آشنایی با رنگ سال 2022 و کاربرد آن در دکوراسیون منزل

رنگ سال 2022 در دکوراسیون منزل با کفپوش چوبی، دیوار‌ها سفید با دایره‌ها و تخت با روتختی وری پری و میز و صندلی سفید

شرکت معتبر رنگ‌شناسی پنتون رنگ سال 2022 را آبی پررنگ با ته‌رنگ بنفش که کمی به قرمز تمایل دارد، انتخاب کرد. این رنگ Very Pery نام داشته و یک رنگ خاص و شیک به‌شمار می‌آید که در ادامه با کاربرد آن در دکوراسیون منزل آشنا می‌شوید.

جهان پیرامون ما پر از رنگ است. اگر با دقت به اطرافتان نگاه کنید خواهید دید که زندگی بدون وجود رنگ‌ها جذابیتی ندارد. کمپانی پنتون از سال 2000 انتخاب رنگ سال را برعهده گرفت. این کمپانی با توجه به عوامل مختلفی هر ساله یک یا دو رنگ را به عنوان رنگ سال انتخاب می‌کند. رنگ انتخاب شده می‌تواند بیان‍‍گر فرهنگ جهانی باشد و در راستای تحقق اهداف کارآفرینان و صاحبان حرفه قدم بردارد. رنگ‌ها یکی از راه‌های مهم برقراری ارتباط به‌شمار می‌آیند.

 

سوالات متداول

رنگ سال 2022 دارای چه ویژگی‌هایی است؟

1. القاکننده حس هیجان، شادی و پویایی 2. دارای خلاقیت جسورانه و تخیلی قوی 3. ارتباط دهنده موثر و برقراری تعامل بین افراد 4. بیان احساسات و ایده‌ها به بهترین شکل


چگونه می‌توانیم رنگ سال 2022 را در دکوراسیون منزل به کار ببریم؟

از رنگ وری پری در رنگ دیوار فضاهای مختلف، کابینت‌های آشپزخانه، رنگ مبلمان پذیرایی و سرویس بهداشتی استفاده می‌شود.


رنگ‌های متضاد رنگ سال 2022 کدامند؟

رنگ‌های متضاد با آبی وری پری یا ارغوانی رنگ‌هایی هستند که تناژ زرد دارند. لیمویی، طلایی، آفتابی و خردلی در دسته رنگ‌های متضاد با این رنگ قرار می‌گیرند.

 

رنگ سال 2022 در دکوراسیون منزل با کفپوش چوبی، دیوار‌های وری پری، سقف سفید و میز و صندلی سفید

ما در اکثر مواقع احساسات و ایده‌های خود را بر اساس انتخاب یک رنگ مرتبط بیان می‌کنیم. بنابراین انتخاب رنگ سال نیازمند تحقیق و بررسی موارد زیادی است. به همین منظور ما در این مقاله شما را با رنگ انتخاب شده برای سال 2022 آشنا می‌کنیم. همچنین کاربرد آن را در دکوراسیون منزل به همراه ایده‌های خلاقانه مورد بررسی قرار خواهیم داد. با ما همراه باشید.

 

مختصری درباره شرکت پنتون 

رنگ سال 2022 در دکوراسیون منزل با کفپوش طوسی، دیوار‌های وری پری، سقف سفید و مبلمان طوسی و مشکی

برادران ملوین و جسی لیواین سال 1950 در نیویورک شرکتی به نام M & J Levine Advertising تاسیس کردند و به فعالیت چاپ و نشر پرداختند. پس از چندین سال لورنس هربرت که به تازگی از دانشگاه فارغ‌التحصیل شده بود در این شرکت استخدام شد. او توانست با اتکا بر توانایی‌های خود دستگاهی را بسازد که به استانداردسازی رنگ‌ها می‌پرداخت. این دستگاه مانع از آن می‌شد تا رنگ‌های مشابه باهم اشتباه گرفته شوند. به این صورت که همچون جدول مندلیف برای هر رنگ یک شماره به‌خصوص در نظر می‌گرفت.

 

رنگ سال 2022 در دکوراسیون آشپزخانه‌ای با کفپوش چوبی، دیوار‌های سفید و کابینت‌های به رنگ وری پری

این شرکت در ابتدا فقط کاتالوگ‌های پنتون را چاپ می‌کرد؛ تا این‌که در سال 2000 ایده رنگ سال توسط لورنس مطرح شد. این ایده توسط طراحان مد و تولیدکنندگان کالاهایی همچون دکوراسیون منزل مورد استقبال قرار گرفت. بدین ترتیب هر ساله رنگ سال با توجه به عوامل متعددی توسط این شرکت انتخاب می‌شود.

 

رنگ سال چگونه انتخاب می‌شود؟

رنگ سال 2022 در دکوراسیون منزل با فرش طوسی، تابلوی دیواری وری پری، مبلمان طوسی و یاسی و میز جلو مبلی قهوه ای

با نزدیک شدن به سال نو میلادی، طراحان مد و دکوراسیون در سراسر جهان منتظر اعلام رنگ سال هستند. شرکت پنتون از سال 2000 ایده رنگ سال را مطرح کرد و هرساله یک رنگ خاص را به‌عنوان رنگ ترند انتخاب می‌کند. این شرکت در طول سال 2 بار (ماه‌های می و نوامبر) با برترین متخصصین دنیا جلسات محرمانه‌ای برگزار می‌کند. این جلسات در اتاقی سفید رنگ برگزار می‌شود تا هیچ‌گونه تاثیری از رنگ‌ها بر روی افکار متخصصین گذاشته نشود.

 تصمیم‌گیری این افراد بر اساس بررسی همه جانبه زندگی مردم و عوامل تاثیرگذار بر آن صورت می‌گیرد. آن‌ها با تحقیق بر روی صنعت فیلم و سرگرمی، طراحی مد و دکوراسیون، گردشگری، فشن، سبک زندگی، هنرمندان، سبک‌های بازی و شرایط اجتماعی-اقتصادی تلاش می‌کنند تا به درست‌ترین نتیجه برسند. بدین ترتیب هر ساله در ماه دسامبر برای انواع پارچه، لباس، دکوراسیون و لوازم آرایش رنگ سال مخصوص انتخاب می‌شود.

 

رنگ سال 2022 و ویژگی آن

رنگ سال 2022 در دکوراسیون اتاق خواب با کفپوش تیره، دیوار‌های به رنگ وری پری، دیوار شیشه ای و پرده سفید

شرکت پنتون رنگ مخصوص سال 2022  را آبی تیره با ته‌رنگ بنفش که کمی قرمزی دارد، انتخاب کرد. این رنگ Very Pery نام دارد و القاکننده حس آرامش به دلیل رنگ آبی و پویایی و هیجان به دلیل رنگ قرمز است. رنگ آبی-بنقش 2022 در فرهنگ ما ایرانیان با رنگ یاسی یا ارغوانی شناخته می‌شود. 

به گفته لوری پرسمن معاون رنگ در کمپانی پنتون، رنگ امسال با توجه به عوامل مختلفی پس از سال‌ها در این شرکت ساخته شد. هدف اصلی از ساخت این رنگ نشان دادن زندگی جدید پیش روی ماست.

 

رنگ سال 2022 در دکوراسیون آشپزخانه با کفپوش چوبی، جزیره و کابینت‌های وری پری، سقف و دیوار‌ها و کابینت‌های سفید

متخصصین امور رنگ در این شرکت تلاش کردند تا به جهانیان نشان بدهند دوران کرونا رو به اتمام است و تاثیرات آن بر افراد همیشگی نیست. درواقع می‌توان گفت رنگ Very Pery ،  اتفاقاتی که در جهان افتاد و فرهنگ جهانی را تحت تاثیر قرار داد را به خوبی انعکاس می‌دهد و ما را برای انتقال به عصر جدید آماده می‌کند. 

 

رنگ سال 2022 در دکوراسیون منزل با فرش طوسی، مبل رنگ وری پری‌، کوسن‌ها و شال مبل کرم و گلدان های گل طبیعی

از جمله ویژگی‌های تاثیرگذار رنگ سال 2022 می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  •   القاکننده حس هیجان، شادی و پویایی
  •   دارای خلاقیت جسورانه و تخیلی قوی
  •   ارتباط دهنده موثر و برقراری تعامل بین افراد
  •  بیان احساسات و ایده‌ها به بهترین شکل

چرا رنگ آبی-بنفش به عنوان رنگ سال 2022 انتخاب شد؟

رنگ سال 2022 در دکوراسیون منزل با کفپوش وری پری، مبلمان نقره ای با کوسن‌های آبی و طلایی و دیوارهای طوسی

رنگ سال 2022 یک رنگ بنفش قوی است. رنگی که برگرفته از رنگ گل پریوش بوده و همزمان ما را به یاد آرامش دریا می‌اندازد. سردی رنگ آبی در دکوراسیون و گرمی رنگ قرمز، باعث می‌شود تا این رنگ تداعی‌گر شور و هیجان زندگی جدید همراه با آرامشی وصف‌ناپذیر باشد.

سال 2021 به دلیل شیوع ویروس کرونا پر از دلسردی و انرژی پایین بود. افراد زیادی در قرنطینه بودند و کسب و کارها دچار رکود شد. بنابراین شرکت پنتون برای اولین بار دست به ساخت یک رنگ منحصربه‌فرد برای سال 2022 زد. 

 

رنگ سال 2022 در دکوراسیون اتاق خواب منزل با موکت طوسی، دیوار و قفسه‌های وری پری، دو صندلی سفید و میز شیشه‌ای

متخصصین این شرکت پس از بررسی‌های فراوان به این نتیجه رسیدند که باید رنگی را انتخاب کنند تا علاوه‌بر ایجاد آرامش شور و شوق زندگی را در افراد بیدار کند. به همین دلیل رنگ آبی-بنفش یا همان وری پری انتخاب شد. ویژگی اصلی این رنگ آرامش درونی و ایجاد شوق، هیجان و خودباوری است.

همان طور که می‌دانید رنگ‌ها تاثیر مستقیم بر روحیه افراد دارند. به همین دلیل متخصصین امور دکوراسیون داخلی استفاده از این رنگ را برای مبلمان، وسایل تزیینی، ملزومات اتاق پذیرایی و آشپزخانه توصیه می‌کنند. ترکیب رنگ Very Pery با رنگ‌های مکمل یا متضاد به همراه یک ایده خلاقانه می‌تواند دکوراسیون داخلی منزل شما را بی عیب و نقص نشان بدهد.

 

رنگ سال 2022 در خانه

رنگ سال 2022 در دکوراسیون منزل با کفپوش چوبی، کاغذدیواری وری پری طرحدار، سقف سفید، میز چوبی و صندلی‌های مدرن کرمی

اگر اهل اهمیت دادن به رنگ سال هستید، رنگ سال 2022 یکی از زیباترین و خاص‌ترین رنگ‌های انتخاب شده در 22 سال گذشته شرکت پنتون به‌شمار می‌آید. این رنگ توسط متخصصین رنگ این شرکت با وسواس زیادی ساخته شد. بنابراین شما می‌توانید بخش‌های مختلف منزل خود را با این رنگ زیبا و خاص رنگ‌آمیزی کنید.

البته توجه داشته باشید که تلفیق رنگ آبی وری پری با رنگ‌های طبیعت همچون سبز روشن، صورتی و آبی ملایم می‌تواند به زیبایی منزل شما بیافزاید. پس از رنگ‌های طبیعت غافل نشوید. به‌عنوان مثال می‌توانید دکوراسیون صورتی را برای اتاق خواب و رنگ وری پری را برای پرده‌ها یا کوسن مبل‌ها انتخاب کنید.

 

رنگ سال 2022 در دکوراسیون منزل با کفپوش طوسی، دیوار‌های وری پری رنگ، کاغذدیواری طرح گربه، میز سفید و صندلی بنفش

رنگ سبز روشن و زرد مکمل رنگ آبی وری پری و ارغوانی هستند. بدین ترتیب به راحتی می‌توانید بخش‌های مختلف خانه و یا اثاثیه را متناسب با رنگ مد سال انتخاب کنید. در ادامه کاربرد رنگ آبی وری پری را در بخش‌های مختلف منزل مورد بررسی قرار می‌دهیم.

 

به کار بردن رنگ سال 2022 در دکوراسیون منزل

رنگ سال 2022 در دکوراسیون اتاق خواب منزل با کفپوش طوسی، دیوار‌های وری پری و طوسی، سقف و تخت سفید با بالش‌های وری پری

حال که از سال 2021 و رنگ زرد خاکستری آن عبور کردیم باید به فکر رنگ شگفت‌انگیز سال 2022 باشیم. رنگ وری پری یا آبی-بنفش دارای ویژگی آرامش‌بخش رنگ آبی و هیجان لذت‌بخش رنگ قرمز همراه است.

 همان طور که می‌دانید رنگ ترند سال 2022 با هدف گذر از روزهای سخت کرونایی و ورود به عصر جدید ساخته شد. بنابراین می‌توانید این رنگ منحصربه‌فرد را در دکوراسیون منزل خود به کار ببرید. در ادامه با کاربرد رنگ وری پری و چگونگی اجرای آن در دکوراسیون منزلتان آشنا می‌شوید.

 

دیوارها

رنگ سال 2022 در دکوراسیون اتاق خواب با کفپوش چوبی، دیوار‌های رنگ وری پری، میز تحریر و کمد دیواری سفید با یک صندلی مشکی

اگر به رنگ آبی وری پری برای رنگ‌آمیزی دیوارهای منزلتان علاقه‌مندید می‌توانید بخشی از دیوارها را با این رنگ تکمیل کنید. ترکیب این رنگ زیبا با رنگ سبز نعنایی می‌تواند به منزل شما شادابی و سرزندگی خاصی ببخشد. با ترکیب رنگ در دکوراسیون وری پری در یک سوم پایینی دیوارها و هماهنگی آن با سبز روشن یا سفید، شادابی و هیجان را به منزلتان می‌آورید.

 رنگ وری پری برای انتخاب رنگ دیوارپوش اتاق خواب بی‌نظیر خواهد بود. تصویر کنید این رنگ با سفید ترکیب شود و دیوارهای اتاق خواب را در بگیرد. حال می‌توانید به راحتی از ملحفه و روتختی با رنگ سبز روشن یا سفید استفاده کنید. همچنین اگر رنگ دیوار پذیرایی شما ترکیب رنگی سفید یا سبز روشن داشت، بهتر است از پرده‌هایی با رنگ آبی-بنفش بهره ببرید. از دیگر ملزومات اتاق پذیرایی که به راحتی با رنگ دیوار وری پری هماهنگ می‌شوند می‌توان به پاف، چراغ دیوارکوب‌ها و تابلوهای تزیینی اشاره کرد.

 

آشپزخانه

رنگ سال 2022 در دکوراسیون آشپزخانه منزل با کفپوش چوبی، دیوار‌ها و کابینت سفید و جزیره وری پری با صندلی چوبی

آشپزخانه یکی‌دیگر از بخش‌های دکوراسیون داخلی است که به راحتی با رنگ سال 2022 سازگار می‌شود. رنگ وری پری یکی از رنگ‌های هیجان‌انگیز برای انواع کابینت‌ها و یا جزیره آشپزخانه خواهد بود. تصور کنید کابینت آشپزخانه به رنگ وری پری باشد. حال بهتر است بین سرامیک بخش‌های میانی و کاشی آشپزخانه یک رنگ متضاد با وری پری انتخاب شود.

رنگ‌های متضاد همیشه بهترین انتخاب برای دیده شدن رنگ سال محسوب می‌شوند. به خصوص که رنگ متضاد وری پری رنگ جذابی همچون زرد است. اگر به تازگی ترکیب رنگ آشپزخانه خود را به روز کرده‌اید اما دلتان پیش رنگ Very Pery است، می‌توانید از روکش‌های آبی-بنفش برای کابینت‌ها استفاده کنید. همان طور که می‌بینید تغییر دکوراسیون داخلی کار ساده ایست. شما اهل ریسک و انتخاب این رنگ زیبای سال 2022 برای آشپزخانه‌تان هستید؟

 

حمام و سرویس بهداشتی

رنگ سال 2022 در دکوراسیون سرویس بهداشتی منزل با کفپوش سرامیکی، دیوار‌ها و کابینت‌ها وری پری طرحدار و سه توالت سفید

حمام و سرویس بهداشتی ممکن است در دکوراسیون داخلی خیلی مورد توجه قرار نگیرد. اما فراموش نکنید که احساس آرامش در این فضا یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هاست که باید به دقت رعایت شود. انتخاب کاشی، دیوارپوش حمام و یا سرامیک کف برای سرویس بهداشتی به رنگ Very Pery ایده جالبی به‌نظر می‌رسد. همچنین می‌توانید کمد زیر روشویی را به رنگ ترند انتخاب کنید تا با رنگ سفید روشویی ست شود.

 

مبلمان

رنگ سال 2022 در دکوراسیون منزل با کفپوش طوسی، دیوار‌های سفید رنگ و یک دیوار سراسر پنجره، مبلمان وری پری و میز جلومبلی مشکی

اگر قصد دارید رنگ مد سال 2022 را در مبلمان مدرن خود به کار ببرید باید از رنگ‌های مکمل سفید، کرم، قهوه‌ای، زرد شتری یا رنگ کدو تنبل استفاده کنید. طراحی دکوراسیون با این رنگ‌ها مخصوصا دکوراسیون زرد در کنار رنگ آبی وری پری، نقش مکمل را بازی می‌کنند و به زیبایی آن می‌افزایند. به‌عنوان مثال اگر مبلمان شما یکی از رنگ‌های مکمل را داشت، می‌توانید شال مبل با رنگ آبی وری پری انتخاب کنید. و یا این‌که کوسن‌های روی مبل خود را به رنگ ارغوانی و وری پری دربیاورید.

 

آشنایی با رنگ‌های متضاد very pery و استفاده آن در دکوراسیون داخلی منزل

رنگ سال 2022 در دکوراسیون سرویس بهداشتی منزل با کفپوش چوبی، کابینت‌های وری پری، حاشیه آینه‌ زرد و تعدادی چراغ‌آویز در جلوی آینه‌ها

افراد زیادی هستند که از به کار بردن رنگ‌های متضاد با هم در یک فضا لذت می‌برند. البته این افراد سلایق خاص خود را دارند و ممکن است انتخاب آن‌ها با نظر بقیه متفاوت باشد. اما اگر شما هم از این دسته از افراد هستید، بهتر است با رنگ‌های متضاد رنگ Very Pery آشنا شوید. رنگ‌های متضاد با آبی وری پری یا ارغوانی رنگ‌هایی هستند که تناژ زرد دارند. لیمویی، طلایی، آفتابی و خردلی در دسته رنگ‌های متضاد با این رنگ قرار می‌گیرند.

متخصصین امور دکوراسیون داخلی منزل به کار بردن این رنگ‌ها را در بخش‌هایی از خانه که رنگ آبی وری پری کار شده است، توصیه می‌کنند. قرار گرفتن این رنگ‌های متضاد کنار یکدیگر باعث ایجاد حس سرزندگی و هیجان خواهد شد.

 

رنگ سال 2022 در دکوراسیون اتاق خواب منزل با کفپوش چوبی، دیوار‌های وری پری، تخت سفید با روتختی زرد و طوسی و کوسن‌های زرد

شما به راحتی می‌توانید این رنگ‌های متضاد را در بخشی از دکوراسیون داخلی منزلتان به کار ببرید. این موضوع کاملا به سلیقه شخصی شما بستگی دارد. فقط به این موضوع توجه کنید که لازم نیست تمامی اجزای یک بخش مثل آشپزخانه یا اتاق خواب دارای رنگ وری پری و یا رنگ متضاد باشد. بلکه ترکیب این رنگ‌ها و پخش کردن آن در نقاط مختلف می‌تواند به جذابیت بیشتر آن فضا کمک کند.

 

سخن پایانی: رنگ سال 2022 در طراحی داخلی

رنگ سال 2022 در دکوراسیون منزل به سبک سلطنتی با کفپوش چوبی، فرش و بخشی از دیوار وری پری، کابینت‌ها سفید و میز ناهارخوری طوسی

شرکت پنتون معتبرترین شرکت رنگ‌شناسی در دنیا، رنگ سال 2022 را Very Pery انتخاب کرد. این رنگ از ترکیب آبی تیره، ته‌رنگ بنفش و کمی قرمز درست شده است. به همین دلیل آرامش و شور و هیجان را به طور همزمان در شما ایجاد خواهد کرد. ما در این مقاله شما را با رنگ مد سال جدید و نحوه انتخاب آن آشنا کردیم. همچنین در این مقاله می‌توانید کاربرد این رنگ در دکوراسیون داخلی منزل را مطالعه کنید. نظر شما در خصوص رنگ آبی-بنفش سال 2022 چیست؟ آیا شما رنگ وری پری را در بخش‌های مختلف منزلتان به کار برده‌اید؟