آینه کاری سقف برای دکوراسیون خانه 

اتاق خواب منزل با فرش سفید ساده، مبل‌های پلنگی، دیوارشاخص چرمی، تخت قهوه‌ای و آینه کاری سقف با تایل‌های مربعی

اگر قصد دارید دکوراسیون منزل خود را با شیوه‌ای خاص و جذاب طراحی کنید، آینه کاری سقف یکی از ایده‌های بسیار جذاب است. طراحی آینه کاری برای سقف هنوز به طور کامل در بین مردم جا نیفتاده به همین دلیل در صورت استفاده از این طرح، دکوراسیون منزل شما منحصربه‌فرد خواهد بود.

در دنیای امروز معماری و دکوراسیون داخلی طرح‌های بسیار زیادی جهت زیباسازی منزل مورد استفاده قرار می‌گیرند. آینه کاری سقف یکی از جدیدترین طرح‌های دکوراسیون داخلی است که به راحتی می‌توان از آن در بخش‌های مختلف منزل و حتی محیط کار استفاده کرد. تنها کافیست از یک طراح دکوراسیون داخلی حرفه‌ای کمک بگیرید تا بداند چگونه از طرح‌های مختلف آینه کاری روی سقف استفاده کند و یا اینکه از چه طرحی برای بخش‌های مختلف منزل بهره بگیرد. اهمیت این موضوع ما را بر آن داشت تا در مقاله پیش رو کاربرد آینه کاری برای سقف، ویژگی و مزایای آن را مورد بررسی قرار دهیم. با ما همراه باشید.

 

سوالات متداول:

انواع مدل آینه کاری در سقف کدامند؟

آینه کاری بر روی سقف به دو شیوه سنتی و مدرن اجرا می‌شود.


پرطرفدارترین طرح‌های آینه کاری مدرن در سقف کدامند؟

1. آینه کاری حجمی 2. آینه کاری منظم 3. آینه کاری برجسته 4. آینه کاری هندسی


آینه کاری بر روی سقف چه مزایایی دارد؟

1. نور و روشنایی را افزایش می‌دهد 2. در فضای خانه انرژی خوبی ایجاد می‌کند 3. باعث ایجاد عمق در فضای خانه می‌شود 5. ایراد و اشکالات منزل را به خوبی پنهان می‌کند

 

منظور از آینه کاری بر روی سقف چیست؟

پذیرایی منزل با دیوار‌های سفید، نورپردازی حاشیه سقف با هالوژن‌های سفید، لوستر کریستالی و آینه کاری سقف با تایل‌های لوزی

وقتی از آینه کاری‌هایی بر روی سقف صحبت می‌کنیم، منظورمان استفاده از تکه‌های کوچک و بزرگ آینه و جایگذاری آنها بر روی سقف است. این تکه‌های آینه از اشکال، اندازه و برش‌های مختلفی تشکیل شده‌اند که با نصب بر روی سقف، نمای شگفت‌انگیزی ایجاد میکنند. هدف از کار کردن تکه‌های آینه بر روی سقف، تبدیل ظاهر ساده آن فضا به یک دکوراسیون شیک و خاص است. 

آینه کاری‌هایی که بر روی سقف با تکه‌های کوچک و بزرگ آینه انجام می‌شود، به دکوراسیون منزل یا محیط کار شما زیبایی منحصربه‌فردی می‌بخشد. این آینه کاری‌ها را می‌توانید در هر جای منزل اعم از دکوراسیون اتاق خواب، اتاق نشیمن، آشپزخانه و… انجام دهید. البته آینه کاری بر روی بخش‌های متفاوتی از منزل انجام می‌شود. 

آینه کاری سقف با وجود اینکه کار سخت و بسیار حساسی است، اما یکی از پرطرفدارترین طرح‌های دکوراسیون داخلی به شمار می‌آید.

 

انواع آینه کاری های سقف

پذیرایی منزل با کفپوش سفید، فرش فانتزی، مبلمان سفید، میز جلومبلی طرح سنگ مرمر و سقف با مرکز چوبی، آینه کاری سقف با آینه دودی و پنکه سقفی

آینه کاری یکی از طرح‌های قدیمی برای دکوراسیون منزل به شمار می‌آید. اما آینه کاری‌های سقف از طرح‌های نسبتا جدیدی هستند که نمونه‌های آن را می‌توان به وفور در خانه‌های لوکس ایرانی و شیک تماشا کرد. با این حال هنوز افراد زیادی از این ایده جالب استفاده نمی‌کنند. شاید دلیل آن را باید عدم شناخت این طرح دانست. 

 

آینه کاری بر روی سقف به شیوه سنتی

آینه کاری سقف با سبک سنتی و دایره‌ای، سقف طلایی، لوستر در مرکز آینه کاری و سقف نورپردازی شده با لامپ‌های هالوژن

زمانی که قرار است آینه کاری به صورت سنتی بر روی سقف قرار بگیرد، باید آن را با سایر هنرهای ساختمان سازی مثل گچ کاری ترکیب کرد. در شیوه آینه کاری سنتی این طرح را به کمک گچ‌ بری یا پتینه کاری در دل سقف جای می‌دهند. مهم‌ترین خصوصیت سبک سنتی آینه کاری بر روی سقف استفاده از برش‌های بسیار کوچک آینه است. 

این برش‌های کوچک آینه را می‌توانید از رنگ‌های مختلفی انتخاب کنید تا با انعکاس نور و رنگ ظاهر بسیار زیبایی به منزل شما ببخشد. انعکاس نور و رنگ در تکه‌های کوچک آینه بر روی سقف به خوبی سبک سنتی و حال و هوای خانه‌های قدیمی را تداعی می‌کند.

 

آینه کاری بر روی سقف به شیوه مدرن

پذیرایی منزل با تم گرم، حاشیه سقف نورپردازی با هالوژن، تعدادی تابلو در دیوار، مبلمان با طیف کرمی و قهوه‌ای و آینه کاری سقف با گچ بری‌هایی در میان تایل‌ها

به کمک روش‌های ساده و دکوراتیو می‌توانید آینه کاری مدرن بر روی سقف انجام دهید. در این سبک ،ابعاد مشخصی برای آینه کاری وجود ندارد. در واقع شما به راحتی می‌توانید اشکال هندسی مختلفی از برش‌های آینه را بر روی سقف نصب کنید. با این وجود تمرکز اکثر طراحان دکوراسیون داخلی استفاده از برش‌های آینه به اشکال ساده است. 

چون امروزه بیشتر مردم به دنبال طرح و ایده‌های ساده برای دکوراسیون داخلی منزل خود هستند. این طرح‌های ساده آینه‌کاری سقف باعث می‌شود تا فضای منزل دارای دکوراسیون خلوت‌تر و در نتیجه ظاهری منحصربه‌فرد باشد.

پرطرفدارترین طرح‌های آینه کاری مدرن بر روی سقف عبارتند از:

 

آینه کاری سقف به شیوه حجمی با تایل‌های هندسی کوچک نامنظم، سقف طوسی نورپردازی شده با هالوژن‌ها و هواکش در سقف

آینه کاری حجمی: این طراحی آینه بر روی سقف دارای خطوط شکسته است و برای فضاهایی همچون راهرو ورودی آپارتمان یا لابی هتل انتخاب مناسبی به نظر می‌رسد. نکته مهم در این طراحی وجود خطوطی است که با خطای دید به طرح شما حالت برجسته می‌دهند در حالی که هیچ نوع برجستگی در این آینه کاری وجود ندارد.

 

پذیرایی منزل با کفپوش سرامیکی، فرش نسکافه‌ای، مبلمان طوسی، میز سفید و آینه کاری سقف با تایل‌های لوزی

آینه کاری منظم: این طراحی برای فضاهایی همچون اتاق خواب، دفتر کار، دکوراسیون پذیرایی و سرویس بهداشتی مناسب است. طرح لانه زنبوری یکی از طرح‌های پرطرفدار منظم به شمار می‌آید که معمولا برای پوشاندن تمام سقف استفاده می‌شود. هدف از استفاده این طرح، لوکس‌تر نشان دادن فضای مورد نظر است.

 

 آینه کاری سقف با آینه‌های برجسته در سقف پذیرایی منزل با دیوار‌های سفید و دیوار شاخص آینه کاری شده و حاشیه سقف نورپردازی شده

آینه کاری برجسته: در این طرح از آینه‌های برجسته استفاده می‌کنند. طرح آینه کاری برجسته معمولا برای سالن عروسی و یا سالن اجلاس که سقف بسیار بلندی دارند، انتخاب می‌شود.

 

آینه کاری سقف پذیرایی منزل به شیوه هندسی با تایل‌های نامنظم، نورپردازی با سه لوستر فلزی و دیوار‌های سفید

آینه کاری هندسی: افراد زیادی آینه کاری هندسی را بسیار شبیه به آینه کاری مدرن منظم می‌دانند. در واقع طرح‌های آینه کاری منظم زیر مجموعه آینه کاری هندسی به شمار می‌آیند. در این طرح از برش‌های آینه به شکل مربع، دایره یا مثلث در اندازه‌های مختلف استفاده می‌کنند.نکته مهم در این نوع آینه کاری، وجود طرح‌های مختلف آینه از اشکال هندسی در کنار یکدیگر است.

 

مزایای آینه کاری بر روی سقف

پذیرایی منزل با کفپوش سرامیکی کرمی، فرش مدرن، دیوار‌ها کاغذ دیواری کلاسیک طیف قهوه‌ای، مبلمان یشمی و آینه کاری سقف با تایل‌های لوزی مشکی

اگر از طرفداران آینه کاری سقف دلیل علاقه‌شان را بپرسید، قطعا به دکوراسیون شیک و منحصربه‌فرد منزل اشاره می‌کنند. بنابراین اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که دلتان می‌خواهد دکوراسیون منزلتان دارای زرق و برق خاصی باشد، از طراحی آینه کاری بر روی سقف استفاده کنید. 

اما مزیت آینه کاری‌های سقف را نمی‌توان تنها در زیباسازی فضای خانه خلاصه کرد. این طراحی شگفت‌انگیز باعث می‌شود تا فضاهای کوچک، دلباز و بزرگ‌تر جلوه کنند. در واقع با افزایش ارتفاع فضایی همچون اتاق نشیمن، باعث بلندتر دیده شدن آن محیط می‌شود. یکی دیگر از مهم‌ترین ویژگی‌های مثبت آینه کاری روی سقف، انعکاس نور است. این موضوع به افزایش نور فضای شما کمک بزرگی می‌کند.

 

 آینه کاری سقف و دیوار‌های راهروی منزل به سبک سنتی، دیوار‌ها سفید و نسکافه‌ای و چراغ دیوارکوب فلزی کریستالی

به طور کلی مزایای آینه کاری بر روی سقف را باید این چنین دسته‌بندی کرد:

 • نور و روشنایی را افزایش می‌دهد.
 • در فضای خانه انرژی خوبی ایجاد می‌کند.
 • باعث ایجاد عمق در فضای خانه می‌شود.
 • ایراد و اشکالات منزل را به خوبی پنهان می‌کند.

 

آینه کاری های سقف را در چه مکان‌هایی می‌توان استفاده کرد؟

آینه کاری سقف رستوران با تایل‌های مشکی، با کفپوش طوسی و لوستر‌های گرد

آینه کاری بر روی سقف از طرح‌های جالبی است که علاوه بر دکوراسیون داخلی منزل، می‌توان آن را در ساختمان‌های اداری و اماکن عمومی استفاده کرد. همچنین امروزه نصب آینه کاری بر روی سقف پله‌های برقی، مراکز خرید و فروشگاه‌ها بسیار رایج شده است.

 

اَشکال آینه کاری بر روی سقف

آینه کاری سقف با تایل‌های هندسی نامنظم، حواشی سقف نورپردازی، دیوار‌های سفید و دو لوستر کریستالی

همان‌طور که قبلا اشاره کردیم، آینه کاری بر روی سقف به اشکال مختلف و با برش‌های متفاوتی نصب می‌شود. انتخاب طرح آینه کاری‌های سقف باید با توجه به سبک دکوراسیون داخلی آن محیط انجام شود. برخی از فضاها دارای سبک دکوراسیون داخلی سنتی هستند و برخی دیگر با توجه به مدرن‌ترین طرح‌های روز دنیا ساخته شده‌اند. 

بنابراین شکل آینه کاری بر روی سقف را بر اساس دکوراسیون فضای خود می‌توانید به صورت تکه تکه، یکدست، رنگی، ساده، چند ضلعی، طرحدار و… انتخاب کنید.

 

دیوار مناسب آینه کاری های سقف

پذیرایی منزل با مبلمان خردلی، دیوار‌ها کرمی و سبز، کفپوش چوبی و فرش سنتی و آینه کاری سقف در مرکز آن و لوستر فلزی

طرح آینه کاری بر روی سقف، یک ایده بسیار جذاب و مناسب برای فضاهایی است که سقف کوتاهی دارند. وجود آینه در سقف یکدست این نوع فضاها باعث ایجاد خطای دید و در نتیجه بلندتر جلوه کردن سقف می‌شود. حتما برای شما هم سوال پیش آمده که آینه کاری‌های سقف را بر روی چه نوع دیواری می‌توان انجام داد؟ 

 

آینه کاری سقف با تایل‌های مربعی و پنکه سقفی در منزلی با دیوار‌های سبز روشن و پنجره‌هایی با فریم سفید و کمد چوبی

در زیر دسته‌بندی انواع آن را مشاهده می‌کنید:

 • دیوار سیمانی
 • دیوار گچی
 • دیوار فلزی
 • دیوار رنگ روغن
 • دیوار سرامیکی
 • دیوار MDF
 • دیوار سنگی
 • دیوار چوبی

 

آینه کاری بر روی سقف در بخش های مختلف منزل

آینه کاری سقف با تایل‌های مستطیلی نامنظم و چراغ‌آویز‌های ادیسونی کلاسیک

در دنیای امروز معماری و دکوراسیون داخلی آینه کاری بر روی سقف به یک ایده جذاب تبدیل شده است. افراد زیادی برای لوکس‌تر نشان دادن بخش‌های مختلف منزل خود از آینه کاری بر روی سقف استفاده می‌کنند. اما به نظر شما بهتر است کدام بخش منزل را با آینه‌کاری سقف دکور کنیم؟ 

در زیر با ایده‌های جالی در خصوص آینه کاری بر روی سقف آشنا می‌شوید:

 

آینه کاری بر روی سقف یک ایده جذاب برای آشپزخانه

آینه کاری سقف آشپزخانه با تایل یکپارچه در بالای جزیره، کابینت‌ها و جزیره سفید با رویه چوبی و سقف نورپردازی شده با هالوژن‌های سفید

آشپزخانه یکی از بخش‌های مهم منزل است که وجود نور کافی در آن اهمیت بسیار زیادی دارد. یک آشپزخانه نورگیر دلباز تر جلوه می‌کند، به همین دلیل ایده آینه کاری سقف در این فضا یک ایده برنده خواهد بود. 

همان‌طور که قبلا گفتیم، یکی از مزیت‌های آینه کاری بر روی سقف افزایش نور فضای شماست. بنابراین با به کار بردن این ایده در طراحی آشپزخانه می‌توانید به افزایش نور آن کمک بزرگی کنید. 

 

دیزاین منزل با کفپوش سرامیکی کرمی، پرده خردلی، میز با صندلی‌های کلاسیک طیف قرمز و آینه کاری سقف با تایل‌های لوزی شکل

اما نکته مهم در آینه کاری بر روی سقف آشپزخانه، توجه به طرح و جنس آینه‌هاست. چون ممکن است با گذشت زمان و به دلیل پخت و پز آینه کاری‌های سقف در این فضا دچار لکه‌های چربی و دوده شوند. بنابراین نمی‌توان از آینه‌های پیچیده و پر از نقش و نگار استفاده کرد. بهترین گزینه برای آینه کاری‌های سقف آشپزخانه طرح یک تکه یا تایل است. 

ترکیب آینه با کاشی آشپزخانه، یک ایده بسیار جذاب است که محیط شما را منحصربه‌فرد می‌کند. اما اگر همچنان نگران تمیزی آینه کاری‌های سقف آشپزخانه هستید، پیشنهاد ما به شما استفاده از آینه‌های رنگی (تیره) برای این فضاست که به راحتی تمیز می‌شوند.

 

آینه کاری بر روی سقف ایده ای منحصربه‌فرد برای اتاق پذیرایی

آینه کاری سقف با تایل‌های شش ضلعی و سقف طوسی با لوستر کریستالی در مرکز آن

ایده آینه کاری بر روی سقف در فضای پذیرایی یکی از بهترین طرح‌های دکوراسیون داخلی به شمار می‌آید. به کمک این ایده جذاب و با کمی خلاقیت به راحتی می‌توانید سبک اتاق پذیرایی خود را به حالت مدرن یا سنتی طراحی کنید. 

اتاق پذیرایی اولین و مهم‌ترین بخش منزل است که مهمانان با ورود به خانه شما با آن مواجه می‌شوند. بنابراین هرچه طراحی این فضا خاص‌تر باشد، میزان اثرگذاری آن بیشتر خواهد بود. شما به کمک آینه کاری پذیرایی و طراحی سقف آن می‌توانید اثرگذاری فضای پذیرایی خود را دوچندان کنید. بدین صورت که معمولا آینه کاری را برای طراحی سقف پذیرایی و بالای مبلمان و قسمت نشیمن را انتخاب می‌کنند. 

 

آینه کاری سقف با تایل‌های شش ضلعی زرد و سقف طوسی با لوستر مدرن با چراغ‌های ادیسونی زرد

اگر میز ناهارخوری شما در گوشه‌ای از اتاق پذیرایی قرار دارد، می‌توانید بخشی از سقف آن را با آینه کاری تزیین کنید. این کار باعث ایجاد احساس فراوانی هنگام غذا خوردن می‌شود. همچنین تاثیر آینه‌های سقف اتاق پذیرایی بر روی نور فضا را نمی‌توان دست کم گرفت. آویزان کردن یک لوستر پذیرایی در وسط آینه کاری‌های اتاق پذیرایی یا قسمت ناهارخوری، باعث ایجاد نمای جذاب و نورانی در آن بخش از منزل شما می‌شود.

 

آینه کاری بر روی سقف یک طراحی جالب برای اتاق خواب

آینه کاری سقف اتاق خواب با تایل‌های دایره‌ای، اتاق خواب با کفپوش سرامیکی طوسی روشن، فرش طوسی، پرده قهوه‌ای و تخت طوسی

آینه کاری بر روی سقف اتاق خواب یکی از ایده‌های جالبی است که در کشور ما خیلی طرفدار ندارد. شاید دلیل آن را بتوان اتاق‌های کوچک در خانه‌های آپارتمانی دانست. 

این ایده معمولا برای اتاق خواب‌های بزرگ که خواستار نور بیشتری هستند، اجرا می‌شود. به همین دلیل توصیه می‌کنند اگر اتاق خواب شما با اتاق مطالعه یکی بود، حتما در بخشی از سقف به صورت ترکیبی با سایر المان‌های دکوراسیون داخلی، آینه نصب کنید. کار کردن آینه در سقف اتاق خواب، فضای احساسی در آن محیط ایجاد می‌کند. برقراری این احساس خوشایند در اتاق خواب باعث ایجاد حس آرامش خواهد شد.

 

آینه کاری های سقف ایده ای خاص برای اتاق کار

آینه کاری سقف اتاق کار با آینه مات دودی، سقف طوسی روشن با نورپردازی حاشیه‌ای هالوژن، دیوار‌ها طوسی و تابلو نقاشی روی دیوار

اگر منزل شما دارای اتاق کار است، به راحتی می‌توانید از ایده آینه کاری بر روی سقف در این فضا بهره ببرید. این ایده برای محیط‌های کار به خصوص اتاق جلسات و محل بستن قراردادهای مهم بسیار پرطرفدار است. چون علاوه بر ایجاد فضای شیک و مدرن، به وجود آورنده احساس خوشایندی در فضاست. 

البته باید بدانید که آینه‌های مات بهترین جنسی هستند که می‌توانید برای آینه کاری سقف اتاق کار خانگی استفاده کنید. این نوع آینه‌ها باعث می‌شوند تا حس سردرگمی و حجم زیاد کار منعکس نشود.

 

آینه کاری روی سقف ایده ای جسورانه برای حمام و سرویس بهداشتی

آینه کاری سقف سرویس بهداشتی با تایل‌های مشکی مربعی و هالوژن هایی در آن و دیوار‌های سرویس بهداشتی کرمی رنگ

کار کردن آینه روی سقف حمام و سرویس بهداشتی یکی از ایده‌های جسورانه ای است که می‌تواند فضای شما را لوکس‌تر نشان دهد. این ایده در دکوراسیون داخلی کشورهای اروپایی طرفداران زیادی دارد. مقاومت بالای آینه در برابر آب باعث می‌شود تا آینه کاری بر روی سقف به انتخاب ایده آل برای حمام و سرویس بهداشتی کوچک تبدیل شود. 

اگر سقف سرویس بهداشتی (محل قرار گرفتن روشویی و کابینت‌های این فضا) و حمام را با انتخاب آینه‌های مدرن دکور کنید علاوه بر زیبایی آن محیط، به دوام بیشتر مصالح آن کمک کرده‌اید.

 

قیمت آینه کاری های سقف

آینه کاری سقف مرکز فروشگاهی با تایل چهارتکه مربعی، لوستر در مرکز آن و حاشیه سقف گچبری

برای اینکه از هزینه آینه کاری بر روی سقف مطلع شوید، ابتدا باید مشخص کنید متراژ مورد نظر شما برای این کار چقدر است. هر چقدر متراژ محیطی که قرار است با آینه روی آن کار کنید، بیشتر باشد مسلما هزینه آینه کاری روی سقف افزایش پیدا می‌کند. علاوه بر متراژ سقف ،شکل آینه‌ها و رنگ آنها در برآورد هزینه آینه‌کاری سقف اثرگذار است. همچنین ظرافت کار هنگام نصب آینه روی سقف در بالا و پایین شدن قیمت نهایی تاثیر بسیار زیادی دارد. 

 

آینه کاری سقف منزل در دو بخش سقف با تایل‌های هندسی منظم با حاشیه چوبی و لوستر‌های آویز در مراکز آن‌ها، کفپوش سرامیکی و میز و صندلی‌های مشکی

سایر عوامل اثرگذار بر روی قیمت آینه کاری سقف به شرح زیر هستند:

 • جنس آینه
 • میزان مهارت نصب
 • ضخامت آبگینه
 • نوع برش آینه

 

ایده آینه کاری بر روی سقف مناسب فضاهای کوچک

پذیرایی منزل با تم یاسی، پنجره‌هایی با فریم سفید، پرده‌های سفید و آینه کاری سقف با آینه‌های شش ضلعی و لوستر در مرکز ‌آن

کار کردن آینه بر روی سقف فضاهای کوچک باعث می‌شود تا محیط اتاق بزرگ‌تر جلوه کند. این کار از طریق بلندتر نشان دادن سقف انجام می‌شود. به همین دلیل تمام سقف را با آینه پوشش می‌دهند.بنابراین باید آینه کاری بر روی سقف فضاهای کوچک را یک ایده بسیار مناسب دانست. این موضوع زمانی جلوه بهتری پیدا می‌کند که روش اجرا و طرح آینه کاری به درستی انتخاب شود. 

در زیر با 2 نمونه آینه‌کاری سقف که برای فضاهای کوچک مناسب هستند، آشنا می‌شوید:

 

آینه کاری سقف پذیرایی منزل با تایل‌های نامنظم، دیوار‌ها کاغذ دیواری فانتزی، مبلمان کرمی و میز سنگی با صندلی‌های سفید

آینه کاری پازلی: در این طرح آینه‌ها به اندازه‌های مختلف برش می‌خورند و با شکل پازل در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند. اندازه قطعات در آینه کاری پازلی قابل تغییر است به همین دلیل می‌توان آن را بر روی سقف با اندازه‌های مختلف نصب کرد.

 

آینه کاری سقف با تایل‌های مربعی، پذیرایی با دیوار‌های طوسی و سه لوستر فلزی کریستالی در سقف

آینه کاری تایل: این نوع طرح زیر مجموعه آینه کاری منظم است و برای محیط‌هایی همچون رستوران، پاساژ، لابی هتل و سینما مناسب خواهد بود. در آینه کاری تایل برای قرار گرفتن قطعات آینه کنار یکدیگر باید آنها را با اندازه منظم برش بدهید.

 

ایده آینه کاری بر روی سقف مناسب فضاهای بزرگ

آینه کاری سقف با دو تایل دایره‌ای صورتی و زرد و سقف منزل گچبری شده

سقف فضاهای بزرگ را می‌توان به صورت مقطعی آینه کاری کرد. به همین دلیل اکثر طراحان دکوراسیون داخلی آینه‌هایی با برش‌های کوچک و طرح ظریف را برای تزیین سقف فضاهای بزرگ انتخاب می‌کنند. 

در زیر با 2 نمونه آینه کاری سقف که برای فضاهای بزرگ مناسب هستند، آشنا می‌شوید:

 

آینه کاری سقف مرکز تجاری با سقف تایل چوبی و آینه‌های شش ضلعی، مبلمان طیف سبز و حفاظ‌های شیشه‌ای

آینه کاری شش ضلعی: این نوع آینه کاری‌های سقف، بیشتر برای محیط هایی همچون امامزاده، مسجد و حرم مناسب است. آینه کاری شش ضلعی به خوبی طرح خود را بر روی سقف این اماکن نشان می‌دهد و زیبایی فضا را دوچندان خواهد کرد. 

 

آینه کاری سقف با تایل‌های الماسی، نورپردازی حاشیه سقف با هالوژن‌های سفید و لوستر در مرکز سقف

آینه کاری الماسی: این نوع آینه کاری بر روی سقف یکی از زیباترین ایده‌های اجرای آینه است که می‌تواند جلوه بسیار جذابی به فضای منزل شما ببخشد. شما با انتخاب الماس‌های آینه‌ای به رنگ‌های مختلف می‌توانید یک طراحی خاص و متنوع برای بخش‌های مختلف منزل خود تدارک ببینید.

 

جمع‌بندی: آینه کاری بر روی سقف؛ یک ایده جذاب برای دکوراسیون خانه های منحصربه‌فرد

آینه کاری سقف منزل با تایل‌های بزرگ و لوستر‌های حصیری دست‌ساز

آینه کاری سقف در طراحی دکوراسیون داخلی نقش مهمی ایفا می‌کند. این طراحی امروزه یکی از پرطرفدارترین ایده‌هایی است که به کمک آن می‌توانید به راحتی منزل رویایی خود را دکور کنید. نکته مهم در کار کردن آینه بر روی سقف شیوه اجرا و انتخاب درست اشکال آینه است. ما در این مقاله شما را با مفهوم آینه کاری بر روی سقف، انواع و مزایای آن آشنا کردیم. همچنین می‌توانید ایده‌های جالب آینه کاری روی سقف، مناسب برای بخش‌های مختلف منزل را در ادامه مطالعه کنید. شما با آینه کاری سقف در کدام بخش از منزل موافقید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.