برنامه‌ریزی مناسب برای شروع بازسازی خانه

آدم ها در حال بازسازی خانه

هنگامی که در حال شروع یک پروژه بازسازی هستید، ایده خوبی است که قبل از شروع بهم ریختگی و شلوغی، تا جایی که می توانید فضای خالی ایجاد کنید. به این فکر کنید که در اتاق جدیدتان به کدام وسیله واقعا نیاز دارید، سپس محیط را به دقت تمیز و خالی کنید. نکات ذکر شده در این مقاله، در مورد تمیزکاری، برنامه ریزی و ذخیره سازی را دنبال کنید تا خیالتان راحت باشد که تا حد ممکن از مشکلات احتمالی در طول کار در امان هستید.

 

منظم و اصولی عمل کنید.

تمیز کردن و دور انداختن وسایل غیر ضروری از کمدها در بازسازی خانه

درون کتابخانه و کابینت ها را دقیق بگردید. اگر باید یک یا دو اتاق را خالی کنید، الان زمان خوبی است تا ببینید در گوشه و کنار کابینت هایتان چه می گذرد. وسایلی را که به طور مکرر استفاده می کنید در یک جعبه شفاف قرار داده و آن را نام گذاری کنید. سپس، آن ها را به اتاق دیگری منتقل کنید. اینگونه، این وسایل در معرض گرد و غبار و در مسیر حرکت سازندگان و کارگران قرار نمی گیرند و به راحتی قابل دسترس هستند.

وسایلی را که کمتر استفاده می شوند، در کابینت ها و دور از دسترس قرار دهید. آن ها را به دقت بسته بندی و با توجه به وسایل درون هر جعبه نام گذاری کنید. یک ایده عالی این است که از جعبه ها و اسم های آن ها در محل جدیدشان عکس بگیرید تا هنگام بازسازی یا پس از اتمام آن بتوانید به راحتی این وسایل را پیدا کنید.

 

نیاز های خود را بررسی کنید.

در بازسازی خانه لازم است بدانید چه می خواهید و طبق آن عمل کنید

اگر قصد برنامه ریزی برای بازسازی و تغییر فضای داخلی را دارید، به این فکر کنید که چرا می خواهید طرح خانه را تغییر دهید و هدف خود را دقیق مشخص کنید. آیا یک محیط امن برای بازی بچه ها نیاز دارید یا یک اتاق کار برای جدا کردن فضای کاری و زندگی شخصی تان می خواهید.

همه ی اطلاعات درباره چگونگی استفاده از فضای جدید خود را در اختیار طراح یا مهندس معمار خود قرار دهید تا آن ها بتوانند بهترین نتیجه ممکن را تحویل دهند. یک فرد حرفه ای به صحبت های شما گوش می دهد و راه حلی متناسب با نیاز هایتان در اختیار شما قرار می دهد. به عنوان مثال، در این سالن غذاخوری طراح قفسه شراب را به زیبایی در زیر یک نیمکت برای نشستن جا گذاری کرده است.

 

به صورت هدفمند به فضا نگاه کنید.

بازسازی آشپزخانه یک منزل و باز شدن فضا برای وسایل جدید

زمانی که درباره چگونگی طراحی فضای جدیدتان پس از بازسازی تصمیم گیری کردید، می توانید برای خلوت کردن فضا و دور ریختن وسایل غیر ضروری برنامه ریزی کنید. چند عکس از اتاق مورد نظر بگیرید و با طراح، دوست یا یک خویشاوند که به نظرشان اعتماد دارید، به آن ها نگاه کنید. در مورد چیزهایی که باید خارج کنید تا به ظاهر مورد نظرتان برسید، فکر کنید. این کار در فرآیند تمیزکاری به شما انگیزه می دهد تا هر وسیله ای را که در مسیر رسیدن به هدف نهایی تان است، دور بریزید. همچنین به این فکر کنید که آیا می خواهید کار سخت و طاقت فرسای مرتب کردن را به تنهایی انجام دهید یا این کار ارزش کمک گرفتن از یک فرد حرفه ای را دارد.

 

از جعبه های ذخیره سازی برای انبار کردن وسایل استفاده کنید.

استفاده از جعبه های پلاستیکی رنگی برای نظم دهی به وسایل در زمان بازسازی خانه

جعبه های پلاستیکی چرخ دار مفید هستند، چون احتمال اینکه مجبور باشید مکان این جعبه ها را تغییر دهید تا سازندگان فضای کافی برای حرکت داشته باشند، زیاد است.

اگر قصد بازسازی اتاق خواب را دارید، باید به دقت انتخاب کنید که در طول بازسازی کدام لباس ها و وسیله ها را بسته بندی می کنید و کدام را در دسترس قرار می دهید. یک کاور لباس روکش دار و کمد های چرخ دار برای مرتب و تمیز نگه داشتن لباس ها مفید است.

 

درباره فعالیت های روزانه فکر کنید.

بازسازی اشپزخانه ای نورگیر و بسیار زیبا

بیشتر پروژه های بازسازی باعث اندکی خلل در کار ها می شود، پس از قبل به تغییرات زندگی روزانه خود فکر کنید. اگر قصد بازسازی و طراحی آشپزخانه را دارید، یک آشپزخانه کوچک موقتی در جای دیگری از خانه فراهم آورید. این کار می تواند به راحتی قرار دادن یک میز و مایکروویو در جای دیگری از خانه باشد.از سوی دیگر، می توانید برنامه ریزی کنید تا در طول بازسازی جای دیگری زندگی کنید. حیوانات خانگی نیز ممکن است به جای جدیدی برای زندگی نیاز داشته باشند. می توانید از یک دوست یا پرستار حیوانات مطمئن در منطقه زندگی خود کمک بگیرید.

 

وسایل با ارزش را در جایی امن بگذارید.

نگهداری وسایل ارزشمند در زمان بازسازی در گاو صندوق لازم است

اگرچه ممکن است سازندگان خانه افراد معتمدی باشند، اما زمان هایی در طول بازسازی وجود دارد که خانه بدون قفل بودن در ها خالی می ماند. این احتمال وجود دارد که خانه مدتی در و پنجره یا حتی دیوار نداشته باشد. علاوه بر آن، عده ی زیادی دائم در حال رفت و آمد به خانه هستند. پس احتیاط کنید و وسایل با ارزش را در یک گاو صندوق یا جعبه مخفی و دور از دسترس قرار دهید.

 

کمی فضای خالی ایجاد کنید.

جمع و جور کردن یک اتاق برای زندگی در هنگام بازسازی خانه

تقریبا هر بازسازی نیازمند این است که شما در اتاق های کمتری زندگی کنید؛ پس این اتاق ها باید برای اهداف مختلف مورد استفاده قرار گیرند. اگر قصد ندارید پس از بازسازی همه مبلمان قبلی را نگه دارید، بهتر است قبل از شروع کار بعضی از آن ها را دور بریزید یا بفروشید. تمیز کاری و خلوت کردن خانه قبل از شروع بازسازی، به این معنی است که شما وسایل کمتری برای جابجایی، بسته بندی، انبار کردن و سپس باز کردن دارید.

اگر قصد دارید که وسایل را در گاراژ پارکینگ یا یک انبار نگه دارید، از قبل مطمئن شوید که وسایل بزرگ از در رد می شوند. همچنین، مطمئن شوید که فضای کافی برای جا دادن همه وسایل خانه دارید. از سمت دیگر، شما می توانید یک انبار مطمئن برای نگهداری مبلمان در طول بازسازی اجاره کنید.

مطالعه مقاله‌ی طراحی پارکینگ منظم با چند ترفند ساده را از دست ندهید.

 

حیاط را فراموش نکنید.

در بازسازی خانه حیاط خانه را فراموش نکنید و آن را هم تمیز کنید

اگر پروژه شما شامل برخی تغییرات بیرون از خانه نیز می شود، وقت آن رسیده که تمیزکاری هایی را که مدت هاست عقب می اندازید، انجام دهید. همه وسایلی را که بیرون از خانه قرار داده بودید تا سر فرصت به آن ها رسیدگی کنید، جابجا کنید؛ چون حالا زمان آن رسیده است و باید تکلیف آن ها را مشخص کنید. یک ماشین حمل زباله اجاره کنید تا از شر وسایل دور ریختنی خلاص شوید. اگر وسایلی که نیاز ندارید، جزو زباله ها نیستند، می توانید با فروش آن ها به بودجه پروژه بازسازی خود اضافه کنید.

 

ضروریات روزانه را جمع آوری کنید.

هنگام بازسازی خانه وسایل ریزی که ممکن است گم شوند را در جایی مناسب بگذارید

با وجود تمام شلوغی های یک بازسازی، باید بسیار مراقب باشید تا وسایل ضروری مثل دسته کلید، موبایل، شارژر ها، کاغذ ها و مدارک پروژه و متر نواری را گم نکنید. یک جای مخصوص برای کار کردن و قرار دادن این ضروریات فراهم کنید.

شما چگونه از قبل برای بازسازی خانه خود برنامه ریزی کردید؟ تجربیات خود را در این مورد با ما به اشتراک بگذارید.