انواع نرده بالکن و حفاظ تراس برای زیباسازی نمای ساختمان

تصویر بالکنی مدرن با حفاظ ترکیبی شیشه و چوب

طراحی فضاهای نیمه‌باز مانند، بالکن و تراس در ورودی خانه‌های ویلایی و یا ساختمان‌های چند طبقه تاثیر بسزایی در نمای ساختمان دارند. نکته بسیار مهم در طراحی بالکن و باغچه‌های شهری، توجه به المان‌های نمای ساختمان است. ما در این مقاله، شما را با المان اصلی در طراحی بالکن آشنا خواهیم کرد. موضوعی که در طراحی تراس و یا بالکن بسیار حائز اهمیت بوده، طراحی نرده بالکن و یا تراس می‌باشد. اگر قصد دارید، تراس و بالکن خانه خود را طراحی کنید؛ باید به شما بگوییم که، طراحی نرده‌ها گزینه‌ی خوبی برای جلوه نمای ساختمان شما است. طراحی نرده بالکن به عنوان، عنصر و المان نمادین نمای ساختمان محسوب می‌شود. اگر نمای ساختمان برای شما بسیار مهم است؛ طراحی بالکن به همراه المان‌های آن تاثیر بسزایی دارند. شما می‌توانید با طراحی نرده بالکن، فضای تراس خانه خود را، با توجه به نوع استفاده از آن جلوه دهید. ما در این مقاله تلاش کرده‌ایم، شما را با انواع طراحی نرده بالکن، ایده‌های برتر طراحی حفاظ تراس، اهمیت استفاده از نرده بالکن، آشنا کنیم.

 

نرده های بالکن شیشه ای با فریم فلزی مشکی برای خانه ای با نمای سنگی و چوبی

طراحی نرده بالکن، یکی از امتیازات مثبت در طراحی نمای ساختمان به شمار می‌آید. شما می‌توانید، با ایده گرفتن از بهترین نمونه‌های طراحی نرده بالکن و حفاظ تراس، فضای تراس خانه خود را زیباتر جلوه دهید. ما در این مقاله به شما کمک می‌کنیم؛ که براساس علایق خودتان، طرح مناسبی را برای نرده بالکن خانه استفاده کنید. مطمئن باشید؛ ایده‌های برتر به شما در انتخاب طرح نرده کمک خواهد کرد. ما در ادامه مطالب، ابتدا شما را با انواع متریال‌های کاربردی در طراحی نرده‌ها آشنا خواهیم کرد.

 

اینفوگرافی انواع نرده بالکن به همراه هشت عکس مربعی

سوالات متداول:

آیا می‌توانیم از نرده و حفاظ در طراحی فضای بالکن و تراس به عنوان المان تزئینی استفاده کنیم؟

بله؛ نرده و حفاظ بالکن و تراس علاوه بر حفظ امنیت به عنوان یک المان تزئینی در طراحی این فضاها به کار می‌روند.


در تعیین قیمت نرده بالکن چه مواردی را باید مدنظر قرار دهیم؟

متریال و طرح نرده، دستمزد طراحی، نصب و در نوع فلزی، جوشکاری و رنگ‌آمیزی از مواردی هستند که در تعیین قیمت نرده بالکن باید مدنظر قرار دهیم.


آیا می‌توانیم از لوورهای فلزی و چوبی به عنوان نرده بالکن استفاده کنیم؟

بله؛ لوورهای چوبی و فلزی در طرح‌های مختلف برای طراحی نمای ساختمان‌های مدرن در تراس‌ها و پنجره‌ها بسیار پرکاربرد هستند.


نرده‌های سی ان سی را چگونه سفارش دهیم؟

شما می‌توانید متناسب با سلایقتان طرح نرده‌های سی ان سی را انتخاب کنید تا طراح آن را به شکل دوبعدی طراحی کند که در نهایت به مرحله نصب و اجرای آن بپردازید.

 

انواع طراحی نرده بالکن و حفاظ تراس براساس متریال‌های کاربردی

 نرده های شیشه ای بالکنی با میز و صندلی‌های غذاخوری مدرن کرم رنگ با پایه چوبی

برای طراحی نرده بالکن بهتر است، از متریال‌های مرغوب و مقاوم استفاده کنید. انتخاب نوع متریال در نمای ساختمان تاثیر بسزایی دارد. شما می‌توانید با طراحی هنرمندانه با استفاده از متریال‌های پرکاربرد در ساخت و طراحی نرده، نمای ساختمان را جذاب‌تر جلوه دهید. ما در این مقاله تلاش کرده‌ایم، شما را با انواع طراحی نرده بالکن، به همراه متریال‌های متنوع کاربردی آشنا کنیم.

 

طراحی نرده سنگی بالکن و حفاظ تراس

نرده های سنگی برای بالکنی با میز گرد و دو صندلی نارنجی و یک استند فلزی سفید برای گلدان های کوچک

برای طراحی نرده‌های سنگی شما می‌توانید، از سنگ‌های طبیعی و مصنوعی استفاده کنید. نرده‌های طراحی شده با سنگ‌های مصنوعی، مقاومت و دوام بیشتری نسبت به سنگ‌های طبیعی دارند. به همین دلیل در انواع مختلف در بازار عرضه می‌شوند. یکی از کاربردهای اصلی نرده‌های سنگی در طراحی تراس به سبک کلاسیک است؛ زیرا قابلیت پرداخت بیشتری در سطح را دارند. برخی نرده‌های سنگی با عنوان جی اف آر سی ( Glass Fiber reinforced ) در طرح‌ها و اندازه‌های متفاوت عرضه می‌شوند، که در زمینه طراحی نمای کلاسیک از جایگاه ویژه‌ای برخوردارند. نرده‌های بالکن سنگی مصنوعی در مقایسه با سنگ طبیعی در طرح‌ها و نقش‌های مختلف، با قیمت کمتری به فروش می‌رسند. نکته بسیار مهم در هنگام اجرای این نرده‌ها؛ مراقبت آن‌ها در هنگام حمل و نقل است، زیرا بسیار شکننده هستند. در صورتی که علاقمند به طرح‌های کلاسیک هستید، برای نمای بالکن‌ها، ما به شما نرده‌های سنگی را پیشنهاد می‌دهیم.

 

حفاظ تراس و نرده چوبی در طراحی بالکن

نرده بالکن، کفپوش و پله‌های چوبی برای بالکن خانه ای با نمای طوسی رنگ

متریال چوب، به عنوان یک متریال زیبا و طبیعی برای طراحی نمای بالکن به شمار می‌آید. بهتر است، از چوب‌های مرغوب و مقاوم در برابر شرایط آب و هوایی استفاده کنید. طراحی حفاظ تراس به عنوان فضای نیمه‌باز خانه، به کمک الوارهای چوبی در جهت طولی و یا عرضی، از زیبایی و جلوه خاصی برخوردار است. قرارگیری گلدان‌های چوبی همراه گیاهان طبیعی در کنار متریال چوبی نرده بالکن، تاثیر بسزایی در طراحی نمای بالکن خانه شما دارد. بنابراین شما می‌توانید به کمک این گل‌ها در فصل بهار، نمای خانه خود را جلوه دهید. در طراحی نرده بالکن چوبی می‌توانید از فلاورباکس‌های فلزی و یا چوبی استفاده کنید.

 

نرده بالکن چوبی به همراه کفپوش چوبی و آفتابی برای انداختن سایه نرده ها

اگر علاقمند به نگهداری گیاهان پیچکی و گیاهان آپارتمانی مقاوم به سرما هستید، متریال چوب به عنوان گلدان گیاهان و حتی کفپوش‌های قابل شستشو بالکن به زیبایی فضای تراس خانه شما کمک می‌کند. متریال چوب در سبک‌ روستیک و طراحی نمای مدرن بسیار کاربردی است. چوب، قابلیت ترکیب با مواد دیگر را داراست، متریال چوب در کنار فلز، به عنوان عناصر اصلی سبک مدرن به شمار می‌روند و برای ایجاد طرح‌های ساده نما، انتخاب مناسبی هستند. بهترین چوب برای ساخت نرده، ترموود می‌باشد. برای اطلاعات بیشتر به مقاله‌ی همه چیز درباره ترموود مراجعه نمایید.

 

حفاظ و نرده فلزی بالکن

نرده های فلزی سفید و مشکی بالکن خانه‌ای با نمای کرم، میز و صندلی های فلزی مشکی با روکش قرمز رنگ

متریال فلز، به عنوان یک متریال متداول و پرکاربرد در طراحی نرده‌ بالکن محسوب می‌شود. در طراحی بالکن به سبک صنعتی، استفاده از نرده‌های فلزی انتخاب مناسبی است. نرده‌های فلزی در مقاطع و پروفیل‌های مختلف طراحی می‌شوند. در واقع می‌توان از اتصال چند پروفیل، نرده‌های زیبایی را طراحی کرد. در اتصال پروفیل‎‌ها به این موضوع دقت کنید، فاصله نرده‌ها و یا اتصالات به گونه‌ای طراحی شده باشند؛ که کاملا به عنوان محافظ افراد استفاده‌کننده مانند کودکان و یا اجسام تزئینی مانند گلدان‌ها باشند، همچنین با ارتفاع استاندارد؛ 110 سانتی‌متر اجرا شوند. از نرده‌های فلزی شما می‌توانید برای ایجاد امنیت در دیوارهای محوطه خانه استفاده کنید. نرده و حفاظ فلزی برای اجرا بر روی دیوار در طرح‌ها و شکل‌های مختلفی طراحی می‌شود. استفاده از نرده دیوار یک آیتم اصلی برای دیزاین دیوار محوطه خانه محسوب می‌شود.

 

استفاده از متریال فلز و چوب برای طراحی نرده بالکن در سبک مدرن بسیار مناسب است. انتخاب طرح و نقش مناسب در طراحی نرده فلزی به جذابیت نمای خانه شما کمک می‌کند. نرده‌های فلزی ساده در طراحی به سبک مدرن تراس خانه شما کمک می‌کنند. اگر قصد دارید، نمای تراس خانه خود را به شکل عریض‌تر نشان دهید، می‌توانید از نرده‌های فلزی با طرح ساده، همراه با اتصالات افقی استفاده کنید. با قرار دادن گلدان‌ها در لبه نرده‌های بالکن، می‌توانید فضای زیبایی را برای خانه خود طراحی کنید.

 

طراحی نرده استیل بالکن و حفاظ تراس

استفاده از نرده بالکن استیل برای خانه ای با پنجره های بزرگ شیشه ای و نمای سنگی

متریال استیل در دو رنگ نقره‌ای و طلایی، با شکل و فرم‌های متفاوت، به عنوان محافظ تراس و نرده بالکن، امروزه مورد توجه اکثر مردم قرار گرفته است و یک متریال بسیار پرکاربرد به شمار می‌آید. نرده استیل بالکن، به دلیل ظاهر براق در جلوه نمای ساختمان‌هایی به سبک کلاسیک کمک می‌کند. متریال استیل در طراحی نرده‌های بالکن و حفاظ تراس در برابر زنگ‌زدگی مقاوم است. به دلیل تماس با هوای بیرون، با وجود لکه یا اثر‌ انگشت و یا آلودگی‌های هوا بر روی نرده استیل، به راحتی قابل شستشو است. قرار دادن لامپ‌های تزئینی به همراه گلدان‌ها در طراحی نرده استیل بالکن، می‌توان به جذابیت فضا کمک کرد. وجود فضای سبز در کنار بالکن با نورپردازی مناسب، همراه با مبلمان‌های کوچک، فضای زیبایی را برای دورهمی‌های شما ایجاد می‌کند.

 

طراحی نرده فرفورژه بالکن

نرده بالکن فرفورژه مشکی برای خانه دو طبقه ای با نمای طوسی و سفید

نرده‌های فرفورژه به دلیل تنوع در شکل و فرم، انتخاب مناسبی برای نماهایی به سبک کلاسیک محسوب می‌شوند. به دلیل پرداخت در جزئیات طرح‌های نرده فرفوژه، درهم‌تنیدگی‌ اجزا و اتصالات، در طراحی نما به سبک کلاسیک انتخاب مناسبی است. نرده فرفورژه در طرح‌های مختلف با شکل و فرم‌های دایره ،خطوط منحنی به شکل گل و گیاه و خطوط حلزونی ساخته می‌شوند. در صورت استفاده از نرده فرفورژه شما می‌توانید، فرم دلخواه نرده بالکن خانه خود را سفارش دهید. در صورتی که قصد دارید؛ فضای بالکن خانه خود را به شکل و فرم آزاد و بدون قاعده و نظم طراحی کنید، استفاده از نرده‌های فرفورژه در شکل‌های پیچیده در طراحی فضا به شما کمک می‌کنند. در طراحی نرده‌های آلاچیق در پشت بام، استفاده از نرده‌های فرفورژه انتخاب مناسبی بوده؛ زیرا فضای کافی برای قرارگیری گیاهان رونده را فراهم می‌کند.

 

کابل‌ها در طراحی نرده بالکن و حفاظ تراس

نرده های کابلی برای بالکنی کوچک میزهای گرد، درب شیشه ای و گلدان های گل

شما می‌توانید از مواد و مصالح مختلف مانند کابل‌های پیش تنیده، برای طراحی حفاظ تراس خانه خود استفاده کنید. امروزه سازه‌های کابلی در طراحی سبک مدرن، مورد توجه مردم قرار گرفته است. سازه‌های کابلی این امکان را به شما می‌دهند؛ تا شکل و فرم دلخواه خود را برای طراحی نرده بالکن خانه استفاده کنید. اگر قصد دارید نرده بالکن خانه خود را به شکل متفاوت طراحی کنید؛ کابل‎‌های پیش تنیده انتخاب مناسبی هستند. سادگی در انتخاب متریال‌ها، طراحی نرده بالکن به سبک مدرن، به جلوه نمای ساختمان کمک می‌کند.

 

طراحی حفاظ شیشه‌ای تراس

حفاظ شیشه ای شفاف و قوس دار برای بالکن خانه‌ای دوطبقه با نمای مدرن

نرده‌های شیشه‌ای انتخاب مناسبی برای جایگزینی مصالح متداول در طراحی نمای بالکن هستند. متریال شیشه در طراحی انواع مصالح ساختمانی با کارایی متفاوت استفاده می‌شود. در طراحی نرده‌های بالکن و حفاظ تراس‌، شیشه‌های ضد ضربه، جلوه زیبایی به نمای ساختمان می‌دهند. برای طراحی نما به سبک مدرن، استفاده از متریال شیشه مات در طراحی نرده بالکن شیشه ای بسیار مناسب بوده و از آن می‌توان برای پوشاندن دید تراس استفاده نمود. در طراحی نمای ساختمان‌های مدرن، استفاده از متریال شیشه در کنار متریال فلز و چوب بسیار پرکاربرد است. نرده‌های شیشه‌ای در طراحی تراس باعث می‌شوند؛ فضای تراس آزادتر جلوه داده شود. میز و صندلی تراس همراه با گلدان‌های زیبا در کنار نرده شیشه‌ای، به جلوه نمای تراس خانه شما کمک می‌کنند.

مقاله آشنایی با انواع درب تراس و بالکن را مطالعه فرمایید.

 

ترکیب متریال‌ها برای طراحی نرده بالکن و حفاظ تراس

نرده بالکن با ترکیب چوب و کابل برای خانه ای با نمای طوسی، سقف شیروانی و حیاط سبز

ترکیب متریال‌های متفاوت در طراحی نرده تراس خانه شما به جلوه نمای ساختمان کمک می‌کند. در طراحی سبک مدرن ترکیب متریال چوب، فلز، شیشه و یا آجر، باعث جذابیت نمای تراس می‌شوند. در سبک کلاسیک ترکیب دو متریال سنگ و فلز بسیار پرکاربرد است. در انتخاب متریال‌ها سعی کنید؛ از متریال‌های مرغوب و مقاوم در طراحی نرده بالکن استفاده نمایید. نوع قرارگیری متریال‌ها در کنار یکدیگر، به طرح و سبک مورد نظر شما بستگی دارد. با توجه به طراحی نمای ساختمان، متریال‌های تراس انتخاب می‌شوند. سعی کنید قبل از اجرا متریال‌ها را در کنار یکدیگر قرار دهید و یا طرحی 3 بعدی از طراحی تراس در نمای ساختمان را مشاهده کنید.

مقاله معرفی انواع متریال در نمای ترکیبی را مطالعه فرمایید.

 

آموزش نصب نرده شیشه‌ای برای بالکن (ویدئو)

 

آموزش نصب نرده استیل برای بالکن (ویدئو)

 

بهترین ایده‌های طراحی نرده بالکن و حفاظ تراس در نمای ساختمان

ساختمانی با نمای آجری و درب‌های بالکن آبی و نرده‌های بالکن مشکی رنگ فلزی

 

استفاده از متریال‌های نمای ساختمان در طراحی نرده بالکن

شما می‌توانید از طراحی جزئیات نمای تراس خانه خود به عنوان بخشی از طراحی نمای ساختمان استفاده کنید. در طراحی نمای ساختمان‌ها، متریال‌ها، شکل و فرم‌های در، طراحی پنجره در نما و طراحی نرده‌های تراس بسیار تاثیرگذارند. در طراحی نرده بالکن شما می‌توانید، از متریال‌های مورد استفاده در نما استفاده کنید؛ به گونه‌ای که نرده‌ها به عنوان بخشی از نمای ساختمان نمایان شوند. در واقع شکل و هندسه به کار رفته در طراحی نما می‌تواند جزئی از تراس خانه شما را جلوه دهد. هماهنگی در استفاده از متریال‌ها در بخش‌های مختلف نمای ساختمان، به جذابیت آن کمک می‌کند. سعی کنید با توجه به سبک طراحی نما، متریال‌های مورد استفاده در بخش‌های مختلف نمای ساختمان را انتخاب کنید. انتخاب متریال مناسب برای نرده‌های بالکن و محافظ تراس، باعث ایجاد جذابیت در نمای خانه می‌شود.

 

طراحی خلاقانه و هنرمندانه نرده بالکن

در طراحی نرده‌های بالکن حتما نباید همه‌ی اجزا با نظم و ترتیب طراحی شوند. در واقع ایده‌های خلاقانه در ایجاد محیطی زیبا به شما کمک می‌کند. وجود نرده‌های دست ساز با استفاده از متریال چوب به عنوان یک ایده خلاقانه در کنار گلدان‌های چوبی ساخته شده، باعث جذابیت فضای تراس خانه شما می‌شود. خلاقیت در استفاده از چوب‌، شاخه‌های درختان هرس شده، برای طراحی نرده بالکن و یا اجزای مختلف آن در ایجاد فضایی به سبک روستیک بسیار مؤثر است. چوب درختان هرس شده، به عنوان یک قاب برای نگهداری تعدادی گلدان در کنار نرده‌های چوبی، باعث جذابیت فضای انواع تراس می‌شوند. شما می‌توانید، از هر متریال دیگری برای طراحی نرده بالکن استفاده کنید. خلاقیت در طراحی فضاهای روستیک مانند تراس، نمای ساختمان را زیباتر نمایان می‌کند.

 

طراحی حفاظ تراس به سبک کلاسیک

حفاظ‌های تراس به سبک کلاسیک، معمولا با متریال سنگ و فلز طراحی می‌شوند. زیرا این متریال‌ها، امکان پرداخت بیشتر در جزئیات را به ما می‌دهند. سبک کلاسیک، به عنوان یک سبک نوستالژی، برای نمایان کردن طرح‌های قدیمی و عناصر معماری یونان و رم باستان در نمای ساختمان‌ها نمایان شده است. استفاده از نرده‌های سنگی با تزئینات فراوان در لبه‌ها و حتی گوشه‌های تراس، باعث جذابیت نمای ساختمان به سبک کلاسیک می‌شوند. نرده‎‌های سنگی تراش‌خورده در طراحی بالکن به سبک کلاسیک، بیشتر مورد  استفاده قرار می‌گیرند. در طراحی به سبک کلاسیک، هرچقدر به جزئیات بیشتر توجه شود؛ درنتیجه نمای ساختمان جلوه بیشتری دارد. پرداخت در جزئیات نما شامل؛ طراحی نرده‌های بالکن و یا محافظ پنجره و تراس‌ها می‌باشد.

 

طراحی نرده بالکن به سبک مدرن

نرده کابلی و فلزی برای بالکن بزرگ ویلای دو طبقه لوکسی با نمای طوسی به همراه کفپوش چمنی حیاط

با توجه به طراحی در سبک مدرن، بیشتر کلیات طرح مورد توجه قرار می‌گیرد. نرده بالکن به سبک مدرن در عین سادگی، بسیار زیبا و شیک طراحی می‌شود. در طرح‌های مدرن، استفاده از خطوط عمودی و افقی در طراحی نما جلوه زیبایی می‌دهد. نرده‌های فلزی ساده امروزه در طراحی نما به سبک مدرن، جایگاه ویژه‌ای یافته‌اند. نرده‌های عمودی در کنار میز و صندلی تاشو چوبی، فضایی جذاب برای دورهمی‌های خانوادگی محسوب می‌شود. متریال‌های خام مانند الوارهای چوبی در کنار پروفیل‌های فلزی ساده برای نرده‌های بالکن فضایی زیبا به سبک مدرن را نمایان می‌کنند. در سبک مدرن سعی کنید؛ از طرح‌های ساده و شیک در فضا استفاده کنید.

 

طراحی حفاظ تراس با توجه به  طراحی نمای ساختمان

شما می‌توانید، قسمتی از طراحی نمای ساختمان را به عنوان نرده تراس خانه خود در نظر بگیرید. البته شکل کلی تراس و متریال‌ها در انتخاب طرح بسیار تاثیرگذارند. طرح نما می‌تواند به گونه‌ای طراحی شود؛ که فضای تراس نسبت به طرح نما، مجزا نباشد. ایجاد هماهنگی در طرح تراس و نمای بالکن ساختمان باعث جذابیت نمای ساختمان می‌شود. طرح نمای ساختمان‌های مدرن امروزه، با ایجاد هماهنگی در اجزای نمایان می‌شوند.

 

روف گاردنی با میزناهارخوری و صندلی‌های نارنجی ، یک صندلی تک نفره مشکی و گلدان‌های گل طبیعی و نرده بتنی

سعی کنید در طراحی نمای ساختمان، به طراحی بخش‌های مختلف نما بپردازید، تا نتیجه مطلوبی دریافت کنید. به عنوان مثال؛ طراحی روف گاردن در جذابیت نمای ساختمان بسیار تاثیرگذار است. ما تلاش کرده‌ایم شما را با ایده‌های مختلف در زمینه طراحی نرده بالکن و حفاظ تراس آشنا کنیم. ممکن است برخی افراد به طراحی و قرار دادن نرده در تراس علاقه‌ای نداشته باشند؛ در این صورت فلاور باکس‌ها گزینه‌ی مناسبی برای طراحی محافظ تراس محسوب می‌شوند. برای انتخاب فلاور باکس مناسب در ادامه مطالب شما را راهنمایی خواهیم کرد.

 

اهمیت نرده، حفاظ و فلاور باکس در طراحی نمای بالکن

نرده های چوبی و فلزی بالکن به همراه فلاورباکس های مستطیلی دارای گل های زرد و سفید و قرمز

با استفاده از فلاور باکس‌ها در طراحی نرده بالکن‌ها، شما در واقع فضایی مناسب، مفید و جذاب برای کاشت گل و گیاه ایجاد می‌کنید. فلاور باکس‌ها به شکل‎های مختلف در تراس‌ها طراحی می‌شوند. در طراحی نمای بالکن ساختمان بهتر است به نوع قرارگیری و حتی طراحی فلاور باکس‌ها در بالکن‌ها توجه کنید. امروزه در طراحی نماهای مدرن، فلاور باکس‌ها به عنوان عناصر زیبا و کارآمد محسوب می‌شوند. بهتر است در انتخاب متریال‌های مورد استفاده در فلاور باکس‌ها توجه کنید. گلدان‌های جعبه‌ای و فلاور باکس‌ها در طراحی فضاهای نیمه باز تراس و بالکن واحدهای مسکونی از ویژگی‌های اصلی طراحی تراس گاردن یا بالکن سبز محسوب می‌شوند. نوع هماهنگی در متریال به زیبایی نمای بالکن ساختمان شما کمک می‌کند. در واقع فلاور باکس‌ها، از آیتم‌های تاثیرگذار در طراحی نمای بالکن ساختمان محسوب می‌شوند.

 

سخن پایانی

نرده های مشکی فلزی با کفپوش چوبی برای بالکن خانه ای با نمای آجری و پنجره های مستطیلی

توجه داشته باشید، طراحی نرده بالکن و محافظ تراس، بیشتر از هر بخش دیگری در طراحی نمای تراس خانه شما تاثیرگذار است. ما در این مقاله شما را با متریال‌ها و ایده‌های مختلف طراحی نرده بالکن آشنا کرده‌ایم. ما در این مقاله سعی کرده‌ایم؛ شما را در طراحی فضایی متناسب با نیازها و علایقتان راهنمایی کنیم. با توجه به مواردی که در این مقاله ارائه شد، انتخاب طرح نرده‌ بالکن، متناسب با علایق شما، در ایجاد نمایی جذاب برای ساختمان بسیار تاثیرگذار است.

 

20 ایده برای نرده بالکن