با رنگ سبز به محیط خانه زندگی ببخشید!

رنگ سبز در دکوراسیون داخلی نشیمنی با مبل مخمل و فرش سبز، لوستر کریستالی و میز جلومبلی با پایه طلایی

یکی از بهترین ایده‌ها برای داشتن خانه‌ای با سبک و سیاق‌های مختلف، استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون داخلی است. شما می‌توانید از این رنگ هم در دکوراسیون‌هایی به سبک مدرن استفاده کنید و هم قابلیت استفاده در سبک‌های کلاسیک و نئوکلاسیک را دارد. به همین خاطر نیز در طراحی داخلی ساختمان‌ها، به استفاده از رنگ سبز توجه ویژه‌ای شده است.

 

سوالات متداول:

رنگ سبز در دکوراسیون داخلی با چه تناژهایی به کار می‌رود؟

1. تناژ روشن رنگ سبز 2. سبز کله غازی 3. سبز پسته‌ای 4. رنگ سبز زمردی 5. رنگ سبز جنگلی 6. سبز زیتونی


رنگ سبز در دکوراسیون چه قسمت‌هایی از فضاها کاربرد دارد؟

رنگ سبز برای طراحی سقف، دیوارها، مبلمان در دکوراسیون آشپزخانه، اتاق خواب، اتاق مطالعه، اتاق کودک و … استفاده می‌شود.


در دکوراسیون رنگ سبز خانه از چه رنگ‌هایی به عنوان رنگ‌های مکمل می‌توانیم استفاده کنیم؟

رنگ‌های قرمز، آبی، زرد، سفید، قهوه‌ای و طوسی به عنوان رنگ‌های مکمل رنگ سبز در دکوراسیون داخلی استفاده می‌شوند.

 

رنگ سبز در دکوراسیون داخلی پذیرایی با فرش حصیری، مبل کرم با کوسن های آبی طرحدار و دیوار‌های سبز رنگ

در ضمن این رنگ دارای ویژگی‌های روان‌شناختی منحصربه‌فردی می‌باشد که سبب شده تا علاوه بر استفاده از آن در دکوراسیون داخلی منازل، این رنگ گزینه مناسبی برای بسیاری از مراکز فروش، ادارات، مکان‌های عمومی و … باشد.

چنانچه به دنبال یک ایده خاص برای تغییر دکوراسیون داخلی منزل خود هستید توصیه می‌کنیم با این رنگ، بیشتر آشنا شوید. در همین راستا می‌توانید با ما تا انتهای این مقاله همراه بوده و علاوه بر آشنایی با ویژگی‌های این رنگ، با مکمل‌های آن و موارد استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون خانه‌ها نیز آشنایی پیدا کنید.

 

تأثیرات روان‌شناختی رنگ سبز در دکوراسیون داخلی

رنگ سبز در دکوراسیون داخلی با دیوارهای سفید و سبز، فرش طوسی، مبلمان کرم و طوسی و راه پله بتنی

رنگ‌های مورد استفاده در دکوراسیون داخلی خانه‌ها را می‌توان به عنوان یکی از مهم‌ترین عناصر تأثیرگذار در روحیه و خلق‌وخوی افراد دانست. از این رو اگر قصد استفاده از رنگ سبز در طراحی داخلی خانه را دارید باید با ویژگی‌های روان‌شناختی رنگ سبز آشنا شوید. به این ترتیب می‌توانید بهترین تصمیم را در مورد استفاده از آن دکوراسیون داخلی گرفته و از آن در مکان‌های مناسب استفاده کنید.

رنگ سبز در زمره رنگ‌های سرد قرار دارد؛ اما باعث می‌شود تا احساس صمیمیت و گرمای بیشتری در خانه‌ها به وجود آید. از ویژگی‌های روان‌شناختی این رنگ می‌توان به ایجاد حس آرامش در افراد اشاره کرد.

 

رنگ سبز در دکوراسیون داخلی اتاقی با کفپوش چوبی، میز و کتابخانه سبز، میز کار شیشه‌ای و صندلی چرخدار قهوه ای

این رنگ که القاکننده حس حضور در طبیعت می‌باشد باعث می‌شود تا افراد در کنار آرامشی که از این رنگ می‌گیرند، دارای روحیه‌ای پویا و سرحال باشند. به این ترتیب می‌توانید در خانه‌هایی که دکوراسیون یکنواخت و کسل‌کننده دارد، از این رنگ استفاده کرده و حس شور و شوق را به خانه‌ها هدیه کرد.

بر اساس تحقیقات روانشناسان، در خانه‌هایی که فردی به افسردگی و یا خجالتی بودن و انزوا مبتلا است می‌توان از این رنگ استفاده نموده و به بهبود خلقیات افراد کمک نمود.

 

رنگ سبز در دکوراسیون داخلی منزل با کفپوش سبز روشن، کاغذدیواری سبز طرحدار، پرده سبز زیتونی و مبلمان آدامسی رنگ

در ضمن با توجه به ویژگی‌های رنگ سبز، این رنگ را می‌توان به عنوان تحریک‌کننده حس خلاقیت در افراد معرفی کرد. این رنگ باعث می‌شود تا افراد با آرامش بیشتری در مورد امور، فکر کرده و در نهایت نیز دست به کارهای خلاقانه بزنند. تصمیم‌گیری در فضایی با رنگ سبز نیز به دلیل آرامشی که این رنگ در افراد ایجاد می‌کند می‌تواند معقول باشد. به همین خاطر، امروزه در اکثر مراکز نگهداری و پرورش کودکان از رنگ سبز استفاده می‌شود.

 

تناژهای مناسب رنگ سبز برای دکوراسیون داخلی

رنگ سبز در دکوراسیون داخلی منزل با کفپوش چوبی، فرش طوسی، میز سنگی و صندلی‌های حصیری ناهارخوری و کاغذدیواری سبز طرحدار

رنگ سبز به عنوان اصلی‌ترین و مهم‌ترین رنگ طبیعت شناخته می‌شود. به همین جهت نیز افرادی که به طبیعت و ایجاد حس سرزندگی در خانه‌ها علاقه دارند، به استفاده از این رنگ در دکوراسیون داخلی تمایل نشان می‌دهند. همین امر باعث شده تا طراحان داخلی، استفاده از تم رنگ سبز در دکوراسیون داخلی را مهم تلقی کرده و به دنبال یافتن بهترین تناژهای این رنگ برای استفاده در موارد مختلف باشند.

این رنگ شامل تناژهای مختلفی می‌باشد که استفاده از هر کدام از این تناژها می‌تواند تأثیری شگفت‌انگیز در خانه‌ها و جلوه دکوراسیون آن‌ها داشته باشد. از جمله تناژهای رنگ سبز که قابلیت استفاده از دکوراسیون داخلی خانه‌ها را دارند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

تناژ روشن رنگ سبز

رنگ سبز در دکوراسیون داخلی منزل با دیوار شاخص سبز، فرش سبز و سفید، مبلمان سفید با کوسن صورتی طرحدار و شومینه

یکی از بهترین تناژهای رنگ سبز، رنگ سبز روشن است. در صورت تصمیم به استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون داخلی می‌توانید از رنگ روشن آن استفاده کنید. به این ترتیب می‌توانید عمق بیشتری در فضا ایجاد نموده و محیط را بزرگ‌تر از چیزی که است جلوه دهید. این رنگ، گزینه‌ای مناسب برای استفاده در طراحی آشپزخانه، اتاق‌ها و سرویس بهداشتی می‌باشد. در کنار تناژ روشن رنگ سبز می‌توانید از رنگ‌های تیره‌تر نیز استفاده کرده و نمایی ویژه به دکوراسیون داخلی خانه بدهید.

 

رنگ سبز کله غازی

رنگ سبز در دکوراسیون آشپزخانه با کفپوش چوبی، کابینت‌های سفید، جزیره سبز با رویه سفید و دو صندلی طوسی

رنگ سبز کله غازی از بهترین تناژهای این رنگ به شمار می‌رود. این رنگ از طبیعت برگرفته شده و استفاده از آن باعث می‌شود تا نمایی فرح بخش در فضا به وجود آید. در صورت استفاده از این تناژ رنگ سبز می‌توانید از رنگ‌هایی مانند قهوه‌ای و کرم نیز در کنار آن استفاده کرده و رنگ‌بندی دکوراسیون کرم قهوه ای فضاهای خانه را به بهترین شکل ممکن، تکمیل کنید.

بر اساس نظر طراحان داخلی و معماران خبره، استفاده از تناژ سبز کله غازی در طراحی دکوراسیون اتاق خواب و سالن نشیمن، گزینه مناسبی خواهد بود. به این ترتیب می‌توانید در کنار ایجاد فضایی آرامش‌بخش در منزل، حس سرزندگی و پویایی را نیز در طراحی داخلی خانه ایجاد کرده و از حضور در چنین محیطی، لذت ببرید.

 

رنگ سبز پسته‌ای

رنگ سبز در دکوراسیون داخلی پذیرایی با کفپوش چوبی، فرش حصیری، دیوار سبز و مبلمان کرمی با میز جلومبلی چوبی

رنگ سبز پسته‌ای از بهترین و جذاب‌ترین گزینه‌ها برای استفاده در دکوراسیون داخلی خانه‌ها به شمار می‌آید. این رنگ دقیقاً رنگی مشابه مغز پسته داشته و سبب می‌شود تا حس حضور در طبیعت در افراد به وجود آید. شما می‌توانید در قسمت‌های مختلف منزل از این رنگ استفاده کنید، زیرا به راحتی با بسیاری از رنگ‌ها ترکیب شده و هارمونی زیبایی به وجود می‌آورد.

 

رنگ سبز در دکوراسیون داخلی پذیرایی منزل با کفوش چوبی، دیوارهای سبز روشن، درب سبز مغزپسته‌ای، فرش طرحدار قرمز و مبلمان طوسی رنگ

از جمله رنگ‌هایی که می‌توانید با رنگ سبز پسته‌ای ترکیب کنید می‌توان به رنگ‌هایی چون آبی و لاجوردی اشاره کرد. ترکیب این رنگ‌ها در دکوراسیون داخلی اتاق پذیرایی، اتاق خواب، سرویس بهداشتی، آشپزخانه و … می‌تواند به مدرن‌تر شدن طراحی داخلی منزل کمک کرده و فضایی خاص برای افراد خاص‌پسند به وجود آورد.

 

رنگ سبز زمردی

رنگ سبز در دکوراسیون داخلی پذیرایی با کفپوش طوسی، مبلمان سبز تیره، دیوار‌های سبز روشن و میز جلومبلی چوبی

تنالیته سبز زمردی از خاص‌ترین رنگ‌هایی است که می‌توانید در دکوراسیون داخلی منزل از آن استفاده کنید. این رنگ که در واقع تناژی تیره از رنگ سبز می‌باشد که باعث ایجاد فضایی متفاوت در منزل شده و به پویاتر شدن فضای داخلی خانه‌ها کمک می‌کند.

استفاده از این تناژ رنگ سبز در دکوراسیون داخلی به تنهایی باعث می‌شود تا حس یکنواختی در ساکنین خانه ایجاد شده و آن‌چنان که باید، رضایت آن‌ها را در پی نداشته باشد. به همین خاطر نیز طراحان داخلی توصیه می‌کنند در کنار این رنگ، از رنگ‌های روشن‌تر کمک گرفته و جلوه‌ای منحصر به فرد در منزل به وجود آورید.

 

رنگ سبز جنگلی

رنگ سبز در دکوراسیون داخلی پذیرایی منزل با کفپوش طوسی، فرش سفید مشکی، مبل طوسی، دیوار‌های سبز تیره و کتابخانه چوبی

رنگ سبز جنگلی، گزینه‌ای است که جنگل و حال و هوای این محیط را به خانه‌ها می‌آورد. این رنگ در واقع به رنگ برگ درختان در جنگل می‌باشد. با توجه به جلوه ظاهری این رنگ و جذابیت‌هایی که دارد، این رنگ را می‌توان جزو محبوب‌ترین و پرمخاطب‌ترین تناژهای رنگ سبز به شمار آورد.

شما می‌توانید از این رنگ در دکوراسیون اتاق نشیمن، آشپزخانه، سرویس بهداشتی و … استفاده کنید؛ اما توجه داشته باشید که در کنار این رنگ باید از رنگ‌های روشنی مانند سفید، نیز استفاده نمایید. البته لازم به ذکر است که استفاده از رنگ‌هایی چون قرمز، نارنجی و زرد نیز در کنار سبز جنگلی می‌توانند گزینه بسیار عالی باشند. ترکیب این رنگ‌ها باعث می‌شود تا فضای داخلی خانه‌ها، محیطی گرم و صمیمی باشد.

 

رنگ سبز زیتونی

رنگ سبز در دکوراسیون داخلی پذیرایی با مبل زیتونی، کفپوش چوبی و میز جلومبلی مشکی با صفحه شیشه‌ای

رنگ سبز زیتونی از جمله رنگ‌هایی است که می‌توان در دکوراسیون‌هایی با سبک کلاسیک، مورد استفاده قرار داد. این رنگ با توجه به جلوه‌ای که دارد باعث می‌شود تا نمایی مجلل و فاخر در منزل به وجود آید.

شما می‌توانید از این رنگ در دکوراسیون اتاق خواب‌ها و نشیمن استفاده کنید. به منظور جلوه بیشتر رنگ زیتونی در طراحی داخلی، استفاده از رنگ‌هایی چون طلایی، قهوه‌ای و رنگ‌های روشن می‌تواند کارساز باشد.

 

ترکیب تناژهای مختلف رنگ سبز

رنگ سبز در دکوراسیون داخلی پذیرایی منزل با فرش طرحدار، دیوار‌های سبز، سقف طلایی، مبلمان طوسی و پاف گرد طرحدار

یکی از روش‌هایی که طراحان داخلی به منظور استفاده از رنگ سبز در طراحی داخلی خانه به کار می‌برند، ترکیب تناژهای مختلف آن می‌باشد. برای این کار باید با اصول ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی آشنا باشید. به عنوان مثال در صورتی که مبلمانی با رنگ سبز تیره تهیه کرده‌اید، توصیه می‌شود از رنگ سبز روشن برای رنگ دیوار پذیرایی و فضاهای دیگر استفاده کنید.

ترکیب این رنگ‌ها با هم باعث می‌شود تا فضایی آرامش‌بخش در خانه به وجود آمده و در عین حال نیز حس سرزندگی و طراوت در منزل، موج بزند.

 

رنگ سبز در دکوراسیون داخلی منزل با کفپوش تیره، فرش طوسی، مبل‌های تک نفره سبز و میزجلومبلی رنگی

در صورتی که در ترکیب این رنگ‌ها با هم و استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون داخلی با مشکل مواجه شدید لازم است تا از نظر مشاوران و کارشناسان این حوزه استفاده کنید. آن‌ها با توجه به دانش و تجربیاتی که دارند، راهنمایی‌های لازم را به شما ارائه می‌دهند تا بهترین تصمیم را گرفته و مبلمان، دکوری‌ها، کفپوش و دیوارپوش‌هایی مناسب تهیه نمایید.

 

موارد استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون داخلی

رنگ سبز در دکوراسیون داخلی پذیرایی با دیوار‌های سبز، سقف سفید، فرش سنتی و مبلمان قهوه‌ای و زرد

رنگ سبز از جمله رنگ‌هایی است که فضای خانه را شاد و سرزنده نشان می‌دهد. شما با استفاده از تنالیته‌های مختلف این رنگ می‌توانید دکوراسیون منزل خود را خاص‌تر کرده و زیبایی منحصربه‌فردی به وجود آورد. به همین سبب نیز افراد زیادی در حال حاضر درصدد هستند تا از تناژهای مختلف این رنگ در منزل خود استفاده کنند؛ اما چالشی که این افراد با آن روبرو هستند این است که استفاده از رنگ سبز در کدام قسمت از منزل، امکان‌پذیر می‌باشد. از قسمت‌هایی که می‌توان از رنگ سبز در آن استفاده کرد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

استفاده از رنگ سبز برای سقف

رنگ سبز در دکوراسیون داخلی اتاق خواب با سقف سبز، دیوار‌های سفید، تخت با روتختی زرد و آبی و مبلمان زرد و سبز

سقف خانه از قسمت‌هایی است که می‌توانید برای رنگ کردن آن از رنگ سبز استفاده کنید. استفاده از رنگ سبز در سقف خانه‌ها باید با توجه به یک‌سری مسائل انجام گیرد. به عنوان مثال در صورتی که سقف پذیرایی خانه دارای ارتفاع زیادی است می‌توانید از سبز نسبتاً تیره در رنگ کردن و طراحی سقف پذیرایی استفاده کنید. این کار کمک می‌کند تا تعادل میان ارتفاع سقف و تجهیزات و مبلمان مورد استفاده در خانه، حفظ شود.

 

رنگ سبز در دکوراسیون پذیرایی با سقف سبز، دیوار‌های سفید، مبلمان شیری رنگ، پرده نارنجی و میز و صندلی های سفید و چوبی

اما در صورتی که ارتفاع سقف کم است می‌توانید از تناژهای روشن رنگ سبز استفاده کنید. نکته دیگر آن است که در صورت استفاده از این رنگ در سقف خانه باید از تناژهای دیگر آن در دیگر قسمت‌ها مانند دیوارها، پرده‌ها، مبلمان و … نیز استفاده کنید. به این ترتیب، جلوه‌ای زیبا و چشم‌نواز در منزل به وجود می‌آید.

 

استفاده از رنگ سبز برای دیوارها

رنگ سبز در دکوراسیون داخلی پذیرایی با کفپوش چوبی، فرش سنتی، دیوار‌های سبز و مبلمان طوسی با کوسن‌های رنگی

استفاده از رنگ سبز برای دیوارها نیز از دیگر موارد استفاده از این رنگ در طراحی داخلی منزل می‌باشد. شما می‌توانید کاغذ دیواری و یا رنگ روغنی با رنگ سبز را تهیه کرده و از آن برای طراحی اکسنت وال استفاده کنید.

توجه داشته باشید که در صورت استفاده از رنگ سبز برای دیوارها باید از رنگ‌های روشن استفاده کنید، زیرا سبز تیره باعث می‌شود تا چشم ساکنین، خسته شده و احساس تنگی و بسته بودن در فضای خانه‌ها به وجود آید. این در حالی است که تناژهای روشن این رنگ سبب دل‌بازتر شدن خانه و بزرگ‌تر دیده شدن این محیط‌ها می‌شود.

 

استفاده از مبلمان سبز رنگ

رنگ سبز در دکوراسیون پذیرایی با کفپوش چوبی، فرش طوسی روشن، مبلمان سبز و مشکی طرحدار و میز جلومبلی چوبی

از دیگر موارد استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون داخلی می‌توان به استفاده از مبلمانی با رنگ سبز اشاره کرد. شما می‌توانید مبل و میز ناهارخوری با رنگ سبز تهیه کنید. استفاده از این تجهیزات سبب خواهد شد تا دکوراسیون داخلی منزل دارای جلوه بصری فوق‌العاده زیبایی باشد.

توجه داشته باشید که در صورت استفاده از این رنگ مبلمان، توصیه می‌شود از وسایل دکوری با رنگ‌هایی چون طلایی استفاده کنید. در ضمن می‌توانید رنگ پرده‌ها، قاب اطراف تابلوها و … را نیز با رنگ مبل ست کنید.

 

رنگ سبز در دکوراسیون داخلی پذیرایی منزل با کفپوش چوبی، دیوار‌های سفید، مبل سبز تیره با کوسن‌ها سفید و میز جلومبلی چوبی

در مورد انتخاب تناژ سبز برای خرید مبلمانی با این رنگ نیز باید به سبک مورد استفاده در دکوراسیون منزل توجه کنید. به این صورت که سبز درباری یا اشرفی و سبز زمردی می‌توانند بهترین گزینه برای استفاده در دکوراسیون سطلنتی و کلاسیک باشند. این در حالی است که استفاده از مبلمانی با رنگ سبز پسته‌ای، گزینه‌ای ایده‌آل برای دکوراسیون‌هایی به سبک مدرن می‌باشد.

 

رنگ سبز در دکوراسیون آشپزخانه

رنگ سبز در دکوراسیون داخلی آشپزخانه با کفپوش چوبی، بین کابینتی آجری، کابینت‌های سبز و میز سفید گرد

آشپزخانه به عنوان قلب تپنده هر خانه‌ای می‌تواند تأثیر فوق‌العاده‌ای در دکوراسیون کل منزل داشته باشد. به همین جهت نیز باید در دکوراسیون این بخش، از تجهیزات و رنگ‌های مناسب استفاده کنید. به این ترتیب هم جلوه‌ای مناسب در منزل به وجود می‌آورید و هم باعث می‌شوید تا افراد به هنگام حضور در آشپزخانه برای پخت و پز و یا کارهای دیگر، آرامش روحی و روانی داشته باشند.

رنگ سبز، یکی از بهترین رنگ‌ها برای استفاده در دکوراسیون این بخش می‌باشد. شما می‌توانید این رنگ را در انواع کابینت‌ها، دیوارپوش، تجهیزات مورد استفاده در آشپزخانه و … استفاده کنید. به این ترتیب بانوان می‌توانند با آرامش کامل و در کمال خونسردی و در عین حال سرزندگی، کارهای خود را در آشپزخانه انجام دهند.

 

دکوراسیون اتاق خواب با رنگ سبز

رنگ سبز در دکوراسیون داخلی اتاق خواب با دیوار سبز تیره، تخت چوبی، رو تختی سبز و میزعسلی چوبی

استفاده از رنگ سبز در طراحی داخلی اتاق خواب به دلیل ویژگی‌های روان‌شناختی که این رنگ دارد جزو بهترین گزینه‌ها است. طراحان داخلی با توجه به این موضوع که این رنگ از جمله رنگ‌های سرد است و باعث ایجاد آرامش در افراد می‌شود، این رنگ را به عنوان یک رنگ مناسب برای استفاده در اتاق خواب‌ها معرفی می‌کنند. در صورتی که دیوارها، سقف یا پرده‌ اتاق، سرویس خواب، دکوری‌ها و یا کفپوش اتاق خواب با تناژهای مختلف رنگ سبز باشد، چشم و بدن شما در این اتاق به خوبی آرامش یافته و استراحتی باکیفیت را تجربه خواهید کرد.

 

رنگ سبز در دکوراسیون داخلی اتاق خواب با کفپوش چوبی، فرش سفید و مشکی، دیوار‌های سبز روشن، تخت سفید با بالش‌های سبز و سفید

در ضمن این رنگ سبب می‌شود تا شما به غیر از زمان‌های استراحت، بتوانید روحیه‌ای شاد داشته باشید و به تمامی کارهای خود رسیدگی کنید. سبز از رنگ‌هایی است که سطح انرژی افراد را در حد بالایی نگه می‌دارد و با روحیات مختلف سازگاری دارد. از این رو می‌توانید هم در دکوراسیون اتاق خواب دخترانه و هم اتاق خواب پسرانه، از این رنگ استفاده کنید.

 

استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون اتاق مطالعه

رنگ سبز در دکوراسیون داخلی اتاق مطالعه منزل با میز چوبی، صندلی مشکی، دیوارهای سبز تیره و کتابخانه

از دیگر موارد استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون داخلی می‌توان به استفاده از آن در طراحی اتاق مطالعه اشاره کرد. در صورتی که با توجه به موقعیت اتاق از تناژ مناسب سبز استفاده کنید، می‌توانید از خستگی چشم‌ها جلوگیری کرده و روحیه افراد را برای مطالعه، بالا ببرید.

به منظور استفاده از این رنگ در دکوراسیون این اتاق، می‌توانید دیوارها و یا سقف اتاق را با تناژهای مختلف آن رنگ‌آمیزی کنید و یا از دیوارپوش‌هایی به این رنگ استفاده نمایید. در ضمن می‌توانید میز و صندلی مطالعه را با رنگ سبز تهیه کنید. استفاده از کتابخانه و تجهیزاتی با این رنگ نیز می‌توانید گزینه‌ای عالی باشد. به این ترتیب شاهد ایجاد جلوه منحصر به فرد در دکوراسیون اتاق مطالعه خواهید بود.

 

طراحی اتاق کودک با رنگ سبز

رنگ سبز در دکوراسیون داخلی اتاق کودک با کفپوش چوبی، فرش سبز، دیوار‌های سبز روشن و تخت طلایی فلزی

طراحی دکوراسیون اتاق کودک باید به گونه‌ای باشد که کودک در آن احساس امنیت و آرامش داشته باشد. در عین حال نیز رنگ‌بندی مورد استفاده در این دکوراسیون نباید به گونه‌ای باشد که موجب افت انرژی کودکان شود، زیرا این امر در بلند مدت باعث کاهش سرزندگی کودکان و ایجاد بیماری‌های روحی در آنها می‌شود.

به همین منظور نیز استفاده از رنگ سبز به عنوان رنگ دکوراسیون اتاق کودک می‌تواند بهترین گزینه باشد. این رنگ باعث می‌شود تا کودک، احساس شادی و طراوت داشته باشد و آرامش خود را نیز حفظ کند. به این ترتیب می‌تواند با آرامش کامل به بازی مشغول شود. استفاده از این رنگ در اتاق بازی کودک سبب تعادل در هیجانات کودکان شده و در نهایت نیز باعث بهبود خلق‌وخوی آن‌ها می‌شود.

 

مکمل‌های رنگ سبز کدامند؟

رنگ سبز در دکوراسیون داخلی آشپزخانه با کفپوش چوبی، کابینت‌های سبز، جزیره سفید و صندلی‌های چوبی

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌هایی که افراد به هنگام استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون داخلی دارند این است که در کنار این رنگ از چه رنگ‌های دیگری می‌توانند استفاده کنند. یا به عبارت دیگر، رنگ‌های مکمل رنگ سبز کدامند؟

در صورتی که با این رنگ‌ها آشنایی داشته باشید می‌توانید متناسب با محل استفاده از رنگ سبز، کاربری محل مورد نظر و سلیقه‌ای که دارید، بهترین رنگ کنار سبز را انتخاب کرده و در نهایت نیز دکوراسیونی بی‌نظیر داشته باشید. مکمل‌های رنگ سبز به شرح زیر هستند:

 

ترکیب رنگ سبز و قرمز در طراحی داخلی

رنگ سبز در دکوراسیون داخلی پذیرایی با کفپوش چوبی، دیوار‌های سبز، پرده سفید، مبل قرمز و میز جلومبلی چوبی

دکوراسیون سبز و قرمز را می‌توان به عنوان یکی از هیجان‌انگیزترین ترکیب رنگی به شمار آورد. استفاده از این ترکیب باعث خواهد شد تا دکوراسیون منزل مانند گلی قرمز با برگ‌های سبز به چشم آمده و حس شادابی و طراوت در خانه موج بزند.

این پالت رنگی را می‌توانید در خانه‌هایی با سبک دکوراسیون داخلی سنتی و کلاسیک مورد استفاده قرار دهید. به این منظور می‌توانید در خانه‌ای با دیوارها، سقف و یا پرده‌ها و مبلمانی با رنگ سبز، از گلدان‌ها و دکوری‌هایی با رنگ قرمز استفاده نمایید.

 

آبی، بهترین گزینه به عنوان مکمل رنگ سبز

رنگ سبز در دکوراسیون داخلی پذیرایی با فرش آبی و کرم، مبلمان آبی، دیوار‌های سبز رنگ و میزجلومبلی سلطنتی

از بهترین مکمل‌های رنگ سبز، رنگ آبی است. استفاده از ترکیب سبز و رنگ آبی در دکوراسیون داخلی باعث می‌شود تا حس سبکی و روان بودن در فضای منزل جاری باشد. شما می‌توانید از این ترکیب در خانه‌های کوچک استفاده کنید تا فضای آن را باز و بزرگ نشان دهید. استفاده از پالت آبی و سبز برای آشپزخانه، سرویس بهداشتی و اتاق کودک و اتاق خواب‌ها می‌تواند گزینه‌ای ایده آل باشد.

 

استفاده از رنگ سبز و زرد در دکوراسیون داخلی

رنگ سبز در دکوراسیون داخلی پذیرایی با کفپوش چوبی، فرش قهوه‌ای، مبلمان زرد و سبز با کوسن‌های قهوه‌ای و میز چوبی

ترکیب رنگ سبز و زرد از جمله ترکیب رنگ‌هایی است که می‌توان از آن هم در دکوراسیون مدرن و هم کلاسیک استفاده کرد. در این حالت باید پس زمینه دکوراسیون به رنگ سبز بوده و در کنار آن از عناصر زرد رنگ استفاده کرد. به عنوان مثال می‌توان بر روی مبل‌هایی با رنگ سبز از کوسن‌هایی با تناژ مختلف رنگ زرد استفاده نمود. استفاده از میزهایی با پایه‌های طلایی و یا اکسسوری‌های زرد رنگ در دکوراسیون زرد و سبز می‌تواند بهترین گزینه باشد.

 

سبز و سفید، بهترین مکمل‌های رنگی

رنگ سبز در دکوراسیون داخلی پذیرایی با کفپوش طوسی، فرش سنتی، دیوار‌های سبز تیره، لوستر کریستالی و مبلمان سفید

پالت سبز و سفید یکی از رویایی ترین ترکیب‌های رنگی در دکوراسیون داخلی خانه‌ها به شمار می‌آید. شما می‌توانید در کنار رنگ سفید از تناژهای روشن و تیره سبز استفاده کنید؛ اما در صورتی که اتاق و یا فضای خانه شما کوچک است توصیه می‌شود از رنگ سفید با تناژهای روشن سبز استفاده کنید. به این ترتیب می‌توانید فضای منزل را بزرگ نشان دهید.

به جز اتاق نشیمن، این پالت رنگی برای استفاده در دکوراسیون آشپزخانه، سرویس بهداشتی، حمام و اتاق خواب‌ها، گزینه خوبی می‌باشد. با استفاده از این ترکیب، جلوه ظاهری منزل خود را دل‌باز و مدرن نشان دهید.

 

قهوه‌ای از بهترین مکمل‌های رنگ سبز

رنگ سبز در دکوراسیون داخلی منزل با دیوار‌های سبز تیره، مبلمان چرمی با کوسن‌های طرحدار، کمد فلزی و اکسسوری طبیعی

اغلب ترکیب رنگی که در استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون داخلی، مورد استفاده قرار می‌گیرد ترکیب رنگ سبز با قهوه‌ای است. این ترکیب را می‌توان در اغلب دکوراسیون‌های مدرن و کلاسیک مشاهده کرد. این رنگ‌ها به عنوان مکمل یکدیگر عمل کرده و چهره‌ای جذاب در منزل به وجود خواهند آورد.

در صورتی که دکوراسیون منزل شما بر اساس سبک کلاسیک چیده شده باشد باید از ترکیب تناژهای تیره این رنگ‌ها استفاده کنید. در مورد دکوراسیون مدرن نیز عکس این موضوع صدق می‌کند.

 

جلوه مدرن با استفاده از رنگ سبز و طوسی

رنگ سبز در دکوراسیون داخلی پذیرایی با کفپوش چوبی، فرش طوسی، دیوار‌های طوسی روشن، مبلمان خاکستری و سبز و کوسن‌های سبز طرحدار

از رنگ‌های مورد توجه طراحان داخلی که قابلیت ترکیب با رنگ سبز را دارد، ترکیب رنگ خاکستری و طوسی است. شما می‌توانید از این ترکیب رنگ برای دکوراسیون اتاق خواب، نشیمن و آشپزخانه استفاده کنید. به این صورت که در دکوراسیون طوسی و سبز، رنگ دیوارها و سقف را از میان تناژهای مختلف رنگ سبز انتخاب کرده و از مبلمان و یا تزئیناتی با رنگ طوسی استفاده کنید. در این حالت، استفاده از پرده‌هایی متناسب با رنگ دیوارها و یا مبلمان، از گزینه‌های پیش روی شما خواهد بود.

 

رنگ سبز در دکوراسیون داخلی آشپزخانه با کفپوش مشکی، دیوار آجری و کابینت‌های چوبی و یشمی

در آشپزخانه نیز استفاده از کابینت‌های طوسی بر روی پس زمینه سبز و یا بالعکس می‌تواند جلوه بصری فوق‌العاده جذابی به وجود آورد. در کل، استفاده از این ترکیب رنگ سبب می‌شود تا جلوه منزل شما دارای ظاهری مدرن بوده و تلفیق این رنگ‌ها باعث می‌گردد تا فضای منزل دارای گرما و صمیمیت خاصی باشد.

 

جمع‌بندی: ایجاد حس آرامش در منزل با رنگ سبز

رنگ سبز در دکوراسیون داخلی پذیرایی منزل با دیوار‌های سبز، مبل چرم قهوه‌ای با کوسن سبز و زرد، صندلی های سفید، تابلو نقاشی دیواری و میز جلومبلی چوبی

با توجه به آنچه در این مقاله گفته شد، با رنگ سبز می‌توان زندگی را به فضای خانه‌ها هدیه داد. شما می‌توانید با استفاده از ترفندهایی که در این مقاله به آنها اشاره شد و همچنین رنگ‌های مکمل رنگ سبز، دکوراسیون منزل خود را خاص و منحصر به فرد کنید.

با در نظر گرفتن نکات و ایده‌های ذکر شده در این مقاله می‌توانید به بهترین شکل ممکن از رنگ سبز در دکوراسیون داخلی استفاده کرده و شاهد ایجاد محیطی به زیبایی و شادابی طبیعت باشید.