ایده‌های جذاب برای طراحی کافی شاپ کوچک

دکوراسیون داخلی کافی‌شاپ کوچکی با تم رنگ های پاستلی و سقف نیمه شفاف آبی

طراحی داخلی و استفاده کارآمد از فضای کافی شاپ یک گام حیاتی برای رسیدن به موفقیت است، به ویژه کافی شاپ‌هایی که با محدودیت‌های فضا دائم در حال مبارزه هستند. برای اجاره یا خرید یک مکان برای راه‌اندازی کافی شاپ باید هزینه بالایی را پرداخت کرد، از این جهت بسیاری از افراد مجبور به راه‌اندازی و طراحی کافی شاپ‌ کوچک هستند، که البته با خلاقیت و طراحی‌های منحصر‌به‌فرد، می‌توان فضای موردنظر را خاص جلوه داد.

 

اینفوگرافی ایده هایی برای دکوراسیون کافی شاپ کوچک با تم قهوه ای

سوالات متداول:

مزایای کافی شاپ کوچک چیست؟

طراحی کافی شاپ کوچک می‌تواند مزایای بسیاری داشته باشد. یک محیط دنج و یک تیم کوچک از کارکنان با تجربه می‌توانند عوامل کلیدی در هدایت کسب و کار شما به سمت موفقیت باشند.کافی شاپ‌هایی که دارای فضای کمی هستند، آرامش بیشتری دارند، چرا که از شلوغی و سروصدا خبری نیست و می‌توانند مدت‌ها کتاب بخوانند یا با دوست خود از همکاری‌های آینده صحبت کنند.


در طراحی کافی شاپ کوچک به چه نکاتی توجه کنیم؟

1- امکانات کافی شاپ 2- استفاده از فضای بیرون کافی شاپ 3- تزیین دیوار 4- توجه به نورپردازی 5- اکسسوری مناسب 6- انتخاب مبلمان مناسب 7- آشپزخانه کوچک اما کاربردی


برای طراحی کافی شاپ کوچک از چه سبک هایی استفاده کنیم؟

برای طراحی کافی شاپ کوچک از سبک صنعتی، مدرن، دکوراسیون رنگین و سبک طبیعت میتوانید استفاده کنید.

 

ایده طراحی و ساخت کافی شاپ کوچک

چه ایده‌هایی را در طراحی کافی شاپ کوچک به کار ببریم؟ و مهمترین نکات در طراحی آن کدامند؟ در این ویدئو شما می‌توانید با بهترین و به‌روزترین روش‌های طراحی فضای کافی شاپ کوچک آشنا شوید.

 

 

اهمیت فضای کوچک در کافی شاپ

دکوراسیون داخلی کافی‌شاپ کوچکی با دیوارهای آجری سفید و میز و نیمکت و صندلی های مشکی

طراحی کافی شاپ کوچک می‌تواند مزایای بسیاری داشته باشد. یک محیط دنج و یک تیم کوچک از کارکنان با تجربه می‌توانند عوامل کلیدی در هدایت کسب و کار شما به سمت موفقیت باشند. نظرسنجی‌ها نشان داده‌اند که اکثر مشتریان آرامش را به عنوان جاذبه‌های اولیه برای یک کافی شاپ در نظر می‌گیرند. کافی شاپ‌هایی که دارای فضای کمی هستند، آرامش بیشتری دارند، چرا که از شلوغی و سروصدا خبری نیست و می‌توانند مدت‌ها کتاب بخوانند یا با دوست خود از همکاری‌های آینده صحبت کنند.

 

نکات کلیدی در طراحی کافی شاپ‎‌های کوچک

با توجه به تأثیر رو به افزایش تبلیغات در رسانه‌های اجتماعی، یک فضای خوب توجه زیادی را به خود جلب می‌کند. یک فضای ایده‌آل، جذاب، با مقدار زیادی از نور طبیعی و صندلی راحت هر کسی را وسوسه به آمدن کافی شاپ می‌کند. با برخی از طرح‌های بصری و ایده‌های جذاب، محیط جمع و جور کافی شاپ می‌تواند عملکرد متفاوتی داشته باشد.

 

کم کردن امکانات

کافی شاپ‌ها یک محل مناسب برای دورهمی دانش آموزان، کارمندان و دوستان هستند. با یک منوی عالی از انواع نوشیدنی‌ها، دسرها و اتصال قوی WiFi بسیاری از کافی شاپ‌ها، در طی روز شلوغ خواهند بود. اما متأسفانه، اگر یک کافی شاپ کوچک باشد، نمی‌توان افراد را برای مدت طولانی در محل نگه داشت، چرا که باید صندلی‌ها سریع‌تر خالی شوند تا افراد منتظر وارد سالن شوند. راه‌های متعددی وجود دارد تا مشتریان سریع محل را ترک کنند و مشتریان دیگری وارد کافی شاپ شوند. یک راه خاموش کردن  WiFi یا ایجاد محدودیت زمانی برای اتصال است. راه دیگر سرو نوشیدنی‌ها و دسرهایی است که سریع آماده می‌شوند و افراد زمان زیادی را برای دریافت سفارش خود، صرف نمی‌کنند.

 

استفاده از فضای بیرون کافی شاپ

فضای بیرونی کافی‌شاپی با میزهای مربعی زرد و صندلی های تاشوی چوبی

ارائه برخی از خدمات، خارج از سالن و در پیاده‌رو یک راه عالی برای کاهش تراکم داخل کافی شاپ است. چندین میز و صندلی تاشو را در گوشه ایی از مغازه قرار دهید تا در صورت لزوم، به سرعت در پیاده‌رو آن‎ها را چیدمان کنید. ایجاد یک فضای اضافی ساده می‌تواند مشتریان جدیدی را جذب کند. البته زمانی شما قادر به انجام این کار هستید که فضای کافی در پیاده‌رو در اختیار داشته باشد. توصیه می‌شود در کنار میز و صندلی رستورانی چندین سایبان نیز تهیه کنید، تا در روزهای آفتابی بتوانید سایه‌ای مختصر را برای مشتریان مهیا کنید.

 

تزیینات دیواری

در طراحی کافی شاپ‌ کوچک هم، می‌توان عنصر تزیینی را اضافه کرد. فضای کوچک یک عامل محدودکننده است، اما راه‌هایی وجود دارد که فضا را از سادگی دور کنید. از فضای دیوار استفاده کنید و آثار هنرمندان مختلف کشور و شهر خود را بر روی دیوار نصب کنید. مشتریان از طراحی و توجه شما به فرهنگ و هنرمندان قدردانی خواهند کرد. حتی می‌توانید یک گوشه دنج را برای استعدادیابی خوانندگان در نظر بگیرید و فضا را متحول کنید. با ایجاد طبقه‌های کوچک و بزرگ، می‌توانید گیاهان را به دیوارها اضافه کنید و فضای خود را سبزتر نشان دهید. قفسه‌ها در عین سادگی می‌توانند بسیار کاربردی باشند، قرار دادن انواع کتاب‌ها، مجلات، ماگ‌ها و سایر اکسسوری‌ها فضای کافی شاپ را می‌توانند به طور کل تغییر دهند.

 

توجه به نورپردازی

دکوراسیون داخلی کافی‌شاپ کوچکی با دیوارهای آجری و میز و صندلی های قهوه ای با چراغ های آویز

روشنایی دقیق می‌تواند تأثیر باور نکردنی بر روی یک فضای کوچک داشته باشد. در واقع، برای بسیاری از کافی شاپ‌های کوچک، نورپردازی در اولویت قرار دارد. این موضوع حتی می‌تواند اشتهای مشتریان را افزایش دهد. روشنایی باید هم جنبه زیبایی و هم جنبه کاربردی داشته باشد. روشنایی طبیعی در بسیاری از زمینه‌های طراحی ضروری است؛ از آن غافل نشوید و تا جایی که امکان دارد با استفاده از درب‌های شیشه‌ای و پنجره‌های بزرگ، با نور طبیعی فضا را روشن کنید. اما در مکانی که نور طبیعی کم می‌شود، نترسید و از تنوع نور مصنوعی استفاده کنید.

 

با استفاده از چراغ‌های متمرکز، برخی از مناطق را برجسته نشان دهید، البته باید توجه داشته باشید که قسمت میز سفارشات باید از روشنایی قابل توجهی برخوردار باشد. اما اگر نگاه کلی شما به سمت فضای کم نور است، برای هدایت مشتریان به نقاط اصلی نشستن، تعادل را رعایت کنید. همچنین محل نشستن مشتریان باید از نور خوبی برخوردار باشد، تا اگر می‌خواهند از کافی خود عکس‌های جذاب بگیرند، با مشکل روبه رو نشوند.

 

اکسسوری‌های مناسب

دکوراسیون داخلی کافی‌شاپ کوچکی با تخته سیاه با اکسسوری دوچرخه

با توجه به سبک طراحی، از اکسسوری‌های خیلی بزرگ استفاده نکنید. یک دیوار هنری و چراغ‌های آویزان می‌توانند تا حد زیادی فضا را شلوغ جلوه دهند. بر روی میزها از گذاشتن لوازم اضافی خودداری کنید، گذاشتن یک شمع کوچک روی میز کافی خواهد بود و فضای میز را برای ارائه سرویس در نظر بگیرید.

 

انتخاب مبلمان مناسب

دکوراسیون داخلی کافی‌شاپ کوچکی با میزهای مستطیلی و چهارپایه های گرد چوبی

در طراحی کافی شاپ کوچک، انتخاب مبلمان نامناسب باعث هرج و مرج می‌شود و مشتریان با سردرد محل را ترک خواهند کرد. شما باید با توجه به سبکی که برای کافی شاپ در نظر گرفته‌اید، مبلمان را انتخاب کنید. انتخاب یک سبک به کاهش جستجوی مبلمان مورد نظر کمک خواهد کرد و زودتر به نتیجه خواهید رسید. از فضا حداکثر استفاده را ببرید و با انتخاب نیمکت‌های نواری تمام فضاهای خالی را پر کنید.

 

این نیمکت‌ها برای افرادی که دسته جمعی وارد کافی شاپ می‌شوند، بسیار جالب خواهد بود. برای این نوع نیمکت باید از میزهایی استفاده کنید که رفت و آمد را برای مشتریان راحت کند، میزهای گرد می‌توانند در فاصله کم انتخاب خوبی باشند. انتخاب صندلی‌های کوچک این امکان را به شما می‌دهند تا تعداد بیشتری صندلی را چیدمان کنید، بهتر است از خرید کاناپه‌های بزرگ صرف نظر کنید و بخش وی آی پی را حذف کنید.

 

استفاده از میزهای دیواری نیز یک انتخاب مناسب خواهند بود. به دلیل اینکه عرض این میزها کم است فضای بیشتری در محیط کافی شاپ ایجاد می‌شود و می‌توانید از انواع میز و صندلی کوچک نیز در وسط کافی شاپ استفاده کنید. میز و صندلی تاشو نیز یکی دیگر از گزینه‌های است که می‌توانید در لیست انتخاب مبلمان قرار دهید. از مزیت این میز و صندلی‌ها این است که می‌توانید در روزهایی که مهمانی‌های خاص برگزار می‌شود، به راحتی آن‌ها را جمع‌آوری و فضا را بزرگ‌تر کنید. همچنین می‌توانید با قرار دادن آن‌ها در کنار هم به افرادی که گروهی به کافی شاپ می‌آیند، به راحتی خدمات را ارائه دهید.

 

آشپزخانه کوچک اما کاربردی

کافی‌شاپ کوچک با نیمکت‌های مشکی، میزهای گرد سفید و آشپزخانه‌ کوچک کاربردی

در طراحی کافی شاپ کوچک، به هنگام تقسیم فضا برای سالن و آشپزخانه، می‌توانید آشپزخانه را کوچک در نظر بگیرید. این به معنای حذف تجهیزات نیست، شما می‌توانید تمام تجهیزات مورد نظر را در سایز کوچک خریداری کنید. وجود دستگاه اسپرسو جزء اصلی‌ترین تجهیزاتی است که برای شروع کار کافی شاپ الزامی است. این دستگاه بزرگ و سنگین است، اما به دلیل فضای محدود و مشتری کمتر می‌توانید از دستگاه‌های کوچک نیز استفاده کنید.

 

همین هدف را برای خرید یخچال، سینک ظرف شویی و سایر تجهیزات آشپزخانه در نظر بگیرید. در قسمت آشپزخانه قفسه‌ها تا حد زیادی می‌توانند از شلوغی فضا بکاهند، می‌توانید لوازم را با توجه به میزان استفاده در طبقات چیدمان کنید. هیچ محدودی برای ارتفاع قفسه‌ها نیست، اما یک نکته را به خاطر بسپارید برای نصب قفسه‌ها آن‌ها را باید به درستی به دیوار نصب کنید تا بر اثر سنگینی سقوط نکنند.

 

لوازمی همچون انواع لیوان و ماگ را می‌توانید برای سهولت بیشتر و در دسترس بودن، در این شلف‌ها قرار دهید. کابینت‌های دیواری از کف تا سقف نیز ایده خوبی برای آشپزخانه‌های کوچک هستند. این امکان را خواهید داشت تا ظروف و تجهیزات را در کابینت‌ها قرار دهید تا شلوغی فضا کم شود. نمایش آماده‌سازی قهوه و سایر نوشیدنی‌ها بخش مهمی از عملکرد شما خواهد بود. اما این بدان معنا نیست که نیمی از فضا را به آن اختصاص دهید. بهتر است ویترینی از دسرها را به جای عملیات آماده‌سازی در آشپزخانه به معرض نمایش بگذارید تا فروش خود را بیشتر کنید.

 

اجرای سبک‎‌های مختلف در کافی شاپ‌‎های کوچک

فضای داخلی کافی شاپ بسیار مهم است زیرا اگر راحت و شیک باشد، مشتریان بیشتر و بیشتر از این محل استفاده می‌کنند، فضاهای کوچک مجبور به دوری و حذف سبک نیستند، حتی در فضاهای کوچک نیز می‌توان از سبک‌های خاص برای ایجاد جلب توجه استفاده کرد.

 

دکوراسیون صنعتی

دکوراسیون صنعتی امروزه محبوب‌ترین طراحی برای کافی شاپ‌ها است. معمولاً طراحی صنعتی از کارخانه‌ها و دیگر فضاهای صنعتی الهام می‌گیرد، ایجاد یک سبک متفاوت با هزینه بسیار کم. بسیاری از کافی شاپ‌ها دارای دیوارهای آجری هستند، نیازی به پنهان کردن آن‎ها نیست، فقط آن‎ها را رنگ‌آمیزی کنید تا برجسته دیده شوند. لوله‌های در معرض دید بخش مهمی از هر دکوراسیون صنعتی هستند، بنابراین آن‎ها را نیز نگه دارید و از پوشاندن آن‎ها خودداری کنید.

 

برای ساخت طبقه می‌توانید از چوب استفاده کنید و انواع لوازم تزیینی را بر روی آن‎ها قرار دهید. برای روشنایی، لامپ‌های صنعتی را از سقف آویزان کنید و با میز و صندلی‌های چوبی یا فلزی طراحی داخلی صنعتی را به پایان برسانید. اکسسوری طراحی کافی شاپ کوچک صنعتی، استفاده از چرخ دنده‌ها و لوازم صنعتی هستند و بیشتر از متریال چرمی، مسی، سنگی و آلومینیومی می‌توان فضا را پوشش داد. پالت رنگ خاکستری، مشکی، قهوه‌ای مایل به زرد، سفید تیره نیز می‌توانند در طراحی سبک صنعتی نقش مهمی داشته باشند. به دلیل فضای محدود و استفاده از رنگ‌های تیره ممکن است فضا را کوچک‌تر نشان دهند، اما با روشنایی درست می‌توان این مشکل را برطرف کرد.

 

دکوراسیون مدرن

طراحی مدرن در نیمه اول قرن بیستم محبوبیت زیادی پیدا کرد، اگر این سبک را برای کافی شاپ در نظر گرفته‌اید به یک اصول باید پایبند باشید، هر قطعه مبلمان و دکوراسیون باید همراه با یک هدف باشد. سبک مدرن برای طراحی کافی شاپ کوچک می‌تواند بیشتر مناسب باشد چرا که هیچ گونه پیچیدگی در این سبک وجود ندارد و از خطوط ساده بیشتر استفاده می‌شود. رنگ‌های خنثی در مبلمان روشن همراه با کوسن‌های هنری انتزاعی به ایجاد تعادل کمک می‌کنند. بیشترین متریالی که می‌توان برای مبلمان در نظر گرفت، چوب و فلز با پارچه‌های مخمل و کتان است. پالت رنگ سبک مدرن بیشتر قهوه‌ای، کرم یا سفید است.

 

دکوراسیون رنگین

دکوراسیون داخلی کافی‌شاپی با لوازم رنگی و شاد و لوسترهای کریستالی

اکثر کافی شاپ‌ها نمی‌توانند با یک دکوراسیون افسانه‌ای با رنگ قرمز کنار بیایند. هنگامی که قصد تزئین کافی شاپ خود را دارید، رنگ اصلی‌ترین چیزی است که مطمئناً می‌تواند تمام توجه را به خود جلب کند. از تم رنگی پررنگ مانند قرمز استفاده کنید، به راحتی می‌تواند فضا را روشن کند. این تأثیرات بسیار فراتر از زیبایی است. با استفاده از این تنظیمات باید مبلمان رنگ روشن را متناسب با دکوراسیون نیز انتخاب کنید.

 

این نوع دکوراسیون که تاکید بر راحتی، گرما و انعطاف‌پذیری دارد؛ با بسیاری از عناصر طبیعی سازگار است. استفاده از چراغ‌های درخشان و رنگی، نور زیاد، استفاده از متریال چوب و سنگ در کنار هم، کاربرد انواع الگوها در کفپوش، کوسن‌ها و مبلمان از دیگر ویژگی این نوع طراحی است. یکی از مزیت‌های رنگ‌های روشن این است که مشتریان زودتر فضا را ترک می‌کنند، اما استفاده از رنگ‌های تیره باعث می‌شود مشتری مدت طولانی‌تری را در کافی شاپ سپری کند.

 

دکوراسیون به سبک طبیعت

دکوراسیون داخلی کافی‌شاپ کوچکی به سبک طبیعت با میز و صندلی های چوبی و گل ها و گیاهان روی سقف

طراحی داخلی سبک طبیعت دارای طیف وسیعی از عناصر طبیعی است. بسیاری از عناصر طبیعت، از جمله گیاهان در گلدان‌های کوچک و بزرگ، در گوشه یا بر روی طبقات قرار می‌گیرند. ترکیبی از انواع چوب‌ها برای میز و صندلی، اکسسوری، پوشش کف و دیوار در این طراحی مورد استفاده قرار می‌گیرد. پالت رنگ خنثی، مانند قهوه‌ای مایل به زرد، کرم، قهوه‌ای و سبز بیشترین کاربرد را دارند.

 

سخن پایانی

کافی شاپ اغلب بهترین مکان برای دورهمی دوستانه یا گذراندن اوقات به تنهایی است. با ایده‌های شگفت‌انگیز فضای کافی شاپ را خاص طراحی کنید و با ایجاد یک فضای متفاوت خاطره‌ای خوب را برای مشتریان بسازید. یکی از مهم‌ترین جنبه‌های طراحی کافی شاپ کوچک موفق، توجه به تمام نکات است. طراحی موفق به معنای دانستن استفاده بهینه از فضای کلی، در نظر گرفتن فضای مورد نیاز برای نشستن و حرکت افراد و میزان نور است. آنچه طراحی را سخت می‌کند، فضای کوچک است. اما با رعایت برخی نکات می‌توان فضاهای کوچک را نیز بسیار کاربردی کرد.

 

20 نمونه کافی‌شاپ کوچک