقدند فضاهایی همچون دیوار بالای کاناپه، دیوارهای خالی اتاق نشیمن، دیوار راهروها، دیوارهای قناس و کنج‌دار پرطرفدارترین فضا برای نصب تابلو سه تکه مدرن به شمار می‌آیند. اما هیچ چیزی مثل نصب درست این نوع تابلوها در محل مورد نظر نمی‌تواند باعث زیباتر دیده شدن آن‌ها شود. در زیر نکات مهمی را در خصوص نصب تابلوهای زیبا و خاص سه تکه با شما به اشتراک می‌گذاریم:

 

پذیرایی منزل با دیوار سفید، مجسمه اسب، گلدان گیاه و تابلو سه تکه تم قهوه‌ای با چینش پلکانی

 • هنگام نصب تابلوهای مذکور به خط دید بیننده توجه کنید. شما باید در نظر بگیرید که افراد هنگام مشاهده تابلوی سه تکه از کجا شروع به تماشا خواهند کرد و خط دید آن‌ها به کدام سمت تمام می‌شود. توجه به این نکته می‌تواند اثر بسیار زیادی بر روی افراد و حسی که از تابلو دریافت می‌کنند، داشته باشد.
 • هنگام نصب تابلو سه تیکه ابتدا به شکل ظاهری تابلوها توجه کنید. این‌که تابلوی شما دارای شکل گرد، مستطیل یا مربع است می‌تواند تاثیر مستقیمی بر نوع چینش آن هنگام نصب داشته باشد. به عنوان مثال بهتر است نصب تابلوهای دایره‌ای چند تکه به صورت حلزونی انجام شود. بدین شکل که بزرگترین تکه تابلو در مرکز دیوار قرار بگیرد و سایر تکه‌ها به صورت مدور با فاصله‌ای که کم کم بیشتر می‌شود پیرامون آن پخش شوند.

 

پذیرایی منزل با مبلمان سفید، دیوار سفید، اکسسوری مدرن و تابلو سه تکه طرح گل

 • در اغلب موارد تابلوهای مستطیلی سه تکه مدرن به صورت رندوم روی دیوار چیده و نصب خواهند شد.
 • برای نصب تابلوهای مربع شکل یا حتی مستطیلی می‌توانید قاب‌های چند تکه را به صورت یک مربع بزرگتر کنار یکدیگر بر روی دیوار قرار دهید.
 • هنگام نصب تابلوهای مربع شکل به صورت افقی و خطی بر روی دیوار باید توجه کنید زیر آن‌ها حتما یک وسیله عریض همچون کاناپه یا میز کنسول قرار داشته باشد. زیرا چیدمان افقی تابلوهای چند تکه بالای ساختار عریض وسایلی همچون مبلمان دید بصری جذاب‌تری ایجاد می‌کند.

 

سخن پایانی

پذیرایی منزل با کفپوش چوبی، فرش سفید، مبلمان طوسی روشن، میز شیشه‌ای و تابلو سه تکه آبی و طلایی

تابلو سه تکه مدرن را اگر به درستی و برای دیوار مناسبی انتخاب کنید، می‌توان از آن به عنوان عنصر تکمیل کننده دکوراسیون داخلی استفاده کرد. این تابلوها در اندازه، ابعاد، طرح و شکل‌های مختلفی تولید می‌شوند. به همین دلیل نصب آن‌ها در فضاهای گوناگونی همچون ساختمان مسکونی، آموزشی، اداری، هتل‌ها و… امکان‌پذیر است. 

محبوبیت و فروش بالای تابلو سه تیکه که این روزها به یک ترند تبدیل شده است، ما را بر آن داشت تا در این مقاله راهنمای جامعی از خرید آن را با شما به اشتراک بگذاریم. شما تابلو دیواری چند تیکه را برای دکوراسیون داخلی کجا انتخاب می‌کنید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.