استقبال از بهار در بالکن ها و باغچه های خانه

بالکن زیبای پر از گل با دیوارهای نارنجی

برای حس کردن بهار در خانه، نیازی به باغچه های بزرگ نیست. راه پله های کوچک شهری، بالکن ها و طاقچه پنجره برای اضافه کردن جلوه و زیبایی بهار به خانه تان با ظاهر گل های رنگارنگ نرگس و لاله و بنفشه و سنبل کافی است. برای ایده گرفتن یا صرفا علاقه شخصی، به باغچه های زیبایی که در این مطلب از سراسر جهان انتخاب شده است، نگاهی بیاندازید.

به یاد داشته باشید که بسیاری از گل ها مانند نرگس و آلاله باید در پاییز کاشته شوند ولی اگر فکر می کنید که از قافله بهار جا مانده اید، نگران نباشید. می توانید شکوفه های این گل ها را از گل فروشی ها تهیه کرده و با بقیه گل های زیبای بهاری ترکیب کنید.

فهرست مطالب:

استفاده از گل های بهاری در تراس منزل بسیار زیبا

تراس بهاری در نیویورک

گلدان های باریک و زیبا در تراس این خانه در نیویورک با گل های خوش عطر و رنگ بهاری پر شده است. در سمت چپ تراس، ترکیبی از گل های لاله و نرگس و بنفشه و در سمت راست تراس آزالیا سفید کاشته شده اند و پس از کامل شدن پیاز گل، شروع به شکوفه دادن کرده اند و منظره ای زیبا و بهاری را خلق کرده اند.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله تراس گاردن چیست؟ را مطالعه فرمایید.

بالکنی با ویو زیبا در سوئد

با قرار دادن یک دست میز و صندلی و کلکسیونی از گلدان های کوچک در بالکن این خانه در گوتنبرگ، به بهترین شکل از فضای آن استفاده شده است. گلدان مستطیلی روی دسته بالکن، دو نوع گیاه مختلف را در خود جای داده و در عین حال، منظره بالکن را نیز مسدود نکرده است. گل بوته های صورتی در تابستان شکوفه می دهند و گلدان های کوچک شامل درخت زیتون گلدانی، اسطوخودوس و پیچک منظره آرام بخش و شادی به بالکن بخشیده اند.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله همه چیز درباره میز و صندلی تاشو و انواع آن را مطالعه فرمایید.

گلدان های پنجره ای خانه ای چیدمان شده با گلدان ها و گل های بهاری

گلدان بهاری در شیکاگو

برای دیزاین این گلدان پنجره ای در خانه ای در شیکاگو، طراح سراغ رنگ هایی در طیف انواع توت ها مثل بنفش تیره و صورتی رفته است. گل ها شامل لاله، سنبل، گل هایی از خانواده گل های مروارید و انواع چمن رفته است.

پیشنهاد طراح: برای گلدان های بهاری، نیازی نیست که نگران رسیدن نور کافی به گل ها باشید؛ چون فصل کوتاه است و بیشتر پیاز های گل ها دستکاری شده اند تا زمانی که مقداری نور و آب کافی داشته باشند، به زیبایی شکوفه می دهند.

بالکن خانه ای با گل های بهاری و دیوار صورتی بسیار زیبا

بالکنی به رنگ صورتی

ترکیب دیوار های صورتی با غنچه های تازه، این بالکن را به یک استراحتگاه بهاری عالی تبدیل کرده است. اگر زمان و انرژی دیزاین تراس خانه را برای بهار ندارید، می توانید چند دسته گل تازه از گل های بهاری و چند گیاه خانگی مقاوم بیرون خانه قرار دهید تا در هنگام مهمانی ها و دوره های دوستانه بیشتر از محیط لذت ببرید. فقط دقت کنید که بعضی از گل ها در زیر آفتاب مستقیم می سوزند. محیط های نیمه سایه و نیمه آفتابی ریسک از بین رفتن گیاهان را کاهش می دهند.

باغچه بهاری دیواری چیدمان شده با گل های بهاری و گلدان های سفالی

باغچه دیواری در هلند

در این باغچه ‌که در یکی از شهر های ساحلی نزدیک غرب آمستردام قرار دارد، دو ردیف گلدان به دیوار نصب شده و علاوه بر صرفه جویی در فضا، منظره بی نهایت جذابی را ایجاد کرده اند. طراح برای این گلدان ها از بنفشه هایی در طیف رنگ های پاستلی استفاده کرده است.

گلدان قفسه ای چوبی به همراه گل های بهاری در بالکن خانه

گلدان قفسه ای در لندن

تبدیل این قفسه چوبی به یک گلدان، یکی دیگر از ایده های خلاقانه برای ساختن یک باغچه کوچک بهاری است. بعد از قرار دادن قفسه به شکل عمودی و محکم کردن آن به نرده های حیاط می توانید با اضافه کردن مقداری پارچه به درون قفسه ها منظره جالبی به وجود بیاورید. در اینجا، طراح قفسه ها را با انواع بنفشه پر کرده است.

ورودی خانه ای زیبا با گلدان های بلند و گل های بهاری رنگی

ورودی چشم نواز در شیکاگو

ترکیب گلدان های جذاب سرامیکی با غنچه های نارنجی و صورتی بهاری، ورودی زیبایی در این خانه در شیکاگو ساخته است. گلدان ها شامل گل هایی مثل: آلاله کاغذی صورتی و نارنجی، گل ادریسی، لاله، سرو لیمو، پیچک انگلیسی و بنفشه نارنجی هستند. برای اضافه کردن اندکی سرسبزی بیشتر و بلندتر نشان دادن گلدان ها از شاخه های درخت توس و بید استفاده شده است.

استفاده از اکسسوری های زیبا به همراه گل های بهاری در بالکن خانه ای زیبا

بالکن شهری در سوئد

این باغچه کوچک در شهر گوتنبرگ به خوبی نشان داده است که چگونه ترکیب درست اکسسوری های مناسب و گلدان هایی از غنچه های بهاری می تواند وقت گذراندن در هوای معمولا سرد بهاری در این شهر را لذت بخش کند.

یک قالیچه با طرح های درشت، هم اندکی طرح به فضا اضافه کرده و هم تا حدی جلوی رطوبت را می گیرد و ملحفه ها و پشتی های پشمی صندلی، سطوح خنک را گرم تر می کنند. همچنین گلدان های شمشاد، آلاله و بنفشه آفریقایی به محیط تم بهاری بخشیده است.

برای مطالعه بیشتر در این زمینه، مقاله همه آنچه درباره طراحی بالکن باید بدانید؟ را مطالعه کنید.

گلدان کوچک سنبل یکی از گل های بهاری زیبا و خوش بو

بوی بهار در خانه

اگر به اندازه کافی فضای آزاد ندارید ولی دوست دارید که زیبایی و رایحه بهار را به داخل خانه بیاورید، به سراغ گلدان های نرگس و سنبل بروید. این گلدان ها را درست زمانی که گیاه در حال جوانه زدن است، تهیه کنید. آن ها را در گلدان های زیبا قرارداده و لبه های گلدان را با خزه بپوشانید و سپس از زیبایی و رایحه این گل ها در خانه خود لذت ببرید.