انواع تخت تاشو دیواری، مزایا و کاربردهای آن به همراه قیمت و نحوه نصب

اتاق خوابی نورپردازی شده با تخت آسانسوری چوبی هماهنگ با دیوارپوش چوبی اتاق

رشد شهرسازی در شهرهای بزرگ باعث شده، طراحی آپارتمان‌های کوچک و مینیمال مورد توجه اکثر افراد قرار گیرد. امروزه طراحان داخلی برای طراحی دکوراسیون داخلی منازل به دنبال راه‌حل‌های آسان و کاربردی هستند. استفاده از مبلمان‌های کم‌جا و یا چندکاره، یکی از راه‌حل‌های بسیار کاربردی در زمینه طراحی داخلی به شمار می‌آید.

اگر قصد دارید فضای اتاق خواب کوچک خانه خود را دیزاین کنید؛ ما پیشنهاد می‌کنیم از تخت‌های تاشو دیواری استفاده نمایید.

 

ما تلاش کرده‌ایم در این مقاله شما را با انواع تخت تاشو دیواری، ویژگی‌ها، مزایا، کاربردها و بهترین ایده‌های طراحی آن‌ها آشنا کنیم تا با طراحی فضای مورد نظرتان به نتیجه مطلوبی دست یابید.

انفوگرافی انواع تخت تاشو بر اساس جنس و متریال به همراه پنج عکس

 

سوالات متداول:

طرح‌های مختلف تخت تاشو دیواری را نام ببرید؟

تخت‌های تاشو دیواری به صورت چندمنظوره، برقی، مبلی، دو طبقه و در انواع تک نفره و دو نفره به شکل افقی و عمودی طراحی می‌شوند.


تخت تاشو دیواری در چه فضاهایی کاربرد دارد؟

اتاق‌ خواب‌ها، پذیرایی، نشیمن، اتاق کار، اتاق استراحت مهمان، سوئیت‌های دانشجویی، خوابگاها و هتل‌ها از جمله فضاهایی هستند که می‌توانیم از آن‌ها استفاده کنیم.


برای طراحی تخت تاشو دیواری از چه متریال‌هایی می‌توانیم استفاده کنیم؟

‎چوب و فلز از متریال‌های مقاوم برای طراحی تخت‌های تاشو دیواری محسوب می‌شوند.

 

انواع تخت تاشو دیواری ( Folding wall bed )

آپارتمان کوچک با مبل ال خاکستری مقابل تلویزیون روی دیوار و تخت تاشو دیواری

مبلمان‌های حجیم بخش زیادی از فضاهای خانه را اشغال می‌کنند بنابراین توصیه می‌کنیم مبلمان‌های چند منظوره مانند میز و صندلی‌های تاشو، تخت‌‌ تاشو کم جا دیواری، مبل‌های تخت‌خواب‌شو را انتخاب کنید. این مبلمان‌ها کمک می‌کنند از فضای آپارتمان خانه به درستی استفاده نمایید و یک مینی دکوراسیون شیک برای خانه در نظر داشته باشید. ترفندهای مختلفی توسط طراحان برای بهینه‌سازی فضای اتاق خواب طراحی شده است که شما می‌توانید متناسب با سلایقتان آن‌ها را انتخاب کنید. در ادامه مطالب با ما همراه باشید تا انواع تخت‌های کم‌جا دیواری را بشناسید.

 

تخت تاشو تک نفره

تصویر یک تخت تاشو سفید با با قاب ام دی اف سفید مقابل دیوار مشبک مات

این نوع تخت‌ها به شکل عمودی و افقی در فضاهای مختلف خانه استفاده می‌شوند. با توجه به اینکه این تخت‌ها نسبت به تخت‌های دو نفره فضای کمتری را اشغال می‌کنند؛ بنابراین شما می‌توانید با طراحی باکس‌های ایستاده یا عمودی، افقی یا خوابیده آن‌ها را طراحی و نصب کنید. ابعاد استاندارد تخت‌های تک نفره 200*90 سانتی‌متر یا 180* 80 سانتی‌متر می‌باشد. برای نصب، بهتر است قبل از طراحی آن‌ها فضای اتاق را اندازه‌گیری کنید.

 

تخت‌تاشو دو نفره

تخت دو نفره تاشو دیواری از جنس ام دی اف با قفسه، کمد و میز تحریر و صندلی چرخدار

تخت‌خواب دو نفره را می‌توانید در فضاهای مختلف به شکل تاشو و دیواری طراحی و نصب کنید. البته تلفیق تخت‌خواب دو نفره با مبلمان‌های دیگر یکی از روش‌های طراحی مستر روم چندکاره می‌باشد. تبدیل شدن تخت‌خواب‌های دو نفره دیواری به کاناپه و میز تحریر از موارد بسیار پرکاربرد است، بنابراین توصیه می‌کنیم آن‌ها را با لوازم خانه تلفیق کنید. این نوع تخت‌ها را در ابعاد و اندازه استاندارد اجرا کنید. 200* 160 سانتی‌متر یا 200* 140 ابعاد استاندارد برای تولید آن‌ها هستند. بخشی از کمد دیواری اتاق خود را به طراحی این نوع تخت‌ها اختصاص دهید. با این روش شما می‌توانید هر بار با باز کردن درهای کمد از یک تخت بسیار شیک استفاده کنید.

 

تخت دیواری تاشو عمودی

تصویر یک تخت تاشو دیواری با روتختی و بالشت طوسی که بصورت عمودی جمع میشود

تخت‌های کم‌جا در مدل‌های مختلفی طراحی می‌شوند. یکی از مدل‌های پرکاربرد طراحی آن‌ها تخت تاشو عمودی می‌باشد. در هنگام بازسازی خانه مخصوصا فضاهای داخلی، بخشی از دیوار خانه را برای نصب این تخت‌ها در نظر داشته باشید یا در غیر این صورت برای ایجاد تنوع در دکوراسیون داخلی، کمد‌های بزرگ را برای جانمایی آن‌ها انتخاب کنید. ارتفاع دیوار فضای اتاق یا نشیمن برای اجرای این تخت‌ها باید حتما اندازه‌گیری شود تا برای نصب دچار مشکل نشوید.

 

تخت تاشو دیواری افقی

تصویر یک تخت تاشو دیواری با رو تختی کرم و قهوه ای که بصورت افقی جمع میشود

برای طراحی و نصب این تخت‌ها باید یکسری موارد را در نظر داشته باشید. اگر ارتفاع اتاق شما کمتر از 220 سانتی‌متر است؛ نصب تخت‌های عمودی برای اتاق مناسب نیستند؛ بنابراین بهتر است از نوع افقی آن‌ها استفاده کنید. عرض اتاق برای اجرای این تخت‌ها نباید از 250 سانتی‌متر کمتر باشد زیرا به فضای باز و بسته کردن آن‌ها و فضای مفید برای رفت و آمد در اتاق نیاز داریم. شما می‌توانید حتی آن‌ها را درون یک قاب چوبی یا فلزی به شکل افقی طراحی کنید.

 

تخت‌خواب کم‌جا دیواری مخفی

تصویر یک تخت خواب تاشوی دیواری مخفی با کاناپه قهوه ای کمرنگ در نشیمن

محدود بودن فضاهای خانه باعث شده که برخی افراد به مخفی و پنهان کردن اثاثیه خانه علاقمند شوند. به این شکل که تخت‌خواب، میز، مبل و بسیاری از موارد دیگر را به صورت چندکاره و مخفی استفاده می‌کنند. برای جانمایی این نوع تخت‌ها، طراحی قفسه‌ و شلف‎‌ها بهترین گزینه محسوب می‌شوند. البته شما می‌توانید متریال سرویس خواب را با قفسه‌ها هماهنگ کنید تا یک دکوراسیون شیک و زیبا داشته باشید. طراحان متخصص داخلی می‌توانند با اید‌ه‌های خلاقانه‌ در زمینه جانمایی آن‌ها به شما کمک کنند. طراحی یک تیغه یا دیوار ریلی عمودی برای جانمایی تخت‌های ایستاده یک ایده جذاب است.

 

تخت کم‌جا دیواری دو طبقه

تخت خواب تاشو، دیواری و دو طبقه ای از جنس چوب با روتختی سبز و آبی

تخت‌های دو طبقه، سرهمی یا دوقلو مجزا برای دکوراسیون اتاق کودکان بسیار پرکاربرد است. اگر مایل هستید فرزندانتان از اتاق مشترک استفاده کنند؛ با نصب این نوع تخت‌ها به همراه قفسه‌ها و میز تحریر، دیزاینی بسیار جذاب را برای اتاق خواب فرزندانتان طراحی کنید. طبقه‌بندی کشوها و شلف‌ها در کنار این نوع تخت‌ها از بهم‌ریختگی اتاق فرزندانتان جلوگیری می‌کند. همچنین در طراحی فضای کودک سعی کنید از رنگ‌های روشن برای دیزاین اتاق خواب استفاده نمایید. بنابراین رنگ تخت‌های دو طبقه در طراحی فضای اتاق خواب یکی دیگر از مواردیست که باید به آن توجه کنید.

 

تخت‌خواب کم‌جا دیواری برقی

تصویر یک تخت خواب کم جا دیواری در کمد از جنس چوب و بصورت برقی

اگر باز و بسته کردن تخت‌ برای شما کار سخت و دشواریست؛ استفاده از تخت‌های برقی دیواری این کار را برای شما آسان می‌کند. کنترل‌ها و ریموت‌ها در تخت‌های برقی برای جمع کردن آن‌ها و کنترل جک‌های نگهدارنده، استفاده از آن‌ها را بسیار آسان نموده است. افراد سالمند که باز و بسته کردن تخت‌های تاشو برای آن‌ها کار دشواریست؛ توصیه می‌کنیم از تخت‌خواب‌های کم‌جا دیواری برقی استفاده کنند. شرکت‌های متنوعی در زمینه طراحی و تولید این نوع تخت‌ها فعالیت می‌کنند. شما می‌توانید متناسب با سلایقتان، طرح و مدل تخت‌تاشو مد نظرتان را انتخاب کنید.

 

تخت تاشو دیواری چندمنظوره

تصویر یک تخت خواب چوبی تاشو دیواری از نوع چندمنظوره با قفسه و میز تحریر

استفاده از لوازم و اثاثیه حجیم برای خانه‌های کوچک جوابگو نیست؛ بنابراین پیشنهاد می‌کنیم استفاده از مبلمان‌های چندمنظوره را الویت قرار دهید. هر مبلمانی می‌تواند به صورت چندکاره طراحی شود اما خلاقیت شما در زمینه طراحی آن‌ها بسیار تاثیرگذار است. کنج‌ها و بخش‌های بلااستفاده خانه را فراموش نکنید. فضاهای اصلی خانه را به بخش‌های چندکاره تبدیل کنید؛ به این شکل که فضای اتاق خواب را با قرار دادن تخت‌خواب‌های ترکیب شده با میز مطالعه و کمد لباس به فضایی برای مطالعه و استراحت تبدیل کنید.

 

تخت‌خواب دیواری تاشو مبلی

تصویر یک تخت خواب مبلی تاشو دیواری با مبل آبی کنار قفسه های روی دیوار

تخت‌های تاشو مبلی در مدل‌ها و سبک‌های مختلفی طراحی و تولید می‌شوند. بیشترین کاربرد آن‌ها در فضای نشیمن و پذیرایی است زیرا دیزاین این فضاها با مبل بسیار زیباتر می‌شود. معمولا طراحی آن‌ها به این شکل است که شما قسمت تکیه‌گاه مبل را برای قرار دادن تخت ایستاده انتخاب می‌کنید و در مواقع لزوم با باز کردن تخت تاشو می‌توانید برای استراحت از آن استفاده نمایید. البته مدل‌های مختلف تک نفره و دونفره همراه با پاتختی یا بدون آن طراحی می‌شوند. همچنین شما می‌توانید از متریال‌‌های هماهنگ چوب و پارچه برای طراحی مبل و تخت‌خواب استفاده کنید.

مطالعه مقاله تمام اصول چیدمان انواع مبل در دکوراسیون منزل را پیشنهاد می‌کنیم.

 

مزایا و معایب تخت‌خواب تاشو دیواری

مزایا

اتاق خوابی با کمد سفید، تخت تاشوی دیوار سفید با روتختی سبز و بالشت مشکی و یک صندلی سبز کنار تخت

  •  استفاده از آن‌ها در آپارتمان، فضای بیشتری را در اختیار شما قرار می‌دهد. در واقع صرفه‌جویی در اشغال فضاهای خانه را به همراه دارد.
  •  استفاده از آن‌ها باعث می‌شود فضای اتاق را به فضایی چندکاره یا چندمنظوره با کاربری‌های گوناگون تبدیل کنید.
  •  قابلیت چفت شدن و مخفی شدن در دیوار را دارند.
  •  کاربردی و مقرون به صرفه بودن آن‌ها باعث شده یکی از مبلمان‌های پرکاربرد در منازل کوچک محسوب شوند.
  •  قابلیت تلفیق و ترکیب با میز، قفسه‌ها، شلف‌ها و مبل‌ها و … را دارند.
  •  وجود جک‌‌های گازی در طراحی آ‌ن‌ها باعث شده تا به راحتی باز و بسته شوند.

معایب

  •  وجود شبکه سیمی در این تخت‌ها باعث شده از راحتی و نرم بودن آن‌ها کاسته شود ولی طراحی تشک‌های مناسب این مشکل را حل کرده است.
  •  این تخت‌ها به دلیل تکیه بر دیوار و جمع شدن یا طراحی به شکل مخفی، تاثیر زیادی در دکوراسیون منزل شما ندارند.
  •  به دلیل اتصال به دیوار، نمی‌توانیم آن‌ها را جابه‌جا کنیم.

 

تخت‌های تاشو دیواری را چگونه نصب کنیم؟

آموزش چگونگی نصب تخت تاشوی دیواری از جنس چوب

ابتدا باید فضایی که قصد دارید از آن برای قرار دادن سرویس تخت‎خواب استفاده کنید را انتخاب نمایید. سپس باید متناسب با ابعاد فضا، مبلمان را انتخاب نمایید. مساحت و ارتفاع فضا از موارد بسیار تاثیرگذار در انتخاب مبلمان‌ها می‌باشند. فضایی حدوداً 180 تا 200 سانتی‌متر را برای جمع کردن تخت‌های تاشو و بخشی از فضا برای رفت و آمد با عرض حداقل 110 سانتی‌متر را در نظر داشته باشید. این تخت‌ها به دلیل اینکه بر دیوار تکیه داده می‌شوند؛ باید فضای لازم برای جانمایی آن‌ها بر دیوار اندازه‌گیری شود. در هنگام نصب باید به انتخاب اتصالات ابزار و یراق توجه کنید زیرا در کیفیت آن‌ها بسیار تاثیرگذار است.

 

انواع تخت تاشو دیواری براساس جنس و متریال

یک تخت تاشوی دیوار طوسی در اتاق با آقایی در حال جمع کردن تخت

از چه متریال‌هایی برای طراحی تخت‌های تاشو دیواری استفاده کنیم؟ بهترین متریال برای طراحی تخت کم‌جا چیست؟ از سوالات متداولی هستند که ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد. در پاسخ باید بگوییم، متریال‌ها از نظر کیفیت و دوام با یکدیگر متفاوت هستند. متریال‌های ام دی اف و فلز در مقایسه با ملامینه‌ها از کیفیت و دوام بهتری برخوردارند. باید به این نکته توجه کنید که تخت‌های تاشو علاوه بر تنوع و زیبایی باید دارای دوام و استحکام بالایی باشند. اما یکی از موارد بسیار تاثیرگذار در انتخاب متریال‌ها، سبک دکوراسیون فضا است. به عنوان مثال برای طراحی فضای گرم و دلچسب به سبک روستیک، استفاده از متریال چوب بسیار مناسب است زیرا یک متریال طبیعی به شمار می‌آید.

 

چوبی ( ام دی اف )

تصویر اتا خوابی با کمد و تخت تاشوی دیواری از جنس ام دی اف

مرغوب‌ترین و پرکاربردترین متریال برای طراحی این تخت‌ها، ام دی اف می‌باشد. از چوب‌های دیگری هم برای طراحی استفاده می‌شود ولی ام دی اف به دلیل مقاومت در برابر رطوبت و استحکام بالا از بهترین آن‌ها به شمار می‌آید. استفاده از تخت‌های چوبی ام دی اف با پوشش ورق‌های هایگلاس، زیبایی فضا را دوچندان می‌کند. ورق‌های هایگلاس با انعکاس نور و درخشندگی که دارند برای طراحی بدنه تخت‌ها بسیار مناسب هستند. در صورتی که مایل هستید از ورق‌های نئوپان استفاده کنید؛ باید تراکم ورق‌ها را بیشتر نمایید تا استحکام کافی را به دست آورند. یک سرویس خواب چوبی برای دیزاین فضا به سبک مدرن گزینه بسیار مناسبی است.

 

فلزی

تصویر یک تخت تاشوی دیواری فلزی مشکی با تشک طوسی

متریال فلز به دلیل استحکام بالایی که دارد برای طراحی قسمت بدنه تخت‌خواب یا توری کف آن بسیار مناسب است. ضد زنگ کردن قاب‌بندی‌ها یا باکس‌ها، پایه‌ها و دیگر اجزای تخت فلزی ضروری می‌باشد. متریال فلز به دلیل مقاومت بالا این امکان را به شما می‌دهد پایه‌ها و بدنه تخت‌ها را به شکل تاشو طراحی کنید. کف توری فلزی تخت‌ها، یک زمینه مقاوم را برای قرار دادن تشک فراهم می‌کنند. اگر به دنبال طرح‌های ساده و مینیمال هستید؛ انتخاب تخت فلزی بسیار مناسب است.

 

تخت تاشو دیواری در چه فضاهایی کاربرد دارد؟

تصویر یک تخت تاشوی دیواری در اتاقی با سقف نیمه شیشه ای و کاناپه زرد

طراحی و تولید تخت‌های تاشو در شکل‌ها و مدل‌های متنوعی انجام می‌شود بنابراین استفاده از انواع آن‌ها در مکان‌های مختلف، بسته به نوع کاربری متفاوت است. طراحی آن‌ها به نوع استفاده شما از فضاها بستگی دارد. در واقع نیازها و سلایق شما در انتخاب آن‌ها بسیار تاثیرگذار است. در ادامه مطالب چند نمونه از فضاهایی که تخت‌های تاشو در آن‌ها با مدل‌های متنوع استفاده می‌شوند را به اختصار توضیح می‌دهیم.

 

اتاق مهمان

تخت تاشوی خاکستری در اتاق مهمان مقابل قفسه کتاب کنار پنجره

برخی افراد در  منازل کوچک خود به دلیل محدودیت فضا، اتاق کار خانگی یا اتاق خواب را به فضایی برای استراحت مهمان اختصاص می‌دهند. راهکارهای مختلفی برای طراحی فضای اتاق مهمان وجود دارد. شما می‌توانید قسمتی از ویترین‌، شلف‌های اتاق را برای طراحی تخت کم‌جا دیواری مهمان انتخاب کنید.

 

اتاق کودک

اتاق خواب کودکی با کمد و تخت دیواری تاشو سبز و سفید و دیوار شیشه ای

اگر به فکر طراحی دکوراسیون فضای کوچک اتاق کودکتان هستید ما توصیه می‌کنیم از تخت‌های کم‌جا برای استراحت کودکتان استفاده کنید. کودکان به بازی و سرگرمی در فضای اتاق‌خواب علاقمند هستند، بنابراین با باز و بسته شدن این تخت‌ها شما می‌توانید فضای کافی برای سرگرمی کودکتان فراهم کنید. انتخاب رنگ و متریال تخت در دیزاین اتاق خواب کودک بسیار تاثیرگذار است؛ سعی کنید از رنگ‌های پرنشاط استفاده کنید.

 

منازل مستأجران

تصویر یک تخت تاشوی چوبی برای داخل کمد مناسب خانه مستاجران

تخت‌های دیواری مبلی کم‌جا بهترین گزینه برای طراحی دکوراسیون منازل مستأجران محسوب می‌شوند. این تخت‌ها به دلیل قابلیت تبدیل شدن به مبل‌های راحتی، بیشتر در فضای نشیمن کاربرد دارند. مستأجران به دلیل جابه‌جایی منزل اغلب از این مبلمان‌ها استفاده می‌کنند.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله ۱۰ مبلمان سبک و چندکاره مخصوص مستاجران را مطالعه کنید.

 

سوئیت‌های دانشجویی

مبل و تخت تاشو آبی رنگ برای سوئیت دانشجویی کنار قفسه کتاب

تخت‌های کم‌جا با مکانیزم فنری برای دیزاین سوئیت دانشجویی و طراحی خوابگاه بسیار مناسب هستند زیرا انعطاف‌پذیری آن‌ها به باز و بسته کردن آسان کمک‌ می‌کند. بنابراین استفاده از مبل‌های کم‌جا، سبک و قابل حمل برای طراحی سوئیت دانشجویی یک امتیاز مثبت محسوب می‌شود.

 

مکانیزم‌های باز و بسته شدن تخت کم‌جا دیواری

مکانیزم فنری

تخت تاشوی دیواری با مکانیزم فنری مقابل قفسه های روی دیوار

تخت‌های فنری در مقایسه با تخت‌های معمولی، وزن بیشتری را تحمل‌ می‌کنند. مکانیزم فنری باعث انعطاف‌پذیری تشک تخت‌ها می‌شود. امکان تعویض و تنظیم تنش فنرها از ویژگی‌های اصلی این مکانیزم به شمار می‌آید. در اکثر این تخت‌ها، پایه‌ها قابلیت جمع ‌شدن را دارند و در مواقع لزوم می‌توانید پایه‌ها را باز کرده و از تخت استفاده کنید. تخت‌ها با مکانیزم فنری در انواع مختلف، تک نفره و دوبل طراحی می‌شوند.

 

مکانیزم پیستونی

مکانیزم پیستونی تخت‌ها در مقایسه با نوع فنری بسیار آسان‌تر و کاربردی‌تر است. قابلیت تنظیم فشار گاز در این مکانیزم از ویژگی‌های اصلی آن محسوب می‌شود. این تخت‌ها ایمنی لازم را برای شما فراهم می‌کنند زیرا در مواقع خطر با قفل شدن از بروز مشکلات جلوگیری می‌نمایند.

 

تعمیرات تخت دیواری تاشو به چه صورت است؟

یک تخت چوبی تاشو دیواری در حال تعمیر مقابل دیوار سرمه ای رنگ

با وجود دو مکانیزم فنری و پیستونی در طراحی تخت‌های دیواری تاشو، امکان خرابی در آن‌ها به حداقل می‌رسد. اما ممکن است با مشکلاتی از قبیل خرابی یراق‌آلات و یا خارج شدن گاز جک‌های نگهدارنده روبرو شوید، شما می‌توانید از شرکتی که تخت را خریداری کرده‌اید برای تعمیرات آن کمک بگیرید. در غیر این صورت می‌توانید یراق‌آلات مناسب را از بازار خریداری کنید.

 

قیمت تخت‌خواب دیواری کم‌جا

یک تخت و کمد دیواری تاشو از جنس چوب با روتختی طوسی مقابل دیوار شیشه ای

تخت‌های تاشو دیواری در مقایسه با تخت‌های معمولی از مکانیزم فنری و پیستونی برخوردارند بنابراین هزینه خرید آن‌ها بیشتر است. جنس و متریال در تعیین قیمت تخت‌ها بسیار تاثیرگذار است. برخی از افراد به دلیل محدودیت فضای اتاق خواب، نیاز است که تخت‌های مناسبی را با اندازه مشخص و مدل تعیین شده‌ای سفارش دهند. در این صورت هزینه خرید تخت‌ها در مقایسه با تخت‌های تولیدی شرکت بیشتر است.

 

 بهترین مدل‌های تخت تاشو دیواری

طراحی تخت ‌تاشو دیواری همراه با میز کار

تصویر یک اتاق با تخت تاشو به همراه میزکار طوسی رنگ و صندلی چرخدار سفید

 

تخت‌خواب تاشو دیواری دوقلو

تصویر یک کمد قهوه ای با تخت خواب دوقلوی تاشو با روتختی چهارخانه

 

تخت کم‌جا دیواری کلاسیک

تصویر یک اتاق روشن با کمد دیواری و تخت تاشوی چوبی به سبک کلاسیک به رنگ طوسی

 

تخت تاشو کاناپه‌ای دیواری

اتاق خوابی با تخت خواب تاشو کاناپه ای کنار قفسه های روی دیار با لوستر گرد سفید

 

تخت کم‌جا و دیواری مدرن

اتاق خواب مدرنی با تخت تاشو دیواری هم چنس دیوارپوش چوبی دیوار با روتختی خالدار

 

سرویس خواب دیواری روستیک

اتاق خوابی به سبک روستیک با سقف شیروانی، قفسه روی دیوار و تخت تاشوی افقی

 

سخن پایانی

اتاق خوابی با دیوار شیشه ای، سقف شیب دار با تیرهای چوبی و تخت تاشوی دیواری

تخت تاشو دیواری یکی از بهترین روش‌ها و راهکارهای طراحی فضای استراحت در منازل کوچک است که علاوه بر کارایی باعث کیفیت بهتر چیدمان مبلمان فضای کوچک می‌شود. ما در این مقاله سعی کردیم شما را با ویژگی‌ها،مزایا، کاربردها و انواع آن‌ها آشنا کنیم تا بهترین مورد را متناسب با نیازها انتخاب نمایید.