راهنمای انتخاب مبل مناسب برای دکوراسیون منزل

انتخاب مبل سرمه‌ای و حصیری برای اتاق نشیمنی با گلدان گل طبیعی، پنجره با فریم سفید و آینه دیواری

در دنیای امروز مبلمان یکی از اصلی‌ترین وسایل در دکوراسیون پذیرایی یا اتاق نشیمن به شمار می‌آیند. از همین رو باید هنگام انتخاب مبل به نکات و موارد مهمی توجه کنید تا فضای مورد نظر شما دارای جلوه و ظاهر ایده‌آلی باشد.

افراد زیادی هنگام خرید مبلمان منزل دچار سردرگمی می‌شوند. آن‌ها نمی‌دانند کدام مدل، طرح، شکل و سبک از مبل برای فضای نشیمن یا پذیرایی منزلشان مناسب است. در واقع این افراد نمی‌دانند باید مبلمان مورد نظر خود را برای این فضا بر اساس چه معیاری انتخاب کنند. جالب است بدانید که انتخاب مبلمان صرفا در طرح و مدل آن خلاصه نمی‌شود. بلکه بهتر است قبل از تصمیم‌گیری نهایی راهنمای خرید مبل را در این مقاله مطالعه کنید تا با رعایت این نکات بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید. با ما همراه باشید.

 

اهمیت انتخاب مبل مناسب

انتخاب مبل آبی تیره و چرم قهوه‌ای روشن برای اتاق نشیمنی با فرش سیاه و سفید و تابلو دیواری با کفپوش پارکت

اتاق نشیمن به جهت پذیرایی از مهمانان یکی از مهمترین بخش‌های منزل محسوب می‌شود. چیدمان دکوراسیون این فضا معمولا با وسواس و دقت بسیار زیادی انجام خواهد شد. زیرا افراد زیادی با دیدن وسایل و دکوراسیون اتاق نشیمن به سلیقه کلی صاحب خانه پی می‌برند. بنابراین می‌توان دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن را یکی از عوامل تاثیرگذار در جذابیت و خاص به نظر رسیدن آن معرفی کرد. 

ست مبلمان یکی از المان‌های بسیار مهم در این فضا به شمار می‌آیند که می‌توان به کمک آن‌ها جذابیت بصری را در اتاق نشیمن افزایش داد. به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی معتقدند ست مبلمان در اتاق نشیمن یا پذیرایی ایفاگر نقش بسیار حیاتی و مهمی است. از همین رو همان‌قدر که به کیفیت این وسیله کاربردی اهمیت می‌دهید باید تناسب آن با فضای مورد نظر برایتان مهم باشد. وجود هماهنگی در ظاهر مبلمان با چیدمان و طراحی دکوراسیون داخلی می‌تواند علاوه بر افزایش زیبایی فضا موجب کارایی و کاربرد بیشتر آن شود.

 

قبل از انتخاب مبل باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

انتخاب مبل مشکی برای اتاق نشیمنی با شومینه هیزمی، پرده حریر سفید و میز چوبی با پایه‌های فلزی مشکی

برخی افراد تصور می‌کنند تنها با چیدمان درست مبلمان می‌توانند دکوراسیون داخلی خود را به شکل زیبا و جذابی طراحی کنند. اما اگر شما این دقت و وسواس را قبل از خرید مبلمان منزل داشته باشید می‌توانید نتیجه بهتری کسب کنید. در واقع شما با رعایت نکات خرید مبل مناسب می‌توانید انتخاب بسیار درستی برای خانه‌های کوچک یا بدساخت داشته باشید. در زیر شما را با نکات مهمی که باید قبل از خرید مبل به آن‌ها توجه کنید، آشنا می‌کنیم:

 

1. قبل از انتخاب ست مبلمان اصول بنیادی را در نظر بگیرید

انتخاب مبل ال طوسی و قهوه‌ای تیره برای اتاق نشیمن نورگیری با کتابخانه چوبی و پرده سفید

منظور ما از اصول بنیادی در نظر گرفتن اندازه و ابعاد فضای مورد نظر شما برای چیدمان مبلمان است. اگر مقیاس درستی از فضای نشیمن یا اتاق پذیرایی را برای ست مبلمان در نظر بگیرید، می‌توانید به آسانی در مورد تعداد دست‌های مبل مورد نیاز برای آن فضا تصمیم‌گیری کنید. 

از طرفی بهتر است قبل از شروع خرید مبلمان منزل در مورد انتخاب نوع آن مطمئن باشید. این‌که قرار است ست مبلمان شما به چه سبکی طراحی شود و یا این‌که فضای جلوی مبل به چه تعداد میز جلو مبلی و عسلی نیاز دارد. رسیدن به اطمینان و یک نظر واحد در خصوص این موارد قبل از انتخاب ست مبل می‌تواند تصمیم‌گیری نهایی را برای شما راحت‌تر کند.

 

2. از محاسبه فضای مورد نظر قبل از انتخاب مبل غافل نشوید

انتخاب مبل ال سفید برای اتاق نشیمنی با میز گرد حصیری و چراغ ایستاده مشکی

اگر می‌خواهید انتخاب ست مبلمان شما به درستی و بدون هیچ عیب و نقصی انجام شود، طرح اولیه مبلمانتان را روی کاغذ ترسیم کنید. بدین شکل که ابتدا با در نظر گرفتن ابعاد فضای مورد نظر (اتاق نشیمن یا پذیرایی) محل درست قرار گرفتن مبل‌ها را روی کاغذ رسم می‌کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا محل رفت‌وآمد و راه‌های مورد نیاز در گوشه و کنار خانه مشخص شوند. در این صورت به راحتی می‌توانید انتخاب درستی در خصوص طرح و مدل مبل با توجه به ابعاد و فضای منزلتان داشته باشید.

 

3. توجه به کارایی مبل قبل از انتخاب آن اهمیت زیادی دارد

انتخاب مبل چرم قهوه‌ای روشن برای اتاق نشیمنی با پرده طوسی، میز چوبی و آباژور ایستاده سفید

یکی دیگر از نکات مهم و اساسی قبل از خرید این است که بدانید هدفتان از خرید ست مبلمان چیست. اگر بدانید که مبل‌های مورد نظر شما صرفا برای دور هم جمع شدن و مهمانی‌ها انتخاب می‌شوند یا وسیله‌ای کاربردی برای تماشای تلویزیون هستند به انتخاب صحیح شما کمک بزرگی می‌کند. 

همان طور که می‌دانید امروزه تولیدات مبل و طراحی اشکال مختلف برای آن با تنوع بسیار زیادی همراه است. به همین منظور توجه به کارایی مبلمان قبل از انتخاب و خرید آن اهمیت بسیار زیادی دارد. زیرا مبل مخصوص مطالعه با مبلمانی که برای تماشای تلویزیون انتخاب می‌شود تفاوت‌های مشخصی خواهد داشت.

 

4. قبل از انتخاب ست مبلمان به معماری آن فضا توجه کنید

انتخاب مبل طوسی روشن و چرم قهوه‌ای برای اتاق نشیمن نورگیری با میز چوبی و پرده شید کرم قهوه‌ای

در ابتدای مطلب گفتیم که ابعاد و اندازه اتاق نشیمن یا پذیرایی یکی از عوامل بسیار مهمی است که باید قبل از انتخاب و خرید مبل به آن توجه کنیم. پس از محاسبه اندازه این فضا توجه به معماری اتاق نشیمن بسیار مهم خواهد بود. بسیاری از خانه‌ها با ستون‌های مختلف طراحی می‌شوند یا با تعداد زیادی پنجره همراه هستند. در واقع شما با در نظر گرفتن المان‌های خاصی که در طراحی داخلی یک خانه وجود دارد، می‌توانید به انتخاب درست‌تر مبلمان برای آن فضا کمک کنید. توجه به این عوامل باعث برنامه‌ریزی مشخصی می‌شود که در نهایت می‌تواند به قرار گرفتن درست و صحیح مبلمان در اتاق نشیمن منجر شود.

 

5. مبلمان مورد نظرتان را قبل از انتخاب طراحی کنید

انتخاب مبل طوسی روشن برای اتاق نشیمنی با میز چوبی، فرش راه راه طوسی و پرده سرتاسری حریر سفید

اگر می‌خواهید کاملا حرفه‌ای و با برنامه‌ریزی جلو بروید به کمک یک طراح دکوراتیو ست مبلمان مورد نظر خود را به صورت سه بعدی طراحی کنید. طراحی مبل‌ها به شما کمک می‌کند تا بتوانید انتخاب بهتر و درست‌تری در فضای مورد نظرتان داشته باشید. در واقع این کار منجر می‌شود تا با خیال آسوده و مطمئن به سراغ انتخاب مبلمان دلخواه خود بروید.

 

6. قبل از انتخاب یک دست مبلمان سبک دکوراسیون منزلتان را بشناسید

انتخاب مبل کلاسیک به رنگ سرمه‌ای و طلایی با کوسن‌های سرمه‌ای

یکی از بهترین کارها انتخاب تم و سبک مشخصی برای دکوراسیون داخلی منزل است. این کار کمک می‌کند تا انتخاب تمامی وسایل منزل از جمله ست مبلمان بر اساس آن سبک انجام شوند. بنابراین قبل از این‌که مبلمان مورد نظر خود را انتخاب کنید ابتدا در مورد سبک و تم دکوراسیون منزلتان مطمئن شوید. به عنوان مثال برای فضاهای لوکس و سلطنتی مبلمانی با سبک کلاسیک انتخاب ایده‌آلی خواهد بود. از طرفی دکوراسیون مدرن می‌تواند بهترین فضا برای مبلمانی با طراحی جدید و به‌روز باشد.

 

7. در مورد تعداد مبل‌ها قبل از انتخاب آن تصمیم درستی بگیرید

انتخاب مبل کرم و سرمه‌ای برای اتاق نشیمنی با میز تلویزیون سفید، تابلو دیواری، پرده شید راه راه و میزهای چوبی

افراط در انتخاب تعداد مبل‌ها می‌تواند منجر به انتخاب نادرست شود. بدین معنی که اگر قبل از انتخاب این وسیله کاربردی برای اتاق نشیمن تصمیم‌گیری درستی در خصوص تعداد آن نداشته باشید، ممکن است دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن شما جلوه شیک و اصولی خود را از دست بدهد. بنابراین از انتخاب و چیدمان مبل‌های اضافی برای آن فضا جلوگیری کنید. شما با انتخاب درست و هوشمندانه ست مبلمان می‌توانید باعث بزرگتر دیده شدن فضای کوچک شوید همچنین به رفت‌وآمد راحت در بخش‌های مختلف خانه کمک خواهید کرد.

 

8. قبل از انتخاب مبل به هماهنگی آن با فضای کلی توجه کنید

انتخاب مبل سفید و طوسی برای اتاق نشیمنی با کفپوش پارکت، میز چوبی و قفسه‌های چوبی

ست مبلمان یک عنصر تک بعدی در اتاق نشیمن یا فضای پذیرایی نیست که بدون توجه به پیرامون در خصوص آن تصمیم‌گیری کنید. بهترین راه کار این است که قبل از انتخاب به سایر اجزای آن فضا همچون میز ناهارخوری توجه کرده و بر اساس ویژگی‌های آن به سراغ خرید یک دست مبل بروید

وجود هماهنگی و تناسب بین مبلمان و اجزایی مثل میز ناهارخوری می‌تواند باعث جلوه بیشتر اتاق نشیمن شود. خصوصا اگر اتاق نشیمن شما به صورت تفکیک شده از سایر فضاهای منزل طراحی نشده باشد.

 

راهنمای خرید مبلمان منزل

انتخاب مبل صورتی روشن برای اتاق نشیمنی با میز شیشه‌ای، شلف‌های دیواری سفید، کفپوش پارکت و آینه دیواری با فریم برنز

در قسمت قبل شما را با نکات اساسی و مهمی آشنا کردیم که قبل از انتخاب یک دست مبلمان برای اتاق نشیمن باید به آن‌ها توجه کنید. پس از در نظر گرفتن آن نکات وقت تصمیم‌گیری می‌رسد. اما افراد زیادی هنگام خرید مبلمان منزل با سوالات زیادی همچون رنگ مناسب، جنس پارچه با کیفیت و یا انتخاب سبک درستی برای فضای مورد نظر خود مواجه می‌شوند. 

اگر شما هم قصد خرید ست مبلمان برای اتاق نشیمن یا فضای پذیرایی دارید، خواندن این راهنمای انتخاب و خرید مبل را از دست ندهید. در زیر شما را با عوامل مهم و نکات خرید مبل مناسب برای منزل آشنا می‌کنیم:

 

1. پارچه با کیفیت اولین عامل تاثیرگذار در انتخاب صحیح مبل

انتخاب مبل ال عنابی روشن برای اتاق نشیمنی با پرده سفید، شلف‌ها و تابلوهای دیواری با آباژور ایستاده سفید

مبل یکی از وسایل اصلی اتاق نشیمن و پذیرایی به شمار می‌آید که معمولا در مدت زمان طولانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. اکثر افراد ست مبلمان خود را زیر 5 سال تعویض نمی‌کنند. به همین دلیل انتخاب یک دست مبلمان بر اساس سلیقه و دکوراسیون داخلی منزل که پارچه رومبلی با کیفیتی هم داشته باشد، بسیار مهم است. بهتر است پارچه رومبلی شما در برابر عوامل مختلف همچون ساییدگی و خراش مقاومت بالایی داشته باشد. در این بخش از راهنمای جامع خرید مبل چند نمونه پارچه رومبلی مناسب و بادوام معرفی می‌کینم:

 

انتخاب مبل کتان کرم و خال خالی سیاه و سفید برای اتاق نشیمنی با پرده‌های سفید، تابلو دیواری و آباژورهای رومیزی سفید

  • کتان: این نوع پارچه با مقاومت بالا در برابر ساییدگی و خراش گزینه بسیار مناسبی برای مبل است. از ویژگی‌های برتر آن باید به عدم نخ کش شدن و تغییر رنگ اشاره کرد.

 

انتخاب مبل چرم قهوه‌ای برای اتاق نشیمنی با فرش طوسی، میز ناهارخوری و صندلی‌های چوبی با تابلوهای دیواری

  • چرم: راهنمای خرید مبل با معرفی رومبلی چرم برای ست مبلمان اتاق نشیمن تکمیل می‌شود. این نوع رومبلی‌ها به آسانی تمیز شده و به مرور زمان لطافت بیشتری پیدا خواهند کرد. پارچه رومبلی چرم جلوه و ظاهر بسیار جذابی دارد اما باید بدانید که دمای این نوع پارچه‌ها در زمستان بسیار پایین آمده و در تابستان ممکن است با ایجاد گرما تداعی‌گر حس ناخوشایندی باشد.

 

انتخاب مبل مخمل طوسی سیر و سبز دریایی در اتاق نشیمنی با کفپوش پارکت و میز گرد دکوراتیو

  • مخمل: اگر به دنبال انتخاب مبل اصیل و منحصربه‌فردی هستید، به سراغ مبل‌هایی با پارچه مخمل بروید. این نوع پارچه جلوه بسیار شیک و مدرنی به دکوراسیون داخلی منزل شما می‌بخشد و با تنوع بالایی طرح و شکل می‌توان آن را یک پارچه ایده‌آل برای مبل در نظر گرفت. در این راهنمای خرید مبل باید طول عمر بالا و دیر کثیف شدن پارچه رومبلی مخمل را از ویژگی‌های برتر آن دانست.

 

انتخاب مبل ال طوسی برای اتاق نشیمن نورگیری با تلویزیون دیواری، پرده‌های سفید و میز گرد سفید

  • پشم: یکی دیگر از پارچه‌های رومبلی پرطرفدار از جنس پشمی هستند که با مقاومت بالا در برابر ساییدگی و خراشیدگی می‌توان از آن‌ها در تولید انواع مبلمان مختلف استفاده کرد. پارچه‌های پشمی همچون کتان بدون نخ کش شدن و تغییر رنگ سال‌های زیادی همچون روز اول زیبا و جذاب باقی می‌مانند.

 

انتخاب مبل سفید و مشکی برای اتاق نشیمنی با آباژور رومیزی مشکی، پاف بزرگ جلو مبلی طوسی و تابلو دکوری

  • پارچه‌های جدید: امروزه برخی از پارچه‌ها در تولیدات مبل به کار می‌روند که در نگاه اول شباهت بسیار زیادی به مخمل و چرم دارند. یکی از این پارچه‌ها به پارچه رومبلی پورشه یا مازراتی شهرت دارد. تعجب نکنید. پورشه و مازراتی نام پارچه‌های جدید برای تولید مبل است که طول عمر بالایی خواهند داشت. همچنین به دلیل نداشتن خواب از پارچه‌های مخمل بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. پارچه ملیتا یکی دیگر از پارچه‌های جدید به شمار می‌آید که شباهت زیادی به پارچه رومبلی چرم دارد.

 

2. انتخاب مبل مناسب برای اتاق نشیمن با یک رنگ درست

انتخاب مبل صورتی پاستلی برای اتاق نشیمن نورگیری با میز چوبی، کفپوش پارکت و گلدان‌های گل طبیعی

انتخاب رنگ درست برای مبلمان اتاق پذیرایی یا نشیمن می‌تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی دکوراسیون داخلی منزلتان بگذارد. شما باید با توجه به سبک و چیدمان منزل رنگ درستی برای مبلمان انتخاب کنید. پیشنهاد ما در این راهنمای خرید مبل استفاده از رنگ‌های روشن و پاستیلی برای دکوراسیون‌های مدرن و رنگ‌های تیره یا خنثی برای دکوراسیون‌های کلاسیک است. 

افراد زیادی فارغ از در نظر گرفتن سبک دکوراسیون داخلی به سراغ خرید مبلمان منزل با توجه به سلیقه شخصی خود می‌روند. اگر تناسب و هماهنگی بین اجزای اصلی اتاق نشیمن برایتان اهمیت ندارد، می‌توانید از این روش پیروی کنید. در غیر این صورت حتما سبک چیدمان وسایل منزل را در اولویت قرار دهید.

 

3. مواد اولیه و متریال عامل مهم دیگر در انتخاب صحیح مبلمان

انتخاب مبل چوبی با تشکچه طوسی برای اتاق نشیمنی با دیوار طوسی و کفپوش پارکت

چوب اصلی‌ترین متریال برای ساخت مبلمان به شمار می‌آید که باید در انتخاب آن دقت زیادی کرد. چوب‌های طبیعی و با کیفیت اغلب از درخت گردو، راش و گیلاس انتخاب می‌شوند تا ست مبلمان شما کیفیت ایده‌آلی داشته باشد. فلز یکی دیگر از متریال پرطرفدار برای ساخت و تولید مبل به شمار می‌آید. 

مبلمان چوبی اصالت و زیبایی منحصربه‌فردی دارند، از طرفی نمی‌توان از جلوه مدرن و جذاب مبل‌های فلز هم غافل شد. این نوع مبلمان به دلیل استحکام و دوام بالا امروزه به یکی از ست‌های پرطرفدار و پرفروش خرید مبل برای منزل تبدیل شده‌اند.

 

انتخاب مبل چوبی با تشکچه طوسی و کوسن‌های طرحدار برای اتاق نشیمنی با کفپوش پارکت

چوب‌های کیفیت بالا در اغلب موارد قیمت بسیار زیادی دارند. از همین رو طراحان و سازندگان به سراغ چوب‌های جایگزین نظیر لمینت‌ها می‌روند. بنابراین هنگام انتخاب مبل مناسب برای فضای نشیمن و پذیرایی خود به این موضوع دقت کنید که می‌خواهید از چوب‌های طبیعی استفاده کنید یا صفحه‌های چوبی چند لایه جایگزین (لمینت‌ها) برای شما گزینه بهتری هستند.

 

4. نقش طراحی و سبک مبلمان در انتخاب مناسب آن

انتخاب مبل چستر طوسی برای اتاق نشیمنی با شومینه آجری و اکسسوری‌های روی آن با فرش و پرده‌های طوسی

این روزها با پیشرفت طراحی، تولید و ساخت مبل‌های متنوع می‌توان آن‌ها را با سبک‌های مختلف در بازار عرضه کرد. به همین دلیل افراد با سلیقه و سبک‌های متفاوت دکوراسیون داخلی می‌توانند نزدیک‌ترین طرح به ایده مورد نظر خود را انتخاب کنند. مبل‌هایی با سبک مدرن، کلاسیک، راحتی، ال، چستر و سلطنتی از جمله مبلمان پرطرفدار در کشور ما به شمار می‌آیند. 

هر یک از این مدل‌ها ویژگی و زیبایی خاص خودشان را دارند. در بین اشکال معرفی شده انتخاب مبل مدرن و کلاسیک برای دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن و پذیرایی دارای طرفداران بیشتری است. شما می‌توانید با در نظر گرفتن گزینه‌های قبلی ذکر شده در راهنمای خرید مبلمان منزل طرح و سبک دلخواه خودتان را انتخاب کنید. چند عامل در انتخاب بهترین گزینه برای خرید مبلمان خانه اثر گذار هستند:

 

انتخاب مبل سنتی گره چینی چوبی برای اتاق نشیمنی با کفپوش سرامیکی کرم

  • مبل‌هایی که به شکل سنتی طراحی می‌شوند و دارای زاویه‌های متفاوتی هستند، بهترین گزینه برای خانه‌های بزرگ خواهند بود. یادتان باشد این نوع از ست مبلمان به عنوان یک المان دکوراتیو و نقطه کانونی در دکوراسیون داخلی محسوب می‌شوند، بنابراین هنگام انتخاب آن‌ها و چیدمانشان دقت زیادی کنید.

 

انتخاب مبل طوسی و سرمه‌ای برای اتاق نشیمنی با شلف‌های شش ضلعی دیواری، میز تلویزیون چوبی و فرش طوسی

  • انتخاب مبل مناسب برای فضای نشیمن می‌تواند تحت تاثیر عاملی همچون دسته‌های مبل باشد. اکثر مبل‌ها دارای دسته‌های بزرگ و جاگیری هستند. بنابراین باید توجه به این عامل مهم را از نکات خرید مبل در نظر گرفت.
  • طراحی مبل باید با ارگونومی بدن هماهنگی استانداردی داشته باشد. در غیر این صورت می‌تواند در بلند مدت منجر به آسیب شود. اگر پشتی مبل و دسته آن به درستی طراحی نشوند نمی‌توان آن ست را در راهنمای خرید مبل یک گزینه مناسب دانست.

 

انتخاب مبل مناسب از جنس فوم یا اسفنج؟

انتخاب مبل آبی و قهوه‌ای روشن برای اتاق نشیمنی با پارتیشن شیشه‌ای، کفپوش پارکت، تابلوهای دیواری و فرش طوسی

یکی از دغدغه‌ها و مهمترین نکات خرید مبل انتخاب جنس مناسب برای قسمت نشیمنگاه آن است. این قسمت از مبلمان باید در عین راحتی و سادگی با کیفیت و دوام بالایی طراحی شود تا پس از گذشت زمان کوتاهی نشستن بر روی آن فورا گود نشود. در واقع باید قسمت نشیمنگاه مبل را یکی از مهمترین بخش‌های آن دانست که می‌تواند در انتخاب صحیح مبل اثرگذار باشد. 

در اغلب موارد قسمت نشیمنگاه مبل از جنس اسفنج، فوم سرد یا گرم، لایکو، انواع فنر و الیاف ویسکوز ساخته می‌شود. لایکو و انواع الیاف راحتی بسیار زیادی دارند اما می‌توان گفت انتخاب مناسبی برای مبل نیستند. زیرا عمر آن‌ها بسیار کوتاه است و خیلی زود تغییر شکل پیدا می‌کنند. از تسمه و فنر هم برای ساخت مبلمان فلزی استفاده می‌شود. 

 

انتخاب مبل آبی برای اتاق نشیمنی با فرش طوسی، کفپوش پارکت و تابلوهای دکوری دیواری

در این راهنمای خرید مبل باید عنوان کنیم موادی همچون اسفنج و فوم کیفیت بیشتری دارند. اسفنج همان تشکچه‌های ابری است که اگر فشردگی بالایی داشته باشند، دارای جنس بهتری خواهند بود. اما در مقابل فوم‌ها عمر کوتاه‌تری دارند. فوم نوعی الیاف مصنوعی است که با مواد شیمیایی ساخته می‌شود. این ماده کاربردی در ساخت مبل به صورت انواع مختلفی همچون گرم و سرد تولید خواهد شد. 

خاصیت ارتجاعی فوم گرم کمتر بوده و عمر طولانی‌تری دارد. در مقابل فوم سرد نرمی بیشتری نسبت به فوم گرم در نشیمنگاه مبل ایجاد می‌کند اما طول عمر آن کوتاه‌تر خواهد بود. پیشنهاد ما به شما انتخاب مبل مناسب از جنس فوم ویژه است که به طور همزمان دارای خصوصیات فوم سرد و گرم است و به دلیل ویژگی ارتجاعی بالا از عمر بیشتری برخوردار می‌شود.

 

سخن پایانی

انتخاب مبل ال سرمه‌ای و سبز برای اتاق نشیمنی با پاف طوسی، آباژور ایستاده و پرده طوسی روشن

انتخاب مبل در عین هیجان‌انگیز بودن یکی از دشوارترین کارها در چیدمان دکوراسیون داخلی منزل محسوب می‌شود. نکات خرید مبل تنها مختص ویژگی‌های ظاهری آن نیست. بلکه باید عوامل بیشتری همچون تناسب و حال‌وهوای منزل مورد بررسی قرار بگیرد. زیرا خرید یک دست مبلمان برای منزل می‌تواند نماینده بخش بزرگی از سلیقه و هویت شما باشد. 

از همین رو در این مقاله تلاش کردیم تا به صورت جامع و کامل راهنمای خرید مبل برای منزل را در اختیار شما بگذاریم. به نظر شما کدام یک از عوامل ذکر شده در این مقاله برای انتخاب درست مبلمان منزل اهمیت بیشتری دارد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.