راهنمای انتخاب آینه برای فضاهای خانه و تاثیر آن در دکوراسیون

آینه روی دراور چوبی با گلدان های سنگی

آینه‌ها سلاح جادویی هر طراحی هستند. آن‌ها می توانند باعث شوند که یک اتاق بزرگتر، روشن‌تر و به‌روز‌تر به نظر برسد. همچنین آینه‌ها هنگام حاضر شدن در صبح کمک بزرگی هستند. فرقی نمی‌کند که به دنبال آینه مناسب برای سالن غذاخوری، ورودی، اتاق خواب، حمام مستر یا بالای شومینه هستید، این مطلب می‌تواند شما را در انتخاب یک یا دو گزینه مناسب از میان انتخاب‌های تمام نشدنی آینه‌ها راهنمایی کند.

شاید سوال شما این است که آیا فقط یک مدل آینه برای هر اتاق وجود دارد؟ البته که نه. اما وقتی تعداد گزینه‌های انتخابی بسیار زیاد می‌شود، این پیشنهادات می‌تواند به شما در قدم گذاشتن در مسیر درست برای انتخاب بهترین آینه کمک کند.

 

اینفوگرافی راهنمای انتخاب آینه برای فضاهای خانه و تاثیر آن در دکوراسیون

سوالات متداول:

کاربردهای اصلی آینه‌ها در طراحی دکوراسیون داخلی چیست؟

1. بزرگتر نشان دادن فضاهای کوچک 2. افزایش نور فضاهای داخلی 3. کمک به پنهان کردن بخش‌هایی از فضا مانند کمدها و قفسه‌ها 4. ایجاد خطای دید و بلندتر نشان دادن ارتفاع سقف 5. تزیین دکور فضاهای داخلی از جمله کاربردهای آینه در دکوراسیون داخلی محسوب می‌شود.


مدل‌های پرکاربرد آینه در طراحی دکور داخلی کدامند؟

آینه‌های دکوراتیو در هندسه‌های مختلف، مربع، مستطیل و گرد که جنبه تزئینی دارند و انواع آینه‌هایی که برای روی شومینه و سرویس بهداشتی به کار می‌روند.


آینه‌های دکوراتیو و زینتی در چه فضاهایی کاربرد دارند؟

فضای پذیرایی و نشیمن از بهترین فضاهایی هستند که شما می‌توانید از آینه‌های دکوراتیو ایستاده یا قدی استفاده کنید.


آیا سبک دکوراسیون داخلی در انتخاب آینه تاثیرگذار است؟

بله؛ زیرا هماهنگی سبک دکوراسیون داخلی با انوع لوازم دکوراتیو، جذابیت فضا را دوچندان می‌کند. بنابراین آینه‌ها بهتر است متناسب با سبک داخلی انتخاب شوند.

 

سالن غذاخوری : آینه آنتیک یا پنجره ای

تصویری از یک سالن غذاخوری با میز و صندلی، شومینه و آینه دکوراتیو بالای شومینه

اضافه کردن یک آینه به سالن غذاخوری باعث می‌شود که اتاق بزرگتر و روشن‌تر به‌نظر برسد، اما نشستن رو‌به‌روی یک آینه بزرگ و شفاف هنگام غذا می‌تواند شما را معذب کند. به جای آن، می‌توانید از یک آینه آنتیک با روکش دودی یا یک آینه پنجره‌ای استفاده کنید.

در این خانه در گرینویچ، طراح، از یک پنل آینه‌ای آنتیک بالای شومینه استفاده کرده که لوستر در دکوراسیون داخلی آن نور راه به زیبایی منعکس می‌کند.

مطالعه مقاله میز ناهارخوری و هرآنچه لازم است درباره آن بدانید! می‌تواند برای شما مفید باشد.

 

آینه پنجره ای با فریم چوبی در کنار میز غذاخوری در سالن غذاخوری

در این فضا، یک آینه پنجره‌ای در مقابل میز غذاخوری قرار گرفته و به طور نامحسوس جلوی انعکاس را می‌گیرد. آینه‌های پنجره‌ای چشم را فریب می‌دهند تا به جای آینه یک پنجره ببینید. این ایده دکوراسیون داخلی، سالن غذاخوری را بزرگتر جلوه می‌دهد و در عین حال، میهمانان معذب نمی شوند.

 

ورودی : آینه بزرگ گرد

معمولا راهرو‌های ورودی تاریک هستند. در طراحی راهرو ورودی آپارتمان، استفاده از یک آینه بزرگ نور را چند برابر کرده و باعث می‌شود که یک فضای باریک بزرگتر به‌نظر برسد. حال چرا گرد؟ درست است که شکل‌های دیگر آینه نیز به خوبی در راهرو منزل جای می‌گیرند، اما هیچ شکی وجود ندارد که آینه گرد بهترین انتخاب است. گردی آینه با خطوط صاف و گوشه‌های تیز در ورودی ترکیب شده و ظاهری صمیمی و متعادل ایجاد می کند. همچنین، این آینه هم می‌تواند بالای یک میز کنسول و هم به تنهایی روی دیوار اتاق لباس و راهرو ورودی اتاق خواب قرار گیرد.

 

اتاق خواب : آینه قدی

استفاده از آینه ای قدی با فریم قهوه ای در یک اتاق خواب طوسی

در تزیین اتاق خواب، یک آینه قدی ضروری و کاربردی است و به آماده شدن کمک می‌کند. آن را کنار تخت خواب قرار دهید تا وقتی که به آن نیاز دارید در دسترس باشد و زمانی که قصد دارید استراحت کنید، به طرز آزاردهنده‌ای به شما زل نزند. تکیه دادن آینه به دیوار به جای نصب کردن آن روی دیوار، ظاهر مدرن‌تری ایجاد می‌کند. اما باز هم می‌توانید در حالت تکیه داده، بالای آینه را به دیوار متصل کنید تا از افتادن آن جلوگیری شود.

 

سرویس بهداشتی : آینه بزرگ، قاب ساده

آینه ای بزرگ در سرویس بهداشتی برای انعکاس بیشتر نور در فضا

در سرویس بهداشتی، آینه بزرگ و نورپردازی خوب دو مورد کلیدی هستند. آینه‌ای انتخاب کنید که از نظر عرضی به عرض میز توالت نزدیک باشد. در حالی که آینه‌های بدون قاب برای سرویس بهداشتی به دلیل زاویه دید بهتر و تمیز کردن راحت‌تر گزینه‌های پرطرفداری هستند، ولی هیچ دلیلی وجود ندارد که شما را از استفاده کردن از آینه قاب‌دار در سرویس بهداشتی منع کند. آینه موجود در این تصویر یک قاب باریک و ساده دارد و رنگ سبز تیره اندکی رنگ به فضا بخشیده است.

 

اتاق آرایش : آینه زینتی

آینه زینتی در اتاق آرایش طوسی سفید با فریم مشکی

برخلاف رختکن سرویس بهداشتی، که معمولا جایی است که شما هر روز برای آماده شدن از آن استفاده می‌کنید، اتاق آرایش برای توقف‌های کوتاه و توسط مهمان‌ها استفاده می شود. با داشتن این نکته در ذهن، این اتاق جای خوبی برای یک آینه جالب و پر زرق و برق است. همچنان یک آینه که هم عرض میز توالت یا از نظر عرض، نزدیک به آن باشد انتخاب کنید تا ظاهری کامل و زیبا خلق کنید.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله کاربرد آینه کاری در دکوراسیون داخلی چگونه است؟ را مطالعه فرمایید.

 

اتاق کار : آینه طرح خورشید

اتاق کاری با آینه خورشیدی میز قهوه ای و صندلی تک نفره سبز

در اتاق کار خانگی، آینه بیشتر از آنکه مورد نیاز باشد، به عنوان دکور استفاده می شود: یک آینه مناسب برای این اتاق، اندکی زرق و برق و نور اضافه به اتاق می‌افزاید و به‌طور کلی، استایل کلی اتاق را بهبود می‌بخشد. هر آینه‌ای با ظاهر جالب و خارج از عرف می‌تواند گزینه مناسبی باشد ولی اگر مطمئن نیستید کدام را انتخاب کنید، آینه‌های خورشیدی انتخاب خوبی هستند. این آینه‌ها که مورد علاقه طراحان نیز هستند، تاریخچه طولانی دارند ولی در عین حال امروزه هم مد روز هستند.

 

دکوراسیون پذیرایی : آینه گرد یا قوس دار

تصویری نشیمنی با رنگ های روشن، شومینه سفید آجری و آینه گرد بالای شومینه

درحالی‌که یک آینه مستطیلی بالای شومینه هم می‌تواند گزینه خوبی باشد، اما اندکی قوس به زیبایی گوشه‌های تیز شومینه را می‌پوشاند. به دنبال یک آینه گرد یا آینه‌ای که بالای آن گرد یا قوس‌دار باشد، بگردید و مطمئن شوید که این آینه حداقل سه چهارم عرض شومینه را بپوشاند. اگر سالن پذیرایی شما شومینه ندارد یا ترجیح می‌دهید که یک اثر هنری بالای شومینه بیاویزید، برای طراحی دیوار پذیرایی می‌توانید به جای آن یک آینه گرد یا قوس‌دار بالای یک کشو قرار دهید.