انواع مدل کابینت گوشه و هر آنچه لازم است برای طراحی آن بدانید

آشپزخانه ای با کابینت های طوسی، صفحه رویی کابینت سفید و کابینت گوشه کشویی

طراحی کابینت گوشه آشپزخانه همیشه جزو چالش‌های پیش روی طراحان کابینت بوده است. اما این روزها با توجه به افزایش مدل‌های مختلفی که از کابینت کنجی آشپزخانه در بازار وجود دارد، انتخاب این نوع کابینت راحت‌تر شده است.

در گذشته نه چندان دور، کنج و گوشه آشپزخانه‌ها به یکی از معضلات در طراحی کابینت مبدل شده بودند و فضایی اضافی به شمار می‌آمدند. زمانی که اقدام به طراحی کابینت برای آشپزخانه‌ها می‌شد، کنج این محیط‌ها به عنوان یک فضای بدون مصرف رها شده و در بهترین حالت، قطعه‌ای از جنس کابینت در این فضاها نصب می‌شد تا کابینت‌بندی آشپزخانه، ظاهری نامناسب پیدا نکند. در این مقاله به بررسی مزایای کابینت گوشه و معرفی انواع مدل‌های آن می‌پردازیم. همراه ما باشید.

طراحی کابینت گوشه چوبی زاویه دار‌، کابینت های چوبی و کاشی های بین کابینتی قهوه ای روشن

ویدیوی طراحی و ساخت کابینت گوشه

در زیر ویدیوی طراحی و شیوه ساخت کابینت کنجی آشپزخانه را تماشا کنید.

انواع کابینت کنجی آشپزخانه

کابینت‌های کنج آشپزخانه را می‌توان به عنوان یک مفهوم جدید در دنیای دکوراسیون عنوان کرد که توانسته خیلی زود، جایگاه مناسبی در میان طراحان و مصرف‌کنندگان به دست آورد. این نوع کابینت‌ها انواع گوناگونی دارند که عبارت است از:

 • کابینت گوشه ساده
 • کابینت گوشه دیواری
 • کابینت گوشه هوایی
 • کابینت گوشه ایستاده
 • کابینت گوشه زمینی
 • کابینت گوشه منحنی
 • کابینت گوشه کشویی
 • کابینت گوشه مورب
 • کابینت گوشه متحرک

طراحی مدل کابینت گوشه چوبی آشپزخانه، گلدان با گل آفتابگردان روی کابینت،‌صفحه رویی سفید کابینت و نور مخفی و آویز سقف

در ادامه هرکدام از این مدل کابینت های گوشه را معرفی می‌کنیم.

کابینت گوشه ساده

اولین مدل کابینت کنجی آشپزخانه که با درب‌های لولایی باز و بسته می‌شود، کابینت گوشه ساده است. این نوع کابینت برای آشپزخانه‌هایی که باز و بسته شدن درب کابینت هیچ محدودیتی در حرکت و اشغال کردن فضا ایجاد نمی‌کند مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کابینت گوشه ساده

کابینت گوشه دیواری

یکی از معضلاتی که طراحان کابینت‌های آشپزخانه با آن‌ها مواجه هستند، گوشه‌های هوایی آشپزخانه‌ها است؛ اما به لطف استفاده از کابینت‌های گوشه هوایی این مشکلات رفع شده‌اند. گاهی طراحان با توجه به نیازها و خواسته‌های مشتریان این کابینت‌ها را به صورت ساده و با درب شیشه‌ای و به عنوان بوفه، طراحی می‌کنند.

معمولاً این کابینت‌ها دارای دو درب از طرفین بوده و می‌توان در انواع ساده آن‌ها از اکسسوری‌هایی چون لیزی سوزان استفاده کرد و یا آن‌ها را قفسه‌بندی نمود. این کابینت‌ها را می‌توانید در صورت تمایل به صورت قفسه‌ای بدون درب نیز طراحی کنید.

کابینت گوشه ایستاده

از طرح‌های دیگر برای استفاده از کنج آشپزخانه‌ها، طراحی کابینت‌هایی به صورت ایستاده است. شما می‌توانید این بخش ها را به صورت کابینت‌های ایستاده پوشش داده و بخشی از آن‌ها را به صورت کشو، بخشی را برای قرار دادن تجهیزاتی چون مایکروفر و … و بخشی را به عنوان کابینت کنج ایستاده در نظر بگیرید. این کابینت‌ها را می‌توان به عنوان کابینت سوپری نیز در نظر گرفته و مواد غذایی مورد استفاده را در آن‌ها قرار داد.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله معرفی انواع سوپرمارکت کابینت و کاربردهایشان را مطالعه فرمایید.

کابینت گوشه زمینی

از کابینت‌های گوشه زمینی برای کنج‌های آشپزخانه که نمی‌توان کشوها را به راحتی باز و بسته کرد استفاده می‌شود. این نوع کابینت‌ها به روش‌های مختلف کشویی، متحرک یا مورب باز می‌شوند و یا از درب‌های ساده برای آنها استفاده می‌شود.

طراحی کابینت گوشه چوبی و زاویه دار با گاز با فر توکار،‌ کفپوش طرح چوب و میوه هایی روی کابینت

کابینت گوشه منحنی

انواع کابینت‌ گوشه منحنی همان‌گونه که از نام آن‌ها هم می‌توان دریافت دارای طراحی منحنی هستند. این ویژگی را به وضوح می‌توان با توجه به طراحی درب کابینت‌ها دریافت. این امر سبب می‌شود تا کابینت‌بندی آشپزخانه دارای زیبایی بصری بسیار زیبایی باشد. در ضمن امکان استفاده از فضای داخل آن را نیز برای کاربران تسهیل می‌کند.

آشپزخانه بزرگی با کابینت های طوسی، نورپردازی هالوژنی و کابینت گوشه منحنی

شما می‌توانید از این کابینت‌ها هم در بخش زمینی و هم دیواری، استفاده کنید. نکته‌ای که در مورد این کابینت‌ها وجود دارد این است که طراحی و اجرای آن‌ها هزینه زیادتری نسبت به انواع دیگر می‌طلبد؛ اما بر اساس نظر کارشناسان، خرج کردن این هزینه‌ها، ارزش استفاده از این مدل کابینت کنج را دارد.

کابینت گوشه کشویی

کابینت گوشه کشویی یکی دیگر از انواع کابینت کنج آشپزخانه است که اکثر افراد به استفاده از آن‌ها تمایل زیادی نشان می‌دهند. این کابینت‌ها که با نام کشوهای پروانه‌ای نیز شناخته می‌شوند در ظاهر به گونه‌ای دیده می‌شوند که گویی دو کشوی مجزا در جنب کابینت‌ها وجود دارد؛ اما در اصل این کشوها به صورت یکپارچه هستند و می‌توان آن‌ها را هم از چپ و هم از راست باز کرد و یا به صورت کابینت بدون دستگیره طراحی کنید.

معمولاً داخل این کشوها را می‌توان با استفاده از ارگانایزر یا اکسسوری‌های جداکننده، به بخش‌های مختلفی تقسیم کرده و از فضای داخلی آن‌ها نهایت استفاده را برد.

کابینت گوشه مورب

ساده‌ترین روشی که برای طراحی کابینت گوشه در آشپزخانه‌ها در نظر گرفته می‌شود طراحی آن‌ها به صورت مورب است. برای ساخت آن‌ها نیاز به طراحی آن‌چنانی نبوده و می‌توان به راحتی آن‌ها را اجرا کرد. این کابینت‌ها به دلیل نوع طراحی که دارند بخش بزرگی از آشپزخانه را اشغال می‌کنند. ازاین‌رو اغلب طراحان حرفه‌ای این کابینت‌ها را به جای‌دهی سینک ظرفشویی و یا اجاق‌گاز اختصاص می‌دهند. در این حالت می‌توانید بهترین بهره‌وری را داشته باشید.گ

حتی در صورت استفاده از اجاق‌گازهای صفحه‌ای می‌توان این بهره‌وری را به حداکثر ممکن رسانده و بخش زیرین آن‌ها را به نیز به صورت کابینت معمولی و یا کشویی طراحی کرد.

کابینت گوشه متحرک

یکی دیگر از انواع کابینت گوشه آشپزخانه، کابینت‌های گوشه متحرک هستند. منظور از متحرک بودن این کابینت‌ها این است که در داخل آن از اکسسوری استفاده می‌شود که این امر سبب خواهد شد تا بهترین بهره‌وری را از فضای داخل کابینت داشته باشید. این اکسسوری که با نام مجیک کرنر شناخته می‌شود در داخل کابینت و متصل به درب آن نصب خواهد شد.

کابینت گوشه متحرک با درب های کرم رنگ و قفسه های چوبی قهوه ای چرخنده

زمانی که درب کابینت را باز می‌کنید، قفسه‌هایی که به صورت چرخنده در کابینت قرار دارند به سمت بیرون کشیده شده و کلیه وسایل داخل آن در دسترس شما خواهد بود. استفاده از چنین طراحی سبب شده است تا کاربران به راحتی به عمیق‌ترین بخش کابینت‌ها نیز دسترسی داشته باشند.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله آشنایی با انواع اکسسوری‌های کابینت و بررسی کاربرد آن‌ها را مطالعه فرمایید.

مزایای استفاده از کابینت گوشه آشپزخانه

یکی از کاربردی‌ترین روش‌هایی که طراحان در تعیین چیدمان کابینت‌ها و دکوراسیون آشپزخانه مدرن از آن استفاده می‌کنند، استفاده از کابینت کنج است. استفاده از این کابینت‌ها متناسب با ابعاد آشپزخانه و وضعیت دیوارهای آن خواهد بود. با توجه به مزیت‌هایی که استفاده از این محصولات دارد، استقبال بی‌نظیری از آن‌ها شده و تقریباً در تمامی خانه و یا محیط‌هایی که آشپزخانه‌های آن‌ها به تازگی کابینت‌بندی شده‌اند می‌توان این کابینت‌ها را یافت.

آشپزخانه ای با کابینت های قهوه ای و کابینت گوشه به عنوان جای اجاق گاز و نورپردازی مخفی

ازجمله مزیت‌های کابینت گوشه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نظم‌دهی عالی به آشپزخانه‌ها: در گذشته، گوشه‌های آشپزخانه به صورت فضایی بدون استفاده و پرت به شمار می‌آمدند. زمانی که اقدام به کابینت‌بندی آشپزخانه می‌شد، این فضاها به صورت خالی و بدون مصرف رها می‌شدند. این حالت باعث می‌شد تا طراحی و دکوراسیون آشپزخانه بدون نظم و آشفته دیده شود؛ اما با استفاده از انواع کابینت کنج، این مشکل برطرف شده و در طراحی‌های امروزی شاهد نظم عالی در آشپزخانه‌ها هستیم.

طراحی کابینت گوشه به رنگ قهوه ای تیره و شیری،‌ قفسه های چوبی با ظروف و فر توکار

 • افزایش فضای در دسترس: گوشه‌های پلان آشپزخانه فضای زیادی را به خود اختصاص می‌دادند. در کابینت‌بندی به دلیل این که از این فضاها استفاده نمی‌شد، در واقع بخش زیادی از فضا اشغال می‌شد بدون آنکه بتوان از آن استفاده‌ای کرد. این در حالی است که با استفاده از کابینت‌های کنج، شاهد افزایش فضای در دسترس در آشپزخانه‌ها هستیم و دست افراد برای جای‌دهی وسایل، بسیار باز است.

طراحی کابینت‌های کشویی گوشه به رنگ سفید،‌ کفپوش چوبی و صفحه رویی سنگی

 • زیبایی دکوراسیون آشپزخانه: تصور کنید که در آشپزخانه خود از کابینت‌هایی بسیار زیبا و جذاب استفاده کرده‌اید؛ اما به دلیل این که ایده‌ای برای گوشه‌های آن‌ها نداشته‌اید این بخش‌ها خالی مانده و یا آن‌ها را با استفاده از قطعه‌ای از جنس کابینت‌ها، پوشش داده‌اید. این امر می‌تواند تأثیر منفی بر ظاهر و دکوراسیون آشپزخانه بگذارد؛ اما در طراحی‌های امروزی و با استفاده از کابینت‌های مخصوص گوشه می‌توانید این بخش ها را به صورت بسیار زیبا کابینت‌بندی کرده و علاوه‌بر بهبود کارایی این تجهیزات، زیبایی دکوراسیون آشپزخانه را دوچندان کنید.

طراحی مدل کابینت گوشه و کابینت های چوبی آشپزخانه با مایکروویو،‌ سینک و پنجره بالای آن

اکسسوری و یراق کابینت گوشه

کابینت‌های کنجی آشپزخانه اکسسوری و یراق مخصوص به خود را دارند که برخی از یراق آلات آنها با کابینت‌های معمولی مشترکت است. یراق این نوع کابینت‌ها عبارت است از:

 • سبد کابینت کنجی: سوپری کنج یا سبد کنج کابینت نوعی سبد فلزی‌ست که دسترسی افراد به وسایل داخل کابینت‌های گوشه آشپزخانه را ساده‌تر می‌کند. این سبدها به صورت تکی هم فروخته می‌شوند.

اکسسوری و یراق کابینت گوشه

 • لمن کرنر: به نوعی خاصی از سبد کابینت گفته می‌شود که به شکل سینی طراحی شده است و دسترسی به لوازم داخل کابینت را راحت‌تر می‌کند.
 • مجیک کرنر: نوع بخصوصی از سبد ریلی داخل کابینت‌های کنجی است که با باز کردن درب کابینت یکی از سبدها بیرون آورده می‌شود و سبد دیگری که در عمق کابینت بود به جلوی آن انتقال پیدا می‌کند.

بهترین روش‌ها برای بهره‌وری از کابینت‌های گوشه

زمانی که متقاضیان با ایده طراحان داخلی برای استفاده از کابینت‌های گوشه مواجه می‌شوند، اولین سؤالی که می‌پرسند این است که چگونه می‌توان از آن‌ها بیشترین بهره‌وری را داشته و به راحتی، وسایل را در این کابینت‌ها جای داده و در صورت نیاز به آن‌ها دسترسی داشت؟ در پاسخ به این سؤال باید بیان کنیم که امروزه از تجهیزات و روش‌های مختلفی برای این کار استفاده می شود.

از میان آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده از قفسه‌های چرخنده: یکی از روش‌هایی که در این موارد استفاده می‌شود، قفسه‌های چرخنده هستند. این قفسه‌ها با استفاده از تجهیزات مخصوصی به کابینت وصل خواهند شد و به صورتی طراحی شده‌اند که می‌توان آن‌ها را چرخانده و به بیرون از شلف داخل کابینت کشاند. به این ترتیب می‌توانید به راحتی، وسایل زیادی را در آن جای داده و در صورت نیاز به آن‌ها دسترسی داشته باشید.

طراحی مدل کابینت گوشه آشپزخانه با قفسه های چرخنده، کابینت های کرمی و دیوارپوش طرح آجر

 • استفاده از لیزی سوزان: لیزی سوزان از تجهیزات دیگری است که در کابینت‌های گوشه استفاده می‌شود. این تجهیزات حول یک محور قرار گرفته و تنها در داخل کابینت می‌توان آن‌ها را چرخاند. این تجهیزات نیز شرایط مناسب برای دسترسی به وسایل را فراهم می‌کنند؛ اما به اندازه مجیک کرنر، کارایی ندارد.

طراحی مدل کابینت گوشه به شکل لیزی سوزان در آشپزخانه با کابینت های چوبی و صفحه رویی سنگی

 • استفاده به عنوان سینک ظرفشویی: می‌توان کابینت گوشه آشپزخانه را به عنوان کابینت سینک در نظر گرفته و قسمت داخلی آن را نیز به قرار دادن وسایل شستشو و نظافت، اختصاص داد.
 • طراحی به صورت کابینت زاویه‌دار: برخی از طراحان، کابینت‌های گوشه را به صورت زاویه‌دار طراحی می کنند تا بتوانند بیشترین بهره‌وری را از فضا داشته باشند.

طراحی مدل کابینت گوشه به رنگ سفید با سینک توکار و صفحه رویی سنگ سیاه

 • طراحی به عنوان بوفه آشپزخانه: در صورتی که در آشپزخانه خود به دنبال اختصاص یک کابینت به عنوان بوفه هستید، کابینت‌های گوشه می‌توانند بهترین انتخاب باشند. در این صورت دیگر نیاز به استفاده از دیگر فضاهای آشپزخانه برای چیدن وسایل دکوری ندارید.

طراحی مدل کابینت گوشه به عنوان بوفه در آشپزخانه، کابینت های رنگ روشن، دیوارپوش آجری و دیوار پوش قرمز

 • طراحی به صورت کشو: شما می‌توانید این کابینت را به صورت کشوهای زاویه‌دار و یا دوبعدی طراحی کرده و وسایلی که به صورت روزانه از آن‌ها استفاده می‌کنید را در این کشوها قرار دهید.

طراحی کابینت گوشه سفید رنگ کشویی با سه کشو، صفحه چوبی روی کابینت و گاز رو کابینتی

 • استفاده به عنوان میز: ایده و روش دیگر برای استفاده از کنج آشپزخانه‌ها، تبدیل آن‌ها به میز است. می‌توانید از این میز به عنوان میز ناهارخوری کوچک و یا میز کار استفاده کنید.

طراحی کابینت گوشه به عنوان نیمکت ال شکل برای ناهارخوری با میز گرد چوبی و کوسن های رنگی

نکات مهم در طراحی کابینت گوشه

در طراحی و استفاده از انواع کابینت گوشه باید به تمامی جوانب توجه کرده و بر اساس نتایج به دست آمده، آن‌ها را طراحی کرد. ازآنجایی‌که امروزه اغلب خانه‌ها دارای متراژ کمی بوده و آشپزخانه ابعاد کوچکی دارند، استفاده از گوشه‌ها می‌تواند ایده بسیار خوبی بوده و به ساکنین کمک زیادی کند. به همین سبب نیز بدون توجه به این نکات ممکن است اشتباهی رخ داده و در پایان کار، از نتیجه رضایت نداشته باشید.

این نکات عبارت‌اند از:

 • توجه به زیبایی کابینت‌بندی: یکی از بزرگ‌ترین اهدافی که متقاضیان از طراحی و استفاده از کابینت در آشپزخانه‌ها دارند، افزودن بر زیبایی ظاهری منزل و آشپزخانه است. ازاین‌رو باید در طراحی کابینت کنج آشپزخانه نیز این امر موردتوجه بوده و بر اساس استانداردهای زیبایی‌شناسی، آن‌ها را طراحی و نصب کرد.

طراحی مدل کابینت گوشه چوبی سفید رنگ،‌ سینک ظرفشویی و پنجره، گلدان ها و کابینت گوشه بوفه

 • دقت در کاربرد کابینت‌های گوشه: آشپزخانه ازجمله فضاهایی است که باید در آن، زیبایی و کارایی در کنار یکدیگر باشند. در طراحی کابینت‌های کنج آشپزخانه نیز باید به این موضوع توجه نمود. طراحان می‌توانند با توجه به چیدمان کابینت‌ها برای گوشه‌های آشپزخانه از انواع کابینت کنج استفاده کنند. می‌توان این کابینت‌ها را به صورت ایستاده، کشویی و حتی به عنوان کابینت سینک ظرفشویی در نظر گرفت.

طراحی مدل کابینت گوشه چوبی سفید رنگ آشپزخانه،‌ دو پنجره و کاشی های بین کابینتی طرح دار

 • آشنایی با مدل‌های مختلف کابینت کنج: کابینت‌های گوشه آشپزخانه بر اساس نوع طراحی و کاربردی که دارند در انواع مختلفی طراحی می‌شوند؛ بنابراین مهم است که با انواع این مدل‌ها آشنایی داشته و بر اساس نیاز کاربران و همچنین نحوه طراحی کابینت‌ها، بهترین مدل کابینت گوشه را انتخاب نمود. به منظور راهنمایی مخاطبان، در ادامه به معرفی مدل‌های مختلف این کابینت‌ها نیز خواهیم پرداخت.

طراحی مدل کابینت گوشه آشپزخانه به رنگ آبی روشن و سفید،‌ دیوارپوش طرح آجر و سینک و گاز

پیشنهاد می‌کنیم مقاله اصول طراحی کابینت برای آشپزخانه کوچک و کمجا را مطالعه فرمایید.

45 نمونه‌ کابینت گوشه آشپزخانه

با مشاهده انواع کابینت‌های کنجی که در آشپزخانه نصب شده‌اند ایده‌های خلاقانه‌ای برای طراحی آشپزخانه به شما داده می‌شود. در ادامه 45 نمونه عکس کابینت گوشه را به شما نشان می‌دهیم.

کابینت های بالایی قهوه ای و کابینت گوشه با درب شیشه ای به عنوان بوفه دکوری

درب کابینت گوشه آشپزخانه می‌تواند به شکل کرکره‌ای یا لولایی باشد. در تصویر زیر نمونه‌ای از کابینت کنجی را مشاهده می‌کنید.

کابینت گوشه آشپزخانه

کابینت گوشه دیواری می‌تواند به شکل قفسه‌های چوبی ساخته شود. در تصویر زیر نمونه‌هایی از کابینت گوشه زمینی و هوایی را می‌بینید.

کابینت گوشه دیواری

نمونه‌ای از کابینت گوشه زمینی به رنگ چوب را مشاهده می‌کنید که به شکل ریلی به بیرون کشیده می‌شود.

کابینت گوشه هوایی

مدل کابینت گوشه آشپزخانه باید با معماری و دکوراسیون این بخش از خانه هماهنگی داشته باشد.

کابینت گوشه ایستاده

سینی کابینت کنج آشپزخانه انواع گوناگونی دارد و در تصویر زیر نمونه‌ای از این سینی را مشاهده می‌کنید.

کابینت گوشه زمینی

کابینت گوشه هوایی باید حفاظی برای نگهداری از لیوان‌هایی که در ارتفاع قرار دارند داشته باشند.

مدل کابینت گوشه

مدل کابینت کنجی می‌تواند با درب یا بدون درب باشد. در تصویر زیر کابینت کنجی هوایی را می‌بینید که بدون درب در نظر گرفته شده است.

مدل کابینت کنجی

بهتر است ساخت و نصب کابینت گوشه آشپزخانه را به افرادی که در این زمینه تخصص و تجربه دارند بسپارید.

نصب کابینت گوشه

در تصویر زیر نمونه نمونه کابینت گوشه آشپزخانه که در بخش بالایی به شکل قفسه و در بخش پایین به شکل کابینت‌هایی با درب لولایی در نظر گرفته شده را مشاهده می‌کنید.

نصب کابینت گوشه

انواع کابینت کنجی آشپزخانه به شکل‌های مختلفی ساخته می‌شوند. در تصویر زیر کابینت کنجی کشویی را مشاهده می‌کنید.

نمونه کابینت گوشه آشپزخانه

برخی از کابینت‌های کنجی هم با درب‌های کرکره‌ای یا لولایی باز و بسته می‌شوند که در تصویر زیر نمونه‌ای از آنها را می‌بینید.

انواع کابینت کنجی آشپزخانه

انواع کابینت گوشه آشپزخانه با درب‌های کشویی، لولایی، ریلی و کرکره‌ای ساخته می‌شوند.

انواع کابینت گوشه آشپزخانه

از متداول‌ترین شکل ساخت کابینت گوشه ای کشویی دقیقا شبیه تصویری‌ست که در زیر مشاهده می‌کنید.

کابینت گوشه ایستاده

کابیت گوشه ایستاده می‌تواند به شکل منحنی هم طراحی شود که نمونه‌ای از آن در تصویر زیر قابل مشاهده است.

کابینت گوشه ای

یراق کابینت گوشه آشپزخانه به گونه‌ای انتخاب می‌شود که با باز کردن درب کابینت، فضایی که قابل دسترس نبود به جلوی کابینت انتقال پیدا می‌کند.

کابینت گوشه ای کشویی

طراحی کابینت گوشه ای از گذشته متداول بوده است و نمونه‌ای از یک کابینت کنجی مدل کلاسیک را در تصویر زیر مشاهده می‌کنید.

کابینت گوشه ای دیواری

می‌توانید برای روشن بودن کابینت‌های کنجی، داخل آنها را با نورهایی روشن کنید تا پس از باز کردن درب کابینت، داخل محوطه روشن شود.

کابینت های گوشه ای

کابینت‌های کنجی یکی از بهترین مکان‌ها برای نگهداری از ادویه و لوازم ضروری روزانه هستند.

طراحی کابینت گوشه ای

از چوب طبیعی هم برای ساخت کابینت کنجی استفاده می‌شود که در تصویر زیر نمونه‌ای از آن را می‌بینید.

مدل کابینت گوشه اشپزخانه

کابینت گوشه دیواری باید به گونه‌ای طراحی شود که دسترسی به تمام وسایلی که داخل آن قرار داده شده راحت باشد.

کابینت با سینک گوشه ای

در تصویر زیر نمونه‌ای از یک کابینت کنجی با قابلیت سبد گردان و با یراق مجیک کرنر مشاهده می‌کنید که پس از باز کردن درب کابینت، تمام لوازم در دسترس هستند.

اکسسوری کابینت گوشه

نمونه دیگری از کابینت کنجی با سبد متحرک را مشاهده می‌کنید که با باز کردن درب کابیت، سبد نگهداری از وسایل بیرون می‌آید.

کابینت گوشه بالا

برای کنج آشپزخانه اغلب از کابینت‌های کشویی به شکل زیر استفاده می‌شود.

کابینت برای گوشه آشپزخانه

کابینت گوشه زمینی را می‌تواند با چوب ممبران یا وکویم ساخت تا کیفیت و زیبایی بیشتری داشته باشد.

مدل کابینت برای گوشه آشپزخانه

نورپردازی و ایجاد قفسه‌های شیشه‌ای برای کابینت گوشه آشپزخانه جذابیت آن را بیشتر می‌کند.

کابینت برای گوشه

با انتخاب طرح و رنگ مناسب می‌توانید کابینت کنجی آشپزخانه را زیباتر جلوه دهید.

کابینت بندی گوشه

در تصویر زیر نمونه‌ای جذاب از یک کابینت کنجی جنس چوب طبیعی را مشاهده می‌کنید.

طرح کابینت برای گوشه

کابینت گوشه آشپزخانه را می‌توان به گونه‌ای طراحی کرد که پس از باز کردن درب، کشوها روی ریل‌هایی به سمت بیرون کشیده شوند.

طراحی کابینت برای گوشه

در تصویر زیر نمونه‌ای از یک کابینت کنجی منحنی را مشاهده می‌کنید که به زیبایی هرچه تمامتر طراحی شده است.

مدل کابینت برای گوشه

در کابینت‌های گوشه‌ای، شما می‌توانید درب کابینت را باز کنید و کشوها را به سمت بیرون بکشید.

کابینت گوشه پذیرایی

نمونه دیگری از کابینت کنجی متحرک را می‌توانید در تصویر زیر مشاهده کنید.

درب کابینت گوشه

استفاده از دستگیره‌های دکمه‌ای و حلقه‌ای می‌تواند کار باز کردن کابینت‌های کنجی را راحت‌تر کند.

سبد کابینت گوشه

در تصویر زیر نمونه‌ای از کابینت سازی یکدست در آشپزخانه را مشاهده می‌کنید که تمام کابینت‌ها در تمام دیوارها و کنج‌ها به یک شکل طراحی شده‌اند.

کابینت با سینک گوشه ای ساخت کابینت گوشه

کابینت‌های کنجی می‌توانند در نزدیک سینک ظرفشویی باشند و دسترسی به لوازم آشپزخانه را راحت‌تر می‌کنند.

عکس کابینت گوشه کابینت مدرن گوشه

پس از باز کردن درب کابینت کنجی، سینی آن به سمت بیرون کشیده می‌شود.

مدل کابینت گوشه دیوار یراق کابینت گوشه

بهتر است درب کابینت‌های کنجی را به گونه‌ای طراحی کنید که پس از باز کردن درب، چراغ‌های داخل کابینت روشن شود.

ایده کابینت گوشه

در تصویر زیر نمونه‌ای جذاب از یک کابینت کنجی متحرک را مشاهده می‌کنید.

سبد کنجی کابینت

نمونه دیگری از کابینت‌های کنجی متحرک را در تصویر زیر می‌بینید.

سبد کابینت کنجی

سبد کنجی کابینت می‌تواند به شکل زیر هم طراحی شود.

ابعاد کابینت کنجی

جمع‌بندی

با توجه به این که بخش گوشه آشپزخانه‌ها به یکی از دغدغه‌های کاربران و طراحان داخلی تبدیل شده است، استفاده از کابینت گوشه به عنوان بهترین راهکاری برای رفع این دغدغه به شمار می‌آید. این تجهیزات علاوه‌بر این که باعث زیباتر شدن فضای آشپزخانه می‌شوند، کارایی آن را نیز افزایش خواهند داد. در این مطلب سعی شده است تا تمامی موضوعاتی که پیرامون این کابینت‌ها وجود دارد به صورت کامل بررسی شده و با انواع این کابینت‌ها آشنا شوید. با توجه به مطالب ذکر شده در این مطلب خواهید توانست بهترین انتخاب را برای طراحی کابینت کنج آشپزخانه داشته باشید و از نتیجه کار لذت ببرید.

طراحی کابینت گوشه چوبی با کشوهای متحرک برای نگهداری قابلمه ها و کفپوش طرح چوب

سوالات متداول

اجرای کابینت گوشه در طراحی آشپزخانه چه مزایایی دارد؟

1. نظم‌دهی عالی فضای آشپزخانه 2. کمک به افزایش فضای در دسترس برای استفاده از تجهیزات 3. کمک به زیبایی دکوراسیون داخلی


در طراحی کابینت گوشه یا کنج باید به چه مواردی توجه کنیم؟

1. توجه به زیبایی و جذابیت کابینت‌ها و دکوراسیون آشپزخانه 2. دقت در کاربرد کابینت‌های گوشه 3. توجه به مدل‌ها و طرح‌های مختلف کابینت گوشه یا کنج


در طراحی کابینت‌های گوشه چه ایده‌هایی به کار ببریم؟

1. استفاده از قفسه‌های چرخنده 2. استفاده از لیزی سوزان 3. استفاده به عنوان سینک ظرفشویی 4. طراحی به صورت کابینت زاویه‌دار 5. طراحی به عنوان بوفه آشپزخانه 6. طراحی به صورت کشو 7. استفاده به عنوان میز