ساخت خانه درختی، ایده‌ای جذاب برای بازگشت به دل طبیعت

یک خانه درختی چند ظلعی با سقف آبی رنگ در میان انبوهی از درختان جنگل

چگونه خانه درختی بسازیم؟ این یکی از مهم‌ترین سوالات دوران کودکی خیلی از ما بوده است. ساخت خانه درختی مراحلی دارد و به لوازم بخصوصی نیاز است. همه می‌توانند خانه درختی کوچکی بسازند اما برای اینکه خانه درختی تا سالها قابل استفاده باشد باید فکر اساسی کرد.

یکی از آرزوها و رؤیاهایی که در سنین کودکی، همه ما داشتیم و یکی از لذت‌بخش‌ترین رؤیاهای هر کودکی محسوب می‌شود داشتن یک خانه درختی در دل طبیعت است. اگر قصد دارید در طراحی باغ ویلا و حیاط خانه و یا محوطه‌سازی ویلای خود، کلبه درختی همراه با گیاهان پیچکی بسازید باید به این موضوع توجه داشته باشید که این کار نیازمند صرف هزینه و وقت نسبتاً زیادی بوده و باید برنامه‌ریزی دقیقی برای آن انجام دهید. در ادامه پس از معرفی مراحل ساخت کلبه درختی ایده‌هایی به شکل عکس به شما ارائه می‌دهیم.

ساخت خانه درختی کوچک چوبی به شکل مربع با پله های مارپیچ چوبی، بالکن و نرده حفاظ چوبی در جنگل

آموزش ویدیویی ساخت خانه درختی

در ویدیوی زیر می‌توانید آموزش ساخت خانه ی درختی را تماشا کنید.

مراحل ساخت خانه درختی

همان‌گونه که گفته شد انواع خانه درختی بر روی درختان و در ارتفاعات مختلفی ساخته می‌شود. ممکن است فردی بنا به شرایط و خواست خود، این خانه را در ارتفاع کم و برخی افراد آن را در ارتفاع زیاد بسازند؛ به‌هرحال ساخت خانه درختی به دلیل این‌که در ساخت آن از دیوار چوبی استفاده می‌شود و همچنین محل ساخت آن متفاوت است، با دیگر خانه‌ها و کلبه‌ها تفاوت دارد. به همین جهت نیز باید طراحی و ساخت آن با دقت بالا انجام شود. این کار نیازمند گذراندن مراحل مختلفی است. چنانچه این مراحل به‌صورت اصولی طی شوند، درنهایت با نتیجه ایده‌آل مواجه خواهیم شد.

ساخت خانه درختی دو قلو کنار هم با پایه‌های فلزی، سقف و راه پله فلزی سفید رنگ و نور پردازی هالوژنی در جنگل

مراحل ساخت خانه چوبی عبارت‌اند از:

  • انتخاب مکان مناسب
  • کشیدن نقشه برای خانه درختی
  • آماده‌سازی زیرساخت مناسب
  • نصب پله‌ها و عرشه خانه درختی
  • ساخت دیوارها و داخل خانه درختی

در ادامه هرکدام از این مراحل را به شکل جداگانه توضیح می‌دهیم.

1. انتخاب مکان مناسب

اولین مرحله در طراحی و ساخت خانه چوبی این است که مکان مناسبی را انتخاب نمایید. ازآنجایی‌که این خانه‌ها بر روی درختان احداث می‌شوند باید درختی را انتخاب کنید که دارای دوام و استحکام بالایی باشد. در غیر این صورت ممکن است طول عمر خانه، کاهش یافته و یا در ساخت آن دچار مشکل شوید. بررسی کنید که درخت مدنظر شما، جوان یا مسن نبوده و درختی بالغ و ورزیده باشد. برخورداری از ریشه‌های عمیق، شاخه‌های تنومند و سلامت ظاهری درخت می‌تواند ثابت کند که انتخاب مناسبی داشته‌اید.

ساخت خانه درختی چوبی با پل چوبی بر روی درختان بلند یک جنگل

توجه داشته باشید که در این مرحله باید با قوانین لازم در مورد ساخت این‌گونه خانه‌ها آشنایی داشته باشید تا مراحل ساخت با اختلال روبرو نشود. به‌عنوان‌مثال اگر محل موردنظر برای ساخت این خانه به گونه‌ای باشد که همسایه در دید باشد باید با وی هماهنگی لازم را انجام دهید. به‌این‌ترتیب، مراحل ساخت به‌صورت قانونی طی خواهد شد.

2. کشیدن نقشه برای ساخت خانه درختی با چوب

مرحله دیگر در ساخت خانه درختی این است که نقشه کامل آن را تهیه کنید. برای این کار باید تعیین کنید که متراژ خانه چقدر باشد، تمایل دارید شکل هندسی ظاهری خانه را به چه صورت طراحی کنید و این‌که آیا تمایل دارید برای دسترسی به خانه از پله استفاده کنید یا ساخت یک نردبان، کافی است. با این حساب می‌توانید نقشه جامعی تهیه کرده و مسیر کلی خود را مشخص نمایید.

ساخت خانه درختی چوبی استوانه ای شکل با درب شیشه‌ای،یک پنجره کوچک با قاب مشکی، پله و پل چوبی به همراه نرده حفاظ فلزی در جنگل

3. آماده‌سازی زیرساخت مناسب

برای این‌که زیرساخت لازم برای ساختن خانه درختی را آماده کنید باید ایمنی خانه را در نظر داشته باشید. به این معنا که باید مطمئن شوید در طول ساخت و در مدت‌زمان استفاده از خانه، مشکلی از بابت ایمنی خانه نظیر سقوط، شکستن کف خانه و … رخ نمی‌دهد.

ساخت خانه درختی چوبی به رنگ خاکی با نرده حفاظ فلزی برای راه پله قوس دار،تراسی با صندلی‌های طوسی رنگ و روف گاردن در جنگل

کارشناسان توصیه می‌کنند دو شاخه V شکل از یک درخت و یا دو درخت که تنه آن‌ها با هم شکل V تشکیل می‌دهند را پیدا کنید. بر روی هر شاخه یا تنه درخت، یک سوراخ ایجاد نمایید. این سوراخ‌ها باید در یک راستا باشند. فاصله مابین این سوراخ‌ها را اندازه‌گیری کرده و این فاصله را بر روی چوب‌هایی که به‌عنوان کف اصلی کلبه در نظر گرفته شده است، علامت‌گذاری کنید.

ساخت خانه درختی چوبی دو طبقه با پایه‌های فلزی مشکی،نرده حفاظ چوبی، سرسره، تاب ننویی و باربیکیویی به رنگ مشکی در جنگل

با ایجاد سوراخ‌ها بر روی این چوب‌ها و اتصال دقیق و محکم آن‌ها به درخت، پایه اصلی کار به وجود می‌آید. شما می‌توانید قاب اصلی کف خانه را بر روی این چوب‌ها سوار کرده و به ساخت خانه درختی ادامه دهید. توجه داشته باشید که برای اتصال محکم قطعه چوب‌ها به هم باید از اتصالات مطمئن استفاده کنید.

4. نصب پله‌ها و عرشه خانه درختی

پس از ساخت زیر ساز کار، باید عرشه را ساخته و نصب کنید. توجه داشته باشید که برای تکمیل عرشه، محل ورود به خانه و قرارگیری مسیر دسترسی به خانه مشخص شده و همچنین درصورتی‌که شاخه‌ای از عرشه عبور می‌کند، سوراخی برای آن ایجاد شود. پله‌ها و یا نردبان را برای این‌که دسترسی راحتی به خانه داشته باشید، طراحی کرده و با استفاده از متریال مناسب بسازید. آن را نصب کنید تا در طول کار با مشکلی مواجه نشوید.

ساخت خانه درختی چوبی رنگ روشن با سقف شیب‌دار به همراه راه پله و تراس چوبی در جنگل

5. ساخت دیوارها و داخل خانه درختی

حال که اساس کار آماده شد باید بر اساس آنچه در ذهن دارید، دیوارها را ساخته و قطعات چوب را وصل نمایید. توجه کنید که باید محل درب، طراحی پنجره‌ نما و همچنین طرحی که می‌خواهید نمای کار داشته باشد را در این مورد، در نظر بگیرید. در ضمن باید به این موضوع دقت داشته باشید که اگر قرار است خانه درختی شما دارای فضای باز نیز باشد، حصار مناسبی برای این بخش تهیه کنید. در انتخاب مصالح سقف خانه دقت نمایید و آن را به‌صورت اصولی و بر اساس آنچه در ذهن دارید آماده نمایید.

ساخت خانه درختی با بالکن چوبی در یک دشت پر از علف، پیاده‌روی چوبی جلوی خانه در جنگل

نکات مهم در ساخت خانه درختی

ساخت خانه و کلبه درختی به‌راحتی انجام نمی‌پذیرد. شما باید در این راه، نکات مختلفی را مدنظر قرار دهید تا نتیجه کار با آنچه در نظر دارید، مطابقت کند. در صورت عدم رعایت این موارد، قطعاً نتیجه برخلاف میل شما بوده و چه‌بسا نتوانید مراحل ساخت خانه درختی را به پایان برسانید.

ساخت خانه درختی چوبی با تراس و نرده حفاظ چوبی، پل معلق چوبی و صندلی چوبی در جنگل

نکات مهم ساخت خانه چوبی عبارت‌اند از:

متراژ مناسبی برای خانه درختی تعیین کنید

اولین نکته این است که صرفاً بر اساس احساس تصمیم نگرفته و در طراحی و ساخت این خانه‌ها، بر اساس عقل خود کار کنید. برای این‌که ساخت کلبه چوبی کوچک تزئینی و یا خانه چوبی را به‌صورت اصولی انجام داده و بتوانید در پایان کار از آن استفاده کنید، باید متراژ مناسبی برای آن تعیین کنید. به‌این‌ترتیب هم در هزینه‌ها صرفه‌جویی می‌کنید و هم مراحل ساخت آن با موفقیت طی می‌شود.

ساخت خانه درختی دایره شکل به رنگ کرمی با سقف مخروطی سبز رنگ، نرده حفاظ فلزی برای تراس دایره شکل و پایه‌های فلزی در جنگل

طراحی داخلی خانه درختی را با دقت انجام دهید

باید قبل از اقدام به کاری، طرح و نقشه کامل خانه را تهیه کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا طرح داخلی خانه را بدانید و بتوانید ساخت آن را با موفقیت به پایان برسانید. به این موضوع دقت کنید که آیا شاخ و برگ درختان این اجازه را به شما خواهند داد تا طرح خود را اجرایی کنید یا خیر. شاید در برخی مواقع لازم باشد تا این شاخ و برگ‌ها را حذف کنید؛ بنابراین طراحی بیرونی و داخلی خانه را جدی بگیرید و با آگاهی از این مسئله، ساخت‌وساز را شروع کنید.

ساخت خانه درختی با نمای شیشه ای بر روی پایه های چوبی، نرده حفاظ فلزی برای بالکن چوبی، پله چوبی و صندلی‌های سفید و قرمز در جنگل

به متریال به‌کاررفته در ساخت خانه درختی توجه کنید

دقت کنید که برای ساخت زیر ساز کار و همچنین دیوارها، سقف، درب و پنجره خانه از متریال باکیفیت استفاده کنید. در مورد ساخت خانه درختی، هیچ‌گاه کیفیت را فدای کمیت نکنید. از چوب باکیفیت و مقاوم استفاده کنید. به‌این‌ترتیب می‌توانید مطمئن باشید که رطوبت، حشرات و میکروارگانیسم‌های مخرب نمی‌توانند امنیت و طول عمر خانه را تحت تأثیر قرار دهند.

ساخت خانه درختی چوبی با سقف حلبی مخروطی شکل و نرده حفاظ چوبی دورتا دور خانه در طبیعت

مقاومت خانه درختی از اهمیت بالایی برخوردار است

دقت کنید که این خانه در دل طبیعت و بر روی درختان ساخته می‌شود؛ بنابراین باید امنیت و استحکام آن تضمین شده باشد. شما باید درختی مناسب برای این کار انتخاب کنید. به‌این‌ترتیب اولین قدم در تأمین امنیت و مقاومت خانه چوبی برداشته می‌شود. در وهله بعد باید تکیه‌گاهی مناسب برای خانه در نظر بگیرید. باید در صورت نیاز و بزرگ بودن خانه از ستون‌های مناسب استفاده کنید.

ساخت خانه درختی چوبی رنگ روشن با سقف شیب‌دار، یک پنجره قوس‌دار، نرده حفاظ چوبی برای تراس و پله‌های چوبی در جنگل

کفپوش های مناسب در خانه درختی استفاده کنید

کف خانه از اهمیت بالایی برخوردار است. باید از چوب‌هایی برای استفاده به‌عنوان کفپوش در این خانه‌ها استفاده کنید که دوام بالایی داشته و در برابر عوامل مخرب از مقاومت خوبی برخوردار باشند. کفپوش تاتامی یک پوشش مناسب برای کف این خانه‌ها می‌باشد. در این مورد باید به زیبایی داخلی خانه چوبی نیز توجه کرده و رنگ و جنس چوب را از بهترین نوع انتخاب نمایید. چوب ترموود بهترین متریال‌‌ برای طراحی مناسب خانه چوبی است.

ساخت خانه درختی با کفپوش چوبی، تنه ی درخت به عنوان ستون وسط خانه، لوسترهای دیواری، درب گنبدی شکل وکفپوش چوبی در جنگل

مسیر دسترسی مناسبی به خانه درختی در نظر بگیرید

بر اساس ارتفاعی که قرار است خانه را در آن بسازید و همچنین شرایط موجود، باید مسیر دسترسی به خانه درختی را تعیین کنید. به‌عنوان‌مثال در ساخت خانه درختی برخی افراد تمایل به استفاده از راه‌پله‌های چوبی برای این مسیر دارند. برخی دیگر استفاده از نردبان چوبی را ترجیح می‌دهند. حتی برخی استفاده از نردبان‌ و پله معلق یا جمع شونده را دوست دارند. در این مورد باید به بودجه‌ای که برای این کار در نظر گرفته‌اید و همچنین شرایط محل، توجه کنید.

ساخت خانه درختی چوبی با سقف شیب‌دار، نرده حفاظ چوبی برای تراس و پل در جنگل

از نرده و حفاظ برای خانه درختی استفاده کنید

اگر به هنگام ساخت خانه در طبیعت، دوست دارید بخشی را به‌عنوان فضای باز در نظر بگیرید باید به این فکر باشید که از حفاظ و نرده دیوار مناسب استفاده کنید. استفاده از نرده هم به حفظ امنیت افراد کمک می‌کند و هم نقش مهمی در زیبایی ظاهری خانه دارد.

ساخت خانه درختی با سقف شیب‌دار، نرده حفاظ فلزی مشکی رنگ برای یک تراس و مبلمان کرم رنگ در یک جنگل سبز

مزایای ساخت خانه درختی

ساخت خانه درختی کوچک آرزو و رؤیایی است که کودکان و حتی بزرگ‌سالان در ذهن می‌پرورانند. این خانه‌ها دارای زیبایی بسیار چشم‌نوازی بوده و اگر به‌صورت صحیح و اصولی ساخته شوند، طول عمر بالایی خواهند داشت. سرعت ساخت بالای این خانه‌ها از دیگر مزیت‌های آن‌ها به شمار می‌آید. با ساخت این خانه‌ در محوطه حیاط، باغ و … می‌توانید رؤیای کودکی خود و آرزوهای فرزندانتان را جامه عمل پوشانده و از استراحت و یا بازی کودکان در محیطی سرزنده، لذت ببرید.

ساخت خانه درختی دایره شکل با سقف و کفپوش چوبی، میز و مبل‌های حصیری، لوسترهای آویز چوبی و پیشخوان چوبی با صفحه سنگی در جنگل

ازآنجایی‌که این خانه‌ها با استفاده از متریال طبیعی ساخته می‌شوند، دارای بیشترین سازگاری با محیط‌زیست بوده و آسیبی به آن وارد نمی‌کنند. ایمنی این خانه به دلیل استفاده از چوب باکیفیت و مستحکم، بالا است و با شرایط و اقلیم‌های مختلفی، سازگاری دارد. شما حتی می‌توانید این خانه‌های چوبی را به شکل دوبلکس با نمای ساختمان نیم پیلوت طراحی کنید. در ضمن به دلیل ویژگی‌هایی که چوب دارد، آب‌وهوای این خانه‌ها به‌صورت معتدل بوده و در مصرف انرژی نیز صرفه‌جویی می‌شود.

ساخت خانه درختی چوبی با سقف شیب‌دار، نرده حفاظ چوبی برای ایوان چوبی و در جنگل

رنگ خانه درختی

دقت کنید که برای نمای خارجی و داخلی خانه‌های درختی باید از رنگ‌های مختلفی استفاده کنید. در نمای خارجی می‌توانید از رنگ‌های گیاهی و نانو استفاده نمایید. این در حالی است که برای داخل خانه، استفاده از رنگ‌های پلی‌استر، سیلر، کیلر و … رواج دارد.

ساخت خانه درختی چوبی قرمز رنگ با شقف شیب‌دار، پنجره‌ گنبدی شکل با شیشه های رنگی و نرده حفاظ چوبی برای تراس در جنگل

سبک چیدمان خانه درختی

چنانچه خانه درختی که ساخته‌اید دارای ابعاد بزرگی است می‌توانید المان‌های مختلفی را برای آن در نظر بگیرید. ساخت و طراحی داخلی حمام کوچک با تجهیزات مدرن، آشپزخانه مدرن و … ازجمله این المان‌ها به شمار می‌آیند.

ساخت خانه درختی با مبلمان طوسی و مشکی، بخاری هیزمی مشکی، چند تابلو بر دیوار، فرش،گیتار و یک میز مستطیلی و نرده‌بان چوبی در جنگل

دقت کنید که در انتخاب تجهیزات، مبلمان و وسایل چوبی تزئینی برای خانه خود، نهایت سلیقه را به خرج دهید. سعی کنید در چیدمان این خانه‌ها از وسایل ساخته شده با متریال طبیعی استفاده کنید و هنر خود را با رنگ‌بندی زیبای خود خانه و وسایل موجود در آن به رخ بکشید.

در هنگام ساخت خانه درختی، چگونه آسیب به درخت را به حداقل برسانیم؟

ساخت خانه روی درخت احتمال زیاد آسیب‌های زیادی به این موجود زنده وارد می‌کند. ممکن است در اثر ساخت خانه درختی ساده، فشار زیادی به شاخه‌ها، ریشه و تنه‌ی درخت وارد شود و مسیر دریافت نور و اکسیژن لازم برای درخت مسدود شود. به همین دلیل با رعایت برخی از نکات می‌توانید آسیب‌های درخت را به حداقل برسانید.

ساخت خانه درختی با سقف شیروانی،نرده حفاظ چوبی برای تراس، چند پنجره کوچک شیشه ای و پل چوبی در یک جنگل

  • سعی کنید از تکیه‌گاه‌های چوبی دیگری که به زمین نصب می‌شوند هم به عنوان پایه‌ی خانه درختی استفاده کنید
  • سعی کنید کمترین میزان سوراخ را روی درخت ایجاد کنید و بیشتر از بست‌ها برای نگه داشتن درخت استفاده شود.
  • طناب‌ها را طوری ببندید که فشار زیادی به پوسته‌ی درخت وارد نکند.

30 نمونه ایده طراحی خانه درختی

در این بخش 30 نمونه ایده‌هایی برای طراحی و ساخت خانه درختی در جنگل، حیاط خانه یا ویلا را مشاهده خواهید کرد.

برخی از خانه‌های درختی ارتفاع زیادی هم از زمین ندارند مانند نمونه‌ی زیر.

ساخت خانه درختی آسان، ساخت خانه درختی بزرگ

نمونه‌ای از یک خانه درختی بزرگ را در تصویر زیر می‌بینید. این نوع خانه درختی کاملا حرفه‌ای ساخته شده است.

ساخت خانه درختی با استخر، ساخت خانه درختی با تخته

می‌توانید خانه چوبی دوطبقه بسازید.

ساخت خانه درختی جنگلی، ساخت خانه درختی در طبیعت

با استفاده از یک پل می‌توانید راحت‌تر به خانه درختی خود برسید.

چگونه خانه درختی بسازیم، خونه درختی، خانه ی درختی

شکل ظاهری خانه درختی می‌تواند خیلی جدید و منحصربفرد باشد.

خانه درختی کوچک، ساخت کلبه درختی، ساخت خانه روی درخت

ساخت خونه چوبی به شکل بیضی را در تصویر زیر مشاهده کنید.

ساخت خانه درختی در جنگل، ساخت خانه درختی با چوب

نمونه‌ای از ساخت خانه درختی در ایران را در تصویر زیر مشاهده می‌کنید که به سادگی انجام شده است.

ساخت خانه درختی چوبی، ساخت خانه درختی کوچک

نورپردازی اصلی مهم در ساخت خانه درختی چوبی است.

ساخت خانه درختی ساده، ساخت خانه درختی در حیاط خانه

نمونه‌ای از ساخت خانه روی درخت را در تصویر زیر می‌بینید که بسیار حرفه‌ای اجرا شده است.

ساخت خانه درختی برای کودکان، ساخت خانه درختی در جنگل با استخر

ساخت خانه درختی در حیاط خانه باغ هم امکان‌پذیر است. اگر ویلایی پر از درخت دارید می‌توانید خانه درختی کوچکی برای آن بسازید.

ساخت خانه درختی در ایران

در دل جنگل به پله‌های مارپیچ و محکم برای رسیدن به خونه درختی نیاز دارید.

ساخت خانه درختی آسان، ساخت خانه درختی بزرگ

نوع دیگری از خانه درختی برای کودکان را در تصویر زیر مشاهده می‌کنید.

ساخت خانه درختی با استخر، ساخت خانه درختی با تخته

می‌توانید برای خانه چوبی کوچک خود بالکن هم طراحی کنید.

ساخت خانه درختی جنگلی، ساخت خانه درختی در طبیعت

نمونه دیگری از خانه چوبی ساده با تراس را در تصویر زیر ببینید.

چگونه خانه درختی بسازیم، خونه درختی

اگر به دنبال ایده‌ای خاص و منحصربفرد برای ساخت خانه درختی با چوب دارید، تصویر زیر را ببینید.

خانه ی درختی، خانه درختی کوچک

ساخت خانه درختی برای کودکان بسیار هیجان‌انگیز است. از مدل خانه تخم مرغی و پل توری آن برای خانه درختی کودکان می‌توانید استفاده کنید.

ساخت کلبه درختی، ساخت خانه روی درخت

نمونه دیگری از یک خانه درختی کوچک و ساده را در تصویر زیر مشاهده کنید.

ساخت خانه درختی با چوب، ساخت خانه درختی چوبی

نیازی نیست خانه چوبی شما خیلی از زمین ارتفاع داشته باشد. همچنین می‌توانید با چراغ‌های رنگی آن را تزیین کنید.

ساخت خانه درختی کوچک، ساخت خانه درختی ساده

نمونه‌ای از یک خانه درختی لاکچری با تراس را در زیر مشاهده کنید.

ساخت خانه درختی در حیاط خانه، ساخت خانه درختی برای کودکان

برای ساخت خانه درختی در جنگل با استخر می‌توانید از ایده زیر استفاده کنید.

ساخت خانه درختی در جنگل با استخر

می‌توانید با استفاده از پل معلق بین دو خانه درختی چوبی مسیر ایجاد کنید.

خونه درختی، خانه درختی کودکانه

نمونه‌ی دیگری از خانه درختی دوتایی در کنار هم را در تصویر زیر می‌بینید.

خانه درختی، خونه درختی

خانه درختی زیبایی در دل طبیعت سبز را تماشا کنید.

ساخت خانه روی درخت

نمونه‌ای از ساخت خانه چوبی ساده را در تصویر زیر می‌بینید.

ساخت خانه چوبی ساده

خانه درختی را می‌توان به گونه‌ای طراحی کرد که شبیه یک مسافرخانه شیک شود.

خانه چوبی کودکانه

نمونه دیگری از خانه ای روی درخت که با نورپردازی و معماری خاصی ساخته شده است.

ساخت خانه چوبی

مسیر زیبای ورودی یک خانه درختی را در تصویر زیر مشاهده می‌کنید.

ورودی خانه درختی

خانه چوبی برای بازی کودکان بسیار مناسب است.

ساخت خانه چوبی برای کودکان

در تصویر زیر نمونه‌ای از ساخت خانه درختی در جنگل با استخر را می‌بینید.

ساخت خانه درختی در جنگل با استخر

خانه درختی زیر روی دو درخت ساخته شده است.

ساخت خانه چوبی

جمع‌بندی

خانه‌هایی که با استفاده از چوب ساخته می‌شوند، محیطی آرام و دنج را برای دورهمی‌های خانوادگی، استراحت و بازی کودکان فراهم می‌کنند. در طراحی و ساخت خانه درختی با هیچگونه محدودیتی روبرو نیستید. شما می‌توانید هر آنچه در ذهن دارید را در ساخت این خانه‌ها به اجرا درآورید. با رعایت نکاتی که در این مقاله به آن‌ها اشاره شد خواهید توانست ایده‌های مختلفی را در ساخت خانه چوبی پیاده کرده و خانه‌ای مستحکم و با طول عمر بالا را بسازید.

ساخت خانه درختی چوبی دایره شکل با سقف شیب‌دار و نرده حفاظ چوبی برای تراس دایره‌ای در جنگل

سوالات متداول

در طراحی و ساخت خانه درختی باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

1. متراژ خانه 2. طراحی دکوراسیون فضاهای داخلی خانه درختی 3. توجه به انتخاب متریال سازه 4. رنگ‌آمیزی دیوارهای داخلی و نما 5. توجه به مقاومت مصالح و تاثیر آن‌ها در ایستایی خانه 6. انتخاب کفپوش مناسب فضای خانه 7. توجه به نحوه دسترسی به خانه 8. انتخاب نرده و حفاظ نمای خانه


ساخت خانه درختی چه مزیت‌هایی دارد؟

1. طول عمر بالا 2. سرعت ساخت بالا 3.امکان طراحی در محوطه خانه یا باغ 3. فضایی کاربردی و مناسب برای بازی کودکان 4. سازگاری با محیط زیست 5. امکان طراحی در اقلیم‌های گوناگون 6. صرفه‌جویی در انرژی


در خانه درختی چه فضاهایی را طراحی کنیم؟

فضای بازی کودکان، اتاق خواب، نشیمن کوچک، آشپزخانه کوچک، سرویس بهداشتی، تراس و بالکن از مواردی هستند که در طراحی خانه درختی در نظر گرفته می‌شوند.