انواع کمد دیواری را بشناسید تا متناسب با نیاز خود انتخاب کنید

اتاق واکین کلوزت بزرگی با کمد دیواری قهوه ای، پاف گرد و پنجره سقفی مستطیلی

کمد دیواری از بهترین و پرکاربردترین وسایل منزل است که می‌توانیم لباس‌ها و سایر وسایل مهم خود را در آن نگهداری کنیم. انواع کمد دیواری در رنگ‌ها، جنس‌ها و کیفیت‌های گوناگون وجود دارند و می‌توان از آن‌ها در قسمت‌های مختلف خانه مانند اتاق پذیرایی، اتاق خواب و حتی در محل کار نیز استفاده کرد.

 

اینفوگرافی انواع کمد دیواری به همراه آیکون های گرافیکی از کمد های مختلف

سوالات متداول:

کمد دیواری اتاق خواب در چند مدل طراحی می‌شود؟

1. آینه‌دار 2. کشویی 3. کمد دیواری توکار (چسبیده به دیوار) 4. کمد دیواری در اطراف پنجره 5. کمد دیواری جدا کننده اتاق (دیوارهای جدا کننده) 6. کمد دیواری افقی همراه با تغییر هدبورد تختخواب


از کدام مدل کمد دیواری برای دیزاین اتاق کودک استفاده کنیم؟

1. کمد دیواری‌های چند منظوره 2. کمد غیر متصل 3. واکین کلوزت 4. کمد دیواری L مانند


در طراحی انواع کمد دیواری از چه متریالی استفاده کنیم؟

ام دی اف، های گلاس،  ممبران، فلز، چوب، لترون از جمله متریال‌هایی هستند که در طراحی انواع کمد دیواری مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

انواع کمد دیواری اتاق خواب

اتاق خوابی با تخت و دیوارهای سفید و انواع کمد دیواری سفید با درب آینه‌ای

کمد دیواری اتاق لباس باید حدود 60 – 70 سانتی‌متر عمق داشته باشد تا بتوان لباس‌ها را درون آن آویزان کرد. در حالت ایده‌آل، قفسه‌ها باید تقریبا 30 سانتی‌متر از یکدیگر فاصله داشته باشند تا فضای کافی برای قرار دادن لباس‌های تا شده وجود داشته باشد.

 

کمد دیواری آینه‌دار

انواع کمددیواری سفید با درب‌های کشویی تمام آینه و فرش خاکستری رنگ و تخت دو نفره طوسی

آینه‌ها یکی از اجزای مهم انواع کمد دیواری هستند. با وجود آینه نه تنها قبل از خروج از منزل ظاهر خود را بررسی می‌کنید، بلکه وسیله مناسبی برای عکس گرفتن نیز هستند. اگر اتاق کوچکی دارید یا فضای آن کم است، با استفاده از کمد دیواری آینه‌دار به عنوان یک ایده دکوراسیون داخلی اتاق، می‌توانید اتاق خود را بزرگتر جلوه دهید. با انتخاب آینه مناسب نه تنها تمام نیازهای فضای شما را برطرف می‌کنید، بلکه با انعکاس نور، اتاق شما را روشن‌تر خواهد کرد.

 

کمد دیواری کشویی

اتاق خوابی با تخت دو نفره کرم و قهوه ای و انواع کمد دیواری با درب کشویی آینه ای و چوبی

مدت‌ها است که درها و پانل‌های کشویی فقط در اتاق‌های هتل مورد استفاده قرار نمی‌گیرند، بلکه امروزه در بسیاری از اتاق‌های منزل نیز کاربرد دارند. در حالی که درهای سنتی به داخل و خارج باز می‌شوند و فضای بیشتری را اشغال می‌کنند، درهای کشویی جمع و کوچکتر هستند و حرکت کردن در اتاق را برای شما آسان‌تر می‌کنند. این سبک از انواع کمد دیواری ظاهر آشفته اتاق خواب شما را مرتب‌تر جلوه می‌دهد و همچنین انتخاب شیکی خواهد بود.

 

اتاق‌خوابی با تخت دونفره سفید، انواع کمددیواری‌ دوقلوی درب لولایی آینه‌کاری شده

فضای داخل کمد دیواری کشویی بسیار جادار است و می‌توانید هر نوع و اندازه‌ای از وسایل را در آن قرار دهید. برای نمای بیرونی آن در اتاق خواب می‌توان مواد مختلفی مانند شیشه، چوب، پلاستیک، آینه به کار ببرید یا چندین گزینه را با هم ترکیب کنید. بنابراین تنوع آن بسیار زیاد است. اگر اتاق خواب کوچکی دارید، انتخاب کمد دیواری کشویی آینه‌ کاری شده، به بزرگ‌تر نشان دادن فضای آن کمک خواهد کرد و همچنین نور بیشتری منعکس می‌شود و فضا را روشن‌تر می‌کند.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله رازهایی که برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب باید بدانید را مطالعه فرمایید.

 

کمد دیواری توکار (چسبیده به دیوار)

اتاق خوابی با دیوار طوسی، تخت دو نفره، کفپوش پارکت و انواع کمد دیواری توکار طوسی با نورپردازی تاکیدی

کمد دیواری توکار دقیقا به چه معنا است؟ خب، از انواع کمدهایی هستند که عموما روی دیوارها نصب می‌شوند و فقط می‌توانید فضای داخلی را سفارشی کنید. برای افزودن جذابیت به چشم‌انداز کلی اتاق، می‌توانید از مواد، رنگ‌ها و بافت‌های مختلف استفاده کنید. از مزایای کمد دیواری توکار این است که هر زمان تمایل داشته باشید می‌توانید رنگ آن را تغییر دهید. در طراحی خوابگاه و همچنین فضای لاندری روم، استفاده از این نوع کمد دیواری بسیار پرکاربرد است.

 

کمد دیواری در اطراف پنجره

اتاق خوابی با تخت دو نفره طوسی و خاکستری و انواع کمد دیواری کرم رنگ اطراف پنجره مربعی

اگر فضای خالی در اطراف پنجره اتاق خود دارید، می‌توانید این مدل از انواع کمد دیواری را در اتاق خود داشته باشید و در فضای آن صرفه‌جویی کنید.

 

کمد دیواری جدا کننده اتاق (دیوارهای جدا کننده)

اتاق خوابی با کمد دیواری جداکننده سفید برای جدا کردن سرویس بهداشتی از اتاق

آیا اتاق یا آپارتمان شما کوچک است؟ بنابراین، کمد دیواری جداکننده مناسب‌ترین گزینه خواهد بود. کمد را به سازه‌ای مانند دیوار تبدیل کنید و در داخل آن فضای ذخیره‌سازی ایجاد کنید. با این کار هم می‌توانید وسیله‌های خود را در آن نگهداری کنید و هم اتاق یا خانه را به دو قسمت جدا کنید.

 

استفاده از کمد دیواری افقی و تغییر هدبورد تختخواب

اتاق خوابی با تخت دو نفره تاشو و پاتختی و قفسه های چوبی، کفپوش پارکت و انواع کمددیواری با درب کشویی نیمه شفاف

اگر فضای اتاق شما کوچک و محدود است، می‌توانید از فضاهای خالی اطراف تخت کمک بگیرید و یا از تخت تاشو دیواری استفاده کنید. هدبورد تختخواب خود را به دلخواه سفارشی کنید و در اطراف آن کمدهای دیواری قرار دهید. با این کار هم فضایی برای ذخیره‌سازی وسایل و لباس‌های خود دارید و هم در فضای اتاق خود نیز صرفه‌جویی خواهید کرد.

 

انواع کمد دیواری پذیرایی

اتاق پذیرایی با مبل کرم رنگ، کوسن های طرحدار آبی و سفید و انواع کمد دیواری سفید

اتاق پذیرایی مرکز خانه است. در این اتاق قرار است تمام اعضای خانواده به دور هم جمع ‌شوند و با یکدیگر ملاقات می‌کنند. در واقع محلی برای میهمانان، مهمانی و انواع مجالس است. اکثرا افراد سعی دارند تا آن را به روشی مدرن، راحت و جذاب طراحی کنند. بنابراین به وسایل و مبلمان‌های کاربردی، راحت و شیک نیاز خواهد بود. کمد دیواری یکی از وسایلی است که به جذاب‌تر و منظم‌تر جلوه دادن دکوراسیون پذیرایی ال شکل یا مربع شکل شما کمک خواهد کرد. در ادامه لیستی از انواع کمد دیواری مناسب اتاق پذیرایی نام برده و توضیح داده شده است که می‌توانید از آن‌ها برای طراحی دکوراسیون اتاق پذیرایی خود کمک بگیرید.

 

کمد دیواری سرتاسری

یک اتاق پذیرایی با انواع کمد دیواری سرتاسری رنگ چوب و خاکستری با دکوری

کمد دیواری سراسری برای دکوراسیون پذیرایی‌ مربع شکل که فضای بزرگی دارند، مناسب است. اگر در بین انواع کمد دیواری این نوع را انتخاب کرده‌اید، می‌توانید گزینه‌های زیر را برای آن در نظر بگیرید:

 • بخشی از کمد را برای قرار دادن تلویزیون انتخاب کنید (یا می‌توانید تلویزیون را با یک درب در داخل کمد مخفی کنید).
 • نمای برخی از درها را زیباتر و چشمگیرتر کنید (مثلا از آینه یا شیشه استفاده کنید).
 • قفسه‌هایی را به صورت طاقچه ایجاد کنید و بر روی آن‌ها گل، عکس، مجسمه، کتاب یا اشیا و چیزهای دیگر قرار دهید.
پیشنهاد می‌کنیم مقاله راهکارهای خلاقانه و زیبا برای مخفی کردن تلویزیون را مطالعه فرمایید.

 

کمد دیواری معلق

یک اتاق پذیرایی با کمد دیواری معلق به رنگ چوب و طوسی با دیوارپوش آجری سفید

بیشتر افراد در تلاش هستند تا با توجه به محیط زندگی خود، یک فضای مینیمالیسم ایجاد کنند. با استفاده از کمدهای دیواری معلق در اتاق پذیرایی، هم سبک مدرن ایجاد می‌کنید و هم می‌توانید در فضای آن صرفه‌جویی کنید. با قرار دادن این نوع کمد در اتاق پذیرایی به راحتی در فضای اتاق رفت‌و آمد خواهید کرد و همچنین می‌توانید در زیر آن وسایل دیگری را نصب کرده و یا قرار دهید. توجه داشته باشید که شما می‌توانید انواعی از کمدهای دیواری معلق باریک، بلند، افقی، عمودی و همچنین مدل‌های صاف و زاویه‌دار را با عمق‌های مختلف پیدا کنید و به راحتی فضای داخلی اتاق پذیرایی خود را جالب و مدرن جلوه دهید.

 

کمد دیوار کُنجی (گوشه‌ای)

اتاق نشیمنی با انواع کمد دیواری کنجی سفید رنگ و قفسه های کتاب و یک میز عسلی گرد برای جلوی مبل

اگر اتاق پذیرایی شما کوچک است و می‌خواهید در آن از کمد دیواری استفاده کنید، بهترین راه حل خرید مدل گوشه‌ای یا کنجی است. برای قرار دادن محتویات و وسایل خود در آن نیز از گوشه اتاق استفاده می‌کنید و اگر مدل مستطیلی استاندارد را انتخاب کنید درب آن هم به راحتی بسته خواهد شد.

 

کمد دیواری اتاق کودک

اتاق کودکی با تخت، میز و انواع کمد دیواری چوبی به همراه یک پنجره مربعی

کمد لباس یک وسیله حیاتی و مهم در اتاق هر کودک است. همانطور که می‌دانید کمد دیواری لباس‌ها و سایر وسایل شخصی کودک شما را از گرد و غبار و آسیب محافظت می‌کند و همچنین وسایل در آن منظم خواهد ماند. برای اتاق بازی کودک انواع کمد دیواری اعم از ایستاده یا معلق بر روی دیوار وجود دارند. از لحاظ ظاهری نیز کمدها به صورت براق، مینیمال یا کلاسیک هستند. بنابراین، اگر در حال طراحی اتاق کودک خود هستید، در ادامه انواع مختلف کمد کودک برای شما آورده شده است:

 

کمد دیواری‌های چند منظوره

اتاق کودکی با تخت و انواع کمد دیواری چند منظوره به رنگ کرم و قهوه ای با نورپردازی مخفی

کمدهای چند منظوره را می‌توان زیر مجموعه‌ای از کمدهای توکار (چسبیده به دیوار) در نظر گرفت. آن‌ها ممکن است سرتاسر طول دیوار را اشغال کنند. این نوع از کمدها را می‌توان به عنوان مبلمان چند منظوره همراه با قفسه‌های کتاب و میز تحریر طراحی کرد. کمدهای چندمنظوره معمولا متناسب با نیازهای کودک و سبک زندگی او طراحی می‌شوند. آن‌ها برای نوجوانان نیز مناسب هستند.

 

کمد غیر متصل

یک اتاق کودک با دیوار صورتی و پرده طرحدار سفید و قرمز و کمد دیواری غیرمتصل سفید رنگ

اگر خانه خود را اجاره کرده‌اید و هیچ کمد داخلی یا توکار ندارد، بنابراین در بین انواع کمد دیواری نوع غیر متصل آن برای اتاق کودک شما ایده‌آل است. همانطور که از نام‌شان پیدا است، این کمدها به دیوار متصل نیستند و می‌توانند به طور مستقل مورد استفاده قرار گیرند و مانند کمدهای داخلی یا توکار، عرض آن‌ها بر اساس طراحی متفاوت است. یکی از مزایای آن‌ها این است که از نظر چیدمان اتاق دست شما باز خواهد بود. همانطور که کودکتان رشد می‌کند و شما باید دکوراسیون اتاق کودک را تغییر دهید. بنابراین می‌توانید این کمد را به راحتی جابه‌جا کنید.

 

واکین کلوزت

واکین کلوزت کودک با انواع کمدهای دیواری سفید رنگ با دستگیره طلایی و نورپردازی

وقتی صحبت از کمدهای لوکس به میان می‌آید، چیزی بهتر از کمدهای واکین کلوزت نیست. اگر یک اتاق بسیار بزرگ یا یک اتاق اضافی دارید، می‌توانید این نوع را به عنوان گزینه‌ای عالی برای اتاق کودک و یا اتاق خواب خود در نظر بگیرید. واکین کلوزت یا کلوزت روم‌ها مانند یک اتاق کوچک هستند و فقط برای قرار دادن لباس، کفش و لوازم جانبی کاربرد دارند. در بین انواع کمد دیواری این نوع از نظر قفسه‌بندی و بخش‌های ذخیره‌سازی، قابلیت و کارایی بیشتری دارد. با این حال، باید توجه داشته باشید که آن‌ها گران‌قیمت هستند و به بودجه بیشتری نسبت به سایر کمدهای دیواری احتیاج خواهید داشت.

 

کمد دیواری ال شکل

اتاق کودکی با انواع کمد دیواری ال شکل کرم رنگ، تخت، میز تحریر، مبل و پاف

این نوع از کمد دیواری، استایل زیبایی به اتاق می‌دهند. اگر فضای کافی برای کمد واکین ندارید اما به فضای ذخیره‌سازی زیادی نیاز دارید، این گزینه مناسب شما است. مزیت کمد ال شکل این است که می‌توانید عرض آن را به هر اندازه که می‌خواهید افزایش بدهید و بنابراین به اندازه مورد نیاز خود فضای ذخیره‌سازی ایجاد کنید. به این ترتیب کودک شما می‌تواند اتاق مرتب‌تری داشته باشد.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله ده راهکار ساده برای داشتن خانه ای مرتب را مطالعه فرمایید.

 

انواع کمد دیواری از لحاظ جنس

اتاق خوابی با کفپوش چوبی براق و انواع کمد دیواری های‍گلاس با فریم قهوه‌ای و درب های کرم رنگ

کمدهای دیواری، از متریال‌های مختلفی ساخته می‌شوند که متناسب با نیاز و سلیقه خود می‌توانید بهترین نوع آن را انتخاب نموده و نصب نمایید. از‌این‌رو در زیر انواع آن را ذکر کرده‌ایم تا بتوانید از میان گزینه‌های موجود در بازار انتخاب مناسبی داشته باشید.

 • کمد دیواری ام دی اف
 • کمد دیواری های گلاس
 • کمد دیواری ممبران
 • کمد دیواری فلزی
 • کمد دیواری چوبی
 • کمد دیواری لترون

 

کمد دیواری ام دی اف

ورودی خانه ای با درب شیشه و انواع کمد دیواری MDF سفید رنگ و آباژور پایه بلند مشکی

کمد دیواری ام دی اف بسیار کاربردی و محبوب است. چنانچه قصد دارید بخش زیادی از دیوار اتاق را بپوشانید، می‌توانید انتخاب کمد دیواری ام دی اف را در اولویت قرار دهید. یکی از دلایل محبوبیت کمد دیواری ام دی اف این است که انتخاب انواع طرح و رنگ کمد دیواری ام دی اف امری آسان است و با سایر اکسسوری‌های موجود در منزل شما ست خواهد شد. به این ترتیب خرید این نوع کمد دیواری دکوراسیونی شیک را برای شما به ارمغان می‌آورد.

 

انواع درب کمد دیواری

انواع کمد دیواری با درب سفید روی دیوارپوش چوبی در اتاقی خوابی با تخت دو نفره سفید

درب کمد دیواری، نقش بسیار ویژه‌ای در زیبایی و ظرافت کمد دیواری، بهبود کارایی و سهولت استفاده از آن دارد؛ به همین دلیل بسیار مهم است با انواع آن آشنا شده و با توجه به مزایا و معایب آن، یک انتخاب درست داشته باشید.

 

درب جیبی

انواع کمد دیواری با درب جیبی سفید و قفسه های چوبی در اتاق خوابی با تخت دو نفره و نورپردازی مخفی

برای درب‌های جیبی فضایی داخل دیوار طراحی می‌شود تا هنگام بازشدن به داخل دیوار برود. در زمان‌های گذشته این درب یکی از رایج‌ترین درب‌های کمد دیواری بود؛ اما اکنون کمتر از آن استفاده می‌شود. 

 

انواع کمد دیواری با درب جیبی سفید و قرمز و رنگ چوب در اتاقی خوابی با کفپوش چوبی و تخت و روتختی سفید و طوسی

مزایا: 

 • هنگام بازکردن درب جیبی فضای کمی اشغال می‌شود. 
 • استفاده از آن آسان است. 
 • در عرض و طول کم، قابل اجرا است. 

 

انواع کمد دیواری با درب جیبی سفید و رنگ چوب در اتاق خوابی با پرده های سفید و آباژور پایه بلند

معایب‌:

 • نصب در‌ب‌ جیبی نیاز به مهارت و تخصص دارد و به راحتی انجام نمی‌پذیرد. 
 • برای نصب درب جیبی، باید وسایلی در دیوار تعبیه شوند که گاهی باعث می‌شود نمای آن بخش دیوار، از سادگی و یکدستی خود فاصله بگیرد. 
 • در صورت خرابی در، به دلیل مراحل نصب پیچیده‌ی آن، هزینه‌ی بیشتری متحمل می‌شوید. 

 

درب بای پس

انواع کمد دیواری با درب بای پس چوبی و طوسی رنگ در اتاق خوابی با پرده های سفید

 درب بای پس (bypass) در بیشتر کمد دیوار‌ی‌های سبک مدرن استفاده می‌شود. این درب‌ها در محور ریل نصب شده بر کمد حرکت می‌کنند. درب بای پس، درب فرانسوی و  درب جیبی، همه نوعی از درب‌ ریلی هستند. 

 

انواع کمد دیواری با درب بای پس طوسی در اتاقی با سقف صورتی و نورپردازی هالوژنی

مزایا:

 • درب بای پس برای فضای کوچک نیز، مناسب است. 
 • سادگی و سهولت استفاده از درب بای پس، از مزیت بزرگ آن است. 
 • در کیفیت‌، طرح، رنگ و قیمت‌های متنوع در دسترس است. 
 • درب بای پس، هنگام باز شدن فضای اضافه‌ای را اشغال نمی‌کند. 

 

انواع کمد دیواری با درب بای پس خاکستری در اتاقی با دیوارهای طوسی، آباژور پایه بلند و گلدان گل

معایب:

 • این درب نیاز به عرض کافی دارد. اگر کمد دیواری شما عرض کم و ارتفاع زیادی دارد، درب بای پس چندان گزینه‌ی مناسبی نیست
 • هنگام گشودن درب بای پس، نمی‌توانید بر همه‌ی قسمت‌های کمد دسترسی داشته باشید. 

 

درب فرانسوی

انواع کمد دیواری با درب فرانسوی چوبی و شیشه ای و قفسه های چوبی در اتاق خوابی بزرگ

درب کمد دیواری فرانسوی، ابتدا در کشور فرانسه به عنوان درب بیرونی خانه مورد استفاده قرار می‌گرفت. به تدریج با کمی تغییر در طراحی آن، یکی از مدل‌های رایج در درب‌های کمد دیواری شد. درب فرانسوی معمولا تلفیقی از چوبِ طراحی شده و شیشه است که در گذشته، به شکل معمولی بر کمد‌ دیواری نصب می‌شد؛ اما اکنون مدل ریلی آن نیز وجود دارد.

 

انواع کمد دیواری با درب فرانسوی شیشه ای و فریم چوبی مشکی در اتاقی با تخت سبز و گلدان های گل

مزایا:

 • درب‌های فرانسوی ظاهر جذابی دارند و یک دکور زیبا محسوب می‌شوند.
 • ظاهر این درب‌ها با انواع سبک مینیمال، سنتی و کلاسیک همخوانی دارد. 

 

انواع کمد دیواری با درب فرانسوی چوبی و شیشه ای و فریم مشکی در اتاق خوابی با تخت کرم و فرش قهوه ای

معایب:

 • به دلیل استفاده از شیشه، مقاومت و استحکام کمتری نسبت به دیگر درب‌ها دارد. 
 • به دلیل طراحی‌های صورت گرفته بر درب، قیمت آن کمی بالاتر از انواع دیگر درب‌ کمد دیواری است. 

 

درب تاشو

انواع کمد دیواری با درب تاشوی سفید رنگ، قفسه های چوبی و نورپردازی هالوژنی

درب‌های تاشو از چندین قسمت تشکیل می‌شوند که امکان تاخوردن در را فراهم می‌کنند. این درب‌ها چندان محبوب نیستند و کاربرد کمتری نیز دارند. 

 

انواع کمد دیواری با درب تاشوی چوبی رنگ روشن و قفسه ها و کشوهای سفید در اتاقی با دیوارهای سفید

مزایا: 

 • درب تاشو ظاهر زیبا و ساده‌ای دارد. 
 • نسبت به‌ درب‌های معمولی فضای کمتری اشغال می‌کنند. 

 

انواع کمد دیواری با درب تاشوی سفید و قفسه های چوبی و نور مخفی در اتاقی با پرده های سفید و خاکستری و پاف سفید

معایب:

 • سهولت استفاده از درب تاشو نسبت به درب‌های ریلی کمتر است. 
 • قیمت آن گاهی نسبت به کارایی، همخوانی ندارد. 

 

نکات مهم در انتخاب انواع کمد دیواری

اتاق خواب بزرگی با تخت دو نفره و انواع کمد دیواری غیرمتصل و ایستاده کرم رنگ و دو مبل تک نفره

موارد زیادی وجود دارد که باید قبل از انتخاب و طراحی کمد دیواری مورد توجه قرار بگیرند. از آنجا که هر کسی مشخصات و نیازهای مختلفی دارد، مهم است که بدانید چه چیزی برای شما مناسب است و به چه چیزی احتیاج دارید. در اینجا چند نکته برای کمک به شما در انتخاب و طراحی کمد دیواری مناسب برای اتاق‌خواب‌تان توضیح داده شده است:

 

انتخاب نوع کمد دیواری

اتاق خواب کودکی با یک تخت تک‌نفره سفید، دراور سه کشو سفید و انواع کمد دیواری غیر متصل سفید رنگ

نوع طراحی کمد دیواری برای اتاق خواب یکی از اصلی‌ترین تصمیماتی است که باید هنگام انتخاب کمد در نظر بگیرید. شما باید یک کمد لباس ایستاده یا داخلی (توکار) را انتخاب کنید. کمد لباس ایستاده و غیر متصل به راحتی از یک اتاق به اتاق دیگر منتقل می‌شود و حتی اگر در آینده خانه خود را عوض کنید می‌توانید آن را با خود ببرید. ساختن کمد داخلی ممکن است کمی زمان ببرد اما شما در انتخاب رنگ، ماده و جنس آن راحت‌تر خواهید بود.

 

استایل کمد

اتاق خوابی با تخت دو نفره سفید، انواع کمد دیواری با فریم چوبی قهوه ای و درب سفید و نورپردازی

طیف گسترده‌ای از طرح‌های کمد دیواری در دسترس است، بنابراین تصمیم‌گیری را برای انتخاب کمد بسیار دشوار می‌کند. نکته مهمی که باید به خاطر داشته باشید این است که طراحی کمدتان باید با فضای داخلی، سایر وسایل خانه و با ظاهر کلی اتاق مطابقت داشته باشد. در حین انتخاب رنگ نیز، رنگ‌هایی را انتخاب کنید که به خوبی با پالت رنگ اتاق خواب ترکیب و هماهنگ می‌شوند.

 

توجه به اندازه کمد

اتاق‌خوابی با تخت دو نفره و انواع کمددیواری با درب‌های لولایی و کشویی سفید رنگ

در طراحی کمد دیواری باید دقت کنید که اندازه آن متناسب با فضای اختصاص داده شده برای آن در اتاق خواب است یا خیر. نه آنقدر بزرگ و چشمگیر که هر چیز دیگری در اتاق خواب را تحت‌الشعاع قرار بدهد. اما در عین حال باید فضای کافی برای نیازهای شما داشته باشد.

 

میزان و نوع فضای ذخیره‌سازی

انواع کمد دیواری ال شکلی با فضای ذخیره سازی و کشوهای متعدد به رنگ کرم و قهوه ای

اگر لباس‌های بلند و رسمی زیادی دارید، بنابراین کمد دیواری شما باید فضای آویز کافی داشته باشد. اگر وسایل جانبی زیادی دارید، بهتر است طرح‌هایی را که چندین کشو دارند، انتخاب کنید. به این ترتیب می‌توانید انواع مختلفی از لوازم جانبی را در هر کشو سازماندهی کنید.

 

متریال مورد استفاده در کمد

انواع کمددیواری از جنس لمینت سفید رنگی با درب‌های لولایی و دستگیره خطی نقره ای

انتخاب مواد مناسب برای کمد دیواری نیز مهم است. در حالی که چوب متداول‌ترین ماده مورد استفاده است، از اکریلیک و لمینت نیز استفاده می‌شود. باید موادی که متناسب با ظاهر اتاق هستند را انتخاب کنید.

 

توجه به ظاهر اتاق

اتاق خواب روشنی با انواع کمد دیواری جمع و جور سفید رنگ با درب های آینه ای و پرده های حصیری

اگر علاقه‌مند به ظاهری تمیز و ساده برای اتاق خود هستید، می‌توانید یک کمد لباس جمع‌و‌جور را انتخاب کنید که همه چیز را در آن نگهداری کنید. به این ترتیب می‌توانید فضای ذخیره‌سازی خصوصی نیز داشته باشید.

 

انتخاب درب کمد

انواع کمددیواری سرتاسری سیاه سفید با درب‌های کشویی در وسط و درب‌های لولایی در دو طرف

می‌توانید درب‌های تابی، درب‌های کشویی یا حتی درب‌های اتوماتیک را انتخاب کنید. کمدهایی با درب‌های تابی برای اتاق‌هایی که به اندازه کافی بزرگ هستند و فضای کافی برای رفت‌وآمد دارند مناسب هستند. در حالی که کمدهای دیواری با درب‌های کشویی به صرفه‌جویی در فضا کمک می‌کنند.

 

سخن پایانی

اتاق خوابی با دیوار قهوه ای، تخت دو نفره و انواع کمد دیواری رنگ چوب با درب های سبز پاستلی

ما در این مطلب تلاش کردیم شما را با انواع کمد دیواری برای اتاق کودک، اتاق پذیرایی و اتاق خواب آشنا کنیم. همان طور که می‌دانید کمد دیواری به اندازه سایر وسایل خانه مهم است. در حقیقت کمد دیواری مهمترین وسیله در اتاق خواب‌ها هستند، زیرا هم در زیبایی و هم عملکرد نقش موثری ایفا می‌کنند. طراحی کمد، شکل ظاهری، ساخت، محل قرارگیری آن و غیره از نکات اساسی است که بر نمای کلی اتاق تأثیر می‌گذارد. از اینکه با ما همراه بودید از شما ممنونیم و منتظر نظرات شما هستیم.

 

20 نمونه از انواع کمدهای دیواری