بهترین رنگ کابینت برای آشپزخانه کوچک

آشپزخانه کوچک و مدرنی با کابینت ها و جزیره خاکستری با چهارپایه مشکی

ایده استفاده از رنگ مناسب، برای بزرگ‌تر نشان دادن آشپزخانه کوچک است. با این حال، هنگام انتخاب رنگ‌های کابینت، تأثیر نهایی و حال و هوایی را که می‌خواهید در فضای آشپزخانه ایجاد کنید را نیز باید در نظر بگیرید. اگر می‌خواهید کابینت‌های آشپزخانه، نور را منعکس و آشپزخانه را روشن‌تر کنند، از رنگ‌های ملایم و روشن استفاده کنید.

اگر می‌خواهید خروجی پر زرق و برق بیشتری داشته باشید، ممکن است بخواهید از طرح‌های رنگی تیره و روشن در کنار هم را استفاده کنید. اما، به طور کلی، استفاده از کابینت‌ هایگلاس تیره در یک آشپزخانه کوچک ایده خیلی جذابی نیست. این رنگ‌ها فضا را که در حال حاضر کوچک است، کوچک‌تر نشان می‌دهد.

تغییر رنگ کابینت یکی از راحت‌ترین ایده‌های بازسازی آشپزخانه است. در این مقاله برخی از بهترین رنگ کابینت برای آشپزخانه کوچک را معرفی خواهیم کرد تا بتوانید انتخاب مناسبی داشته باشید.

 

اینفوگرافی بررسی رنگ روشن برای کابینت آشپزخانه کوچک با تم پاستلی

سوالات متداول:

رنگ سفید در طراحی آشپزخانه کوچک چه تاثیری دارد؟

اگر فضای آشپزخانه شما کوچک است، کابینت‌های رنگ روشن بسیار بهتر کار می‌کنند زیرا باعث بزرگ‌تر دیده شدن فضا می‌شوند. آن‌ها جلوه‌ای تازه به آشپزخانه شما می‌بخشند و باعث افزایش نور مصنوعی و طبیعی در محیط می‌شوند. البته کابینت‌های رنگ روشن نسبت به کابینت‌های تیره زودتر کثیفی را نشان می‌دهند و نیاز به تمیزکاری مداوم دارند.


نکات مهم در انتخاب رنگ زرد برای کابینت آشپزخانه کوچک چیست؟

1- زرد، رنگی است که باعث می‌شود فضای آشپزخانه روشن و سرزنده دیده شود. 2- می‌توانید هم زرد تیره و هم روشن را انتخاب کنید. 3- رنگ زرد به زمان بیشتری برای تمیزکاری کابینت‌ها نیاز دارد. 4- سایه‌های سفید و قهوه‌ای، ترکیب خوبی با زرد را ایجاد می‌کنند. 5- این رنگ باعث بزرگتر دیده شدن آشپزخانه کوچک می شود. 


تاثیر رنگ آبی در آشپزخانه کوچک چیست؟

رنگ‌های آبی تیره جلوه‌ای از ظرافت را به آشپزخانه می‌بخشند. رنگ آبی با سایه دقیق، تقریباً می‌تواند رنگی خنثی باشد. روانشناسی رنگ نشان می‌دهد که رنگ آبی اثرات آرامش‌بخشی دارد و هنگامی که در حد متوسط استفاده شود، با خود حس آرامش را خواهد آورد.

 

کابینت با رنگ روشن یا تیره

رنگ کابینت سفید برای آشپزخانه کوچکی با صفحه مشکی و کاشی بین کابینتی طرحدار

اکثر مردم این جمله را شنیده‌اند که آشپزخانه قلب خانه است. صرف نظر از اینکه سایر قسمت‌های خانه تا چه اندازه مهم هستند، اعضای خانواده بیشتر تمایل دارند در آشپزخانه دور هم جمع شوند. رنگ کابینت‌ها بر احساس آشپزخانه شما تأثیر می‌گذارد، بنابراین تصمیم‌گیری بین بهترین رنگ کابینت برای آشپزخانه کوچک، نقش مهمی در ایجاد فضای مورد نظر در آشپزخانه شما دارد. قبل از تصمیم‌گیری، چند نکته مثبت و منفی رنگ‌های تیره و روشن را مرور خواهیم کرد.

 

کابینت با رنگ روشن

رنگ کابینت سفید برای آشپزخانه کوچکی با گاز آبی رنگ و جزیره‌ای با بدنه قرمز روشن

اگر فضای آشپزخانه شما کوچک است، کابینت‌های رنگ روشن بسیار بهتر کار می‌کنند زیرا باعث بزرگ‌تر شدن فضا می‌شوند. آن‌ها جلوه‌ای تازه به آشپزخانه شما می‌بخشند و باعث افزایش نور مصنوعی و طبیعی در محیط می‌شوند. البته کابینت‌های رنگ روشن نسبت به کابینت‌های تیره زودتر کثیفی را نشان می‌دهند و نیاز به تمیزکاری مداوم دارند. اگر خانواده پرجمعیت یا فرزندان کوچکی دارید، این نکته قابل تأمل است. همچنین ممکن است جنس کابینت خیلی باکیفیت نباشد و خراش‌ها یا تغییر رنگ، سریع‌تر از نوع تیره خود را نشان دهند.

 

کابینت با رنگ تیره

رنگ کابینت مشکی برای آشپزخانه کوچکی با دستگیره های قرمز و دیوارپوش سرامیکی سفید و گاز قرمز

اگر آشپزخانه شما کوچک یا کم نور است، افزودن کابینت‌های تیره باعث می‌شود فضای آشپزخانه سنگین‌تر شود. در این صورت آشپزخانه برای جبران کابینت‌های تیره به عناصر رنگ روشن احتیاج دارد. برخلاف کابینت‌های روشن، کابینت‌های تیره خاک و آلودگی را به خوبی پنهان می‌کنند و این کابینت‌ها گزینه‌ای مناسب برای خانواده‌هایی هستند که بچه‌های کوچک آن‌ها مدام در آشپزخانه رفت و آمد می‌کنند.

 

کابینت آشپزخانه کوچک با درخشش رنگ سفید

رنگ کابینت سفید برای آشپزخانه کوچکی با کفپوش چوبی و دیوارهای آبی و پنکه سقفی سفید

رنگ‌های خاصی وجود دارند که به راحتی در هر آشپزخانه‌ای قابل اجرا هستند، یکی از محبوب‌ترین و بهترین رنگ کابینت برای آشپزخانه کوچک رنگ سفید است. رنگ سفید، رنگی است که با هر دکوراسیون آشپزخانه، هر رنگی روی دیوارها یا هرگونه لوازم برقی با رنگ‌های مختلف، مطابقت دارد. وقتی صحبت از آشپزخانه‌های کوچک می‌شود، رنگ سفید می‌تواند رنگ مناسبی برای کابینت‌ها باشد. این رنگ به بزرگ‌تر نشان دادن و زیبایی آشپزخانه کمک می‌کند، اما یک ایراد کوچک وجود دارد، لکه‌ها.

 

رنگ کابینت سفید برای آشپزخانه کوچکی با کفپوش پارکت و کاشی بین کابینتی طرح آجر کرم رنگ

کابینت‌های سفید در معرض خطر ایجاد لکه قرار دارند. بر روی این رنگ، لکه‌ها کاملاً مشهود هستند و به دلیل وجود لکه‌های روغن و مواد غذایی در آشپزخانه زمان زیادی را برای نظافت آن‌ها باید صرف کنید. با اجازه دادن به تابش آزادانه نور طبیعی، آشپزخانه کوچک شما درخشان و بزرگ‌تر به نظر می‌رسد. کابینت آشپزخانه با رنگ سفید می‌تواند فضا را آرام بخش کند. البته می‌توانید تعدادی کشو را به رنگ مشکی یا قهوه‌ای انتخاب کنید تا جلوه‌ای متضاد ایجاد کنید.

 

ترکیب رنگ سفید و بژ

رنگ کابینت سفید برای آشپزخانه کوچکی با پنجره‌های بزرگ، صفحه پیشخوان و جزیره سنگی و چراغ های آویز

اگر کابینت آشپزخانه را یک دست سفید انتخاب کرده‌اید و نور طبیعی زیادی به آشپزخانه وارد می‌شود، می‌توانید برای اینکه فضای آشپزخانه را گرم‌تر و جذاب‌تر نشان دهید، از رنگ بژ درخشان برای ایجاد حس گرما و جذابیت در آشپزخانه استفاده کنید، بدین ترتیب بدون هیچ زحمتی فضای دلنشین و دلپذیرتری را در آشپزخانه کوچک خود ایجاد کرده‌اید.

 

کابینت آشپزخانه با حس طبیعی رنگ قهوه‌ای

رنگ چوب برای کابینت آشپزخانه کوچکی با کفپوش پارکت و بین کابینتی کاشی قهوه ای و مشکی

اگر طرفدار کابینت چوبی هستید، باید بگوییم که قطعاً می‌توان آن‌ها را بی‌انتها توصیف کرد. رنگ چوب شاید طبیعی‌ترین رنگ برای کابینت آشپزخانه باشد. انتخاب کابینت‌های چوبی ساخته شده از افرا یا بلوط می‌توانند جلوه‌ای طبیعی و بی‌انتها به آشپزخانه شما بیفزایند. رنگ قهوه‌ای بدون ایجاد شلوغی، به آشپزخانه شما حس بسیار زیبایی می‌بخشد. اگر می‌خواهید با این رنگ گرم کنار بیایید مطمئن شوید که نور کافی در آشپزخانه وجود دارد. نصب چراغ‌های آویز و دیوارهای سفید ممکن است در این زمینه کمک خوبی به شما کند. این موضوع باعث می‌شود کابینت‌های چوبی از نور کافی برخوردار بوده و فضای آشپزخانه کوچک‌تر دیده نشود. آن‌ها به اندازه کابینت‌های سفید همه کاره نیستند، اما با یک ترکیب مناسب، قطعاً می‌توانند موفق ظاهر شوند. با افزودن جزئیات سفید، همچون میز سفید به آشپزخانه تعادل را بین کابینت‌های چوبی و فضای کوچک آشپزخانه ایجاد کنید.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله معرفی انواع چوب کابینت آشپزخانه را مطالعه فرمایید.

 

کابینت آشپزخانه با روشنایی رنگ زرد

رنگ کابینت زرد برای آشپزخانه کوچکی با صفحه رویی سنگی سفید و کفپوش چوبی و پنجره مربعی

زرد، رنگی است که باعث می‌شود فضای آشپزخانه شما روشن و سرزنده دیده شود. این رنگ را برای کابینت‌ها می‌توانید هم تیره و هم روشن انتخاب کنید. با این وجود، اگر دکوراسیون زرد را انتخاب می‌کنید باید زمان بیشتری را برای تمیزکاری کابینت‌ها بگذارید.

در کنار رنگ زرد، سایه‌های سفید و قهوه‌ای رنگ را در مناطق دیگر آشپزخانه در نظر بگیرید تا آشپزخانه ظاهری بهتر داشته باشد. برای آشپزخانه‌های کوچک که نور کافی ندارند، باعث می‌شود بزرگ‌تر دیده شوند، حتی می‌توانید رنگ دیوار را از طیفی انتخاب کنید که این رنگ جالب را تکمیل کنند. اگر کابینت‌ها یک دست رنگ زرد هستند، می‌توانید برخی از عناصر را از رنگ‌های سفید انتخاب کنید تا کمی تعادل در آشپزخانه برقرار شود.

 

کابینت آشپزخانه با درخشش رنگ خاکستری

رنگ کابینت و جزیره طوسی برای آشپزخانه کوچکی با صفحه سفید، سه چراغ آویز و دو چهارپایه سفید و مشکی

رنگ خاکستری بهترین رنگ کابینت فلزی برای آشپزخانه مدرن و کوچک است. کابینت‌های خاکستری در آشپزخانه‌های کوچک کاملاً زیبا به نظر می‌رسند. همچنین به تعمیر و نگهداری زیادی احتیاج ندارند. این رنگ کابینت برای فضاهای کوچک به گزینه‌ای محبوب در میان افراد تبدیل شده است. کاشی‌های دیواری آشپزخانه را به رنگی انتخاب کنید تا در کنار کابینت‌های خاکستری، جلوه آشپزخانه را دوچندان کنند.

 

کابینت آشپزخانه با رنگ نوظهور آبی

رنگ کابینت سسرمه ای برای آشپزخانه کوچکی با صفحه رویی سنگی، بین کابینتی سفید و کفپوش قهوه ای

کابینت آبی رنگ یک‌ترند نوظهور در فضای آشپزخانه است. طراحان و صاحبان خانه به طور یکسان ترجیح می‌دهند، رنگ‌های جالب و منحصر‌به‌فرد را برای تغییر شکل آشپزخانه به کار بگیرند، یکی از این رنگ‌ها رنگ آبی است.

رنگ‌های آبی تیره جلوه‌ای از ظرافت را به آشپزخانه می‌بخشند. رنگ آبی با سایه دقیق، تقریباً می‌تواند رنگی خنثی باشد. روانشناسی رنگ نشان می‌دهد که رنگ آبی اثرات آرامش‌بخشی دارد و هنگامی که در حد متوسط استفاده شود، با خود حس آرامش را خواهد آورد.

 

کابینت آشپزخانه با رنگ جادویی پاستیلی

رنگ کابینت سفید و صورتی و آبی پاستلی برای آشپزخانه کوچکی جزیره چوبی و کفپوش مشکی

رنگ پاستیلی برای آشپزخانه‌های کوچک بسیار مناسب است. این رنگ به شما این امکان را می‌دهد تا خلاقیت شما کاملاً شکوفا شود. شما می‌توانید از رنگ‌های پاستیلی به دلخواه خود استفاده کنید، بدون اینکه زیاد نگران نتیجه باشید. می‌توانید از رنگ‌های مختلف پاستیلی برای کابینت‌های مختلف استفاده کنید. آشپزخانه هنگامی که با کابینت‌های رنگ پاستیلی بازسازی می‌شود، بلافاصله احساس رؤیایی پیدا می‌کند و فضای سبک و مطبوعی ایجاد می‌شود.

استفاده از رنگ‌های پاستیلی روی کابینت‌های آشپزخانه باعث می‌شود به خوبی با رنگ‌های روشن و تیره در سایر عناصر هماهنگ شوند. کابینت‌های پاستیلی را می‌توانید با کاشی‌های طرح‌دار یا با صفحات میز مرمر تطابق دهید.

 

کابینت آشپزخانه با رنگ متنوع سبز

رنگ کابینت سبز روشن برای آشپزخانه کوچکی با دیوارهای سفید، سینک سرامیکی سفید و کفپوش قهوه ای

بهترین رنگ کابینت برای آشپزخانه کوچک، رنگ سبز است. رنگ سبز کابینت MDF آشپزخانه به لطف تنوع سایه‌های مختلف با همه سبک‌ها، هماهنگی دارد. سبز، رنگی است که بیشتر با طبیعت ارتباط برقرار می‌کند و می‌تواند سایه‌ای ایده‌آل برای یک طراحی آشپزخانه باشد.

رنگ سبز در آشپزخانه می‌تواند به همان اندازه که در طبیعت جذاب است، چشمگیر و لوکس باشد. رنگ کابینت سبز را می‌توانید در طیف مختلفی از سایه‌ها انتخاب کنید. این موضوع نشان‌دهنده پتانسیل و قدرت استفاده از این رنگ در آشپزخانه است.

 

ترکیب رنگ سبز و سفید

رنگ کابینت سفید و سبز برای آشپزخانه کوچکی با کفپوش پارکت، چراغ های آویز سفید و دو چهارپایه چوبی

کابینت‌های آشپزخانه با رنگ سبز در مقابل دیوارهای سفید در تضاد بسیار خوبی هستند، ممکن است رنگ سبز تیره در آشپزخانه کوچک، فضا را دلگیر کند اما با ایجاد تعادل در روشنایی می‌توانید فضا را از یکنواختی خارج کنید. با انتخاب میز کار و کاشی‌های سفید، نور را در آشپزخانه بیشتر تقویت کنید.

 

کابینت آشپزخانه با رنگ خنثی

رنگ کابینت بژ برای آشپزخانه کوچکی با کفپوش چوبی، دیوارهای سفید و شیرآلات طلایی

رنگ‌های خنثی بهترین گزینه برای طراحی جدید آشپزخانه کوچک شما هستند. به دلیل ظاهر کم رنگی که دارند، رنگ‌های خنثی رنگ‌های بسیار متنوعی هستند و به راحتی در طراحی‌های مدرن، کلاسیک و نئوکلاسیک قرار می‌گیرند. طراحی دکوراسیون طوسی آشپزخانه مخصوصا برای کابینت از نظر بصری جلب توجه نمی‌کند، بنابراین راهی عالی برای تأکید بر سایر عناصر اصلی در آشپزخانه هستند.

 

طراحی کابینت‌های دو رنگ

رنگ کابینت زرد و سبز پاستیلی برای آشپزخانه کوچکی با دیوارپوش کاشی، گاز و هود استیل

اگر قصد بازسازی یک آشپزخانه کوچک را دارید باید بدانید، رنگ‌های تیره می‌توانند بر فضای آشپزخانه مسلط شوند و آن را کوچک‌تر نشان دهند. اما شما می‌توانید از دو رنگ برای کابینت‌ها استفاده کنید. آشپزخانه‌های دو رنگ در حال حاضر بسیار محبوب هستند و به نظر می‌رسد مدت زمان زیادی بین مردم محبوب باقی خواهند ماند.

درحالیکه مدهای دیگر آمده و رفته‌اند، طراحان همیشه به رنگ‌های دوگانه و تضادهای قابل توجهی که می‌توان با آن‌ها ایجاد کرد، اعتماد دارند. اگر آشپزخانه کوچکی دارید، جای نگرانی نیست، شما هم می‌توانید با رعایت برخی از نکات، کابینت آشپزخانه خود را دو رنگ طراحی کنید.

 

رنگ تیره نقطه کانونی آشپزخانه

رنگ کابینت‌ سفید و آبی برای آشپزخانه‌ کوچکی با پیشخوان سنگی، سینک توکار و لوستر آویز

در آشپزخانه‌های بزرگ، بیشتر اوقات نقطه کانونی جزیره است. اما آشپزخانه‌های کوچک فضایی برای طراحی یک جزیره ندارند، بنابراین باید یک نقطه کانونی دیگر در آشپزخانه را جایگزین کرد. کابینت‌های پایین برای انتخاب رنگ تیره می‌توانند انتخاب مناسبی باشند و نقطه کانونی در نظر گرفته شوند.

 

اهمیت کابینت‌های پایین

رنگ کابینت‌ سبز و سفید برای آشپزخانه‌ کوچکی با دیوارپوش سرامیکی، هود مشکی طلایی، سینک توکار و گاز استیل

آشپزخانه‌های دو رنگ همیشه به معنی کابینت‌های تیره در پایین و روشن در بالا نیستند. در بسیاری از موارد، صاحبان خانه تصمیم می‌گیرند که این روند را برعکس اجرا کنند. اما باید دقت داشته باشید در فضای کوچک، یکی از بزرگ‌ترین چالش‌ها روشنایی آشپزخانه است، بنابراین بهتر است رنگ‌های تیره را برای کابینت‌های پایین و رنگ‌های روشن را برای کابینت‌های بالا انتخاب کنید. البته برای تغییر دکوراسیون و تنوع در رنگ کابینت‌ها شما می‌توانید از برچسب کابینت استفاده نمایید.

 

انتخاب رنگ

رنگ کابینت خاکستری و سفید برای آشپزخانه کوچکی با پیشخوان سفید، گاز صفحه‌ای، هود مشکی و دو لوستر آویز

وقتی صحبت از بهترین رنگ کابینت برای آشپزخانه کوچک می‌شود، گزینه‌های زیادی وجود دارد. در گذشته دو رنگ مشکی برای کابینت پایین و سفید برای کابینت بالا انتخاب می‌شد. اما، این لزوماً به این معنا نیست که شما باید با تم سیاه و سفید پیش بروید! کابینت‌های خاکستری و سفید یا کمی جسورانه‌تر، رنگ‌های غیرمعمول مانند قرمز و زرد می‌توانند برای کابینت‌های دو رنگ در آشپزخانه کوچک مناسب باشند.

 

صرف نظر از رنگ تیره

رنگ کابینت سفید برای آشپزخانه کوچکی با دیوارپوش سرامیک، کفپوش پارکت و گاز استیل

در آشپزخانه‌های کوچک، بزرگ‌ترین هدف بزرگ‌تر نشان دادن آشپزخانه است. رنگ‌های تیره نور را جذب می‌کنند و نتیجه عکس دارند. بنابراین اگر می‌خواهید هم کابینت‌ها ظاهری دو رنگ داشته باشند و هم فضای آشپزخانه دل بازتر باشد، رنگ‌های روشن، همچون رنگ پاستیلی آبی ملایم یا سبز نعنایی همراه با سفید را در نظر بگیرید. رنگ‌های روشن نیز در کنار هم می‌توانند به اندازه رنگ‌های تیره جذاب باشند.

 

کابینت براق

رنگ کابینت سبز روشن برای آشپزخانه کوچکی با دیوار مشکی، لوازم توکار، پیشخوان مشکی و میز و صندلی چوبی

رنگ‌ کابینت براق یکی از رایج‌ترین رنگ‌های مورد استفاده برای آشپزخانه هستند. سطوح براق می‌توانند نور مصنوعی و طبیعی را در فضای کوچک به خوبی منعکس کنند و باعث شوند فضا از آنچه که هست بزرگ‌تر به نظر برسد. نظافت رنگ‌های براق آسان است، علی‌رغم اینکه بسیار روشن هستند اما در پنهان کردن لکه‌ها بسیار خوب عمل می‌کنند، بنابراین اگر کودکان خردسال دارید، این کابینت‌ها انتخاب بسیار عالی هستند. این رنگ‌ها بسیار مقاوم هستند و برای محیط آشپزخانه که بخار، رطوبت، ریختن مواد غذایی و انگشتان چسبناک وجود دارد، بسیار مناسب هستند.

 

کابینت نیمه براق

رنگ کابینت‌ آبی برای آشپزخانه‌ کوچکی با دیوار آبی، دیوار پوش کاشی در فضای بین کابینت‌ها و پیشخوان سنگی

کابینت‌های نیمه براق شبیه براق‌ها هستند، با این تفاوت که براقیت آن‌ها کم و حدود 50 درصد است. این کابینت‌ها نیز برای ایجاد احساس بزرگ‌تر بودن یک آشپزخانه کوچک مناسب هستند، هرچند که به اندازه کابینت‌های کاملاً براق جذابیت ندارند. همچنین در برابر رطوبت، پنهان کردن آلودگی و لکه‌ها و جلوگیری از خراش‌ها مقاومت بالایی دارند.

 

سخن پایانی

رنگ کابینت سفید و آبی برای آشپزخانه کوچکی با کفپوش چوبی، لوازم توکار و نورپردازی هالوژنی

وقتی نوبت به بازسازی آشپزخانه می‌رسد، تغییر رنگ کابینت می‌تواند نقطه شروع خوبی باشد. شما باید بهترین رنگ کابینت برای آشپزخانه کوچک را انتخاب کنید. اگرچه جستجوی رنگ‌های مورد علاقه برای کابینت می‌تواند یک کار دلهره‌آور باشد، اما با در نظر گرفتن فضای آشپزخانه می‌توانید انتخاب‌های خود را محدود کنید. مهم‌ترین نکته در انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه انتخاب رنگ‌هایی است که دوست دارید با آن‌ها زندگی کنید.

صرف نظر از آنچه مد روز هستند یا به طور سنتی محبوب واقع شده‌اند، این شما هستید که هر روز به کابینت‌های خود نگاه می‌کنید. به همین دلیل، بهتر است با رنگ‌هایی همراه باشید که احساس آرامش بیشتری پیدا می‌کنید.

16 نمونه از بهترین رنگ‌های کابینت برای آشپزخانه کوچک