15 ایده جذاب برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب صورتی

اتاق خواب صورتی با دیوارها و تخت و رومیزی صورتی، کوسن‌ها و صندلی مشکی خال‌خالی، آینه قدی و دو آباژور رومیزی راه‌راه سفید و سیاه

اتاق خواب صورتی برای همه است نه فقط دختر بچه‌ها! این تصور اشتباه که رنگ صورتی فقط مخصوص کودکان و آن هم دختر بچه‌هاست را کنار بگذارید. شما می‌توانید با طراحی دکوراسیون اتاق خواب به رنگ صورتی جذابیت فوق‌العاده‌ای به خانه‌ی خود بدهید. اتاق‌های صورتی می‌توانند در انواع رنگ‌ها، از صورتی روشن و ملایم گرفته تا صورتی تند و براق تزیین شوند. 

طراحی دکوراسیون اتاق خواب صورتی باید با توجه به لوازم و جزئیاتی که در اتاق وجود دارد انجام شود. به عنوان مثال نوع تخت خواب، کمدها و حتی فرش می‌تواند روی چیدمان اتاق صورتی تاثیرگذار باشد. در ادامه 15 ایده جذاب برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب رنگ صورتی را به شما پیشنهاد می‌دهیم. همراه ما باشید. 

 

سوالات متداول:

چه قسمت‌های از دیزاین اتاق خواب صورتی را به رنگ صورتی انتخاب کنیم؟

دیوارها، سقف، پرده اتاق، کاغذ دیواری، لوسترها، میز آرایش، آباژور، فرش، صندلی و مبل‌ها و گلدان‌ها را می‌توانید به رنگ صورتی انتخاب کنید.


در دیزاین اتاق خواب صورتی از چه رنگ‌هایی می‌توانیم استفاده کنیم؟

ترکیب صورتی با رنگ‌های آبی و طوسی برای طراحی اتاق خواب بسیار مناسب هسند.

 

تخت خواب صورتی 

اتاق خواب صورتی با دیوار طوسی، آباژور رومیزی با کلاهک سفید،دو قاب عکس بالای تخت‌خواب به همراه روتختی صورتی

اولین ایده‌ای که برای طراحی دکوراسیون اتاق‌خواب‌ها با تم صورتی وجود دارد، انتخاب تخت خواب صورتی است. برای این کار دو گزینه پیش روی شما وجود دارد؛ اول اینکه رنگ چوب تخت خواب را صورتی انتخاب کنید و دومین گزینه انتخاب تشک، روتختی و سرویس خواب صورتی است. نکاتی که برای انتخاب تخت خواب صورتی باید بدانید عبارت‌اند از: 

 • اگر قصد خرید تخت خواب دونفره با تم صورتی دارید می‌توانید از رنگ‌های ملایم و سیرتر استفاده کنید. 
 • برای تخت خواب بزرگسالان، بهترین انتخاب، تخت خواب چوبی با روتختی صورتی است. 
 • می‌توانید بالش و تشک را به رنگ سفید انتخاب کنید تا با رنگ تخت خواب هماهنگ باشد. 
 • می‌توانید میز کنار تخت خواب را با رنگ چوب تخت ست کنید تا رنگ صورتی روتختی بیشتر جلوه کند. 
 • تخت خواب با چوب صورتی بیشتر مناسب کودکان است. 

 

دیوار صورتی در اتاق خواب  

اتاق خواب صورتی با دو تخت‌خواب سرخابی و روتختی سفید، آباژور رومیزی سفید، دیوارهای صورتی پررنگ و آرک چوبی

یکی دیگر از ایده‌های جذاب برای طراحی اتاق خواب صورتی، استفاده از رنگ صورتی برای دیوار اتاق است. اتاق خواب صورتی به این معنا نیست که باید تمام دیوارها و دکوراسیون آن به رنگ صورتی باشد. برای متعادل کردن فضای اتاق خواب باید از ترکیب رنگ‌های مختلف برای دیوار اتاق خواب استفاده کرد. 

 

اتاق خواب صورتی با دیوارهای صورتی، یک کاغذدیواری طرحدار با زمینه یاسی، دو تخت‌ سبز رنگ، لوستر آویز و دو صندلی صورتی

یک ایده‌ی کاربردی این است که بخشی از دیوار اتاق خواب را به رنگ صورتی و بخش دیگر را به رنگ سفید یا طیف رنگ روشن در بیاورید. با این کار، کنتراست رنگی در اتاق خواب ایجاد می‌شود که جلوه‌ی زیبایی خواهد داشت. توجه داشته باشید که رنگ صورتی تند، مناسب اتاق خواب بزرگسالان نیست و حتی برای اتاق خواب کودک هم بهتر است دیوارها به رنگ صورتی ملایم باشد. 

 

ترکیب صورتی و سبز 

اتاق خواب صورتی با کفپوش پارکت، پرده‌های شید صورتی، تخت‌خواب و هدبورد سبز، روتختی سفید و صورتی و فرش سرخابی

برای طراحی دکوراسیون صورتی اتاق، می‌توانید آن را با رنگ‌های دیگر ترکیب کنید. یکی از مناسب‌ترین رنگ‌ها برای ترکیب شدن با صورتی، رنگ سبز است. ترکیب رنگ سبز در دکوراسیون اتاقی که تم اصلی آن صورتی است، هر دو رنگ را بیشتر به نما می‌آورد. می‌توانید از ترکیب این دو رنگ برای انتخاب رنگ پرده اتاق، روتختی، بالش‌ها یا حتی قالیچه‌ی کف اتاق استفاده کنید. 

ایده‌ی دیگر این است که تخت خواب را به رنگ سبز ملایم انتخاب کنید، روتختی و تشک به رنگ سفید باشد و رنگ صورتی را برای بالش‌ها، پرده‌ها و رنگ دیوار اتاق به کار ببرید. این ترکیب رنگی باعث می‌شود اتاق خواب آرامش بیشتری داشته باشد و به گردش نور اتاق خواب و روشنایی بیشتر آن هم کمک می‌کند. 

 

سقف صورتی در اتاق خواب 

اتاق خواب صورتی با تخت‌خواب قهوه‌ای، دو پاف صورتی، لوستر سقفی، فرش و دیوارهای صورتی، آباژور ایستاده و کنسول چوبی

شاید به نظر عجیب برسد اما می‌توانید از رنگ صورتی به عنوان رنگ اصلی سقف اتاق خواب هم استفاده کنید. به دلیل آرامش‌بخش بودن این رنگ، تماشای این رنگ در طول شبانه‌روز روی کیفیت خواب شما تاثیر مثبت می‌گذارد. برای این کار می‌توانید از طیف‌های روشن‌تر رنگ صورتی برای رنگ اتاق خواب استفاده کنید. 

امروزه سقف‌های کنافی را در طرح و رنگ‌های مختلفی می‌سازند. می‌توانید برای تزیین اتاق خواب از سقف کنافی را با رنگ صورتی استفاده کنید. نیازی نیست تمام سقف به رنگ صورتی باشد، تنها با قرار دادن رگه‌هایی از رنگ صورتی روی سقف شما به هدفتان می‌رسید.توجه داشته باشید که سقف صورتی باید با سایر دکوراسیون موجود در اتاق هماهنگی داشته باشد. بنابراین طیف رنگی را انتخاب کنید که با دکوراسیون سازگار باشد. 

 

انتخاب پرده صورتی برای اتاق خواب 

اتاق خواب صورتی با دیوار و پرده سفید و صورتی، مبل سفید به همراه آباژوری با کلاهک کرمی بر روی میز دایره شکل سفید و تخت سفید نوزاد

پرده‌ی صورتی را می‌توان حتی در اتاق پذیرایی هم نصب کرد. زیبایی و هماهنگی این رنگ با توری سفید و رنگ‌های دیگر باعث شده پرده‌ی صورتی یکی از بهترین انتخاب‌ها برای اتاق خواب باشد. علاوه بر این، پرده‌ی صورتی نور طبیعی را بهتر و بیشتر به داخل اتاق خواب هدایت می‌کند و به همین دلیل می‌تواند انتخاب خوبی برای اتاق خواب باشد. 

برای طراحی دکوراسیون اتاق کودک می‌توانید از پرده‌های صورتی که تصاویر کارتونی روی آن حک شده هم استفاده کنید. اما برای اتاق خواب بزرگسال بهتر است پرده‌ای ساده و شیک به رنگ صورتی انتخاب شود. همچنین می‌توانید پرده‌ی اتاق خواب دخترانه را به رنگ سفید انتخاب کنید اما والان یا کتیبه‌های پرده، به رنگ صورتی باشند. 

 

ترکیب صورتی و آبی 

اتاق خواب صورتی با دو تخت‌ مشکی، روتختی صورتی و سفید، آباژوری با کلاهک قهوه‌ای بر روی میز کنسول آبی رنگ

یکی دیگر از ترکیب رنگ‌هایی که برای اتاق خواب پیشنهاد می‌شود، ترکیب صورتی و آبی است. کنتراست ایجاد شده بین این دو رنگ بر قدرت هر دو اضافه می‌کند. در زیر ایده‌هایی برای ترکیب این دو رنگ در اتاق خواب ارائه می‌دهیم: 

 • ترکیب روتختی، فرش و پرده‌ی آبی روشن و دیوار و بالش و آباژور صورتی برای اتاق خواب معجزه می‌کند. 
 • می‌توانید برای دیوار اتاق خواب از رنگ آبی تیره و برای روتختی و لوازم اتاق خواب از رنگ صورتی استفاده کنید. 
 • دیوار اتاق را به دو بخش تقسیم کنیم و بخشی از آن را صورتی و بخش دیگر را آبی رنگ کنید. 
 • ترکیب سفید، صورتی و آبی در دکوراسیون اتاق خواب صورتی بسیار مناسب است. 

 

کاغذ دیواری برای اتاق صورتی 

اتاق خواب صورتی با کاغذدیواری سفید و صورتی با الگوی افقی، دو تخت‌ سفید، فرش قهوه‌ای رنگ و آباژور رومیزی آبی

به جای رنگ‌آمیزی اتاق خواب، می‌توانید از کاغذ دیواری اتاق خواب به رنگ صورتی استفاده کنید. خوشبختانه در بازار ایران، کاغذ دیواری‌های صورتی متنوعی در سبک‌های مختلف کلاسیک، مدرن، فانتزی و … وجود دارد که با توجه به دکوراسیون اتاق خواب می‌توانید هر کدام را انتخاب کنید. در انتخاب کاغذ دیواری صورتی به نکات زیر توجه کنید: 

 

اتاق خواب صورتی با کاغذدیواری کارتونی، تخت‌خواب مشکی با روتختی صورتی، پرده‌های شید صورتی، میز و دو صندلی مشکی فلزی

 • اگر قصد دارید اتاق خواب صورتی را برای کودکان طراحی کنید، کاغذ دیواری‌های فانتزی با تصاویر کارتونی، بهترین انتخاب است. 
 • برای اتاق خواب بزرگسالان می‌توانید کاغذ دیواری‌های کلاسیک با طرح‌های شلوغ را انتخاب کنید. 
 • کاغذ دیواری‌های چند رنگ که تم غالب در آنها صورتی است، می‌تواند تنوع رنگی اتاق خواب را بیشتر کند
 • کاغذ دیواری‌هایی که با تصویر گل‌های صورتی بزرگ عرضه شده‌اند هم برای اتاق خواب بزرگسالان مناسب‌اند. 

 

اتاق خواب به رنگ صورتی و طوسی 

اتاق خواب صورتی با کاغذدیواری راه‌راه سفید و طوسی، آباژور ایستاده، لوستر سقفی، تخت‌خواب سفید و سکوی سفیدی جلوی پنجره

علاوه بر رنگ‌های سبز و آبی که در ترکیب با صورتی بسیار مناسب هستند، رنگ طوسی هم می‌تواند به زیباتر کردن اتاق صورتی کمک کند. رنگ طوسی در دسته‌ی رنگ‌های خنثی قرار می‌گیرد و به همین دلیل جلوه و زیبایی رنگ صورتی را دو برابر می‌کند. می‌توانید از ترکیب رنگ صورتی و طوسی برای روتختی، پرده یا قالیچه‌ی کف اتاق خواب استفاده کنید. بنابراین استفاده از رنگ صورتی در دکوراسیون طوسی، می‌تواند جذابیت آن را دوبرابر کند.

 

اتاق خواب صورتی با دیوارهای صورتی و طوسی، دو تخت مشکی با روتختی سفید و طوسی، پنکه سقفی، مبل آبی و آباژور رومیزی

همچنین ترکیب دیوار طوسی با تخت پرده‌‌ دار صورتی هم برای اتاق خواب بزرگسالان بسیار مناسب است. با کمی تیره‌تر شدن رنگ طوسی به خاکستری می‌رسیم که ترکیب صورتی و خاکستری چهره‌ای جدی و البته شیک به اتاق خواب می‌بخشد. 

 

طیف های مختلف رنگ صورتی در اتاق  

اتاق خواب صورتی با دیوارها و تخت‌خواب صورتی چرک، صندلی چوبی، ملحفه سفید و کرم، پاف کرم و لوستر دیواری

به جای ترکیب صورتی با رنگ‌های دیگر، می‌توانید طیف‌های مختلف این رنگ را با هم ترکیب کنید. به عنوان مثال یکی از محبوب‌ترین گزینه‌ها طراحی اتاق خواب صورتی چرک است که طرفداران زیادی هم دارد. این رنگ به دلیل تناژ رنگی که دارد حالتی آرامش‌بخش و ژله‌ای به اتاق خواب می‌دهد که باعث بیشتر شدن حس آرامش در خانه می‌شود. 

علاوه بر این می‌توانید از ترکیب صورتی روشن، چرک، هلویی و کالباسی برای اتاق خواب بزرگسالان استفاده کنید. رنگ پرده، تخت خواب، دیوار و سقف را می‌توانید با ترکیب هرکدام از این رنگ‌ها طراحی کنید. 

 

لوستر صورتی اتاق خواب

اتاق خواب صورتی با دیوارهای طوسی، کفپوش پارکت، فرش صورتی، درب و لوسترهای صورتی، مبل سفید، دو بالشت طوسی و پرده گل‌دار

شاید کمی جلف به نظر برسد اما ایده‌ی بدی نیست. نصب یک لوستر صورتی در اتاق خواب، تم صورتی اتاق شما را تکمیل می‌کند و با وارد شدن هرکس به اتاق، با حجمی از رنگ‌های صورتی مواجه می‌شود که هیجان‌انگیز است. امروزه لوسترها در رنگ‌ها و مدل‌های مختلفی تولید می‌شوند که رنگ صورتی هم در این بین وجود دارد. 

همچنین می‌توانید در کنار لوسترهای صورتی، نور مخفی در کنار دیوار یا زیر سقف کنافی به کار ببرید که در تاریکی شب محیط اتاق را با نورهای صورتی روشن کند. به کار بردن چراغ‌های آویز صورتی هم گزینه‌ی ارزان‌تری نسبت به لوستر است که می‌توانید امتحان کنید. 

 

میز آرایش صورتی 

اتاق خواب صورتی با کاغذدیواری گل‌دار، کفپوش پارکت، میز تحریر صورتی به همراه صندلی شیشه‌ای با نشیمن سفید

به جای رنگ‌آمیزی دیوار یا خرید یک تخت صورتی، می‌توانید میز آرایش را به رنگ صورتی انتخاب کنید. خوشبختانه میزهای آرایش در رنگ‌های مختلفی تولید می‌شوند و می‌توانید با خرید یکی از آنها جلوه‌ای صورتی به اتاق خواب بدهید. همچنین میز تحریر صورتی هم می‌تواند برای اتاق خواب کودکانه مناسب باشد. 

علاوه بر این، می‌توانید یک آینه‌ی بزرگ با قابی به رنگ صورتی برای اتاق خواب انتخاب کنید که حتی اگر میز آرایش در اتاق وجود نداشت، این آینه‌ی صورتی رنگ، به تم صورتی اتاق خواب کمک کند. 

 

آباژور یا چراغ خواب صورتی 

اتاق خواب صورتی با دیوارهای سبز رنگ، کنسول و تخت سبز روشن، دو آباژور رومیزی صورتی و کوسن صورتی با طرح گل

یکی دیگر از ایده‌هایی که برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب صورتی وجود دارد، انتخاب آباژور یا چراغ خواب صورتی است. آباژورهای ایستاده و رومیزی متعددی با شید (سایه‌بان) صورتی در بازار وجود دارند. می‌توانید یکی از آنها را تهیه کرده و در کنار تخت خواب قرار بدهید. 

 

فرش صورتی اتاق خواب  

اتاق خواب صورتی با دیوارهای صورتی کم رنگ، لوستر آویز، تخت‌خواب سفید، دو آباژور رومیزی با کلاهک صورتی و پرده کرکره‌ای سفید

فرش، قالیچه یا موکت‌های صورتی، می‌توانند تم صورتی اتاق خواب شما را کامل کنند. ترکیب قالیچه‌ی صورتی با تخت خواب، دیوار و پرده به یکدست شدن اتاق خواب کمک می‌کند. امروزه فرش‌های ماشینی متنوعی در طرح و اندازه‌های مختلف با رنگ صورتی تولید می‌شوند که مناسب اتاق‌های با این تم هستند. 

 

صندلی و مبلمان صورتی در اتاق خواب 

اتاق خواب صورتی با پرده سفید، دیوارها و مبل صورتی، میز سفید مربعی به همراه صندلی‌های چوبی قهوه‌ای و کرم و فرش راه‌راه رنگی

خیلی‌ها دوست دارند در اتاق خواب، میز و صندلی یا مبل بگذارند و برخی از کارهای خود را در اتاق خواب روی مبل انجام دهند. می‌توانید با انتخاب صندلی یا مبلی که روکش صورتی دارد زیبایی اتاق خواب را دو چندان کنید. بهترین انتخاب خرید مبلمانی از جنس چوب است که بدنه‌ای به رنگ چوب و روکشی صورتی رنگ داشته باشد. 

 

گلدان‌های صورتی مخصوص اتاق خواب 

اتاق خواب صورتی با تخت‌ بنفش، دیوارهای صورتی، دو آباژور رومیزی، شومینه با درب مشکی، صندلی صورتی و فرش کرم گل‌دار

گل و گلدان به اتاق خواب حس زندگی و نشاط می‌دهد. می‌توانید گوشه‌ای از اتاق خواب صورتی خود را برای قرار دادن گلدان‌ها در نظر بگیرید. به جای استفاده از گلدان‌های مشکی یا سفید، گلدان‌هایی به رنگ صورتی روشن و براق انتخاب کنید و معجزه‌ی ترکیب گلدان صورتی و گل‌های سبز را به چشم ببینید. 

 

جمع‌بندی

اتاق خواب صورتی با دیوارهای صورتی، تخت‌خوابی با تاج پروانه شکل به رنگ صورتی، میز آرایشی به همراه آینه و صندلی صورتی

طراحی دکوراسیون اتاق خواب صورتی بسیار هیجان‌انگیز است و البته شجاعت زیادی می‌خواهد. ممکن است با انتخاب یک رنگ اشتباه، تمام آنچه در تصور داشتید نقش بر آب شود. کافیست به ترکیب رنگ‌ها، جنس لوازم موجود در اتاق خواب و شیوه چیدمان آنها توجه داشته باشید تا بهترین رنگ صورتی را برای اتاق انتخاب کنید. در این مقاله 15 ایده جذاب برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب رنگ صورتی را معرفی کردیم. شما هم می‌توانید ایده‌ها و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.