صفر تا صد طراحی آشپزخانه عروس

دکوراسیون آشپزخانه عروس با کابینت‌های سفید،جزیره چوبی با رویه سفید، کفپوش پارکت، صندلی های اپن پایه مشکی، شلف چوبی و گلدان های گل طبیعی

آشپزخانه یکی از مهم‌ترین بخش‌های منزل است که ما ایرانی‌ها به دکوراسیون آن اهمیت زیادی می‌دهیم. شاید دلیل آن را بتوان متصل بودن این فضا به اتاق نشیمن دانست. دیزاین دکوراسیون آشپزخانه اگر مختص منزل عروس و داماد باشد، با وسواس بیشتر انجام خواهد شد.

شاید با شنیدن دکوراسیون آشپزخانه عروس به یاد تصاویر و سایت‌هایی بیفتید که از چگونگی تزیین خوراکی‌های داخل یخچال و ملزومات آشپزخانه حرف می‌زنند. 

 

سوالات متداول:

از چه رنگ‌هایی می‌توانیم برای دیزاین آشپزخانه عروس استفاده کنیم؟

رنگ‌هایی همچون طوسی، آبی روشن، یاسی، زرد، سبز روشن، صورتی و سفید برای دیزاین آشپزخانه عروس بسیار مناسب هستند.


در چیدمان دکوراسیون آشپزخانه عروس باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

1. انتخاب کابینت 2. توجه به لوازم کاربردی 3. چیدمان یخچال 4. کاربرد قفسه های چوبی 5. ساخت جزیره 6. انتخاب فرش 7. انتخاب پرده مناسب

 

آشپزخانه عروس با کفپوش سرامیکی قهوه‌ای، جزیره سفید با رویه چوبی، کابینت های سفید با صفحه سنگی، کاشی های دیواری سفید و چراغ های آویز از سقف

اما در این مقاله ما می‌خواهیم از اهمیت دکوراسیون آشپزخانه به خصوص در منزل تازه عروس و داماد صحبت کنیم. در دنیای امروز با کوچک شدن متراژ خانه‌ها می‌توان به خوبی از اهمیت دکوراسیون درست و اصولی مطلع شد. 

اگر دکوراسیون آشپزخانه یک تازه عروس به درستی چیده شود، دیگر با مشکل کمبود جا و یا بی نظمی مواجه نخواهید شد. بنابراین با ما در ادامه این مقاله همراه باشید تا نکات و طراحی‌های کاربردی جهت دیزاین آشپزخانه عروس را با شما به اشتراک بگذاریم.

 

آشپزخانه تازه عروس و چیدمان جهاز

آشپزخانه عروس با لوازم برقی نقره‌ای، کاشی های بین کابینتی کرم و قهوه‌ای، قفساتی برای لوازم برقی و جهیزیه عروس چیده شده روی کابینت ها

از گذشته‌های دور در کشور ما رسم بر این شکل بوده که پیش از مراسم ازدواج و هنگام چیدن جهاز عروس، مهمانان زیادی از آن دیدن می‌کردند. البته این رسم را می‌توان تا حد زیادی یکی از رسومات نامناسب دانست، که امروزه در اکثر نقاط کشورمان منسوخ شده است. 

فلسفه وجود این رسم در روزگار گذشته، تماشای جهیزیه عروس در روزهای قبل از مراسم بود، تا فامیل و آشنایان نزدیک در صورت خریداری نشدن همه وسایل جهیزیه، بخشی از آن را به عنوان کادو در روز عروسی به تازه عروس و داماد تحویل می‌دادند. 

 

 آشپزخانه عروس با شلف‌های سفید، چراغ آویز از سقف، کابینت های سفید با صفحه کابینت سنگی و اکسسوری های بالا و روی کابینت

در واقع پشت این رسم قدیمی یک نیت خوب و پسندیده قرار داشت. اما با گذشت زمان، رسم چیدمان جهیزیه عروس رنگ و بوی دیگری گرفت. با چیدن ملزومات ریز و درشت آشپزخانه و نمایش آن به مهمانان صرفا مواردی که خریدند دیده می‌شود و هدف دیگری دنبال نخواهد شد. 

به همین دلیل توصیه می‌شود در دنیای امروز دیگر به سراغ این رسم و رسومات منسوخ شده نروید و تمام تمرکز خود را بر روی دکوراسیون خانه عروس و چگونه چیدن وسایل آشپزخانه بگذارید.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله جامع‌ترین مرجع برای تزیین و دکوراسیون اتاق خواب عروس را مطالعه فرمایید.

 

چرا چیدمان وسایل آشپزخانه نوعروس اهمیت زیادی دارد؟

دکوراسیون آشپزخانه عروس با کاشی های دیواری سفید، شیرآلات طلایی، جزیره چوبی، ساعت دیواری و پنجره‌هایی با فریم سفید

تازه عروس‌ها برای شروع زندگی و انتخاب وسایل جهیزیه معمولا خرید را از آشپزخانه آغاز می‌کنند. اگر شما هم تجربه‌ای در این زمینه داشته باشید، خوب می‌دانید که ملزومات آشپزخانه، از وسایل ریز گرفته تا سرویس آشپزخانه عروس و لوازم برقی بزرگ‌تر همگی باید در آشپزخانه جای بگیرند. 

بنابراین چگونه چیدن دکوراسیون این همه وسایل ریز و درشت کار سختی است که باید با طراحی اصولی این فضا انجام شود. اگر دیزاین آشپزخانه تازه عروس و داماد به درستی و با خلاقیت صورت بگیرد، می‌توانید به راحتی انواع وسایل کوچک و بزرگ را در آن فضا بچینید.

 

آشنایی با سبک مناسب چیدمان دکوراسیون آشپزخانه تازه عروس

 دکوراسیون آشپزخانه عروس با قفسه های چوبی خاکستری، کفپوش پارکت، جزیره سفید با صفحه سنگی، کاشی های بین کابینتی طوسی و کابینت های سفید

سبک مدرن یکی از سبک‌های پرطرفدار و مناسب برای چیدمان دکوراسیون آشپزخانه در منزل تازه عروس و داماد به شمار می‌آید. همان طور که می‌دانید سبک مدرن از دو اصل سادگی و نظم پیروی می‌کند. به همین دلیل به راحتی می‌توان آشپزخانه یک تازه عروس و داماد را به دلیل جلوگیری از شلوغی بیش از حد به سبک مدرن دکور کرد. 

آشپزخانه یک خانم جوان که در آغاز راه زندگی مشترک است، به دلیل خرید لیست کاملی از ملزومات عموما بیش از حد شلوغ می‌شود. خانه‌های کوچک که اکثرا متراژ کمی را به آشپزخانه اختصاص می‌دهد، این مشکل را دوبرابر خواهد کرد. دیزاین حجم زیادی از ظرف و ظروف، سرویس قابلمه، بانکه‌ها و تجهیزات کوچک و بزرگ آشپزخانه کار دشواری است که فقط باید با طراحی اصولی این فضا انجام شود. 

 

دکوراسیون آشپزخانه عروس با شلف های دیواری چوبی و اکسسوری های روی آن، کاشی های دیواری سفید، کابینت های سفید با دستگیره مشکی و صفحه کابینت چوبی و جزیره چوبی

اگر فضای آشپزخانه تازه عروس را به سبک مدرن طراحی کنید، این مشکل تا حد زیادی برطرف می‌شود. در طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدرن، هر چیزی سر جای خودش قرار دارد. وجود فضاهای مناسب برای لوازم برقی، قفسه‌های جداگانه برای قرار گرفتن بانکه‌ها و کابینت‌های توکار می‌تواند تا حد زیادی از شلوغی محیط کم کند.

 

رنگ مناسب برای دیزاین آشپزخانه تازه عروس

آشپزخانه عروس با جزیره سفید، صندلی‌‌های اپن بدون دسته سفید، لوسترهای مدرن طلایی، کفپوش پارکت و کابینت‌های سفید

اکثر تازه عروس و دامادها رنگ سفید را برای دکوراسیون آشپزخانه منزل خود مناسب می‌دانند. رنگ سفید به خوبی سادگی، طراوات و تازگی یک منزل نوعروس را نشان می‌دهد. 

به همین دلیل این رنگ با دکوراسیون آشپزخانه تازه عروس پیوند خورده است. در ضمن نمیتوان از تاثیر رنگ سفید بر بزرگ‌تر نشان دادن فضای آشپزخانه غافل شد. اما در این بین هستند تازه عروس و دامادی که انتخاب‌های جسورانه‌ای انجام می‌دهند. انتخاب رنگ‌های شاد نشان دهنده شور و شوق بسیار زیاد آنها برای زندگی در فضای مشترکشان است. 

 

دکوراسیون آشپزخانه عروس با دو لوستر سقفی کرم و قهوه‌ای، کابینت های زرد، کاشی های بین کابینتی سفید با صفحه کابینت سنگی

اگر می‌خواهید دکوراسیون آشپزخانه شما به خانه سایر عروس و دامادها شبیه نباشد، از انتخاب جسورانه خود دست نکشید. رنگ‌هایی همچون طوسی، آبی روشن، یاسی، زرد، سبز روشن و صورتی از انتخاب‌های شجاعانه‌ای هستند که می‌توان به راحتی از آن‌ها برای دکوراسیون آشپزخانه استفاده کرد. 

این رنگ‌ها برای طراحی کابینت آشپزخانه، دیوار، کاشی‌های بین کابینتی، لوازم برقی و سایر تجهیزات آشپزخانه انتخاب بسیار مناسبی به نظر می‌رسند. سعی کنید از تناژ سیر و روشن این رنگ‌ها در دیزاین آشپزخانه تازه عروس استفاده کنید تا تداعی‌گر یک محیط سرزنده، آراسته و دکوراسیونی مدرن باشد.

 

دیزاین آشپزخانه عروس

آشپزخانه عروس با کابینت ها و هود طوسی، صفحه کابینت چوبی، میز ناهارخوری با صندلی‌های سفید و کفپوش سرامیکی خاکستری

چیدمان آشپزخانه تازه عروس را می‌توان با ایده‌های مختلفی انجام داد. اما بهترین طراحی آن است که از فضای موجود استفاده بهینه کنید و در عین حال یک دکوراسیون زیبا داشته باشید. بنابراین انتخاب یک طراحی و ایده مناسب برای دیزاین آشپزخانه تازه عروس اهمیت بسیار زیادی دارد. 

در زیر می‌توانید نحوه چیدمان دکوراسیون آشپزخانه زوج‌های جوان و نکات مهم در این خصوص را مشاهده کنید:

 

انتخاب کابینت از مهمترین بخش های دکوراسیون آشپزخانه تازه عروس

دکوراسیون آشپزخانه عروس با کابینت‌های سفید و صفحه کابینت سنگی، جزیره سفید با رویه سنگی، کفپوش سرامیکی، شلف های چوبی و گاز چند شعله نقره‌ای رنگ

کابینت‌ها مهم‌ترین بخش آشپزخانه به شمار می‌آیند. انتخاب یک کابینت مناسب با فضا می‌تواند چهره کلی آشپزخانه تازه عروس را تحت تاثیر قرار دهد.بنابراین هنگام انتخاب کابینت باید به سبک کلی آشپزخانه دقت کنید. اگر آشپزخانه شما با سبک مدرن طراحی شده، کابینت‌های ساده و بدون طراحی‌های شلوغ برای آن فضا مناسب هستند. 

اما اهمیت کابینت تنها به انتخاب جنس و طرح آن نیست. بلکه نحوه چیدمان وسایل درون کابینت‌‌ها اهمیت بسیار زیادی دارد. اینکه وسایل درون کابینت به راحتی قابل دسترس باشند و در عین حال با نظم و ترتیب مشخصی در جای خود قرار بگیرند یکی از موضوعات مهم در خصوص انتخاب این المان اصلی آشپزخانه تازه عروس است. 

 

کابینت آشپزخانه عروس مخصوص ادویه‌جات با دستگیره مشکی و کفپوش پارکت

نکات مهم در خصوص چیدمان وسایل آشپزخانه عروس درون کابینت‌ها را در زیر مشاهده می‌کنید:

 • کابینت‌های آشپزخانه تازه عروس باید به تعداد کافی دارای کشو باشد. این کشوها کاربرد بسیار زیادی دارند و از شلوغی فضای شما جلوگیری می‌کنند.
 • یک بخش نسبتا بزرگی از کابینت آشپزخانه زوج‌های جوان را باید به کشویی مخصوص ادویه‌جات اختصاص دهید. 
 • این کشو باعث می‌شود تا با ریختن ادویه درون شیشه‌های مخصوص و چیدن آن در این فضا، نظم و سلیقه تازه عروس به خوبی دیده شود.
 • کابینت زیر سینک باید دارای کشوی مخصوص برای لوازم نظافتی باشد. قرار دادن کشوی مخصوص نظافت در کابینت زیر سینک باعث می‌شود به راحتی هنگام تمیز کاری به ملزومات آن دسترسی داشته باشید.

 

 آشپزخانه عروس با کفپوش پارکت، کابینت های سفید، صفحه کابینت مشکی، ماشین ظرفشویی نقره‌ای و کابینتی مخصوص برای چاقو و چنگال

 • کابینت آشپزخانه ایرانی بدون کشوی مخصوص سیب زمینی و پیاز معنی پیدا نمی‌کند. 
 • امروزه ایده و طراحی‌های جالبی برای آشپزخانه تازه عروس و قرار دادن این مواد اولیه ضروری در آن لحاظ می‌شود.
 • کشوی مخصوص کارد و چنگال در کابینت باعث می‌شود تا آشپزخانه تازه عروس نظم دلپذیری را تجربه کند. 
 • اکثر زوج‌های جوان انواع کارد و چنگال و تجهیزات مخصوص آشپزی متنوعی خریداری می‌کنند. بنابراین اختصاص دادن یک کابینت به کشوی مخصوص این لوازم از بخش‌های ضروری طراحی آشپزخانه تازه عروس است.

 

دیزاین آشپزخانه تازه عروس و توجه به لوازم کاربردی

دکوراسیون آشپزخانه عروس با کفپوش پارکت، لوستر سقفی، جزیره چوبی با رویه سنگ و چوب با کابینت‌های سفید و صندلی اپن چرم

بهترین نوع چیدمان آشپزخانه زوج‌های جوان، توجه به کاربرد وسایل آن فضا است. هر چه لوازمی که بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند در جای درستی چیده شوند، دکوراسیون شما شکل بهتری خواهد داشت. 

بنابراین هنگام طراحی دکوراسیون فضای آشپزخانه به مصارف روزانه هر یک از لوازم دقت کنید. تجهیزات و لوازمی که بیشتر استفاده میشوند را در کابینت ‌ای جلویی و باقی وسایل را در انتهای آن فضا بگذارید.

 

اهمیت چیدمان یخچال در طراحی دکور آشپزخانه عروس

دکوراسیون آشپزخانه بسته عروس با کابینت‌های سفید، لوازم برقی نقره‌ای،صفحه کابینت سفید و کاشی های بین کابینتی طوسی روشن

وقتی از چیدمان یخچال تازه عروس حرف می‌زنیم باید به دو نکته توجه کنیم. یکی از این نکات جنس، طرح و مدل یخچال است و نکته بعدی ملزوماتی که از آن درون یخچال استفاده می‌کنیم. 

هر چه جنس، متریال و رنگ بندی یخچال عروس با سبک آشپزخانه همخوانی بیشتری داشته باشد، دکوراسیون فضای شما جلوه بهتری خواهد داشت. بنابراین هنگام خرید یخچال به رنگ بندی و اندازه آن دقت کنید تا با سایر لوازم آشپزخانه از جمله دیوارها، کابینت، کفپوش آشپزخانه و… هماهنگ باشد. 

 

داخل یخچال آشپزخانه عروس با موادغذایی و ظروفی جهت بسته بندی مواد مختلف

اما منظور از نکته دوم یعنی ملزومات درون یخچال این است که از ظروف شیشه‌ای و پلاستیکی جهت نظم دادن به این فضا استفاده کنید. شاید عده‌ای تصور کنند درون یخچال فضای خصوصی است و کسی آن را نمی‌بیند. این نکته تا حدی درست است اما اگر آشپزخانه شما حالت باز و متصل با فضای نشیمن طراحی شده باشد، افرادی که در قسمت نشیمن نشسته‌اند، درون آشپزخانه و ملزومات آن را می‌بینند. 

این موضوع باعث می‌شود تا با باز شدن در یخچال محتویات درون آن دیده شود. بنابراین باید به چیدمان خوراکی‌ها و تجهیزات درون یخچال توجه کنید.در ضمن هرچه محتویات درون یخچال تازه عروس منظم‌تر باشد، پیدا کردن خوراکی مورد نظر شما و ظرف مخصوص آن راحت‌تر انجام می‌شود.

 

کاربرد قفسه های چوبی در دیزاین آشپزخانه تازه عروس

شلف های دیواری چوبی آشپزخانه عروس با اکسسوری‌های روی آن همراه با تابلو دیواری با فریم چوبی، چراغ آویز از سقف و گلدان‌های دیواری

لوازم آشپزخانه تازه عروس معمولا با تنوع بسیار زیادی از رنگ، طرح و مدل همراه است. زیبایی این لوازم باعث می‌شود تا به انتخاب قفسه‌های گوناگون از جنس چوب به همراه رنگ بندی متناسب با کابینت ترغیب شوید. 

این قفسه‌ها اغلب در ردیف بالا نصب می‌شوند و هماهنگی آن با کابینت‌های ردیف پایین ظاهر بسیار زیبایی به دیزاین آشپزخانه تازه عروس می‌بخشد.انواع ظرف و ظروف با طرح و مدل‌های زیبا، بانکه‌ها، ظروف کریستالی جذاب ، لوازم برقی همچون چای ساز، قهوه ساز و…. از جمله لوازمی هستند که می‌توانید به راحتی بر روی قفسه‌های جایگزین کابینت قرار دهید.

 

ساخت جزیره یک انتخاب جذاب برای آشپزخانه تازه عروس

دکوراسیون آشپزخانه عروس با صندلی های اپن شیشه‌ای، جزیره سفید، کاشی های بین کابینتی طوسی، کابینت های سفید، پرده حصیری و کفپوش پارکت

یکی از موارد بسیار مهم هنگام طراحی خانه‌های نوساز توجه ساخت جزیره در آشپزخانه است. وجود یک جزیره درون آشپزخانه برای هر خانواده‌ای ضرورت دارد حال اگر آن خانه و فضای آشپزخانه متعلق به ک زوج جوان باشد، اهمیت وجود جزیره دو برابر خواهد شد. 

جزیره آشپزخانه همچون یک میز کاربردی عمل می‌کند و علاوه بر انجام کارهای آشپزی بر روی آن می‌توانید با گذاشتن چند صندلی اطرافش برای نشستن اقدام کنید. همچنین می‌توانید با طراحی قفسه و کشوهایی زیر کانتر جزیره، آن را به عنوان انباری وسایل غیر ضروری مورد استفاده قرار دهید. این ویژگی‌ها برای آشپزخانه تازه عروس و داماد که وسایل زیادی دارند، بسیار کاربردی خواهد بود. بنابراین از طراحی یک جزیره درون آشپزخانه عروس غافل نشوید.

 

انتخاب فرش مناسب برای دیزاین آشپزخانه نوعروس

دکوراسیون آشپزخانه عروس با دیوار آجری، کابینت‌های سفید با دستگیره طلایی، پرده کرکره‌ای، فرش قرمز و کاشی های بین کابینتی سفید

فرش در فرهنگ ایرانی از ارزش و اهمیت زیادی برخوردار است. تا جایی که اغلب ایرانیان برای جهیزیه فرزندان دختر خود بهترین فرش‌ها را خریداری می‌کنند. این موضوع در مورد فرش آشپزخانه تازه عروس هم صادق است. به طور کلی باید برای فرش آشپزخانه نو عروس سه ویژگی مهم در نظر گرفت:

 • فرشی انتخاب کنید که هنگام جارو زدن و شستن دچار مشکل نشود.
 • فرش آشپزخانه باید متناسب با سایر ملزومات این فضا انتخاب شود و رنگ بندی آن علاوه بر زیبایی هماهنگی لازم را داشته باشد.
 • فرش انتخابی شما برای آشپزخانه نوعروس باید نسبت به فضای اصلی کوچک‌تر باشد.

 

دکوراسیون آشپزخانه عروس با میز ناهارخوری چوبی و صندلی های طوسی، فرش راه راه سفید و طوسی، دیوار زرد رنگ، کابینت‌های سفید با صفحه کابینت چوبی، گاز رومیزی و نورپردازی مخفی زیر کابینت ها

امروزه طراحی و تولید فرش تنوع بسیار زیادی دارد. فرش ‌ای فانتزی و مدرن بسیار پرطرفدار هستند و اغلب زوج‌های جوان این مدل از فرش‌ها را برای آشپزخانه انتخاب می‌کنند. 

از جمله فرش‌های فانتزی می‌توان به فرش سه بعدی، گلیم فرش و گبه اشاره کرد. این مدل از فرش‌ها به دلیل تنوع بالا در رنگ بندی و قابلیت آسان در شست و شو برای آشپزخانه تازه عروس انتخاب مناسبی خواهند بود.

 

پرده مناسب یکی دیگر از موارد مهم در دکوراسیون آشپزخانه تازه عروس

دکوراسیون آشپزخانه عروس با سقف چوبی، کابینت‌های سفید، پرده طوسی روشن گلدار، گلدان گل طبیعی و پنجره هایی با فریم سفید

انتخاب یک پرده شیک و جذاب می‌تواند ظاهر آشپزخانه شما را منحصربه‌فرد نشان دهد. حال اگر قصد دیزاین آشپزخانه یک تازه عروس و انتخاب پرده مناسب برای آن فضا را دارید، باید دقت بیشتری کنید. انتخاب پرده مناسب باید با توجه به سبک آشپزخانه انجام شود. 

در دنیای امروز مد و دکوراسیون داخلی دوخت پرده با تنوع زیادی همراه است. از انواع پرده‌های کرکره‌ای با نقش‌های جذاب گرفته تا پرده‌های مناسب برای سبک‌های مختلف معماری. 

 

آشپزخانه عروس با کابینت‌های سفید، صفحه کابینت سنگی، کاشی های بین کابینتی سفید، پنجره‌هایی با فریم سفید و پرده سفید با گل های رنگی

به طور مثال پرده آشپزخانه عروس به سبک کلاسیک باید دارای چندین لایه پارچه زیبا و مجلل باشد. همچنین وجود آویز و منگوله‌های طلایی از اجزای اصلی این سبک به شمار می‌آید. پرده توری، بالا رونده، شطرنجی، گلدار، راه راه، ریلی و پلیسه از انواع پرده‌های مناسب برای آشپزخانه نو عروس محسوب می‌شوند. 

پرده‌ها به طور مستقیم در برابر نور خورشید قرار می‌گیرند، بنابراین هنگام طراحی و خرید آنها به جنس پارچه توجه کنید. کیفیت و مقاومت آنها در برابر نور خورشید اهمیت زیادی دارد. همچنین رنگ بندی پرده آشپزخانه نو عروس می‌تواند کاملا بر بزرگی و کوچکی آن فضا تاثیر بگذارد. اگر می‌خواهید فضای آشپزخانه بزرگ به نظر برسد از پرده‌ای با رنگ روشن استفاده کنید. در غیر این صورت انتخاب پرده شما می‌تواند با رنگ بندی تیره انجام شود.

 

اهمیت چیدمان داخل کابینت ها در دکوراسیون آشپزخانه تازه عروس

آشپزخانه عروس با شلف های طوسی، کابینت های سفید با بدنه چوبی و اکسسوری های داخل کابینت با کاشی های دیوار سفید

اگر وسایل درون کابینت‌ها را به درستی و با نظم خاصی بچینید، می‌توانید از فضای موجود استفاده بهینه کنید. به همین دلیل نحوه چیدمان داخل کابینت یکی از موارد بسیار با اهمیت در دکوراسیون آشپزخانه عروس به شمار می‌آید. 

در زیر با ایده‌هایی جهت چیدمان داخل کابینت آشپزخانه زوج‌های جوان آشنا می‌شوید:

 

آشپزخانه عروس با بدنه کابینت چوبی و درب سفید، شلف‌های چوبی، صفحه بین کابینتی سنگی و اکسسوری های روی کابینت

 • طبقه بندی وسایل داخل کابینت به شما فضای کافی برای استفاده بهینه از کابینت می‌دهد.
 • ظروفی که روزانه مورد استفاده قرار میگیرند را از ظروف مخصوص برای پذیرایی مهمان‌ها جدا کنید.
 • هر کابینت را به نوع خاصی ظروف از جمله لیوان، بشقاب، پیاله، ماهیتابه، سرویس قابلمه عروس اختصاص دهید.
 • با در نظر گرفتن یک کابینت و بخش تفکیک شده درون آن، برای هر وسیله مورد نظرتان نظم خوبی در آن فضا ایجاد می‌شود.
 • شما می‌توانید لوازم برقی ضروری جهیزیه و ظروف آشپزخانه را بر اساس کاربردشان تقسیم کنید و هر کدام را در یک کابینت مجزا بگذارید.

 

کابینت آشپزخانه عروس با بدنه چوبی و درب سفید با صفحات چرخان در داخل آن در کنج آشپزخانه

 • کابینت‌هایی که ارتفاع زیادی دارند را حتما به چند بخش تقسیم کنید تا کارایی بیشتری پیدا کنند.
 • کابینت‌های عمیق را می‌توانید با کشوهایی مخصوص و یا نظم دهنده‌های متناسب با لوازم‌تان کاربردی‌تر کنید.
 • اگر بخشی از کابینت آشپزخانه تازه عروس در کنج قرار دارد و عملا استفاده از آن غیر ممکن خواهد بود، می‌توانید از ایده‌های جدید در این خصوص بهره ببرید.
 • امروزه با قرار دادن قفسه‌های گردان درون کابینت‌هایی که در کنج ساخته شده‌اند، می‌توان آنها را به یک کابینت پرکاربرد تبدیل کرد.
 • فرهنگ تفکیک زباله به خوبی در کشور ما ایران جا افتاده است. بنابراین حتما از سطل زباله کابینت (سطل زباله‌های مخصوص، درون کابینت زیر سینک) جهت تفکیک زباله استفاده کنید.

 

جمع‌بندی

دکوراسیون آشپزخانه عروس با کابینت‌های سفید و صفحه کابینت چوبی، شلف های چوبی بین کابینت های بالایی، کاشی های دیواری سفید، صندلی‌های مشکی و چراغ آویز از سقف

آشپزخانه از بخش‌های مهم منزل است که به دلیل اتصال با فضای نشیمن به طراحی دکوراسیون آن توجه ویژه‌ای می‌شود. حال اگر با خانه یک تازه عروس و داماد روبه‌رو باشیم، اهمیت دیزاین آشپزخانه بیشتر خواهد شد. 

خرید جهیزیه و وجود وسایل زیاد که باید هر یک در جای مناسب خود قرار بگیرند، ما را برآن داشت تا در این مقاله شما را با طراحی درست و اصولی دکوراسیون آشپزخانه عروس آشنا کنیم. همچنین در ادامه می‌توانید ایده های جالبی در خصوص دیزاین آشپزخانه نوعروس را مطالعه کنید. به نظر شما جای چه ایده‌ای در طراحی چیدمان آشپزخانه زوج‌های جوان خالی است؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.