آلاچیق مدرن؛ صفر تا صد ایده و اجرای آن!

آلاچیق مدرن با ستون‌ها و سقف چوبی قهوه‌ای تیره در حیاط منزل با کفپوش خاک، دیوار‌های چوبی، باغچه خطی و تعدادی صندلی حصیری و آتشدان کاسه‌ای

آلاچیق‌ها با هدف استراحت و لذت بردن از طبیعت در فضای سبز خانه، ویلا، باغ و یا اماکن عمومی ساخته می‌شوند. در دنیای امروز معماری طرح‌های مختلفی برای آلاچیق در نظر گرفته‌اند و دیگر همچون گذشته این سایبان‌ها را فقط با یک شکل تکراری نمی‌بینید. در بین همه مدل‌های موجود، آلاچیق مدرن طراحی خاص و جذاب‌تری دارد.

آلاچیق‌ها را می‌توان در طبیعت به صورت باز، نیمه باز و کاملا پوشیده ساخت. انتخاب هر یک از این مدل‌ها به کاربرد آلاچیق و هدفتان از ساخت آن بستگی دارد. در قدیم این سایبان‌ها اغلب به صورت چهارگوش ساخته می‌شدند و تنوع زیادی نداشتند. 

 

سوالات متداول:

در چه فضاهایی می‌توانیم آلاچیق مدرن را اجرا کنیم؟

در فضای محوطه باغ، باغچه یک خانه یا ویلای شخصی، فضای سبز اماکن عمومی، روف گاردن، تراس و بالکن می‌توانید آلاچیق مدرن را اجرا کنید.


انواع آلاچیق به سبک مدرن کدامند؟

آلاچیق‌های فلزی، چوبی، شیشه‌ای، حصیری، بتنی، سیمانی، پارچه‌ای و سنگی از انواع آلاچیق مدرن محسوب می‌شوند.


چه ایده‌هایی را در طراحی آلاچیق مدرن به کار ببریم؟

1. استفاده از پارچه در ساخت آلاچیق‌های مدرن 2. به کمک هنر معماری نوین 3. با طراحی متنوع در سقف 4. به کمک نورپردازی خلاقانه 5. استفاده از المان‌های معماری

 

آلاچیق مدرن چوبی در حیاط ویلا با دیوار‌های چوبی، کفی سرامیکی و چمن، باغچه خطی و استخر مستطیلی شکل

اما امروزه وجود متریال مختلف باعث شده تا انواع آلاچیق با طرح و مدل‌های بسیار جذابی ساخته شوند. آلاچیق های مدرن یکی از انواع این سایبان‌ها هستند که در طراحی آنها شگفتی شکل ظاهری اهمیت زیادی دارد. تا آنجایی که با دیدن یک آلاچیق با سبک مدرن محو تماشای آن خواهید شد.

 برای درک بهتر آلاچیق‌های مدرن و شناخت انواع پرطرفدار آن، با ما همراه باشید. ما در این مقاله صفر تا صد ایده و اجرای یک آلاچیق با سبک مدرن را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

 

آلاچیق مدرن چیست؟

آلاچیق مدرن چوبی مشکی در حیاط ویلا با کفپوش موزاییک و چمن، دیوار‌های سیمانی سفید، مبل ال سفید مشکی و صندلی و میز ناهارخوری قهوه‌ای

دنیای امروز با سرعت زیادی به سمت مدرنیته حرکت می‌کند. این تغییر سبک در طراحی و ساخت آلاچیق برای فضای سبز خانه، باغ، ویلا و اماکن عمومی هم دیده می‌شود. آلاچیق‌های مدرن همان سایبان‌های مخصوص استراحت در فضای باز هستند، با این تفاوت که رنگ و بوی مدرنیته به خود گرفته‌اند. در واقع با تماشای یک آلاچیق به سبک مدرن اولین چیزی که نظر شما را جلب می‌کند، ظاهر زیبا و شگفت‌انگیز آن است. 

بنابراین می‌توان گفت در ساخت آلاچیقی که به صورت مدرن طراحی شده است، فضای خارجی آن سایبان همچون محیط داخلی اهمیت زیادی دارد. زیبایی این فضای خارجی آنقدر چشم نواز است که در نگاه اول همه حواس شما را جلب خودش می‌کند.

 

نحوه طراحی و ساخت یک آلاچیق به سبک مدرن

 آلاچیق مدرن با سقف، ستون‌های چوبی و دیوار‌های پارچه‌ای مشکی در حیاط منزلی با کفپوش چمن، باغچه خطی، مبلمان راحتی و میز و صندلی ناهارخوری فلزی با بالش‌های کرمی

آلاچیق‌های مدرن همچون سایر سبک‌ها برای فضای باز طراحی می‌شوند. طراحی این سایبان‌ها معمولا به طور اختصاصی برای محیط یک باغ، خانه یا ویلا انجام می‌شود. اما در خیلی از موارد طراحان، آلاچیق‌های پیش ساخته مدرن را پیشنهاد می‌دهند. 

انتخاب اینکه سایبان مدرن را براساس نیاز و سلیقه شخصی‌تان طراحی کنید یا از انواع پیش ساخته آن بهره ببرید، به نظر شما بستگی دارد. البته در نظر بگیرید که طراحی آلاچیق مدرن می‌تواند فضای سبز شما را به طور مطلوب‌تری پوشش بدهد.

 

آشنایی با متریال مورد نیاز در طراحی و ساخت آلاچیق‌های مدرن

آلاچیق مدرن فلزی ذغالی در حیاط منزل با دیوار‌های چوبی، باغچه خطی، گلدان‌های چوبی و دو صندلی و یک میز عسلی مشکی

برای ساخت آلاچیق‌های مدرن به یک سازه مستحکم نیاز دارید. این سازه معمولا از جنس فلز یا چوب انتخاب می‌شود. در واقع اسکلت اصلی سایبان از جنس فلز بنا خواهد شد و سپس ستون‌ها یا سقف به کمک چوب‌های مورد تایید معماران کاور می‌شوند. 

یکی از نکات مهمی که در انتخاب متریال آلاچیق با سبک مدرن باید به آن دقت کنید، سقف سایبان است. سقف را می‌توان از متریال مختلفی ساخت، اما رایج‌ترین نوع آن سقف‌‌های شنگل هستند.

 

آلاچیق مدرن مشکی با سقف سفید در حیاط منزل با کفپوش سرامیکی سفید و چمن و صندلی‌های سفید و میز ناهارخوری با رویه چوبی

اگر هدفتان ساخت سقف شیب دار است باید آهن کشی مخصوص انجام دهید تا سقف با حالت شیب دار قرار بگیرد. در غیر این صورت می‌توان سقف پوشیده آلاچیق‌های مدرن را با فلاشینگ و سقف نیمه باز این نوع از سایبان‌ها را به کمک ترموود ساخت. 

متریال به کار رفته در دیواره آلاچیقی مدرن توسط چوب و شیشه ساخته می‌شود و یا اینکه فقط با پوشش گیاهی سبز پوشانده خواهد شد.

 

آلاچیق مدرن چوبی در حیاط منزلی با کفپوش و دیوار چوبی، گلدان‌های گل و صندلی ال شکل طوسی روشن و ذغالی

برای انتخاب بهترین متریال دیواره آلاچیق ابتدا باید تصمیم بگیرید که سایبان شما قرار است به صورت باز طراحی شود یا نیمه باز. اگر آلاچیق مدرن شما از جنس فلز بود برای کاور کردن آن به رنگ اپوکسی یا رنگ‌های پوشش دریایی نیاز دارید. همچنین اگر خواستید سایبانی از جنس چوب طراحی کنید، بهترین انتخاب چوب ترموود است. 

توجه به کلیه این متریال برای طراحی و ساخت آلاچیق باعث می‌شود تا سازه مدرن شما علاوه بر زیبایی، دوام و کیفیت بالایی داشته باشد.

 

آلاچیق‌های مدرن را در چه فضاهایی می‌توان ساخت؟

آلاچیق مدرن فلزی مشکی در اطراف ویلایی به سبک مدرن با دیوار‌های کرمی، پنجره‌های بزرگ با فریم مشکی و دیوار بیرونی حیاط حلبی فلزی سبز رنگ

همان طور که در بالا اشاره کردیم، آلاچیق‌های مدرن سازه‌ای هستند که فضای بیرونی آنها ظاهر شگفت‌انگیزی دارد. آلاچیق یکی از مهم‌ترین المان معماری در فضای سبز محسوب می‌شود. 

در گذشته این سازه به صورت سنتی و ساده ساخته می‌شد. اما این روزها شاهد انواع طرح و مدله‌ای مختلف در ساخت آلاچیق با سبک مدرن هستیم. اما سوالی که مطرح می‌شود، این است که برای کجاها می‌توان یک آلاچیق با سبک مدرن طراحی کرد؟

 

آلاچیق مدرن فلزی مشکی رنگ در حیاط منزل با کفپوش چمن، باغچه خطی، دیوار سیمانی و مبلمان حصیری مشکی و کرمی

در زیر این فضاها را معرفی کردیم:

 

ویژگی آلاچیق های مدرن

آلاچیق مدرن فلزی سفید رنگ در حیاط منزل با کفپوش سیمانی، فرش طوسی و مشکی، مبلمان فلزی مشکی با بالش‌های طوسی روشن و میز جلومبلی چوبی

در ساخت سازه اصلی آلاچیق‌های مدرن معمولا از فلز استفاده می‌شود. یکی از ویژگی‌های خاص این سایبان‌های مدرن، شکل ظاهری مکعبی، هندسی، انحنا دار و غیرمنظم آنهاست. 

در واقع با شنیدن نام آلاچیق به سبک مدرن باید منتظر یک دکوراسیون و تزئینات مینیمال در فضای بیرونی آن باشید. آلاچیق‌های مدرن اکثرا دارای سقف صاف و مسطحی هستند.

 

آلاچیق مدرن چوبی چسبیده به ویلایی به سبک مدرن با دیوار‌های کرمی رنگ، کفپوش حیاط چمن و میز و صندلی ناهارخوری چوبی در زیر آلاچیق

مجموع این ویژگی‌ها باعث می‌شود تا یک آلاچیق را بتوان سایبان مدرن برای فضای سبز دانست. آلاچیق‌ها معمولا در یک کنج یا گوشه‌ای از فضای سبز ساخته می‌شوند تا تداعی‌گر محیطی آرامش‌بخش باشند. 

اما باید دقت کنید که آلاچیق‌های مدرن با هدف دکوراسیونی شیک و خاص در فضای بیرونی طراحی می‌شوند. بنابراین جای‌گذاری آن در فضای مناسبی از پلان محوطه سازی اهمیت بسیاری دارد. این جای‌گذاری باید به نحوی باشد، که بتوانید به راحتی المان‌های خاص همچون آبنما، دیوار سبز، فلاور باکس، استخر و… را در کنار آن قرار دهید.

 

انواع آلاچیق به سبک مدرن

آلاچیق مدرن فلزی مشکی با سقف چوبی واقع در حیاط ویلا با کفپوش سنگریزه، دیوار‌های سیمانی و تعدادی صندلی و میز در زیر آلاچیق

با پیشرفت تکنولوژی و فناوری روز به روز شاهد ساخت بنا و ساختمان‌های مدرن‌تری هستیم. این موضوع باعث شده تا متخصصین امور محوطه سازی مدرنیته را در طراحی المان‌های معماری فضای سبز به کار ببرند. 

به همین دلیل برای طراحی و ساخت سایبان به سراغ آلاچیق‌های مدرن می‌روند تا علاوه بر ایجاد فضایی شیک برای استراحت، به زیبایی محوطه کمک کنند. در زیر با انواع آلاچیق مدرن آشنا می‌شوید:

 

آلاچیق مدرن فلزی؛ یک انتخاب هوشمندانه برای فضای سبز

آلاچیق مدرن مشکی فلزی در کناره ویلایی به سبک مدرن با دیوار‌های سیمانی طوسی و کفپوش چوبی و صندلی‌های راحتی با میز دایره‌ای چوبی سفید

آلاچیق‌های فلزی و چوبی یکی از رایج‌ترین سایبان‌هایی هستند که برای فضای سبز از آنها استفاده می‌شود. اما به طور قطع می‌توان گفت آلاچیق فلزی مزیت‌هایی بیشتری نسبت به انواع دیگر دارد.

وزن بسیار سبک و انعطاف پذیری الاچیق مدرن فلزی باعث شده تا به یک انتخاب پرتکرار تبدیل شود. آلاچیق‌های مدرن فلزی تنوع بالایی در طرح و مدل دارند. 

 

آلاچیق مدرن چوبی در حیاط منزل با کفپوش چمن و موزاییک، دیوار‌های چوبی، باغچه خطی و اطراف درختکاری شده

برای پوشاندن فلز می‌توانید به راحتی از پوشش گیاهی، پارچه و یا انواع مختلفی از چوب استفاده کنید. همچنین دست شما برای انتخاب سقف برای سایبان مدرن فلزی باز است. سقف‌های متحرک، شیشه‌ای، پارچه‌ای و… از انواع مختلفی هستند که فضای سایبان شما را به یک سازه مدرن و شیک تبدیل می‌کنند. این انعطاف پذیری بالا در آلاچیق با سبک مدرن فلزی می‌تواند فضای سبز خانه، مسیر باغ و ویلای شما را منحصربه‌فردتر نشان دهد. 

از دیگر مزایای این نوع سایبان مدرن می‌توان به قرارگیری آن در هر نوع شرایط آب و هوایی اشاره کرد. همچنین تبدیل این سازه به یک سایبان مکانیکی از دیگر نکات مثبت آلاچیق‌های مدرن فلزی محسوب می‌شود.

 

آلاچیق چوبی مدرن؛ یک انتخاب بسیار جذاب برای فضای سبز

آلاچیق مدرن کوچک چوبی در حیاط منزل با کفپوش موزاییکی چمن، باغچه خطی و حیاط درختکاری شده

آلاچیق‌های چوبی به دو صورت سنتی و مدرن ساخته می‌شوند. سبک مدرن این نوع سایبان به دلیل تنوع در طرح و مدل بسیار پرطرفدار است. 

سایبان‌های مدرن چوبی بهترین انتخاب برای هوای گرم تابستان هستند. طراحی باز اطراف آن به شما اجازه می‌دهد تا از فضای سبز اطرافتان لذت ببرید. همچنین سقف این سازه مدرن چوبی با ایجاد سایه، خنکای دلچسبی فراهم می‌کند. در ساخت این سازه مدرن از چوب‌های جنگلی و متریال بسیار جدیدی استفاده می‌شود که ظاهر جذاب آن محوطه شما را مدرن و شیک خواهد کرد.

 

آلاچیق مدرن چوبی در حیاط منزل با دیوار‌ها و کفپوش چوبی و محوطه اطراف درختکاری شده

آلاچیق‌های مدرن چوبی در اشکال مختلفی همچون مربع، مستطیل، دایره، چند ضلعی و… طراحی می‌شود. هریک از این اشکال کاربرد خاص خود را دارند و در زیبایی فضای سبز شما بسیار تاثیر گذار هستند. 

این ویژگی باعث شده تا امروزه آلاچیق‌های مدرن چوبی طرفداران زیادی داشته باشند. در واقع با طراحی و ساخت یک سازه مدرن چوبی فضایی صمیمی و جذاب را به فضای سبز شخصی‌تان و یا محوطه اماکن عمومی اضافه کرده‌اید.

 

آلاچیق شیشه ای مدرن؛ یک انتخاب خاص برای فضای سبز

آلاچیق مدرن شیشه‌ای در حیاط منزلی با کفپوش گیاهی و سنگریزه، محوطه درختکاری شده، تعدادی میز و صندلی در زیر آلاچیق و آلاچیق نورپردازی شده

اگر به دنبال یک انتخاب بسیار خاص برای محوطه خود هستید، آلاچیق‌های مدرن شیشه‌ای گزینه بسیار مناسبی هستند. این سازه شیشه‌ای مدرن که به تازگی مورد توجه قرار گرفته است، زیبایی شگفت‌انگیزی به فضای سبز شما می‌دهد. 

شما می‌توانید آلاچیق‌های شیشه‌ای به سبک مدرن را با دو روش تاشو و یا ریلی طراحی کنید. این ویژگی به شما اجازه می‌دهد تا در سرما و گرما بتوانید دیوار و درهای شیشه‌ای را باز کنید یا ببندید. قابلیت تاشو یک آلاچیق فقط در سایبان‌های مدرن وجود دارد که شما را با یک سازه بسیار خلاق روبه‌رو می‌کند.

 

آلاچیق مدرن شیشه‌ای در حیاط منزلی با کفپوش موزاییکی آجری، دیوار‌های آلاچیق آجری و مبل، میزجلومبلی، میز و صندلی ناهارخوری در زیر آلاچیق

دیواره‌های شیشه‌ای این آلاچیق‌های مدرن باعث می‌شوند تا در فصل سرما همچون یک عایق کارآمد از نفوذ هوای سرد، رطوبت و باران جلوگیری شود. 

همچنین با شروع سرما میتوانید در آن فضا شومینه و یا بخاری روشن کنید. وجود دیواره‌های شیشه‌ای در مصرف انرژی ناشی از این وسایل گرمایشی صرفه‌جویی می‌کند.

 

آلاچیق مدرن سیمانی طوسی با یک دیوار سراسر شیشه در حیاط منزلی با کفپوش چمن و آلاچیق نورپردازی شده

انواع دیگر آلاچیق مدرن عبارتند از:

 

5 ایده‌ جذاب برای طراحی آلاچیق به سبک مدرن

آلاچیق مدرن چوبی در حیاط منزلی با کفپوش سیمانی و با پوشش گیاهی، درختکاری شده و مبل راحتی چوبی با بالش‌های طوسی روشن و میز جلومبلی چوبی در جلوی مبل

همان‌طور که در تعریف آلاچیق به سبک مدرن گفتیم، استفاده از دکوراسیون و تزئینات خاص در این نوع از سایبان ضرورت دارد. در واقع به کمک متریال جدید می‌توانید ظاهر آلاچیق خود را به یک سایبان مدرن تبدیل کنید.

این نوع متریال به دلیل قابلیت‌های نوینی که دارند، به متخصصین این عرصه کمک می‌کنند تا ایده‌هایی جذابی را برای مدرن سازی سایبان در محوطه به مرحله اجرا برسانند.

 در زیر 5 ایده جذاب را برای طراحی یک آلاچیق به سبک مدرن مشاهده می‌کنید:

 

استفاده از پارچه در ساخت آلاچیق‌های مدرن

آلاچیق مدرن پارچه‌ای سفید در باغ بامبو با پوشش طبیعی و تعدادی چهارپایه زیر آلاچیق

آلاچیق‌های پارچه‌ای یک نوع سایبان مدرن هستند، که طرفداران خاص خود را دارند. پارچه به راحتی می‌تواند سازه مدرن شما را به یک سایبان بسیار شیک و جذاب تبدیل کند. در دنیای امروز، پارچه‌های زیبا و مخصوصی برای ساخت آلاچیق‌های مدرن طراحی شده‌اند که در عین جذابیت مقاومت بسیار بالایی دارند. 

این پارچه‌های خاص به راحتی می‌توانند به سایبان مدرن شما ظاهر بسیار منحصربه‌فردی ببخشند. انعطاف پذیری بالای پارچه باعث می‌شود تا شما آن را به هر شکلی که دلتان خواست درآورید.

 

آلاچیق مدرن با ستون‌های فلزی و سقف پارچه‌ای زرد در حیاط منزل با دیوار‌های سیمانی و کفپوش موزاییک و چمن

طراحی سایبان مدرن به کمک پارچه اغلب جزء رویایی‌ترین طرح‌های موجود است. به همین دلیل افرادی زیادی برای زیبایی فضای سبز شخصی خود به سراغ طراحی آلاچیق به سبک مدرن پارچه‌ای می‌روند. 

ساخت سایبانی مدرن با پارچه، فضای شما را به محیطی آرامش‌بخش تبدیل می‌کند. شما می‌توانید ستون، سقف و اسکلت سازه را با هر متریالی که خواستید، بنا کنید. سپس به کمک پارچه‌های متنوع و جذاب به عنوان کاور، زیبایی فضای سایبان مدرن خود را افزایش دهید. در واقع باید بگوییم استفاده از پارچه یکی از روش‌هایی است که به خوبی با سایر متریال ترکیب می‌شود.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله سازه پارچه‌‌ای، سایبانی جذاب برای زیباسازی فضا را مطالعه فرمایید.

 

ساخت آلاچیقی مدرن به کمک هنر معماری نوین

آلاچیق مدرن با معماری به روز از جنس سیمان در حیاط ویلای ساحلی با کفپوش شن

هنر معماری هر دوره از تاریخ، زیبایی و جذابیت خاص خودش را دارد. افراد زیادی همچنان طرفدار سبک سنتی و هنر معماری قدیمی هستند. اما نمیتوان به سادگی از معماری نوین دست برداشت. 

قرن حاضر نوین‌ترین معماری تاریخ را در خود جای داده است. تحول عظیمی در هنر معماری امروزی رخ داده که می‌توان آن را در آثار زیادی مشاهده کرد. طراحی و ساخت آلاچیق‌های فضای سبز یکی از فرصت‌های بسیار مناسب برای اجرای هنر معماری نوین هستند. مصالح و متریال نوین که با هوشمندی بسیار زیادی طراحی شده‌اند، در ساخت یک سازه مدرن برای فضای سبز اثرگذار خواهند بود. 

 

آلاچیق مدرن در گوشه‌ای از حیاط منزل یا سقف چوبی و ستون‌های سنگی، کفپوش سرامیکی، کفپوش حیاط چمن و آلاچیق نورپردازی شده

این مصالح به کمک معماری نوین می‌توانند دو عامل مهم کیفیت و دوام بالا را به طور همزمان مدیریت کنند. همچنین معماری نوین به شما اجازه می‌دهد تا بدون محدودیت ایده‌های جذاب و خلاقانه را برای ساخت یک آلاچیق با سبک مدرن اجرایی کنید.

 اگر شما هم به دنبال ساخت یک آلاچیق بسیار جذاب هستید تا چشم انداز فضای سبز خانه و ویلای شخصی‌تان منحصربه‌فرد باشد، حتما به سراغ طراحی آلاچیق‌های مدرن با استفاده از هنر معماری نوین بروید.

 

آلاچیق‌های مدرن با طراحی متنوع در سقف

آلاچیق مدرن دایره‌ای مشکی با سقف نورپردازی شده در حیاط ویلا با دیوار‌های چوبی، کفپوش چمن و تعدادی گلدان گیاه

افراد زیادی تصور می‌کنند سقف آلاچیق تنها به صورت صاف یا گنبدی طراحی می‌شود. این دیدگاه از آلاچیق‌های سنتی در گذشته می‌آید. سایبان‌های مدرن می‌توانند طراحی متنوعی در سقف داشته باشند.

 هرچه طراحی سقف آلاچیق‌های مدرن شما خاص‌تر باشد، ظاهر سایبان شما چهره جذاب‌تری خواهد داشت. بنابراین فراموش نکنید برای آلاچیق با سبک مدرن، سقف‌های متنوعی طراحی کنید.

 

طراحی آلاچیق‌های مدرن به کمک نورپردازی خلاقانه

آلاچیق مدرن چوبی در کناره ویلایی مدرن با سقف چوبی و پنجره هایی با فریم فلزی مشکی

یکی از ایده‌های جذاب برای مدرن سازی آلاچیق، کمک گرفتن از نورپردازی است. نورپردازی اگر به درستی انجام شود، هر سازه‌ای را به یک محیط جذاب و دلچسب تبدیل می‌کند. 

آلاچیق‌های مدرن هم از این قاعده مستثنی نیستند. اما در نظر داشته باشید که طراحی نورپردازی برای یک آلاچیق با سبک مدرن نسبت به سایر سبک‌ها تفاوت دارد. 

 

آلاچیق مدرن با دیوار‌ها و سقف طوسی، سقف نورپردازی شده، کفپوش سرامیکی و مبلمان حصیری و میز و صندلی ناهارخوری چوبی در زیر آلاچیق

در واقع شما با استفاده از لامپ و ریسه‌های نورانی در هر قسمتی از آلاچیق خود، به مدرن سازی آن کمک نمی‌کنید. این امر زمانی اتفاق می‌اقتد که هر المان نورپردازی در جای درست خود قرار بگیرد. 

بنابراین بهتر است از یک متخصص کمک بگیرید تا لامپ‌های نورانی شما را جهت اجرای یک آلاچیق مدرن طراحی کند. به عنوان مثال می‌توانید از لامپ‌های مخصوص یا ریسه‌های نورانی در کنار ستون‌ها و سقف استفاده کنید. این طراحی سایبان شما را به یک آلاچیق با سبک مدرن و منحصربه‌فرد تبدیل خواهد کرد.

 

المان‌های معماری یک ایده جذاب در طراحی آلاچیق مدرن

نمای درونی آلاچیق مدرن با دیوار‌ها و سقف چوبی، کفپوش موزاییکی، کفپوش حیاط چمن و مبل ال شکل مشکی با بالش‌های کرمی و میز جلومبلی

متریال نوین و متنوع میتواند یک آلاچیق را به سایبانی مدرن تبدیل کند. اما تنها راه مدرن سازی این سازه‌ها استفاده از متریال جدید نیست. المان‌های جذاب و خاص همچون یک آبنما، مبلمان، میز و صندلی، باربیکیو و… از مواردی هستند که در طراحی آلاچیق به سبک مدرن کاربرد دارند.  

با توجه به اینکه آلاچیق را می‌توان در همه فصول استفاده کرد، باید المان معماری خاص آن به درستی انتخاب شود. مثلا برپایی یک آلاچیق در کنار استخر با سبک مدرن که دیواره‌های آن با پارچه‌های جذابی کاور شده‌اند، محوطه باغ و ویلای شما را منحصربه‌فرد جلوه می‌دهد. همچنین می‌توانید با ساخت یک باربیکیو و قسمتی برای غذاخوری در نزدیکی آلاچیق خود، آن محیط را به یک فضای سبز بکر و زیبا تبدیل کنید.

 

جمع‌بندی: راهنمای طراحی انواع آلاچیق به سبک مدرن

آلاچیق مدرن فلزی شیشه‌ای نقره‌ای براق در حیاط منزل با کفپوش چمن و محوطه اطراف درختکاری شده

آلاچیق‌های مدرن در طرح، مدل و متریال‌های مختلفی ساخته می‌شوند. هر یک از این متریال بر روی طراحی خاص و شگفت‌انگیز آلاچیق با سبک مدرن تاثیرگذار هستند. آلاچیق مدرن علاوه بر اینکه درون آن بسیار هوشمندانه طراحی می‌شود، فضای بیرونی بسیار زیبایی دارند. این زیبایی و خاص بودن فضای بیرون به کمک المان‌های معماری و ایده‌های ناب باعث می‌شود تا محوطه سازی باغ، خانه، ویلا و اماکن عمومی با جذابیت بیشتری انجام شود.

ما در این مقاله شما را با نحوه طراحی یک آلاچیق به سبک مدرن، متریال مورد نیاز برای ساخت آن و انواع سایبان‌های مدرن آشنا کردیم. همچنین می‌توانید در ادامه ایده ‌ای جذابی را برای مدرن سازی آلاچیق مطالعه کنید. به نظر شما کدام یک از این ایده‌ها جذاب‌تر هستند؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.